Girls 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Leanne Mc Donald 12 Paul Robeson Campus High 24.45 4
2 Jadah Fitzgerald -- John Adams 24.46 4
3 Jodiann Ebanks 11 Benjamin N. Cardozo High 24.57 4
4 Anissa Moore 11 Paul Robeson Campus High 25.05 4
5 Kaela Swift 10 Medgar Evers College Prep 25.06 4
6 Justein Whyte 11 Young Women's Leadership Jamai 25.36 4
7 Dana Vincent 9 Springfield Gardens 26.02 4
8 Alexia Jones 11 Christopher Columbus Camp 26.04 4
9 KAYLA COOPER 12 Prospect Heights Campus 26.27 3 -0.1
10 SABIANKA ALEXIS 10 Frank J. Macchiarola Educ 26.34 2 -1.2
11 Okungbowa Osaruese 12 South Bronx Preparatory 26.71 3 -0.1
12 Angelina Bermejo Dilone 12 Metropolitan Campus 26.78 3 -0.1
13 Anayah Henry 9 Dewitt Clinton 26.87 3 -0.1
14 BEVERLY OKYERE 11 Dewitt Clinton 26.95 3 -0.1
15 NAKHAI WILSON GADSBY 11 Erasmus Hall Campus 26.96 1 -1.7
16 Amelia Coote 11 Midwood 27.02 2 -1.2
17 Tiwana Henry Martin Van Buren 27.18 1 -1.7
18 Jazmiene Ferguson 10 Evander Childs Campus 27.36 2 -1.2
19 TRINITY ORTIZ 12 Roosevelt Educational Campus 27.41 3 -0.1
20 Alayna Desouza 12 Hillcrest 27.45 1 -1.7
21 ASHLEY MILAN ANDERSON 9 Evander Childs Campus 27.50 2 -1.2
22 Alana Moore 10 Paul Robeson Campus High 27.61 3 -0.1
23 Sachi Robinson 10 McKee/Staten Island Tech 27.78 2 -1.2
24 Amela Gullap 10 Medgar Evers College Prep 27.81 3 -0.1
25 Alexa Norton 10 Medgar Evers College Prep 27.83 1 -1.7
26 Abigail Williams 12 Spring Creek Campus 28.15 2 -1.2
Boys 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Shane Ashton 12 Franklin K. Lane Campus 21.88 4
2 Briman Yang 12 Bronx HS Of Science 22.24 4
3 Nathaniel David 11 Brooklyn Technical 22.38 4
4 NICKORY RICHARDS 12 Springfield Gardens 22.46 4
5 Wayne Simmons Jr 12 Clara Barton 22.51 3 0.8
6 Shemar Jordan 12 Paul Robeson Campus High 22.51 3 0.8
7 James Thompson 12 Hunter College Campus Schools 22.61 4
8 Cristian Ellis 12 Erasmus Hall Campus 22.92 1
9 JUNIOR GRANT 11 Springfield Gardens 22.96 4
10 Aidan Bobb Semple Tho 12 Paul Robeson Campus High 22.98 3 0.8
11 Jaaden Henry 12 Benjamin N. Cardozo High 23.13 3 0.8
12 DEVON MENDEL WILLIAMS 12 Fiorello H Laguardia 23.21 3 0.8
13 ORYAN THOMAS 10 Mott Haven 23.22 3 0.8
14 Ricaldo Lewis 12 Harry S. Truman 23.27 2 -0.3
15 Justin Laing 12 Queens HS of Teaching 23.30 4
16 Omari Drew Williams 12 Roosevelt Educational Campus 23.35 3 0.8
17 Haresh Bhatia -- Bayside High School 23.37 2 -0.3
18 Christopher Sullivan 12 Stuyvesant High School 23.46 2 -0.3
19 Marcus Neufville 12 Bronx School for Law, Governme 23.55 2 -0.3
20 ALEN JULEVIC 11 Lehman Campus 23.56 1
21 ELLIS JOHNSON 9 Erasmus Hall Campus 23.57 1
22 Miles McGoy 11 Curtis 23.59 2 -0.3
23 PRESTON MUIRHEAD 12 Bayside High School 23.69 2 -0.3
24 Nicholos Sealey 9 Harry S. Truman 23.81 1
25 Daren Manning 11 Manhattan Center for Scie 23.99 2 -0.3
26 Baibe Napper 12 Manhattan Center for Scie 24.12 1
27 KADEEM PATTERSON 11 Lehman Campus 24.75 2 -0.3
28 SIMON CESPEDES 12 Benjamin N. Cardozo High 25.48 4
Girls 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Bronx HS Of Science 9:46.44 1
2 Brooklyn Technical 9:55.69 1
3 Hunter College Campus Schools 10:00.16 1
4 John Jay Campus 10:34.47 1
5 Brooklyn Technical 10:36.66 1
6 Eleanor Roosevelt (NYC) 10:41.99 1
7 Townsend Harris 10:46.20 1
8 Dewitt Clinton 10:47.73 1
9 Midwood 10:50.78 1
10 Stuyvesant High School 10:53.14 1
11 Tottenville 10:55.25 1
12 Hunter College Campus Schools 11:04.64 1
13 Clara Barton 11:07.78 1
14 McKee/Staten Island Tech 11:10.20 1
15 Susan E. Wagner 11:11.85 1
16 Curtis 11:13.80 1
17 Fiorello H Laguardia 11:26.74 1
18 Benjamin N. Cardozo High 11:27.25 1
19 Beacon High School 11:31.66 1
20 Brooklyn Technical 11:35.14 1
Boys 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brooklyn Technical 8:10.08 2
2 Susan E. Wagner 8:10.67 2
3 Bronx HS Of Science 8:28.88 2
4 Hunter College Campus Schools 8:31.17 2
5 Brooklyn Technical 8:37.98 2
6 John Jay Campus 8:39.11 2
7 McKee/Staten Island Tech 8:40.21 2
8 Curtis 8:58.49 2
9 HS For Math, Science and 9:01.66 2
10 Bronx HS Of Science 9:01.67 1
11 Queens HS of Teaching 9:04.69 2
12 McKee/Staten Island Tech 9:05.21 2
13 HS Telecommunication Arts 9:05.80 1
14 Stuyvesant High School 9:06.15 2
15 Brooklyn Technical 9:07.48 1
16 Beacon High School 9:08.49 1
17 Townsend Harris 9:10.57 1
18 Susan E. Wagner 9:12.06 1
19 Tottenville 9:14.25 1
20 HS For Math, Science and 9:19.83 1
21 Forest Hills 9:19.87 1
22 Erasmus Hall Campus 9:20.08 1
23 Metropolitan Campus 9:36.64 2
24 Stuyvesant High School 9:49.01 1
Girls Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Shania Young 9 Dewitt Clinton 37-8.75 2
2 Chichi Emukah 12 James Madison 35-5.50 2
3 Mia Petersen 10 Susan E. Wagner 34-6 2
4 RINNAH BROWN 10 South Shore HS 34-3.75 2
5 Elaina Adams 12 Forest Hills 33-8.25 2
6 Kamya Greenland Martin Van Buren 33-0 2
7 Destyni Lawson 12 Spring Creek Campus 32-10.50 2
8 Ciara Moore 12 Benjamin N. Cardozo High 32-6 2
9 Abena Osborne 12 Frank J. Macchiarola Educ 32-2.50 2
10 ALEXIS DOYLE 10 Tottenville 31-10.50 1
11 Zuzi Liu 12 Stuyvesant High School 31-6.50 1
12 Geneva Allen 11 HS For Math, Science and 31-5.50 1
13 Marcela Carver 11 Fiorello H Laguardia 31-2.75 1
14 Ifeoluwapo Atolagbe 12 Clara Barton 30-11.50 1
15 Shelley Yu 12 Townsend Harris 30-8.25 2
16 ZOE WILLIAMS 9 Queens HS of Teaching 29-3.75 1
17 ANIYHA CABALLERO 22 Young Women's Leadership Jamai 28-1 1
18 MICHELLE ZHANG 22 A. Philip Randolph 27-2.25 1
