Open Results

     THE 2017 NIKE CROSS REGIONAL CHAMPIONSHIPS - NEW YORK & NORTHEAST
            November 25   Held at Bowdoin Park, Wappingers Falls


Boys 5K Run
---------------------------------------------------------------------------------
                                                                        1st   2nd
PLACE  PTS NAME                YR TEAM                         TIME    2.5K  2.5K
---------------------------------------------------------------------------------
    1    1 Nicholas Berg       SO Minoa                       17:11.2  8:33  8:39 
    2    2 Lucas Beyer         SO Canisius AMDG               17:31.5  8:44  8:48 
    3    3 Jason Matthewson    FR Express Cross Country Club  17:33.2  8:42  8:52 
    4    4 Aidan Kennedy       JR Hammer Squad XC             17:38.5  8:52  8:47 
    5      Ryan English        SR UNA-English-NY              17:41.8  8:43  8:59 
    6    5 Wyatt Matyas        SR Fireside TC                 17:45.0  8:37  9:08 
    7      Evan McIlwain       SR UNA-McIlwain-NY             17:52.2  8:55  8:58 
    8    6 Nathan Belcastro    SO Greater Rotterdam Road Runn 17:52.6  8:53  9:00 
    9    7 Tito Maresca        JR Fireside TC                 17:53.2  8:47  9:07 
   10    8 Andrew Korts        JR Churchville Running Club    17:57.1  8:57  9:01 
   11    9 Ben Guerin          SO Radar Racing                18:00.8  8:49  9:12 
   12   10 Liam Danaher        JR Devils Track Club           18:02.3  8:54  9:09 
   13   11 Oliver Kelley       JR Churchville Running Club    18:03.0  8:58  9:05 
   14   12 Brandon Nicosia     JR Warriors XC Club-NY         18:05.4  9:13  8:53 
   15      Micah Kelly         JR Beaver Dam XC               18:05.8  9:06  9:00 
   16   13 Ed Soriano          SR JJ XC CR                    18:06.2  9:16  8:51 
   17   14 Patrick Milliken    SR Express Cross Country Club  18:06.9  9:07  9:00 
   18   15 Kyle Culley         JR Eagles                      18:09.4  9:03  9:07 
   19   16 Kyle Ostrander      SO TartanStrong Athletics      18:09.5  9:04  9:06 
   20   17 Ty Saleman          SO Delhi Running Club          18:13.6  9:08  9:06 
   21   18 Alexander Kuehl     JR JJ XC CR                    18:13.9  9:03  9:11 
   22      Aaron Vivlamore     JR Running Rams                18:16.0  8:55  9:21 
   23   19 Kent Thomson        JR Mount XC Club               18:19.0  9:10  9:09 
   24   20 Sam Schultz         SR Sweet Home Track Club       18:19.4  9:04  9:16 
   25   21 Ryan Sheppard       JR Deluge XC                   18:19.7  9:05  9:15 
   26      Will Beckhorn       SR UNA-Beckhorn-NY             18:20.9  9:11  9:10 
   27   22 Noah Brown          SR Rush-Henrietta T.C.         18:21.4  9:11  9:11 
   28   23 Charlie Freeman     JR Rush-Henrietta T.C.         18:21.8  9:14  9:08 
   29   24 Brendan Carroll     JR JJ XC CR                    18:23.7  9:07  9:17 
   30   25 Nick Brown          SR Churchville Running Club    18:26.4  9:16  9:11 
   31   26 Connor Wooding      SR Churchville Running Club    18:27.6  9:10  9:18 
   32   27 Brandon Reusch      SO Churchville Running Club    18:28.9  9:11  9:18 
   33   28 Isaac Perkins       JR Churchville Running Club    18:30.3  9:17  9:14 
   34   29 Brennan Fletcher    JR Radar Racing                18:31.4  9:10  9:22 
   35   30 Josh Pomerleau      SR Warriors XC Club-NY         18:32.6  9:07  9:26 
   36   31 Jed Katzenstein     JR Dobbs Ferry Eagles          18:33.4  9:07  9:27 
   37      Andrew Deming       SO Running Rams                18:34.3  9:00  9:35 
   38   32 Dustin Chambers     JR Devils Track Club           18:35.1  9:05  9:31 
   39   33 Logan Short         SR Deluge XC                   18:39.7  9:10  9:30 
   40   34 Alexander Gent      SO Flying Dutch XC             18:39.9  9:33  9:07 
   41   35 Noah Greski         FR TartanStrong Athletics      18:40.2  9:13  9:28 
   42   36 Frano Rados         JR Canisius AMDG               18:40.6  9:24  9:17 
   43   37 Keegan Metcalfe     FR Churchville Running Club    18:41.0  9:18  9:23 
   44   38 Drew Miller         JR Manhasset TC                18:42.5  9:17  9:26 
   45   39 Kevin Sheremeta     JR Greater Rotterdam Road Runn 18:42.7  9:26  9:17 
   46   40 David Pfaff         SR Canisius AMDG               18:44.4  9:15  9:30 
   47   41 David Ficarra       JR Rush-Henrietta T.C.         18:44.5  9:29  9:16 
   48   42 Gabe Winters-Bona   JR TartanStrong Athletics      18:47.5  9:26  9:22 
   49      Andrew Levy         JR UNA-Levy-NY                 18:48.3  9:32  9:17 
   50   43 Thomas Dachik       FR JJ XC CR                    18:49.5  9:19  9:31 
   51   44 Mariano Casciotti   JR Express Cross Country Club  18:51.9  9:22  9:30 
   52   45 Kent Kleinsasser     8 Mount XC Club               18:53.7  9:25  9:29 
   53   46 Alex Allen          JR Flying Dutch XC             18:55.1  9:26  9:30 
   54   47 Paul Sandford       JR Fireside TC                 18:55.7  9:01  9:55 
   55      Sam Dumas           JR UNA-Dumas-NY                18:55.7  9:32  9:24 
   56   48 Christian Talay     SO Hammer Squad XC             18:56.3  9:36  9:21 
   57   49 Ike Blough           8 Mount XC Club               18:57.1  9:26  9:32 
   58   50 Henry Kolyer        FR Manhasset TC                18:57.6  9:27  9:31 
   59   51 Luke Muratore       SO Hammer Squad XC             18:58.5  9:35  9:24 
   60   52 Ryan Bruce          JR TartanStrong Athletics      18:59.4  9:40  9:20 
   61   53 Ben Dertinger       JR Warriors XC Club-NY         19:00.3  9:34  9:27 
   62   54 Jack Watson         SR Aurora Runners              19:00.6  9:30  9:31 
   63   55 Thomas Wlodarczyk   SO Aurora Runners              19:00.8  9:24  9:37 
   64   56 Kyle Smith          SO Rush-Henrietta T.C.         19:01.3  9:29  9:33 
   65   57 Joey Tyner          SR Rush-Henrietta T.C.         19:01.7  9:33  9:29 
   66   58 Jacob Sigeti        FR Aurora Runners              19:02.0  9:23  9:39 
   67      Landon Urzetta      SR UNA-Urzetta-NY              19:02.2  9:34  9:29 
   68   59 Anthony Cusato      SR Flying Dutch XC             19:03.3  9:30  9:34 
   69   60 Andrew Lembo-Ehms   SR Warriors XC Club-NY         19:05.4  9:39  9:27 
   70   61 Patrick Grasing     SO Hammer Squad XC             19:05.7  9:27  9:39 
   71   62 Ryan Avery          JR Flying Dutch XC             19:09.3  9:37  9:33 
   72   63 Jared Kehmna        SR Devils Track Club           19:09.3  9:29  9:41 
