RaceTab by MileSplit/FloSports George Febles, CHSAA
CYO Archdiocesan Champs - 11/3/2018
Van Cortlandt Park, New York, NY
K-2nd Grade Boys 400 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Tyler Woods 1 Prospect Park 1:21.59
2 Logan Walters 4 Our Lady of Grace CY 1:26.76
3 Liam Mautner 2 Saints John & Paul P 1:28.82
4 ian fine Prospect Park 1:30.79
5 Nikolai ilyusha Prospect Park 1:31.29
6 Kai Kudlis K Prospect Park 1:32.49
7 Leahardo Goldberg Prospect Park 1:35.47
8 Declayn o' keefe st john paul 1:36.63
9 michael bohan 1 St. Joseph's Yorkvil 1:39.96 1
10 Donald Jack Immaculate Heart of 1:42.27
11 Sean Tully 2 CYO Unattached 1:42.89
12 Matthew Bachan 2 St. Gabriel CYO 1:46.94 2
13 Viggo Manassei 2 Prospect Park 1:49.24
14 Royce Tolentino 2 St. Gabriel CYO 1:50.89 3
15 Martin O'Reilly 2 Immaculate Conceptio 1:57.41 4
16 Dylan Graham 2 St. Gabriel CYO 1:58.76 5
17 Peter O'Reilly Immaculate Conceptio 2:04.54 6
18 Declan levine Prospect Park 2:04.82
19 massimo omiccioli St. Joseph's Yorkvil 2:13.47 7
20 James Reboredo 2 St. Joseph's Yorkvil 2:16.70 8
21 Ethan Contreras 1 Immaculate Conceptio 2:18.20 9
22 James O'Keefe Immaculate Conceptio 2:26.15 10
23 Timmy O'keefe st john paul 2:44.32
K-2nd Grade Boys 400 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 (4) (5)
=================================================================
1 St. Gabriel CYO 10 2 3 5 - -
Total Time: 5:37 Average: 1:52.20 1-3 Split: 12
2 St. Joseph's Yorkvil 16 1 7 8 - -
Total Time: 6:11 Average: 2:03.38 1-3 Split: 37
3 Immaculate Conceptio 19 4 6 9 10 -
Total Time: 6:21 Average: 2:06.72 1-3 Split: 21
K-2nd Grade Girls 400 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Kamorah Forrester 3 Our Lady of Grace CY 1:31.59
2 Paloma Franqui Prospect Park 1:32.40
3 Chloe Myers 2 Villa Maria Academy 1:34.32
4 Zoey Hunter Prospect Park 1:42.18
5 Ryan Donovan St.Aedan's 1:46.16 1
6 Alexandra Carey St.Aedan's 1:47.35 2
7 Caitlyn Murphy St.Aedan's 1:47.58 3
8 Calista Cortijo K Prospect Park 1:47.86
9 Leilani Cortijo K Prospect Park 1:48.27
10 Jenny Ceresnik St.Aedan's 1:50.86 4
11 Brynne O'Keefe 1 Immaculate Conceptio 1:51.85
12 Evangeline Mango 1 St. Joseph's Yorkvil 2:06.21
13 Mia Saa 1 The Transfiguration 2:07.58
14 Vivian Landauer 2 St. Gabriel CYO 2:09.22
15 Sienna mayer St. Joseph's Yorkvil 2:21.37
K-2nd Grade Girls 400 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 (4) (5)
=================================================================
1 St.Aedan's 6 1 2 3 4 -
Total Time: 5:22 Average: 1:47.03 1-3 Split: 2
3-5th Grade Boys 1500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Ariel Yaron 4 Prospect Park 5:32.75