Boys 400 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Shane Ashton 12 Franklin K. Lane Campus 55.33 3
2 JAYSEN SAINTBERT 10 Bayside High School 1:00.50 3
3 NICKSON FREDERICK 11 Franklin K. Lane Campus 1:00.57 3
4 Nickoy Henry -- Springfield Gardens 1:01.86 3
5 Donoven Michel 11 Benjamin N. Cardozo High 1:02.11 3
6 HENRY ABREFA 12 Harry S. Truman 1:02.69 1
7 Fabian Bolling 9 Thomas Jefferson (NYC) 1:02.83 3
8 Jeremy Roberts 12 McKee/Staten Island Tech 1:03.04 3
9 Thaddeus Jones 9 Bronx HS Of Science 1:03.71 3
10 Shangmin Chen 12 McKee/Staten Island Tech 1:03.99 2
11 Colby O'Connor 9 Hunter College Campus Schools 1:04.64 2
12 MATTHEW IRONS 10 Queens HS of Teaching 1:05.00 2
13 JALIL COPPEDGE 10 McKee/Staten Island Tech 1:05.15 2
14 Evan Lee 12 American Studies 1:05.26 2
15 Juan Manue Corona 12 HS Telecommunication Arts 1:05.37 2
16 Qi Guang Zhu 11 Stuyvesant High School 1:05.70 1
17 BRENDAN DEPARRA 10 Roosevelt Educational Campus 1:06.26 1
18 SIMON CESPEDES 12 Benjamin N. Cardozo High 1:07.03 1
19 Peyton Jones 12 Susan E. Wagner 1:07.74 2
20 Samarjeet Ranu 12 Benjamin N. Cardozo High 1:08.48 1
21 Tyrone Chen 11 McKee/Staten Island Tech 1:08.50 2
22 Patrick Eleazar 10 Hunter College Campus Schools 1:08.62 1
23 DASHAUN PIERCE 10 Roosevelt Educational Campus 1:16.36 1
Boys High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Bernard Kemp 11 Springfield Gardens 6-0 1
2 Joe Dittmann 10 Brooklyn Technical 6-0 1
3 Suraj Mohammed 12 Roosevelt Educational Campus 5-10 1
4 MARCUS DOUKOURE 10 Susan E. Wagner 5-10 1
5 Anthon Brown 11 Clara Barton 5-8 1
5 Avery Rhodes 12 HS For Math, Science and 5-8 1
7 JAELEN PINKNEY 11 HS For Math, Science and 5-6 1
8 ROMARIO JAMES 12 Benjamin N. Cardozo High 5-6 1
9 ELLIS JOHNSON 9 Erasmus Hall Campus 5-6 1
9 ALEXAVIER RANKINE 10 Queens HS of Teaching 5-6 1
11 Kevaughn Heron 12 Erasmus Hall Campus 5-4 1
12 MADIGBE KABA 10 Bronx HS Of Science 5-2 1
13 Doyun Kong 11 HS For Math, Science and 5-0 1
14 tyler budhu 10 Townsend Harris 5-0 1
Girls High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Shelda Jordan 11 Paul Robeson Campus High 5-2 1
2 Antoinette Galloway 12 Benjamin N. Cardozo High 5-0 1
3 DESTENY ROSADO 22 Adlai Stevenson Campus 4-10 1
4 ANEESAH ALLEN 10 Benjamin N. Cardozo High 4-10 1
5 Sofia Dulisova 11 Susan E. Wagner 4-10 1
6 Crysta Dark 11 Roosevelt Educational Campus 4-10 1
7 Jiayi Liu 12 Forest Hills 4-8 1
8 Daria Niebrzydowski 12 Fiorello H Laguardia 4-8 1
9 Angelilia Mangual Adlai Stevenson Campus 4-8 1
10 Tatyanna Hewitt Recard 11 Paul Robeson Campus High 4-6 1
10 Najah Wilder 12 Campus Magnet 4-6 1
12 Aaliyah Muir 10 Campus Magnet 4-6 1
13 ZA QIYAH BACCHAS 9 Pace 4-4 1
13 ALINA MERTENS SCHILL 9 HS For Math, Science and 4-4 1
15 AISHA IBRAHIM 11 Susan E. Wagner 4-4 1
16 JANIA CLARKE 11 Benjamin N. Cardozo High 4-2 1
16 Lila Hans 11 Midwood 4-2 1
16 JANYA POLO 9 Queens HS of Teaching 4-2 1
Boys 3200 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nate Boutin 11 John Jay Campus 9:24.33 1
2 Shane Murphy 10 Hunter College Campus Schools 9:27.73 1
3 Joseph Perazzo 11 Susan E. Wagner 9:35.34 1
4 Jonah Reisner 11 Brooklyn Technical 9:35.84 1
5 Joseph Squillacioti 12 Tottenville 9:45.83 1
6 Sean Kerrigan 12 Bronx HS Of Science 10:01.95 1
7 Everson Jiang 11 HS Telecommunication Arts 10:07.63 1
8 Alden Ritz-Jack 10 Bronx HS Of Science 10:08.25 1
9 Lucas Lee 12 Stuyvesant High School 10:08.88 1
10 Raymond Walls 10 Brooklyn Technical 10:12.43 1
11 Dylan Marshall 12 Bronx HS Of Science 10:18.23 1
12 Vernon Hughes 11 Stuyvesant High School 10:21.81 1
13 Marvin Mujo 12 Metropolitan Campus 10:22.46 1
14 MATTHEW FERENCZ 11 Bronx HS Of Science 10:23.65 1
15 Bansi Pande 9 Bronx HS Of Science 10:32.89 1
16 Jaden Kim 11 HS For Math, Science and 10:37.99 1
17 MANUEL LOZANO-VELEZ 22 Midwood 10:39.76 1
18 Dawson Carlisle 10 Stuyvesant High School 10:44.78 1
19 Anthony Esposito 10 Tottenville 10:46.81 1
20 Lewis Stahl 12 Abraham Lincoln (NYC) 10:48.57 1
21 Atticus Bacon 12 Stuyvesant High School 10:49.66 1
22 Cullen MC Cleary 9 Brooklyn Technical 10:59.68 1
23 NICCOLO BIEHL 10 HS For Math, Science and 11:12.07 1
24 Jack Goss 11 Bronx HS Of Science 11:17.52 1
Girls 3000 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Isabella Stenhouse 11 Stuyvesant High School 10:20.70 1
2 Ella Cohen 9 Hunter College Campus Schools 10:20.98 1
3 Dylan McElhinney 9 Hunter College Campus Schools 10:43.79 1
4 Linden Cafcules 10 Beacon High School 10:56.07 1
5 Sheyla Zakashansky 12 American Studies 10:58.11 1
6 Elizabeth Newman 11 Bronx HS Of Science 11:12.04 1
7 PIMADA PHONGSURIYA 11 Stuyvesant High School 11:32.58 1
8 ELIZABETH NICOTRA 11 Tottenville 11:38.98 1
9 Leah Hayem 11 Eleanor Roosevelt (NYC) 11:40.14 1
10 Thea Sjursen 10 Beacon High School 11:40.76 1
11 Anya Eder 9 Fiorello H Laguardia 11:45.57 1
12 MAEVE RESK 10 Eleanor Roosevelt (NYC) 11:48.41 1
13 CARINA FUCICH 10 Townsend Harris 11:48.44 1
14 Simone Isip 12 John Jay Campus 11:57.39 1
15 Alexandra Watson 9 Midwood 12:02.18 1
16 SOPHIA WAN BRODSKY 11 Stuyvesant High School 12:12.36 1
17 Isabella Calvo 10 CSIHS/McCown 12:23.88 1
18 Nadia Narcisse 11 Tottenville 12:33.62 1
19 Mandy Habashi 12 Benjamin N. Cardozo High 13:08.78 1
20 Anika Das 11 HS For Math, Science and 13:51.68 1
Boys High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Bernard Kemp 11 Springfield Gardens 6-2 1
Boys Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Suraj Mohammed 12 Roosevelt Educational Campus 43-10.50 2
2 CHAD FRANKLIN 12 Martin Van Buren 41-11 2
