Boys Open 5k
PL NAME TEAM YR MARK
1 Aidan Lynch Pleasantville Unlimited SR 17:21.1
2 Jared Smith CXC JR 17:31.3
3 Vincent Simonetti Scalphunters JR 17:31.9
4 Tim Hentschel Rush-Henrietta TC JR 17:37.5
5 Nathan Micillo Saints TC JR 17:38.9
6 Keegan Metcalfe Saints TC JR 17:40.3
7 Owen Lewis UNA-NY-Lewis SR 17:41.4
8 Kyle Ostrander TartanStrong Athletics SR 17:42.9
9 Frederick Miller Rush-Henrietta TC JR 17:44.3
10 Aidan Glynn Outliers JR 17:44.8
11 Jayden Feliciano UNA-NY-Feliciano SO 17:45.3
12 Max Goodman UNA-NY-Goodman SO 17:46.7
13 Ryan Elibol Red Devils XC SO 17:47.2
14 David Thielke Outliers JR 17:48.2
15 Samuel Posner UNA-NY-Posner SR 17:48.5
16 Walid Bibi Red Devils XC SR 17:51.6
17 Will Reid Red Devils XC SO 17:52.6
18 Thomas Dachik UNA-NY-Dachik JR 17:58.1
19 Noah Greski TartanStrong Athletics JR 18:00.0
20 Eric Shu West Egg XC JR 18:02.4
21 Colin O'Shea Knights TC JR 18:02.9
22 Collin Stafford UNA-NY-Stafford 8 18:06.6
23 Jan Kaluta UNA-NY-Kaluta SR 18:06.7
24 Kyle Smith Rush-Henrietta TC SR 18:08.8
25 Grant Krawiec UNA-NY-Krawiec SR 18:13.6
26 Logan Vanburen EKMW SR 18:13.7
27 Dillon McClary UNA-NY-McClary SR 18:14.6
28 Richard Toledo Knights TC JR 18:14.8
29 Adam Blough Mount XC JR 18:15.3
30 Alex Rowe Saints TC FR 18:15.7
31 Brandon Mancroni UNA-NY-Mancroni SR 18:16.9
32 Matthew Zerbarini gunslinger dawgs JR 18:18.2
33 Thomas Kressly UNA-NY-Kressly SR 18:18.9
34 Aaron Caballero Saints TC FR 18:21.3
35 Matthias Oettl Knights TC SO 18:21.8
36 Noah Rockensuess Canisius AMDG JR 18:22.1
37 Bryce Maopolski UNA-NY-Maopolski SR 18:23.2
38 Hudson Chris Cavaliers XC FR 18:24.7
39 Gavin Sheehan Canisius AMDG SR 18:24.8
40 Ryan Rajapakse Red Devils XC JR 18:25.1
41 Connor Corcoran Knights TC SO 18:25.6
42 Nolan Axford Aurora Runners SO 18:26.6
43 Jacob Goell Knights TC JR 18:26.8
44 Alex Yurkovich Rush-Henrietta TC SR 18:27.2
45 Colin Cassidy Aurora Runners JR 18:29.6
46 Alex Tebano TartanStrong Athletics JR 18:30.9
47 Samuel Lyon Saints TC JR 18:32.3
48 Tyler Greene TartanStrong Athletics SO 18:33.5
49 Austin Gifford Rush-Henrietta TC SR 18:34.5
50 David Brush Knights TC SR 18:37.2
51 Ryan Dirgins Pleasantville Unlimited SR 18:44.6
52 Mikhail Troyan Deluge XC SR 18:50.0
53 Mike Pino TartanStrong Athletics JR 18:51.0
54 Evan Waterton UNA-NY-Waterton SO 18:51.9
55 Zackary Scribner Deluge XC SR 18:52.3
56 McAllister Whiting Knights TC JR 18:53.4
57 Ethan Beck Canisius AMDG JR 18:54.9
58 Simon Bandsma UNA-NY-Bandsma SO 18:55.6
59 Nathan Gupton Vikings XC JR 18:56.3
60 Ian Rauber Black Knights FR 18:57.3
61 Ward Bandsma UNA-NY-Bandsma SR 18:57.4
62 Gordon Su Delmar XC SO 19:03.2
63 Billy Gagnon TartanStrong Athletics SR 19:03.7
64 Aiden Watson gunslinger dawgs JR 19:05.4
65 Royce Breslawski UNA-NY-Breslawski SR 19:10.7
66 Will Knauss Canisius AMDG JR 19:12.5
67 Peter Fulgieri Deluge XC SO 19:13.0
68 Ryan Reid Cow Harbor JR 19:16.2
69 Denali Garnica EKMW JR 19:16.4
70 Will Wisnoski Red Devils XC SO 19:16.6
71 Derek Leiter Wizards TC SO 19:19.9
72 Kieran Fink SET XC SO 19:20.0
73 Brandon Reusch Saints TC SR 19:21.7
74 Emery Tausinger EKMW SO 19:24.1
75 Dylan Esquivel gunslinger dawgs JR 19:25.0