   73   64 Mills Reed          SR JJ XC CR                    19:09.8  9:17  9:53 
   74   65 William Cusato       8 Flying Dutch XC             19:11.4  9:41  9:31 
   75   66 Nick Berube         JR Greater Rotterdam Road Runn 19:12.6  9:43  9:30 
   76   67 Lucas Maley         FR Manhasset TC                19:13.7  9:28  9:46 
   77   68 Ethan Hall          SR Aurora Runners              19:13.9  9:35  9:39 
   78   69 Nathan Goodwin      FR Mount XC Club               19:16.6  9:45  9:32 
   79   70 Aidan Healy         JR Churchville Running Club (B 19:19.3  9:39  9:41 
   80   71 Nick Moffitt        SO Fireside TC                 19:20.3  9:21 10:00 
   81   72 Braden Alessi       SR Churchville Running Club (B 19:21.0  9:39  9:42 
   82   73 Patrick Hemenway    SO Express Cross Country Club  19:21.2  9:39  9:43 
   83   74 Richard Lewis       SO Express Cross Country Club  19:21.6  9:48  9:34 
   84      Bryce Maopolski     SO UNA-Maopolski-NY            19:22.4  9:49  9:34 
   85   75 Fred Goodwin        FR Mount XC Club               19:24.0  9:38  9:46 
   86   76 Julian Corbeaux     JR Cow Harbor                  19:26.3  9:48  9:39 
   87      Jordan Claman       SR UNA-Claman-NY               19:27.4  9:45  9:43 
   88   77 Ricky Keenan        SR Rush-Henrietta T.C.         19:28.0  9:43  9:45 
   89   78 Samuel Posner       SO JJ XC CR                    19:29.5  9:37  9:53 
   90   79 Myckal Kane         SO Express Cross Country Club  19:29.6  9:39  9:51 
   91   80 Gabe Lape            8 TartanStrong Athletics      19:30.1  9:18 10:13 
   92   81 Nick Swain          JR TartanStrong Athletics      19:30.4  9:54  9:37 
   93   82 Joe Vesic           SR Radar Racing                19:30.7  9:32  9:59 
   94   83 Daniel Spanbauer    SO Flying Dutch XC             19:31.2  9:43  9:49 
   95   84 Zachary Pokat       SO Eagles                      19:31.3  9:55  9:37 
   96   85 Trey Felton         JR Rush-Henrietta T.C.         19:32.2  9:35  9:58 
   97      Ward Bandsma        SO UNA-Bandsma-NY              19:32.7  9:46  9:47 
   98   86 Jerrod Buff         JR Flying Dutch XC             19:32.8  9:48  9:45 
   99   87 Michael Sanders     JR Minoa                       19:33.6  9:54  9:40 
  100   88 Dylan Vasapollo     SO Hammer Squad XC             19:34.5  9:47  9:48 
  101   89 Robert Ostrander    SO Express Cross Country Club  19:35.2  9:52  9:44 
  102   90 Brett Amazon        SR Flying Dutch XC (B)         19:35.3  9:34 10:02 
  103   91 Mikhail Troyan      SO Deluge XC                   19:35.6  9:42  9:54 
  104   92 James Senior        SO Cow Harbor                  19:36.0  9:54  9:42 
  105      Salvatore Pepe      SR UNA-Pepe-NY                 19:36.2  9:47  9:50 
  106   93 Ben Reilly          JR Manhasset TC                19:37.0  9:50  9:47 
  107   94 Brayden Vassilas    SO Hammer Squad XC             19:37.0  9:49  9:48 
  108      Harris Jamil        JR UNA-Jamil-NY                19:40.4  9:50  9:51 
  109   95 Sean Stewart        JR Deluge XC                   19:40.9  9:38 10:03 
  110   96 Zackary Scribner    SO Deluge XC                   19:43.2  9:31 10:13 
  111   97 Terrance Kelly      SO JJ XC CR                    19:43.3  9:51  9:53 
  112   98 Mason Pettit        SR Greater Rotterdam Road Runn 19:43.6  9:51  9:53 
  113      Connor Jenkins      SO JJ XC CR (B)                19:44.2  9:53  9:52 
  114   99 Dillon Heinzman     FR Cow Harbor                  19:45.2  9:58  9:48 
  115  100 Logan Waldorfer     SR Churchville Running Club (B 19:46.1  9:58  9:49 
  116      Hayden Belanger     SO Express Cross Country Club  19:47.7  9:57  9:51 
  117  101 Casey Engineri      FR Minoa                       19:49.6  9:53  9:57 
  118  102 Emmet Callahan      SR Hamburg XC Club             19:49.7  9:43 10:07 
  119  103 Ryan Thorpe         SR Manhasset TC                19:50.5  9:58  9:53 
  120  104 Leo Rosenblum       JR Eagles                      19:52.3  9:55  9:58 
  121      Andrew Brincka      SR HFL Cougars XC              19:52.9  9:50 10:03 
  122  105 Anthony Cuadros     SO Cow Harbor                  19:53.2 10:03  9:51 
  123  106 Ian Avery           SO Flying Dutch XC (B)         19:53.3  9:43 10:11 
  124  107 Evan Rogotzke       JR Flying Dutch XC (B)         19:53.9  9:49 10:05 
  125      Matt Moser          JR Beaver Dam XC               19:54.2  9:20 10:35 
  126  108 Joseph Bozzo        JR Radar Racing                19:55.2  9:55 10:01 
  127  109 Chase Ritchie       JR Rush-Henrietta T.C. (B)     19:55.5  9:44 10:12 
  128  110 Aaron Pradhan       SR Flying Dutch XC (B)         19:56.9  9:56 10:01 
  129  111 Riley O'Lena        JR Flying Dutch XC (B)         19:58.6 10:00  9:59 
  130  112 Lucas Lyons         JR Warriors XC Club-NY         19:59.1 10:08  9:52 
  131  113 John Moak           JR Eagles                      19:59.8  9:59 10:01 
  132  114 Colin Cassidy       FR Aurora Runners              20:00.7 10:00 10:01 
  133  115 Patrick Garland     SO Radar Racing                20:02.0  9:28 10:34 
  134  116 Sean Cadenhead      FR Dobbs Ferry Eagles          20:02.3 10:01 10:02 
  135  117 Ethan Ferland       JR Dobbs Ferry Eagles          20:02.7 10:01 10:02 
  136  118 Jakub Kubina        FR Dobbs Ferry Eagles          20:03.1 10:00 10:04 
  137  119 Hazen Hildebolt     SO Manhasset TC                20:03.3  9:53 10:11 
  138  120 Bryan Spinella      SR Hammer Squad XC             20:04.3  9:59 10:06 
  139  121 Hans Hilson-Schneid SR Delhi Running Club          20:06.2 10:05 10:02 
  140  122 Logan Morrissey     FR Greater Rotterdam Road Runn 20:07.3 10:06 10:02 
  141  123 Tommy Anderson      JR Radar Racing                20:10.3  9:39 10:32 
  142  124 Daniel Maass        SO Manhasset TC                20:11.3  9:59 10:13 
  143  125 Cole Ginghina       JR Dobbs Ferry Eagles          20:11.7 10:02 10:10 
  144      Logan Tammany       SO UNA-Tammany-NY              20:11.8  9:54 10:18 
  145      Ryan Howlin         SO Hammer Squad XC (B)         20:12.6  9:59 10:14 
  146  126 Charles Woodard     SO Greater Rotterdam Road Runn 20:12.7 10:01 10:12 
  147  127 Alex Tebano         FR TartanStrong Athletics      20:13.8  9:57 10:17 
  148  128 Zach Poydock        JR Sweet Home Track Club       20:14.2  9:54 10:21 
  149  129 Tristan Badger      SR Rush-Henrietta T.C. (B)     20:14.4 10:05 10:10 
  150  130 Felipmarvin Smith   JR Greater Rotterdam Road Runn 20:15.3 10:11 10:05 
  151  131 Lukas Marcin        JR Hamburg XC Club             20:16.8  9:57 10:20 