3 Ameer Rahman 11 Francis Lewis 40-3 2
4 DAVID SINGH 10 HS For Construction 39-5 2
5 MARCUS DOUKOURE 10 Susan E. Wagner 39-4 2
6 Joel Bennett 11 Spring Creek Campus 38-9.50 2
7 TOBIAS DICKER 10 Brooklyn Technical 38-6 1
8 Jonathan Lambert 11 HS For Math, Science and 38-1.50 1
9 Alexander Fou 11 Hunter College Campus Schools 38-0.50 1
10 JERMAINE TINGLING 11 LaFayette (NYC) 36-10 2
11 Stephen Andes 12 Susan E. Wagner 35-4.50 2
12 ELIAS CONNELL 11 LaFayette (NYC) 35-3 1
13 Irwin Wan 12 Benjamin N. Cardozo High 35-2 1
14 BEN JUNIOR SLEV POLYNICE 12 Springfield Gardens 35-0.50 1
15 Terrel McClain 9 Thomas Jefferson (NYC) 35-0 1
16 DEVYN BROWN 9 Spring Creek Campus 34-11.50 2
17 DAVID MCLEAN 10 Townsend Harris 34-9 2
18 Aiden Hidric 9 CSIHS/McCown 34-5.25 1
19 Tayshawn Clement 10 James Madison 34-1.25 1
Girls Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Zaria Lewis 11 Curtis 38-1.75 2
2 Jayda Birch 12 Springfield Gardens 37-3 2
3 Takiyah Anthony 10 Campus Magnet 34-5 2
4 Jennifer Ndukwu 12 Metropolitan Campus 33-9.50 2
5 TATA COULIBALY 11 Young Women's Leadership Jamai 32-7.50 1
6 R Showa-Olafatia 12 Roosevelt Educational Campus 30-10 2
7 Aaliyah Coleman 11 Young Women's Leadership Jamai 29-9 2
8 ZARIA DINKINS 9 Curtis 28-7.50 1
9 AICHIATOU KONATE 10 A. Philip Randolph 28-4 1
10 Meagan Ewers 9 Medgar Evers College Prep 28-1.25 2
11 ELIZA PHUA 10 Bronx HS Of Science 28-0.50 1
12 Aaliyah Muir 10 Campus Magnet 27-5.50 1
13 Olivia Nelson 10 Curtis 26-11.50 2
14 JANICE ALEXIS 10 Erasmus Hall Campus 26-7 1
15 NADEJ SAANA BURKE 10 Hillcrest 25-11 2
16 Chrysanthemum Osorio 10 Dewitt Clinton 25-8 1
17 Yvonne Clinton 12 Curtis 25-3 1
18 ZANAE MILLER 9 Susan E. Wagner 25-3 1
19 Emmanuela Katou Kouami 12 Roosevelt Educational Campus 19-7 1
Boys Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Michael Pinckney 12 HS For Construction 55-10 2
2 Myron Corpuz 12 Susan E. Wagner 43-8 2
3 Ibrahim Kabia 12 Port Richmond 41-10 2
4 Brandon Pau 11 Francis Lewis 41-6 2
5 Jaymhar Belot 12 Francis Lewis 38-11 2
6 Emmanuel Vega 12 McKee/Staten Island Tech 38-1.50 2
7 MUHAMED SUSO 12 Roosevelt Educational Campus 37-6.75 1
8 LUKE SARGEANT 12 Erasmus Hall Campus 37-4 2
9 DONIVAN RUCKER 12 Boys and Girls 35-8.25 2
10 LUKE CARAMANICO 12 American Studies 34-3.75 2
11 Kareem Edmondson 12 A. Philip Randolph 33-11 1
12 MAXIM KOCHNEV 12 Tottenville 33-9.25 1
13 KOREY GOFFE 11 Springfield Gardens 33-7.25 1
14 Ryan Lee 11 Stuyvesant High School 32-6 1
15 MIKHAIL NANNAN 11 Benjamin N. Cardozo High 31-7 1
16 Ibrahim Ibrahim 11 Curtis 30-3.25 1
Girls Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Shania Young 9 Dewitt Clinton 18-1 1
2 Shelda Jordan 11 Paul Robeson Campus High 17-7 1
3 Arielle Smith 12 Medgar Evers College Prep 16-10 1
4 Ava Grace La Marca 11 Susan E. Wagner 16-8.50 1
5 Denae Butler 9 Medgar Evers College Prep 16-8 1
6 Mia Petersen 10 Susan E. Wagner 16-4.75 1
7 Chichi Emukah 12 James Madison 16-0 1
8 TRINITY ORTIZ 12 Roosevelt Educational Campus 15-7.75 1
9 Elaina Adams 12 Forest Hills 15-2.50 1
10 TANEA SMITH 11 South Shore HS 15-0.25 1
11 Tatyanna Hewitt Recard 11 Paul Robeson Campus High 14-11.25 1
12 Okungbowa Osaruese 12 South Bronx Preparatory 14-10.75 1
13 Shelley Yu 12 Townsend Harris 14-6.50 1
14 Ciara Moore 12 Benjamin N. Cardozo High 14-5.75 1
15 Kamya Greenland Martin Van Buren 14-1.25 1
16 Oyinkansola Abudu 9 CSIHS/McCown 13-3.50 1
Boys Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 OMARI HINDS 11 Wingate Education 20-9 1
2 CHAD FRANKLIN 12 Martin Van Buren 20-8 2
3 Suraj Mohammed 12 Roosevelt Educational Campus 20-6.25 2
4 Fabrice Pierre 12 Jamaica HS 20-3.50 2
5 Joe Dittmann 10 Brooklyn Technical 19-11.50 2
6 HENRY OLENICH 11 Bronx HS Of Science 19-5.50 2
7 ALAIN CEJOURNE 12 Clara Barton 18-9 2
8 ROMARIO JAMES 12 Benjamin N. Cardozo High 18-7 1
9 Jason Yuen 12 Brooklyn Technical 18-5.50 1
10 Snow Krigh 9 Stuyvesant High School 18-4 1
11 Harry Mackay 11 Bronx HS Of Science 18-3.50 1
12 DEVYN BROWN 9 Spring Creek Campus 18-3 2
13 Samuel Bediako 11 Bronx HS Of Science 18-2.50 2
14 Tyrone Chen 11 McKee/Staten Island Tech 17-11 2
15 Jaaden Henry 12 Benjamin N. Cardozo High 17-6.50 1
16 Anthon Brown 11 Clara Barton 17-5.50 2
17 MICHAEL MCCULLOUGH 11 Campus Magnet 17-4 2
18 JERMAINE TINGLING 11 LaFayette (NYC) 16-10 1
Girls 400 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kamoy Campbell 11 Paul Robeson Campus High 1:03.83 3
2 Olivia Rosson 11 Curtis 1:07.16 3
3 Shania Duke 9 South Shore HS 1:10.05 3
4 Melodie Whiting 12 Young Women's Leadership Jamai 1:10.74 3
5 Arielle Smith 12 Medgar Evers College Prep 1:10.76 3
6 DENICIA GERMAN 11 Springfield Gardens 1:11.30 3
7 Roselyn Menjivar-Castro 10 Springfield Gardens 1:11.32 2
8 Brianna Lindo 9 Benjamin N. Cardozo High 1:11.98 3
9 Zanikhat Keshiro 11 Medgar Evers College Prep 1:11.99 3
10 Stephanie Ogunbiyi 10 Dewitt Clinton 1:13.25 2
11 Jada Wynter 12 Medgar Evers College Prep 1:14.36 2
12 DAHIANA MARTINEZ 9 Bronx School for Law, Governme 1:14.70 2
13 Najah Wilder 12 Campus Magnet 1:14.78 1
14 Tomoya Passley 12 Queens HS of Teaching 1:15.30 2
15 Saskia Lawson 9 Evander Childs Campus 1:15.83 2
16 NIAMH WERNER 9 Stuyvesant High School 1:17.27 1
17 Elizabeth Oliver 12 Midwood 1:17.35 1
18 Cara Johnson 12 Queens HS of Teaching 1:17.61 2
Girls 1500 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Isabella Stenhouse 11 Stuyvesant High School 4:49.54 1
2 Farah Osman 12 Brooklyn Technical 4:53.61 1
3 Rebecc Sonn-Lees 10 Hunter College Campus Schools 4:57.65 1