76 Alexander Searle Pleasantville Unlimited FR 19:25.8
77 Amokrane Aouchiche Peanut Gallery Running Club SO 19:27.1
78 Casey Engineri Minoa JR 19:29.5
79 Tim Cronin UNA-NY-Cronin SR 19:34.3
80 Christoph Boller Mount XC SR 19:38.7
81 Andy Freeman Rush-Henrietta TC JR 19:41.1
82 Lucas Shelton Red Devils XC JR 19:43.7
83 Ian Avery Guilderland Track Club SR 19:43.8
84 Landon Peters EKMW JR 19:44.6
85 Holden Pryll Red Devils XC JR 19:45.2
86 Ethan Savage Rush-Henrietta TC SO 19:45.7
87 Patrick Allen TartanStrong Athletics SO 19:46.7
88 Killian Thompson Guilderland Track Club SO 19:47.3
89 Michael Yarrington SET XC SR 19:47.7
90 Will Convertino Delmar XC SR 19:49.3
91 Aidan Croft Rush-Henrietta TC (B) JR 19:50.0
92 Giacomo Ruckdeschel UNA-NY-Ruckdeschel SR 19:50.6
93 Keller Casey Deluge XC FR 19:51.7
94 Justin Ortiz gunslinger dawgs SR 19:52.1
95 Fletcher Wilson SET XC JR 19:54.0
96 Cole Simmer EKMW 8 19:54.9
97 Jacob Koplik Delmar XC SR 19:55.4
98 Victor Mainetti Cow Harbor FR 20:04.9
99 Eli Noecker Canisius AMDG FR 20:04.9
100 Nathaniel Koplik Delmar XC SO 20:11.4
101 Connor Russo Rush-Henrietta TC (B) 8 20:12.5
102 Stanley Angus CXC SR 20:12.8
103 Joseph Bertola UNA-NY-Bertola FR 20:13.0
104 Sal Brancato Canisius AMDG JR 20:13.5
105 Cordell Reynolds UNA-NY-Reynolds JR 20:14.1
106 Benjamin Dammers gunslinger dawgs SO 20:14.3
107 Joseph Mongiello Syosset Track Club SR 20:15.9
108 Theo Lynch Pleasantville Unlimited FR 20:17.7
109 Jack Baxt Syosset Track Club SR 20:20.0
110 Andrew Aspiras Syosset Track Club SR 20:20.2
111 Jonathan Patruno UNA-NY-Patruno 8 20:20.7
112 Harper Barret Beaver Dam XC SR 20:25.1
113 Ryan Derasse SET XC SO 20:26.1
114 Nolan Robillard UNA-NY-Robillard JR 20:27.1
115 Reece Maopolski UNA-NY-Maopolski SO 20:32.3
116 Brendan Battisti Rush-Henrietta TC (B) JR 20:35.4
117 Braydon Brewster Haight Hill Mountain Goats FR 20:37.4
118 Gabe Watson Rush-Henrietta TC (B) SO 20:38.0
119 Jason Wu SET XC JR 20:38.2
120 Matt Dunker The Swarm JR 20:39.5
121 Robert Cusato Guilderland Track Club SO 20:40.4
122 Alex Saar Scalphunters JR 20:42.7
123 Andrew Nie Syosset Track Club SR 20:43.4
124 Kaleb Graves TartanStrong Athletics (B) SR 20:47.4
125 Jonah Slabodkin Canisius AMDG JR 20:48.1
126 Paul Park SET XC FR 20:48.2
127 Jake Gnat Deluge XC JR 20:49.9
128 Liam Coyle Pleasantville Unlimited FR 20:56.0
129 Patrick Murphy Delmar XC FR 20:56.7
130 Justin Oh SET XC JR 20:58.2
131 Jackson Arthur Cow Harbor SO 20:58.7
132 David Debiasi SET XC (B) JR 20:58.9
133 Ryan Kolin SET XC (B) SO 21:00.8
134 Noah Wylie TartanStrong Athletics (B) FR 21:01.5
135 Nicholas McNulty SET XC (B) JR 21:07.1
136 Matthew Luan Rush-Henrietta TC (B) FR 21:09.2
137 Jack Ormsbee Deluge XC SR 21:10.4
138 John Courcy Minoa FR 21:12.6
139 Josh Hager Rush-Henrietta TC (B) JR 21:13.0
140 Ethan Robistow UNA-NY-Robistow JR 21:16.9
141 Jaqui White Rush-Henrietta TC (B) SR 21:19.7
142 Adam Jansen TartanStrong Athletics (B) SO 21:20.1
143 Jacob Ives CXC JR 21:21.9
144 Max Craven SET XC (B) JR 21:22.5
145 Matthew Gerosa Syosset Track Club SO 21:23.7
146 Christopher Payne Cow Harbor FR 21:25.4
147 Stanley Kong SET XC (B) SO 21:26.3
148 Ben Gruber Syosset Track Club JR 21:27.7
