Colonie Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
8.24 | h | Mia Van Dyke | 8th | Finals H5 | 1A |
8.24 | h | Gabriella Villa | 9th | Finals H5 | 1A |
8.84 | h | Katelyn Wade | 18th | Finals H5 | 1A |
8.84 | h SB | Rachel Garzone | 20th | Finals H6 | 1A |
9.14 | h SB | Justine Coluccio | 27th | Finals H4 | 1A |
9.44 | h SB | Shas-Aine Angus | 38th | Finals H4 | 1A |
9.54 | h | Nabileh Uzbek | 40th | Finals H4 | 1A |
10.14 | h | Magdalena Villa | 50th | Finals H6 | 1A |
10.54 | h SB | Jodi Ann Dennis | 54th | Finals H5 | 1A |
300 Meter Dash | |||||
1:03.04 | h SB | Shas-Aine Angus | 29th | Finals H6 | 1A |
1:05.94 | h SB | Magdalena Villa | 32nd | Finals H5 | 1A |
1:29.04 | h SB | Jodi Ann Dennis | 42nd | Finals H6 | 1A |
600 Meter Run | |||||
2:04.00 | Emma Anderson | 8th | Finals H2 | 1A | |
2:04.10 | Ashley Pechulis | 9th | Finals H1 | 1A | |
2:05.40 | Kaitlin Suedkamp | 10th | Finals H1 | 1A | |
2:11.80 | SB | Olivia Pizzigati | 13th | Finals H2 | 1A |
2:13.90 | Sophia Quackenbush | 14th | Finals H4 | 1A | |
2:14.80 | Gianna Semeraro | 16th | Finals H3 | 1A | |
2:22.00 | Emma Kitonyi | 20th | Finals H4 | 1A | |
2:25.60 | SB | Lea Hoenninger | 24th | Finals H4 | 1A |
2:28.60 | SB | Anna Riley | 25th | Finals H4 | 1A |
2:39.20 | SB | Sairah Khan | 28th | Finals H4 | 1A |
1000 Meter Run | |||||
3:14.20 | Emma Gepfert | 1st | Finals H1 | 1A | |
3:27.90 | Olivia Armenia | 2nd | Finals H1 | 1A | |
3:30.10 | Payton McGeough-Gamache | 3rd | Finals H1 | 1A | |
3:38.70 | Maddie Charton | 4th | Finals H1 | 1A | |
3:40.40 | Lillian Moran | 5th | Finals H1 | 1A | |
1500 Meter Run | |||||
5:07.90 | Emma Gepfert | 1st | Finals H1 | 1A | |
5:22.80 | Olivia Armenia | 2nd | Finals H1 | 1A | |
5:28.70 | Payton McGeough-Gamache | 3rd | Finals H1 | 1A | |
5:37.30 | Maddie Charton | 4th | Finals H1 | 1A | |
5:44.20 | Lillian Moran | 6th | Finals H1 | 1A | |
5:49.30 | Liliana Burbige | 9th | Finals H1 | 1A | |
5:49.90 | Abigail Milo | 10th | Finals H1 | 1A | |
6:06.90 | Grace Dennin | 15th | Finals H1 | 1A | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:05.60 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | 1A | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:48.70 | Relay Team | 1st | Finals H1 | 1A | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:13.70 | Relay Team | 1st | Finals H1 | 1A | |
Shot Put | |||||
30-4.5 | Duanena Graves | 1st | Finals H1 | 1A | |
24-0 | SB | Zora Washington | 6th | Finals H1 | 1A |
22-2.5 | Kalea Graves | 7th | Finals H1 | 1A | |
12-5.75 | SB | Nour El Haidari | 20th | Finals H1 | 1A |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.24 | h | Ben Ross | 3rd | Finals H2 | 1A |
7.34 | h | Dennis Warner III | 6th | Finals H4 | 1A |
7.44 | h SB | Donato Maselli | 7th | Finals H1 | 1A |
7.54 | h | Arn Augustine | 10th | Finals H5 | 1A |
7.54 | h | Billy Huff | 11th | Finals H3 | 1A |
7.64 | h | Patrick Santos | 18th | Finals H6 | 1A |
7.64 | h SB | Caleb Eastman | 19th | Finals H7 | 1A |
7.74 | h | Derrek Casabonne | 22nd | Finals H6 | 1A |
7.74 | h SB | Nicholas Rushford | 23rd | Finals H9 | 1A |
7.94 | h | Brendan Miller | 30th | Finals H8 | 1A |
8.04 | h SB | Teyn Tanksley | 36th | Finals H5 | 1A |
8.14 | h | Zachary Elk | 44th | Finals H9 | 1A |
8.14 | h SB | Vaughn Pollack | 46th | Finals H12 | 1A |
8.24 | h | William Vanier | 49th | Finals H8 | 1A |
