RaceTab 3 by MileSplit Registered to: AJ Power, AMHS
Stanner Games 1-12-2013 - 1/12/2013 12:45:56 PM
168th St Armory, Briarwood, NY
Freshmen Boys 1600 Meter Sprint Medley Relay
============================================================
Team Time H#
------------------------------------------------------------
1 Chaminade 3:55.50 1
2 Saint Anthony's 3:56.90 1
3 Fordham Prep 3:58.70 1
4 Huntington 4:02.60 1
5 Newburgh Free Academy 4:02.90 1
6 Longwood 4:05.73 4
7 North Babylon 4:06.56 2
8 New Rochelle 4:08.94 2
9 Syosset 4:09.90 1
10 Iona Preparatory School 4:12.20 1
11 Archbishop Molloy 4:13.37 2
12 Massapequa 4:14.42 2
13 Xavier 4:14.43 2
14 Walter G. O'Connell-Copiague 4:16.47 2
15 Bronx Science 4:20.32 2
16 Mount St. Michael 4:21.63 3
17 Fordham Prep 4:21.92 4
18 Syosset 4:21.97 2
19 Monsignor Farrell 4:22.08 3
20 Regis 4:22.17 2
21 St. John the Baptist 4:24.32 3
22 Cicero-North Syracuse 4:26.33 3
22 Roslyn 4:26.33 3
24 St. Joseph by the Sea 4:27.30 1
25 Archbishop Molloy 4:28.00 3
26 Bishop Ford 4:29.40 3
27 St. John the Baptist 4:29.94 3
28 Cardinal Hayes 4:33.11 3
29 Holy Trinity 4:33.83 3
30 Archbishop Stepinac 4:37.88 4
31 Xaverian 4:38.18 4
32 Unknown 4:38.31 4
33 Monsignor McClancy 4:39.39 4
34 Great Neck South 4:42.90 4
35 Regis 4:44.91 4
36 Holy Trinity 4:46.22 4
37 Archbishop Molloy 4:46.76 4
38 Xavier 4:47.53 3
39 St. Joseph by the Sea 4:48.09 4
40 St. Joseph by the Sea 4:52.60 3
41 Archbishop Stepinac 5:03.40 4
42 St. John's Prep 5:20.69 4
Freshmen Girls 1600 Meter Sprint Medley Relay
============================================================
Team Time H#
------------------------------------------------------------
1 Elmont Memorial 4:33.79 1
2 Warwick Valley 4:35.45 3
3 New Rochelle 4:38.44 1
4 Connetquot 4:46.46 1
5 Notre Dame 4:46.47 1
6 Sachem North 4:47.41 3
7 Kellenberg Memorial 4:48.44 1
8 Massapequa 4:51.05 1
9 Shoreham-Wading River 4:52.36 3
10 Warwick Valley 4:52.47 2
11 Ursuline School 4:55.33 3
12 Savanah Bitzas 4:56.15 2
13 Longwood 4:57.57 1
14 Archbishop Molloy 4:57.81 3
15 St. John Villa Academy 5:01.06 3
16 Kingston 5:01.25 2
17 Mary Louis Academy 5:02.11 3
18 Archbishop Molloy 5:06.01 2
19 Sacred Heart Academy 5:07.93 2
20 Kellenberg Memorial 5:08.34 2
21 Longwood 5:16.07 2
22 St. John's Prep 5:16.93 2
23 Syosset 5:23.46 2
24 Monsignor McClancy 5:24.57 1
25 Bronx Science 5:28.33 2
26 Newburgh Free Academy 5:29.52 3
27 Archbishop Molloy 5:29.64 2
Sophomore Girls 1600 Meter Sprint Medley Relay
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 ??? ??? Massapequa 4:37.78 1
2 ??? ??? Ursuline School 4:38.72 1
3 ??? ??? Warwick Valley 4:42.21 1
4 ??? ??? Sacred Heart Academy 4:43.50 1
5 ??? ??? Kellenberg Memorial 4:44.16 1
6 ??? ??? New Rochelle 4:45.17 1
7 ??? ??? Newburgh Free Academ 4:50.92 3
8 ??? ??? Connetquot 4:54.11 2
9 ??? ??? Saint Anthony's 4:54.99 2
10 ??? ??? Archbishop Molloy 4:56.55 2
11 ??? ??? St. Francis Prep 4:57.12 2
12 ??? ??? Elmont Memorial 4:57.45 1
13 ??? ??? Kellenberg Memorial 5:03.14 2
14 ??? ??? Saint Anthony's 5:05.51 2
15 ??? ??? Kingston 5:06.46 1
16 ??? ??? Cicero-North Syracus 5:08.51 3
17 ??? ??? Unknown 5:10.96 2
18 ??? ??? Syosset 5:17.73 3
19 ??? ??? Archbishop Molloy 5:17.88 2
20 ??? ??? Cardinal Spellman 5:18.72 2
21 ??? ??? Roslyn 5:19.40 3
22 ??? ??? Lab Museum United 5:22.67 3
23 ??? ??? Syosset 5:25.39 3
24 ??? ??? St. Francis Prep 5:31.41 2
25 ??? ??? Notre Dame 5:31.62 3
26 ??? ??? Central Islip 5:37.01 3
Sophomore Boys 1600 Meter Sprint Medley Relay
============================================================
Team Time H#
------------------------------------------------------------
1 Newburgh Free Academy 3:52.98 1
2 Iona Preparatory School 3:55.17 1
3 Roslyn 3:55.21 2
4 Holy Trinity 3:55.52 2
5 Fordham Prep 3:55.90 2
6 Syosset 3:57.34 1
7 Fordham Prep 3:58.68 1
8 Monsignor Farrell 4:00.65 2
9 Bronx Science 4:01.73 2
10 Newburgh Free Academy 4:03.04 1
11 St. John the Baptist 4:03.25 2
12 Saint Anthony's 4:04.12 2
13 Chaminade 4:04.30 1
14 Mount St. Michael 4:05.56 2
15 New Rochelle 4:05.96 1
16 Fordham Prep 4:06.73 2
17 Regis 4:06.84 3
18 Xavier 4:08.88 2
19 Cicero-North Syracuse 4:09.65 3
20 Newburgh Free Academy 4:10.20 1
21 Archbishop Molloy 4:10.65 2
22 St. John the Baptist 4:10.70 2
23 Sayville 4:12.43 3
24 Unknown 4:14.07 3
25 Xaverian 4:14.29 3
26 Cardinal Hayes 4:14.33 4
27 Fordham Prep 4:14.86 3
28 Xavier 4:15.06 3
29 Massapequa 4:17.42 3
30 Xavier 4:18.70 2
31 Shoreham-Wading River 4:18.85 4
32 Kellenberg Memorial 4:20.55 3
33 Syosset 4:22.57 3
34 Cardinal Spellman 4:22.60 4
35 Newburgh Free Academy 4:24.09 4
36 Unknown 4:26.03 3
37 Cicero-North Syracuse 4:29.73 3
38 Bronx Science 4:32.33 3
39 Archbishop Stepinac 4:33.99 4
40 Kellenberg Memorial 4:34.99 4
41 Fordham Prep 4:35.60 4
42 Archbishop Molloy 4:35.77 4
43 Unknown 4:37.02 4
44 St. Francis Prep 4:38.08 4
45 Fordham Prep 4:39.66 4
46 St. John's Prep 4:39.99 4
47 Fordham Prep 4:40.14 4
48 Archbishop Stepinac 4:40.16 4
49 St. Francis Prep 4:41.72 4
50 Unknown 5:07.28 3
Invitational Girls 3000 Meter Run
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Gianna Frontera 11 Newburgh Free Academ 10:20.83
2 Stephanie Gerland 9 Garden City 10:34.25
3 Jennifer Gerland 10 Garden City 10:35.54
4 Katie FitzGerald 12 Warwick Valley 10:37.80
5 Kaitlyn Neal 9 Skaneateles 10:37.81
6 Anne-laure White 12 Brooklyn Tech 10:46.17
7 Erika Yamazaki 10 Fiorello H. LaGuardi 10:50.63
8 Mia Imbesi 12 Kellenberg Memorial 10:52.47
9 Lindsey Dougherty 11 Commack 10:56.04
10 Courtney Williams 9 Ward Melville 11:01.53
11 Caroline Ferri 10 Garden City 11:13.71
12 Hanna Cavanagh 12 Warwick Valley 11:15.12
Invitational Boys 3200 Meter Run
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Sibby Hanson 12 Arlington 9:17.55
2 Ryan Udvadia 11 Shoreham-Wading Rive 9:22.26
3 Kris Moran 12 North Babylon 9:25.15
4 Michael Damato 12 Walt Whitman 9:28.44
5 Pat Tucker Saint Anthony's 9:29.33
6 Ryan Depinto 11 Syosset 9:29.73
7 Paolo Fiore 12 St. John the Baptist 9:32.31
8 Tim Mcgowan 11 Northport 9:33.34
9 Mike Watts Islip 9:33.71
10 John Bentivegna 12 Monsignor Farrell 9:46.71
11 Marco Pompilj 10 Collegiate School 9:47.29
12 Adam Lafemina Bayport-Blue Point 9:47.96
13 Ryan Cooney 12 Massapequa 9:48.87
Invitational Girls One Mile Run
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Caroline Brown 12 Holy Trinity 5:07.55
2 Megan Reilly 9 Warwick Valley 5:10.18
3 Kalleigh Forrester 11 Newburgh Free Academ 5:11.15
4 Delphi Cleaveland 12 Arlington 5:12.25
5 Anna Flynn 9 Ursuline School 5:19.14
6 Erin Neville 11 Commack 5:19.43
Invitational Boys One Mile Run
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Dan Galford 12 Monsignor Farrell 4:22.63
2 Patrick Ginty Saint Anthony's 4:23.44
3 Stephen Bourguet 12 Manhasset 4:28.29
4 Thomas Slattery 11 Chaminade 4:31.78
5 Logan Fulton Joel Barlow High Sch 4:33.06
6 Patrick Mcguire 12 Smithtown West 4:33.30
7 Alex Fitzgerald 12 Ward Melville 4:38.74
Varsity Girls 1000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Jazmine Fray 10 Kellenberg Memorial 2:55.77 1
2 Emily O'Neill 9 Garden City 3:01.11 1
3 Shanna Heaney 12 Hampton Bays 3:02.21 1
4 Liz Wellman 11 Randolph HS 3:02.95 1
5 Darby Ginley 11 Warwick Valley 3:03.30 1
6 Sarah Hardie 11 Elwood / John Glenn 3:04.13 2
7 Alexa Roda 11 Notre Dame 3:05.44 1
8 Jessica Sheriff 11 North Babylon 3:05.56 1
9 Rosalie Caracciolo 12 Sacred Heart Academy 3:05.62 1
10 Elizabeth Magno 12 Kellenberg Memorial 3:06.15 1
11 Kara McKenna 11 Massapequa 3:06.98 2
12 Isabella Franz 12 Southampton 3:07.60 2
13 Amy Irving 12 Connetquot 3:09.64 3
13 Nia McCaslin 10 Bay Shore 3:09.64 2
15 Katie Saroka Bayport-Blue Point 3:10.81 2
