Stanner Games 2019

New York, NY

Athlete Entries


Freshmen Boys 55 Meter Dash 69 entries

Athlete Seed Team
Saltz, Jarred Morris Hills HS
Babe, Joshua Morris Hills HS
Boeheim, Jack 15.50h JFK Catholic
Vu, Eddy 7.02 William Floyd
Burgess, Jaahmir 7.07 Middletown
Jackson, Malique 7.12 St. Benedict's Prep
Raymond, George 7.14h Archbishop Stepinac
Boxton, Iyad 7.20 St. Benedict's Prep
Davis-Logan, Noah 7.20h St. Augustine Prep
Wesley, Ashon 7.22 Coatesville Area School District
Escobar, Joshua 7.24 Saint Anthony's
Gil Sanchez, Jhackzon 7.25 Secaucus HS
Wesley, Aaron 7.30 Coatesville Area School District
Crichlow, Cai 7.30h Archbishop Stepinac
Santiago, Sean 7.30h Archbishop Stepinac
Jaminson, Jamar 7.30h St. Benedict's Prep
Warren, Isaiah 7.34 North Star Academy
Rahming, Rodney 7.40h Archbishop Stepinac
Louis, Sean 7.47 Saint Anthony's
Hargraves, Jordan 7.48 Iona Preparatory School
Johnson, Shakeel 7.50h St. Augustine Prep
Ampadu, Adrian 7.52 West Orange HS
Hunt, Omar 7.53 North Star Academy
Homes, Jasaih 7.53 Archbishop Stepinac
Harris, Marcellus 7.58 Iona Preparatory School
Tschantre, Aidan 7.60h Archbishop Stepinac
Caggiano, Michael 7.63 Montclair Kimberley Academy
Adair, Alexander 7.64h Archbishop Stepinac
Fong, Suraj 7.64h Archbishop Stepinac
Williams, Chez 7.64h Archbishop Stepinac
Maxherv, Eugene 7.70h Archbishop Stepinac
Palmer, Jamaul 7.74h Archbishop Stepinac
Levine, Zachary 7.75 Great Neck North
Berkowitz, Brandon 7.80 Oceanside
Scheidt, Harry 7.80 Great Neck North
Thompson, Matthew 7.87 Holy Cross
Deguzman, Gabriel 7.88 Oceanside
Martinez, Jack 7.90h Patchogue-Medford
Soto, Sebastian 7.94h St. Raymond's
Bessick, Lebron 7.96 Coatesville Area School District
Li, Jiexuan 7.96 Holy Cross
Solano, Sebastian 8.10h Archbishop Stepinac
Serrano, Jacob 8.11 Archbishop Stepinac
Fisher, Andre 8.14 Newburgh Free Academy
Sosa, Shane 8.14h Archbishop Stepinac
Etienne, Christian 8.16 Cardinal Spellman
Winer, Joshua 8.18 Patchogue-Medford
Romeo, Frank 8.20 Oceanside
Serrano, Rene 8.20h Archbishop Stepinac
Flores'jay, Jhael 8.20h Cardinal Spellman
Iv, Victor Calcano 8.30h St. John the Baptist
Agredo, Marcel 8.34 Great Neck North
Clarkin, Alex 8.35 Regis
Loughran, Micheal 8.39 Archbishop Stepinac
Telesco, Michael 8.40h Archbishop Stepinac
Valenzuela, Noah 8.40h Archbishop Stepinac
Flyer, Alex 8.49 Paul D. Schrieber / Port Washing
Protonentis, Leonidas 8.50 Xaverian
DiSalvo, Dominic 8.63 Xaverian
Kiernan, Corey 8.70h Archbishop Stepinac
Burke, Kevin 8.80h Archbishop Stepinac
Brewster, Jonathan 8.85 Hackley School
Butler, Samuel 9.10h Cardinal Spellman
Rea, Kyle 9.14 Regis
Caracappa, Daniel 9.20h JFK Catholic
Epps, Darryl 9.20h Archbishop Stepinac
Guardavaccaro, Thomas 9.21 Xaverian
Richards, Jude 9.54h St. Raymond's
Harianto, Ethan 9.65 JFK Catholic
Back to Top

Freshmen Boys 55 Meter Hurdles 30 entries

Athlete Seed Team
Klein, Kevin 10.16 Oceanside
Rahming, Rodney 10.20h Archbishop Stepinac
Homes, Jasaih 10.24h Archbishop Stepinac
Zalot, Andrew 10.34 Archbishop Molloy
Kennedy, Quinn 10.36 Fordham Prep
Genaro, Brandon 10.45 Fordham Prep
Rodriguez, Jayden 10.50 North Star Academy
Wiltshire, Kahlil 10.53 Archbishop Molloy
Haugh, Joseph 10.57 Fordham Prep
Falero, Daniel 10.70 Iona Preparatory School
Humer, Ryan 10.71 Iona Preparatory School
Cruz, Arison 10.82 Fordham Prep
Li, Kyle 10.87 East Meadow
Clayton, Jack 10.89 Saint Anthony's
Dolan, Patrick 10.91 Iona Preparatory School
Santiago, Sean 10.94h Archbishop Stepinac
Khan, Omar 11.04 Archbishop Molloy
Crichlow, Cai 11.20h Archbishop Stepinac
Agredo, Marcel 11.29 Great Neck North
Caiola, Benny 11.30 Iona Preparatory School
Coen, Declan 11.32 Archbishop Molloy
Martinez-france, Alias 11.40 Saint Anthony's
Fong, Suraj 11.44h Archbishop Stepinac
Torres, Eddie 11.62 Iona Preparatory School
Flyer, Alex 11.67 Paul D. Schrieber / Port Washing
Yoo, Jason 11.67 Fordham Prep
Ciaccio, Joseph 11.92 Archbishop Molloy
Rotatori, Matteo 11.97 Regis
Mella, Jose 12.40 Archbishop Molloy
Bovell, Ayden 9.00h St. Benedict's Prep
Back to Top

Freshmen Boys Pole Vault 17 entries

Athlete Seed Team
Lourenco, Nicholas 9-6 Saint Anthony's
Tresgallo, Carter 9-0 Fordham Prep
Mason, Colbie 9-0 Westhampton Beach
Walsh, Denis 8-6 Fordham Prep
Arroyo, Alexandre 8-0 Fordham Prep
Croke, Michael 8-0 Fordham Prep
Machado, Max 8-0 Fordham Prep
Conrardy, Liam 8-0 Saint Anthony's
Felix, Manuel 8-0 Archbishop Molloy
Friend, Benn 7-6 Fordham Prep
Diehl, Kyle 7-6 Fordham Prep
Stinga, Luke 7-6 Iona Preparatory School
Gallagher, Michael 7-6 Fordham Prep
Losada, Andres 7-6 Fordham Prep
Thomsen, Dane 7-3 Archbishop Molloy
Hernandez, Jonathan 7-3 Archbishop Molloy
Kiernan, Corey 7-3 Archbishop Stepinac
Back to Top

Freshmen Boys Sprint Medley Relay 41 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 3:35.10h Newburgh Free Academy
Relay Team A 3:45.00h St. Benedict's Prep
Relay Team A 3:48.07 Morris Hills HS
Relay Team A 3:53.65 St. Raymond's
Relay Team A 3:54.00h Chaminade
Relay Team A 3:55.00h Fordham Prep
Relay Team A 3:55.00h Randolph HS
Relay Team A 3:58.00h Ward Melville
Relay Team A 4:01.97 Massapequa
Relay Team A 4:02.12 Saint Anthony's
Relay Team A 4:05.00 Monsignor McClancy
Relay Team A 4:05.00h Patchogue-Medford
Relay Team A 4:07.00 Regis
Relay Team A 4:10.00h St. John the Baptist
Relay Team A 4:10.75 Coatesville Area School District
Relay Team A 4:11.00h St. Francis Prep
Relay Team B 4:15.00 Saint Anthony's
Relay Team A 4:15.00 Archbishop Stepinac
Relay Team A 4:15.00h Iona Preparatory School
Relay Team A 4:15.00h St. Augustine Prep
Relay Team B 4:15.00h Fordham Prep
Relay Team B 4:15.59 Coatesville Area School District
Relay Team B 4:19.03 Archbishop Molloy
Relay Team A 4:19.03 Archbishop Molloy
Relay Team A 4:19.90 Townsend Harris
Relay Team B 4:20.00h St. John the Baptist
Relay Team A 4:20.00h Freeport
Relay Team A 4:25.00h Stuyvesant High School
Relay Team B 4:26.00 Regis
Relay Team B 4:28.00 Archbishop Stepinac
Relay Team A 4:30.00 Xaverian
Relay Team C 4:30.00h St. John the Baptist
Relay Team A 4:33.00h Paul D. Schrieber / Port Washing
Relay Team A 4:33.17 LaSalle Academy (NYC)
Relay Team A 4:36.00h Averill Park
Relay Team B 4:37.85 Iona Preparatory School
Relay Team B 4:43.17 LaSalle Academy (NYC)
Relay Team B 4:45.00 Xaverian
Relay Team A 4:45.00h Sayville
Relay Team A 4:59.00h Cardinal Spellman
Relay Team B 5:30.00h Cardinal Spellman
Back to Top

Freshmen Girls 55 Meter Dash 127 entries

Athlete Seed Team
Kamara, Maimouna 10.00 North Star Academy
Stefanova, Pavlina 10.05 Holy Cross
Aordkian, Gabriella 10.06 Holy Cross
Kumar, Aneesha 10.12 Archbishop Molloy
Raimondi, Erika 10.17 JFK Bellmore
Delp, Willow 10.17 Montclair Kimberley Academy
Simpson, Olivia 10.50h JFK Catholic
Quervalu, Samantha 10.60h Holy Cross
Yasinsky, Emma 10.70 Sayville
Cruz, Ilana 16.10h JFK Catholic
Pichasaca, Samantha 16.20h JFK Catholic
Gadpaille, Hannah 7.56 Monsignor Scanlan
Fulton, Ashley 7.57 Elmont Memorial
RideauWinds, Victoria 7.58 West Orange HS
Turijan, Xochilt 7.60h Hudson Catholic HS
Derisse, Jaelyn 7.70h Kingston
Delgandio, Kate 7.74 Mt. Sinai
Kelly, Alexandra 7.81 Rocky Point
Lawson, Kiya 7.88 Montclair HS
Shaban, Ameera 7.88 Hackley School
Ciaravino, Giavanna 7.91 Saint Anthony's
Lewis, Dana 7.92 Longwood
Forte, Samantha 7.92 Sanford H. Calhoun
Reed, Lauren 8.00 Coatesville Area School District
Grier, LeAnn 8.00h Coatesville Area School District
Nigro, Caidance 8.00h Kingston
Chin, Kayleigh 8.02 Sacred Heart Academy
Jaworski, Olivia 8.08 Northport
Ennest, Sophie 8.10h Kingston
Liu, Zuzi 8.15 Stuyvesant High School
Ginnane, Jennifer 8.16 Mary Louis Academy
Cobb, Alaysia 8.19 William Floyd
Simpson, Nia 8.19 West Orange HS
Hendrickson-Slack, Adriana 8.19 St. Francis Prep
Haywood, Ariel 8.20 North Star Academy
Harrington, Alexandra 8.20 Dominican Academy
Joesten, Katie 8.20h Sacred Heart Academy
Martincic, Miranda 8.23 St. Francis Prep
Kelly, Racquel 8.23 Oceanside
Miller, Sophie 8.29 Hackley School
O'Donoghue, Kerry 8.30 Sayville
Beaubrun, Valencia 8.34 Saint Anthony's
Stam, Emily 8.35 Saint Anthony's
Reaves, Leila 8.36 Westhampton Beach
Morris, Amanda 8.37 St. Francis Prep
Senatore, Brianna 8.40 West Babylon
Britton, Miranda 8.40 Sayville
Feliciano, Sarah 8.40h Archbishop Molloy
Burke, Shenel 8.41 Cardinal Spellman
Olson, Madison 8.44 Plainedge
Castillo, Gabby 8.45 Sanford H. Calhoun
Mischel, Katharine 8.50 Dominican Academy
Grindley, Laila 8.50 Archbishop Molloy
Weber, Joanna 8.50 Paul D. Schrieber / Port Washing
Donegan, Kayla 8.50h Montclair HS
Caballero, Aniyha 8.50h Young Women's Leadership
Whiting, Melodie 8.50h Young Women's Leadership
Bartley, Kaitlyn 8.51 West Babylon
Speight, Kiara 8.53 Freeport
Grundfast, Alexandra 8.54 Paul D. Schrieber / Port Washing
Thompson, Shamelia 8.60 North Star Academy
Reyling, Mariela 8.60 Dominican Academy
Smith, Izzie 8.60 Sayville
Audrin, Isabelle 8.60h Archbishop Molloy
Osborn, Victoria 8.65 Half Hollow Hills West (HHH)
O'Driscoll, Brigid 8.65 Dominican Academy
Molinoff, Charlotte 8.66 Hackley School
Horvath, Laylin 8.68 West Islip
Luk, Anya 8.68 Archbishop Molloy
Turner, Victoria 8.69 Elwood / John Glenn
Torgersen, Gianna 8.69 Our Lady of Mercy (CHSAA)
Stefanidis, Maria 8.70 Farmingdale
Starke, Kayla 8.73 Farmingdale
Radinsky, Samantha 8.73 Paul D. Schrieber / Port Washing
Beckford-Hutchinson, Tiana 8.73 Cardinal Spellman
Osse, Vanessa 8.77 Long Island Lutheran
Lynch, Sequoyah 8.80 Coatesville Area School District
Blackett, Cierra 8.80h Young Women's Leadership
Westerlind, Nina 8.87 West Islip
Castro, Kristen 8.88 Long Island Lutheran
Alatzas, Marielle 8.88 Elwood / John Glenn
Palma-Small, Aiyana 8.88 Mary Louis Academy
Mullaney, Rylie 8.90 Sayville
Zito, Katelyn 8.90 Sayville
Wertheimer, Grace 8.90h Northport
Brophy, Julia 8.90h Archbishop Molloy
Kakkar, Amber 8.91 Paul D. Schrieber / Port Washing
Joseph, Adajah 8.93 Mary Louis Academy
Garcia Manukia, Amelie 8.94 Archbishop Molloy
Ziah, Marie 9.00 North Star Academy
Barrett, Samantha 9.00h St. John the Baptist
Diaz, Angelisse 9.00h Newburgh Free Academy
Healy, Emily 9.00h St. John the Baptist
Rooney, Mari 9.03 JFK Catholic
Aimable, Ava 9.13 Archbishop Molloy
Reina, Nicole 9.20 Sayville
Lipovac, Anna 9.20h Archbishop Molloy
Lorentzen, Sheila 9.20h East Meadow
Martin, Caitlin 9.25 Xaverian
Williams, Megan 9.25 Secaucus HS
Leung, Cindy 9.25 Holy Cross
Li, Charlotte 9.27 Stuyvesant High School
Clark, Molly 9.30 Sayville
Segreto, Liana 9.30 Saint Anthony's
Lim, Kaylyn 9.30h East Meadow
Pacheco, Sascha 9.34 Holy Cross
Romero, Juliet 9.35 Holy Cross
Louis-Jacques, Destinee 9.40 Holy Cross
Rodriquez, Samantha 9.40 Holy Cross
Estrella, Kelly 9.40h East Meadow
Carpio, Alejandra 9.45 Archbishop Molloy
Danaher, Molly 9.50 Xaverian
Isabella, Roson 9.50h Archbishop Molloy
Mei, Cher 9.50h Archbishop Molloy
Dario, Miranda 9.60 Xaverian
Lipovac, Emily 9.60h Archbishop Molloy
Tinoco, Kayla 9.60h Archbishop Molloy
Christoforides, Sonia 9.61 Archbishop Molloy
Desulma, Rebecca 9.70 Xaverian
Victorio, Kyrsten 9.70h Archbishop Molloy
Rozon, Isabella 9.70h Archbishop Molloy
Morales, Sara 9.78 Archbishop Molloy
Kaplan, Jenna 9.8 JFK Bellmore
Jew, Josephine 9.80h St. Agnes
Diaz, Briana 9.90h Archbishop Molloy
Moreano, Isabella 9.90h Archbishop Molloy
Migias, Sophia 9.91 Archbishop Molloy
Back to Top

Freshmen Girls 55 Meter Hurdles 16 entries

Athlete Seed Team
Masse, Kaitlin 10.87 St. Francis Prep
Donegan, Kayla 11.00 Montclair HS
Baker, Samantha 11.10 Longwood
Last, Keara 11.12 Coatesville Area School District
Cichocki, Janina 11.25 East Meadow
Williams, Sara 11.29 Oceanside
Zedalis, Cameran 11.43 Plainedge
Jenal, Megan 11.64 Bethpage
Orgonas, Tessa 11.65 Bayport-Blue Point
Herzog, Jessica 11.68 Oceanside
Redlo, Melissa 11.7 Bayport-Blue Point
Olson, Madison 11.80 Plainedge
Divisconti, Kaia 12.72 West Babylon
Segreto, Liana 13.10 Saint Anthony's
Finley, Erin 9.50 Randolph HS
Finke, Valerie 9.88 Westhampton Beach
Back to Top