  152  132 Justin Micillo      SR Churchville Running Club (B 20:17.3  9:48 10:30 
  153  133 Gabe Spanbauer      SO Flying Dutch XC (B)         20:17.9 10:09 10:09 
  154  134 Chase Marino        JR Fireside TC                 20:17.9 10:04 10:14 
  155  135 Benjamin Shah       SR Flying Dutch XC (B)         20:19.7 10:09 10:11 
  156  136 Michael Yarrington  SO Manhasset TC (B)            20:21.1 10:19 10:03 
  157      Jack Drago          SO Hammer Squad XC (B)         20:22.5 10:08 10:15 
  158  137 Frederick Miller    FR Rush-Henrietta T.C. (B)     20:23.3 10:07 10:17 
  159  138 Andy Freeman        FR Rush-Henrietta T.C. (B)     20:23.4 10:17 10:07 
  160  139 Gabriel Lobaido     SR Deluge XC                   20:24.1  9:51 10:34 
  161      Jake Lehning        SO HFL Cougars XC              20:25.2 10:04 10:22 
  162  140 Tyler Cotter        FR Cow Harbor                  20:26.2 10:02 10:25 
  163  141 Nathan Miccillo     FR Churchville Running Club (B 20:27.1 10:07 10:21 
  164  142 Kolby Leclair       SO Flying Dutch XC (C)         20:28.1 10:13 10:16 
  165  143 Michael Polsinelli  SO Greater Rotterdam Road Runn 20:28.6 10:19 10:10 
  166  144 Jason Hart          SR Eagles                      20:28.7 10:18 10:11 
  167  145 Even Zelenz         SR Minoa                       20:30.0 10:22 10:08 
  168  146 Jonathan Saysamone  JR Rush-Henrietta T.C. (B)     20:30.6 10:19 10:12 
  169  147 Jacob Carter        SR Sweet Home Track Club       20:30.8 10:27 10:04 
  170      Will Kennedy        SR JJ XC CR (B)                20:31.6 10:14 10:18 
  171  148 Alex Brooks         SO Greater Rotterdam Road Runn 20:31.6 10:13 10:19 
  172  149 Jacob Weissenburg   JR Sweet Home Track Club       20:36.4 10:14 10:23 
  173  150 Jack Lasalle        SO Manhasset TC (B)            20:36.5 10:12 10:25 
  174  151 Liam Fodor          FR Cow Harbor                  20:36.8 10:18 10:19 
  175  152 Thomas Serra        FR Cow Harbor                  20:37.0 10:16 10:21 
  176      Giacomo Ruckdeschel SO UNA-Ruckdeschel-NY          20:39.4 10:10 10:30 
  177  153 Justin Louie        SR Manhasset TC (B)            20:39.7 10:12 10:28 
  178  154 Marco Shaw           8 Delhi Running Club          20:43.1 10:23 10:21 
  179  155 Sam Modzelewski     SR Canisius AMDG               20:43.6 10:20 10:24 
  180  156 Michael Neal        JR Flying Dutch XC (C)         20:43.6 10:15 10:29 
  181      Kody Morikuni       JR UNA-Morikuni-NY             20:44.8 10:35 10:10 
  182  157 Collin Gerlach      SR Sweet Home Track Club       20:46.3 10:21 10:26 
  183  158 Luke Schnabel        7 Delhi Running Club          20:47.0 10:23 10:24 
  184  159 Charles Canero      FR Fireside TC                 20:48.1 10:34 10:15 
  185      Zachary Hoexter     JR UNA-Hoexter-NY              20:50.3 10:02 10:49 
  186  160 Sean Killip         JR Warriors XC Club-NY         20:53.5 10:11 10:43 
  187  161 Alex Schlaefer      SO Manhasset TC (B)            20:55.9 10:21 10:35 
  188  162 Cordell Reynolds    FR Hamburg XC Club             20:59.0 10:39 10:20 
  189  163 Zach Smith          JR Devils Track Club           20:59.1 10:28 10:32 
  190  164 Andrew Gatchell     SO Devils Track Club           21:02.7 10:20 10:43 
  191  165 Jake Gnat           FR Deluge XC                   21:02.9 10:26 10:37 
  192  166 Blake Smith         SO Sweet Home Track Club       21:09.4 10:26 10:44 
  193  167 Jack Boyle          SR Manhasset TC (B)            21:10.5 10:18 10:53 
  194  168 Fletcher Wilson     FR Manhasset TC (B)            21:10.5 10:49 10:22 
  195  169 Spencer Carnival    FR Minoa                       21:17.7 10:33 10:45 
  196      Colin Swain         SR Deluge XC (B)               21:18.4 10:03 11:16 
  197  170 Andrew Hvisdak      SO Hamburg XC Club             21:20.0 10:30 10:50 
  198      Sam Whitehead       JR TartanStrong Athletics (B)  21:20.1 10:34 10:47 
  199      Anthony Auciello    SO UNA-Auciello-NY             21:22.4 10:34 10:49 
  200      Ryan Leech          JR Deluge XC (B)               21:22.8 10:20 11:03 
  201  171 Bruce Dickinson     JR Sweet Home Track Club       21:23.2 10:24 11:00 
  202      Jake Coleman        FR UNA-Coleman-NY              21:25.4 10:56 10:30 
  203  172 Daniel O'Neill      FR Manhasset TC (B)            21:26.0 10:47 10:39 
  204  173 Victor D'Angelo     JR Manhasset TC (C)            21:32.0 10:54 10:38 
  205      Ethan Hodge         FR TartanStrong Athletics (B)  21:33.4 10:52 10:42 
  206  174 Theo Hackett        FR Greater Rotterdam Road Runn 21:36.9 10:38 10:59 
  207  175 Kevin Ericson       FR Flying Dutch XC (C)         21:39.5 10:28 11:12 
  208      Nathan Tabbert      SR TartanStrong Athletics (B)  21:41.0 10:38 11:03 
  209  176 Ryan Derasse         8 Manhasset TC (C)            21:43.7 10:51 10:53 
  210  177 Quinn Nguyen        SR Rush-Henrietta T.C. (B)     21:45.5 10:48 10:58 
  211  178 Aidan Croft         FR Rush-Henrietta T.C. (B)     21:46.5 10:40 11:07 
  212  179 Brady Nicosia       SR Canisius AMDG               21:47.0 10:49 10:58 
  213      Zachary Gladstein   SR UNA-Gladstein-NY            21:47.8 11:02 10:46 
  214  180 Justin Oh           FR Manhasset TC (C)            21:48.1 10:58 10:51 
  215  181 Yusuf Hasan         SR Charlie Horses              21:48.6 10:46 11:03 
  216  182 Peter Martorana     JR Charlie Horses              21:48.6 10:47 11:02 
  217  183 Brendan Moehringer  JR Charlie Horses              21:48.8 10:45 11:04 
  218  184 Leonardo Cuozzo     SR Charlie Horses              21:48.8 10:45 11:04 
  219  185 Nick Bober          SR Warriors XC Club-NY         21:50.6 10:48 11:03 
  220      Orion Cummings      JR JJ XC CR (B)                22:03.5 11:04 11:00 
  221      Joe Wawrzyniak      FR Sweet Home Track Club (B)   22:06.2 10:41 11:26 
  222  186 Alex Sorrell        JR Fireside TC                 22:12.4 10:53 11:20 
  223  187 Jake Cizmarik       SO Manhasset TC (C)            22:29.8 11:08 11:22 
  224      Sam Denison         SO UNA-Denison-NY              22:30.0 11:02 11:28 
  225  188 Shusaku Sasaki      SO Dobbs Ferry Eagles          22:32.1 11:10 11:23 
  226  189 Brian Chew          JR Flying Dutch XC (C)         22:34.1 10:58 11:37 
  227  190 Jaden Troiano       FR Hamburg XC Club             22:35.7 11:07 11:29 
  228  191 Alex Park           SO Manhasset TC (C)            22:39.4 11:28 11:12 
  229      Jack Ormsbee        SO Deluge XC (B)               23:04.6 11:01 12:04 