4 Ella Cohen 9 Hunter College Campus Schools 4:59.56 1
5 Baila Ashe 10 John Jay Campus 5:00.31 1
6 Dylan McElhinney 9 Hunter College Campus Schools 5:00.33 1
7 Sheyla Zakashansky 12 American Studies 5:16.20 1
8 Linden Cafcules 10 Beacon High School 5:16.21 1
9 ELIZABETH NICOTRA 11 Tottenville 5:22.96 1
10 Nora Gatanas 12 Francis Lewis 5:23.04 1
11 Hana Ohashi 10 John Jay Campus 5:23.43 1
12 Acadia Helfand 12 Martin L. King Jr 5:25.10 1
13 Roxanne Bachana 11 Brooklyn Technical 5:26.69 1
14 Jillian Darcy 12 HS For Math, Science and 5:29.03 1
15 Alexandra Watson 9 Midwood 5:29.24 1
16 Thea Sjursen 10 Beacon High School 5:30.73 1
17 KATE MEJIA 9 Manhattan Center for Scie 5:32.80 1
18 Chloe Nebel 9 Brooklyn Technical 5:37.32 1
19 Anya Eder 9 Fiorello H Laguardia 5:45.23 1
Boys 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Alexander Brown 12 Beacon High School 4:17.94 1
2 Gabriel Garcia 12 McKee/Staten Island Tech 4:23.34 1
3 Lucas Simpson 11 John Jay Campus 4:28.52 1
4 Keith Connelly 12 Susan E. Wagner 4:29.15 1
5 Joseph Squillacioti 12 Tottenville 4:33.08 1
6 Andres Orbegozo 12 Brooklyn Technical 4:33.45 1
7 Lucien Louvet 12 Beacon High School 4:38.01 1
8 Jose Perez 12 Manhattan Center for Scie 4:38.26 1
9 Elijah Gentry 10 Brooklyn Technical 4:38.41 1
10 Max Haidt 10 Brooklyn Technical 4:38.45 1
11 Jake Frayler 11 Susan E. Wagner 4:42.03 1
12 Joseph Perazzo 11 Susan E. Wagner 4:42.41 1
13 Jake Chang 12 Townsend Harris 4:46.63 1
14 Miles Danielski 12 Bard High School 4:50.20 1
15 Emmanouel Sofillas 11 Riverdale Kingsbridge Academy 4:50.29 1
16 Adam Guzman 11 Riverdale Kingsbridge Academy 4:52.30 1
17 Warner Gephardt 11 Midwood 4:54.80 1
18 Alden Ritz-Jack 10 Bronx HS Of Science 4:55.45 1
19 Michael Cascio 12 Susan E. Wagner 4:56.15 1
Boys 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 NICKORY RICHARDS 12 Springfield Gardens 49.17 4
2 James Thompson 12 Hunter College Campus Schools 50.78 4
3 JUNIOR GRANT 11 Springfield Gardens 50.95 4
4 Esteban Hidalgo Gonzale 12 Beacon High School 51.63 4
5 Haresh Bhatia -- Bayside High School 51.90 4
6 PRESTON MUIRHEAD 12 Bayside High School 51.98 3
7 BEAU REID 11 Metropolitan Campus 52.26 3
8 Michael Perez Cardozo 11 Susan E. Wagner 52.42 3
9 Miles McGoy 11 Curtis 52.52 4
10 Isaac Forson 12 Brooklyn Technical 52.78 1
11 JAMANI GARRICKS 10 Paul Robeson Campus High 53.40 3
12 Daniel Hofmann 12 Metropolitan Campus 53.50 2
13 Tayshawn Clement 10 James Madison 53.75 3
14 Christopher Sullivan 12 Stuyvesant High School 53.80 3
15 WESNER ARISTILDE 12 Samuel J. Tilden 53.80 2
16 Cristian Jimenez 10 Brooklyn Technical 53.82 3
17 Omari Sewell 11 Samuel J. Tilden 53.94 2
18 Donoven Michel 11 Benjamin N. Cardozo High 53.97 2
19 Sean Yoo 11 Forest Hills 54.20 1
20 KEVIN BRADY 10 Queens HS of Teaching 54.37 2
21 Sanjiv Jewram 12 Stuyvesant High School 54.86 2
22 Jin Watanabe 11 Eleanor Roosevelt (NYC) 54.89 1
23 Timothy Chan 9 Townsend Harris 55.14 1
24 Sligo Farrell 12 Bard High School 55.29 1
25 Zaire Morales 9 CSIHS/McCown 56.49 3
Boys 3000 meter Steeplechase
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Henry Koike-Sieira 10 Hunter College Campus Schools 9:49.98 1
2 Marco Piazzi 12 HS For Math, Science and 10:06.40 1
3 George Athanasopoulos 12 McKee/Staten Island Tech 10:06.45 1
4 John Payne 12 Bronx HS Of Science 10:51.56 1
5 Daniel Dultsin 12 Bronx HS Of Science 10:54.21 1
6 Shifeng Xie 11 McKee/Staten Island Tech 11:02.53 1
7 MARTI VERBON FONT 11 Brooklyn Technical 11:02.63 1
8 Jacob Stewart 10 HS For Construction 11:16.17 1
9 Cristian Andres Perez 11 Susan E. Wagner 11:16.45 1
10 Caden Gregory 11 Queens HS of Teaching 11:22.04 1
11 Olav Olsen 12 HS For Math, Science and 11:31.14 1
12 Edward Chan 12 Brooklyn Technical 11:39.93 1
13 Karol Zambrowski 11 HS For Construction 11:41.02 1
14 Andrew Fareth 12 Benjamin N. Cardozo High 11:52.40 1
15 JAHONGIR MUKHTOROV 12 Forest Hills 11:56.98 1
16 Isidro Borges 11 McKee/Staten Island Tech 12:42.00 1
17 RICHARD LUCAS 22 A. Philip Randolph 13:29.12 1
Girls 2000 meter Steeplechase
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Olivia Girand 11 Bronx HS Of Science 7:21.25 1
2 Rebecc Sonn-Lees 10 Hunter College Campus Schools 7:27.44 1
3 Rossitsa Petrova 9 Bronx HS Of Science 7:33.08 1
4 Acadia Helfand 12 Martin L. King Jr 8:00.85 1
5 Sadie Pickering 12 Beacon High School 8:14.41 1
6 Susan Zheng 12 Stuyvesant High School 8:20.77 1
7 FRANCESCA MAVRICOS 11 Tottenville 8:30.11 1
8 Jillian Darcy 12 HS For Math, Science and 8:30.20 1
9 Avionne Barnes 12 Dewitt Clinton 8:36.11 1
10 Chloe Munoz 12 Townsend Harris 8:38.35 1
11 Lelaina Madrazo 9 Townsend Harris 8:48.29 1
12 Chelsea Henriquez 11 Curtis 8:54.65 1
13 Liv Parsons 10 Hunter College Campus Schools 8:60.00 1
14 Fiona Feng 12 McKee/Staten Island Tech 9:00.69 1
15 Iris Vanderloo 12 John Jay Campus 9:16.73 1
16 Camryn Koch 10 Tottenville 9:19.66 1
17 Tamera Rodriques 10 Dewitt Clinton 9:27.60 1
Boys Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Elvis Mato Mwesigwa 12 Susan E. Wagner 13-0 1
2 Joshua Virata 12 Susan E. Wagner 12-0 1
3 Linze LI 11 Forest Hills 11-0 1
4 Taylor Stansfield 12 Bronx HS Of Science 11-0 1
5 Jianuo Huang 12 McKee/Staten Island Tech 11-0 1
6 Vanuja Ekanayake 12 Susan E. Wagner 10-6 1
7 Shawn Weng 9 HS For Math, Science and 10-0 1
8 Joshua Bagon 10 Susan E. Wagner 9-6 1
9 ANDREW KRIVENKO 9 Susan E. Wagner 9-0 1
10 Samgar Aidarhanov 12 Bronx HS Of Science 9-0 1
11 ADEOLUWAWUMI ADEDOYIN 9 Erasmus Hall Campus 8-6 1
