Cold Spring Harbor Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
1500 Meter Race Walk | |||||
9:26.15 | Lianne Emanuel | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
9:53.76 | Dayna Emanuel | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
10:25.10 | Casey Schneider | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Dash | |||||
54.60 | Melanie Golden | 106th | Finals H27 | Complete Results | |
55.95 | SB | Lanie Sharinn | 119th | Finals H26 | Complete Results |
56.40 | SB | Logan Vitagliano | 122nd | Finals H22 | Complete Results |
58.82 | SB | Victoria Barriola | 137th | Finals H27 | Complete Results |
1:00.71 | SB | Gabriella Harrison | 143rd | Finals H28 | Complete Results |
1:05.90 | SB | Katie Maricuello | 148th | Finals H29 | Complete Results |
600 Meter Run | |||||
1:58.42 | Anna Fernandez | 31st | Finals H6 | Complete Results | |
2:05.73 | SB | Annabelle Coles | 47th | Finals H6 | Complete Results |
1000 Meter Run | |||||
3:49.94 | Sarah Kiefer | 43rd | Finals H4 | Complete Results | |
3:55.48 | Sophia Getzoni | 47th | Finals H4 | Complete Results | |
1500 Meter Run | |||||
5:12.99 | SB | Fiona Haegeland | 13th | Finals H1 | Complete Results |
6:08.24 | SB | Lanie Sharinn | 48th | Finals H4 | Complete Results |
6:46.35 | SB | Alexandra Emanuel | 60th | Finals H4 | Complete Results |
55 Meter Hurdles | |||||
11.05 | Kiara Freidberg | 14th | Prelims H5 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:04.30 | Relay Team | 17th | Finals H3 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-0 | SB | Elizabeth Ambriano | 4th | Finals H1 | Complete Results |
6-0 | Gabriella Harrison | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
20-3 | Katie Maricuello | 31st | Finals H2 | Complete Results | |
15-9.25 | Riley Haskell | 46th | Finals H3 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.49 | Xavier Taglich | 64th | Prelims H2 | Complete Results | |
7.60 | SB | Austin Flink | 78th | Prelims H7 | Complete Results |
7.84 | SB | Ryan Ganz | 93rd | Prelims H13 | Complete Results |
7.90 | SB | Teddy Packert | 97th | Prelims H14 | Complete Results |
7.91 | SB | Max Schlaugies | 99th | Prelims H2 | Complete Results |
8.02 | SB | Nicholas Collins | 103rd | Prelims H18 | Complete Results |
8.02 | SB | Henry Dam | 104th | Prelims H16 | Complete Results |
8.04 | SB | Andrew Brancato | 107th | Prelims H2 | Complete Results |
8.82 | SB | Matthew Guirguis | 125th | Prelims H6 | Complete Results |
8.89 | SB | Adrian Rodriguez | 126th | Prelims H11 | Complete Results |
300 Meter Dash | |||||
41.83 | Ryan Reilly | 55th | Finals H16 | Complete Results | |
42.90 | SB | Austin Flink | 72nd | Finals H25 | Complete Results |
43.51 | SB | Luca Johnson | 78th | Finals H20 | Complete Results |
43.65 | SB | Ryan Ganz | 83rd | Finals H22 | Complete Results |
44.88 | SB | Andrew Brancato | 92nd | Finals H21 | Complete Results |
45.96 | SB | Teddy Packert | 104th | Finals H24 | Complete Results |
46.28 | SB | Nicholas Collins | 107th | Finals H23 | Complete Results |
47.35 | SB | Henry Dam | 114th | Finals H28 | Complete Results |
48.38 | SB | Max Schlaugies | 121st | Finals H25 | Complete Results |
50.03 | Adrian Rodriguez | 129th | Finals H29 | Complete Results | |
53.38 | SB | Matthew Guirguis | 134th | Finals H28 | Complete Results |
1000 Meter Run | |||||
2:52.72 | Matthew Wright | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:15.76 | SB | Edouard Kouzougian | 94th | Finals H5 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:50.29 | Relay Team | 32nd | Finals H5 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-0.5 | Xavier Taglich | 34th | Finals H3 | Complete Results |