  230      Aidan Cap           JR HFL Cougars XC              23:12.1 11:44 11:29 
  231      Luke Barrett        SO UNA-Barrett-NY              23:24.7 10:45 12:40 
  232  192 Jacob Govel         JR Flying Dutch XC (C)         23:24.8 11:04 12:21 
  233  193 Luis Patino         SR Greater Rotterdam Road Runn 23:34.8 11:20 12:15 
  234  194 Jordan Gangaram     FR Manhasset TC (C)            23:35.7 11:35 12:01 
  235      David Goldhirsch    JR UNA-Goldhirsch-NY           23:45.5 11:37 12:09 
  236  195 Andrew Pogue        JR Manhasset TC (C)            23:51.1 11:32 12:20 
  237      Collin Brady        JR Deluge XC (B)               23:54.0 11:02 12:52 
  238      Andrew Simmes       JR JJ XC CR (B)                23:54.8 11:48 12:07 
  239  196 Andrew Hayes        SR Minoa                       24:07.7 11:49 12:19 
  240  197 Thomas Rowan        FR Manhasset TC (D)            24:12.1 11:55 12:18 
  241  198 Eric Lau            SO Manhasset TC (D)            24:18.1 12:00 12:19 
  242      Harper Barret       SO Beaver Dam XC               24:18.2 11:59 12:20 
  243  199 Michael Reilly      FR Manhasset TC (D)            24:19.3 12:01 12:19 
  244      Tyler Hanhurst      SO TartanStrong Athletics (B)  24:28.0 11:13 13:15 
  245      Ethan Prosser       SO Sweet Home Track Club (B)   24:33.7 12:07 12:27 
  246  200 Sean Jenks          SR Greater Rotterdam Road Runn 24:34.7 12:03 12:32 
  247  201 Garrick Smith-Growi FR Greater Rotterdam Road Runn 24:38.9 12:03 12:36 
  248  202 Cody Stefan         FR Manhasset TC (D)            24:41.5 11:34 13:08 
  249      Luc Eggers          JR Rush-Henrietta T.C. (C)     24:44.3 11:59 12:46 
  250  203 David Debiasi       FR Manhasset TC (D)            24:46.8 12:38 12:09 
  251  204 Thomas Bodendorf    JR Charlie Horses              24:53.0 12:41 12:12 
  252  205 Dillon Pekoff       JR Charlie Horses              24:53.0 12:41 12:12 
  253  206 Nicholas McNulty    FR Manhasset TC (D)            25:00.7 12:24 12:37 
  254  207 Kevin Carratu       SO Manhasset TC (D)            25:22.9 12:39 12:44 
  255      Thomas O'Connell    JR UNA-O'Connell-NY            26:03.9 12:46 13:18 
  256  208 Jonathan Li         FR Manhasset TC (E)            26:12.5 12:42 13:31 
  257  209 Andrew Louie        FR Manhasset TC (E)            26:16.2 12:53 13:24 
  258      Sulan Pathiranage   JR UNA-Pathiranage-NY          26:41.0 13:19 13:22 
  259  210 Ryan Kennedy        SR Manhasset TC (E)            26:50.2 13:18 13:33 
  260  211 Chad Miller         SR Greater Rotterdam Road Runn 28:35.8 14:23 14:13 
  261  212 Dimitri Cash        FR Delhi Running Club          29:03.5 14:33 14:31 
  262      Ethan Robistow      FR UNA-Robistow-NY             30:53.3 14:00 16:54 
  263  213 Cesar Game          SR Charlie Horses              32:35.2 15:48 16:48 
  264  214 Conor Slevin        SO Manhasset TC (E)            32:38.4 16:00 16:39 
  265  215 Raymond Ye          FR Manhasset TC (E)            32:38.6 15:59 16:40 


     THE 2017 NIKE CROSS REGIONAL CHAMPIONSHIPS - NEW YORK & NORTHEAST
            November 25   Held at Bowdoin Park, Wappingers Falls


Girls 5K Run
---------------------------------------------------------------------------------
                                                                       1st   2nd
PLACE NAME                YR TEAM                            TIME     2.5K  2.5K
---------------------------------------------------------------------------------
    1 Lexi Bernard         8 South Lewis TC                 19:46.3   9:55  9:52 
    2 Bailey Pierce       SR Rush-Henrietta T.C.            20:00.9   9:55 10:06 
    3 Sarah Grodin        JR UNA-Grodin-NY                  20:03.5  10:04 10:00 
    4 Sophie Rosencrans   FR Glen Head XC Club              20:13.5   9:57 10:17 
    5 Alexandria Vellekoo FR Flying Dutch XC                20:13.8  10:18  9:56 
    6 Bethany Park        JR UNA-Park-NJ                    20:14.9   9:59 10:16 
    7 Faithe Ketchum       8 UNA-Ketchum-NY                 20:16.2  10:10 10:07 
    8 Kayla Cohen         JR UNA-Cohen-CT                   20:16.9  10:05 10:12 
    9 Elaine Atanasova    JR UNA-Atanasova-NY               20:20.3  10:13 10:08 
   10 Lily Nunnery        JR Excellerate North              20:23.3  10:14 10:10 
   11 Kate Sherman        FR Greater Rotterdam Road Runners 20:27.9  10:11 10:17 
   12 Nicole Schneider    SO Glen Head XC Club              20:29.5  10:01 10:29 
   13 Hazel Hudson        SO UNA-Hudson-CT                  20:29.9  10:12 10:18 
   14 Lily Hayes          SR Sweet Home Track Club          20:32.3  10:14 10:19 
   15 Rylee Campeau       JR Beaver Dam XC                  20:39.4  10:20 10:20 
   16 Alexandra Thomas    JR Flying Dutchmen Track Club     20:39.8  10:06 10:34 
   17 Emma Sinisgalli     SO Greater Rotterdam Road Runners 20:41.0  10:28 10:13 
   18 Jennifer Skeeter    JR UNA-Skeeter-NY                 20:41.4  10:20 10:22 
   19 Emily Berg           8 Havoc XC                       20:44.5  10:26 10:19 
   20 Hayley Cronin       SR UNA-Cronin-NY                  20:45.3  10:36 10:10 
   21 Casey Roman         SR Express Cross Country Club     20:48.3  10:27 10:22 
   22 Erin Miceli         SR Flying Dutch XC                20:48.7  10:20 10:29 
   23 Skyler Knott         7 Kinetic Running Club           20:52.7  10:29 10:24 
   24 Katherine Onello    SR Lions XC                       20:58.3  10:40 10:19 
   25 Adia Palmer         SO UNA-Palmer-NY                  21:03.3  10:48 10:16 
   26 Tori Fears          JR Flying Dutchmen Track Club     21:04.2  10:45 10:20 
   27 Olivia Lovejoy      SR Express Cross Country Club     21:05.3  10:39 10:27 
   28 Alexis Anagnostopul JR Flying Dutch XC                21:06.3  10:35 10:32 
   29 Kayla Storie        FR Churchville Running Club       21:07.5  10:44 10:24 
   30 Courtney Alexander  JR Dub C Running Club             21:09.8  10:25 10:45 
   31 Juliana Geniti      SR TartanStrong Athletics         21:15.3  10:29 10:47 
   32 Elizabeth Lacroix   JR Chargers X C                   21:20.9  10:29 10:52 
   33 Aneisa Dodson       FR Express Cross Country Club     21:21.1  10:40 10:42 
   34 Madeline Holden     SR Excellerate North              21:21.6  10:38 10:44 
   35 Laurel Perrine      SR UNA-Perrine-NY                 21:23.2  10:46 10:38 
   36 Taylor Moore        JR Beaver Dam XC                  21:23.3  10:40 10:44 
   37 Reagan Flannery     SO Whippets Footracing Team       21:23.6  10:48 10:36 