11 DAVID HUANG 10 McKee/Staten Island Tech 8-6 1
13 KHASHIF BELISLE 9 Erasmus Hall Campus 8-0 1
13 TENZIN TENPHEL 9 Forest Hills 8-0 1
15 JAMES ANDERSON 9 Hunter College Campus Schools 8-0 1
16 Terrel McClain 9 Thomas Jefferson (NYC) 8-0 1
17 George Criollo 11 HS Telecommunication Arts 7-6 1
Boys Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Michael Pinckney 12 HS For Construction 157-9 2
2 Myron Corpuz 12 Susan E. Wagner 127-2 2
3 James Crescitelli 12 Susan E. Wagner 126-7 2
4 Emmanuel Vega 12 McKee/Staten Island Tech 120-9 2
5 JOSE ALONZO 12 Roosevelt Educational Campus 106-4 2
6 MIKHAIL NANNAN 11 Benjamin N. Cardozo High 102-7 1
7 BRYANT YE 10 Francis Lewis 101-9 2
8 MUHAMED SUSO 12 Roosevelt Educational Campus 99-9 2
9 JAIDYN DANQUAH 11 Susan E. Wagner 93-9 1
10 JULIAN SOLIS 12 Susan E. Wagner 88-11 1
11 LUKE CARAMANICO 12 American Studies 85-4 2
12 NIKOLA PETROV 12 Bronx HS Of Science 84-9 1
13 Juan Manue Corona 12 HS Telecommunication Arts 80-5 1
14 RANDALL DOMINGUEZ 12 Bronx HS Of Science 75-9 1
15 GILBERT FLECHA JR 9 Benjamin N. Cardozo High 72-3 1
16 Jaymhar Belot 12 Francis Lewis 72-2 1
17 Eric Chen 11 McKee/Staten Island Tech 70-2 1
18 Oliver Black-Johnston 12 Hunter College Campus Schools 61-4 1
19 TITUS TSE 12 Bronx HS Of Science 60-10 1
Girls Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Emmanuela Katou Kouami 12 Roosevelt Educational Campus 101-7 2
2 TATA COULIBALY 11 Young Women's Leadership Jamai 96-0 2
3 Zaria Lewis 11 Curtis 90-2 2
4 Jennifer Ndukwu 12 Metropolitan Campus 86-5 1
5 AISHA IBRAHIM 11 Susan E. Wagner 84-6 2
6 R Showa-Olafatia 12 Roosevelt Educational Campus 80-11 2
7 AICHIATOU KONATE 10 A. Philip Randolph 80-3 2
8 Olivia Nelson 10 Curtis 76-6 2
9 ELIZA PHUA 10 Bronx HS Of Science 76-5 1
10 JANICE ALEXIS 10 Erasmus Hall Campus 74-1 1
11 RENESSIA JOSEPH 12 Paul Robeson Campus High 72-7 2
12 Olivia Zadvinskiy 12 McKee/Staten Island Tech 69-0 2
13 AZORIE VARRICCHIO 9 Benjamin N. Cardozo High 68-7 1
14 ZARIA DINKINS 9 Curtis 67-3 1
15 Kimberly Maxwell Garcia 12 Forest Hills 65-8 1
16 Sydney Wyatt 12 Paul Robeson Campus High 62-8 1
17 EMNIKA JAMES ROACH 10 Erasmus Hall Campus 62-1 1
18 Yvonne Clinton 12 Curtis 61-4 1
19 Melissa Ramirez 11 HS Telecommunication Arts 59-7 1
20 KAYLA DEJESUS 11 Forest Hills 59-6 2
21 Meagan Ewers 9 Medgar Evers College Prep 57-11 1
Girls Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Grace Zagoria 11 Bronx HS Of Science 10-6 1
2 Sophia Kschwendt 12 Hunter College Campus Schools 8-0 1
3 Amelia Wiszowaty 12 Townsend Harris 8-0 1
4 Charlotte Almond 10 HS For Math, Science and 7-0 1
4 Leila Dickman 11 Midwood 7-0 1
4 Zoe Levitt 9 Bronx HS Of Science 7-0 1
7 NICOLE WIKIERA 9 Townsend Harris 7-0 1
8 Tracey Zheng 10 Susan E. Wagner 6-0 1
Girls 1500 meter Race Walk
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Maggie Zheng 12 Townsend Harris 8:25.46 1
2 Ana Botella 9 Hunter College Campus Schools 8:30.96 1
3 Nikki Chang 12 Townsend Harris 8:30.98 1
4 Hannah Block 11 Hunter College Campus Schools 8:39.85 1
5 Tiarra Jackson 10 Harry S. Truman 8:55.20 1
6 VERONICA KANACHOVA 10 Bronx HS Of Science 9:06.29 1
7 Jada Moncur 11 Hunter College Campus Schools 9:14.68 1
8 Hallie Lai 12 Townsend Harris 9:15.77 1
9 Erica Jin 11 Townsend Harris 9:30.67 1
10 Allaa Taher 10 Midwood 9:41.01 1
11 Mehribon Khakimova 10 Midwood 9:45.77 1
12 KATE MAO 9 Hunter College Campus Schools 9:48.60 1
13 MICHELLE AKLUFI 9 Hunter College Campus Schools 9:49.49 1
14 YLAN GUO 9 Hunter College Campus Schools 9:54.88 2
15 MYA SANTOS DE JESUS 10 South Bronx HS 9:57.02 2
16 Yvonne Wang 10 Bronx HS Of Science 10:08.96 2
17 Nilufarbonu Ibaeva 10 Midwood 10:11.11 2
18 ABIGAIL THERIAULT 9 American Studies 10:12.15 2
19 SADIE BAUER 10 Townsend Harris 10:14.94 2
20 Zoe Stanley 11 Bronx HS Of Science 10:22.39 2
21 CATERINA DESERIO 10 Tottenville 10:22.77 1
22 Jaslen Merizalde 9 Susan E. Wagner 10:25.34 1
23 Nicole Liu 10 Midwood 10:56.19 2
24 ALIMA DJIBO 10 Dewitt Clinton 11:10.72 2
25 Rosary Pericone 12 Tottenville 11:30.60 2
26 Kaitlyn Lastella 10 Susan E. Wagner 11:32.06 2
27 Mariama Barry 10 James Monroe Campus 12:13.53 2
28 GABRIELLA COTA 10 Tottenville 12:27.93 2
Girls 100 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Antoinette Galloway 12 Benjamin N. Cardozo High 14.49 1 0.9
2 TESAIRA WILLIAMS 11 Springfield Gardens 15.11 1 0.9
3 SIERRA PASSEE 22 Benjamin N. Cardozo High 15.63 1 0.9
4 Diana Campbell 12 Bronx HS Of Science 15.69 1 0.9
5 Stephanie Ogunbiyi 10 Dewitt Clinton 15.86 1 0.9
6 Brianna Lindo 9 Benjamin N. Cardozo High 16.47 1 0.9
7 Cara Johnson 12 Queens HS of Teaching 16.78 1 0.9
8 Nabintou Coulibaly 10 Young Women's Leadership Jamai 19.63 1 0.9
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Antoinette Galloway 12 Benjamin N. Cardozo High 14.90 1 0.2
2 TESAIRA WILLIAMS 11 Springfield Gardens 15.19 2 1.2
3 Nabintou Coulibaly 10 Young Women's Leadership Jamai 15.69 1 0.2
4 SIERRA PASSEE 22 Benjamin N. Cardozo High 15.76 3 0.7
5 Diana Campbell 12 Bronx HS Of Science 15.78 4 0.2
6 Stephanie Ogunbiyi 10 Dewitt Clinton 15.79 4 0.2
7 Cara Johnson 12 Queens HS of Teaching 16.41 3 0.7
8 Brianna Lindo 9 Benjamin N. Cardozo High 16.56 2 1.2
9 Khloe Harrigan 9 Benjamin N. Cardozo High 16.91 2 1.2
10 Anna Buckley 12 Thomas Jefferson (NYC) 16.97 1 0.2
11 Laila James 11 Benjamin Banneker Academy 17.40 4 0.2
12 Kimberly Maxwell Garcia 12 Forest Hills 17.58 1 0.2
13 BEATRICE DI GIROLAMO 10 Hunter College Campus Schools 17.59 2 1.2