2 Sam Ryland 4 Prospect Park 5:34.35
3 Tommy Michello St.Aedan's 5:45.84 1
4 Chester Kawczynski 4 Prospect Park 5:50.77
5 Caleb Fisher 4 Prospect Park 5:57.07
6 Adam Vitale 5 CYO Unattached 5:59.45
7 javier cuesta 5 St. Joseph's Yorkvil 6:02.15 2
8 Quinn Lane 4 Prospect Park 6:05.20
9 Perry Zell-Ratner Prospect Park 6:06.78
10 Jackson Mailer 4 Prospect Park 6:07.96
11 Sebastien Aubourg 3 Prospect Park 6:09.09
12 matthew rooney 5 St. Joseph's Yorkvil 6:20.42 3
13 Xavier Vargus 4 Prospect Park 6:20.95
14 Paxton Reyes CYONY Club 6:25.09
15 Jayden Falcon 4 Prospect Park 6:27.15
16 Nico Watson PPRYC 6:31.23
17 Giev Bahrampour 3 Prospect Park 6:40.07
18 Josiah Vazquez 4 Prospect Park 6:41.60
19 Ozkar Buchanan 4 Prospect Park 6:42.30
20 Shane Walker 3 Prospect Park 6:42.81
21 Jack Tully CYO Unattached 6:43.25
22 Ossian Pope 3 Prospect Park 6:43.78
23 Colin Liebertz 5 CYO Unattached 6:45.20
24 Martin Ceresnik St.Aedan's 6:46.30 4
25 Liam Lee St.Aedan's 6:51.79 5
26 Andrew Dempsey St.Aedan's 6:53.41 6
27 Ryan Malloy 4 Saints John & Paul P 7:01.69 7
28 Gael Sylvain 4 Prospect Park 7:05.34
29 Humberto Reboredo 5 St. Joseph's Yorkvil 7:13.06 8
30 Abraham Wilchins PPRYC 7:15.98
31 Caiden Romeo 2 Prospect Park 7:17.64
32 matteo lattanzi 5 St. Joseph's Yorkvil 7:19.93 9
33 Constantino Georgalos 4 The Chapel School XC 7:24.58 10
34 Desmond Miller 4 St. Joseph's Yorkvil 7:28.64 11
35 Paul Sorensen 4 The Chapel School XC 7:31.59 12
36 Harrison Glazer 4 Prospect Park 7:33.15
37 Malachi Hockaday 4 Prospect Park 7:35.06
38 Eli Caplan 4 St. Gabriel CYO 7:37.65 13
39 Caelan Pilku 5 The Chapel School XC 7:39.47 14
40 Isaiah Cameron 2 Prospect Park 7:40.24
41 kokoo Alexise Prospect Park 7:41.99
42 Sean Tolentino 3 St. Gabriel CYO 7:52.77 15
43 Thomas Rooney 2 St. Joseph's Yorkvil 7:53.87
44 Edward Zamara CYO Unattached 7:57.77
45 Isaiah Calixte 2 Prospect Park 8:04.78
46 Luke Murray St.Aedan's 8:05.60 16
47 Matthew Simon Prospect Park 8:06.29
48 Matthew Pinter 4 St. Gabriel CYO 8:07.92 17
49 Jules lagarr Prospect Park 8:14.22
50 Chase Dinham 2 Prospect Park 8:17.55
51 Ryan Lee St.Aedan's 8:18.25
52 Brandon Acosta 4 St. Gabriel CYO 8:19.27 18
53 Brian LaMons 5 Immaculate Heart of 8:26.93
54 Teddy Treco 4 The Chapel School XC 8:27.16 19
55 Lucas Gilardi Saints John & Paul P 8:27.69 20
56 jonah guinan 5 St. Joseph's Yorkvil 8:37.61
57 Christopher Caton St.Aedan's 8:38.59
58 Jack Methven School of Blessed Sa 8:51.07 21
59 Giancarlo Greco 3 Saints John & Paul P 8:56.49 22
60 Dean O' Dea Prospect Park 9:03.65
61 Yanel Meleskz ??? 9:04.41
62 Mark Shrock 2 Prospect Park 9:05.20
63 Marco Greco st john paul 9:07.80