Freshmen Girls Sprint Medley Relay 36 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 4:24.80 Saint Anthony's
Relay Team A 4:30.00h Westhampton Beach
Relay Team A 4:32.00h Sanford H. Calhoun
Relay Team B 4:32.60 Saint Anthony's
Relay Team A 4:35.00h Ward Melville
Relay Team A 4:35.00h Oceanside
Relay Team A 4:39.00h West Babylon
Relay Team A 4:40.00h Bayport-Blue Point
Relay Team B 4:40.00h Westhampton Beach
Relay Team A 4:42.00h Sachem East
Relay Team A 4:45.00 Paul D. Schrieber / Port Washing
Relay Team A 4:45.50h Sayville
Relay Team B 4:50.00 West Babylon
Relay Team A 4:50.00h Mary Louis Academy
Relay Team A 4:54.00 Dominican Academy
Relay Team A 4:55.00 Holy Cross
Relay Team A 4:55.00h St. John the Baptist
Relay Team A 4:57.00h Hudson Catholic HS
Relay Team A 5:00.00 West Islip
Relay Team A 5:00.00h West Orange HS
Relay Team A 5:00.00h Kingston
Relay Team A 5:00.53 Cardinal Spellman
Relay Team A 5:05.00 Monsignor McClancy
Relay Team A 5:05.00h Stuyvesant High School
Relay Team B 5:10.00h Mary Louis Academy
Relay Team A 5:12.14 Archbishop Molloy
Relay Team A 5:19.00 Islip
Relay Team A 5:20.00 Xaverian
Relay Team A 5:22.00h Northport
Relay Team B 5:22.14 Archbishop Molloy
Relay Team B 5:27.53 Cardinal Spellman
Relay Team B 5:40.00 Xaverian
Relay Team A 5:40.00h Young Women's Leadership
Relay Team C 5:45.00h Archbishop Molloy
Relay Team A 5:50.00h Our Lady of Mercy (CHSAA)
Relay Team A 6:00.00h Hampton Bays
Back to Top

Invitational Boys 3,200 Meter Run 16 entries

Athlete Seed Team
McGrath, Brendan 10:09.62 Chaminade
Tuffey, Michael 10:11.63 Xavier
Pallero, Julius 10:14 St. Benedict's Prep
Gregory, Dean 10:15.18 Commack
Kigen, Ronald 9:30.09 St. Benedict's Prep
Ryan, Sean 9:38.58 Northport
Czop, Daniel 9:41.79 Commack
Fodor, Thomas 9:41.94 Northport
Cuff, John 9:42.91 Smithtown West
Paneto, Nicolas 9:43.39 Goshen
Perrillo-Sullivan, Stephen 9:50.68 Goshen
Caso, Daniel 9:51.61 Arlington
Loeffel, James 9:53.08 Archbishop Molloy
Cawley, Kevin 9:54.00 Smithtown East
Paules, Andrew 9:55.00 West Islip
Branham-Upton, Oliver 9:58.96 Xavier
Back to Top

Invitational Boys One Mile Run 9 entries

Athlete Seed Team
Kigen, Ronald 4:17.55 St. Benedict's Prep
Lewis, Kal 4:24.60 Shelter Island
Fowkes, Ryan 4:25.72 East Hampton
Villafuerte, Bryan 4:27.72 East Meadow
Bednar, George 4:28.22 Regis
Locke, Tyler 4:29.00 Arlington
Pleasants, RJ 4:29.46 Half Hollow Hills East (HHH)
Trapp, Andrew 4:30.2 North Hunterdon HS
Rice, Ethan 4:33.00 Xavier
Back to Top

Invitational Boys Shot Put 5 entries

Athlete Seed Team
Lipscomb, Kyle 56-10.25 Linden HS
Cocca, James 55-6 Averill Park
Vasile, Steven 52-9.5 Commack
Bond, Martin 47-10.5 Averill Park
Gonzalez Marquez, Angel 47-0 Morris Hills HS
Back to Top

Invitational Girls 3,000 Meter Run 20 entries

Athlete Seed Team
Loveys, Abby 10:00.00 Randolph HS
Lynch, Dana 10:02.48 Middletown
Scaglione, Andria 10:14.03 Oceanside
DiPalermo, Bella 10:25.10 Mt. Sinai
McLoughlin, Fiona 10:28.70 Commack
Newman, Jenna 10:34.37 Sayville
Critchley, Josephine 10:36.40 West Babylon
Freitag, Eloise 10:39.28 Spence School
Schramm, Kayla 10:39.64 Goshen
Vaccarella, Ava 10:40.81 Mattituck
Fiorentine, Hannah 10:43.99 Bayport-Blue Point
Scaglione, Nicola 10:44.00 Oceanside
Recktenwalt, Anna 10:49.70 Arlington
Montgomery, Madison 10:50.01 Goshen
Yotov, Julianne 10:50.80 Stuyvesant High School
Moloney, Helen 10:55.50 Sacred Heart Academy
Spottiswood, Maya 10:58.40 JFK Bellmore
Schaller, Anna 10:59.75 Montclair Kimberley Academy
Connelly, Sarah 9:52.24 Mt. Sinai
Maier, Maggie 9:59.85 Sacred Heart Academy
Back to Top

Invitational Girls One Mile Run 8 entries

Athlete Seed Team
Hennelly, Mary 4:59.91 Suffern
Scaglione, Andria 5:09.43 Oceanside
Finley, Meredith 5:10.00 Randolph HS
Mascetta, Taylor 5:10.43 Immaculate High School
Grant, Briana 5:11 Ward Melville
Thieke, Shannon 5:12.00h Sacred Heart Academy
Smith, Jalyssa 5:12.02 Arlington
Scaglione, Nicola 5:18.00 Oceanside
Back to Top

Invitational Girls Shot Put 10 entries

Athlete Seed Team
Hill, Denae 39-10 West Orange HS
Ellzy, Olivia 38-10 Coatesville Area School District
Wood, Megan 38-8 Ward Melville
Morgan, Darby 37-4.75 Coatesville Area School District
McEachern, Victoria 35-0.5 Young Women's Leadership
Chevannes, Jaelyn 34-0 Young Women's Leadership
Prince, Madison 33-1.5 Paul D. Schrieber / Port Washing
Russell, Emily 32-8 Southold-Greenport
Davis, Xiahna 31-5.75 Coatesville Area School District
Desormeaux, Mickaylah 30-11.5 Sacred Heart Academy
Back to Top

Sophomore Boys 55 Meter Dash 92 entries

Athlete Seed Team
Dawson, Joe Morris Hills HS
Sodhi, Ashavdeep 10.00h Archbishop Molloy
Chhabra, Sidh 10.67 Bethpage
Dhaliwal, Dhanbir 19.50h JFK Catholic
Torres, Isaiah 6.96 Chaminade
Padron, Alec 6.96 Massapequa
Bevans, Roland 7.00h Franklin K. Lane Campus
Mayas, Ranulph 7.03 Chaminade
Allen, Jayvian 7.05 Freeport
Anaege, Ikechuku 7.08 Archbishop Molloy
Wilson, Shemar 7.10h Hudson Catholic HS
Ampadu, Thomas 7.14 West Orange HS
Reyes, Josue 7.15 St. Benedict's Prep
Allen, Asauni 7.16 Freeport
Baltazar, Emmanuel 7.17 Fordham Prep
Simon, Abraham 7.17 West Orange HS
Mckenzie, Zachary 7.17 Saint Anthony's
Amarel, Elias 7.18 Montclair HS
Shorter, Julian 7.20h Montclair HS
Wehner, Levi 7.20h Hudson Catholic HS
Walters, Luke 7.21 Sayville
King, Tyler 7.22 Smithtown East
Smith, Yasir 7.23 St. Benedict's Prep
Robinson, Gilberto 7.29 West Orange HS
Benjamin, Kyle 7.30h Archbishop Stepinac
Arellano, Robert 7.30h Fordham Prep
Davis, Malyke 7.34 Archbishop Stepinac
Ong, Brian 7.34 Plainedge
Bagwell, Jaden 7.34 Holy Cross
Galati, Charlie 7.35 Oceanside
Donovan, Reid 7.37 Xavier
Morris, Ashadon 7.37 Franklin K. Lane Campus
Powell, Mekhi 7.40 North Star Academy
McGibbony, Trejon 7.40 Coatesville Area School District
Jenkins, Jayden 7.40h Archbishop Stepinac
ShepHerd, Kyle 7.40h Archbishop Stepinac
Figueras, Ethan 7.41 Fordham Prep
Diamond, Ricky 7.46 Xavier
Figat, Christopher 7.48 Oceanside
Gomez, Malachi 7.48 Brentwood
Alexander, Quamell 7.50h Kingston
Darden, Soloman 7.52 Iona Preparatory School
Martinez, Adonis 7.55 Brentwood
Parrino, Nicholas 7.58 Patchogue-Medford
Perez, Letxi 7.59 Fordham Prep
Paz, Justin 7.60h Archbishop Stepinac
Delgado, Renetray 7.60h Archbishop Stepinac
Baillargeon, Christopher 7.62 Xaverian
Eccleston, Pablo 7.64 Fordham Prep
Colon, Sebastian 7.64 Fordham Prep
Buccieri, Vincent 7.65 Fordham Prep
Paquette, Nicholas 7.74 Xavier
Manning, Marcus 7.74h St. Raymond's
Ramos, Joshua 7.78 Fordham Prep
Vila, Eric 7.80h St. John the Baptist
Johnson, Adam 7.80h St. John the Baptist
Piazza, Nicolas 7.83 Xaverian
Rice, Conor 7.84h Archbishop Stepinac
Brown, Ronnie 7.90 North Star Academy
Santos, Khaliq 7.90h Archbishop Stepinac
Blackwell, Jamari 7.90h Floral Park Memorial
Desir, Sebastien 7.93 North Star Academy
Bagwell, Joshua 7.94 Holy Cross
Wenz, Matthew 7.94 Monsignor McClancy
Galasso, Brian 7.99 Fordham Prep
Jeffrey, Tyrece 8.00 North Star Academy
Sanchez, Stanley 8.01 Fordham Prep
Hassid, David 8.03 Great Neck North
Delatorre, Dillon 8.04h Fordham Prep
Diaz, Brandon 8.05 Holy Cross
Cuneo, Liam 8.08 Fordham Prep
Prince, Troy 8.13 Fordham Prep
Ferguson, Cade 8.14h Fordham Prep
Rodriguez, Michael 8.14h Fordham Prep
Jourden, Doujuan 8.14h Fordham Prep
Pena, Giancarlo 8.19 Fordham Prep
Ke, Evan 8.2 Cardinal Spellman
Stocus, Gabriel 8.20h Montclair Kimberley Academy
He, Zhenran 8.25 Great Neck North
Vasquez, David 8.30h Fordham Prep
Tagliaferri, Chris 8.34h Fordham Prep
Rodriguez, Ethan 8.40h Fordham Prep
Volgende, Thomas 8.42 Fordham Prep
Harper, Quentin 8.44 Bethpage
Diaz, Pedro 8.58 Fordham Prep
St. Hilaire, Justin 8.67 Fordham Prep
Rios, Daniel 8.90h Archbishop Stepinac
Harper, Jaylan 9.19 Bethpage
Masselo, Brian 9.20h JFK Catholic
Bartley, Myles 9.24 Fordham Prep
Thomas, Jason 9.50h JFK Catholic
Maloney, Brian 9.73 St. John the Baptist
Back to Top

Sophomore Boys 55 Meter Hurdles 28 entries

Athlete Seed Team
Modica, Mark 10.03 Saint Anthony's
Viera, Anthony 10.03 Arlington
Kirkley, Justin 10.20h Montclair HS
Chin Too, Michael 10.20h Fordham Prep
Gregoire, Matthew 10.55 Archbishop Molloy
Brucker, Jacob 10.62 Xavier
Buccieri, Vincent 10.65 Fordham Prep
Campione, James 10.69 Commack
Santos, Khaliq 10.70h Archbishop Stepinac
Joseph, Jonathan 10.75 Archbishop Molloy
Wong, Ryan 10.92 Xavier
Rice, Darren 8.08 Randolph HS
Griffin, Charlie 8.42 Iona Preparatory School
Style, Brendan 8.47 Bayport-Blue Point
Strain, Colin 8.80 Bayport-Blue Point
Figaro, Uel 8.89 Smithtown East
Dolan, Kevin 8.97 Chaminade
Rodriguez, Damien 9.00 St. Augustine Prep
Goenaga, Andrew 9.00h Monsignor McClancy
Cuff, Thomas 9.06 Smithtown West
Pugliano, Michael 9.06 Massapequa
Schmidt, Benjamin 9.07 Oceanside
Torres, Christopher 9.20 Iona Preparatory School
Romano, Antonio 9.39 East Meadow
Whitcomb, Charles 9.49 Saint Anthony's
Occhi, Andrew 9.50 Archbishop Stepinac
Sanchez, Stanley 9.54h Fordham Prep
Felton, Casseus 9.85 East Meadow
Back to Top

Sophomore Boys Sprint Medley Relay 43 entries

Athlete Seed Team
Relay Team B Freeport
Relay Team A 3:33.40h Newburgh Free Academy
Relay Team B 3:35.20h Newburgh Free Academy
Relay Team A 3:49.00h Chaminade
Relay Team A 3:49.90 Saint Anthony's
Relay Team A 3:50.00h Kingston
Relay Team A 3:50.70h Brentwood
Relay Team B 3:52.13 Saint Anthony's
Relay Team A 3:54.28 St. Francis Prep
Relay Team A 3:55.00h West Orange HS
Relay Team A 3:55.00h Xavier
Relay Team A 3:57.50h Iona Preparatory School
Relay Team A 3:58.00 Regis
Relay Team A 3:58.00h St. John the Baptist
Relay Team A 4:01.00h Freeport
Relay Team A 4:01.97 Massapequa
Relay Team B 4:03.48 Xavier
Relay Team A 4:04.60 Townsend Harris
Relay Team A 4:05.00 Xaverian
Relay Team A 4:05.00 Monsignor McClancy
Relay Team B 4:05.00h Chaminade
Relay Team B 4:08.00h St. John the Baptist
Relay Team B 4:08.00h West Orange HS
Relay Team B 4:10.00 Xaverian
Relay Team A 4:10.00h Fordham Prep
Relay Team A 4:10.00h Brooklyn Technical
Relay Team A 4:10.20 Hudson Catholic HS
Relay Team A 4:15 Archbishop Stepinac
Relay Team B 4:15.00 Regis
Relay Team B 4:15.00h Cardinal Hayes
Relay Team A 4:19.03 Archbishop Molloy
Relay Team A 4:20.00h Cardinal Hayes
Relay Team A 4:22.00h Lab Museum United
Relay Team B 4:22.28 St. Francis Prep
Relay Team A 4:23.17 LaSalle Academy (NYC)
Relay Team B 4:25.00h Fordham Prep
Relay Team A 4:25.00h Cardinal Spellman
Relay Team A 4:25.87 Montclair HS
Relay Team A 4:27.00h Paul D. Schrieber / Port Washing
Relay Team B 4:28.00 Archbishop Stepinac
Relay Team B 4:30.00h Paul D. Schrieber / Port Washing
Relay Team B 4:30.00h Iona Preparatory School
Relay Team A 5:15.00 Secaucus HS
Back to Top

Sophomore Girls 55 Meter Dash 90 entries

Athlete Seed Team
Perrone, Katherine 10.00 St. Agnes
Boettcher, Meagan 10.06 Floral Park Memorial
Ode, Oceane 7.53 Westhampton Beach
Dolphin, Sarah 7.68 Saint Anthony's
Phillips, Jasmyn 7.69 Hackley School
Ogelsby-Cowan, Cantee 7.80 Freeport
Madej, Natalia 7.87 Plainedge
Pepanio, Jada 7.9 East Meadow
Gonzalez, Melissa 7.96 St. Francis Prep
Watson, Zaria 8.00 Coatesville Area School District
Voege, Emma 8.00 Elwood / John Glenn
Lafargue, Alexis 8.05 Sacred Heart Academy
Losquadro, Kristina 8.06 Sanford H. Calhoun
Peters, Sara 8.09 Evander Childs Campus
Hendrickson-Slack, Iana 8.19 St. Francis Prep
Hough, Kaliya 8.20h Kingston
Arnao, Brianna 8.21 Monsignor McClancy
Gayle, Christina 8.22 Saint Anthony's
Menger, Mary 8.23 Sacred Heart Academy
McCabe, Ayanah 8.24 Cardinal Spellman
Glorie, Anna 8.25 Montclair HS
Ezquerra, Serena 8.30 Dominican Academy
Setal, Kara 8.30h Young Women's Leadership
Bonsu, Cindy 8.38 North Star Academy
Hernandez, Ashley 8.39 Freeport
Segal, Daniella 8.4 East Meadow
Smith, Miranda 8.40 Elwood / John Glenn
Regis, Sapphire 8.40 Dominican Academy
Ostfield, Hannah 8.43 Hackley School
Diehl, Rebecca 8.44 Sayville
Gousse, Caitlyn 8.45 Mary Louis Academy
Wisemen, Isabella 8.46 Monsignor McClancy
Robinson, Tierra 8.47 Hackley School
Gyapong, Jazmyn 8.47 Cardinal Spellman
Mohr, Rachel 8.49 JFK Bellmore
Dato, Alexandria 8.49 Oceanside
Hurt, Abby 8.50 Paul D. Schrieber / Port Washing
Lin, Joyce 8.50h Stuyvesant High School
Meinen, Tian 8.53 Northport
Avitabile, Katelyn 8.55 Garden City
Corrothers, Victrese 8.60 North Star Academy
Lee, Hannah 8.60h Stuyvesant High School
Didominca, Shannon 8.60h Oceanside
Nimako, Marttina 8.61 North Star Academy
Okonkwo, Chinwe 8.63 Our Lady of Mercy (CHSAA)
Koepke, Lauren 8.65 Saint Anthony's
Adeola, Temilalu 8.65 Half Hollow Hills West (HHH)
Fernandez, Brooke 8.65 Dominican Academy
Weber, Christina 8.66 JFK Bellmore
Nachamie, Jessica 8.68 JFK Bellmore
Dunn, Kaila 8.70 Dominican Academy
Nikiema, Yasmina 8.70 North Star Academy
Wojciechowska, Emilia 8.84 Archbishop Molloy
Wrede, Bailey 8.87 St. John the Baptist
Mcnamara, Nikki 8.90 Archbishop Molloy
Sowe, Fatoumatta 8.93 Lab Museum United
Peckham, Arianna 8.98 JFK Bellmore
Fung, Emani 9.0 Montclair Kimberley Academy
Lewis, Mackenzie 9.00h St. John the Baptist
Shin, Kayla 9.03 Archbishop Molloy
Hughes, Tyra 9.05 West Orange HS
Cokinos, Alexis 9.06 Half Hollow Hills West (HHH)
Dalimonte, Amanda 9.10 Paul D. Schrieber / Port Washing
Perez, Elaina 9.14 Archbishop Molloy
Khan, Arianna 9.15 West Orange HS
Smith, Horisia 9.17 Lab Museum United
Healy, Margaret 9.18 St. John the Baptist
Coley, Yamona 9.19 Cardinal Spellman
Kelly, Jacqueline 9.20h Floral Park Memorial
Flowers, Jannah 9.26 North Star Academy
Reynoso, Kylilah 9.3 JFK Bellmore
Lindo, Kiara 9.36 Archbishop Molloy
Saunders, Ella 9.40 Paul D. Schrieber / Port Washing
Runco, Lia 9.40 Sayville
Garvey, Torrance 9.42 Archbishop Molloy
Carrion, Jocelyn 9.46 St. Agnes
Garrison, Brianna 9.48 Archbishop Molloy
Adofo, Comfort 9.48 North Star Academy
vilches, ashley 9.50h Archbishop Molloy
Hassan, Yasmeen 9.50h Stuyvesant High School
Lipovac, Anna 9.50h Archbishop Molloy
Lipovac, Emily 9.60 Archbishop Molloy
Herrera, Ameriss 9.62 St. John the Baptist
Rodriguez-Ortiz, Allison 9.64 Archbishop Molloy
Marmol, Leandrina 9.77 Freeport
Vasquez, Nidia 9.80h Hampton Bays
Puig, Andrea 9.90 JFK Bellmore
Katcher, Angelica 9.90h Archbishop Molloy
Caban, Ariella 9.90h Archbishop Molloy
Najarro, Nathalia 9.99 Archbishop Molloy
Back to Top