14 Arbra Bajraktari 11 Susan E. Wagner 17.73 2 1.2
15 Saskia Lawson 9 Evander Childs Campus 18.07 1 0.2
16 ANEESAH ALLEN 10 Benjamin N. Cardozo High 18.47 3 0.7
17 SHAMEKA SAMUEL 10 Frank J. Macchiarola Educ 18.47 1 0.2
18 Ivanna Zamora Sanchez 10 Forest Hills 18.52 2 1.2
19 HILARIS PAULINO 22 Adlai Stevenson Campus 18.53 3 0.7
20 Kamara Cave 12 Queens HS of Teaching 18.62 4 0.2
21 Kianna Bradley -- Paul Robeson Campus High 18.63 2 1.2
22 STAGE WRIGHT 10 Frank J. Macchiarola Educ 18.82 3 0.7
23 Jada Wynter 12 Medgar Evers College Prep 18.98 3 0.7
24 Adama Gaye 12 Roosevelt Educational Campus 19.24 2 1.2
25 Giavanna Marino 12 Tottenville 19.65 1 0.2
26 TIARA SMITH 9 Frank J. Macchiarola Educ 19.93 4 0.2
27 Jada Maurice 11 Benjamin N. Cardozo High 20.07 1 0.2
28 XION BACCHAS 12 Pace 22.55 3 0.7
Boys 110 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Shane Ashton 12 Franklin K. Lane Campus 15.21 1 1.5
2 JAYSEN SAINTBERT 10 Bayside High School 15.90 1 1.5
3 Nickoy Henry -- Springfield Gardens 15.99 1 1.5
4 Shangmin Chen 12 McKee/Staten Island Tech 16.42 1 1.5
5 EZEKIEL MICHEAL 12 Franklin K. Lane Campus 16.45 1 1.5
6 Johnathan Huang 12 McKee/Staten Island Tech 17.09 1 1.5
7 Qi Guang Zhu 11 Stuyvesant High School 17.18 1 1.5
8 NICKSON FREDERICK 11 Franklin K. Lane Campus 18.25 1 1.5
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Shane Ashton 12 Franklin K. Lane Campus 15.35 1 1.3
2 JAYSEN SAINTBERT 10 Bayside High School 16.27 4
3 EZEKIEL MICHEAL 12 Franklin K. Lane Campus 16.71 1 1.3
4 Johnathan Huang 12 McKee/Staten Island Tech 17.04 3 -1.1
5 Nickoy Henry -- Springfield Gardens 17.05 2 -0.1
6 NICKSON FREDERICK 11 Franklin K. Lane Campus 17.35 4
7 Shangmin Chen 12 McKee/Staten Island Tech 17.43 3 -1.1
8 Qi Guang Zhu 11 Stuyvesant High School 17.70 1 1.3
9 Fabian Bolling 9 Thomas Jefferson (NYC) 18.11 4
10 Ethan Kurtz 12 Hunter College Campus Schools 18.14 4
11 JASIAH COLE 10 Susan E. Wagner 18.26 4
12 HENRY ABREFA 12 Harry S. Truman 18.49 3 -1.1
13 Kai Nizhner 9 Hunter College Campus Schools 19.01 4
14 BRENDAN DEPARRA 10 Roosevelt Educational Campus 19.02 1 1.3
15 Leonid Zubarev 10 HS For Math, Science and 19.51 2 -0.1
16 Kyle Laylor 12 Frank J. Macchiarola Educ 19.60 3 -1.1
17 Thaddeus Jones 9 Bronx HS Of Science 19.71 2 -0.1
18 Bryce Jenkins 10 Curtis 19.97 1 1.3
19 Darian Jimenez 11 Townsend Harris 20.07 3 -1.1
20 Jonathan Lambert 11 HS For Math, Science and 20.09 3 -1.1
21 JUSTIN LIN 10 Tottenville 20.20 3 -1.1
22 Leo Chen 12 HS For Math, Science and 20.27 2 -0.1
23 MAXIM KOCHNEV 12 Tottenville 21.61 1 1.3
Boys 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Michael Rodriguez-King 12 Susan E. Wagner 1:56.55 2
2 Travis Wolfe-Thompson 10 Brooklyn Technical 1:57.67 2
3 Fernando Diaz 11 Susan E. Wagner 1:58.29 2
4 Aleksander Jopek 12 Brooklyn Technical 1:59.20 2
5 Jake Chang 12 Townsend Harris 2:00.61 2
6 Daniel Dultsin 12 Bronx HS Of Science 2:01.52 2
7 Adam Guzman 11 Riverdale Kingsbridge Academy 2:02.50 2
8 Dean Tirado 10 Francis Lewis 2:04.91 1
9 Jose Perez 12 Manhattan Center for Scie 2:05.59 2
10 FIDELIS OSUNKWO 10 Harry S. Truman 2:05.78 1
11 Isaac Cohen 10 Hunter College Campus Schools 2:05.80 1
12 WESNER ARISTILDE 12 Samuel J. Tilden 2:05.99 1
13 Erik Nebel 12 Brooklyn Technical 2:07.13 1
14 Kelon Martin 12 Benjamin Banneker Academy 2:09.41 1
15 Alexi Pravich 10 Midwood 2:15.31 1
16 SAMUEL GORELIK 10 Midwood 2:15.39 1
17 Zaire Morales 9 CSIHS/McCown 2:20.88 1
18 Sligo Farrell 12 Bard High School 2:22.68 1
Girls 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Anissa Moore 11 Paul Robeson Campus High 2:20.44 1
2 Angel Okafor 12 Curtis 2:21.40 1
3 Angelina Olah 12 Susan E. Wagner 2:23.41 1
4 Susan Jimenez 12 Brooklyn Technical 2:24.37 1
5 Rosemary Newman 11 Bronx HS Of Science 2:25.94 1
6 Lily Zufall 10 Bronx HS Of Science 2:28.06 1
7 ela ekincioglu 11 Brooklyn Technical 2:29.63 1
8 Sashay Graham 11 Dewitt Clinton 2:30.39 1
9 Susana Sharp 9 Brooklyn Technical 2:30.98 1
10 Sara Chiu 12 Tottenville 2:32.82 1
11 Delahni Shaw 10 Springfield Gardens 2:38.07 1
12 Liv Parsons 10 Hunter College Campus Schools 2:39.66 1
13 Lila Hans 11 Midwood 2:42.32 1
Boys 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nathaniel David 11 Brooklyn Technical 10.97 1 0.4
2 Briman Yang 12 Bronx HS Of Science 11.09 1 0.4
3 Wayne Simmons Jr 12 Clara Barton 11.15 1 0.4
4 MATAI HAZEL 11 Martin Van Buren 11.23 1 0.4
5 Orlando McClean 11 Springfield Gardens 11.26 1 0.4
6 JOSE DAVIS WHITTAKER 10 York Early College Academy (PS 11.29 1 0.4
7 COREY ALVAREZ 12 Martin Van Buren 11.47 1 0.4
8 Matthew Brown 12 Port Richmond 11.50 1 0.4
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Wayne Simmons Jr 12 Clara Barton 11.06 2 0.8
2 Nathaniel David 11 Brooklyn Technical 11.07 3 1.0
3 Briman Yang 12 Bronx HS Of Science 11.09 2 0.8
4 MATAI HAZEL 11 Martin Van Buren 11.15 4 0.7
5 Orlando McClean 11 Springfield Gardens 11.20 4 0.7
6 JOSE DAVIS WHITTAKER 10 York Early College Academy (PS 11.23 1 1.6
7 COREY ALVAREZ 12 Martin Van Buren 11.28 1 1.6
8 Matthew Brown 12 Port Richmond 11.36 2 0.8
9 Justin Laing 12 Queens HS of Teaching 11.37 3 1.0
10 Cristian Ellis 12 Erasmus Hall Campus 11.38 1 1.6
11 KEMANNE BAILEY 11 Springfield Gardens 11.39 4 0.7
12 Ricaldo Lewis 12 Harry S. Truman 11.41 1 1.6
13 Walter Barrows 10 Campus Magnet 11.48 1 1.6
14 Malik Ryan 12 Samuel J. Tilden 11.49 3 1.0
15 ORYAN THOMAS 10 Mott Haven 11.50 4 0.7
16 MICHAEL SOUDATT 11 New Dorp 11.62 2 0.8