64 Daniel Bresciani Annunciation 9:12.27
65 Samuel Dedaj 4 Immaculate Heart of 9:13.44
66 Aidan McNaughton St.Aedan's 9:13.67
67 Gary Neville 4 The Chapel School XC 9:14.41 23
68 jack Howard 5 St. Joseph's Yorkvil 9:24.62
69 Zachary Burri School of Blessed Sa 9:29.28 24
70 Daniel Marsich 4 Immaculate Conceptio 9:40.91
71 finn guinan 4 St. Joseph's Yorkvil 9:47.57
72 Derrick Franco 11 Villa Maria Academy 9:48.11
73 Sebastian Burri School of Blessed Sa 9:53.88 25
74 Stephen Lozada 4 St. Gabriel CYO 10:15.25 26
75 Philip Borisov 3 Prospect Park 10:17.76
76 Zane Molony 3 St. Gabriel CYO 11:06.75
77 Ian Cosme Our Lady Queen of An 11:36.08
3-5th Grade Boys 1500 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 (4) (5)
=================================================================
1 St.Aedan's 10 1 4 5 6 16
Total Time: 19:24 Average: 6:27.98 1-3 Split: 1:06
2 St. Joseph's Yorkvil 13 2 3 8 9 11
Total Time: 19:36 Average: 6:31.88 1-3 Split: 1:11
3 The Chapel School XC 36 10 12 14 19 23
Total Time: 22:36 Average: 7:31.88 1-3 Split: 15
4 St. Gabriel CYO 45 13 15 17 18 26
Total Time: 23:39 Average: 7:52.78 1-3 Split: 31
5 Saints John & Paul P 49 7 20 22 - -
Total Time: 24:26 Average: 8:08.63 1-3 Split: 1:55
6 School of Blessed Sa 70 21 24 25 - -
Total Time: 28:15 Average: 9:24.75 1-3 Split: 1:03
3-5th Grade Girls 1500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Niera Eugene 4 Prospect Park 5:31.88
2 Zoe McCullough Prospect Park 5:36.41
3 Elsa Lanne Prospect Park 5:40.47
4 Saffa Ellis 2 Prospect Park 5:43.72
5 Isabella Scott-Nuti 4 Prospect Park 5:47.60
6 Kyleigh O'Keefe 4 Saints John & Paul P 5:56.49
7 Geneva Austin Our Lady Queen of An 6:08.01
8 Genevieve Backus Prospect Park 6:11.78
9 Vivian D'Amico 2 Prospect Park 6:14.96
10 Anaia Jean-Francois 3 Prospect Park 6:18.11
11 Jordyn Spence 2 Prospect Park 6:28.72
12 Veda Vargus 2 Prospect Park 6:30.88
13 Mika Ohashi 3 Prospect Park 6:31.95
14 Caitlin Dempsey St.Aedan's 6:38.70 1
15 zahra scott Prospect Park 6:40.59
16 Rose Marks 3 Prospect Park 6:45.43
17 Claire Pritts St.Aedan's 6:46.24 2
18 Elka Cafcules Prospect Park 6:52.66
19 Katie Schmid St.Aedan's 6:59.64 3
20 Sophia Anikewich 4 Immaculate Heart of 7:01.92
21 Camille Jefferson 3 Prospect Park 7:08.33
22 Kiersten Wilantowicz CYONY Club 7:21.49
23 Eileen Gregory 4 Prospect Park 7:27.59
24 Chiara Zimmermann 3 Prospect Park 7:31.91
25 Abigail Dedaj 4 Immaculate Heart of 7:32.21
26 Charlotte Torres 3 Prospect Park 7:33.19
27 Grace Cheatham 4 St. Joseph's Yorkvil 7:37.00 4
28 Fiona Reilley SJP 7:44.09
29 Alexa Providence 3 St. Joseph's Yorkvil 7:52.24 5
30 Stella Caplan 3 St. Gabriel CYO 8:15.86 6