Sophomore Girls 55 Meter Hurdles 35 entries

Athlete Seed Team
Segal, Lindsay 10.0 East Meadow
Romano, Emma 10.03 Oceanside
Keane, Hannah 10.06 Randolph HS
Boniberger, Alexa 10.11 West Islip
Blair, Keiandra 10.12 Franklin K. Lane Campus
Walters, Maura 10.12 Sanford H. Calhoun
Casareale, Ava 10.24 Randolph HS
Lam, Emily 10.25 East Meadow
Regan, Caroline 10.32 Ward Melville
Aversa, Gabriella 10.35 Elwood / John Glenn
Palmeri, Francesca 10.46 St. Francis Prep
Gruber, Bari 10.50 Half Hollow Hills West (HHH)
Diffley, Nicole 10.50h Floral Park Memorial
Koepke, Lauren 10.55 Saint Anthony's
Wrede, Bailey 10.78 St. John the Baptist
Gemmell, Rachel 11.10 Coatesville Area School District
Davis, Xiahna 11.11 Coatesville Area School District
Thompson, Amiyah 11.24 Freeport
Cokinos, Alexis 11.28 Half Hollow Hills West (HHH)
Edwards, Brooke 11.33 Garden City
Terestchenko, Chloe 11.36 Stuyvesant High School
Reby, Danielle 11.36 Plainedge
Ostfield, Hannah 11.74 Hackley School
Robinson, Tierra 11.79 Hackley School
Azcona, Alina 12.06 Monsignor McClancy
Adeola, Temilalu 12.22 Half Hollow Hills West (HHH)
Woo, Margaret 12.45 Stuyvesant High School
Velez Rios, Natalia 13.47 Stuyvesant High School
Celestin, Andree 8.98 West Orange HS
Phillips, Jasmyn 9.16 Hackley School
Doto, Claire 9.37 Randolph HS
Giambruno, Kerri 9.42 Elwood / John Glenn
Searles, Nikki 9.68 Mattituck
Wowk, Janyce 9.73 Randolph HS
Divisconti, Georgia 9.80 West Babylon
Back to Top

Sophomore Girls Sprint Medley Relay 27 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 4:17.50 Saint Anthony's
Relay Team A 4:22.76 Westhampton Beach
Relay Team A 4:30.00h Sayville
Relay Team A 4:31.00h Sanford H. Calhoun
Relay Team A 4:31.76 Goshen
Relay Team A 4:35.00h Ward Melville
Relay Team B 4:37.40 Saint Anthony's
Relay Team A 4:40.00h St. Francis Prep
Relay Team A 4:40.00h St. John the Baptist
Relay Team A 4:40.00h Oceanside
Relay Team A 4:40.50h Cardinal Spellman
Relay Team A 4:46.00h West Orange HS
Relay Team A 4:50.00h West Babylon
Relay Team B 4:50.00h St. John the Baptist
Relay Team A 4:51.00 North Star Academy
Relay Team A 4:55.00h Stuyvesant High School
Relay Team A 5:00.00h Northport
Relay Team A 5:00.00h Dominican Academy
Relay Team B 5:05.00h Dominican Academy
Relay Team A 5:05.00h East Meadow
Relay Team A 5:09.00h Monsignor McClancy
Relay Team A 5:12.14 Archbishop Molloy
Relay Team A 5:15.00h Hampton Bays
Relay Team A 5:25.00h Bayside High School
Relay Team B 5:27.53 Cardinal Spellman
Relay Team A 5:30.00h Floral Park Memorial
Relay Team B 5:30.14 Archbishop Molloy
Back to Top

Varsity Boys 1,000 Meter Run 187 entries

Athlete Seed Team
Reaves, Malachi Pemberton Township HS
Bravo, Pedro 2:30.32 Iona Preparatory School
Ngwenya, Lewis 2:31 St. Benedict's Prep
Chawonza, Alfred 2:31.02 St. Benedict's Prep
Burnett, Jackson 2:31.81 St. Benedict's Prep
Danzi, Michael 2:34.67 Smithtown West
Athanailos, Dean 2:35.85 St. Francis Prep
O'Brien, Joseph 2:36.87 Horace Greeley
Courts, Christopher 2:37.55 Manhasset
Cabello, David 2:37.84 Smithtown West
Reilly, Ben 2:38.29 Manhasset
Hassler, Owen 2:38.58 Xavier
Kalikasingh, Roshan 2:39.40 Commack
Meah, John 2:39.50 East Meadow
Maass, Daniel 2:39.87 Manhasset
Destasio, Michael 2:40.08 Iona Preparatory School
Notarnicola, Max 2:40.60 Horace Greeley
Bassin, Harrison 2:40.75 Ward Melville
Dellatore, Dylan 2:41.2 Newburgh Free Academy
Matthews, Aidar 2:42 Northport
Reilly, John 2:42.34 Chaminade
O'Brien, Michael R. 2:42.76 Xavier
Loeffel, John 2:42.84 Archbishop Molloy
Knapp, Douglas 2:43.33 Xaverian
Diaz, Leonard 2:43.8 Newburgh Free Academy
Famularo, Eric 2:44 Sayville
Pappas, Nicholas 2:44.00 Commack
Scheiner, Nick 2:44.09 Longwood
Newberger, Glenn 2:44.20 East Meadow
Lynch, Jack 2:44.20h St. Francis Prep
Johnson, Andrew 2:44.94 Goshen
Dunn, Trey 2:45.00 Linden HS
Cromwell, Hunter 2:45.00 Linden HS
Reda, Matthew 2:45.00 Saint Anthony's
Gazura, Jake 2:45.00h Ward Melville
Keaney, James 2:45.00h Randolph HS
Doxsee, Brett 2:45.00h Sayville
Turner, Michael 2:45.08 Massapequa
Mendez, Steven 2:45.14 Brentwood
McCarthy, Owen 2:45.33 Saint Anthony's
Maikowski, Zach 2:45.50h Commack
Alfaro, Emanuel 2:45.6 Newburgh Free Academy
Bruen, Chris 2:46.00h Lakeland/Panas
LaMassa, Charles 2:46.03 Massapequa
Reina, Jairo 2:46.27 Townsend Harris
Velasquez, Jecsi 2:46.31 William Floyd
Choi, Paul 2:46.50 East Meadow
Stamper, Isaac 2:46.50h Brooklyn Technical
Kehrli, John 2:46.54 Chaminade
Argueta, Francisco 2:46.95 Brentwood
Knappe, Christopher 2:47 Sayville
Tammany, Logan 2:47.09 Patchogue-Medford
Young, Rishi 2:47.27 Horace Greeley
Johnson, Baird 2:47.28 Stuyvesant High School
Degen, Tristan 2:47.50 Oceanside
Giewont, Thomas 2:47.90 Arlington
Delphin, Kingber 2:48.00 Linden HS
Krawiec, Grant 2:48.71 Garden City
Perry, Tyler 2:48.87 Bethpage
Perez-Garcia, Christopher 2:48.93 Goshen
Law, Christian 2:49.06 Mt. Sinai
Bell, Andres 2:49.24 Freeport
Hannibal, Gregory 2:49.60 Goshen
Zhang, Justin 2:49.72 Stuyvesant High School
Finegan, Patrick 2:49.77 Saint Anthony's
Simpson, Zachary 2:50.0 Kellenberg Memorial
Kenny, David 2:50.00h St. Augustine Prep
Zabala, Cristian 2:50.00h Northport
Xue, Eric 2:50.00h Brooklyn Technical
Donovan, Evan 2:50.00h Randolph HS
Amaya, Jose 2:50.23 Brentwood
Keller, Pacey 2:50.30 Ridge HS
Neil, Matthew 2:50.93 Townsend Harris
Amar, Maor 2:50.95 Great Neck North
Crawford-harris, Jesse 2:51.65 Averill Park
Egg, Thomas 2:52.7 North Hunterdon HS
Hanley, Patrick 2:52.86 Bethpage
Grayson, Liam 2:52.93 Morris Hills HS
DeMeo, Nicholas 2:53.59 Chaminade
Decker, Zachary 2:53.7 North Hunterdon HS
Pedretti, Dan 2:53.7 North Hunterdon HS
Thornton, Jack 2:53.91 Ward Melville
Fausel, Gustave 2:54.00h North Rockland
Talay, Christian 2:54.00h Smithtown East
Zou, Jackson 2:54.15 Stuyvesant High School
Aromin-Gabbay, Alexande 2:55 West Orange HS
Triolo, Alex 2:55.00h Smithtown East
Brosnan, Shane 2:55.00h West Orange HS
Toledo, Richard 2:55.00h Xavier
Hill, Andrew 2:55.00h Kingston
Serra, Thomas 2:55.00h Northport
Dicus, Patrick 2:55.00h Brooklyn Technical
Zacieracha, Alex 2:55.00h Randolph HS
Ryan, Kieran 2:55.16 Westhampton Beach
Jamshahi, Sebastian 2:55.20 Regis
Mogul, Jack 2:55.32 Collegiate School
Garske, Austin 2:55.55 Rocky Point
Tollin, Matt 2:55.67 Fordham Prep
Dobrowolski, Jake 2:55.82 Ridge HS
Limoges, Adam 2:56.00h Averill Park
Kelly, Colin 2:56.10h Lakeland/Panas
Santoro, Trent 2:56.73 Townsend Harris
Moul, Pierce 2:57 West Orange HS
Doyle, Andrew 2:57.36 North Rockland
Otash, Ethan 2:57.67 Ridge HS
Ranieri, Anthony 2:57.80 Oceanside
Rosen, Michael 2:58 Plainedge
Muscerella, Frank 2:58.0 JFK Catholic
Kruse, Kyle 2:58.00 Bellport
Fenton, Mark 2:58.00h North Rockland
Peterson, Michael 2:59.00 Bellport
Marchetti, Nicholas 2:59.50 Oceanside
Lobalsamo, Greg 2:59.50 William Floyd
Quinn, Aidan 3:00.00h Kellenberg Memorial
Counsell, Oscar 3:00.00h Montclair HS
Hilepo, Christopher 3:00.00h Kellenberg Memorial
Robinson, Gregory 3:00.50 Mt. Sinai
Kranzel, Micah 3:00.75 Coatesville Area School District
Feehan, Spencer 3:00.96 Plainedge
Bowers, James 3:01.02 Collegiate School
Cruz Sanchez, Bryan 3:01.60 Westhampton Beach
Ordonez, Jean Carlos 3:01.70 Monsignor McClancy
Jitsukawa, Hikaru 3:01.73 Regis
Rae, Sean 3:03.36 Farmingdale
Aranoff, Benjamin 3:03.61 Paul D. Schrieber / Port Washing
Lenihan, James 3:03.71 Longwood
Malekan, Aaron 3:03.81 Great Neck North
Salerno, William 3:04.00h Lakeland/Panas
Smith, Matt 3:04.18 St. John the Baptist
Vassapollo, Dylan 3:04.34 Smithtown West
Sprufero, John 3:04.67 Garden City
Schmeltz, Jacob 3:05 Montclair HS
Naik, Vishwa 3:05.00 Secaucus HS
Atcosta, Dylan 3:05.00h Patchogue-Medford
Greco, Vincent 3:05.01 Fordham Prep
Kelly, Mike 3:05.08 Coatesville Area School District
Budveit, Kevn 3:05.87 St. John the Baptist
Aley, David 3:06 Montclair HS
Ranuado, Matt 3:06.11 Bayport-Blue Point
Gomez, Dylan 3:06.33 Regis
Jordan, Sean 3:06.40 Westhampton Beach
Tresgallo, Dawson 3:06.40 Fordham Prep
Fawcett, Connor 3:06.44 Farmingdale
Palencia, Eric 3:06.51 Mattituck
Ferrer, angel 3:07.42 Cardinal Hayes
Bensen, John 3:08.34 Garden City
Loughran, Emmet 3:08.84 Archbishop Stepinac
*Brady, Bryan 3:09.00h Long Island Lutheran
Cleary, Colin 3:09.50 Archbishop Stepinac
Ramirez, Diego 3:10.00 Monsignor McClancy
Zamora, Marcos 3:10.00 Secaucus HS
Carmichael, Aiden 3:10.00 American Christian School
Rebetti, Ryan 3:10.00h St. John the Baptist
Agha, Harris 3:10.00h Floral Park Memorial
Ivans, Joseph 3:10.00h Patchogue-Medford
Escobar, Logan 3:10.00h Averill Park
Murphy, Colin 3:10.24 Bellport
Chong, Francisco 3:10.44 Half Hollow Hills West (HHH)
Orgonas, Trevor 3:11.20h Bayport-Blue Point
Simonetti, Vincent 3:11.65 Massapequa
Steinmetz, Nick 3:12.00h Montclair Kimberley Academy
Forsythe, Aidan 3:13.00h Lab Museum United
Croke, Darren 3:13.00h Archbishop Stepinac
Manning, Chad 3:14.04 Belleville HS
Basile, Christopher 3:15.00 Bethpage
Capitano, Christian 3:15.1 Bayport-Blue Point
Pyatt, Elijah 3:15.50 Islip
Finch, Curtis 3:15.61 Baldwin
Trerrotola, Nicholas 3:17 Plainedge
Gale, Jake 3:18 Montclair Kimberley Academy
Nawaz, Zarrar 3:20.00 Secaucus HS
Agosto, David 3:20.90 Cardinal Hayes
Corbett, Thomas 3:21.41 Monsignor McClancy
O'connor, John 3:21.76 Rocky Point
Rodriguez, Joel 3:30.00h Cardinal Hayes
Sullivan, Robert 3:30.00h Archbishop Molloy
Fox, Alex 3:38.30 Coatesville Area School District
Pindulic, Nick 3:38.81 Archbishop Molloy
Rivera, Joseph 3:40.00h Belleville HS
Lawrence, Jack 3:46.75 Paul D. Schrieber / Port Washing
Casey, Gerard 3:50.87 Archbishop Molloy
Owens, Harrison 3:51.08 Paul D. Schrieber / Port Washing
Waseem, Taha 4:00.24 Evander Childs Campus
Salva, Jens Regle 4:00.24 Evander Childs Campus
Donahue, Andrew 4:45.00 Morris Hills HS
Gasiorowski, Dylan 4:45.09 Morris Hills HS
Lewis, Marcus 5:33.64 North Star Academy
Back to Top