16 Kelly Lavan 12 Sachem North 3:10.90 2
17 Maggie Fleming 12 Farmingdale 3:11.38 3
18 Shannon O'hehir 11 Sachem East 3:12.10 3
19 Erin Endres 9 St. John the Baptist 3:13.39 4
20 Esther Wellman 9 Randolph HS 3:13.75 3
20 Celine Gellineau 10 Kellenberg Memorial 3:13.75 2
22 Cristina Martello 12 Mary Louis Academy 3:14.32 2
23 Liz Conley 12 Ward Melville 3:14.60 2
24 Ciara Murphy 9 Sachem East 3:14.92 4
25 Nicolette Agostinacch 9 General Douglas MacA 3:14.98 3
26 Jaclyn Gallery 8 Smithtown East 3:15.06 3
27 Christy Baars 11 Smithtown East 3:15.31 2
28 Esther Jean Louis 11 Elizabeth HS 3:16.02 4
29 Alexis Gomez 10 Monroe-Woodbury 3:16.09 2
30 Natalie Antunes 12 Elizabeth HS 3:16.33 3
31 Rachel Glubiak 12 Commack 3:16.38 2
32 Nicole Sanfilippo 10 St. John Villa Acade 3:16.60 3
33 Nicole Paccione 11 Ward Melville 3:18.25 3
34 Sabrina Esposito 10 Bay Shore 3:18.44 4
35 Brooke McDaid 9 Garden City 3:18.45 4
36 Amy Orellana 11 St. Francis Prep 3:18.65 3
37 Julia Magnani 11 Sayville 3:19.21 4
38 Dana O'Donnell 12 Monroe-Woodbury 3:19.38 3
39 Katherine McGannon 11 Garden City 3:20.26 4
40 Victoria Sanfilippo 10 St. John Villa Acade 3:20.43 4
41 Alexa Goldman 11 Massapequa 3:20.51 5
42 Gillian Sokol 11 St. John the Baptist 3:20.85 4
43 Faith Reynolds 10 Ward Melville 3:21.36 3
44 Alina Kasparsons Monroe-Woodbury 3:21.49 4
45 Melissa Pierre 11 General Douglas MacA 3:22.18 4
46 Emily Eder 9 Warwick Valley 3:22.50 6
47 Jill Dieterich 11 Commack 3:23.09 5
48 ??? ??? Southampton 3:23.46 5
49 Mackenzie Coleman 9 Sachem North 3:23.66 4
50 Alexa Svenson 9 Commack 3:24.43 5
51 Annie Caminiti Bayport-Blue Point 3:24.45 4
52 Amanda Tascarella 11 Rocky Point 3:24.68 5
53 Kerri-Anne Flynn Saint Anthony's 3:24.74 5
54 Seona Maloney 11 Mary Louis Academy 3:24.83 4
55 Jennifer Derosa 10 Skaneateles 3:25.21 5
56 Nicole Marshall 12 Smithtown East 3:25.35 4
57 Kayla Beovich 9 Syosset 3:25.67 5
58 Kathleen Hempfling 11 Sachem East 3:25.91 5
59 Caitlyn Skrypeck Saint Anthony's 3:26.41 5
60 Amrit Kaur 12 Brooklyn Tech 3:26.55 5
61 Lisa Je 11 Brooklyn Tech 3:26.77 5
62 Michelle Abatangelo 10 Southampton 3:27.70 5
63 Caroline 12 Killeen Islip 3:27.84 5
64 Baylee Corrigan 11 Kingston 3:28.45 5
65 Catherine Lang 11 Ursuline School 3:28.67 6
66 Caroline Glennon 10 Great Neck North 3:29.39 6
67 Alexa Beovich 11 Syosset 3:29.74 6
67 Kelly Fielder 9 St. John the Baptist 3:29.74 6
69 Nicole Doyle 12 Farmingdale 3:29.96 5
70 Samantha 12 Hock Islip 3:30.44 6
71 Oriana Howell 11 Sachem North 3:30.57 4
72 Madeline Smith 8 Bay Shore 3:30.77 4
73 Rose Andrews 10 Shoreham-Wading Rive 3:30.96 6
74 Alyssa Neo 9 Roslyn 3:31.51 6
75 Kerrianne Engesser 12 Longwood 3:32.20 6
76 Danielle Bartolotta 8 Warwick Valley 3:32.22 6
77 Shannon Bennett 12 Sacred Heart Academy 3:32.33 7
78 Taylor Kopp 11 Connetquot 3:32.62 7
79 Colleen Henderson 11 Sayville 3:33.05 6
80 Jamie Woych 11 Kingston 3:33.45 5
81 Margo Carlovich 11 Fiorello H. LaGuardi 3:33.47 8
82 Elizabeth Carlson 12 Our Lady of Mercy (C 3:33.79 8
83 Callye Bolster 10 Hackley School 3:34.70 5
84 Rosemary Vu 11 St. Francis Prep 3:34.87 6
85 Emily Lopez 12 St. John Villa Acade 3:35.56 5
86 Lindsay Eller 10 Commack 3:36.14 7
87 Morel Malcolm 11 Skaneateles 3:36.31 5
88 Mellisa Roberts Far Rockaway 3:37.02 4
89 Paxton Mittleman 12 Syosset 3:37.60 7
90 Lorna Sherwood Caball 11 Fiorello H. LaGuardi 3:37.77 7
91 Megan Carrick 9 Riverhead 3:38.41 6
92 Michelle Eichinger 11 North Babylon 3:38.69 7
93 Konstantina Salales 10 St. Francis Prep 3:39.06 7
94 Allison Miller 9 Longwood 3:39.10 7
95 Ciara Mcmullin 9 Our Lady of Mercy (C 3:40.96 7
96 Janice Fong 12 Brooklyn Tech 3:40.97 7
97 Hannah Melly 9 Connetquot 3:41.05 7
98 Ibuken Charles Far Rockaway 3:41.33 4
99 Balbina Alvarez 12 Elizabeth HS 3:42.15 6
100 Courtney Minogue 11 General Douglas MacA 3:44.18 7
101 Gabriella Massa 9 Shoreham-Wading Rive 3:45.56 8
102 Rebecca Kranz 9 Sayville 3:45.63 8
103 Allison Ehrlich 12 Great Neck South 3:45.76 7
104 Alexa Thorne 10 Great Neck South 3:46.03 8
105 Rachel Cohen 11 Great Neck North 3:46.19 7
106 ??? ??? Ursuline School 3:46.88 8
107 Sioban Loftus 9 Archbishop Molloy 3:48.92 7
108 Stephanie Athanasatos 10 Ursuline School 3:53.24 7
109 Ebony Liriano 11 Holy Trinity 3:54.92 8
110 ??? ??? Notre Dame 3:55.47 8
111 Lida Tozzi 10 Roslyn 3:58.87 8
112 Kenya Velez 12 Mary Louis Academy 3:59.35 8
113 Cara Loftus 11 Archbishop Molloy 3:59.61 7
114 Katarina Vucetic 11 Archbishop Molloy 4:01.12 8
115 Chloe Wilson 10 Fiorello H. LaGuardi 4:02.03 8
116 Miriam Ebrani 12 Great Neck North 4:02.04 8
117 Alea Demarzo Central Islip 4:04.64 6
118 Morgan Ward 10 Division Avenue 4:07.81 8
119 Brianna Stamm 11 St. Dominic 4:10.03 7
120 Sarah Schmitz 11 Our Lady of Mercy (C 4:11.18 8
121 Emma Curran 12 Division Avenue 4:11.54 8
122 Kristen Tan 9 Notre Dame 4:11.69 8
123 Mariah Johnston 8 Kingston 4:13.79 8
124 Kelly Lennon Division Avenue 4:16.15 8
125 Maria-fernanda Espich 10 Roslyn 4:16.97 8
126 Stephanie Mkrtchyan 12 Archbishop Molloy 4:20.44 8
Varsity Boys 1000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Sean Kelly 11 Chaminade 2:31.49 1
2 Andrew Morra 12 Garden City 2:31.52 1
3 Kalen Sullivan 12 West Seneca West 2:31.54 1
4 Gunnar Nolan 10 Chaminade 2:32.19 1
5 Danny Deluna 12 Massapequa 2:32.20 1
6 Charles Burchum 11 Half Hollow Hills Ea 2:33.13 1
7 Pier Berkmans 11 Bronx Science 2:33.91 1
8 Thomas Louro Saint Anthony's 2:34.06 1
9 Alex Lazarich 12 Sachem North 2:35.79 2
10 Joseph Ledger 12 Bronx Science 2:37.69 2
11 Devin Rocks 12 Bishop Ford 2:38.84 2
12 Brian Gallagher Saint Anthony's 2:39.52 4
13 David Hatch 12 Northport 2:39.54 3
14 Brendan Emmons 12 Regis 2:39.62 2
15 John Antonacci Bayport-Blue Point 2:40.21 3
16 Thomas Hayes 11 Chaminade 2:40.66 3
17 Jimmy Hamilton 12 St. John the Baptist 2:40.90 2
18 Ibrahima Badji 11 Mott Haven 2:41.34 2
19 Justin Alleyne 12 New Rochelle 2:41.42 5
20 Arthur Bosua 11 Half Hollow Hills We 2:41.62 4
21 John Mcentyre 12 Monroe-Woodbury 2:42.92 2
22 Jimmy Buckley 12 Xavier 2:43.64 3
23 Daniel Leon 12 Bronx Science 2:43.67 4
24 Dan Lewandowski 12 Monsignor Farrell 2:44.36 3
25 Gregoire Simon 12 North Babylon 2:44.50 4
26 ??? ??? St. John the Baptist 2:44.52 3
27 Joe Wetzel 10 Northport 2:44.61 4
28 Gareth Schaefer 11 Northport 2:44.63 4
29 Liam Buckley 11 Collegiate School 2:44.91 5
30 Steven Mazzari 12 Regis 2:45.26 3
31 Xavier Gomez Islip 2:45.57 4
32 Julian Faranda 11 Commack 2:45.66 3
33 Tommy Vitucci 11 Syosset 2:45.86 6
34 Andrew Marino 11 Walter G. O'Connell- 2:45.91 4
35 Tom Mcnamee 12 Connetquot 2:46.24 4
36 Matthew Whalen 10 Smithtown East 2:46.35 5
37 Tim Feyer 11 Garden City 2:46.42 4
38 Rastafari Morgan 10 Kingston 2:46.82 3
39 Matthew Gladysz 10 Shoreham-Wading Rive 2:47.08 4
40 Stephen Snelson 12 Randolph HS 2:47.32 6
41 ??? ??? Iona Preparatory Sch 2:47.40 4
42 Michael Ricciardelli 10 Commack 2:47.66 2
43 Lawrence Vedilago 12 Massapequa 2:47.81 5
44 Scott Pourshalchi 10 Roslyn 2:48.14 5
45 Franklin Newton Fordham Prep 2:48.36 2
46 Brandon Hohenberg 12 Commack 2:48.48 4
47 Jack Kelly 11 Shoreham-Wading Rive 2:48.56 3
48 Dawud Abdur-rashid 11 Bishop Ford 2:48.61 5
49 Rich Arcuri 12 Bay Shore 2:48.76 5
50 Jonny Perrier 10 Half Hollow Hills Ea 2:48.86 6
51 Luis Pereira 12 Bellport 2:49.06 6
52 Brendon Lao 10 Iona Preparatory Sch 2:49.30 4
53 Aaron Rumack 12 Randolph HS 2:49.31 6
54 ??? ??? Bronx Science 2:49.44 5
55 Glen Rafferty 12 Newburgh Free Academ 2:49.57 2
56 D.j. Brown 12 Walter G. O'Connell- 2:49.59 4
57 Javon Sawyer 11 New Rochelle 2:49.67 5
58 Josh Sano Far Rockaway 2:49.73 7
59 Andrew Kiley 11 Regis 2:49.90 3
60 Jacob Kashani 12 Roslyn 2:49.96 6