31 Christan Camara 7 Immaculate Conceptio 8:22.62
32 Karen Corripio 4 The Transfiguration 8:36.78
33 Amaya Aquan School of Blessed Sa 9:01.64 7
34 Lily Fogarty 3 St. Gabriel CYO 9:23.08 8
35 Emilia Ford 3 St. Gabriel CYO 9:24.27 9
36 Ariel Ribeiro School of Blessed Sa 9:41.05 10
37 Macailagh Mayer 2 St. Joseph's Yorkvil 9:47.21 11
38 Delia Howard 4 St. Joseph's Yorkvil 10:08.36 12
39 Soleil Cohen PPRYC 10:19.75
40 Ellery Schalk School of Blessed Sa 10:27.85 13
3-5th Grade Girls 1500 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 (4) (5)
=================================================================
1 St.Aedan's 6 1 2 3 - -
Total Time: 20:25 Average: 6:48.20 1-3 Split: 21
2 St. Joseph's Yorkvil 20 4 5 11 12 -
Total Time: 25:17 Average: 8:25.49 1-3 Split: 2:11
3 St. Gabriel CYO 23 6 8 9 - -
Total Time: 27:04 Average: 9:01.07 1-3 Split: 1:09
4 School of Blessed Sa 30 7 10 13 - -
Total Time: 29:11 Average: 9:43.52 1-3 Split: 1:27
6-8th Grade Boys 2000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Peter Cleary 7 Prospect Park 6:52.36
2 August Hennegan 7 Prospect Park 6:55.17
3 Andrew Piatetsky 7 Prospect Park 7:06.95
4 Nadav Gilad-Muth 7 Prospect Park 7:16.36
5 Lukas Vasilakis 6 Prospect Park 7:20.95
6 Kobe Newman 7 Prospect Park 7:21.29
7 ? 7:21.57
8 Lucas Simpson 8 Prospect Park 7:30.98
9 Cameron Scott Prospect Park 7:32.95
10 Maximillian Pitocchi CYONY Club 7:33.18
11 Massai Samuels 7 Prospect Park 7:33.42
12 Jack McCurry 5 Prospect Park 7:34.75
13 Jesus Cuellar Our Lady Queen of An 7:38.67 1
14 Taran Kilgour 6 Prospect Park 7:38.93
15 Tommy Flynn 7 Iona Grammar School 7:39.73 2
16 Antonio Bravo CYONY Club 7:40.12
17 Cameron Nicolas 5 Prospect Park 7:40.77
18 Sebastian Scott 5 Prospect Park 7:41.73
19 Luca Danielski 5 Prospect Park 7:43.56
20 MaximeNagi Prospect Park 7:45.41
21 Zion James 4 Prospect Park 7:50.47
22 Emmitt Reilley 7 Saints John & Paul P 7:55.17
23 Gabriel Kramer-griffi CYO Unattached 7:58.04
24 Avery Ahlgrim 8 Prospect Park 8:00.63
25 Esaias Gonzalez 6 The Transfiguration 8:01.16 3
26 Rory McNamara 7 CYO Unattached 8:03.96
27 zeb stewart Prospect Park 8:04.28
28 Aidan Lee St.Aedan's 8:04.53
29 Matthew Anastacio CYONY Club 8:10.64
30 Cullen Mccleary Prospect Park 8:13.83
31 Taylor Ford 6 Prospect Park 8:15.11
32 William Brady 6 Prospect Park 8:16.12
33 Peter Burke 6 Prospect Park 8:17.34
34 Geir Jacobson 7 Prospect Park 8:18.94
35 Caleb Lee-Kong 7 The Transfiguration 8:21.51 4
36 Kevin Corripio 7 The Transfiguration 8:23.48 5
37 Odin Fawer 6 Prospect Park 8:23.70
38 Reid Baynes 5 Prospect Park 8:25.54
39 Noah Shaw-Sanchez 6 Prospect Park 8:27.29