8.24 | h SB | Bryce Shelton | 49th | Finals H10 | 1A |
8.24 | h | John Luu | 52nd | Finals H11 | 1A |
8.24 | h SB | Souleymane Diallo | 55th | Finals H10 | 1A |
8.34 | h SB | Evan Reyes | 57th | Finals H10 | 1A |
8.64 | h | David Pham | 63rd | Finals H11 | 1A |
9.04 | h | Mutaz Abdelgadir | 67th | Finals H13 | 1A |
9.24 | h | Jermaine He | 69th | Finals H11 | 1A |
9.34 | h | Tycere Jackson | 71st | Finals H13 | 1A |
9.64 | h SB | Angelo Polito | 75th | Finals H12 | 1A |
300 Meter Dash | |||||
39.44 | h | Ben Ross | 2nd | Finals H1 | 1A |
41.64 | h | Savion Navedo | 8th | Finals H2 | 1A |
45.14 | h | Daniel Whelan | 16th | Finals H7 | 1A |
45.24 | h SB | Patrick Santos | 17th | Finals H4 | 1A |
45.64 | h | Jurgen Miller | 18th | Finals H3 | 1A |
45.74 | h | Billy Huff | 19th | Finals H4 | 1A |
45.94 | h SB | Donato Maselli | 20th | Finals H7 | 1A |
46.14 | h | Derrek Casabonne | 21st | Finals H5 | 1A |
46.14 | h | Dennis Warner III | 22nd | Finals H3 | 1A |
46.44 | h | Caleb Eastman | 26th | Finals H6 | 1A |
47.44 | h | Alexander Rennick | 32nd | Finals H6 | 1A |
48.84 | h | Nicholas Rennick | 36th | Finals H6 | 1A |
48.94 | h SB | Nicholas Rushford | 37th | Finals H9 | 1A |
50.74 | h | Dekairi Baskerville | 48th | Finals H5 | 1A |
51.94 | h | Cayden Burke | 50th | Finals H8 | 1A |
52.54 | h | Souleymane Diallo | 51st | Finals H8 | 1A |
53.14 | h | Mutaz Abdelgadir | 53rd | Finals H10 | 1A |
600 Meter Run | |||||
1:36.40 | Ryan Dunn | 1st | Finals H1 | 1A | |
1:42.50 | Eduard Horanlli | 6th | Finals H2 | 1A | |
1:43.10 | Munzir Abdelgadir | 7th | Finals H1 | 1A | |
1:47.30 | Sam Fondacaro | 11th | Finals H3 | 1A | |
1:47.50 | Meke Yunga | 12th | Finals H2 | 1A | |
1:50.50 | Michael Forst | 14th | Finals H3 | 1A | |
1:50.60 | Tanner Nixon | 15th | Finals H1 | 1A | |
1:50.80 | Daniel Langer | 16th | Finals H3 | 1A | |
1000 Meter Run | |||||
2:53.70 | Frank Prevratil | 1st | Finals H1 | 1A | |
3:10.30 | SB | William Molesky | 6th | Finals H1 | 1A |
3:11.40 | Chris Pellegrini | 7th | Finals H1 | 1A | |
1600 Meter Run | |||||
5:31.00 | William Petramale | 6th | Finals H1 | 1A | |
3200 Meter Run | |||||
11:30.80 | Owen Conley | 2nd | Finals H1 | 1A | |
55 Meter Hurdles | |||||
8.44 | h | John Kemp | 2nd | Finals H1 | 1A |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.00 | Relay Team | 1st | Finals H2 | 1A | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:12.70 | Relay Team | 4th | Finals H1 | 1A | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:44.40 | Relay Team | 1st | Finals H1 | 1A | |
High Jump | |||||
5-0 | John Kemp | 4th | Finals H1 | 1A | |
5-0 | Nick Malette | 5th | Finals H1 | 1A | |
4-9 | SB | Teyn Tanksley | 8th | Finals H1 | 1A |
4-9 | SB | Dylan Wharton | 11th | Finals H1 | 1A |
4-9 | Brendan Miller | 11th | Finals H1 | 1A | |
Long Jump | |||||
16-4.5 | Arn Augustine | 3rd | Finals H1 | 1A | |
Triple Jump | |||||
34-10 | Dylan Fox | 4th | Finals H1 | 1A | |
Shot Put | |||||
35-1 | Lewis Ortiz | 1st | Finals H1 | 1A | |
25-11 | Jayden Brockington | 16th | Finals H1 | 1A | |
24-4.75 | Sean Blakley | 25th | Finals H1 | 1A | |
21-11 | Zackary Gilligan | 26th | Finals H1 | 1A | |
21-7.5 | SB | Bryce Shelton | 27th | Finals H1 | 1A |
20-0 | Jermaine He | 30th | Finals H1 | 1A | |
19-9.5 | David Pham | 31st | Finals H1 | 1A | |
18-6.25 | SB | Nathan Molesky | 32nd | Finals H1 | 1A |
18-3.5 | SB | Connor Ploof | 34th | Finals H1 | 1A |