   38 Alexa Thompson      SR Flying Dutch XC                21:23.8  10:51 10:33 
   39 Maddy Roth          JR Flying Dutchmen Track Club     21:26.4  10:52 10:35 
   40 Elise Maddalone     SR Legacy                         21:29.5  10:18 11:12 
   41 Shea Jamieson       SO Attleboro Harriers             21:30.0  10:57 10:33 
   42 Holly Prince        JR Ridge Runners                  21:31.5  10:44 10:48 
   43 Olivia Steed        SR Express Cross Country Club     21:35.9  10:50 10:46 
   44 Veronica Dailey     SR UNA-Dailey-NY                  21:36.6  10:33 11:04 
   45 Jennifer Zambuto    JR Churchville Running Club       21:40.0  10:54 10:46 
   46 Elizabeth Ostrander FR Express Cross Country Club     21:42.1  10:54 10:49 
   47 Amanda Cresanti     JR Ridge Runners                  21:44.6  10:40 11:05 
   48 Anna Sherman        JR Greater Rotterdam Road Runners 21:44.8  10:50 10:55 
   49 Sophia Degenova     FR Excellerate North              21:45.3  10:43 11:03 
   50 Aleziah Brooks      JR Express Cross Country Club     21:45.6  11:07 10:39 
   51 Taeli Quanz         JR Express Cross Country Club     21:46.2  11:02 10:45 
   52 Tiffany-Ann Matturo JR Chiefs XC Club                 21:46.6  10:50 10:57 
   53 Hannah Gallagher    SR Flying Dutch XC                21:47.0  11:01 10:46 
   54 Carleigh Haris      SO Hunterdon Lions Track Club     21:47.0  10:49 10:58 
   55 Angela Artini       SR UNA-Artini-NY                  21:49.3  10:52 10:58 
   56 Madison Smith       FR Havoc XC                       21:50.0  11:06 10:44 
   57 Jamyang Lhadon      SR Attleboro Harriers             21:51.1  11:04 10:48 
   58 Emily Dinallo       SR Legacy                         21:51.7  11:05 10:47 
   59 Madison Whited      FR Havoc XC                       21:52.3  11:03 10:50 
   60 Christa Bailey      SO Greater Rotterdam Road Runners 21:53.9  10:40 11:14 
   61 Jenna Priore        JR Ridge Runners                  21:55.0  10:36 11:19 
   62 Sarah Johnson       SO Danbury XC Club                21:55.8  11:00 10:56 
   63 Morgan Brady        SR Fairport XC Club               21:58.7  11:26 10:33 
   64 Lily Oliver         JR Rush-Henrietta T.C.            21:59.1  10:55 11:05 
   65 Maya Franklin       FR Hunterdon Lions Track Club     21:59.7  11:09 10:51 
   66 Joy Emisiko         FR Streaks XC Club                21:59.8  11:07 10:53 
   67 Jessica Suiter      FR Fairport XC Club               22:00.0  11:26 10:34 
   68 Sabrina Antonini    FR Hilton XC Club                 22:01.4  11:04 10:58 
   69 Nina Gallagher      JR Whippets Footracing Team       22:02.5  11:02 11:01 
   70 Devon Williams      JR Hunterdon Lions Track Club     22:02.8  11:09 10:54 
   71 Olivia Joly         FR Excellerate North              22:02.9  11:06 10:57 
   72 Sydney Wisniewski   SR UNA-Wisniewski-NY              22:04.7  11:01 11:04 
   73 Natalia Sawyer       8 Greater Rotterdam Road Runners 22:05.1  10:52 11:14 
   74 Loren Cuomo          8 Greater Rotterdam Road Runners 22:06.9  11:12 10:55 
   75 Isabella Strajaneko JR Glen Head XC Club              22:07.1  10:59 11:09 
   76 Jenny Ladd          JR Sabers XC Club                 22:08.2  11:14 10:55 
   77 Danielle Perez      JR Flying Dutchmen Track Club     22:09.1  11:16 10:54 
   78 Anna Cakouros       SO Wildcats                       22:10.1  11:12 10:59 
   79 Trinity Lundemo     SR Flying Dutchmen Track Club     22:11.7  11:05 11:07 
   80 Grace Dwyer         JR Wildcats                       22:13.0  11:07 11:06 
   81 Cecelia Carney      JR Warriors XC Club-NY            22:14.1  11:18 10:57 
   82 Riley Mason          8 Hilton XC Club                 22:14.2  11:14 11:01 
   83 Clare Westra        JR Hunterdon Lions Track Club     22:14.3  11:10 11:05 
   84 Sierra Kempney      SR Beaver Dam XC                  22:14.5  11:08 11:07 
   85 Victoria Collins    FR Corning Track Club             22:15.2  11:13 11:03 
   86 Jenny Bartholomay   SR Rush-Henrietta T.C.            22:15.3  11:22 10:54 
   87 Kelly Neuendorf     FR Attleboro Harriers             22:15.7  11:18 10:58 
   88 Meagan Bader        SR Churchville Running Club       22:15.8  11:08 11:08 
   89 Madeline Barretto   SR Sabers XC Club                 22:16.2  11:14 11:03 
   90 Molly Jennings      FR Sabers XC Club                 22:16.3  11:15 11:02 
   91 Luisa Oliva         SR Attleboro Harriers             22:17.1  11:19 10:59 
   92 Shauna Glavin       SR Hilton XC Club                 22:18.3  11:06 11:13 
   93 Kate Deltorchio     SR Margin Street Harriers         22:19.0  11:15 11:04 
   94 Katie Bixler        JR Dub C Running Club             22:21.0  11:06 11:15 
   95 Tabby Brand         FR Midd South XC Club             22:22.0  11:09 11:13 
   96 Allison Farber      SO Ridge Runners                  22:23.0  11:03 11:20 
   97 Emily Racana        JR Greater Rotterdam Road Runners 22:23.9  11:14 11:10 
   98 Elizabeth Ramsey    JR Warriors XC Club-NY            22:24.3  11:20 11:05 
   99 Jenna Prosperi      SO Fairport XC Club               22:24.9  11:39 10:46 
  100 Ava Mahoney         SO Margin Street Harriers         22:25.4  11:22 11:04 
  101 Liesl Scherrer      FR Dub C Running Club             22:25.7  11:11 11:15 
  102 Samantha Chen       FR Manhasset TC                   22:26.1  11:32 10:55 
  103 Megan Long          SR UNA-Long-NY                    22:26.3  11:20 11:07 
  104 Isabella Painter    SO UNA-Painter-NY                 22:27.3  11:10 11:18 
  105 Taylor Leggett      SR Legacy                         22:27.7  11:32 10:56 
  106 Julia Riley         FR Whippets Footracing Team       22:27.8  11:13 11:15 
  107 Ruby Bashant        FR Radar Racing                   22:27.8  11:19 11:09 
  108 Alicia Stratman     SR Dub C Running Club             22:28.3  11:17 11:12 
  109 Emilia Porter       SR Hillsborough Club              22:29.0  11:19 11:10 
  110 Rebecca Miceli      FR Hunterdon Lions Track Club     22:29.5  11:13 11:17 
  111 Keara Fontaine      JR Excellerate North              22:30.1  11:21 11:10 
  112 Sydney Ginsburg     SO Manhasset TC                   22:31.1  11:21 11:11 
  113 Delaney Krogh       FR TartanStrong Athletics         22:31.2  11:13 11:19 
  114 Kennedy Waterson    SO Kingsway                       22:32.4  11:24 11:09 
  115 Kaitlyn Nowak       FR Warriors XC Club-NY            22:35.1  11:30 11:06 
  116 Olivia Skylstad     FR Radar Racing                   22:36.7  11:15 11:22 
  117 Ava Sciubba         SO Washington Twp RC              22:37.9  11:32 11:06 