61 Collin Horace 12 St. Dominic 2:50.15 5
62 Johnathan Walker 11 Brooklyn Tech 2:50.17 4
63 Anthony Tesoriero 11 Massapequa 2:50.28 7
64 Joe Orselli 12 Baldwin 2:50.41 6
65 Paul Degennaro 11 Cicero-North Syracus 2:50.69 6
66 Brandon Zapata 11 Xaverian 2:50.88 4
67 Jeremy Torres 12 Cardinal Hayes 2:51.04 6
68 Dom Aiello 11 New Rochelle 2:51.08 5
69 Luke Chang 11 Collegiate School 2:51.17 5
70 Daniel Mota 11 Cardinal Spellman 2:51.41 3
71 Samuel Adarkwa 11 Cardinal Hayes 2:51.52 6
72 Jaquan Roberts 10 St. Benedict's Prep 2:51.56 6
73 Ryan Bennis 11 St. John the Baptist 2:51.71 5
74 Jose Villatoro 12 Walter G. O'Connell- 2:51.74 5
75 Simon Zeng 8 Great Neck South 2:51.81 8
76 Isiaha Casino Newburgh Free Academ 2:52.48 6
77 Brian Kreider Saint Anthony's 2:52.82 4
78 Aaron Gladstein 12 George H. Hewlett 2:53.18 7
79 Colby Johnson Joel Barlow High Sch 2:53.69 6
80 Matt Paugh 12 Monsignor Farrell 2:53.95 7
81 Bernard Rebecchi 11 St. Peter's 2:54.27 5
82 Peter Keenan 11 Kellenberg Memorial 2:54.28 7
83 Tom Gassner 10 Bellport 2:54.46 8
84 Michael Hartnett 12 Monsignor Farrell 2:54.72 7
85 Evan Schechter 12 Stuyvesant 2:54.77 7
86 Patrick Smith 11 Sayville 2:54.83 9
87 Tyler Mcnamara 10 Sachem North 2:54.91 6
88 Jack Robbins 10 Syosset 2:54.94 8
89 Mike Neftleberg 11 Sachem North 2:55.41 4
90 Ian Patterson 11 Bronx Science 2:56.08 10
91 Christian Rendon 11 Bishop Ford 2:56.10 6
92 Randy Smartt Far Rockaway 2:56.17 7
93 Jonathan Sparling 10 Walt Whitman 2:56.18 8
94 Francis Rigor 11 Bishop Loughlin 2:56.21 10
95 Victor Valle 11 Brooklyn Tech 2:56.38 9
96 J Runner Xavier 2:56.67 6
97 Eric Melcer 11 Smithtown East 2:56.94 5
98 Ajay Persaud 11 Bellport 2:57.05 8
99 John Marcucci 11 Manhasset 2:57.06 7
100 Rodrigo Ulla 12 George H. Hewlett 2:57.41 8
101 Nick Agunzo 10 Smithtown West 2:57.42 9
102 Nick Peltier 11 Ward Melville 2:57.44 7
103 Sean Breen 12 Walt Whitman 2:57.47 8
104 Noah Craig 10 Bay Shore 2:57.64 8
104 Thomas Alteio 11 Kingston 2:57.64 7
106 Riley Barnes 9 Manhasset 2:57.78 9
107 Justin Kelly 12 Kingston 2:57.85 7
108 Greg Schilling Fordham Prep 2:57.87 8
109 Michael Bernardo 11 Bay Shore 2:58.06 8
110 Steven Guo 11 Brooklyn Tech 2:58.10 9
111 Henry Pronovost Joel Barlow High Sch 2:58.20 7
112 Will Long 9 Syosset 2:58.26 8
113 Gerald Jensen 11 St. Peter's 2:58.49 7
114 Isaac Tucker-Rasbury 11 St. Benedict's Prep 2:59.03 5
115 Damien Troncoso 10 LaSalle Academy (NYC 2:59.04 5
116 ??? ??? Connetquot 2:59.35 7
117 ??? ??? Half Hollow Hills Ea 2:59.71 9
118 Garrison Schwer 10 Xavier 2:59.78 6
119 John Ripa 10 Ward Melville 3:00.29 7
120 Alex Bellucia 11 George H. Hewlett 3:00.35 8
121 Chris Mandracchia 11 Ward Melville 3:00.46 7
122 Kevin Caicedo Monsignor McClancy 3:00.64 8
123 Chris Urio 12 Monroe-Woodbury 3:01.57 8
124 Sam Wong 11 Great Neck South 3:01.69 9
125 Mike Peche 11 Archbishop Stepinac 3:02.92 8
126 Christian Kennedy 11 General Douglas MacA 3:03.18 9
127 Evan Purdy 12 Shoreham-Wading Rive 3:03.28 9
128 Christian Angelo 12 Forest Hills 3:03.37 10
129 Nick Verboys 9 Monroe-Woodbury 3:04.18 8
130 James Pinzel Monsignor McClancy 3:05.40 8
131 Jesus Frias 11 Mount St. Michael 3:05.60 10
132 Joe Giardina 12 Sayville 3:06.54 10
133 Craig Bresalier 12 Smithtown West 3:07.03 9
134 Devon Lides 12 St. Francis Prep 3:08.12 10
135 Emil Hottenroth 10 Packer Collegiate 3:08.82 10
136 Matthew Smith 11 Holy Trinity 3:08.86 9
137 Steven Neyen 12 Iona Preparatory Sch 3:09.18 9
138 Jonny Adler 10 Collegiate School 3:09.33 9
139 Kevin Penaloza 11 Cristo Rey 3:09.49 10
140 Brandon Dennis 11 North Babylon 3:09.64 9
141 ??? ??? General Douglas MacA 3:11.46 10
142 Camillo Santomero Hackley School 3:12.20 10
143 Jack Schort Kellenberg Memorial 3:12.50 10
144 ??? ??? General Douglas MacA 3:12.60 10
145 Adam Cavavagh Monsignor McClancy 3:13.84 8
146 Billy Rueger 10 Archbishop Stepinac 3:15.11 10
147 Bartow Weiss 11 Packer Collegiate 3:15.15 10
148 Jack Byrne Kellenberg Memorial 3:15.50 10
149 Tom Mercer 12 Archbishop Molloy 3:16.49 6
150 Tristan Jung 10 Hackley School 3:17.45 10
151 Jared Jeffrey 12 Bishop Loughlin 3:18.79 9
152 Sami Mansoor 12 Manhasset 3:18.85 10
153 Anthony Patafio Xaverian 3:19.42 9
154 Daniel Loman Division Avenue 3:23.18 11
155 Connor Galvin 10 Walt Whitman 3:23.36 10
156 Ralph Cordeau 3:25.26 11
157 Anthony Munoz 10 St. Francis Prep 3:26.15 11
158 Giovanni Pinello 12 Archbishop Molloy 3:26.22 11
159 David Shen 9 Great Neck North 3:27.10 11
160 Matthew Waldhof 11 Holy Trinity 3:27.93 11
161 Michael Mcdonnell 12 Division Avenue 3:28.30 11
162 Sal Cusenza 10 St. Peter's 3:29.27 11
163 Ng Curwin 9 Great Neck North 3:31.41 11
164 Frank Medici Hackley School 3:35.67 11
165 ??? ??? Archbishop Molloy 3:36.23 11
166 Geoge Mavrikis 12 Archbishop Molloy 3:38.72 11
167 James Millen 11 Holy Trinity 3:39.41 11
168 Jee-su Yune 9 Great Neck North 3:43.77 11
169 Wilson Macias 11 Division Avenue 3:43.79 11
170 Chris Dubois 10 Cicero-North Syracus 3:49.40 9
171 Thomas Slipsager Hackley School 3:51.14 11
172 Winston Freeman 9 York Prep School 3:52.26 11
173 Jarin Fairelough 11 Baldwin 4:05.08 11
174 Gonzo Aguilar 12 Packer Collegiate 4:07.86 11
175 Mike Niamehr 4:15.50 11
Varsity Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Paris Calcagnini 8 Convent of the Sacre 5:11.49 1
2 Gianna Mincone Saint Anthony's 5:21.55 1
3 Jasmine Reyes 9 Bay Shore 5:21.85 1
4 Carole Harsch 10 Randolph HS 5:22.88 1
5 Kate Mccormack 10 St. John the Baptist 5:24.14 2
6 Courtney Dooley Bayport-Blue Point 5:26.63 1
7 Brianna Delzell Bayport-Blue Point 5:27.53 2
8 Erin Melly 11 Connetquot 5:27.54 2
9 Jessie Smillie 11 Connetquot 5:27.55 2
10 Esselmann Kelsey 12 Monroe-Woodbury 5:28.02 1
11 Taylor Ricker 12 Rocky Point 5:28.97 1
12 Lisa Fajardo 10 Bishop Ford 5:29.34 2
13 Wasserman Elizabe Monroe-Woodbury 5:29.84 1
14 Erika Yamazaki 10 Fiorello H. LaGuardi 5:29.86 3
15 Mackenzie Freeman 11 Kellenberg Memorial 5:29.94 2
16 Kaitlyn Ohrtman 9 Shoreham-Wading Rive 5:29.99 3
17 Charlotte Molloy 11 Our Lady of Mercy (C 5:30.37 3
18 Elise Ramirez 10 Sachem North 5:30.41 3
19 Lindsay Arcuri 12 Bay Shore 5:30.77 1
20 Tracy Go 9 Syosset 5:31.46 3
21 Shannon Bauer 12 Warwick Valley 5:31.47 3
22 Bridget Sullivan 12 Connetquot 5:31.60 2
23 Laurel Fisher 10 Garden City 5:32.75 2
24 Marianne Bartolotta 11 Holy Trinity 5:34.62 1
25 Margaret Thomson 10 Randolph HS 5:34.88 2
26 Gina D'Angelo Saint Anthony's 5:35.52 3
27 Caelyn Reilly 9 Bay Shore 5:39.63 3
28 Karli Murphy 9 Sachem East 5:39.74 4
29 Stephanie Leo Saint Anthony's 5:41.30 1
30 Taylor Darby Bayport-Blue Point 5:43.86 2
31 Brittany Williams 9 Ward Melville 5:44.93 2
32 ??? ??? Sayville 5:45.30 1
33 Nora May Mcsorley 9 Randolph HS 5:45.93 3
34 Erin Macdonell 11 Sayville 5:46.11 3
35 Tara Sweeney 10 Our Lady of Mercy (C 5:46.36 5
36 Kaitlin Kurklen 12 Commack 5:47.04 3
37 Kaitlin DiMartino 11 Sachem East 5:47.22 3
38 Alexandra Hays 8 Shoreham-Wading Rive 5:47.86 3
39 Zoe Stricoff 10 Syosset 5:48.70 4
40 Alexandria Gallagher 12 Massapequa 5:48.74 4
41 Liz Dwyer 10 Skaneateles 5:49.00 3
42 Rebecca Verrone 12 Archbishop Molloy 5:50.80 4
43 Samantha Flood 11 Bay Shore 5:51.17 4
44 Gabby Trimlett 11 Warwick Valley 5:51.22 3
45 Chelsea Hroch 11 Farmingdale 5:51.77 4
46 Corinne Haber 11 Great Neck North 5:52.86 4
47 Greer Levin 10 Hackley School 5:54.10 4
48 Kaitlin 12 Hicks Islip 5:54.75 4
49 Hannah Siegel 12 Great Neck South 5:54.83 4
50 Shannon Reilly 9 Ward Melville 5:55.72 4
51 Carolyn Wineburg Great Neck South 5:56.10 4
52 Ana Martinovic 11 St. Francis Prep 5:56.58 5
53 Kylie Roberts 9 Kellenberg Memorial 5:57.13 4
54 Julie Ehrlich 12 Great Neck South 5:57.46 4
55 Dana Katulak 12 Massapequa 5:57.79 5