Varsity Boys 1,600 Meter Run 175 entries

Athlete Seed Team
Fowkes, Ryan 4:24.19 East Hampton
Thalheimer, Bryce 4:28.07 Manhasset
Molz, James 4:31.18 Regis
Morena, Matt 4:32.23 Morris Hills HS
Barna, Jackson 4:33.00 Ridge HS
Nolan, Matt 4:33.40 Bayport-Blue Point
McNally, Kevin 4:33.77 Morris Hills HS
Keaney, James 4:35.00h Randolph HS
Forero, Evan 4:35.02 Kellenberg Memorial
Pech, Aidan 4:35.29 Bethpage
Patel, Harshil 4:35.99 Holy Trinity
Bautista, Ermel 4:36.07 Westhampton Beach
Gregory, Dean 4:37.19 Commack
Strain, Chris 4:37.22 Ridge HS
Canales, Dylan 4:37.23 Brooklyn Technical
Urquidi, Stefan 4:37.40 Montclair HS
Fischer, Christopher 4:37.68 North Hunterdon HS
Ostling, John 4:38.0 Archbishop Molloy
Hobbes, Brendon 4:38.00h Chaminade
llanos, Diego 4:38.00h St. Francis Prep
Ward, Aidan 4:38.34 Montclair HS
Kavouras, John 4:38.52 Ridge HS
Maley, Lucas 4:38.93 Manhasset
Graff, Liam 4:39.18 Baldwin
Ignacz, John 4:39.51 North Hunterdon HS
Paules, Andrew 4:40.28 West Islip
Nienburg, Chris 4:40.38 Ward Melville
Degirmenci, Demir 4:40.58 Archbishop Molloy
Smyth, Patrick 4:40.68 Farmingdale
Gallagher, James 4:40.90 Regis
Schaefer, Tyler 4:41 Sayville
Melara-perez, Oliver 4:41.00h Paul D. Schrieber / Port Washing
Pedretti, Brian 4:42.11 North Hunterdon HS
Dery, Ryan 4:42.22 Commack
Stefan, Adam 4:42.23 Manhasset
Loewy, Noah 4:42.50h Paul D. Schrieber / Port Washing
Grasing, Patrick 4:42.61 Smithtown East
Koenig, Charlie 4:43.48 Montclair Kimberley Academy
Ramos, Rolando 4:44.00h Kellenberg Memorial
Connolly, Jake 4:44.22 Saint Anthony's
Abernethy, Dylan 4:45 Xavier
Gibbons, Jason 4:45.00h Northport
Hecht, Joseph 4:45.00h Randolph HS
Grillo, Will 4:45.00h Northport
McLean, Kyle 4:45.00h Chaminade
Henneberger, Scott 4:45.02 Garden City
Shiomitsu, Kiyoshi 4:45.1 Commack
Urquidi, Sebastian 4:45.19 Montclair HS
Higgins, Sean 4:45.24 Mt. Sinai
Amar, Maor 4:45.7 Great Neck North
Vasquez, Carlos 4:47.00h Lakeland/Panas
Solar, Jonathan 4:47.77 Saint Anthony's
Marina, Chris 4:48.09 Archbishop Molloy
Castelli, Marco 4:48.09 St. Francis Prep
Waller, William 4:48.24 Bellport
Gabri, Garrett 4:48.24 Bellport
Schweiker, Donald 4:49 Sayville
Blackman, William 4:49 Sayville
Cotter, Tyler 4:49.00h Northport
Merwin, Bryce 4:49.52 Morris Hills HS
Foote, Nathan 4:49.84 Horace Greeley
Adipietro, Liam 4:49.88 Saint Anthony's
Alobaidi, Mohammed 4:50.00 Secaucus HS
Corsello, Ryan 4:50.00 Coatesville Area School District
Mecca, Ryan 4:50.00h Ward Melville
Karaces, William 4:50.00h Randolph HS
Friedman, Max 4:50.00h Paul D. Schrieber / Port Washing
Meliti, Ryan 4:50.42 Arlington
LaBarbera, Joseph 4:50.80 North Rockland
Moul, Pierce 4:51.19 West Orange HS
Dellatore, Dylan 4:51.4 Newburgh Free Academy
Soltanpanah, Alex 4:51.74 Patchogue-Medford
Crystal, William 4:51.88 Collegiate School
Breuler, Peja 4:51.96 Brooklyn Technical
Corcoran, Billy 4:52.3 Newburgh Free Academy
Davis, Ben 4:52.36 Collegiate School
Grady, Sean 4:52.71 Arlington
Demchak, Christian 4:52.75 Mattituck
Xerri, Mario 4:53.74 Mt. Sinai
Aromin-Gabbay, Alexande 4:53.98 West Orange HS
Defeo, Cj 4:54.00 Patchogue-Medford
Brophy, Scott 4:54.30 North Rockland
Kounios, Asterios Aidan 4:54.38 JFK Catholic
Porras, Edmundo 4:54.61 Longwood
O'Shea, Colin 4:55.00h Xavier
DeVita, Nicholas 4:55.00h Chaminade
Goell, Jacob 4:55.00h Xavier
Leeb, Anthony 4:55.24 East Meadow
Diaz, Anthony 4:55.50 Farmingdale
Petrillo, Anthony 4:55.66 Ward Melville
Bier, Jason 4:55.70 Oceanside
Cameron, James 4:55.77 West Islip
Hough, Victor 4:55.77 Rocky Point
Thoman, Colin 4:56.23 Regis
Nembach, Shane 4:56.35 Lynbrook
Flood, Sebastian 4:57.02 Secaucus HS
Rajab, Justin 4:57.22 Longwood
Vassilas, Brayden 4:57.84 Smithtown West
Ferrante, Niko 4:58.20 Patchogue-Medford
Montick, Timothy 4:58.24 Bellport
Magnusson, Victor 4:59.00h Montclair Kimberley Academy
Aurandt, Charles 4:59.00h Bayport-Blue Point
Ferrari, Logan 4:59.11 Longwood
Mensch, Dennis 4:59.34 Smithtown West
Boniberger, John 4:59.82 West Islip
Sanchez, Zachary 5:00.00 Floral Park Memorial
Monteleone, Aidan 5:00.05 Bethpage
Covino, Luca 5:00.80 St. Augustine Prep
Clark, Brian 5:01.15 Bethpage
Van Houten, Zachary 5:01.95 East Meadow
Muratore, Luke 5:02.53 Smithtown West
Lasalla, Jack 5:02.97 Garden City
Gutierrez, Adrian 5:03.37 Brooklyn Technical
Wilde, Sean 5:03.44 Massapequa
Ragas, Nicolas 5:03.94 Garden City
Lupkovich, John 5:05.66 West Orange HS
Bacile, Andrew 5:06.68 St. Francis Prep
Iseminger, Jacob 5:07.00 Coatesville Area School District
Wiblishauser, Kyle 5:07.20 Half Hollow Hills West (HHH)
O''connor, Christopher 5:07.23 Plainedge
Carroll, Andrew 5:08.00 Lakeland/Panas
Smith, Kiernan 5:08.69 Archbishop Molloy
Buckley, Stephen 5:09.32 Archbishop Stepinac
Girdusky, Seamus 5:10 Archbishop Molloy
Yonks, Jonah 5:10.00 Mt. Sinai
Colon, Spencer 5:10.00 Coatesville Area School District
Putnam, Reed 5:10.00h Horace Greeley
Matarese, Vincent 5:10.04 Oceanside
Conaty, John 5:10.31 Massapequa
Roy, Ishan 5:10.50 Horace Greeley
Galinus, Nicholas 5:12.00h St. Augustine Prep
Ferrer, angel 5:12.15 Cardinal Hayes
Gulak, Jack 5:12.20 North Rockland
Bora, Brandon 5:12.39 Half Hollow Hills West (HHH)
Stravalle, Charles 5:14.20 Archbishop Molloy
Nanan, Nicholas 5:15.00 Monsignor McClancy
Cianciulli, Luciano 5:16.00h Rocky Point
Bien-aime, Christian 5:17.49 Archbishop Molloy
Perchinelli, Anthony 5:18.31 Holy Trinity
D'Alto, Jake 5:19.66 East Meadow
Olin, Jacob 5:19.77 Stuyvesant High School
Lin, Devin 5:20.32 Stuyvesant High School
Pacheco, Daniel 5:24.50 Lakeland/Panas
Polanco, Jared 5:25.00 Monsignor McClancy
Ludwig, David 5:25.00h Great Neck North
Lee, Lucas 5:25.00h Stuyvesant High School
Elmlinger, William 5:26.43 Fordham Prep
Gornstein, Matt 5:26.59 Kellenberg Memorial
Thompson, Stephan 5:27.41 Fordham Prep
Rivera, Evan 5:28.64 William Floyd
Caracappa, Matthew 5:29.00 JFK Catholic
Stafford, Ricky 5:31.12 Bayport-Blue Point
Hoffman, Daniel 5:31.50 Oceanside
Forsythe, Aidan 5:31.84 Lab Museum United
Manzi, Vincent 5:31.87 Massapequa
Greenwood, Daniel 5:32.30 Monsignor McClancy
Rosa, Noah 5:33.70 Cardinal Hayes
Murphy, James 5:34.13 Fordham Prep
Lin, Si Hang 5:35.00 Secaucus HS
Alvarez, David 5:35.00h William Floyd
Braun, Wesley 5:37.60 Lab Museum United
Abernath, William 5:40.00h Rocky Point
Brown, Jack 5:42.61 JFK Catholic
Edrmann, Thomas 5:43.43 Plainedge
Schoen, Jake 5:43.44 Plainedge
Donovan, William 5:48.30 Lynbrook
Morgenlander, Cole 5:48.40h Lynbrook
Thomas, Aasad 5:50.00h St. Benedict's Prep
Suarez, Daniel 5:50.33 William Floyd
Alsina, Gabriel 5:52.63 Archbishop Stepinac
Finch, Curtis 5:53.50 Baldwin
Herrera, Samuel 5:55.00h St. Benedict's Prep
Smith, Nathaniel 5:55.00h St. Benedict's Prep
Rocque, Jacob 5:56.86 Archbishop Stepinac
Spivak, Eric 6:16.71 Pemberton Township HS
Back to Top

Varsity Boys 300 Meter Dash 219 entries

Athlete Seed Team
Dawson, Joe Morris Hills HS
Babe, Joshua Morris Hills HS
Jones, Quincy Morris Hills HS
Israel, David 00:41.0 Pemberton Township HS
Balthazar, Chris 34.65 Fordham Prep
Dotson, Jaheim 35.12 Longwood
Ngwenya, Lewis 35.5 St. Benedict's Prep
Maynor-Mendez, Jahmel 35.69 Freeport
Krummenacker, Kyle 35.83 Chaminade
Grey, Frank 35.85 Brentwood
Brownridge, Cecil 35.89 Middletown
Sanchez, Isaiah 35.92 St. Benedict's Prep
Edwards, Anthony 36.10 Elmont Memorial
Toledo, Fernando 36.14 Comsewogue
Gamarra, Jonathan 36.30 Oceanside
Romain, Reggy 36.41 Franklin K. Lane Campus
Quadri, Saad 36.42 Brentwood
Romaldo, David 36.46 East Meadow
Leslie, Andre 36.5 Farmingdale
Desir, Jean 36.52 Elmont Memorial
Kone, Sidiki 36.56 Cardinal Hayes
Peak, Marlon 36.57 Lakeland/Panas
Charles, Todd 36.67 Xaverian
Gawronski, Gabriel 36.68 Norwich High School
Shittu, Mutiu 36.71 Baldwin
Lawrence, Dermack 36.88 Franklin K. Lane Campus
Arranz, Justin 36.88 North Babylon
Hayde, Denzel 36.91 Franklin K. Lane Campus
Lee, Christopher 36.92 Holy Trinity
Ota, Nkem 37.00h St. Augustine Prep
Muccini, Ryan 37.02 Chaminade
Holt, Christopher 37.11 Holy Trinity
Hirooka, Taiki 37.12 Paul D. Schrieber / Port Washing
Arango, Juan 37.22 Massapequa
Scott, Kendall 37.27 Newburgh Free Academy
Legister, Jessie 37.45 Montclair HS
Grant, Romario 37.51 Spring Creek Campus
Lazaridis, Anthony 37.52 Patchogue-Medford
Smith, Jaeden 37.55 Holy Cross
Zenny, Fredrick 37.55 Kellenberg Memorial
Omeike, Jeremiah 37.59 Elmont Memorial
Little, Malachi 37.71 St. Benedict's Prep
Houston, George 37.73 Randolph HS
Johnson, Justin 37.76 Archbishop Stepinac
Green, Cameron 37.8 Middletown
Vasconcellos, Nicholas 37.82 Half Hollow Hills West (HHH)
Adote, Walter 37.85 Longwood
Hohmann, lawson 37.9 St. Francis Prep
Maisch, Eric 37.92 Oceanside
Brown, Lucas 37.96 Rocky Point
Williams, Truman 38 Montclair HS
Ivans, Steven 38.02 Patchogue-Medford
Gallo, Nicholas 38.24 Bellport
Worrell, Matthew 38.36 Newburgh Free Academy
Burgess, Artie 38.47 Coatesville Area School District
Banks, Christopher 38.50 Linden HS
Wilmore, Omarie 38.50h Belleville HS
Thelusca, Derrek 38.50h Long Island Lutheran
Auciello, Anthony 38.53 William Floyd
Bennett, Austin 38.55 West Islip
Figaro, Tilon 38.60 Smithtown East
Ross, Quil 38.60 Coatesville Area School District
Bowen, Damari 38.60h North Star Academy
Bradwisch, Connor 38.60h Xavier
Bender, Aaron 38.65 St. Francis Prep
Anicich, Joseph 38.67 Xavier
Borghard, Dan 38.68 Northport
Knoff, Thomas 38.73 Xavier
Mayers, Peter 38.75 Saint Anthony's
Shepherd, Joseph 38.76 North Babylon
Scarlata, John 38.80 Garden City
Larson, Owen 38.82 Ward Melville
Tiao, Chris 38.85 Randolph HS
Berkery, Ryan 38.9 Northport
Bombace, Shane 38.90 Mt. Sinai
Amendola, Theo 38.90h Northport
Maya, Matthew 38.94 East Hampton
Bakraqi, Leart 38.95 Lakeland/Panas
Mesecheer, Keith 38.99 Saint Anthony's
Benedict, Samuel 38.9h Randolph HS
Fisher, Nalima 38.9h West Orange HS
Bell, Nesive 39.00 Linden HS
Hodges, Brian 39.00 Ridge HS
Pierre, Jaden 39.00 Linden HS
Felice, Aidan 39.01 Saint Anthony's
Bonilla, Edgar 39.01 Bellport
Howes, Jared 39.01 Massapequa
Motroni, Marco 39.05 Manhasset
Reilly, Connor 39.1 Sayville
Sullivan, Liam 39.16 Smithtown West
Vu, Eddy 39.17 William Floyd
Nicolich, Rob 39.20h Park Ridge HS
Schuit, Pim 39.20h Park Ridge HS
Rodriguez, Adam 39.20h Park Ridge HS
Feimster, Isaiah 39.22 Baldwin
Dyson, Ian 39.25 Ward Melville
Montes, Samuel 39.30h Newburgh Free Academy
Carey, Kyle 39.32 North Rockland
Rivera, Nahki 39.35 Cardinal Hayes
Gonzalez, Alan 39.35 East Meadow
Pinto, Ryan 39.37 Goshen
Plaia, Lucas 39.37 Smithtown West
Sarkisian, Jack 39.38 North Hunterdon HS
Bretton, Joshua 39.40 North Rockland
Muir, Michael 39.44 William Floyd
Essien, Aaron 39.45 Holy Trinity
Robinson, Tahj 39.45 Holy Cross
Lakeman Jr, Keith 39.50 West Orange HS
Canales, Edwin 39.50 Brentwood
Silva, Marc 39.52 Longwood
Beskid, Michael 39.54h Averill Park
Mingone, Mario 39.59 Lakeland/Panas
Rakhani, Sameer 39.6 Montclair Kimberley Academy
Akpan, Aniekan 39.61 Arlington
Nkrumah, Sam 39.65 East Meadow
Aiken, Malachi 39.67 Spring Creek Campus
Quinn, Nicholas 39.71 Manhasset
Briezeus, Ronardo 39.72 Baldwin
Yeager, Cameron 39.76 Ridge HS
Santiago, Collin 39.86 Bethpage
Rodriguez, Angel 39.87 Islip
Lee, Inho 39.90h St. Francis Prep
Hess, Jadon 39.94 Rocky Point
Beard, Jaeden 39.95 Coatesville Area School District
Myrick, Trevon 40.00h Belleville HS
Rodriguez, Damien 40.00h St. Augustine Prep
Sheehan, Comeragh 40.00h Westhampton Beach
Bryan, Nathan 40.00h Montclair HS
Cerbone, Paden 40.06 Smithtown East
Iacovelli, Jon 40.15 Commack
Jamison, Joshua 40.18 Bethpage
Moore, Jordan 40.19 Spring Creek Campus
+Saha, Josh 40.20 Hackley School
Miele, Dominic 40.20h Lynbrook
Sagrista, Brandon 40.24 Belleville HS
Ye, Raymond 40.31 Manhasset
Cotton, Jalen 40.34 Cardinal Hayes
Kelly, Jonathan 40.39 Chaminade
McDonough, Liam 40.40 Regis
Key, Robert 40.42 Half Hollow Hills West (HHH)
Edwards, Matt 40.45 Archbishop Stepinac
Ditta, Bob 40.45 Westhampton Beach
Francis, Sudre 40.45 Evander Childs Campus
Harris, Hunter 40.50 Arlington
Quinn, Xavier 40.50 Lab Museum United
Parrino, Nicholas 40.50h Patchogue-Medford
Gutierrez, Aedan 40.50h North Hunterdon HS
Hauptman, Sean 40.63 Smithtown West
Caspar, Jared 40.64 Horace Greeley
Tiska, Richard 40.75 Westhampton Beach
Dagostino, Denver 40.8 Mt. Sinai
Porter, Eliot 40.82 Half Hollow Hills West (HHH)
Fridich, Nate 40.90 Garden City
Heurtelou, Travis 40.92 Kellenberg Memorial
Mooney, Cameron 40.92 Kellenberg Memorial
Bufalini, Noah 40.99 Norwich High School
Komosinski, Jonah 41.00h Ward Melville
Luckner, Justin 41.14 Regis
Bryant, Kevin 41.14h Averill Park
Patano, Frank 41.18 Garden City
Radu, Tudor 41.24 Archbishop Molloy
Gomez-Garachana, Agustin 41.27 North Rockland
Bhatia, Ronny 41.30h Montclair Kimberley Academy
Zephyr, Adam 41.36 Goshen
Wile, Jackson 41.37 Southold-Greenport
Augeri, Thomas 41.40 Plainedge
Gibbs, Brandon 41.43 Arlington
Deguzman, Gabriel 41.5 Oceanside
Spinner, Joseph 41.55 Floral Park Memorial
Joseph, Connor 41.60 Bayport-Blue Point
Lasurdo, Aidan 41.60 Rocky Point
Ciccarelli, Andrew 41.62 Commack
Lawrence, Eden 41.64h Monsignor Scanlan
Avery, Brendan 41.74 Holy Cross
Nagle, Carson 41.76 Bellport
Fennell, Thomas 41.78 Smithtown East
Sitt, Jason 41.79 Lynbrook
Ayroso, Adam 41.92 Plainedge
Akinboade, Temitayo 42.00 West Orange HS
Martin, Jassi 42.20h Montclair Kimberley Academy
Erskine, Kai 42.35 Cardinal Spellman
Smith, Elijah 42.36 LaSalle Academy (NYC)
Ong, Brian 42.37 Plainedge
Ahern, Michael 42.37 Bayport-Blue Point
Siracuse, Robert 42.50h Goshen
Fedorys, Dylan 42.51 Bayport-Blue Point
Dhanawade, Aniruddh 42.52 Horace Greeley
Corrigan, James 42.53 Regis
Pearsall, Adam 42.60 Commack
Chen, Jia 42.69 Brooklyn Technical
Rylo, Jakob 42.92 Horace Greeley
Oliver, Billy 43.00 Evander Childs Campus
Rodriguez, Miguel 43.00 North Star Academy
Adenaike, Rilwan 43.00 North Star Academy
Alshami, Yousef 43.00 Evander Childs Campus
Mentis-Cort, Mathew 43.40 Brooklyn Technical
Nelson, Taliek 43.50h Floral Park Memorial
Benson, Sean 43.63 Lynbrook
Gerrity, Liam 43.85 JFK Catholic
Maloney, Kyle 43.98 Massapequa
Estevez, Armani 44.04h LaSalle Academy (NYC)
Santos, Ivan 44.04h St. Raymond's
Chin, Jonathan 44.13 North Hunterdon HS
Choi, Nicholas 44.20 Paul D. Schrieber / Port Washing
Avalos, Kobe 44.50 St. Raymond's
Arzu, Emenigi 44.50h Cardinal Spellman
Roche, Brendan 45.70 JFK Catholic
Masselo, Brian 45.70 JFK Catholic
Joarder, Tahrim 45.78 Brooklyn Technical
Jacquez, Ryan 46.74h St. Raymond's
Blackwell, Jamari 47.41 Floral Park Memorial
Barrios, Leonthe 47.43 Archbishop Stepinac
Picciano, Anthony 47.93 Archbishop Molloy
Rahman, Adid 48.44 Lab Museum United
Ramirez, Philip 49.30 Archbishop Molloy
Escobar, Fredrick 49.70 Monsignor Scanlan
Sabogal, Sebastian 50.63 Archbishop Molloy
Perez-Mendez, Elijah 51.47 LaSalle Academy (NYC)
Henrys, Brendon 51.64 Cardinal Spellman
Back to Top