  118 Morgan Juric        SO First Capital XCTF Club        22:38.7  11:20 11:19 
  119 Brianna Walker      SR Warriors XC Club-NY            22:39.5  11:22 11:18 
  120 Shaila Saifee       SR Ridge Runners                  22:40.6  10:42 11:59 
  121 Sinead Heaney       JR Hawks XC Club                  22:40.6  11:19 11:22 
  122 Theresa Murphy      FR Aurora Runners                 22:41.0  11:28 11:13 
  123 Geri Tabbachino     FR Washington Twp RC              22:41.1  11:32 11:10 
  124 Jenn Gattus         JR Lady Generals                  22:42.3  11:30 11:13 
  125 Kinsley Jacobs       7 UNA-Jacobs-NY                  22:43.2  11:16 11:28 
  126 Celia Cocca         FR Aurora Runners                 22:43.7  11:36 11:08 
  127 Alexandra Ventresca FR Rush-Henrietta T.C.            22:46.4  11:31 11:16 
  128 Lauren Flannery     SO Whippets Footracing Team       22:46.6  11:28 11:19 
  129 Morgan Feisthamel   JR South Lewis TC                 22:47.5  11:31 11:17 
  130 Maggie Mitchell     FR Wildcats                       22:50.1  11:10 11:41 
  131 Anna Tenebruso      JR Churchville Running Club       22:50.5  11:27 11:24 
  132 Tessa Datte         SO Whippets Footracing Team       22:51.3  11:13 11:39 
  133 Sidra Hasan         JR Flying Dutch XC                22:51.3  11:28 11:24 
  134 Delia McDade Clay   JR UNA-McDade Clay-NY             22:52.5  11:12 11:41 
  135 Alexa Doyle         FR UNA-Doyle-NY                   22:53.7  11:28 11:26 
  136 Katie Grossman      FR Eagles                         22:54.0  11:34 11:20 
  137 Katie Watkins       SR UNA-Watkins-NY                 22:54.3  11:33 11:22 
  138 Alyssa Panella      FR Hunterdon Lions Track Club     22:54.7  11:17 11:38 
  139 Corinne Brath       SR Sweet Home Track Club          22:54.8  11:25 11:30 
  140 Isabel Riley        FR Germantown Friends TC          22:55.3  11:47 11:09 
  141 Julia Martone       SR Excellerate North              22:55.6  11:13 11:43 
  142 Sarah Hoell          8 Glen Head XC Club              22:55.7  11:29 11:27 
  143 Katelyn Fuller      SR Flying Dutchmen Track Club     22:56.0  11:37 11:19 
  144 Julia Allen         JR Fairport XC Club               22:56.3  11:40 11:17 
  145 Miranda Curto       JR Legacy                         22:56.5  11:16 11:41 
  146 Anna Buckley         8 UNA-Buckley-NY                 22:57.6  11:42 11:16 
  147 Cynthia Talamo      JR Hunterdon Lions Track Club     22:58.0  11:11 11:47 
  148 Makayla Garrison    FR Beaver Dam XC                  22:58.6  11:37 11:22 
  149 Mia Boccippio       FR Hillsborough Club              22:58.9  11:41 11:18 
  150 Nailah Delgado       7 UNA-Delgado-NY                 23:00.3  11:40 11:21 
  151 Mae Grochowski      JR UNA-Grochowski-CT              23:00.4  11:34 11:27 
  152 Delaney Fisher      SR UNA-Fisher-MA                  23:00.7  11:38 11:23 
  153 Corin Grady         SR Germantown Friends TC          23:01.7  11:39 11:23 
  154 Joy Wambui          JR Margin Street Harriers         23:02.2  11:44 11:19 
  155 Grace Mucha         SO Whippets Footracing Team       23:04.8  11:33 11:32 
  156 Brinn Crandall      SR UNA-Crandall-NY                23:05.7  11:34 11:32 
  157 Lara Burke          JR Midd South XC Club             23:06.1  11:43 11:24 
  158 Natalie Rodriguez   FR Hillsborough Club              23:06.7  11:30 11:37 
  159 Alicia Loui         JR Fairport XC Club               23:08.5  11:53 11:16 
  160 Morgan Jackson      SO UCXC Club                      23:09.1  11:46 11:24 
  161 Erin Fader          SR Chiefs XC Club                 23:09.2  11:29 11:41 
  162 Riley Johnson       JR Hilton XC Club                 23:11.2  11:39 11:33 
  163 Abigail Cole        FR Chargers X C                   23:12.1  11:36 11:37 
  164 Jane Wernow         JR Hawks XC Club                  23:12.7  11:24 11:49 
  165 Sarah Farnand       JR Fairport XC Club               23:13.2  11:53 11:21 
  166 Lauren Perlish      JR Whippets Footracing Team       23:13.5  11:35 11:39 
  167 Laurel Hannigan     JR Kingsway                       23:14.4  11:39 11:36 
  168 Anna Cuciurean-Zapa SR Fairport XC Club               23:14.7  11:53 11:22 
  169 Kaitlynn Schmitz    FR Churchville Running Club       23:15.2  11:49 11:27 
  170 Clara Manley        JR UNA-Manley-NY                  23:16.1  11:53 11:24 
  171 Billie McClosky     SO Havoc XC                       23:16.2  11:27 11:50 
  172 Daniella Cambrea    SO Flying Dutchmen Track Club     23:17.3  11:33 11:45 
  173 Nobalie Kloster     JR Beaver Dam XC                  23:17.9  11:45 11:33 
  174 Gabriella Teixteria FR Danbury XC Club                23:18.3  11:32 11:47 
  175 Mya Ostermiller     JR Midd South XC Club             23:18.8  11:19 12:00 
  176 Jillian Hettrich    JR Eagles                         23:19.5  11:35 11:45 
  177 Samantha Derasse    JR Manhasset TC                   23:19.6  11:31 11:49 
  178 Anna Leclair        JR Havoc XC                       23:20.4  11:39 11:42 
  179 Nandita Kathiresan  SO Hillsborough Club              23:21.2  11:41 11:41 
  180 Kate Weilep         SO Manhasset TC                   23:25.1  11:47 11:39 
  181 Jessica Stern       SR Blue Devil XC Club             23:25.7  11:43 11:43 
  182 Katy Brayman        SR Excellerate North              23:26.6  12:02 11:25 
  183 Elizabeth Wessman   FR Hilton XC Club                 23:27.1  11:47 11:41 
  184 Tina Dadic          JR Washington Twp RC              23:27.7  11:26 12:02 
  185 Margot Tanner       SO Flying Dutch XC                23:29.0  11:25 12:04 
  186 Kiley Matthews       8 Devils Track Club              23:30.0  11:27 12:03 
  187 Victoria Capobianco SO UNA-Capobianco-NY              23:30.8  11:41 11:50 
  188 Leah Sarkisian      SR Danbury XC Club                23:31.0  11:49 11:42 
  189 Kathleen Simander   FR Wolves Running Club            23:31.3  11:41 11:51 
  190 Abby Goodman        SR Rush-Henrietta T.C.            23:32.2  11:51 11:42 
  191 Olivia Juneau       JR Margin Street Harriers         23:32.3  11:58 11:35 
  192 Corinne Ahern       SO Margin Street Harriers         23:33.4  11:58 11:36 
  193 Mycarthy Newton     JR Excellerate North (B)          23:34.3  12:02 11:33 
  194 Ashley Cichon       SO Whippets Footracing Team (B)   23:34.8  11:35 12:00 
  195 Caroline Heino      SO Kingsway                       23:35.4  11:40 11:56 
  196 Georgia Holcomb     FR Kingsway                       23:38.8  11:41 11:58 