40 Charlize Camara 4 Immaculate Conceptio 8:30.35
41 Elan Satchit 6 Prospect Park 8:32.89
42 James Riendeau 7 Saints John & Paul P 8:35.72
43 Jesse grumbach Prospect Park 8:38.60
44 Caylan George 5 Prospect Park 8:42.42
45 Dante Ballou 5 Prospect Park 8:48.19
46 Ethan Davidson 5 Prospect Park 8:51.31
47 Kaisei Naito 5 Prospect Park 8:54.03
48 Charlie Mango 6 St. Joseph's Yorkvil 8:55.12 6
49 Jeremy Severin 6 Corpus Christi Schoo 8:56.13 7
50 Dylan Lee St.Aedan's 8:57.16
51 Pablo Ribeiro 5 Prospect Park 9:00.51
52 John Wilson 7 Iona Grammar School 9:02.88 8
53 Marco Martire 8 Villa Maria Academy 9:03.31
54 Lucas Zimmermann 7 Prospect Park 9:07.71
55 Malachi Makso Prospect Park 9:12.14
56 William Anello 6 The Transfiguration 9:18.43 9
57 Jack O'Brien 8 Iona Grammar School 9:19.88 10
58 David Rosado Our Lady Queen of An 9:24.47 11
59 Emmwtt Newell Prospect Park 9:25.08
60 Lucas Morillo 6 Immaculate Conceptio 9:25.61
61 Emery Nurse 6 Prospect Park 9:29.91
62 Evan McElfresh Immaculate Heart of 9:49.56
63 Maxim Borisov 5 Prospect Park 9:49.98
64 Nicolas Basso 6 St. Joseph's Yorkvil 9:55.59 12
65 Iebe Manassei 7 Prospect Park 9:55.86
66 Owen Anderson 6 Iona Grammar School 9:56.73 13
67 Graham Vonner Prospect Park 9:58.63
68 Kadin Hamilton 7 Our Lady of Grace CY 10:20.32
69 Andrew Marano 11 Villa Maria Academy 10:22.60
70 gus von Prospect Park 10:45.85
71 Aiden Farley 5 Prospect Park 10:48.89
72 Jose Cerda 6 Corpus Christi Schoo 11:20.87 14
73 Jackson Rooney 6 St. Joseph's Yorkvil 12:17.33 15
74 Matthew Alston Our Lady Queen of An 12:20.37 16
75 William olivari 6 The Chapel School XC 13:00.90
76 Jonathon Davis 4 Corpus Christi Schoo 13:01.23 17
6-8th Grade Boys 2000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 (4) (5)
=================================================================
1 The Transfiguration 12 3 4 5 9 -
Total Time: 24:47 Average: 8:15.39 1-3 Split: 23
2 Iona Grammar School 20 2 8 10 13 -
Total Time: 26:03 Average: 8:40.83 1-3 Split: 1:41
3 Our Lady Queen of An 28 1 11 16 - -
Total Time: 29:24 Average: 9:47.84 1-3 Split: 4:42
4 St. Joseph's Yorkvil 33 6 12 15 - -
Total Time: 31:09 Average: 10:22.68 1-3 Split: 3:23
5 Corpus Christi Schoo 38 7 14 17 - -
Total Time: 33:19 Average: 11:06.08 1-3 Split: 4:06
6-8th Grade Girls 2000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Vitale Sahar CYO Unattached 7:21.56
2 Oona Vali 8 Prospect Park 7:29.48
3 Bella Sterhouses Prospect Park 7:31.85
4 Linden Cafcules 6 Prospect Park 7:33.14
5 Thea Sjursen 6 Prospect Park 7:33.46
6 Cassie Scott 6 Prospect Park 7:39.25
7 Riley Slootsky 6 Prospect Park 7:52.19
8 Marwa Ellis 7 Prospect Park 7:52.30