17 DEVON MENDEL WILLIAMS 12 Fiorello H Laguardia 11.63 2 0.8
18 Marcus Neufville 12 Bronx School for Law, Governme 11.64 3 1.0
19 Daniel Hofmann 12 Metropolitan Campus 11.67 1 1.6
20 Kalique Ballantyne 11 Springfield Gardens 11.70 3 1.0
21 Alderrodo Griffiths 12 Benjamin Banneker Academy 11.71 3 1.0
22 KADEEM PATTERSON 11 Lehman Campus 11.73 4 0.7
23 DEVONTE PARYAG 10 Campus Magnet 11.80 4 0.7
24 DALE LAMBERT 10 Medgar Evers College Prep 11.86 2 0.8
25 OMOGBOLAHAN AYOOLA 11 Samuel J. Tilden 12.61 4 0.7
26 Alberic Gbaguidi 12 Susan E. Wagner 13.03 4 0.7
Girls 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jodiann Ebanks 11 Benjamin N. Cardozo High 12.10 1 -1.6
2 Justein Whyte 11 Young Women's Leadership Jamai 12.34 1 -1.6
3 Kamoy Campbell 11 Paul Robeson Campus High 12.35 1 -1.6
4 GABRIELLE CUMMINGS 11 James Madison 12.41 1 -1.6
5 Alepha Ferrer 12 Susan E. Wagner 12.54 1 -1.6
6 Alexia Jones 11 Christopher Columbus Camp 12.65 1 -1.6
7 Kiera Davis 9 Hillcrest 12.72 1 -1.6
8 SIERRA PASSEE 22 Benjamin N. Cardozo High 12.95 1 -1.6
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jodiann Ebanks 11 Benjamin N. Cardozo High 12.14 3 1.4
2 Justein Whyte 11 Young Women's Leadership Jamai 12.34 1 0.6
3 Kamoy Campbell 11 Paul Robeson Campus High 12.38 3 1.4
4 Alepha Ferrer 12 Susan E. Wagner 12.41 2 1.1
5 GABRIELLE CUMMINGS 11 James Madison 12.43 4 -0.7
6 Kiera Davis 9 Hillcrest 12.47 4 -0.7
7 SIERRA PASSEE 22 Benjamin N. Cardozo High 12.58 1 0.6
8 Alexia Jones 11 Christopher Columbus Camp 12.65 2 1.1
9 KAYLA COOPER 12 Prospect Heights Campus 12.69 1 0.6
10 Nabintou Coulibaly 10 Young Women's Leadership Jamai 12.75 2 1.1
11 Alana Moore 10 Paul Robeson Campus High 12.87 2 1.1
12 Okungbowa Osaruese 12 South Bronx Preparatory 12.90 3 1.4
13 Amela Gullap 10 Medgar Evers College Prep 12.90 4 -0.7
14 Shakiera Bartley 12 James Monroe Campus 12.95 4 -0.7
15 Kayla McCloud 11 Midwood 12.96 4 -0.7
16 Khloe Harrigan 9 Benjamin N. Cardozo High 12.97 3 1.4
17 TANASHA BROWN 10 Hillcrest 13.02 1 0.6
18 Jimmanie Joseph 11 Frank J. Macchiarola Educ 13.06 2 1.1
19 Lawery Edwards -- Paul Robeson Campus High 13.11 2 1.1
20 Oyinkansola Abudu 9 CSIHS/McCown 13.19 3 1.4
21 Chichi Emukah 12 James Madison 13.23 4 -0.7
22 Alayna Desouza 12 Hillcrest 13.31 3 1.4
23 Precious Dillon 12 HS Fashion Industries 13.37 1 0.6
24 Sabre Platt 10 Murry Bergtraum 13.38 4 -0.7
25 Abigail Williams 12 Spring Creek Campus 13.40 2 1.1
26 BRYANNA SIMMONDS 9 Campus Magnet 13.42 3 1.4
27 Duanetta Bristol 11 Hillcrest 13.42 4 -0.7
28 KERDA FRASER 10 Benjamin N. Cardozo High 13.63 2 1.1
29 Ederlyn Silver 10 Manhattan Center for Scie 14.53 3 1.4
Boys 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Springfield Gardens 3:24.54 2
2 Harry S. Truman 3:33.76 1
3 Susan E. Wagner 3:34.21 2
4 Brooklyn Technical 3:34.55 2
5 Clara Barton 3:34.56 2
6 Medgar Evers College Prep 3:36.25 1
7 Benjamin Banneker Academy 3:36.48 2
8 Beacon High School 3:39.28 2
9 Curtis 3:41.79 2
10 Samuel J. Tilden 3:43.23 2
11 Queens HS of Teaching 3:45.77 1
12 Mott Haven 3:46.22 1
13 Manhattan Center for Scie 3:47.70 1
14 Hunter College Campus Schools 3:51.74 1
15 McKee/Staten Island Tech 3:58.17 1
Girls 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Paul Robeson Campus High 3:57.44 2
2 Susan E. Wagner 4:09.31 2
3 South Shore HS 4:09.71 2
4 Dewitt Clinton 4:16.01 2
5 Benjamin Banneker Academy 4:20.70 2
6 Curtis 4:22.43 2
7 Queens HS of Teaching 4:23.87 1
8 Springfield Gardens 4:24.58 2
9 Brooklyn Technical 4:25.80 1
10 Harry S. Truman 4:28.10 1
11 Medgar Evers College Prep 4:28.54 1
12 South Bronx HS 4:32.87 1
13 Tottenville 4:33.89 1
14 Evander Childs Campus 4:34.99 2
15 Midwood 4:38.17 1
16 Dewitt Clinton 4:47.93 1
17 Beacon High School 4:51.01 1
Girls Javelin Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Chrysanthemum Osorio 10 Dewitt Clinton 106-6 2
2 ENALYSE PACHECO 10 Riverdale Kingsbridge Academy 84-11 2
3 Jayda Birch 12 Springfield Gardens 81-10 2
4 Zaria Lewis 11 Curtis 81-10 2
5 AICHIATOU KONATE 10 A. Philip Randolph 78-5 2
6 BELINDA YONG 11 Midwood 77-5 2
7 CYEANNA EVELYN 9 Young Women's Leadership Jamai 73-6 1
8 KAMILA KUDELA 10 Hunter College Campus Schools 68-1 1
9 R Showa-Olafatia 12 Roosevelt Educational Campus 67-8 1
10 Brittany Juarez Guzman 12 Curtis 65-10 2
11 Aaliyah Coleman 11 Young Women's Leadership Jamai 64-3 2
12 ZARIA DINKINS 9 Curtis 63-11 2
13 Jennifer Greenfield 10 Tottenville 60-2 1
14 ELIZA PHUA 10 Bronx HS Of Science 59-10 1
15 KIMORA MC KAY 9 Young Women's Leadership Jamai 56-5 1
16 Charlotte Li 12 Stuyvesant High School 54-7 1
17 SIENNA ESPOSITO 10 Susan E. Wagner 53-2 2
18 MAYA LIRIANO 10 Townsend Harris 47-6 1
19 ZANAE MILLER 9 Susan E. Wagner 40-4 1
20 Jashanjit Kaur 11 Hunter College Campus Schools 34-7 1
Boys Javelin Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 MIKHAIL NANNAN 11 Benjamin N. Cardozo High 145-11 2
2 Ngawang Ghongwatsang 12 Townsend Harris 142-7 2
3 Joseph Masica 12 McKee/Staten Island Tech 122-10 2
4 Leo Corpus 11 Susan E. Wagner 117-2 2
5 LUKE CARAMANICO 12 American Studies 116-4 1
6 Christopher Arfanis 11 Curtis 107-10 2
7 KADEEM ST LOUIS 11 Springfield Gardens 102-6 1
8 Jonathan Araujo 11 Susan E. Wagner 101-1 2
9 Gabriel Tavarez 11 Susan E. Wagner 98-8 1
10 HARRISON SENG 12 Bayside High School 97-8 1
11 Ethan Kurtz 12 Hunter College Campus Schools 95-5 1
12 Jerry Chen 11 McKee/Staten Island Tech 93-3 1
13 JULIAN SOLIS 12 Susan E. Wagner 90-6 2
14 Antuane Hawkins 11 Curtis 89-1 1