56 Erin Perotta 9 General Douglas MacA 6:00.26 3
57 Kelly Roberts 12 Ward Melville 6:01.72 4
58 Isis Wyche 11 Brooklyn Tech 6:02.24 5
59 Chiara Guida 12 St. Joseph by the Se 6:02.33 5
60 Kerri Sexton 12 Mary Louis Academy 6:02.60 5
61 Antoinette Ponzo 12 Division Avenue 6:02.99 4
62 Erin Byrne 9 Holy Trinity 6:03.31 2
63 Alyssa Neo 9 Roslyn 6:04.48 4
64 Hermelinda Imbert 10 North Babylon 6:05.00 5
65 Mikayla Canales 9 Sachem East 6:05.12 4
66 Danielle Caraturo 9 Commack 6:06.14 5
67 Elizabeth Oliver 11 St. Joseph by the Se 6:06.45 5
68 Katie Alvarez 10 Springfield Gardens 6:06.55 5
69 Sarah Lane 9 Commack 6:07.90 6
70 Jennifer Weiss 12 Sachem North 6:08.90 7
71 Maddy Kelly 10 Shoreham-Wading Rive 6:09.65 6
72 Brianna 11 Lecaros Islip 6:10.18 6
73 Olivia Howard 10 General Douglas MacA 6:10.45 5
74 Madline Hoey 10 Warwick Valley 6:11.63 5
75 Elizabeth Keach 9 Bay Shore 6:11.64 6
76 Jessica 9 Brown Islip 6:12.30 6
77 Casey Barrett 9 General Douglas MacA 6:13.40 7
78 Allison Hands 12 St. John the Baptist 6:13.74 5
79 Sarah Hack 9 Kingston 6:14.35 5
80 Kavita Singh 11 Syosset 6:15.44 6
81 Kathryn Stroble 12 St. John the Baptist 6:15.61 5
82 Elena Anderson Bronx Science 6:17.46 6
83 Ariela Frenkel 10 Great Neck North 6:17.51 7
84 Jordyn Jaffer 11 Kingston 6:19.03 5
85 Margaret Velez 10 Farmingdale 6:19.27 6
86 Claire Martin 12 Sacred Heart Academy 6:19.53 5
87 ??? ??? Archbishop Molloy 6:19.98 6
88 Devin McQullian 10 Massapequa 6:20.19 6
89 Samaria Filosa 12 Archbishop Molloy 6:21.83 6
90 Bianca Rey 10 St. Francis Prep 6:22.25 6
91 Deborah Ramirez 12 St. Francis Prep 6:23.13 6
92 Lumei Abatangelo 8 Southampton 6:25.06 7
93 Marysa Mullen 12 Sachem North 6:27.09 7
94 Malley DeSanto 12 Warwick Valley 6:27.60 5
95 ??? ??? Kellenberg Memorial 6:31.87 7
96 Dayna Conyers 9 Lab Museum United 6:39.09 7
97 Julienne Zhou 11 Brooklyn Tech 6:40.64 6
98 Lana Tager 9 Hackley School 6:41.65 6
99 Rudiana Anglade 11 North Babylon 6:45.93 7
100 Julia Petkevicius 10 Holy Trinity 6:47.60 7
101 Ella Moalem 10 Great Neck North 6:47.79 7
102 Peri Saat Fiorello H. LaGuardi 6:50.44 7
103 Jennifer Martinez 9 St. John's Prep 6:50.53 7
104 Larissa Fomuke 11 Elizabeth HS 6:59.86 6
105 Julia Stevenson 9 Hackley School 7:03.77 6
106 Anamaria Toledo Fiorello H. LaGuardi 7:04.83 7
Varsity Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Tim Mcgowan 11 Northport 4:25.19 1
2 Jonathan Calvello Fordham Prep 4:27.98 1
3 Joseph Prunty Fordham Prep 4:28.33 1
4 Mike Watts Islip 4:28.83 1
5 Joe Tucker Saint Anthony's 4:30.18 2
6 Robert Vetri Baypoint 4:30.42 2
7 Eliot Kaufmann 11 Xavier 4:30.94 1
8 Sean Phillips 10 Regis 4:31.19 2
9 Josh Hadity 10 Commack 4:32.56 2
10 Anthony Coccia 11 Sachem North 4:33.07 2
11 Ben Lupia 10 Cicero-North Syracus 4:33.27 2
12 Matthew Taddeo Saint Anthony's 4:33.48 1
13 Liam Kelly 11 Connetquot 4:34.01 1
14 Matthew Walsh 12 Chaminade 4:34.11 1
15 Jamison Sherretts 11 North Babylon 4:34.18 2
16 Joshua Kotran 11 Packer Collegiate 4:34.66 3
17 Matthew Rebolini 12 Walt Whitman 4:36.19 3
18 Luke Jackson 11 Monsignor Farrell 4:36.41 2
19 Jack Farley 10 Collegiate School 4:37.26 3
20 Alex Bertrand 12 Syosset 4:37.78 5
21 Anthony Galvan 12 Riverhead 4:38.06 2
22 Christopher Grant 12 Chaminade 4:38.52 1
23 Jake Morales 12 St. John the Baptist 4:38.69 3
24 Alexander Cowen 11 Great Neck South 4:38.70 3
25 Christopher Swenson 11 Bellport 4:39.05 2
26 Dale Mittleman 11 Syosset 4:39.83 4
27 Benjamin Guerin 10 St. Benedict's Prep 4:41.31 4
28 Juan Taveras 12 Walter G. O'Connell- 4:41.56 3
29 Matt Dibiase 12 Commack 4:41.98 4
30 Jeffery Reyes 9 Bay Shore 4:42.43 4
31 Mike Puleio 12 Massapequa 4:42.49 4
32 Caleb Wright 11 Bishop Loughlin 4:42.74 1
33 Jeremy Fierstein 11 Commack 4:43.46 4
34 ??? ??? Syosset 4:43.62 4
35 Justin Macari 12 Smithtown East 4:43.75 4
36 Keith Steinbrecher 11 Shoreham-Wading Rive 4:44.06 4
37 Casey Burke 12 Regis 4:44.18 4
38 Tim Josephs 10 Garden City 4:45.56 5
38 Christopher Regan Saint Anthony's 4:45.56 3
40 Grant Barclay 12 St. John's Prep 4:45.68 4
41 Chris Ratsimbazafy Da 10 Collegiate School 4:46.03 3
42 Colin Kern 12 Northport 4:46.43 4
43 Thorr Trowbridge 9 Kingston 4:46.46 5
44 Dillon Scibelli 12 Archbishop Molloy 4:46.75 6
45 Brian Dobkowski 11 Regis 4:46.96 4
46 Aashaun Khedaru 12 St. John's Prep 4:47.11 4
47 John Kaplan Bayport-Blue Point 4:47.21 5
48 Scott Scolnick 12 Sayville 4:47.35 6
49 Brian Windisch 12 Walt Whitman 4:47.44 2
50 Chris Weider 9 Smithtown West 4:47.92 7
51 Neil Gill Cicero-North Syracus 4:48.59 5
51 John Onken 10 Sachem North 4:48.59 4
53 Charlie Theiss 10 Ward Melville 4:48.92 6
54 Matthew Weilep 11 Manhasset 4:48.94 5
55 Harris Van Alterman 12 Brooklyn Tech 4:49.02 3
56 Pietro Moran 12 Hackley School 4:49.07 3
57 Tyler Mack 12 Division Avenue 4:49.08 5
58 Chris Gaspand 11 Bishop Loughlin 4:49.50 3
59 Sean Grossman 11 Half Hollow Hills Ea 4:49.71 5
60 Andrew Freedman 11 Half Hollow Hills Ea 4:49.76 4
61 Patrick Goldberg 12 Archbishop Molloy 4:50.01 7
62 Marc Kalny 12 Kellenberg Memorial 4:50.04 1
63 Brandon Bogert 10 Kingston 4:50.15 6
64 Nick Mandala 10 Xaverian 4:50.17 6
65 Sean Fitzgerald Saint Anthony's 4:50.36 3
66 Shaun Coyle 12 North Babylon 4:50.47 2
67 Tim Monohan 9 Connetquot 4:51.92 5
68 Alexander Drennan 12 Chaminade 4:52.04 3
69 ??? ??? North Babylon 4:52.24 5
70 Dylan Magee 12 Rocky Point 4:52.67 4
71 Seamus Higgins 11 Randolph HS 4:52.69 6
72 Dietrich Mosel 11 Kellenberg Memorial 4:53.80 1
73 Bryan Reilly 11 St. John the Baptist 4:54.33 5
74 Raymon Henry 11 Archbishop Molloy 4:54.40 7
75 Louis Vazquez 10 Xavier 4:54.44 6
76 Maurice Green 11 Commack 4:55.47 5
77 Daniel Block 10 Sachem North 4:56.11 6
78 Thomas Fruhauf 10 Manhasset 4:56.39 5
79 Patrick Jacobsen 11 Northport 4:56.76 7
80 Shawn Bofinger Bayport-Blue Point 4:57.02 5
81 Matthew Malloy 11 Xaverian 4:57.76 7
81 ??? ??? St. Francis Prep 4:57.76 6
83 Bishoy Bishara 11 Monroe-Woodbury 4:57.93 5
84 Connor Mcalary 11 Shoreham-Wading Rive 4:57.97 6
85 Jospeh Gattuso 11 Riverhead 4:58.23 7
85 Samuel Maeglin 11 Bronx Science 4:58.23 5
87 Mark Difulvio 10 Sachem North 4:58.28 6
88 Campbell Phelan 11 Packer Collegiate 4:58.96 6
89 Colin Greenseich 11 Cicero-North Syracus 4:59.14 6
90 Alexander Jarrah 9 Smithtown West 4:59.28 7
91 Carter Paterson 10 Manhasset 4:59.63 7
92 ??? ??? Colliegant 4:59.75 3
93 Artjom Plaunov 11 Bronx Science 4:59.96 6
94 John Mitchell 12 Kellenberg Memorial 5:00.42 6
95 Brian Blancato 10 New Rochelle 5:00.63 8
96 Torin DiSalvo 11 New Rochelle 5:01.07 8
97 Ariel Kadouri 11 Great Neck North 5:01.29 6
98 Brandon Freeman 10 Monsignor Farrell 5:01.85 5
99 Ryan Tschirhart 9 Northport 5:01.90 7
100 John Lazo 12 Sewanhaka 5:02.12 8
101 Sean Crowley 11 Monsignor Farrell 5:02.37 5
102 Robert Thomson 12 Randolph HS 5:02.68 6
103 Alex Barry 12 Half Hollow Hills Ea 5:02.86 4
104 tristian delvecchio 10 Longwood 5:02.97 7
105 Thomas Harrington 11 Smithtown West 5:03.22 7
106 Skylar Lattuca 11 Longwood 5:03.57 7
107 Eric Bartlett 9 Sayville 5:05.14 9
108 Grant Bryyd Newburgh Free Academ 5:05.61 7
109 Liam Butler 9 Archbishop Stepinac 5:05.83 8
110 Ryan Gioe 11 Walt Whitman 5:05.99 5
111 Connor Montogomery 9 Northport 5:06.23 7
112 Michael West 9 Bay Shore 5:06.30 9
112 Nicholas Cunha 10 Riverhead 5:06.30 7
114 Jacob Rigos 10 Great Neck South 5:06.60 9
115 Rodrigo Ulla 12 George H. Hewlett 5:06.88 8
116 James Galasso 11 Xavier 5:06.89 9
117 Conor Miller 9 Iona Preparatory Sch 5:07.01 8
118 Matt Bruton 11 Archbishop Stepinac 5:07.17 8
119 Aidan Smith 9 Massapequa 5:07.36 8
120 ??? ??? Bronx Science 5:07.67 7
121 Steven Mosher 10 Walter G. O'Connell- 5:08.42 8
