Colonie Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.59 | Rachel Garzone | 13th | Finals H3 | Full | |
14.10 | Paula Murillo-Nunez | 22nd | Finals H2 | Full | |
200 Meter Dash | |||||
29.50 | SB | Naliyah Willingham | 21st | Finals H1 | Full |
29.71 | SB | Anastacia Stewart | 22nd | Finals H2 | Full |
400 Meter Dash | |||||
1:07.38 | SB | Teagan Clancy | 20th | Finals H2 | Full |
1:09.72 | SB | Elizabeth Cahill | 22nd | Finals H1 | Full |
800 Meter Run | |||||
2:42.60 | SB | Maddie Stealey | 18th | Finals H1 | Full |
1500 Meter Run | |||||
5:14.11 | Olivia Armenia | 12th | Finals H1 | Full | |
5:14.82 | Sophia Bisognano | 13th | Finals H1 | Full | |
5:20.64 | Lillian Moran | 18th | Finals H1 | Full | |
3000 Meter Run | |||||
11:57.24 | SB | Miranda Van Ness | 17th | Finals H1 | Full |
12:06.07 | Lejla Hrelja | 18th | Finals H1 | Full | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.80 | Merideth Diegel | 10th | Finals H2 | Full | |
18.67 | SB | Eliza Zehnder | 16th | Finals H2 | Full |
400 Meter Hurdles | |||||
1:22.73 | Merideth Diegel | 17th | Finals H1 | Full | |
1:25.24 | SB | Eliza Zehnder | 19th | Finals H1 | Full |
2000 Meter Steeplechase | |||||
7:12.31 | Kathryn TENNEY | 2nd | Finals H1 | Full | |
8:39.61 | Faith Borkowski | 10th | Finals H1 | Full | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.41 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Full |
4x400 Meter Relay | |||||
4:18.01 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Full | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:18.69 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Full | |
Long Jump | |||||
15-2 | Destiny Bennett-Giddings | 16th | Finals H1 | Full | |
14-3.5 | SB | Taylor Pendleton | 19th | Finals H1 | Full |
Triple Jump | |||||
31-2.75 | Destiny Bennett-Giddings | 15th | Finals H1 | Full | |
Discus | |||||
99-10 | Christine Shiyam | 7th | Finals H1 | Full | |
98-1 | SB | Mariah Blakemore | 8th | Finals H1 | Full |
Shot Put | |||||
31-7 | SB | Duanena Graves | 8th | Finals H1 | Full |
30-2 | Christine Shiyam | 12th | Finals H1 | Full | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.38 | Shai Young | 4th | Finals H4 | Full | |
11.46 | SB | Cristian Hubbard | 9th | Finals H4 | Full |
200 Meter Dash | |||||
23.01 | SB | Josiah Kemp | 4th | Finals H4 | Full |
400 Meter Dash | |||||
52.14 | Nathaniel LaSorba | 4th | Finals H3 | Full | |
55.20 | SB | Michael Hermance | 16th | Finals H3 | Full |
800 Meter Run | |||||
2:05.46 | SB | Fabien De Silva Jr. | 12th | Finals H2 | Full |
2:09.80 | SB | Ryan Dunn | 22nd | Finals H1 | Full |
1600 Meter Run | |||||
4:54.27 | SB | Matt Judge | 25th | Finals H1 | Full |
4:56.51 | SB | Evan Flanagan | 26th | Finals H1 | Full |
4:59.10 | SB | Jonathan Davis | 27th | Finals H1 | Full |
3200 Meter Run | |||||
10:40.02 | Frank Prevratil | 16th | Finals H1 | Full | |
10:40.28 | Stilian Mile | 18th | Finals H1 | Full | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.62 | SB | Brandon Akuoko | 9th | Finals H2 | Full |
400 Meter Hurdles | |||||
1:14.47 | SB | Garell Robinson | 23rd | Finals H2 | Full |
4x100 Meter Relay | |||||
42.75 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Full | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:27.40 | SB | Relay Team | 5th | Finals H2 | Full |
High Jump | |||||
6-2 | Nick Flanagan | 3rd | Finals H1 | Full | |
6-1 | SB | Donovan Canty | 5th | Finals H1 | Full |
Long Jump | |||||
19-3 | Donald Francis | 14th | Finals H1 | Full | |
18-6.5 | Ben Ross | 19th | Finals H1 | Full | |
17-9 | Logan Gansle | 23rd | Finals H1 | Full | |
Triple Jump | |||||
39-1 | Thomas Davis | 11th | Finals H1 | Full | |
38-5.5 | Brandon Akuoko | 14th | Finals H1 | Full | |
Pole Vault | |||||
11-6 | Joe Cardone | 7th | Finals H1 | Full | |
Discus | |||||
137-11 | SB | Nino Seidou-Bakari | 2nd | Finals H1 | Full |
Shot Put | |||||
50-9.75 | Nino Seidou-Bakari | 1st | Finals H1 | Full |