15 Armando Pena 12 HS Telecommunication Arts 88-4 1
16 Hao Feng Wang 12 Stuyvesant High School 87-7 1
17 Anthony Butsikares 12 McKee/Staten Island Tech 82-6 2
18 Arthur Hand 12 Bayside High School 81-4 1
19 ROUNNY BARZEY 10 A. Philip Randolph 63-3 1
Boys Outdoor Pentathlon Overall
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Juan Manue Corona 12 HS Telecommunication Arts 2530 1
2 MARCUS DOUKOURE 10 Susan E. Wagner 2303 1
3 Johnathan Huang 12 McKee/Staten Island Tech 2265 1
4 Samuel Bediako 11 Bronx HS Of Science 2254 1
5 Jeremy Insuasti 9 HS For Construction 2168 1
6 Thaddeus Jones 9 Bronx HS Of Science 2080 1
7 Fabian Bolling THOMAS JEFFERSON 2045 1
8 Tyrone Chen 11 McKee/Staten Island Tech 2041 1
9 Omari Drew Williams 12 Roosevelt Educational Campus 1902 1
10 Tayeb Abu-jazar Bronx HS Of Science 1730 1
11 Carlos Sanchez 12 Roosevelt Educational Campus 1365 1
12 Justin Luna 12 Roosevelt Educational Campus 1191 1
Girls Outdoor Pentathlon Overall
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 TESAIRA WILLIAMS 11 Springfield Gardens 2892 1
2 Brianna Lindo 9 Benjamin N. Cardozo High 2527 1
3 TRINITY ORTIZ 12 Roosevelt Educational Campus 2412 1
4 ANEESAH ALLEN 10 Benjamin N. Cardozo High 2273 1
5 Anna Buckley THOMAS JEFFERSON 2204 1
6 Olivia Rosson 11 Curtis 2154 1
7 Diana Campbell 12 Bronx HS Of Science 2140 1
8 BEATRICE DI GIROLAMO 10 Hunter College Campus Schools 1879 1
9 Ivanna Zamora Sanchez 10 Forest Hills 1779 1
10 Adonijah Washington Harry S Truman 1702 1
11 KAMILA KUDELA 10 Hunter College Campus Schools 1680 1
12 Crysta Dark 11 Roosevelt Educational Campus 1654 1
13 Gabrielle McIntosh 12 Forest Hills 1633 1
14 Ciara Moore 12 Benjamin N. Cardozo High 1619 1
14 Grace Zagoria 11 Bronx HS Of Science 1619 1
16 JANIA CLARKE 11 Benjamin N. Cardozo High 1543 1
17 Jiayi Liu 12 Forest Hills 1453 1
Girls 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Anissa Moore 11 Paul Robeson Campus High 55.12 3
2 Jadah Fitzgerald -- John Adams 56.42 3
3 Kaela Swift 10 Medgar Evers College Prep 56.70 3
4 Leanne Mc Donald 12 Paul Robeson Campus High 56.83 3
5 Kiera Davis 9 Hillcrest 57.06 3
6 GABRIELLE CUMMINGS 11 James Madison 57.34 3
7 Kay Shamel Sewell 12 Clara Barton 1:00.32 3
8 Deanna Dewar 10 Christopher Columbus Camp 1:01.02 2
9 LEILANI ROBINSON 12 South Bronx HS 1:01.08 3
10 Landy Brutus 11 Susan E. Wagner 1:01.28 2
11 Skyler Andrews 12 South Shore HS 1:01.96 2
12 Sachi Robinson 10 McKee/Staten Island Tech 1:02.11 2
13 Jacqueline Washington 9 Medgar Evers College Prep 1:03.42 1
14 TAISHA BERTHELOT 11 Campus Magnet 1:04.00 2
15 ELLIANNE FERNANDEZ 10 Riverdale Kingsbridge Academy 1:04.92 1
16 VYTTORIA SAINT AMAND 9 Brooklyn Technical 1:05.27 1
17 NYELA GOUSSE 11 Queens HS of Teaching 1:05.49 2
18 ALEXIS HILL 10 Dewitt Clinton 1:07.21 1
Girls 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Benjamin N. Cardozo High 48.23 1
2 Young Women's Leadership Jamai 49.27 1
3 Susan E. Wagner 49.33 1
4 Springfield Gardens 49.96 1
5 Hillcrest 50.14 1
6 Medgar Evers College Prep 50.62 1
7 Frank J. Macchiarola Educ 51.17 1
8 South Shore HS 51.33 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Benjamin N. Cardozo High 48.60 1
2 Young Women's Leadership Jamai 49.96 1
3 Springfield Gardens 49.98 2
4 Hillcrest 50.36 3
5 South Shore HS 50.53 2
6 Susan E. Wagner 50.74 3
7 Medgar Evers College Prep 50.87 2
8 Frank J. Macchiarola Educ 51.29 1
9 Paul Robeson Campus High 51.29 1
10 Midwood 51.83 3
11 Christopher Columbus Camp 52.01 2
12 Dewitt Clinton 52.27 3
13 Campus Magnet 52.51 1
14 Queens HS of Teaching 53.25 1
15 Fiorello H Laguardia 53.54 3
16 Paul Robeson Campus High 54.20 2
17 Harry S. Truman 54.39 2
18 Manhattan Center for Scie 54.73 3
19 James Monroe Campus 55.19 1
20 Midwood 55.34 2
21 Christopher Columbus Camp 55.37 3
Boys 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Paul Robeson Campus High 42.99 1
2 Springfield Gardens 43.60 1
3 Bronx HS Of Science 44.50 1
4 Harry S. Truman 44.65 1
5 Campus Magnet 45.37 1
6 Spring Creek Campus 45.54 1
7 Susan E. Wagner 45.83 1
8 Erasmus Hall Campus 46.52 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Springfield Gardens 43.39 2
2 Paul Robeson Campus High 44.03 1
3 Harry S. Truman 44.62 2
4 Bronx HS Of Science 44.67 2
5 Erasmus Hall Campus 44.84 3
6 Campus Magnet 44.88 3
7 Spring Creek Campus 45.38 3
8 Susan E. Wagner 45.64 1
9 Stuyvesant High School 45.71 1
10 Abraham Lincoln (NYC) 45.73 3
11 Manhattan Center for Scie 46.02 3
12 Lehman Campus 46.43 1
13 Susan E. Wagner 46.56 2
14 Samuel J. Tilden 46.73 1
15 Springfield Gardens 47.27 1
16 Fiorello H Laguardia 47.38 1
17 Mott Haven 47.41 2
18 Queens HS of Teaching 47.82 2
Boys Outdoor Pentathlon #1: 110 Meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys Outdoor Pentathlon #2: High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys Outdoor Pentathlon #3: Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys Outdoor Pentathlon #4: Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys Outdoor Pentathlon #5: 1500 Meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls Outdoor Pentathlon #1: 100 Meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls Outdoor Pentathlon #2: High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls Outdoor Pentathlon #3: Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls Outdoor Pentathlon #4: Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls Outdoor Pentathlon #5: 800 Meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================