122 Cian Byrne 11 Iona Preparatory Sch 5:08.59 8
123 Stefen Davies 11 Ward Melville 5:09.44 9
124 Sebastian Morales 11 Elwood / John Glenn 5:09.48 9
125 Avery Mclockin 11 Elwood / John Glenn 5:09.92 8
126 Joseph Dioguardi 11 Hackley School 5:10.12 9
127 Aidan Kelly Islip 5:10.79 8
128 Dylan Picart 11 Sewanhaka 5:11.41 8
129 Jonah Eisman 10 Brooklyn Tech 5:11.95 8
130 Dylan Powers 12 Archbishop Molloy 5:12.12 7
131 Kieran McEvoy 12 Hackley School 5:12.64 8
132 Nicholas Corbett 10 St. Francis Prep 5:13.44 7
133 Aaron Gladstein 12 George H. Hewlett 5:13.77 8
134 ??? ??? Cardinal Hayes 5:13.82 9
135 Gregory Sullivan Joel Barlow High Sch 5:13.95 9
136 ??? ??? Mac Arthur 5:13.99 9
137 Stephen St. Raymond Joel Barlow High Sch 5:14.45 9
138 Robert Lipari 10 St. Francis Prep 5:14.61 9
139 Kieran O'reilly 12 Sewanhaka 5:14.81 6
140 Bryan Powers 10 Xaverian 5:16.19 7
141 John Kennedy 10 Newburgh Free Academ 5:16.40 7
142 Jonathan Trencheny 11 Holy Trinity 5:17.00 8
143 John Martins 9 Smithtown East 5:17.51 9
144 John Boyzok 9 Smithtown East 5:17.78 10
145 Manny Boaten 11 Bishop Loughlin 5:18.06 10
146 James Esernio 10 Ward Melville 5:22.46 9
147 Lovensky Pierre 9 Walter G. O'Connell- 5:22.62 10
148 Mike McMillen 10 St. Peter's 5:22.72 10
149 Nicholas Colonna 11 Bay Shore 5:26.70 10
150 Andrew Nolan 10 New Rochelle 5:27.64 9
151 Orville Williams 11 Holy Trinity 5:28.23 8
152 Carmine Romano 9 Shoreham-Wading Rive 5:28.69 10
153 Adam Siegel 9 Great Neck South 5:29.06 9
154 Ryan Macdonell 9 Sayville 5:29.51 10
155 Kenneth Blazo 9 Holy Trinity 5:30.97 9
156 Dylan Maraj 12 Archbishop Molloy 5:33.36 10
157 Brandon Katz 11 Packer Collegiate 5:33.73 9
158 ??? ??? blank 5:34.09 10
159 Jack Bodnar 9 St. Peter's 5:35.60 10
160 Tom Clifford 10 General Douglas MacA 5:36.91 10
161 Jack Sherman 9 Great Neck South 5:39.02 9
162 Nick Rice 9 St. Dominic 5:39.39 10
163 Andy Gutierrez 9 Walter G. O'Connell- 5:39.56 9
164 Braden Frandino 9 Monroe-Woodbury 5:41.69 10
165 Kevin Rauchenberger 11 Roslyn 5:43.48 10
166 Brian O'Grady 10 Iona Preparatory Sch 5:43.73 10
167 Maynard Santos 10 St. John's Prep 5:51.69 10
168 Thomas Odermatt 10 St. John's Prep 5:53.15 10
169 Hyunghoon Lee 10 Hackley School 5:55.45 10
170 Paul Greco 10 Division Avenue 5:55.46 10
171 James Wohr 12 St. Peter's 5:57.76 10
172 ??? ??? St. John the Baptist 7:20.84 5
173 Yassine El Harji 12 Brooklyn Tech 7:39.73 4
Varsity Boys 300 Meter Dash Finals
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Ayo Obadare 12 Elmont Memorial 34.40
2 Frederic Fils Ai 12 Half Hollow Hills We 35.26
3 Justin Alleyne 12 New Rochelle 35.85
4 Tenkorang Darko 12 Cardinal Hayes 36.12
5 Marlon Montague Saint Anthony's 36.15
6 Y'majesty Allen 11 Huntington 36.38
Varsity Boys 300 Meter Dash Prelims
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Tyquan Jack 12 Walt Whitman 10.33 13
2 Ayo Obadare 12 Elmont Memorial 35.06 1
3 Frederic Fils Ai 12 Half Hollow Hills We 35.46 4
4 Justin Alleyne 12 New Rochelle 35.50 7
5 Tenkorang Darko 12 Cardinal Hayes 35.58 5
6 Y'majesty Allen 11 Huntington 35.77 2
7 Marlon Montague Saint Anthony's 35.82 7
8 Trevon Mask 12 Baldwin 35.87 7
9 Pat Rowan 12 St. John the Baptist 35.90 4
10 Tavon Nowell 12 Mount St. Michael 35.94 6
10 Rocco Signore 12 Chaminade 35.94 4
12 John Stallworth 12 Connetquot 35.96 5
13 Kelsey Baradizi 11 Chaminade 36.19 3
14 Jacob Lawrence 11 Iona Preparatory Sch 36.20 1
15 Roshane Wright 12 Elmont Memorial 36.26 8
16 Michael Houston 12 Bishop Ford 36.31 3
17 Kyle Collins 12 St. John the Baptist 36.39 3
18 Sebastian Pierre Saint Anthony's 36.40 6
19 Lamar Gillespie 12 Cardinal Spellman 36.45 6
20 Karmone Malcom 12 Newburgh Free Academ 36.58 5
21 Mark Broughton 12 Cicero-North Syracus 36.62 8
22 Ricardo Reid 12 Cardinal Hayes 36.64 1
23 Elijah Smith 11 Sewanhaka 36.68 9
24 Brandon Atkins 12 Elmont Memorial 36.69 8
25 Sylvester Mallardi 12 Commack 36.78 1
26 Aaron Ormon 11 St. Dominic 36.88 1
27 John Selle 12 St. John the Baptist 36.93 2
28 Joe Abreu 11 Archbishop Stepinac 36.94 11
29 Dimitrius Glover 11 Longwood 36.95 8
30 Myles Santiago 12 Kingston 37.06 6
31 Kevin Mowatt 11 Central Islip 37.16 8
32 Christopher Bradley 12 Division Avenue 37.19 10
33 Gerald Riley 10 Walt Whitman 37.43 1
34 Avery Yarn 12 Cicero-North Syracus 37.52 3
35 Joe Flaviantin 12 Longwood 37.53 8
36 Donald Bradshaw 12 Smithtown East 37.63 4
37 Patrick Kennelly Fordham Prep 37.76 3
38 Najee Okamba 12 Half Hollow Hills Ea 37.79 5
39 Shaquille Spradley Baldwin 37.83 2
40 Stephen Nalbach 11 Randolph HS 37.95 2
41 Jake Lown 12 Northport 37.99 11
42 Peter Tiranno 12 Smithtown West 38.03 5
43 Teniola Adeymei 12 Bishop Loughlin 38.16 3
44 Phil Giordano 12 Commack 38.20 6
45 Pj Basel 12 Northport 38.21 10
46 Caleb Jenkins 12 Freeport 38.22 13
47 Matthew Nieves Saint Anthony's 38.35 15
48 Faygon Deans 12 Springfield Gardens 38.36 7
49 Thomas Nicholas 12 Monroe-Woodbury 38.37 15
50 Andre Grageda 11 Bronx Science 38.38 10
51 Taquan Thomas 11 Manhasset 38.43 15
52 Montavis Brown 11 Longwood 38.45 7
52 Kevin Johnson 12 Randolph HS 38.45 6
54 Jake Forman 10 Commack 38.48 11
55 Nicholas Musacchio 12 Xavier 38.50 9
56 John Argueta 12 Walter G. O'Connell- 38.52 10
57 Jacob Robinson 10 Riverhead 38.53 14
58 Gabriel Agbim 11 Half Hollow Hills We 38.60 12
59 Yacin Tmimi 12 Monroe-Woodbury 38.63 15
60 George Preudhomme 11 Collegiate School 38.64 14
60 Delroy Stanley 12 Cardinal Spellman 38.64 4
62 Matt Macholz 11 Northport 38.67 12
63 Brandon Magenheim 12 St. Francis Prep 38.73 13
64 ??? ??? CHS 38.77 10
65 Alex Rosenbauer 12 St. Joseph by the Se 38.80 9
66 Vernell Mackey 11 Mount St. Michael 38.83 9
66 David Gandolfo Bayport-Blue Point 38.83 5
66 William Marcial 11 Iona Preparatory Sch 38.83 10
69 Endy Villalona 10 Freeport 38.91 11
70 Stephen Sgarlato 10 Xavier 38.93 9
71 Shaun Webb 12 Cicero-North Syracus 38.97 2
71 Chris Koester 10 Garden City 38.97 11
73 Erik Mello Bayport-Blue Point 38.98 7
74 Dylan Winter 12 Monroe-Woodbury 39.03 9
75 Mekhi Grindley 11 Freeport 39.08 4
76 Jamie Macchia 12 Massapequa 39.14 11
77 Brandon Jackson 11 Holy Cross 39.27 10
78 ??? ??? East 39.47 14
79 Peter Hsu 10 Ward Melville 39.57 12
80 Kelvin De Los Santos 10 Bay Shore 39.58 17
81 Austin Pierce 11 Ward Melville 39.65 11
82 ??? ??? Manhasset 39.66 17
83 Alex Dolcimascolo Joel Barlow High Sch 39.75 12
84 Kevin Brown 11 Rocky Point 39.77 14
85 ??? ??? Bronx Science 39.95 12
86 Nicholas Lawrence 9 Bishop Loughlin 39.97 13
87 Vincent Caggiano 12 Archbishop Molloy 40.01 13
87 Aaron Smith Lab Museum United 40.01 10
89 Marc Richer 11 Sachem North 40.02 12
90 Ricardo Castello 10 New Rochelle 40.13 14
91 Christian Brown 11 Iona Preparatory Sch 40.15 10
92 Joseph Sullivan 12 Bay Shore 40.16 17
92 Thomas Quinn 11 Smithtown West 40.16 11
94 Eric Pierce 12 Holy Trinity 40.26 11
95 Jay Sutherland 12 Smithtown East 40.30 14
96 Brian Zhou 11 Bronx Science 40.32 12
97 Doug Castro 11 Walt Whitman 40.37 13
98 Marc Trofa 10 Sachem North 40.41 16
99 Bradley Spilka 11 Manhasset 40.46 15
99 Jonathan Bae 11 Roslyn 40.46 13
101 Gabriel Obregon 12 Cristo Rey 40.49 10
102 Jacob Kurpis 11 Xavier 40.51 13
103 ??? ??? Bishop Ford 40.59 16
104 Andrew Gordan 11 St. Peter's 40.66 14
105 Brendan Badillo 12 Rocky Point 40.75 12
105 ??? ??? St. Francis Prep 40.75 13
107 Matthew Carl 11 Kingston 40.76 15
108 Andrew Uterano 11 Massapequa 40.78 18
108 Byron Doyle 11 Kingston 40.78 15
110 Kevin Dray 10 Monsignor Farrell 40.79 9
111 Kevin Drummond 12 Chaminade 40.83 11
112 Rafael Cohen 12 George H. Hewlett 40.87 17
113 Chris Pianelli 12 Monsignor Farrell 40.90 9
114 Ryan Jacobson 10 Ward Melville 40.92 12
115 Max Prato 12 Half Hollow Hills Ea 40.99 14
