W. Tresper Clarke Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
1500 Meter Race Walk | |||||
8:42.30 | Alyssa Peralta | 1st | Finals H1 | Girls | |
55 Meter Dash | |||||
8.34 | SB | Erin Connelly | 8th | Prelims H3 | Girls |
8.82 | Cece Jiminez | 15th | Prelims H1 | Girls | |
8.93 | Kirsten Fogarty | 18th | Prelims H3 | Girls | |
300 Meter Dash | |||||
46.65 | Isabella Deleon | 8th | Finals H3 | Girls | |
51.90 | SB | Brittany Cardona | 16th | Finals H2 | Girls |
58.67 | Cece Jiminez | 25th | Finals H1 | Girls | |
600 Meter Run | |||||
1:50.78 | Isabella Deleon | 4th | Finals H2 | Girls | |
1:51.49 | Kerri Goldfuss | 6th | Finals H3 | Girls | |
2:07.56 | Brianna Pereira | 13th | Finals H2 | Girls | |
1000 Meter Run | |||||
3:27.75 | SB | Brianna Pereira | 5th | Finals H2 | Girls |
3:31.37 | Juliana Vanegas | 8th | Finals H2 | Girls | |
3:36.65 | Kerri Goldfuss | 10th | Finals H2 | Girls | |
1500 Meter Run | |||||
5:41.57 | Juliana Vanegas | 6th | Finals H1 | Girls | |
5:45.17 | Abby Pineda | 8th | Finals H1 | Girls | |
6:10.55 | SB | Kate Su | 12th | Finals H1 | Girls |
3000 Meter Run | |||||
12:05.54 | SB | Abby Pineda | 4th | Finals H1 | Girls |
13:03.83 | SB | Marisa Simone | 9th | Finals H1 | Girls |
55 Meter Hurdles | |||||
11.74 | Brittany Cardona | 13th | Finals H1 | Girls | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:06.89 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Girls | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:38.67 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Girls | |
4x800 Meter Relay | |||||
12:25.04 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Girls | |
Shot Put | |||||
22-7.5 | SB | Erin Connelly | 8th | Finals H1 | Girls |
19-1.25 | Brenda Hernandez | 17th | Finals H1 | Girls | |
13-3.5 | Kaylei Fanfan | 20th | Finals H1 | Girls | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.02 | SB | Derek Smith | 2nd | Prelims H4 | Boys |
7.09 | Derek Smith | 4th | Finals H1 | Boys | |
7.47 | SB | David Stewart | 12th | Prelims H5 | Boys |
7.52 | SB | Nick Campagnuolo | 13th | Prelims H1 | Boys |
300 Meter Dash | |||||
39.17 | SB | Derek Smith | 6th | Finals H3 | Boys |
45.39 | SB | June Yeup Seong | 18th | Finals H1 | Boys |
600 Meter Run | |||||
1:32.29 | Michael Zanni | 3rd | Finals H3 | Boys | |
1:35.93 | Javier Lopez | 7th | Finals H3 | Boys | |
1:37.60 | Kevin Guzman | 8th | Finals H2 | Boys | |
1000 Meter Run | |||||
3:02.25 | SB | Alberto Rodriguez | 4th | Finals H1 | Boys |
3:03.03 | SB | Zachary Yurdiga | 6th | Finals H2 | Boys |
3:14.09 | Roberto Izzo | 14th | Finals H2 | Boys | |
1600 Meter Run | |||||
5:28.32 | Abishek Ravindran | 7th | Finals H1 | Boys | |
5:44.04 | Alberto Rodriguez | 11th | Finals H1 | Boys | |
3200 Meter Run | |||||
11:28.65 | Jonathan Melkun | 6th | Finals H1 | Boys | |
11:32.11 | SB | Abishek Ravindran | 7th | Finals H1 | Boys |
4x200 Meter Relay | |||||
1:44.18 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Boys |
4x400 Meter Relay | |||||
4:07.91 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Boys | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:14.62 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Boys | |
Triple Jump | |||||
38-7 | Michael Zanni | 2nd | Finals H1 | Boys | |
Shot Put | |||||
30-0.5 | David Stewart | 13th | Finals H1 | Boys | |
26-5.5 | SB | Paul Foley | 20th | Finals H1 | Boys |
24-2 | Jonathan Sebhatu | 22nd | Finals H1 | Boys |