9 Alexandra Kilry unattached 7:53.26
10 Sidney Edards PPRYC 7:56.77
11 Macey McLane 6 CYO Unattached 8:05.22
12 ??? ??? ??? 8:09.75
13 Hana Ohashi 6 Prospect Park 8:25.70
14 Isla Dietsche 7 Prospect Park 8:28.72
15 Eleanor Zamarra 6 CYO Unattached 8:32.64
16 Cassidy Donovan St.Aedan's 8:36.61 1
17 Alexandar Watson Prospect Park 8:48.05
18 Danielle Jefferson 6 Prospect Park 8:52.54
19 Kacey Pritts St.Aedan's 8:56.79 2
20 Rachel Mattingly 7 Prospect Park 8:59.68
21 Scarlett Anikewich CYONY Club 9:02.56
22 Arina rogel Prospect Park 9:06.15
23 Gabrieanna Chery 6 Prospect Park 9:07.42
24 Lillian Engber 5 Prospect Park 9:07.82
25 Ania Traynor 6 CYO Unattached 9:10.46
26 Emilia Scanlon 7 Prospect Park 9:10.97
27 Rebecca Cohen 5 Prospect Park 9:15.05
28 Isabella Fallon 6 Villa Maria Academy 9:18.12 3
29 Natalie Silva 7 The Transfiguration 9:20.48
30 Alana Gulston 7 Prospect Park 9:28.37
31 Keira Lee St.Aedan's 9:31.24 4
32 Ella Dennison-Murray 6 Prospect Park 9:31.47
33 Mariella Carey St.Aedan's 9:41.39 5
34 Maria Eberhardt 7 The Transfiguration 9:44.87
35 Tali Blitstein 6 Prospect Park 9:47.01
36 Mackenzie Kiley 8 CYO Unattached 9:48.44
37 Leah Glazer 5 Prospect Park 10:02.17
38 Bre'ana Samuels 7 Our Lady of Grace CY 10:04.80 6
39 Melanie Vicuna Middle Village Prep 10:19.38
40 Minty Manassei 5 Prospect Park 10:21.14
41 Ariana Dominguez Our Lady Queen of An 10:37.10 7
42 Brianna Walters 6 Our Lady of Grace CY 10:39.93 8
43 Sophie Lo 5 Prospect Park 10:47.83
44 oliuia Patterson Prospect Park 10:50.40
45 kassidy hamilton 7 Our Lady of Grace CY 10:53.13 9
46 Nour Mellouki Middle Village Prep 10:56.66
47 Eden Nuno Our Lady Queen of An 10:59.59 10
48 Xadial Garcia 4 Corpus Christi Schoo 11:09.30
49 Olivia Jones 6 Immaculate Conceptio 11:09.57
50 Yazmin Gonzales Middle Village Prep 11:17.04
51 Julianna LoParrino 7 Villa Maria Academy 12:01.82 11
52 Crystal Lopez 11 Villa Maria Academy 12:37.68 12
53 Gabrielle Bar 6 Prospect Park 12:44.00
54 rose Brown Prospect Park 13:06.03
55 Kaitlyn Falcon Middle Village Prep 13:20.93
56 Lexie Johnson 6 Our Lady of Grace CY 13:23.32 13
57 Katie Vargas Our Lady Queen of An 14:35.44 14
6-8th Grade Girls 2000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 (4) (5)
=================================================================
1 St.Aedan's 7 1 2 4 5 -
Total Time: 27:05 Average: 9:01.55 1-3 Split: 55
2 Our Lady of Grace CY 23 6 8 9 13 -
Total Time: 31:38 Average: 10:32.62 1-3 Split: 49
3 Villa Maria Academy 26 3 11 12 - -
Total Time: 33:58 Average: 11:19.21 1-3 Split: 3:20
4 Our Lady Queen of An 31 7 10 14 - -
Total Time: 36:13 Average: 12:04.05 1-3 Split: 3:59