Varsity Boys 4x200 Meter Relay 58 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 1:29.41 Cardinal Hayes
Relay Team A 1:30.53 Coatesville Area School District
Relay Team A 1:31.34 Freeport
Relay Team A 1:31.57 Brentwood
Relay Team A 1:31.65 Newburgh Free Academy
Relay Team B 1:32.00 Franklin K. Lane Campus
Relay Team A 1:33.00h Lakeland/Panas
Relay Team B 1:33.41 Cardinal Hayes
Relay Team A 1:33.91 Middletown
Relay Team A 1:33.94 Holy Trinity
Relay Team A 1:34.00 Hudson Catholic HS
Relay Team A 1:34.72 Norwich High School
Relay Team B 1:34.83 Kellenberg Memorial
Relay Team A 1:34.83 Kellenberg Memorial
Relay Team A 1:35.00 Bellport
Relay Team A 1:35.05 North Rockland
Relay Team A 1:35.07 St. Benedict's Prep
Relay Team A 1:35.50h Farmingdale
Relay Team A 1:35.56 Xavier
Relay Team A 1:35.90h Chaminade
Relay Team B 1:35.91 Middletown
Relay Team A 1:36.00h Montclair HS
Relay Team A 1:36.26 Longwood
Relay Team A 1:36.43 Spring Creek Campus
Relay Team A 1:36.82 Smithtown West
Relay Team A 1:37.01 Ridge HS
Relay Team A 1:38 Franklin K. Lane Campus
Relay Team A 1:38.00h Northport
Relay Team B 1:38.10h Lakeland/Panas
Relay Team B 1:38.43 Holy Trinity
Relay Team A 1:38.52 Sayville
Relay Team B 1:38.84 Coatesville Area School District
Relay Team A 1:38.88 Elmont Memorial
Relay Team A 1:39.00 North Star Academy
Relay Team A 1:39.10 Lab Museum United
Relay Team A 1:40.11 Kingston
Relay Team A 1:40.29 Goshen
Relay Team A 1:40.74 Paul D. Schrieber / Port Washing
Relay Team A 1:40.76 Baldwin
Relay Team B 1:41.01 Ridge HS
Relay Team A 1:41.12 Archbishop Molloy
Relay Team A 1:41.68 Pemberton Township HS
Relay Team A 1:41.95 Ward Melville
Relay Team A 1:42.00 Oceanside
Relay Team B 1:42.26 Longwood
Relay Team A 1:42.30 Horace Greeley
Relay Team A 1:43.44 Mt. Sinai
Relay Team A 1:43.50h Holy Cross
Relay Team B 1:43.60 St. Raymond's
Relay Team A 1:43.60 St. Raymond's
Relay Team A 1:44.41 Islip
Relay Team A 1:44.72 Averill Park
Relay Team B 1:45.00h Holy Cross
Relay Team A 1:45.35 Southold-Greenport
Relay Team B 1:49.32 Lab Museum United
Relay Team A 1:49.49 LaSalle Academy (NYC)
Relay Team A 1:55.75 Cardinal Spellman
Relay Team A 49.00 Evander Childs Campus
Back to Top

Varsity Boys 4x400 Meter Relay 59 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 3:21.9 Kellenberg Memorial
Relay Team B 3:22.76 St. Benedict's Prep
Relay Team A 3:26.80h Middletown
Relay Team A 3:28.20 Cardinal Hayes
Relay Team A 3:28.83 Newburgh Free Academy
Relay Team A 3:28.87 Ridge HS
Relay Team A 3:29.50h Chaminade
Relay Team A 3:30.69 Xavier
Relay Team A 3:31.00h Elmont Memorial
Relay Team A 3:31.56 St. Francis Prep
Relay Team A 3:32.78 St. Benedict's Prep
Relay Team B 3:33.87 Ridge HS
Relay Team A 3:34.01 Strath Haven
Relay Team A 3:35.00 North Rockland
Relay Team A 3:35.00h Northport
Relay Team A 3:35.53 Longwood
Relay Team A 3:36.00h Park Ridge HS
Relay Team B 3:36.03 Xavier
Relay Team A 3:36.18 Saint Anthony's
Relay Team A 3:36.38 Brentwood
Relay Team A 3:36.71 East Meadow
Relay Team A 3:37.06 Baldwin
Relay Team A 3:38.00 Ward Melville
Relay Team B 3:38.20 Cardinal Hayes
Relay Team A 3:38.50 Oceanside
Relay Team A 3:38.70 Coatesville Area School District
Relay Team A 3:39.32 Averill Park
Relay Team A 3:39.73 Massapequa
Relay Team B 3:40.00h Kellenberg Memorial
Relay Team A 3:40.00h Archbishop Molloy
Relay Team A 3:40.00h West Orange HS
Relay Team A 3:40.00h Freeport
Relay Team A 3:40.96 Arlington
Relay Team B 3:41.00h Chaminade
Relay Team A 3:42.00 Bethpage
Relay Team A 3:42.34 Smithtown West
Relay Team A 3:42.41 Commack
Relay Team A 3:43.57 North Star Academy
Relay Team A 3:44.98 Bayport-Blue Point
Relay Team A 3:45.00h Evander Childs Campus
Relay Team A 3:45.23 Comsewogue
Relay Team A 3:45.72 Morris Hills HS
Relay Team A 3:45.72 West Islip
Relay Team B 3:47.85 Archbishop Molloy
Relay Team B 3:48.70 Coatesville Area School District
Relay Team A 3:50.00h Mt. Sinai
Relay Team A 3:50.10 Cardinal Spellman
Relay Team A 3:52.98 Paul D. Schrieber / Port Washing
Relay Team B 3:53.65 St. Raymond's
Relay Team A 3:53.65 St. Raymond's
Relay Team A 3:55.00h Sayville
Relay Team A 3:55.21 Westhampton Beach
Relay Team A 3:55.77 Islip
Relay Team A 3:59.64 LaSalle Academy (NYC)
Relay Team A 4:04.00 Regis
Relay Team B 4:11.00h Sayville
Relay Team B 4:11.23 Massapequa
Relay Team C 4:20.00h Archbishop Molloy
Relay Team A 4:37.01 Floral Park Memorial
Back to Top

Varsity Boys 4x55 Meter Shuttle Hurdle Relay 14 entries

Athlete Seed Team
Relay Team B Chaminade
Relay Team A 31.90h St. Benedict's Prep
Relay Team A 32.00 Strath Haven
Relay Team A 32.25 Commack
Relay Team A 32.49 Randolph HS
Relay Team A 32.90h St. Augustine Prep
Relay Team A 33.00h Chaminade
Relay Team A 33.9 Iona Preparatory School
Relay Team A 34.06 Fordham Prep
Relay Team A 35.00 Saint Anthony's
Relay Team A 35.03 Archbishop Molloy
Relay Team A 36.81 Arlington
Relay Team A 37.20h Stuyvesant High School
Relay Team B 39.06 Fordham Prep
Back to Top

Varsity Boys 4x800 Meter Relay 37 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 10:00.00 Archbishop Molloy
Relay Team A 10:00.00 Brooklyn Technical
Relay Team A 8:05.13 Ridge HS
Relay Team A 8:11.30h Newburgh Free Academy
Relay Team A 8:12.27 Arlington
Relay Team A 8:16.00 Goshen
Relay Team B 8:19.97 Ridge HS
Relay Team A 8:20.00 Mt. Sinai
Relay Team A 8:22.26 Chaminade
Relay Team A 8:25.00h North Rockland
Relay Team A 8:25.98 Commack
Relay Team A 8:29.76 Morris Hills HS
Relay Team A 8:35.00h North Hunterdon HS
Relay Team A 8:36.58 Longwood
Relay Team A 8:40 Northport
Relay Team A 8:40.00h Montclair Kimberley Academy
Relay Team A 8:45.00 Xaverian
Relay Team A 8:47.00 Brentwood
Relay Team A 8:50.00 Bellport
Relay Team A 8:50.84 Xavier
Relay Team A 8:54.75 Paul D. Schrieber / Port Washing
Relay Team A 8:55.00h Farmingdale
Relay Team A 8:59.00h Sayville
Relay Team B 9:05.00h East Meadow
Relay Team A 9:05.46 Beacon (NYC-PSAL)
Relay Team B 9:10.00 Xaverian
Relay Team A 9:15.00h St. Benedict's Prep
Relay Team A 9:16.30 Regis
Relay Team A 9:17.37 Coatesville Area School District
Relay Team A 9:18.50 Oceanside
Relay Team A 9:20.00h West Orange HS
Relay Team A 9:20.00h Montclair HS
Relay Team A 9:20.79 Cardinal Hayes
Relay Team B 9:27.37 Coatesville Area School District
Relay Team A 9:27.58 LaSalle Academy (NYC)
Relay Team A 9:40.00 Horace Greeley
Relay Team A 9:51.01 St. Augustine Prep
Back to Top

Varsity Boys 55 Meter Dash 228 entries

Athlete Seed Team
Champion, Brandon 00:07.00 Pemberton Township HS
Hibbert, Nazir 6.54h Archbishop Stepinac
Balthazar, Chris 6.55 Fordham Prep
Banks, Christopher 6.57 Linden HS
Rodriguez, Julio 6.60 Brentwood
Charles, Todd 6.61 Xaverian
Conant, Eric 6.61 Norwich High School
Tarricone, Joey 6.62 North Rockland
Kirk, Eric 6.65 Coatesville Area School District
Fils-aime, Christian 6.67 North Babylon
Sanchez, Isaiah 6.7 St. Benedict's Prep
Wood, David 6.73 Brentwood
Lescouflair, Justin 6.73 Freeport
Harris, Naquille 6.73 Cardinal Hayes
Wagnac, James 6.76 East Meadow
Trent, Dwan 6.78 Bellport
Banton, Steve 6.79 Middletown
Jackson, Jordan 6.80 Freeport
Vasconcellos, Nicholas 6.81 Half Hollow Hills West (HHH)
Romaldo, David 6.81 East Meadow
James, Christopher 6.82 Freeport
Jones, Quincy 6.83 Morris Hills HS
Pasko, Max 6.84 Southold-Greenport
Hinds, Shawndre 6.85 Cardinal Hayes
Green, Cameron 6.85 Middletown
Porter, Eliot 6.85 Half Hollow Hills West (HHH)
Stocker, Camari 6.86 Coatesville Area School District
Jones, Greg-Anthony 6.86 St. Benedict's Prep
Cardito, Daniel 6.87 Kellenberg Memorial
Jones, Omarian 6.87 St. Francis Prep
Christian, Terrence 6.87 Middletown
Williams, Truman 6.89 Montclair HS
Pierre, Jaden 6.90 Linden HS
Valdueza, Vern 6.90 Chaminade
Ahmed, Zulnorain 6.90h Evander Childs Campus
Schuit, Pim 6.90h Park Ridge HS
Rivera, Eric 6.90h Belleville HS
Ota, Nkem 6.90h St. Augustine Prep
Pereira, Kevin 6.92 Randolph HS
Lee, Inho 6.92 St. Francis Prep
Berger, David 6.93 Norwich High School
Fisher, Nalima 6.93 West Orange HS
Key, Robert 6.94 Half Hollow Hills West (HHH)
Dionne, Will 6.94 Horace Greeley
Budhu, Justin 6.94 Freeport
Juarez, Matthew 6.94 Bellport
Castillo, Aamir 6.94h Middletown
Ng, Connor 6.96 Stuyvesant High School
Solero, Anthony 6.97 William Floyd
Esposito, Neil 6.97 Mt. Sinai
David, Kory 6.97 Spring Creek Campus
Baimbridge, Daniel 6.98 LaSalle Academy (NYC)
Wilson, Simmeon 6.98 Pemberton Township HS
Wheeler, Jamal 7.00 Pemberton Township HS
Detz, Brian 7.00 Randolph HS
Golphin, Alqaieda 7.00 Evander Childs Campus
Senkesi, Rohan 7.00 Secaucus HS
de la Cruz, Arvin 7.00 St. Raymond's
Lopez, Jahmir 7.00 Linden HS
Ventura, Alex 7.00 Farmingdale
Gianella, Joseph 7.00 North Rockland
Laroucher, Paul 7.00h St. Benedict's Prep
Green, Mekhi 7.00h Archbishop Stepinac
Almeida, Pedro 7.01 Belleville HS
Gordon, Joshua 7.01 Farmingdale
Cocca, James 7.01 Averill Park
Selzer, David 7.01 Ward Melville
Mathis, Dakotah 7.02 Farmingdale
Mignanelli, Chris 7.03 Northport
Muhammed, Jabar 7.03 Middletown
Brathwaite, Syan 7.03 Hudson Catholic HS
Wilmore, Omarie 7.03 Belleville HS
Ortega, Ricky 7.04 Coatesville Area School District
Sullivan, Liam 7.04 Smithtown West
St. Germain, Joeheins 7.04 Middletown
Fernandez, Jayden 7.04h St. Raymond's
Bryan, Nathan 7.05 Montclair HS
Myrick, Trevon 7.07 Belleville HS
Diaz Viola, Caleb 7.07 Morris Hills HS
Jackson, Ishiin 7.07 William Floyd
Viegas, Alexandre 7.07 Lab Museum United
Garcia, Elias 7.08 Xavier
Mckie, John 7.10 Chaminade
Cruz, Oscarli 7.10 North Rockland
Berkery, Ryan 7.10 Northport
Maniscalo, Jordan 7.10 Northport
Monastero, Samuel 7.11 Smithtown West
Griffith, Rephael 7.11 Fordham Prep
Magassouba, Mamady 7.11 Hudson Catholic HS
Owens, Nasim 7.12 Hudson Catholic HS
Fields, Quincy 7.12 Arlington
Carey, Kyle 7.12 North Rockland
Baez, Anthony 7.14h Fordham Prep
Hauptman, Sean 7.15 Smithtown West
Rodriguez, Fernando 7.15 Longwood
Maisch, Eric 7.15 Oceanside
Nkrumah, Sam 7.15 East Meadow
Lomonaco, Matthew 7.15 Mt. Sinai
Sagrista, Brandon 7.16 Belleville HS
Brown, Lucas 7.16 Rocky Point
Acosta, Emill 7.16 Baldwin
Mejia, Juan 7.18 Spring Creek Campus
Albin, Elijah 7.18 North Rockland
+Saha, Josh 7.19 Hackley School
Haviland, Jake 7.20 Ridge HS
Bowen, Damari 7.20 North Star Academy
Todd, Ethan 7.20 Fordham Prep
Stevenson, Darkarai 7.20h Freeport
Cohen, Mitchell 7.21 Commack
Sadhu, Ajay 7.22 Fordham Prep
Ditta, Bob 7.22 Westhampton Beach
Harris, Hunter 7.22 Arlington
Gould, Myles 7.23 Fordham Prep
Donato, Daniel 7.23 Smithtown East
Chambers, Hakim 7.24 Middletown
Elemendorf, Cole 7.24 Kingston
Edwards, Matt 7.24h Archbishop Stepinac
Guerrero, Giordanis 7.24h Fordham Prep
McNelis, Pat 7.25 Commack
Ransom, Mycal 7.25 Baldwin
Guber, Ryan 7.26 Horace Greeley
Costabile, Julius 7.27 North Rockland
Deluca, Jordan 7.28 Kellenberg Memorial
HUGHES, CAMERON 7.28 Longwood
Nelson, Taliek 7.3 Floral Park Memorial
Elliott, Pierce 7.30 St. Francis Prep
Tierney, Eamon 7.30 Xavier
DeJesus, Tyler 7.31 Fordham Prep
Palma, Nick 7.32 St. Raymond's
Tramontana, Dante 7.32 Southold-Greenport
Mccrory, John 7.32 Mt. Sinai
Perez, Aedrick 7.34 Belleville HS
Dillon, Brendan 7.34 Sayville
Buckley, Ronald 7.34 Bellport
Guererro, Shane 7.35 St. Raymond's
Mehling, Mason 7.35 Longwood
Rakhani, Sameer 7.35 Montclair Kimberley Academy
Marooney, Matthew 7.35 Garden City
Cuevas, Mario 7.36 North Rockland
Davis, Joshua 7.37 Baldwin
Grant, Keyshawn 7.37 Middletown
Cecere, Jiustino 7.38 Belleville HS
Bossut, Jules 7.40 Kellenberg Memorial
Drake, Al-Shakier 7.40 North Star Academy
Dinh, Tai 7.40 North Rockland
Bates, Johnathan 7.40h Hudson Catholic HS
Schilling, Willie 7.40h Bayport-Blue Point
Corrothers, Vahn 7.41 North Star Academy
Segal, Charles 7.41 Hackley School
Daly, Jack 7.41 Regis
Donaldson, Harrison 7.42 Fordham Prep
Galliano, Robert 7.42 Longwood
Famiglietti, Vincent 7.43 Islip
Cordero, Anthony 7.44 Averill Park
Estrada, Johnny 7.45 Fordham Prep
Zaia, Jordan 7.46 Massapequa
Joseph, Connor 7.47 Bayport-Blue Point
Torrisi, Matthew 7.48 Oceanside
Amadife, Chidera 7.49 Fordham Prep
Spinner, Evan 7.49 Floral Park Memorial
Mikulski, Owen 7.50 Bethpage
Adenaike, Rilwan 7.50 North Star Academy
Style, Brendan 7.50h Bayport-Blue Point
Sandoval, Derek 7.50h Belleville HS
Schlenker, Jonathan 7.51 Long Island Lutheran
Richardson, Sean 7.53 Long Island Lutheran
Luis, Nicholas 7.53 Long Island Lutheran
Lavelle, John 7.54 Xavier
Graham, Tyler 7.54 Regis
Wallen, Aidan 7.54h Averill Park
Ogando, Steven 7.57 Fordham Prep
Aquino, Aj 7.57 Archbishop Stepinac
Argenziano, Connor 7.58 Islip
Aponte, Anthony 7.58 North Star Academy
Celestin, Gregory 7.58 Holy Cross
Becvar, Ryan 7.59 Islip
Coffie, Emmanuel 7.60 North Star Academy
Yanchilin, Leonid 7.60 Oceanside
Cardenas, Gianni 7.60h Archbishop Stepinac
Mulings, Ryan 7.60h Archbishop Stepinac
Wolcson, Hunter 7.61 Rocky Point
Hunter, Nicholas 7.61 Ward Melville
Dhanawade, Aniruddh 7.62 Horace Greeley
Nunez, Kristopher 7.62 Lab Museum United
Mazza, Antonio 7.62 Islip
Brun, Andres 7.62 Monsignor McClancy
Singayan, Oscar 7.63 Ward Melville
Piparo, Steven 7.63 Fordham Prep
Bell, Elver 7.64 Fordham Prep
Hulihan, Jack 7.64 Xavier
Memmo, Julian 7.64h Xavier
Gayanelo, Patrick 7.64h Fordham Prep
Ford, Sean 7.65 Hackley School
Gerrity, Liam 7.68 JFK Catholic
Pearsall, Adam 7.73 Commack
Brown, Isaiah 7.74 LaSalle Academy (NYC)
Lasurdo, Aidan 7.76 Rocky Point
Shah, Krishna 7.78 Ward Melville
Walter, Stephon 7.79 Fordham Prep
Magaletti, Victor 7.79 Archbishop Stepinac
Martin, Jassi 7.80 Montclair Kimberley Academy
McCauley, Quentin 7.80h Archbishop Stepinac
Morris, Jahir 7.82 Holy Cross
Moore, Jayden 7.82 LaSalle Academy (NYC)
Torres, Jonathan 7.88 Monsignor McClancy
Yarina, Chris 7.90h Archbishop Stepinac
Mahony, Max 7.90h Fordham Prep
Coello, Jeremy 7.92 Fordham Prep
Tran, Joseph 7.93 Fordham Prep
Wager, Nathan 7.94h Fordham Prep
Murphy, Matt 8.00 Islip
Mercado, Dylan 8.05 Secaucus HS
Neri, Arterio 8.09 Fordham Prep
Dang, Steven 8.10 Fordham Prep
Baker, Josh 8.11 JFK Catholic
Polito, Brian 8.12 Regis
Castellanos, Diego 8.20 Secaucus HS
Woods, Kevin 8.20h Fordham Prep
Trombetta, Michael 8.24 Fordham Prep
Reyes, Chris 8.26 Fordham Prep
Cisse, Moustapha 8.29 William Floyd
Roche, Brendan 8.30h JFK Catholic
Khan, Imran 8.44h Fordham Prep
Singh, Gurvin 8.84 Bethpage
Reyes, Juan 8.96 Fordham Prep
Otero, Jack 9.03 Fordham Prep
Racos, Nicholas 9.25 Xaverian
Rusignolo, Jake 9.36 Bethpage
Back to Top

