Boys 100 Meter Dash
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Jesse Drinks Ossining 10.73
2 Maurice Roberts Spring Valley 10.99
3 Andrew Ricketts Stepinac 11.12
4 Rishaad Slowey Stepinac 11.22
5 Chris DelliCarpini Harrison 11.34
6 Pete Falcone Farrell 11.44
7 Duckens Millien Westbury 11.53
Boys 200 Meter Dash
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Jonathan Meminger Collegiate School 21.91
2 Taylor Chaney St. Anthonys 22.14
3 Bruce Grant Fordham Prep 22.76
4 Rishaad Slowey Stepinac 22.94
5 Dexter McKwnzie Newburgh 23.00
Boys 400 Meter Dash
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Terrance Livingston Great Neck South 48.07
2 Zach Keefer Fordham Prep 49.39
3 Kris Kolewe Cornwall 49.58
4 Sean Atkinson Nazareth 49.87
5 Ken Coleman Cornwall 50.08
Boys 800 Meter Run
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Dylan Trotzuk Collegiate School 1:58.83
2 Bernie Moore Chaminade 1:58.84
3 jordon holtzman Great Neck South 2:00.10
4 Michael Kiley Chaminade 2:00.58
5 Dan Keating Somers 2:00.92
6 Andres Botero Xavier 2:01.75
7 Christian Yoo Bronxville 2:02.30
8 Abayomi Baptiste Nazareth 2:04.14
9 Shane Tierney Iona Prep 2:06.95
Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Chris Rones New Rochelle 14.67
2 Jordan Coburn Pine Bush 14.76
3 Jason Raeburn Beacon 14.98
4 Ryan Adams Kellenberg Memorial 15.43
4 Pierre Eliezer New Rochelle 15.04
6 Fran Morris Great Neck South 15.88
Boys 400 Meter Hurdles
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Zach Weisbrot Hendrik Hudson 56.14
2 Robb Quiller James O'Neill 56.37
3 Chris Babcock Newburgh 56.79
4 Drew Howard Arlington 57.08
5 Sean Collins Molloy 57.09
6 Kevin Ammitatic Kellenberg Memorial 57.17
7 Mike Clifford John Jay EF 58.30
8 Akino Morgan Newburgh 58.62
Boys 4x200 Meter Relay
============================================================================
School Finals
============================================================================
1 Roosevelt 1.31.02
2 James O'Neill 1.31.59
3 Newburgh 1.32.30
4 Spring Valley 1.32.90
5 Westbury 1.34.04
6 St. Anthonys 1.34.59
Boys 1600 Meter Sprint Medley Relay
============================================================================
School Finals
============================================================================
1 Farrell 3:31.49
2 Westbury 3:32.84
3 Kellenberg Memorial 3:35.24
4 John Jay EF 3:35.49
5 Byram Hills 3:36.38
Boys 4x1600 Meter Relay
============================================================================
School Finals
============================================================================
1 Arlington 17:48.52
2 Iona Prep School 18:16.88
3 Farrell 18:56.83
4 Cornwall 18:58.18
5 Fordham Prep 19:25.53
6 St. Joseph Sea 19:47.81
Boys Hammer Throw
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Alec Faldermeyer Minisink Valley 200'11
2 Jim Schwendtner Shenendehowa 187'07
3 Grey Garrett Tri-Valley 174'03
4 Brian Bourque Iona Prep 168'10
5 Simon Cleary St. John the Baptist 156'01
Boys Javelin
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Patrick Sluder St. Peters 167'11
2 Cal Reuter Hendrik Hudson 156'01
3 Pat Green Xavier 151'11
4 Dylan Schuck Kennedy Catholic 151'02
5 John Wlazlowski Xavier 140'01
6 Marlon Stewart New Rochelle 130'03
Boys Shot Put
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Vincenzo Chiariello Farrell 49'7.25
2 Michael McAllister Iona Prep School 46'5.00
Boys Discus
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Vincenzo Chiariello Farrell 159'08
2 Jim Schwendtner Shenendehowa 155'10
3 Grey Garrett Tri-Valley 153'10
4 Chris Gregory Shenendehowa 150'08
5 Matt Hudson Arlington 147'09
Boys Triple Jump
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Jordan Coburn Pine Bush 43'06.25
2 Roscoe Balter Scarsdale 43'06.00
3 Chris Maldari Farrell 43'05.50
4 Michael Foster Iona Prep 43'04.25
5 Jair Edwards Westbury 42'11.00
6 Tejorn Davis Beacon 42'09.00
Boys Long Jump
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Michael Mastanduno St. Anthonys 21'06.50
2 Lutalo Boyce Westbury 21'04.50
3 Chris DelliCarpini Harrison 21'02.00
4 Maurice Easterling Stepinac 21'01.50
5 Sean Scott Poly Prep 21'00.00
Boys Pole Vault
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Robb Quiller James O'Neill 15'2"
2 Brian McGovern Mt. St. Michaels 14'6"
3 Jake McBride Beacon 13'0"
4 Tom Brace Arlington 12'6"
5 Doug Milde Somers 12'6"
Boys High Jump
============================================================================
Name School Finals
============================================================================
1 Sean Reilly Arlington 6'9
2 Jourdan White Fordham Prep 6'4
3 Michael Foster Iona Prep 6'2
4 Donald Cooper Newburgh 6'0
4 Michael Carroll Nanuet 6'0
4 Shioma Obemeata Iona Prep 6'0
Boys 4x400 Meter Relay
============================================================================
School Finals
============================================================================
1 Newburgh 3:20.2
2 Westbury 3:20.2
3 Roosevelt 3:21.3