116 Windell Blake 12 George H. Hewlett 41.08 10
117 James Comilang 10 Bay Shore 41.09 18
118 Austin Song 12 Syosset 41.18 16
119 Andrew Papanicolaou 11 St. John's Prep 41.19 17
119 ??? ??? Unknown 41.19 13
121 Kevin Larson 11 Sachem North 41.24 15
122 Duran Kasaj 11 Monsignor Farrell 41.29 2
123 Robert Bugliarelli 11 Smithtown West 41.31 12
124 David Ortiz 10 Cardinal Hayes 41.35 20
125 Sam Chiamezie 10 Half Hollow Hills Ea 41.52 18
126 Maurice Epps 12 Walter G. O'Connell- 41.64 15
127 Nick Tannacore 11 North Babylon 41.70 16
128 James Reily 10 Sayville 41.71 15
129 Tim Moscola 11 St. Peter's 41.73 14
130 Casey Marshall 10 New Rochelle 41.81 14
131 Ivay Gueorguiev 11 Bronx Science 41.94 14
132 Arayn Church 11 Bishop Ford 41.95 16
133 ??? ??? Unknown 41.98 15
134 ??? ??? Unknown 42.02 15
135 siaori stewart 11 Division Avenue 42.05 20
136 Craig Benigno 12 St. Joseph by the Se 42.10 17
137 Rock Marius 12 North Babylon 42.12 16
138 Sean Pierre 12 Great Neck North 42.18 17
139 Bryton Holas 12 Brooklyn Tech 42.22 16
140 Nick Ciccaglione 11 Randolph HS 42.29 12
141 Adam Moftah Lab Museum United 42.40 14
142 Jordan Parker Islip 42.52 16
143 Dwayne Dell 12 Mount St. Michael 42.59 12
144 Ori Ran 9 Great Neck North 42.64 19
145 ??? ??? Unknown 42.65 15
146 Zachary Fashaw 10 Cardinal Hayes 42.70 20
147 ??? ??? Unknown 42.77 13
148 Joe Branciforti 9 General Douglas MacA 42.82 19
149 James Park 10 Great Neck South 42.83 18
150 Kevin Martinez 12 George H. Hewlett 42.91 12
151 William Harris 11 Cardinal Hayes 42.95 12
152 ??? ??? St. Joseph by the Se 43.15 16
153 Jihoon Heo 10 Division Avenue 43.20 20
154 Sam Weintraub 12 York Prep School 43.38 18
155 Jose Reyes 11 Elwood / John Glenn 43.41 19
156 Nicholas Lewis 9 Cardinal Spellman 43.42 20
157 Anthony Brennan 12 Massapequa 43.43 18
158 Joseph Patti 11 Xaverian 43.46 18
159 Shon Sealy 11 St. Peter's 43.50 19
160 Ray Cardella 11 St. Joseph by the Se 43.55 17
161 Andy Gutierrez 9 Walter G. O'Connell- 43.57 16
162 Ricard Saintil 9 Walter G. O'Connell- 43.62 16
163 Francis Masciello 11 Kellenberg Memorial 43.72 19
164 Paul Enciso 11 North Babylon 43.94 17
165 Dylan Schreiber 12 Sayville 44.06 17
166 Yasin Matrab 11 Cristo Rey 44.11 19
167 Sam Wong 11 Great Neck South 44.33 18
168 John Gryski 9 Elwood / John Glenn 44.41 20
169 Connor Powers Islip 44.50 19
170 Jason Rochester 12 Central Islip 44.56 16
171 ??? ??? Unknown 45.24 17
172 John Fletcher 10 Elwood / John Glenn 45.46 19
173 Quentin-Lavon Husband 11 Holy Trinity 45.66 18
174 Amin Ajarar 9 Cristo Rey 45.81 19
175 Dean Monteiro 11 St. Peter's 46.02 19
176 Xavier Brun Xaverian 46.03 18
177 James Baglino 9 Xaverian 46.21 18
178 Thomas Boylan 11 Kellenberg Memorial 46.72 19
179 Matt Saltzman Fordham Prep 47.68 20
180 Tim Robles LaSalle Academy (NYC 48.04 19
181 John Church 12 LaSalle Academy (NYC 48.09 18
182 Matt Zwolaki Archbishop Molloy 48.27 20
183 Brian Kone 11 Bishop Loughlin 48.52 21
184 Paul Gaines General Douglas MacA 48.63 22
185 Joseph Tano Bishop Ford 48.72 18
186 William Deminy General Douglas MacA 48.93 22
187 Justin Maharaj 12 Baldwin 49.27 11
188 Najee Hunt 9 Bishop Ford 50.31 19
189 Mark Strumpf 10 Archbishop Molloy 50.80 21
190 Wu Archbishop Molloy 51.47 20
191 ??? ??? Lab Museum United 51.51 20
192 George Tolkachev 10 Packer Collegiate 51.54 21
193 Brandon Lopez 9 LaSalle Academy (NYC 51.99 20
194 Gurkirat Multani 10 Archbishop Molloy 52.10 20
195 Luigi Depalma 9 Archbishop Molloy 52.58 20
196 Kyle Vega 9 St. Peter's 52.90 21
197 Cutaia Calogero 10 Archbishop Molloy 53.53 21
198 Sean Heffernan 9 St. Dominic 53.69 22
199 Ruben Ocana 10 St. John's Prep 55.26 22
200 Randy Edwards 9 St. John's Prep 57.39 22
201 Harminder Pathania 10 Archbishop Molloy 58.25 21
202 Alessandro Markovic 9 Archbishop Molloy 58.49 20
203 Nicholas Yanez 9 St. John's Prep 1:00.11 22
204 Dylan McCaffrey 9 Archbishop Molloy 1:00.83 21
Varsity Girls 300 Meter Dash Finals
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Sara Flores 12 Kingston 40.83
2 Mary Chimezie 9 Half Hollow Hills Ea 42.00
3 Laura Jaeger 11 Garden City 42.11
3 Nicole Hamilton 12 Elwood / John Glenn 42.11
5 Ariel Hendrickson 12 Connetquot 42.77
Varsity Girls 300 Meter Dash Prelims
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Morgan Weber 9 Commack 19.04 10
2 Sara Flores 12 Kingston 41.49 2
3 D'yanna Mccaskill 12 Newburgh Free Academ 41.54 4
4 Nicole Hamilton 12 Elwood / John Glenn 41.70 3
5 Laura Jaeger 11 Garden City 41.81 1
6 Ariel Hendrickson 12 Connetquot 41.91 1
7 Mary Chimezie 9 Half Hollow Hills Ea 42.01 3
8 Kathryn Hallett 10 Manhasset 42.06 3
9 Diamond Glatty Hempstead 42.35 3
10 Anisa Toppin 11 Bay Shore 42.44 6
11 Mary Kate Kenny 10 Sacred Heart Academy 42.69 5
12 Amanda Famularo 12 Sayville 43.00 3
13 Nicole Hubert 11 Mary Louis Academy 43.03 2
14 Tamoya Brown 12 Elizabeth HS 43.06 2
15 Emma Ford 12 Skaneateles 43.19 4
15 Bridget McNierney 10 Kellenberg Memorial 43.19 6
17 Oneila Denton 11 Hempstead 43.24 2
18 Morgan Menzzasalma 10 Monroe-Woodbury 43.34 6
19 Emily Cafaro 11 Garden City 43.39 1
20 Bryhanna Dunbar 11 Ursuline School 43.50 2
21 Melissa Michels 11 Sachem North 43.52 5
22 Carly Montgomery 12 Kellenberg Memorial 43.70 6
23 Amanda Ribeiro 10 Half Hollow Hills Ea 43.74 2
24 Ashley Mandat 12 North Babylon 43.76 3
25 Brianna Hoffman 11 Longwood 43.77 6
26 Lauren Keschner 10 Half Hollow Hills Ea 43.82 8
27 Essence Sterling 12 Sachem East 43.83 4
28 Tristan Bevans 12 Smithtown East 43.85 5
29 Angela Torriero 12 Rocky Point 43.87 8
30 Kelly Lawkins 11 Garden City 43.94 4
31 Kathryn Mazzucca Saint Anthony's 44.06 1
32 Amanda Moore 12 Massapequa 44.13 7
32 Sametrius Comer 12 Elizabeth HS 44.13 10
34 Cristina Cipriano 9 St. Joseph by the Se 44.20 7
35 Shannon Murphey 12 General Douglas MacA 44.21 4
36 Emily Wesnofske 12 Southampton 44.22 4
37 Meggie Gallo 10 Southampton 44.43 1
38 Maria Alexander 12 St. John the Baptist 44.45 7
39 Nikki 10 LaRocca Islip 44.46 7
40 Alexa Holland 9 Connetquot 44.85 9
41 Valerie Moise 10 Central Islip 44.92 7
42 Kathleen Cibuls Bayport-Blue Point 44.94 6
43 Kirsten Fraas 10 Ward Melville 44.99 8
44 Jessa Laspesa 12 Southampton 45.08 8
45 Grace Tonna Saint Anthony's 45.11 1
46 Melisande Corelett 11 Newburgh Free Academ 45.29 7
47 Amanda DiSalvo 11 Sachem East 45.33 8
47 Ashalee Joseph 12 Freeport 45.33 7
49 Casey Hasher Bayport-Blue Point 45.42 5
50 Briana Taylor 11 Freeport 45.60 5
51 Rachel Motola 12 Great Neck North 45.61 7
52 Gabrielle Gilbert 10 Elizabeth HS 45.62 10
53 Brianna Hargrove 10 St. John the Baptist 45.63 8
54 Debra Archer 10 General Douglas MacA 45.76 8
55 Shakira Gorman Newburgh Free Academ 45.86 10
56 Taylor Roberts 11 St. John Villa Acade 46.05 7
57 Sophia Leone 9 Bay Shore 46.15 13
57 Ehlana Strzelczyk 11 Smithtown East 46.15 9
59 Janaya Joyner 12 Farmingdale 46.23 8
60 Erin Federspiel 12 Ursuline School 46.28 8
61 Antonella Cotilletta 11 Sacred Heart Academy 46.30 7
62 Kelly Mackay 12 General Douglas MacA 46.33 9
63 Katherine Kelly 10 Manhasset 46.61 9
64 Shiloe Gardner 10 North Babylon 46.64 9
65 Lauren DeBetta 11 Smithtown East 46.74 11
66 Taylor Drost 10 Smithtown East 46.79 9
67 Melissa Stokes 12 St. Dominic 46.83 11
68 Crystal Gray 10 Central Islip 47.20 8
69 Jenna Baker 10 Convent of the Sacre 47.33 10
70 Diana Lampasona Massapequa 47.42 12
71 Caroline Giunta Bayport-Blue Point 47.60 10
72 Sabrina Mccarron Saint Anthony's 47.61 9
73 Cortney Hroch 12 Farmingdale 47.81 11
74 Sarah Gies 11 Ursuline School 47.98 10
75 Jameela Middleto 11 Central Islip 48.00 5
76 Corri Moran 11 Sachem North 48.09 9
77 Casey Gelderman 11 Sachem East 48.15 9
78 Erin Stackowitz 12 Sacred Heart Academy 48.20 12