Varsity Boys 55 Meter Hurdles 96 entries

Athlete Seed Team
Mcaward, Harry 10.00h Bayport-Blue Point
Rhea, Sincere 7.32 St. Augustine Prep
Dotson, Jaheim 7.53 Longwood
Wei, Kenneth 7.58 Mt. Sinai
Pizzo, Kyler 7.60 Bellport
Curtis, Ryan 7.61 North Rockland
Joseph, Emanuel 7.63 North Rockland
Cambridge, Amir 7.87 Farmingdale
Boutin, Bishopp 7.87 Brooklyn Technical
Igwe, Josiah 7.90 Bellport
Hodges, Elisha 7.91 Middletown
Chen, Dennis 7.96 Ward Melville
Muir, Michael 8.03 William Floyd
Houston, George 8.10 Randolph HS
Bernadine, Luke 8.11 Kingston
Lombardo, Chase 8.15 Iona Preparatory School
McNelis, Pat 8.19 Commack
Bartolozzi, Joseph 8.26 St. Augustine Prep
Bombace, Shane 8.28 Mt. Sinai
Zaia, Jordan 8.30 Massapequa
Burch, Ali 8.30h Fordham Prep
Morgan, Adrian-Paul 8.32 St. Benedict's Prep
Antoine, Tyler 8.34 St. Benedict's Prep
McKillop, Michael 8.35 Sayville
Lally, Matthew 8.37 Chaminade
Hidalgo, Justin 8.37 Archbishop Molloy
Hawthorne, Kamau 8.39 Archbishop Molloy
Leduc, Sebastian 8.4 Park Ridge HS
Cepeda, Justin 8.44 Franklin K. Lane Campus
Rhea, Janssen 8.44h Fordham Prep
Cobb, Jacob 8.47 St. Augustine Prep
BANKS, ROLANDO 8.48 Longwood
Iacovelli, Jon 8.48 Commack
Torres, Jake 8.54h Fordham Prep
Melhorn, Mike 8.56 Morris Hills HS
Dacosta, Nick 8.56 Archbishop Molloy
Thomas, Solomon 8.59 North Rockland
Francis, Tereon 8.59 Morris Hills HS
Albright, Christian 8.59 Patchogue-Medford
Drury, Chris 8.60 Massapequa
Melhorn, Jake 8.64 Morris Hills HS
Mehler, Patrick 8.64h Fordham Prep
Maya, Matthew 8.65 East Hampton
Linbrunner, Matt 8.66 Longwood
Meigel, Jack 8.66 Westhampton Beach
Diaz, Jarritt 8.70 Randolph HS
Mavros, Alexander 8.72 Arlington
Hitland, Jacob 8.73 Randolph HS
Clarke, Shakel 8.75 Franklin K. Lane Campus
Lavelle, Garrett 8.76 Archbishop Molloy
Cohen, Mitchell 8.78 Commack
Latham, Kenneth 8.82 Southold-Greenport
Amaya-Ayala, Rene 8.82 North Babylon
Suriel, Justin 8.82 Cardinal Hayes
Pasquini, Dom 8.82 Goshen
Leonard, Leevinski 8.84 North Rockland
Martinkat, John 8.87 Chaminade
Joseph, Connor 8.90 Bayport-Blue Point
Gutierrez, Monte 8.91 Cardinal Hayes
Fiscus, Jared 8.92 North Rockland
Fennell, Thomas 8.93 Smithtown East
Adeyemi, Adekunle 8.94 Arlington
Walker, Jevon 8.94 Baldwin
Campbell, Trevon 8.96 Freeport
Lukenda, James 8.99 Montclair Kimberley Academy
Garske, Austin 8.99 Rocky Point
Watkins, Kharlin 9.06 Longwood
Green, Trevone 9.07 Morris Hills HS
D'Aloisio, Alex 9.09 Garden City
Diandrea, Brian 9.14 Chaminade
Acas, Jason 9.15 Archbishop Molloy
O'Leary, Matthew 9.26 Chaminade
Parra, Sebastian 9.28 Morris Hills HS
Baker, Tavion 9.29 Islip
Finck, Kevin 9.37 Plainedge
Dolan, Liam 9.38 Chaminade
Muirhead, Kyle 9.43 Saint Anthony's
Evans, Michael 9.43 Regis
Smith, Zachary 9.47 Iona Preparatory School
Newton, Craig 9.48 Regis
Bretton, Joshua 9.50h North Rockland
Reyes, Jonas 9.54 Fordham Prep
Nicklin, Henry 9.55 Horace Greeley
Hernandez, Patrick 9.55 Morris Hills HS
Muldoon, Branden 9.57 Bellport
Peralta, Memphis 9.58 Regis
Maslak, Tyler 9.58 Saint Anthony's
Sanford, Ryan 9.72 Norwich High School
Mitchell, Jahari 9.72 St. Benedict's Prep
Ayroso, Adam 9.73 Plainedge
O'Sullivan, Sean 9.74h Fordham Prep
Hummel, Will 9.75 Northport
Zarko, Luke 9.78 Northport
Jean-bastiste, Jeremy 9.83 Baldwin
Gristina, George 9.90 Fordham Prep
Iervolino, Joseph 9.90h Smithtown East
Back to Top

Varsity Boys 600 Meter Run 200 entries

Athlete Seed Team
Reaves, Malachi 01:35.0 Pemberton Township HS
Chawonza, Alfred 1:20.37 St. Benedict's Prep
Brown, Erik 1:21.0 Kellenberg Memorial
Burnett, Jackson 1:22.74 St. Benedict's Prep
O'brien Smith, Kevon 1:22.82 Freeport
Lyons, Curtis 1:23.65 Ridge HS
Pizzo, Kyler 1:24.25 Bellport
Collins, Nathan 1:24.75 Montclair HS
Athanailos, Dean 1:24.85 St. Francis Prep
Hall, Colin 1:24.94 Regis
Cabrera, Jalen 1:24.97 St. Benedict's Prep
Muellers, Nicholas 1:25.71 Smithtown West
Lazaridis, Anthony 1:25.73 Patchogue-Medford
Manna, Vincent 1:25.83 Commack
Sarguroh, Sufiyan 1:25.83 Brooklyn Technical
Corbeaux, Julian 1:26 Northport
Tepie-Gilbert, Jadon 1:26.00 Xaverian
McDermott, Aiden 1:26.30 Iona Preparatory School
Svensson, Howard 1:26.40 Commack
Barbaro-Barnett, Michael 1:26.46 Saint Anthony's
Zdravkovic, Aleksandar 1:26.55 Smithtown West
Brown, C.j 1:26.60 Coatesville Area School District
Lane, D. Grant 1:27.00 Xavier
Kisker, James 1:27.00h Ridge HS
Bakraqi, Leart 1:27.00h Lakeland/Panas
Sakele, Alex 1:27.00h Ridge HS
Peak, Marlon 1:27.00h Lakeland/Panas
Remar, Justice 1:27.10 West Orange HS
Germain, Schnyder 1:27.20 St. Francis Prep
Ivans, Steven 1:27.20 Patchogue-Medford
Cirelli, Mark 1:27.51 Chaminade
Colon, Travis 1:27.67 Comsewogue
Willman, Brian 1:27.90 Chaminade
Jones, Malik 1:27.99 Saint Anthony's
Lynch, Jack 1:28.10h St. Francis Prep
Dibari, Paul 1:28.28 North Rockland
Paez, Alejandro 1:28.40 Longwood
Meregildo, Jake 1:28.50h Cardinal Hayes
Tiao, Chris 1:28.53 Randolph HS
Mejia, Alexander 1:28.58 Garden City
Mulvey, Patrick 1:28.59 Baldwin
Jimenez, Adam 1:28.60 Newburgh Free Academy
Swanson, Joseph 1:28.78 Arlington
Grayson, Liam 1:28.93 Morris Hills HS
Mckeever, Connor 1:28.96 North Babylon
Cutrone, Cory 1:29 Sayville
McNally, Kevin 1:29.04 Morris Hills HS
Meah, John 1:29.30 East Meadow
Wilson, Ryan 1:29.33 Mt. Sinai
Donahue, Andrew 1:29.40 Morris Hills HS
Riviezzo, Frankie 1:29.42 West Islip
Sheehan, Matthew 1:29.47 Bethpage
Tammany, Logan 1:29.50 Patchogue-Medford
Isom, Amun 1:29.50 Linden HS
Rovello, Etzio 1:29.50 Oceanside
Carter, Jahmir 1:29.50 Coatesville Area School District
Leinwand, Ryan 1:29.60 Smithtown West
Venetis, Elias 1:29.84 Collegiate School
Windmiller, Jake 1:29.95 Saint Anthony's
Cirelli, Aj 1:30.00 Xavier
Kiley, Matthew 1:30.03 Manhasset
Deveaux, Joshua 1:30.05 Coatesville Area School District
Sarkisian, Jack 1:30.19 North Hunterdon HS
Powell, Maleek 1:30.20h Newburgh Free Academy
McGrory, Noel 1:30.34 Regis
Jiang, Andrew 1:30.49 Manhasset
Wokonko, Chidera 1:30.57 Beacon (NYC-PSAL)
Hannibal, Gregory 1:30.58 Goshen
Mongitore, Rob 1:30.67 Farmingdale
Lessing, Kevin 1:30.71 Bayport-Blue Point
Choi, Paul 1:30.85 East Meadow
Miller, Drew 1:30.91 Manhasset
Drago, Jack 1:31.00h Smithtown East
Francisco, Benjamin 1:31.14 Iona Preparatory School
Casamassima, Alex 1:31.19 Cardinal Spellman
Fenner, Nicholas 1:31.53 North Rockland
Griffin, Sean 1:31.54 Commack
Foote, Aaron 1:31.60 Horace Greeley
Cronin, Kyle 1:31.86 West Islip
Kirk, Kennedy 1:32.00 Archbishop Molloy
Barreira, Matisse 1:32.00 Archbishop Molloy
Schuit, Pim 1:32.00 Park Ridge HS
Mullen, Matthew 1:32.00 William Floyd
Hubert, Mike 1:32.00 Archbishop Molloy
Owens, Hugh 1:32.00 Paul D. Schrieber / Port Washing
Stringer, Christopher 1:32.00h Chaminade
Ashon, Kweku 1:32.07 Elmont Memorial
Johnson, Ajuan 1:32.14 Newburgh Free Academy
Sabini, Paul 1:32.21 Regis
Rosa, Shawn 1:32.30 Middletown
Grolz, Tommy 1:32.36 Mt. Sinai
Lurie, Jacob 1:32.65 Bayport-Blue Point
Greco, Michael 1:32.70h Garden City
Funk, Colin 1:32.95 Paul D. Schrieber / Port Washing
Charles, Ricard 1:33.00 Linden HS
Thebaud, Nelly 1:33.00 Linden HS
Johnson, Harrison 1:33.00 Montclair Kimberley Academy
Jeffery, Brian 1:33.00h Northport
Brosnan, Shane 1:33.00h West Orange HS
Scott, Marcus 1:33.17 Brooklyn Technical
Carlson, David 1:33.53 Bellport
Murphy, James 1:33.62 Massapequa
Law, Jackson 1:33.63 Mt. Sinai
Ye, Thomas 1:33.64 Horace Greeley
Manns, Zach 1:33.69 William Floyd
Morales, Ayden 1:33.72 Bethpage
Taylor, Kevin 1:33.75 Paul D. Schrieber / Port Washing
Ghiraldini, Griffin 1:34.00 Park Ridge HS
Bates, Justin 1:34.10 Norwich High School
Ashong, Jason 1:34.23 Arlington
Freshour, Michael 1:34.29 Bayport-Blue Point
Martire, Michael 1:34.30 Iona Preparatory School
Tan, Steven 1:34.35 Stuyvesant High School
Spencer, Tyrell 1:34.43 Spring Creek Campus
Blades, Nathniel 1:34.44 Freeport
Marrero, Antonio 1:34.55 Massapequa
Johnson, Lloyd 1:34.60 Arlington
Majeed, Naeem 1:34.67 Smithtown East
Drury, Chris 1:34.71 Massapequa
Hastings, Conor 1:35.00 Archbishop Molloy
Gutierrez, Aedan 1:35.00h North Hunterdon HS
Wheeler, Caleb 1:35.00h Ward Melville
Marra, Jack 1:35.00h Northport
Hans, Tyler 1:35.00h Smithtown East
Koziej, Jacob 1:35.00h Brooklyn Technical
Sheehan, Comeragh 1:35.02 Westhampton Beach
Winter, Ethan 1:35.47 Ward Melville
Augeri, Thomas 1:35.58 Plainedge
Mahabir, Robin 1:35.60h Garden City
Pandaliano, Andy 1:35.62 Farmingdale
Feehan, Spencer 1:35.63 Plainedge
Okoro, Anicho 1:35.69 Cardinal Hayes
De Los Santos, Brian 1:35.79 North Rockland
Underwood, Jabari 1:35.80h Cardinal Hayes
McGrade, Mark 1:35.90 Xavier
Ortiz, Jayden 1:36.22 North Babylon
Hristidis, Anthony 1:36.57 William Floyd
Belli, Matt 1:36.66 Ward Melville
Benedetto, Brian 1:36.68 East Meadow
Nigro, Ethan 1:37.00 Kingston
Moss Thompson, Lamier 1:37.00h West Orange HS
Santiago, Collin 1:37.18 Bethpage
Hunt-Thomas, +Jasper 1:37.66 Collegiate School
Ochieng, Bryson Junior 1:37.76 North Star Academy
Zuckerberg, Nathaniel 1:38.00 Montclair Kimberley Academy
Jackson, Jordin 1:38.00 Evander Childs Campus
Omolaja, Farouk 1:38.00h Evander Childs Campus
Hyde, Matthew 1:38.00h Floral Park Memorial
Torres, Miguel 1:38.54 Southold-Greenport
Smith, Seth 1:38.69 Averill Park
Mullings, Donte 1:38.89 Evander Childs Campus
Rodriguez, Jayden 1:39.00 North Star Academy
Hill, Andrew 1:39.00h Kingston
Grady, Colin 1:39.50 Oceanside
Sohn, Andrew 1:39.60 Collegiate School
Shapiro, Ryan 1:39.87 Beacon (NYC-PSAL)
Curley, James 1:39.90 Rocky Point
Zarnowski, John 1:39.97 Holy Cross
Mejia, Juan 1:40.00h Spring Creek Campus
Chin, Jonathan 1:40.00h North Hunterdon HS
Tinson, Connor 1:40.00h Fordham Prep
Eubanks, Owen 1:40.08 Islip
Loughran, Emmet 1:41.88 Archbishop Stepinac
Manning, Chad 1:41.96 Belleville HS
Lawrence, Eden 1:42.56 Monsignor Scanlan
Rodriguez, Miguel 1:42.92 North Star Academy
Akhlaq, Qasim 1:43.00 Xaverian
Chrissotimos, Paul 1:43.41 Archbishop Stepinac
Khawaja, Ali 1:44.60h Montclair HS
Lee, Thomas 1:44.91 Montclair HS
Marine, Antonio 1:45.76 Mattituck
Chafe, Damien 1:46.11 Great Neck North
Izumo, Ayumu 1:47.06 Beacon (NYC-PSAL)
Rizzotti, Joseph 1:47.62 Archbishop Molloy
Carmen, Chris 1:47.83 Rocky Point
Meyer, Jason 1:48.00 Averill Park
Willsen, Eric 1:49.00h Sayville
Rastello, Nico 1:49.00h Sayville
Bufano, Vincent 1:49.29 Cardinal Spellman
Peterson, Eric 1:50.00 Xaverian
Stahl, Ezekiel 1:50.00h Stuyvesant High School
Giraldi, Joseph 1:50.55 Cardinal Spellman
Finch, Curtis 1:50.72 Baldwin
Pugliano, Ryan 1:50.80 Plainedge
Hoo, Caleb 1:50.92 Stuyvesant High School
Singh, Barlin 1:51.03 Floral Park Memorial
Citron, Ethan 1:52.07 Great Neck North
Wolscon, Hunter 1:53.00h Rocky Point
Muhammad, Waleed 1:53.70 LaSalle Academy (NYC)
Rivera, Joseph 1:55.00h Belleville HS
Santiago, Brandon 1:55.20 St. Raymond's
Gunaratnam, Kughon 1:57.35 LaSalle Academy (NYC)
Gonzalo, Alec 1:58.00h Fordham Prep
Morgan, Jayden 1:58.11 Archbishop Stepinac
Escobar, Fredrick 1:59.36 Monsignor Scanlan
Leon, Alex 1:59.50 LaSalle Academy (NYC)
Rosario, Liam 2:02.60 St. Raymond's
Spivak, Eric 2:05.0 Pemberton Township HS
Gonzalez, Gabriel 2:11.70 St. Raymond's
Spinner, Evan 2:13.85 Floral Park Memorial
Back to Top

