Columbia (Sec 2) Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.73 | Asia Cornwall | 4th | Finals H2 | Division 2 | |
7.77 | Asia Cornwall | 4th | Prelims H1 | Division 2 | |
8.32 | Fiona Shea | 14th | Prelims H4 | Division 2 | |
300 Meter Dash | |||||
44.89 | Asia Cornwall | 4th | Finals H7 | Division 2 | |
45.32 | Mary Rose Patwell | 5th | Finals H6 | Division 2 | |
50.33 | Nicole Piusienski | 19th | Finals H2 | Division 2 | |
600 Meter Run | |||||
1:41.73 | SB | Helena Masiello | 2nd | Finals H3 | Division 2 |
1:47.63 | Katie Guilbo | 8th | Finals H3 | Division 2 | |
1000 Meter Run | |||||
3:23.30 | SB | Helena Masiello | 12th | Finals H1 | Division 2 |
3:29.31 | Katie Guilbo | 15th | Finals H1 | Division 2 | |
1500 Meter Run | |||||
5:26.14 | SB | Shayna Lenney | 7th | Finals H1 | Division 2 |
5:33.66 | Jessi Hernandez | 11th | Finals H1 | Division 2 | |
3000 Meter Run | |||||
12:50.67 | Mckenzie Quinn | 11th | Finals H1 | Division 2 | |
55 Meter Hurdles | |||||
11.12 | Jillian Leggiero | 12th | Prelims H3 | Division 2 | |
11.88 | Lauren Doherty | 13th | Prelims H1 | Division 2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:35.22 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Division 2 |
4x800 Meter Relay | |||||
10:01.44 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Division 2 |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Estelle Yedynak | 2nd | Finals H1 | Division 2 |
4-4 | Emma Meyer | 6th | Finals H1 | Division 2 | |
Long Jump | |||||
13-2.25 | Maggie Berger | 11th | Finals H1 | Division 2 | |
Triple Jump | |||||
31-10 | Estelle Yedynak | 5th | Finals H1 | Division 2 | |
Pole Vault | |||||
7-0 | Elizabeth Derubertis | 4th | Finals H1 | Division 2 | |
Shot Put | |||||
22-4.75 | Jennah Hogan | 16th | Finals H1 | Division 2 | |
19-3.75 | Vanessa Hansen | 18th | Finals H1 | Division 2 | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.10 | Jevon Harris | 10th | Finals H1 | Division 2 | |
7.13 | Jevon Harris | 10th | Prelims H1 | Division 2 | |
7.66 | Tyler Laurange | 22nd | Prelims H3 | Division 2 | |
300 Meter Dash | |||||
40.76 | Jevon Harris | 11th | Finals H4 | Division 2 | |
42.91 | Joe Powhida | 20th | Finals H3 | Division 2 | |
600 Meter Run | |||||
1:29.22 | Joe Somerville | 2nd | Finals H4 | Division 2 | |
1:33.92 | SB | Jack Palumbo | 9th | Finals H2 | Division 2 |
1000 Meter Run | |||||
2:51.63 | Joe Somerville | 4th | Finals H1 | Division 2 | |
1600 Meter Run | |||||
5:07.97 | SB | Jack Patwell | 11th | Finals H1 | Division 2 |
55 Meter Hurdles | |||||
8.35 | Alex Escada | 3rd | Finals H2 | Division 2 | |
8.39 | Alex Escada | 2nd | Prelims H2 | Division 2 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.17 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Division 2 | |
High Jump | |||||
5-10 | Alex Escada | 1st | Finals H1 | Division 2 | |
Long Jump | |||||
19-2 | Alex Escada | 5th | Finals H1 | Division 2 | |
Pole Vault | |||||
10-0 | William Walkley | 4th | Finals H1 | Division 2 |