  197 Jourdyn Nicholson   SR Greater Rotterdam Road Runners 23:39.5  11:46 11:54 
  198 Kathryn Zeigler     JR UCXC Club                      23:40.7  11:43 11:58 
  199 Mackenzie Wildrick  SR Attleboro Harriers             23:40.8  11:50 11:51 
  200 Tia Sardelli        SO Chargers X C                   23:41.0  11:36 12:05 
  201 Olivia Garvey       SR Midd South XC Club             23:42.0  11:55 11:47 
  202 Kiera Wissing       SO Eagles                         23:42.7  11:57 11:46 
  203 Christina Devone    SR Kingsway                       23:42.7  12:01 11:42 
  204 Jazmin Bender       SR Washington Twp RC              23:43.9  11:55 11:49 
  205 Cassidy Antonucci   SO Midd South XC Club             23:44.3  11:50 11:55 
  206 Elise Hocking       SR Germantown Friends TC          23:44.9  12:05 11:40 
  207 Shirley Pang        FR Hillsborough Club              23:45.2  11:52 11:54 
  208 Kayla Anderson      SO Chiefs XC Club                 23:46.1  11:46 12:01 
  209 Hannah Tobias-Walli SR Eagles                         23:47.9  12:03 11:45 
  210 Kyilee Quayle       SR Churchville Running Club       23:50.1  11:58 11:53 
  211 Madelyne Knapp       8 Devils Track Club              23:54.7  11:51 12:04 
  212 Makenna Beyer       JR Kingsway                       23:55.6  12:00 11:56 
  213 Piper Cartier       FR Greater Rotterdam Road Runners 23:57.2  12:11 11:47 
  214 Chloe Sweeney       FR Kingsway                       23:57.2  11:56 12:02 
  215 Emma Winden         FR Rush-Henrietta T.C.            23:57.5  11:50 12:08 
  216 Morgan Bowerman     SO Eagles                         23:57.8  11:58 12:00 
  217 Diana Blouin        FR Attleboro Harriers             24:00.7  12:05 11:56 
  218 Lauren Power        JR UCXC Club                      24:01.0  11:59 12:02 
  219 Julianna Carney     SR Danbury XC Club                24:01.3  11:58 12:04 
  220 Natalie Graham      JR Princeton TC                   24:01.5  12:16 11:46 
  221 Nicole Czaban       FR Flying Dutch XC (B)            24:03.5  11:52 12:12 
  222 Maureen O'Callaghan JR Chiefs XC Club                 24:03.6  11:54 12:10 
  223 Olivia Wheeler      SO TartanStrong Athletics         24:06.8  11:55 12:12 
  224 Laura Meade         SR TartanStrong Athletics         24:06.9  12:08 11:59 
  225 Skyler Spanbauer    SR Flying Dutch XC (B)            24:09.6  12:02 12:08 
  226 Alessandra Bird     FR Hillsborough Club              24:10.6  12:10 12:01 
  227 Grace Kubat         SO Margin Street Harriers         24:11.6  12:06 12:06 
  228 Haven Dora           8 UNA-Dora-NJ                    24:12.6  11:50 12:23 
  229 Katie Loehle        JR Margin Street Harriers         24:13.3  12:06 12:08 
  230 Elizabeth Carney    JR Warriors XC Club-NY            24:14.2  12:11 12:04 
  231 Shirley Kruskall    SR Hillsborough Club              24:14.7  12:15 12:00 
  232 Rachel Tucci        JR UNA-Tucci-NY                   24:15.0  12:19 11:56 
  233 Amanda Kearney      SR UNA-Kearney-NJ                 24:15.9  12:01 12:15 
  234 Chloe Mantis        SO Manhasset TC                   24:16.7  12:23 11:54 
  235 Brittney Smith      SR Chiefs XC Club                 24:17.0  11:54 12:23 
  236 Sophie Quaglia      SR Germantown Friends TC          24:17.5  12:20 11:58 
  237 Kamryn O'Hara       SR Lady Generals                  24:17.9  12:07 12:11 
  238 Nicole Gysin        SO Washington Twp RC              24:18.4  12:12 12:07 
  239 Alison Sawyer       FR Running Rams                   24:19.8  11:52 12:28 
  240 Molly Bogardus      SR Eagles                         24:21.5  12:22 12:00 
  241 Jillian Blaser      FR Excellerate North (B)          24:22.5  12:07 12:16 
  242 Brooke Sayre         8 UNA-Sayre-NY                   24:25.3  11:48 12:38 
  243 Leigha Gould        SO Warriors XC Club-NY            24:25.7  12:00 12:26 
  244 Grace Kenworthy     FR Aurora Runners                 24:25.9  12:06 12:20 
  245 Savannah Warwick    JR Excellerate North (B)          24:26.4  12:06 12:21 
  246 Emily Cavallaro     SO UNA-Cavallaro-NJ               24:28.0  12:10 12:18 
  247 Shannon Bunn        SO Hamburg XC Club                24:28.6  11:56 12:33 
  248 Mara Gincerowski    SO UNA-Gincerowski-NY             24:29.2  12:06 12:24 
  249 Laura Hecker        JR Dub C Running Club             24:31.5  12:26 12:06 
  250 Carissa Robistow    SR UNA-Robistow-NY                24:32.0  12:10 12:22 
  251 Myla Wailoo         SO Princeton TC                   24:32.6  12:17 12:16 
  252 Megan Malueg        SR Running Rams                   24:33.9  12:22 12:12 
  253 Erin Maida          JR Danbury XC Club                24:35.0  12:28 12:07 
  254 Zoe Lucyshyn        SO Churchville Running Club       24:36.0  11:58 12:38 
  255 Amelia Vitalos      FR Streaks XC Club                24:36.2  12:12 12:25 
  256 Jordan Fairman      FR Cavaliers                      24:36.4  12:41 11:56 
  257 Maegen Brink        SR Hillsborough Club (B)          24:36.8  12:28 12:09 
  258 Aileen Wu           SR Princeton TC                   24:39.2  12:39 12:01 
  259 Lillian Horan       SR UNA-Horan-NY                   24:39.5  12:39 12:01 
  260 Jayne Lewis         JR Streaks XC Club                24:40.4  12:32 12:09 
  261 Maddie Durant       SO TartanStrong Athletics         24:43.1  12:20 12:24 
  262 Elizabeth Sullivan  SO Wildcats                       24:43.9  12:05 12:39 
  263 Katherine Hallinan  SR UNA-Hallinan-NY                24:44.5  12:35 12:10 
  264 Molly Kane          JR Devils Track Club              24:44.8  12:26 12:19 
  265 Hana Bahlawan       SR Hillsborough Club (B)          24:46.1  12:33 12:14 
  266 Ellen Marshall      JR Attleboro Harriers             24:48.7  12:24 12:25 
  267 Isabel O'Neill      JR Chiefs XC Club                 24:50.1  12:15 12:36 
  268 Sloane Slusher      JR Blue Devil XC Club             24:50.9  12:28 12:23 
  269 Maddy Depietro      SO Glen Head XC Club              24:51.1  12:27 12:25 
  270 Holly Chambers      JR Kingsway (B)                   24:51.7  12:13 12:39 
  271 Mia Hartman         SR Cavaliers                      24:54.0  12:23 12:31 
  272 Gretta Gottmann     JR Radar Racing                   24:55.9  12:25 12:31 
  273 Brittney Drobka     SR Cavaliers                      24:57.5  12:25 12:33 
  274 Alyssa Mendenhall   SO Running Rams                   24:58.2  11:52 13:07 
  275 Cecelia Allchin     SR Churchville Running Club (B)   24:58.6  12:27 12:32 
  276 Annie Ferrara       FR Wildcats                       24:58.7  12:05 12:54 
