Schalmont Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.17 | Maylena Palluti | 1st | Finals H5 | Full | |
13.73 | Caelyn Eiser | 8th | Finals H4 | Full | |
14.02 | Zara Kushner | 14th | Finals H3 | Full | |
200 Meter Dash | |||||
28.18 | Abbey Stubbs | 5th | Finals H6 | Full | |
28.84 | SB | Gianna Amoroso | 10th | Finals H5 | Full |
400 Meter Dash | |||||
1:02.52 | SB | Abigail Hughes | 1st | Finals H5 | Full |
1:14.36 | SB | Asiyah Udemgba | 16th | Finals H3 | Full |
1:15.69 | Val Martinez | 20th | Finals H3 | Full | |
800 Meter Run | |||||
2:59.68 | Alex Middelkoop | 19th | Finals H1 | Full | |
1500 Meter Run | |||||
5:59.33 | Gwen Carter | 7th | Finals H2 | Full | |
6:03.52 | SB | Alex Middelkoop | 11th | Finals H1 | Full |
3000 Meter Run | |||||
13:08.99 | SB | Gwen Carter | 7th | Finals H1 | Full |
100 Meter Hurdles | |||||
16.84 | SB | Avery DeAngelo | 1st | Finals H1 | Full |
4x100 Meter Relay | |||||
52.44 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Full | |
High Jump | |||||
4-4 | Haley Rider | 10th | Finals H1 | Full | |
Long Jump | |||||
13-11 | Haley Rider | 11th | Finals H3 | Full | |
13-4.25 | Zara Kushner | 17th | Finals H3 | Full | |
Triple Jump | |||||
34-7.5 | Abigail Hughes | 2nd | Finals H3 | Full | |
34-1 | SB | Maylena Palluti | 3rd | Finals H3 | Full |
Shot Put | |||||
26-8.5 | Lara McDougall | 10th | Finals H2 | Full | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
400 Meter Dash | |||||
54.52 | Kyle Laribee | 8th | Finals H6 | Full | |
800 Meter Run | |||||
2:24.29 | Aiden Lawerence | 17th | Finals H1 | Full | |
2:28.64 | Hayden MacEntee | 19th | Finals H1 | Full | |
1600 Meter Run | |||||
4:56.45 | SB | Connor Hughes | 5th | Finals H2 | Full |
5:19.26 | Jack Zieber | 14th | Finals H2 | Full | |
5:35.04 | SB | Nick Ricciardi | 24th | Finals H1 | Full |
3200 Meter Run | |||||
9:57.97 | SB | Carter Flowers | 2nd | Finals H1 | Full |
10:25.48 | SB | Spencer Moreau | 4th | Finals H1 | Full |
10:57.05 | SB | Connor Hughes | 7th | Finals H1 | Full |
4x800 Meter Relay | |||||
9:09.88 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Full |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Ari Din | 11th | Finals H1 | Full |
Long Jump | |||||
19-9 | Jacob Laribee | 4th | Finals H3 | Full | |
17-10.25 | SB | Eric Norwood | 10th | Finals H3 | Full |
14-11 | SB | Gavin Brinkman | 28th | Finals H1 | Full |
Triple Jump | |||||
41-1 | Jacob Laribee | 3rd | Finals H3 | Full | |
34-1 | SB | Gavin Brinkman | 18th | Finals H2 | Full |
Discus | |||||
106-4 | Eric Norwood | 10th | Finals H1 | Full | |
101-4 | Dresdon Foster | 11th | Finals H1 | Full | |
Shot Put | |||||
30-7 | Dresdon Foster | 22nd | Finals H2 | Full |