79 Aubreah Lynn 9 Skaneateles 48.32 11
80 Siarra Fiol 11 Sachem North 48.41 13
81 Jillian Lee 10 Syosset 48.51 12
82 Katherine Lee 7 Shoreham-Wading Rive 48.65 9
83 ??? ??? Brooklyn Tech 48.98 12
84 Katelyn Kovaks 10 Commack 49.01 10
85 Melissa McConnell Monroe-Woodbury 49.04 12
86 Emily Hargous 11 Holy Trinity 49.06 13
87 Angelica Hernandez 12 Sayville 49.16 12
88 ??? ??? Shoreham-Wading Rive 49.40 9
89 ??? ??? St. Joseph by the Se 49.60 12
90 Emma Philbin 10 Sayville 49.76 11
91 Dafna Yacobian 11 Great Neck North 49.84 12
92 Kamla Kumar 11 Great Neck North 49.85 12
93 Makayla Meeker 9 Shoreham-Wading Rive 49.95 14
94 Taylor Kelly 11 Elwood / John Glenn 49.96 10
95 Maria Desantis 12 St. Joseph by the Se 49.97 11
96 Nicole 7 Arey Islip 49.98 12
97 Stephanie Hunsucker 12 Rocky Point 50.18 11
98 ??? ??? Commack 50.33 10
99 Brittany Stanley 11 Cardinal Spellman 50.49 11
100 Kendra Triblet 12 Brooklyn Tech 50.59 12
101 Aisling Fitzgerald 9 Holy Trinity 51.18 8
102 Crystal Thai 10 Division Avenue 51.22 13
103 Marie Espinoza 11 Mary Louis Academy 51.30 11
104 Leslie Epps 9 Syosset 51.45 12
105 Jordan Langley 12 Bishop Ford 51.57 11
106 Katelyn Barrett 11 Kellenberg Memorial 51.78 14
107 Elissa Raduazzo 12 St. Francis Prep 51.79 14
107 Daniela Isaacs 11 Division Avenue 51.79 13
109 Grace Felton Fiorello H. LaGuardi 51.92 11
110 Danielle Carolo 10 St. Dominic 52.12 13
111 Melanie Lam 9 Great Neck South 52.36 14
112 Jessica Kwong 11 Great Neck South 52.43 14
113 Julia Watters 10 Archbishop Molloy 52.45 15
114 Liz 12 Cunningham Islip 52.63 12
115 Kati Chen 12 Brooklyn Tech 52.99 13
116 Allison Tolentino 10 Division Avenue 53.11 13
117 ??? ??? St. John Villa Acade 53.19 10
118 Tiffany Corro 9 Archbishop Molloy 53.76 13
119 Damilola Tijani Notre Dame 53.86 14
120 Victoria Martin 11 Riverhead 54.60 13
121 Caroline Paszkowski 10 St. John's Prep 54.67 14
122 Chloe Christian Bishop Ford 54.71 13
123 Kristen Yost 10 St. Francis Prep 54.89 14
124 Alissa Loffrend Notre Dame 54.99 14
125 Drew Zaweski Hampton Bays 55.24 14
126 Sophia Misiakiewicz 9 Our Lady of Mercy (C 55.78 15
127 Jasmine Rucker 9 Bishop Ford 56.07 13
128 Anna Daniels 10 Our Lady of Mercy (C 56.26 15
129 Julia Macron Notre Dame 56.36 14
130 Kristen Hoyt 9 Archbishop Molloy 56.46 14
131 ??? ??? Bishop Ford 56.60 15
132 Eleni Moukas 9 Our Lady of Mercy (C 56.62 15
133 Chadwin Walker 9 Bishop Ford 56.69 13
134 Brianna Stamm 11 St. Dominic 56.92 14
135 Bianca Sanchez 11 Hampton Bays 57.07 15
136 Mayo Saji Fiorello H. LaGuardi 57.51 11
137 Marjorie Fajardo 11 St. Francis Prep 58.87 15
138 Idamarie Pennolino 11 Archbishop Molloy 59.79 14
139 Paloma Diaz 9 St. John's Prep 1:00.83 15
140 Serphie Laguerre Bishop Loughlin 1:02.05 13
Varsity Girls 600 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Emma Gallagher 10 Garden City 1:30.97 1
2 Katie O'Neill 11 Garden City 1:36.33 1
3 Christina Zelenoy 12 Monroe-Woodbury 1:38.10 1
4 Shanna Heaney 12 Hampton Bays 1:38.88 1
5 Christina Perrier 11 Half Hollow Hills Ea 1:39.02 2
6 Rosalie Caracciolo 12 Sacred Heart Academy 1:40.34 2
7 Laurie Semetsis 12 Sachem East 1:41.02 2
8 Kayley Jansen 11 Kingston 1:41.32 1
9 Liz Dougherty 11 Ursuline School 1:41.91 2
10 Laura Lee 12 Shoreham-Wading Rive 1:42.12 3
11 Jamie Schlesinger 10 Massapequa 1:43.39 4
12 Ana Losada 12 Ursuline School 1:43.51 3
13 Paulette Mohacsi 12 Garden City 1:44.38 2
14 Jamila Ifill-jones 12 Bishop Ford 1:44.42 4
15 ??? ??? Bay Shore 1:44.71 3
16 Esther Jean Louis 11 Elizabeth HS 1:44.82 5
17 Jayda Allen 11 Sachem East 1:44.85 2
18 Nicole Elarde 12 Commack 1:45.85 3
19 Jacqueline Anderson 11 Bay Shore 1:46.13 3
20 Cynthia Del Core 12 Bay Shore 1:46.43 3
21 Shea Bohan Saint Anthony's 1:46.46 4
22 Shannon 12 McKenna Islip 1:46.52 4
23 Spencer Pavia 10 Monroe-Woodbury 1:46.78 3
24 Kay-tiarra Johnson 12 Hempstead 1:46.81 1
25 Alexis Johnson 11 Freeport 1:46.85 4
26 Maria billingham Riverhead 1:47.11 3
27 Devon Irene O'shaughn 11 Kellenberg Memorial 1:47.46 3
28 Patricia Nersten 12 St. John Villa Acade 1:47.60 4
29 Kelly Gerdes 11 General Douglas MacA 1:47.75 5
30 Lauren Rivera 12 St. John the Baptist 1:47.89 3
31 Luana Bowers 10 Cardinal Spellman 1:47.93 4
32 Natalie Sopchak 10 General Douglas MacA 1:47.94 4
33 Daniella Joyce 11 Kellenberg Memorial 1:48.02 3
34 Erika Gulija 11 Southampton 1:48.13 5
35 Sinead Schenk 12 Ursuline School 1:48.18 3
36 Kristine Loscalco 12 Rocky Point 1:48.33 5
37 Natalie Antunes 12 Elizabeth HS 1:48.64 5
38 Zhaneia Thybulle 7 Elmont Memorial 1:48.76 5
39 Kristina Schrepf 12 Sachem North 1:48.99 5
40 Valeria Kudinov 12 Connetquot 1:49.11 7
41 Jessica Stokkeland 12 Warwick Valley 1:49.33 5
42 Jillian Brown 11 Massapequa 1:49.52 6
43 Gillian Cutolo 10 St. John the Baptist 1:49.65 6
44 Casey Pollock 11 St. John the Baptist 1:50.03 6
45 Nicole Sanfilippo 10 St. John Villa Acade 1:50.35 5
46 Rebecca Muschio Bayport-Blue Point 1:50.43 4
47 Jane Gaffney 12 Skaneateles 1:50.54 8
48 Cesia Andrade 11 Bay Shore 1:50.59 3
49 Jen Race 11 General Douglas MacA 1:50.85 5
50 Chloe Russell 11 Ward Melville 1:50.86 6
51 Ashley Faulhaber 12 Rocky Point 1:51.03 4
52 Kit Reynolds 12 Ward Melville 1:51.05 4
53 Brielle Ringle 12 Massapequa 1:51.07 6
54 Briana Ward 11 Sayville 1:51.19 6
55 Audrey Miller 11 Longwood 1:51.47 3
56 Dariya Dolan Bayport-Blue Point 1:51.50 6
57 Giovania Lerouge 11 Elizabeth HS 1:51.61 5
58 Brittany Lux 12 Great Neck North 1:51.91 7
59 Kristin Krumenacker 11 Our Lady of Mercy (C 1:52.05 6
60 Emily Marsala 12 St. Joseph by the Se 1:52.13 5
61 Hsiao Victoria 11 Great Neck South 1:52.16 8
62 Stephannie Silver Bayport-Blue Point 1:52.29 6
63 Amanda Greisman 12 St. John Villa Acade 1:53.12 5
64 Tracy Go 9 Syosset 1:53.36 8
65 Shelby Doner 11 Connetquot 1:53.68 7
66 Joanna Grueneberg 10 Sacred Heart Academy 1:53.86 8
67 Amanda Dickerson 10 Riverhead 1:53.90 6
68 Amanda McKenna 12 Cardinal Spellman 1:54.03 7
69 Megan Van Bommel 9 Riverhead 1:54.20 4
70 Melanie Sterling 12 Connetquot 1:54.28 9
71 Ahmetra 9 Davies Islip 1:54.31 7
72 Erika Feurtado 8 Elmont Memorial 1:54.62 5
73 Briana Sierp 12 St. Joseph by the Se 1:54.90 7
74 Jessica Humann 9 Sachem North 1:55.20 6
75 Nicole DelGaudio 11 Sayville 1:55.45 7
76 Samantha Downing 11 Notre Dame 1:55.89 6
77 Aisling Sullivan 10 Our Lady of Mercy (C 1:55.95 7
78 Nicole Chacon 12 Great Neck North 1:56.11 7
79 Kavita Singh 11 Syosset 1:56.70 9
80 Christa Accardi 11 Holy Trinity 1:57.00 9
81 Mota Rebecca 10 Cardinal Spellman 1:57.01 7
82 ??? ??? Holy Trinity 1:57.12 9
83 Julia Marks 11 Great Neck South 1:57.33 8
84 Emily 9 Macrelli Islip 1:57.76 8
85 Danielle Kleinhans 12 Farmingdale 1:58.05 9
86 Ina Sison Monroe-Woodbury 1:58.07 9
87 Margie Londono 10 Sewanhaka 1:58.45 8
88 Shannon Bennett 12 Sacred Heart Academy 1:58.89 8
89 Megan Carrick 9 Riverhead 1:59.09 6
90 Christine Au 12 Brooklyn Tech 1:59.12 7
91 Rudiana Anglade 11 North Babylon 1:59.45 8
92 Kathryn Taffet 10 Great Neck South 1:59.49 8
93 Katie Lay 12 Kellenberg Memorial 1:59.50 7
94 Monica Abrams 11 Sachem North 1:59.54 7
95 Jayralin Herrera 12 Sewanhaka 1:59.57 8
96 Zoe Zeberski 9 Farmingdale 1:59.58 7
97 Kathryn Orlowski 10 Warwick Valley 2:00.04 8
98 Maria Cogliando 11 Brooklyn Tech 2:00.56 8
99 Anevay Manstra 9 St. John's Prep 2:02.13 10
100 Ali Syzmanski 11 Ward Melville 2:02.19 6
101 Allie Murphy 10 Sayville 2:03.85 9
102 Qurran Maise 9 Newburgh Free Academ 2:04.18 9
103 Ruby Paisner 9 Great Neck North 2:04.39 9
104 Shan Shan Liu 12 Freeport 2:04.93 8
105 Madison Doller 10 Farmingdale 2:05.18 10
106 Elisabeth Moffitt 9 Our Lady of Mercy (C 2:06.23 10
107 Jamie Kimelstein 11 Holy Trinity 2:07.01 9