Varsity Boys High Jump 34 entries

Athlete Seed Team
Meigel, Jack 6-4 Westhampton Beach
Logan, Elijah 6-3 Brentwood
Meehan, Peter 6-3 Archbishop Molloy
Rosa, Ryan 6-3 Middletown
Wei, Justin 6-2 Mt. Sinai
Hart, Donovan 6-2 Coatesville Area School District
Snider, Isaac 6-1 Arlington
Igwe, Josiah 6-0 Bellport
Louis-elias, Dylan 6-0 Brentwood
Haynes, Zaire 6-0 North Rockland
Hibbert, Nazir 6-0 Archbishop Stepinac
Finck, Kevin 6-0 Plainedge
Mahon, Nick 5-10 St. Augustine Prep
Krawiec, Grant 5-10 Garden City
Barber, Nik 5-10 Norwich High School
Boutin, Bishopp 5-10 Brooklyn Technical
Iannello, Joseph 5-8 St. Francis Prep
Albright, Christian 5-8 Patchogue-Medford
Abdabhai, Adam 5-8 Commack
Anaege, Ikechuku 5-8 Archbishop Molloy
Lombardo, Chase 5-8 Iona Preparatory School
Murray, Christian 5-8 Chaminade
Cuff, Thomas 5-6 Smithtown West
Maurno, Robert 5-6 Lakeland/Panas
Correa, Andrew 5-6 Lakeland/Panas
Watkins, Kharlin 5-6 Longwood
Sperling, Derrick 5-6 Longwood
Smith, Armani 5-6 West Orange HS
Telfort, Alain 5-6 Kellenberg Memorial
Ogbonna, Emmanual 5-4 Lakeland/Panas
Yates, Nicholas 5-3 Morris Hills HS
Melhorn, Mike 5-3 Morris Hills HS
+Saha, Josh 4-10 Hackley School
Boardman, Nicholas 4-9 Smithtown West
Back to Top

Varsity Boys Long Jump 85 entries

Athlete Seed Team
Wright, Deyvon 22-11.5 Half Hollow Hills West (HHH)
Wei, Kenneth 22-6 Mt. Sinai
Moshette, Sydney 21-5.75 Iona Preparatory School
Grant, Meldon 20-10.25 Manhasset
Rosa, Ryan 20-10 Middletown
Ameres, Dylan 20-9 Chaminade
BANKS, CRISTIAN 20-7 Longwood
Love, Brandon 20-7 East Meadow
Thelusca, Derrek 20-7 Long Island Lutheran
Harvey, Jevaughn 20-6.5 St. Francis Prep
Jackson, Ishiin 20-5.5 William Floyd
Anaege, Ikechuku 20-5.5 Archbishop Molloy
Jackson, Anthony 20-5.25 Coatesville Area School District
Juarez, Matthew 20-5 Bellport
Trent, Dwan 20-5 Bellport
Logan, Elijah 20-3.5 Brentwood
Moore, Naheem 20-1 Coatesville Area School District
Jones, Greg-Anthony 20-0.5 St. Benedict's Prep
Stevenson, Darkarai 20-0 Freeport
Ponton, Andrew 19-10.25 Middletown
Evans, Michael 19-10 Regis
Nembo, Yann 19-9.25 Ridge HS
Quinn, Nicholas 19-9 Manhasset
Burgess, Jaahmir 19-8.5 Middletown
Green, Mekhi 19-6 Archbishop Stepinac
Bell, Jhamari 19-5 Bellport
Crea, Damian 19-4.75 Iona Preparatory School
Walsh, Shane 19-2 Chaminade
Telfort, Alain 19-1.75 Kellenberg Memorial
Gibbs, Brandon 19-1.75 Arlington
Robinson, True 19-1.75 St. Augustine Prep
Kuprel, Jayden 19-0.5 Archbishop Molloy
Riyaz, Zakria 19-0 Brentwood
Morse, Kieran 19-0 Coatesville Area School District
Watkins, Amon-ra 18-11.5 Cardinal Hayes
Hess, Jadon 18-11 Rocky Point
Berger, Gavin 18-11 Iona Preparatory School
Ye, Raymond 18-10.5 Manhasset
Arango, Juan 18-10.5 Massapequa
Squillace, Robert 18-10.5 Chaminade
Muhammed, Jabar 18-9 Middletown
Carroll, John 18-8.75 Kellenberg Memorial
Albin, Elijah 18-7.5 North Rockland
Iannello, Joseph 18-7 St. Francis Prep
Clarke, Shakel 18-7 Franklin K. Lane Campus
Webster, Anthony 18-6.75 Brentwood
Johnston, Kevin 18-6.5 Mt. Sinai
Powell, Xavier 18-6 Arlington
Prata, Michael 18-5.25 Baldwin
Mitchell, Jahari 18-5 St. Benedict's Prep
Cardito, Daniel 18-4.5 Kellenberg Memorial
Johansson, Eric 18-3.5 Smithtown West
frank, Chad 18-3 St. Francis Prep
Basciano, Joseph 18-3 Arlington
Scott, Nasir 18-2.75 Longwood
Carpinello, Ty 18-1.5 West Islip
Tona, Ryan 18-1 Smithtown West
Abreu, Jeffrey 18-0.25 North Rockland
Buonanno, Johnathan 17-9.75 Half Hollow Hills West (HHH)
Corrothers, Vahn 17-9 North Star Academy
Cort, Justin 17-8.5 Lakeland/Panas
Steinheimer, Justin 17-7.5 Farmingdale
Strain, Colin 17-7 Bayport-Blue Point
Belluccio, Nick 17-7 Iona Preparatory School
Segal, Charles 17-5 Hackley School
Adewole, Olatunji 17-4 St. Benedict's Prep
Lugo, Darius 17-3 East Meadow
Zamora, Christian 17-3 Archbishop Molloy
Eckerle, Michael 17-2.25 North Rockland
Lauredent, Kenney 17-2 North Rockland
Robinson, Gilberto 17-2 West Orange HS
Perry, Jaheim 17-2 East Meadow
Dinh, Tai 17-1.25 North Rockland
Blemur, Dwayne 17-0.5 Baldwin
Wilks, Jahsiah 17-0 Farmingdale
Rivera, Jaysun 17-0 Farmingdale
Reynoso, Joshua 17-0 East Meadow
Jerez, Jeremiah 16-8.5 William Floyd
Freshour, Michael 16-7.25 Bayport-Blue Point
Mcaward, Harry 16-5 Bayport-Blue Point
Galliano, Robert 16-0.5 Longwood
Perconti, Alex 15-8.75 Kingston
Providence, Mike 15-5.5 Archbishop Molloy
He, Zhenran 15-3.75 Great Neck North
Ford, Sean 15-2 Hackley School
Back to Top

Varsity Boys Pole Vault 21 entries

Athlete Seed Team
Logsdail, Louis 15-1 Iona Preparatory School
Negrete, Miguel 14-6 Fordham Prep
Petric, Alex 13-6 Ridge HS
Moody, Bryan 13-3 Massapequa
Adams, Nick 12-6 Randolph HS
Byrne, Eric 12-6 Randolph HS
Haft, Jackson 12-6 Smithtown West
Adorno, Alejandro 12-6 Saint Anthony's
Giorlando, Jake 12-0 Mt. Sinai
Becher, Jacob 12-0 Warwick Valley
Lukenda, James 12-0 Montclair Kimberley Academy
Hotaling, Zach 12-0 Averill Park
Rabstejnek, Damian 11-6 Bellport
Coughlin, Michael 11-3 Fordham Prep
Digangi, Daniel 11-0 Half Hollow Hills West (HHH)
White, Cody 11-0 West Islip
Reynoso, Joshua 11-0 East Meadow
Ran, Ethan 10-6 Great Neck North
Russell, Isaiah 10-0 Morris Hills HS
Henneberger, Scott 10-0 Garden City
Marino, Nicholas 9-0 West Islip
Back to Top

Varsity Boys Shot Put 83 entries

Athlete Seed Team
Cocca, James 55-6 Averill Park
Jean-Baptiste, James 48-9.25 North Rockland
Bond, Martin 47-10.5 Averill Park
Wilks, Jahvire 45-9.75 Farmingdale
Pisciotta, Nicholas 45-7 Commack
Staunton, Jason 45-6 East Meadow
Aristizabal-Sanchez, Samuel 45-5.5 Linden HS
Ketchum, Tyler 44-7.75 Longwood
Thorpe, James 44-1.5 Newburgh Free Academy
Guzman, Dariel 43-10.75 North Rockland
Doh, Ankou 43-10 St. Benedict's Prep
Mullin, Dan 43-8.25 Oceanside
Lowe, Zach 43-4.25 Norwich High School
Salamone, Joseph 43-1.75 Fordham Prep
Soto, Leonardo 43-0 Islip
Rosario, Julio 42-10 Linden HS
Lee, Tim 42-9.5 Bayport-Blue Point
Cacic, Luke 42-6 Northport
Tetteh, Michael 42-3 Cardinal Hayes
LaBranche, Nicholas 42-1 Archbishop Molloy
Shaw, Jake 41-10.75 Commack
Scerbo, Tyler 41-9 Morris Hills HS
Daley, Jack 41-5 Smithtown West
Hessler, Jacob 41-4 North Rockland
Nugent, Jack 41-2.75 Floral Park Memorial
Laudicina, Joseph 41-2 Massapequa
Begonja, Ivan 41-0 St. Francis Prep
Rosmarin, Devin 41-0 Massapequa
Kelly, Luke 40-5.25 Chaminade
Savickis, Daniel 40-2 Smithtown West
Robinson, True 40-1.75 St. Augustine Prep
London, Ian 40-1.5 Coatesville Area School District
Leon, Saul 40-1 Commack
Eaddy, Samuel 40-1 North Rockland
Cioffi, Thomas 40-0 Farmingdale
Lindstedt, Jacob 39-10.5 Morris Hills HS
Campisi, William 39-9 North Rockland
Serkes, Stephen 39-8 Goshen
Basar, Aaron 39-6 Longwood
Kovach, Zachary 39-5.75 North Hunterdon HS
Rao, Anthony 39-4.75 North Rockland
Palmiotto, Antonio 38-11 Mt. Sinai
Embaby, Belal 38-10.25 Belleville HS
Baltas, Elias 38-8.25 Kellenberg Memorial
Ankrah-Jones, Taiyon 38-5.75 St. Benedict's Prep
Young, Sajan 38-5.25 St. Augustine Prep
Yanke, Randell 38-5 Smithtown West
Torres, Xavier 38-4.75 St. Benedict's Prep
Sheplak, Reilly 38-4.5 Morris Hills HS
Fariello, Vincent 38-4.25 Kellenberg Memorial
Czaikowski, William 38-2.75 Longwood
Fitje, Jason 38-2 Bayport-Blue Point
Mccoy, Malachi 37-11.25 St. Benedict's Prep
Corrente, Louis 37-9.5 Mt. Sinai
Griffin-Tann, Doron 37-6.5 Montclair HS
De Risi, Christian 37-6 Kellenberg Memorial
Dock, Nickolas 37-0 Morris Hills HS
Hinds, Marcus 36-9.5 St. Benedict's Prep
Smolarsky, Ryan 36-5.25 Mt. Sinai
Marcial, Giovanni 36-0.5 Lakeland/Panas
Permuy, Joseph 35-6 Cardinal Hayes
Green, Nygee 35-5 St. Benedict's Prep
Schreiber, Matthew 35-3.75 Mt. Sinai
Simms, Franklin 35-2 St. Augustine Prep
Garda, Sebastian 35-0.75 Montclair HS
Mendez, Kazunari 34-4 Cardinal Hayes
Calderon, William 34-2.5 Lakeland/Panas
Yander, Drew 34-0 William Floyd
Drwal, John-Erik 33-6 North Hunterdon HS
Imperiale, Sal 31-4.25 East Meadow
Brown, Ronnie 30-11 North Star Academy
Classen, Jack 30-4 Bayport-Blue Point
Nilsen, Nick 30-2 Islip
Pink, Nicholas 29-1 Hackley School
Ramirez, Brandon 26-11.5 Belleville HS
Sanchez, Steve 26-8.25 North Star Academy
Perez, Matthew 26-3 Belleville HS
Barclift, Marzette 25-11 Montclair HS
Baez, Gabe 24-5 Hackley School
Opoku, Herbert 24-5 North Star Academy
Gyau, Joseph 22-0 North Star Academy
Aponte, Anthony 22-0 North Star Academy
Rozario, Anthony 21-10 St. Raymond's
Back to Top

Varsity Boys Triple Jump 65 entries

Athlete Seed Team
Grant, Meldon 46-11.25 Manhasset
Moore, Naheem 45-11 Coatesville Area School District
Ameres, Dylan 44-10 Chaminade
Wei, Justin 43-8.75 Mt. Sinai
Cambridge, Amir 43-6.25 Farmingdale
Jackson, Anthony 42-9 Coatesville Area School District
McKillop, Michael 42-5 Sayville
Love, Brandon 42-0.5 East Meadow
Moshette, Sydney 40-10.5 Iona Preparatory School
Johansson, Eric 40-9 Smithtown West
Messina, Jake 40-5.75 Saint Anthony's
Cerbone, Paden 40-5 Smithtown East
Harvey, Jevaughn 40-1 St. Francis Prep
Bell, Nesive 40-0 Linden HS
BANKS, CRISTIAN 39-11 Longwood
Carpinello, Ty 39-10.5 West Islip
Doshi, Eshan 39-9 Ridge HS
Moore, Parker 39-8.75 Chaminade
Wagnac, James 39-8 East Meadow
Lugo, Darius 39-5.5 East Meadow
Abdabhai, Adam 39-5 Commack
Maddy, Kolbi 39-1 Sayville
Buonanno, Johnathan 39-0 Half Hollow Hills West (HHH)
Crea, Damian 38-11.5 Iona Preparatory School
Berger, Gavin 38-11 Iona Preparatory School
King, Tyler 38-10.75 Smithtown East
Blaney, Thomas 38-8 Manhasset
Willman, Liam 38-6.5 Saint Anthony's
Kuprel, Jayden 38-4.5 Archbishop Molloy
Mallory, Jamal 38-2.5 Archbishop Molloy
Senkesi, Rohan 38-2.5 Secaucus HS
Baltazar, Emmanuel 38-1 Fordham Prep
Bacette, Carl 38-0 Farmingdale
Lauredent, Kenney 37-11 North Rockland
Sullivan, Jack 37-10 Chaminade
Park, Alex 37-8 Manhasset
Scott, Nasir 37-7 Longwood
BANKS, ROLANDO 37-6 Longwood
Korn, Kevin 37-1 Ridge HS
Eckerle, Michael 37-0.5 North Rockland
Riyaz, Zakria 36-7.75 Brentwood
Tona, Ryan 36-7 Smithtown West
Belluccio, Nick 36-7 Iona Preparatory School
Martinez, Chris 36-3.75 East Meadow
Weigand, William 36-3.5 Iona Preparatory School
Riyaz, Yahya 36-3.25 Brentwood
Rivera, Jaysun 36-0 Farmingdale
Steinheimer, Justin 36-0 Farmingdale
Wilks, Jahsiah 36-0 Farmingdale
Gibbons, Nicholas 36-0 Sayville
Maurno, Robert 36-0 Lakeland/Panas
Ogbonna, Emmanual 36-0 Lakeland/Panas
Lopez, Jahmir 36-0 Linden HS
Fields, Quincy 35-5.5 Arlington
Schilling, Willie 35-5 Bayport-Blue Point
Prata, Michael 35-0.75 Baldwin
Scott, Merritt 34-4.5 Iona Preparatory School
Jordan, Franco 34-4.5 Archbishop Molloy
Gallardo, Robbie 33-4.5 Longwood
Mcaward, Harry 33-4 Bayport-Blue Point
Nicholas, Gelsomino 33-3 Bayport-Blue Point
Blemur, Dwayne 32-8.25 Baldwin
Solano, Sebastian 32-6 Archbishop Stepinac
Marley, Ben 31-5 Iona Preparatory School
Harris, Marcellus 30-7.5 Iona Preparatory School
Back to Top

