New Hartford Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
8.09 | SB | Micaela Honsinger | 5th | Finals H7 | Girls |
8.26 | SB | Nora Buffington | 10th | Finals H5 | Girls |
9.08 | SB | Savanna Wehrle | 36th | Finals H3 | Girls |
300 Meter Dash | |||||
45.31 | Micaela Honsinger | 2nd | Finals H10 | Girls | |
48.36 | Nora Buffington | 15th | Finals H7 | Girls | |
58.25 | SB | Theresa Rabbia | 38th | Finals H4 | Girls |
600 Meter Run | |||||
1:47.48 | Elizabeth Haddad | 7th | Finals H4 | Girls | |
1:53.14 | Tess Stopczynski | 13th | Finals H3 | Girls | |
1:53.48 | SB | Grace Hogan | 14th | Finals H2 | Girls |
1000 Meter Run | |||||
3:34.04 | Grace Hogan | 6th | Finals H3 | Girls | |
3:40.49 | Tess Stopczynski | 10th | Finals H2 | Girls | |
1500 Meter Run | |||||
5:32.41 | Brianna Wilbur | 6th | Finals H2 | Girls | |
5:39.65 | Stephanie Webster | 7th | Finals H2 | Girls | |
6:28.95 | Brittany Masi | 23rd | Finals H1 | Girls | |
3000 Meter Run | |||||
11:16.57 | Juliet Hull | 2nd | Finals H1 | Girls | |
12:31.57 | Stephanie Webster | 8th | Finals H1 | Girls | |
High Jump | |||||
4-10 | Elizabeth Lemire | 2nd | Finals H1 | Girls | |
4-6 | Katie Corasanti | 6th | Finals H1 | Girls | |
4-0 | Savanna Wehrle | 16th | Finals H1 | Girls | |
Triple Jump | |||||
29-0.5 | Micaela Honsinger | 10th | Finals H1 | Girls | |
Shot Put | |||||
25-7 | SB | Morgan Babicz | 9th | Finals H1 | Girls |
24-4.5 | Fallon O'Toole | 10th | Finals H1 | Girls | |
17-5 | Alexis Kalil | 30th | Finals H1 | Girls | |
Weight Throw | |||||
27-0 | Morgan Babicz | 5th | Finals H1 | Girls | |
22-10.5 | SB | Angelina Pettinell | 15th | Finals H1 | Girls |
18-10 | Alexis Kalil | 22nd | Finals H1 | Girls | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.14 | Dom Marchitelli | 2nd | Finals H7 | Boys | |
8.13 | Thomas Moe | 32nd | Finals H3 | Boys | |
8.75 | SB | Joe Franchell | 39th | Finals H1 | Boys |
300 Meter Dash | |||||
39.40 | Dom Marchitelli | 3rd | Finals H7 | Boys | |
41.29 | SB | Dan Rayhill | 12th | Finals H5 | Boys |
46.97 | Ethan Duck | 24th | Finals H2 | Boys | |
600 Meter Run | |||||
1:31.04 | Josh Murray | 2nd | Finals H3 | Boys | |
1:35.73 | Connor Davies | 10th | Finals H3 | Boys | |
1:36.09 | Nick Valenti | 12th | Finals H2 | Boys | |
1000 Meter Run | |||||
2:54.93 | Kenny Burdick | 1st | Finals H3 | Boys | |
3:03.36 | Nick Valenti | 6th | Finals H3 | Boys | |
1600 Meter Run | |||||
4:43.73 | SB | Nolan Durr | 2nd | Finals H2 | Boys |
5:10.70 | Nick Lemire | 7th | Finals H2 | Boys | |
5:34.18 | Ryan Brooks | 18th | Finals H2 | Boys | |
3200 Meter Run | |||||
10:41.90 | Nolan Durr | 3rd | Finals H1 | Boys | |
10:52.25 | Garrett Jones | 5th | Finals H1 | Boys | |
12:02.35 | SB | Nate Oczkowski | 10th | Finals H1 | Boys |
Sprint Medley Relay | |||||
4:34.77 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Boys | |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Christian Taveras | 8th | Finals H1 | Boys |
Long Jump | |||||
15-9.5 | Dan Rayhill | 15th | Finals H1 | Boys | |
15-9 | Tambren Bennett | 16th | Finals H1 | Boys | |
Triple Jump | |||||
33-6.5 | Tambren Bennett | 8th | Finals H1 | Boys | |
33-4 | SB | Nolan Durr | 12th | Finals H1 | Boys |
Shot Put | |||||
36-5.5 | Mike Cardillo | 12th | Finals H1 | Boys | |
26-2 | Bobby Nole | 28th | Finals H1 | Boys | |
25-4 | Jacob Winn | 29th | Finals H1 | Boys | |
Weight Throw | |||||
44-1.5 | SB | Mike Cardillo | 3rd | Finals H1 | Boys |
26-9.25 | SB | Heath Miller | 22nd | Finals H1 | Boys |
25-8 | Bobby Nole | 25th | Finals H1 | Boys |