  277 Savannah Adami      FR Flying Dutch XC (B)            25:01.2  12:14 12:48 
  278 Madeleine McGrath   SO Germantown Friends TC          25:02.5  12:52 12:11 
  279 Julianna Ober       FR Cavaliers                      25:03.5  12:52 12:12 
  280 Josephine McGlynn   JR UNA-McGlynn-MA                 25:05.5  12:04 13:02 
  281 Anna Lares          SR Express Cross Country Club (B) 25:07.9  12:36 12:32 
  282 Kyanna Benjamin     FR Sweet Home Track Club          25:09.8  12:57 12:13 
  283 Grace McFerran      SO Flying Dutch XC (B)            25:16.8  12:24 12:53 
  284 Abigail Allchin     FR Churchville Running Club (B)   25:22.3  12:45 12:38 
  285 Amelia Evans        SO Eagles                         25:23.5  12:56 12:28 
  286 Camryn Eby          FR Wolves Running Club            25:26.3  12:43 12:44 
  287 Briana Aronne       JR Attleboro Harriers (B)         25:29.9  12:51 12:39 
  288 Lucia Rieppi        FR Manhasset TC                   25:32.4  12:41 12:52 
  289 Erika Dick          JR Churchville Running Club (B)   25:33.8  12:49 12:45 
  290 Darcy Bowman        SR Cavaliers                      25:34.7  12:51 12:44 
  291 Sarah Lawton        JR Boston United XCTF             25:36.8  13:02 12:35 
  292 Rachel Corwin       SO Churchville Running Club (B)   25:37.6  12:59 12:39 
  293 Julia Carroll       SO Glen Head XC Club              25:46.4  12:44 13:03 
  294 Nidhi Kunigal       JR Hillsborough Club (B)          25:47.8  12:56 12:52 
  295 Taylor King         SR UNA-King-NY                    25:48.5  12:34 13:15 
  296 Jillian Shea        FR Washington Twp RC              25:51.3  12:53 12:59 
  297 Sarah Mehani        SO Sweet Home Track Club          25:51.9  12:54 12:58 
  298 Peyton Herbst       JR Dub C Running Club             25:52.4  12:40 13:13 
  299 Grace McGrath       SO Eagles (B)                     25:52.7  12:49 13:04 
  300 Maryrose O'Connell  JR UNA-O'Connell-NY               25:54.5  13:17 12:38 
  301 Braelyn Severson     8 Devils Track Club              25:55.7  12:50 13:06 
  302 Maddie Novelli      FR Washington Twp RC              25:56.5  12:53 13:04 
  303 Lauren Morrison     JR Kingsway (B)                   25:59.6  13:00 13:00 
  304 Madelyn Kruszka     SO Hamburg XC Club                26:02.5  13:09 12:54 
  305 Kamila Abdi         SR Boston United XCTF             26:03.3  13:25 12:39 
  306 Alexis Vitti        JR Hawks XC Club                  26:04.0  12:48 13:16 
  307 Leah Chavez         SR Hawks XC Club                  26:05.7  13:04 13:02 
  308 Amanda Perkowski    JR Knights Running                26:06.3  12:56 13:11 
  309 Sarai Sharkey       SR Running Rams                   26:08.7  13:04 13:05 
  310 Mackenzie Cimino     8 Greater Rotterdam Road Runners 26:09.6  12:57 13:13 
  311 Tyler Howard        SO Flying Dutch XC (B)            26:10.4  13:06 13:05 
  312 Jamie Race          SO Lady Generals                  26:13.6  12:46 13:28 
  313 Joanna Brown        SR Running Rams                   26:17.9  12:59 13:19 
  314 Cecilia Paul        JR Greater Rotterdam Road Runners 26:23.3  13:24 13:00 
  315 Elizabeth Ruhland   SR Churchville Running Club (B)   26:34.0  13:12 13:22 
  316 Kristen Oplinger    JR UNA-Oplinger-NY                26:42.3  13:23 13:20 
  317 Julia Nelson        SR Hillsborough Club (B)          26:49.4  13:08 13:42 
  318 Emily Rodak         SR Radar Racing                   26:52.0  13:27 13:25 
  319 Isabella Carter     SO Lady Generals                  26:57.4  13:11 13:47 
  320 Mariead Gillespie   SO Lady Generals                  26:57.4  13:11 13:47 
  321 Amy Forbes          JR Blue Devil XC Club             27:01.5  13:20 13:42 
  322 Emma Youngmark      SR Wolves Running Club            27:05.7  13:36 13:30 
  323 Caroline Sevcik     SR Blue Devil XC Club             27:15.8  13:27 13:49 
  324 Emma Feldman        SO UNA-Feldman-NY                 27:19.0  13:45 13:34 
  325 Francesca Stahl     SO Hillsborough Club (B)          27:24.1  13:39 13:46 
  326 Mandira Gowda       JR Hawks XC Club                  27:29.3  13:57 13:33 
  327 Christa Reese       JR Cavaliers                      27:30.3  13:55 13:36 
  328 Anna Moretti        SR UNA-Moretti-NY                 27:30.7  13:45 13:46 
  329 Tessa Clark         SR Warriors XC Club-NY            27:34.3  13:44 13:51 
  330 Lola Richards       SO Stowe XC Club                  27:35.8  13:36 14:00 
  331 Danielle Keane      JR Chiefs XC Club                 27:39.5  13:07 14:33 
  332 Sophia Magliozzi    JR UNA-Magliozzi-MA               27:50.3  14:21 13:30 
  333 Alexis Brown         7 Greater Rotterdam Road Runners 28:07.2  14:13 13:55 
  334 Lauren Steele       FR Greater Rotterdam Road Runners 28:07.9  13:49 14:19 
  335 Kateryna Fetsyak    JR Rush-Henrietta T.C.            28:14.5  14:24 13:51 
  336 Laila Jerome        SO Flying Dutch XC (B)            28:16.0  14:25 13:51 
  337 Amelia Silberger    SO Lady Generals                  28:20.3  13:49 14:32 
  338 Alyssa Milford      JR Blue Devil XC Club             28:26.6  14:16 14:11 
  339 Daniella Cherner    JR UNA-Cherner-NY                 28:40.9  14:16 14:25 
  340 Taylor Decina       FR UNA-Decina-NY                  28:45.0  15:50 12:55 
  341 Miranda Price       FR UNA-Price-NY                   28:45.2  15:51 12:55 
  342 Caitlyn Christiano  SR Hillsborough Club (B)          28:45.6  14:23 14:23 
  343 Gen Laprade         JR Excellerate North (B)          28:56.4  14:31 14:26 
  344 Nina Scanze         SO Lady Generals                  29:29.2  14:46 14:44 
  345 Florence Ruckdesche SR UNA-Ruckdeschel-NY             29:32.7  14:25 15:08 
  346 Emily Burke         FR Washington Twp RC (B)          30:01.9  14:11 15:51 
  347 Emily Zhang         SO Hawks XC Club                  30:25.9  14:59 15:27 
  348 Rachel Baer         SR Hawks XC Club                  30:53.0  15:30 15:23 
  349 Cathy Casola        JR UNA-Casola-NY                  31:20.3  16:00 15:21 
  350 Kyla Saade          JR UNA-Saade-NY                   31:20.3  16:01 15:20 
  351 Emily Boccone       FR UNA-Boccone-NY                 31:20.5  16:01 15:20 
  352 Carly Boccone       SR UNA-Boccone-NY                 31:20.5  16:18 15:03 
  353 Mackenzie Trigani   JR UNA-Trigani-NJ                 31:48.1  15:59 15:50 
  354 Joselyn Sanders     SO Minoa                          32:09.2  15:54 16:16 
  355 Ashley McHugh       SO Stowe XC Club                  32:15.3  16:01 16:15