Varsity Girls 1,000 Meter Run 159 entries

Athlete Seed Team
Evans, Aniya Pemberton Township HS
Chandrika, Kaitlyn 2:53.91 Mt. Sinai
McDonnell, Jordyn 2:58.0 Sachem North
Ramirez, Molly 3:04.86 Sachem North
Green, Samantha 3:05.0 Park Ridge HS
Amato, Jackie 3:05.29 Westhampton Beach
Fastiggi, Rebecca 3:09.40 Arlington
Laguerre, Victoria 3:10.00 Ward Melville
Rathburn, Emma 3:11.0 Ward Melville
Schwasnick, Lindsey 3:11.82 Saint Anthony's
Sayre, Brooke 3:12.42 Lakeland/Panas
Porter, Nyah 3:12.61 Freeport
Kelly, Ailish 3:13.46 Bayport-Blue Point
Battleson-Gunkel, Evelyn 3:14 Montclair HS
Rose, Rachel 3:14.00h East Meadow
Weber, Rachel 3:14.47 Sachem East
Stoller, Carolyn 3:14.71 Paul D. Schrieber / Port Washing
Reid, Allison 3:14.97 Northport
Hayes, Rose 3:15 Westhampton Beach
Pangbourne, Caroline 3:15.00 Paul D. Schrieber / Port Washing
Condron, Sofia 3:15.34 Elwood / John Glenn
Lopez-Jacobs, Kathy 3:15.36 West Orange HS
Violi, Alexis 3:16.56 Sachem East
O'Donnell, Meghan 3:16.66 Goshen
Hearns, Emma 3:16.74 Commack
Houston, Amanda 3:17.25 Randolph HS
Noe, Maggie 3:17.30 Kingston
Murtagh, Kaitlyn 3:17.30 Arlington
Cinquemani, Chiara 3:17.45 St. Francis Prep
Forbes, Kaylyn 3:17.53 George H. Hewlett
Muchow, Courtney 3:17.64 William Floyd
Studdert, Erin 3:18.09 Garden City
Gonzalez, Alanis 3:18.55 William Floyd
Totevski, Taylor 3:18.72 Sayville
Sohl, Madison 3:19.00h East Meadow
Stickleman, Mackenzie 3:19.18 Elwood / John Glenn
Pucci , Kayla 3:19.50 Goshen
Cunningham, Courtney 3:19.60 Arlington
Becker, Emilee 3:19.79 Floral Park Memorial
Spencer, Krisantha 3:20 Montclair HS
Hieber, Shannon 3:20.0 West Babylon
Delzell, Madison 3:20.00 Bayport-Blue Point
Walters, Amber 3:20.00 Archbishop Molloy
Krayeski, Samantha 3:20.00 Paul D. Schrieber / Port Washing
Harper, Deja 3:20.00h Pemberton Township HS
Sohl, Amanda 3:20.00h East Meadow
Mohri, Clara 3:20.10 Stuyvesant High School
Ewanyk, Rachel 3:20.74 Northport
Kovaleski, Thea 3:21.04 Kingston
Miriyagalla, Ammavi 3:21.11 Lakeland/Panas
Desire, Naomi 3:21.32 William Floyd
Kiehl, Lena 3:21.40h Averill Park
Maddaloni, Payton 3:21.87 Mattituck
Ondy, Kayla 3:22.00h Immaculate High School
Whiting, Chloe 3:22.00h Randolph HS
Chelius, Catarina 3:22.34 Our Lady of Mercy (CHSAA)
Nimblette, Marine 3:22.90 Kingston
Mansfield, Tara 3:23.02 St. Francis Prep
, 3:23.06 Coatesville Area School District
Greyser, Isabella 3:23.06 Brooklyn Technical
Duenas, Sabrina 3:23.38 Rocky Point
Gilmore, Sydney 3:23.39 Northport
Koleda, Courtney 3:24.00 Sacred Heart Academy
Buechner, Sydney 3:24.68 Sachem North
Pradhan, Aileen 3:26.00h Ridge HS
Woss, Mikayla 3:26.27 West Islip
Pogozelski, Emily 3:26.50 Garden City
Doto, Claire 3:27.80 Randolph HS
Scarpone, Lola 3:28 Montclair HS
Zalak, Hailey 3:28.31 Elwood / John Glenn
Murphy, Ava 3:28.95 Our Lady of Mercy (CHSAA)
Papazoglou, Faith 3:29.04 Commack
Spottiswood, Marissa 3:29.61 JFK Bellmore
Caputo, Heather 3:29.92 Mt. Sinai
Goya, Sonia 3:30 Ridge HS
Nagle, Jamie 3:30.00 Ward Melville
Cannon, Phylicia 3:30.00 Monsignor McClancy
Cruz, Brianna 3:30.00h St. Agnes
Smith, Maeve 3:30.03 Sacred Heart Academy
Bhansingh, Emma 3:30.52 Sanford H. Calhoun
McPartland, Zara 3:31.18 Mary Louis Academy
Exius, Tatianna 3:31.22 West Orange HS
Magee, Kylie 3:31.40 West Babylon
Cottone, Jenna 3:32.00h Farmingdale
LaSalle, Tatianna 3:32.10 Commack
Forte, Bella 3:32.82 West Islip
Melendez, Kimberly 3:32.93 Bayside High School
Stewart, Lea 3:33.74 Elmont Memorial
Lubicich, Sarah 3:34.08 Floral Park Memorial
Crandell, Makenzie 3:34.19 Longwood
Villoni, Kimberly 3:34.45 Garden City
Paneto, Ysabela 3:34.56 Goshen
Gile, Maddie 3:34.61 Averill Park
Chang, Mia 3:34.70 Farmingdale
Chant, Alina 3:35 West Orange HS
Hayes, Keeley 3:35.0 Mary Louis Academy
Williams, Kirsten 3:35.00 Secaucus HS
Griffith, Modesty 3:35.00 Secaucus HS
Smith, Kristen 3:35.00 Monsignor McClancy
Troyan, Hailey 3:35.25 Hampton Bays
Cao, Michelle 3:35.41 Brooklyn Technical
Gabrinowitz, Caitlyn 3:35.72 Longwood
Tzimorotas, Emma 3:35.77 Mary Louis Academy
Zilberzweig, Jenna 3:36.30 JFK Bellmore
Edwards, Agatha 3:37.00 Stuyvesant High School
O'neill, Kelly 3:37.00h Sacred Heart Academy
Wilson, Julianne 3:37.04 Longwood
Barnave, Mikayla 3:37.29 St. Francis Prep
Fitch, Isabell 3:38.76 Brooklyn Technical
Farrell, Emily 3:38.80 Rocky Point
Gallagher, Grace 3:39.73 Lakeland/Panas
Urdaneta, Stefanie 3:40 Ridge HS
Notarnicola, AbbyRose 3:40 Horace Greeley
Bostrom, Keelyn 3:40.00 American Christian School
Clayton, Meghan 3:40.76 Bayport-Blue Point
Delacrausaz, Ciara 3:40.85 West Babylon
Wallace, Riley 3:41.05 Islip
Rose O'connell, Mary 3:41.24 Hampton Bays
Unz, Alexandra 3:42.05 Sanford H. Calhoun
Noble, Aidan 3:42.36 Saint Anthony's
Grgin, Valentina 3:43.11 Bethpage
Cho, Vera 3:43.16 Great Neck North
DeSantis, Isabella 3:43.70 Archbishop Molloy
Kahan, Talia 3:43.76 Stuyvesant High School
Vahle, Lauren 3:44.26 Sayville
Potashner, Ariel 3:44.76 Horace Greeley
Sanci, Carmelina 3:45.00 Secaucus HS
Reznik, Eden 3:45.00h Great Neck North
Estime, Noldy 3:45.68 Young Women's Leadership
Van Houten, Rebecca 3:45.74 Our Lady of Mercy (CHSAA)
Palmieri, Christina 3:46.00 Oceanside
Donovan, Sara 3:47.13 Floral Park Memorial
Verdi, Taylor 3:47.46 Saint Anthony's
Mott, Alexandra 3:48.00h Farmingdale
Griffiths, Tulia 3:48.01 Evander Childs Campus
Cuttler, Marissa 3:48.68 Islip
Fischer, Victoria 3:49.92 Rocky Point
Dunn, Kaila 3:50 Dominican Academy
*Bruchhauser, Victoria 3:50.00h Long Island Lutheran
Alfano, Arianna 3:50.00h St. Agnes
Zanetti, Amanda 3:50.00h St. John the Baptist
Yanez, Yaritza 3:50.14 Evander Childs Campus
Rubin, Mayella 3:50.23 Elmont Memorial
Visconti, Sarah 3:50.71 Oceanside
Patel, Priya 3:53.00 Archbishop Molloy
Pagano, Madison 3:53.75 Oceanside
Luu, Kristi 3:54.48 Bayside High School
Reyling, Mariela 3:55 Dominican Academy
Cruz, Katie 3:56.94 Plainedge
Colonel, Tara 3:57.80h Plainedge
O'Driscoll, Brigid 4:00 Dominican Academy
Russo, Alexandra 4:00.00 Xaverian
Smith, Clare 4:00.18 Sayville
Kurka, Elizabeth 4:04.80 Islip
Cruz, Cristal 4:05.23 Bayside High School
Monteleone, Gabrielle 4:09.00 Bethpage
Ocelotl Perez, Uciel 4:10.90 Young Women's Leadership
Scully, Saorla 4:15.00h Hampton Bays
Dong, Doreen 4:20.21 Bethpage
Back to Top

Varsity Girls 1,600 Meter Run 110 entries

Athlete Seed Team
Anderson, Jazmine 06:00.0 Pemberton Township HS
Lynch, Dana 5:15 Middletown
Marsh, Katherine 5:19.10 East Meadow
Doherty, Ailene 5:23.59 Immaculate High School
Segreti, Kaitlyn 5:25.00 Immaculate High School
Huynh, Christy 5:25.01 Brooklyn Technical
Senatus, Weeshamar 5:25.07 Hudson Catholic HS
Kavanagh, Anna 5:26.02 Sacred Heart Academy
Cochran, Kate 5:28.00 Ward Melville
Cinquemani, Chiara 5:28.50 St. Francis Prep
Ferguson, Matilda 5:29.15 Montclair HS
Marsh, Isabel 5:30 East Meadow
Miller, Sammie 5:30.00 Coatesville Area School District
Healy, Kathleen 5:30.00h Sacred Heart Academy
Naudus, Marie 5:30.00h Sacred Heart Academy
Geormaneanu, Sarah 5:32.0 Park Ridge HS
Buchala, Caitlin 5:33.10h Lynbrook
Coyle, Molly 5:34.00 Immaculate High School
Smith, Isabella 5:34.02 Horace Greeley
Nicastro, Erin 5:36.69 Our Lady of Mercy (CHSAA)
Rinaldi, Gianna 5:37.22 Commack
Dwyer, Faith 5:37.85 Sanford H. Calhoun
Razza, Julianna 5:38.00h Sanford H. Calhoun
Brady, Savanna 5:38.03 Bayport-Blue Point
Hulme, Kathryn 5:38.56 Horace Greeley
Ashbahian, Michelle 5:39.00h Floral Park Memorial
Fiorentine, Hannah 5:39.66 Bayport-Blue Point
Greenstein, Jessie 5:40.00h Horace Greeley
King, Sera 5:40.00h Oceanside
Parker, Kelly 5:40.20 Saint Anthony's
Chant, Alina 5:41.48 West Orange HS
Wilkins, Maya 5:41.51 Randolph HS
Michel, Avalina 5:42.36 Randolph HS
Priore, Jenna 5:42.46 Ridge HS
Holt, Rebecca 5:45.00 Ward Melville
Ebenstein, Olivia 5:45.00 Ward Melville
Haab, Natalie 5:45.00h West Babylon
King, Katelyn 5:45.00h Ridge HS
Mahoney, Caroline 5:45.87 Arlington
Juric, Morgan 5:47.00h Kingston
Pfeifer, Shannon 5:48.03 Arlington
Osman, Farah 5:48.80h Brooklyn Technical
Ferreira, Haylie 5:50.00 Longwood
Moffitt, Leah 5:50.00 Coatesville Area School District
Colon, Angelina 5:50.00 Sachem East
Lunny, Catherine 5:50.00h Mary Louis Academy
Nardi, Annaliese 5:50.00h Floral Park Memorial
Lugares, Cienna 5:50.09 Commack
Cresanti, Amanda 5:50.45 Ridge HS
Namdar, Alexis 5:50.49 Great Neck North
Pares, Alexis 5:51.30 Saint Anthony's
Keating, Ellie 5:51.60 Montclair HS
Sciotto, Marissa 5:52.00 Sachem East
Oreglio, Kailyn 5:52.00h Kingston
Segarra, Ashley 5:52.00h Oceanside
Eckhoff, Ashley 5:53.80 Saint Anthony's
Araujo, Marcela 5:54.00 Sachem East
Olivieri, Krista 5:55 St. Francis Prep
Molta, Alexandra 5:55.00 Secaucus HS
Newman, Sarah 5:55.00h Sayville
Villafuerte Castro, Leslie 5:55.00h East Meadow
Finnerty, Hannah 5:56.37 Monsignor McClancy
Navarrete, Vivianne 5:57.00h Brooklyn Technical
Downey, Ellie 5:58.91 West Babylon
Cinamon, Jessica 5:59.00h Oceanside
Reizis, Elizabeth 6:00 Stuyvesant High School
Magagnoli, Amy 6:00.00 Islip
Vazquez, Jenna 6:00.00h Bayport-Blue Point
McDade, Paige 6:00.69 Archbishop Molloy
Mualem, Netta 6:00.82 Great Neck North
Rakchev, Veronika 6:02.80 Kingston
Johnston, Lily 6:04.49 Montclair HS
Armstrong, Alexis 6:05.00 Coatesville Area School District
Delacrausaz, Caroline 6:05.00h West Babylon
Haubrich, Giana 6:05.80 Northport
Gekhman, Tali 6:08.55 Sanford H. Calhoun
Sullivan, Lauren 6:10.00 Garden City
Strati, Evie 6:10.00h Bayside High School
Duenas, Sabrina 6:10.77 Rocky Point
Calisi, Maria 6:15 St. Francis Prep
Hadzikostas, Eve 6:15.00h William Floyd
Farrell, Emily 6:15:00. Rocky Point
Cuttler, Natalia 6:18.00 Islip
Feigin, Madeline 6:19.49 Paul D. Schrieber / Port Washing
Reinhard, Rebecca 6:20.00 Longwood
Su, Jing 6:20.00h Stuyvesant High School
Roth, Sophie 6:20.80 Paul D. Schrieber / Port Washing
Gilleran, Chrissy 6:20.81 Farmingdale
Fischer, Victoria 6:20:00. Rocky Point
Smyth, Erin 6:21.00h Farmingdale
Hayes, Grace 6:22.00h Westhampton Beach
Muniz, Emily 6:24.00h William Floyd
Pinkosh, Nicole 6:24.07 William Floyd
Chen, Bernice 6:30.00h Stuyvesant High School
Tsimisiris, Marina 6:32.06 Archbishop Molloy
Tannuzzo, Sophie 6:35 Dominican Academy
Haney, Corinne 6:35.00 Bethpage
Trizulino, Hailey 6:35.00 Islip
Fabbricante, Skyla 6:35.00h Northport
Gallagher, Kelsey 6:36.00h Farmingdale
Dilger, Riley 6:40.00 Longwood
Pacanowski, Victoria 6:45 Dominican Academy
Saunders, Ella 6:45.00 Paul D. Schrieber / Port Washing
Ocelotl Perez, Uciel 6:48.00h Young Women's Leadership
Barrett, Emily 6:50 Dominican Academy
Kropp, Meghan 6:52.32 Northport
Nanjad, Anjali 6:52.57 Archbishop Molloy
Feldman, Kiera 6:55.00h Our Lady of Mercy (CHSAA)
Boyce, Sierra 7:06.22 Sayville
Vlachos, Victoria 7:06.78 Archbishop Molloy
Back to Top

Varsity Girls 300 Meter Dash 174 entries

Athlete Seed Team
Pankins, Nastassia Pemberton Township HS
Evans, Aniya 00:53.00 Pemberton Township HS
Huang, Kristen 1:02.76 St. Agnes
Eberly, Arianna 40.20 Coatesville Area School District
Miles, Porsha 40.21 Coatesville Area School District
Yarbrough, Alexandria 40.61 Freeport
Daye, Michele 40.75 Half Hollow Hills West (HHH)
Brown, Kaira 41.25 Kent Place School
Cunningham, Melissa 41.47 Saint Anthony's
Gellis, Ava 41.99 Paul D. Schrieber / Port Washing