West Genesee Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.36 | SB | Kelsey Fox | 4th | Finals H1 | Girls |
14.72 | SB | Aubrey Trett | 8th | Finals H1 | Girls |
200 Meter Dash | |||||
27.17 | SB | Megan Delia | 3rd | Finals H1 | Girls |
29.89 | SB | Avery Rydelek | 6th | Finals H1 | Girls |
400 Meter Dash | |||||
1:01.50 | Maria Matkoski | 2nd | Finals H2 | Girls | |
1:09.34 | Madeline Lowry | 8th | Finals H1 | Girls | |
800 Meter Run | |||||
2:34.46 | Mia Mitchell | 6th | Finals H1 | Girls | |
2:37.21 | SB | Sara Ferranti | 8th | Finals H1 | Girls |
1500 Meter Run | |||||
5:07.90 | SB | Mia Mitchell | 6th | Finals H1 | Girls |
5:19.38 | SB | Sara Ferranti | 7th | Finals H1 | Girls |
3000 Meter Run | |||||
10:39.60 | SB | Carly Benson | 1st | Finals H1 | Girls |
11:40.86 | SB | Bridgett Spiddle | 5th | Finals H1 | Girls |
100 Meter Hurdles | |||||
17.97 | Madalyn Benson | 7th | Prelims H2 | Girls | |
18.49 | SB | Anna Chwiejczak | 9th | Prelims H1 | Girls |
400 Meter Hurdles | |||||
1:10.99 | Madalyn Benson | 4th | Finals H2 | Girls | |
2000 Meter Steeplechase | |||||
8:02.27 | SB | Kendall Dombroske | 3rd | Finals H1 | Girls |
4x100 Meter Relay | |||||
52.31 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Girls | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:15.82 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Girls | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:21.45 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Girls | |
High Jump | |||||
4-4 | Janet Nolan | 7th | Finals H1 | Girls | |
Long Jump | |||||
14-3.5 | Kelsey Fox | 6th | Finals H1 | Girls | |
10-4.5 | SB | Karsyn Plis | 10th | Finals H1 | Girls |
Triple Jump | |||||
34-1.25 | Megan Delia | 2nd | Finals H1 | Girls | |
29-1 | SB | Katherine Graziano | 10th | Finals H1 | Girls |
Discus | |||||
70-4 | J'Nazia Anderson | 6th | Finals H1 | Girls | |
59-2 | SB | Linnea Ceilly | 9th | Finals H1 | Girls |
Shot Put | |||||
33-0.25 | J'Nazia Anderson | 3rd | Finals H1 | Girls | |
28-8 | SB | Elizabeth Jones | 6th | Finals H1 | Girls |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.42 | SB | Andrew Berry | 6th | Finals H1 | Boys |
11.43 | Andrew Berry | 5th | Prelims H1 | Boys | |
12.02 | Esaias Brumfield | 9th | Prelims H1 | Boys | |
200 Meter Dash | |||||
24.74 | SB | Mark Dellefave | 6th | Finals H1 | Boys |
24.84 | SB | Cameron Mitchell | 7th | Finals H1 | Boys |
400 Meter Dash | |||||
55.99 | SB | Griffin Dombroske | 8th | Finals H1 | Boys |
56.91 | Mark Kopp | 10th | Finals H1 | Boys | |
800 Meter Run | |||||
2:08.21 | Russell Graziano | 6th | Finals H1 | Boys | |
1600 Meter Run | |||||
5:08.96 | Patrick Trivison | 7th | Finals H1 | Boys | |
5:13.34 | SB | Ryan North | 8th | Finals H1 | Boys |
3200 Meter Run | |||||
9:33.63 | David Leff | 2nd | Finals H1 | Boys | |
10:42.81 | Sean Byrnes | 8th | Finals H1 | Boys | |
110 Meter Hurdles | |||||
19.30 | Tim Huppman | 7th | Prelims H1 | Boys | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:04.58 | Tim Huppman | 6th | Finals H2 | Boys | |
3000 Meter Steeplechase | |||||
10:39.35 | SB | Ryan Dunning | 4th | Finals H1 | Boys |
11:46.12 | SB | Jack Richards | 8th | Finals H1 | Boys |
4x100 Meter Relay | |||||
46.50 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Boys |
4x400 Meter Relay | |||||
3:41.97 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Boys | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:23.51 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Boys |
Long Jump | |||||
18-2.5 | SB | Griffin Dombroske | 7th | Finals H1 | Boys |
18-1 | Javier Monserrate | 8th | Finals H1 | Boys | |
Triple Jump | |||||
35-8 | David Pinker | 8th | Finals H1 | Boys | |
35-7 | Mitchel Colvin | 9th | Finals H1 | Boys | |
Pole Vault | |||||
9-6 | SB | Cameron Mccrea | 6th | Finals H1 | Boys |
Discus | |||||
123-7 | Evan Tuthill | 1st | Finals H1 | Boys | |
107-8 | Jayson Body | 4th | Finals H1 | Boys | |
Shot Put | |||||
40-2 | SB | Evan Tuthill | 4th | Finals H1 | Boys |
37-4 | Chris McAfee | 6th | Finals H1 | Boys |