149 Sean Smithers CXC JR 21:28.2
150 Andrew Rosenberg Syosset Track Club SR 21:28.4
151 Brandon Ma Syosset Track Club (B) SR 21:28.6
152 Patrick Morissette UNA-NY-Morissette JR 21:32.3
153 Shawn Blair UNA-NY-Blair JR 21:32.4
154 Andrew Louie SET XC (B) JR 21:33.3
155 Stefano Sanchez Syosset Track Club (B) FR 21:35.5
156 Kyle Thompson Rush-Henrietta TC (C) SR 21:35.6
157 Alex Schlaefer SET XC (B) SR 21:36.1
158 Ethan Hodge TartanStrong Athletics (B) JR 21:37.0
159 Jonathan Clarke UNA-NY-Clarke JR 21:38.3
160 Jilles Huinink SET XC (C) FR 21:39.9
161 Jake Brown TartanStrong Athletics (B) FR 21:40.6
162 Kevin Oliver Cow Harbor FR 21:42.1
163 Bradley Tobin UNA-NY-Tobin FR 21:42.8
164 Karl Swanson UNA-NY-Swanson SO 21:43.2
165 Nicholas Swist Cow Harbor FR 21:43.4
166 Liam Donahue Peanut Gallery Running Club JR 21:45.4
167 Benjamin Stevens UNA-NY-Stevens SR 21:46.4
168 Aidan Loughlin Cow Harbor SO 21:50.3
169 Lincoln Biata Rush-Henrietta TC (C) 8 21:52.3
170 Matt Gallagher The Swarm FR 22:00.5
171 Connor Gibbons SET XC (C) FR 22:06.4
172 Jack McDaniel Deluge XC SO 22:08.3
173 Matt Morrison UNA-NY-Morrison SR 22:19.3
174 Colin Culhane Cow Harbor (B) JR 22:20.1
175 Aaron Baxt Syosset Track Club (B) SR 22:21.0
176 Aidan Coffey CXC JR 22:25.0
177 Sean Beck Wizards TC JR 22:25.0
178 Philip Greenwood Cow Harbor (B) SO 22:27.2
179 Andrew Hvisdak UNA-NY-Hvisdak SR 22:48.7
180 Jaden Troiano UNA-NY-Troiano JR 22:51.5
181 Kyle Brown Deluge XC (B) SO 23:11.3
182 Justin Ronca Deluge XC (B) JR 23:14.1
183 Dominic Magrino Syosset Track Club (B) FR 23:19.1
184 Jack Treacher Cow Harbor (B) FR 23:20.0
185 Mason Minnicks Delmar XC SR 23:21.3
186 Alex Wilkinson UNA-NY-Wilkinson SR 23:25.0
187 Devin Kantu SET XC (C) SO 23:32.1
188 Jack Lasalle SET XC (C) SR 24:03.6
189 Brian Li SET XC (C) JR 24:08.2
190 Brian Finlay SET XC (C) SO 24:13.5
191 Alexander Demetriades SET XC (C) FR 24:13.5
192 Andrew Badeau Haight Hill Mountain Goats FR 24:30.7
193 Alex Carr Deluge XC (B) SR 24:31.6
194 Blake Smith Panthers XC SR 24:31.8
195 Parker Travers Rush-Henrietta TC (C) FR 24:32.8
196 Adam Mazur Panthers XC JR 24:35.8
197 Matt Taylor TartanStrong Athletics (B) FR 24:36.6
198 Andrew Reid Cow Harbor (B) FR 24:49.4
199 Benjamin Glauner SET XC (D) JR 24:52.9
200 Andrew Zielinski UNA-NY-Zielinski FR 24:53.6
201 Alexander Martucci Peanut Gallery Running Club SO 25:08.0
202 Matthew Marino Peanut Gallery Running Club JR 25:08.0
203 Anthony Scotto Peanut Gallery Running Club SO 25:09.2
204 Schuyler Fein The Swarm SO 25:49.6
205 Gerald Ahmetaj Pleasantville Unlimited FR 26:02.6
206 Ryan Fleck Panthers XC SO 26:09.7
207 Dan Giglio The Swarm JR 26:54.1
208 Liam Bonner UNA-NY-Bonner SO 27:11.0
209 Nicholas Petruso SET XC (D) JR 28:36.8
210 Jacob Henshaw Haight Hill Mountain Goats JR 28:41.2
211 Nicolas Fauci Peanut Gallery Running Club FR 29:12.1
212 Theofani Baktidy SET XC (D) SO 30:16.1
213 Conor Slevin SET XC (D) SR 30:16.9
214 John Stauring Haight Hill Mountain Goats 8 31:34.4
215 Daniel Angelillo Peanut Gallery Running Club JR 31:38.7
216 Connor Kestenbaum Peanut Gallery Running Club (B) SO 43:32.1
217 Ryan Pekoff Peanut Gallery Running Club (B) JR 43:32.6