108 Maya Creamer Central Islip 2:08.48 10
109 Cathy Xie 11 St. Francis Prep 2:09.32 9
110 Elizabeth Harvey 12 Convent of the Sacre 2:09.54 9
111 Sarah Carp 10 Notre Dame 2:13.30 10
112 Theresa Arcidiacono 11 Archbishop Molloy 2:13.82 10
113 Nora Bauso 9 St. Francis Prep 2:15.63 10
114 Casey Maguffin 12 Division Avenue 2:15.79 10
115 Yasuri Duncan 9 Newburgh Free Academ 2:17.49 9
116 Delfina Brancehi Central Islip 2:21.54 10
117 Mary Edward 12 Archbishop Molloy 2:22.00 10
118 Alexandria D'Attile 12 Archbishop Molloy 2:22.06 10
119 Vanesa Delgado 10 Central Islip 2:22.22 10
120 Samantha brennan Division Avenue 2:22.75 10
121 Amanda Maguffin 12 Division Avenue 2:24.97 10
122 Mariah Johnston 8 Kingston 2:27.77 9
123 Brooke Kraska 10 Our Lady of Mercy (C 2:28.18 10
Varsity Boys 600 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Jonathan Greenwood 12 Freeport 1:21.09 1
2 Pat Rooney 12 Monroe-Woodbury 1:21.49 1
3 Mike Engesser 12 Longwood 1:22.37 1
4 Chad Barker 12 Elmont Memorial 1:22.82 1
5 Jeremy Schneider 12 St. John the Baptist 1:23.33 2
6 Caelum Maloney 12 Chaminade 1:23.64 2
7 Connor Christian 12 Ward Melville 1:23.89 2
8 Danny Deluna 12 Massapequa 1:24.46 2
9 Justin Grant 12 Freeport 1:24.58 4
10 Budd Brown 12 Baldwin 1:24.64 4
11 Anthony Mendez 10 Mott Haven 1:24.65 1
12 Devin Sullivan 11 Northport 1:24.69 2
13 Kalen Sullivan 12 West Seneca West 1:24.79 2
14 Ian Parnell 12 Hackley School 1:25.41 3
15 Carlos Blades 12 New Rochelle 1:25.75 4
16 Luther Gillespie 12 Cardinal Spellman 1:25.79 3
17 Billy Blatz 12 North Babylon 1:25.90 3
18 D.j. Brown 12 Walter G. O'Connell- 1:25.92 5
19 Kevin Atkinson 11 Baldwin 1:25.95 7
20 Christian Kuntz Fordham Prep 1:26.01 3
21 Avery Walas 11 Commack 1:26.03 1
22 Joseph White 11 Chaminade 1:26.97 5
23 Andrew Dorrite 11 Chaminade 1:27.01 5
24 Nick Constantino 11 Bellport 1:27.16 3
25 Bailey Imbo Bayport-Blue Point 1:27.38 6
26 Robert Mckissick 12 Baldwin 1:27.46 7
27 ??? ??? St. John the Baptist 1:27.80 8
28 Curtis Alexander 12 Bishop Ford 1:27.84 7
29 Nick Nogan 12 Northport 1:28.00 6
30 Brian Tress 12 Monsignor Farrell 1:28.01 4
31 Jonathan Collie 12 Cardinal Spellman 1:28.03 9
32 Shea Coltrain 12 North Babylon 1:28.26 7
33 Joshua Watkins 11 Huntington 1:28.38 5
34 Kareem Roberts 12 Bay Shore 1:28.47 6
35 Joshua Kotran 11 Packer Collegiate 1:28.52 5
35 Patrick Teese 11 Smithtown East 1:28.52 7
37 Brandon Nebiker 10 Monroe-Woodbury 1:28.73 3
38 Tom Castellano 12 Commack 1:29.09 5
39 Luigi Tirro 12 St. Joseph by the Se 1:29.13 4
40 Colin Rooney Joel Barlow High Sch 1:29.21 6
41 John Antonacci Bayport-Blue Point 1:29.51 6
42 Thomas Boisclair 12 Huntington 1:29.65 5
43 ??? ??? Freeport 1:29.74 10
44 Kevin Schwartz 12 Half Hollow Hills Ea 1:29.85 5
45 James Trofa 12 Sachem North 1:29.92 7
46 Luke Longo 10 Half Hollow Hills Ea 1:30.14 5
47 Mike Padala 12 Garden City 1:30.34 8
48 Bryan Sibble 12 Cicero-North Syracus 1:30.50 10
49 Nick D'Addesa 11 St. Joseph by the Se 1:30.51 6
50 Nicholas Oberle 11 Walt Whitman 1:30.60 8
51 Sam Mondello 12 St. Joseph by the Se 1:30.76 6
52 Edwin Liu 11 Brooklyn Tech 1:30.78 9
53 Rj Acosta 11 Northport 1:30.90 6
54 Daniel Stretz 10 Sachem North 1:30.97 7
55 Stephen Manternach 12 Packer Collegiate 1:31.19 7
56 Stephan Thomas 12 Half Hollow Hills We 1:31.24 11
57 Sam Sommer 12 Great Neck South 1:31.25 7
58 Ian Berry Islip 1:31.27 10
59 Kelsey Watson 12 Iona Preparatory Sch 1:31.40 8
60 Eric Herrman 10 Smithtown East 1:31.43 8
61 Alonzo Camille 12 Baldwin 1:31.55 12
62 Frank DeLeo 12 St. Joseph by the Se 1:31.62 6
63 James Laguerre 10 Ward Melville 1:31.73 11
63 Jordan Taddoni 11 Monsignor Farrell 1:31.73 8
65 Riwan Pelissier 12 Cardinal Hayes 1:31.86 13
66 Len Crawford 11 Smithtown West 1:31.99 10
67 Jeffrey Nan 12 Manhasset 1:32.00 8
68 Liam Eble 11 Longwood 1:32.05 6
68 Doug Castellano 12 Commack 1:32.05 7
70 ??? ??? Xavier 1:32.08 9
71 Samuel Maeglin 11 Bronx Science 1:32.13 12
72 Mike Tinti 11 St. John the Baptist 1:32.28 8
73 Michael Truhlar 12 Ward Melville 1:32.32 11
74 Steven Bomba 12 Iona Preparatory Sch 1:32.36 6
75 Brandon Silva 11 Holy Cross 1:32.40 13
76 Evan Russell 11 Cicero-North Syracus 1:32.59 12
77 John Pavacic 11 Smithtown West 1:32.65 10
78 Arjun Shah 12 Walt Whitman 1:32.85 8
79 Nicholas Uterano 11 Massapequa 1:32.92 15
80 ??? ??? St. Peter's 1:33.02 10
81 David Elliott 11 St. Peter's 1:33.22 9
82 Michael Sgambati 10 Elwood / John Glenn 1:33.36 12
83 Michael Savarese 12 Collegiate School 1:33.38 11
84 Brandon Linbrunner 11 Bellport 1:33.44 10
85 Matthew Tam 12 Manhasset 1:33.56 8
86 Dorwin Mitchell 12 Mount St. Michael 1:33.66 4
87 Isiaha Casino Newburgh Free Academ 1:33.70 10
88 ??? ??? Bay Shore 1:33.76 13
89 Jade White 12 St. Francis Prep 1:33.87 9
90 Kevin bellamy 12 Roslyn 1:33.97 13
91 Vin Claro 10 St. Joseph by the Se 1:34.00 7
92 Collins Ihaza 12 Elmont Memorial 1:34.04 11
93 Sven Vogel 1:34.06 12
94 ??? ??? Manhasset 1:34.15 11
95 Jared Gershowitz 10 Half Hollow Hills Ea 1:34.23 5
96 Jason Barnes 12 Mount St. Michael 1:34.45 12
97 Billy Dunn 12 Xavier 1:34.47 9
98 Giuseppe Fiorina 11 St. Peter's 1:34.55 9
99 Walter Briggs 11 Kingston 1:34.75 14
100 Joseph Kim 11 Great Neck South 1:34.81 12
101 Britton Boyce 11 Sayville 1:34.83 15
102 Boubacar Diallo 11 Bronx Science 1:34.85 7
103 Craig Davidson 12 Sayville 1:34.87 14
104 Will Ziebold 10 Collegiate School 1:34.88 11
105 Paul Tutone 11 Xaverian 1:35.02 12
106 Tommy Vittuci 11 Syosset 1:35.07 13
107 Derald Coleman 9 Bishop Ford 1:35.21 9
108 Brian Lee Stuyvesant 1:35.31 15
109 Jace Pearson 11 Holy Trinity 1:35.48 13
110 Stefan Hugel 12 Garden City 1:35.55 9
111 Robbins Jack 10 Syosset 1:35.76 15
112 ??? ??? Connetquot 1:35.85 11
113 Pat Leddy 10 Connetquot 1:35.87 11
114 Sahil Anand 10 Roslyn 1:35.90 11
115 Chris Regan 12 Iona Preparatory Sch 1:35.98 11
116 Sebatian Guzman 12 Bay Shore 1:36.21 15
117 Brock Schmid 12 North Babylon 1:36.42 14
118 Jeremiah Isaac 10 Elmont Memorial 1:36.44 12
119 Kevin Solar Saint Anthony's 1:36.64 9
120 Thomas Olsen 12 Sachem North 1:36.65 12
121 ??? ??? Central Islip 1:36.96 14
122 Kosi Jopseph 10 New Rochelle 1:37.20 13
123 ??? ??? Syosset 1:37.32 15
124 Rudolph Walker 11 Bishop Loughlin 1:37.57 14
125 Charolon Foster 1:37.92 9
126 Nick Erwin 10 Cicero-North Syracus 1:37.98 10
127 Spencer Schiappa 12 Massapequa 1:38.52 14
127 Mitchel Thomas 9 Cardinal Spellman 1:38.52 9
129 Deshawn Simms 10 Bishop Loughlin 1:38.64 15
130 Mike Franks 11 Rocky Point 1:38.68 6
131 ??? ??? Holy Trinity 1:38.71 14
132 ??? ??? Bronx Science 1:38.81 10
133 Kumar Mathura 9 Monroe-Woodbury 1:38.82 11
134 Zachary Austin 12 Central Islip 1:38.97 14
135 Jon Toto 11 Garden City 1:39.87 13
136 Tristan Tello 12 Great Neck South 1:39.90 12
137 Jack Chen 11 Brooklyn Tech 1:40.29 13
138 Michael Garcia 11 Kellenberg Memorial 1:41.19 15
139 Jose Villatoro 12 Walter G. O'Connell- 1:42.33 14
140 Zafir Muir 11 LaSalle Academy (NYC 1:43.35 13
141 Steven Mosher 10 Walter G. O'Connell- 1:43.53 14
142 David Gambino 10 Sewanhaka 1:44.02 15
143 Daniel McCarthy Fordham Prep 1:44.51 13
144 Zach Boland Joel Barlow High Sch 1:45.43 10
145 Winston Freeman 9 York Prep School 1:45.49 15
146 Aidan Lancer 8 Kingston 1:47.31 14
147 Jayson Hines 8 Kingston 1:48.71 14
148 Ryan Koabel General Douglas MacA 1:48.78 15
149 Tyrique Graham 12 Mount St. Michael 1:48.79 10
150 Bruce Ratliff 12 LaSalle Academy (NYC 1:48.92 13
151 Andonis Hughes 10 Xaverian 1:54.21 15
Freshmen Girls 55 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Elly Scherer 9 Randolph HS 9.55 1
2 Victoria Jones-Alleyn 9 New Rochelle 9.74 1
3 Alyssa Yeboah-kodie 8 Garden City 9.99 1
4 Tori Peters 9 Bishop Loughlin 10.18 1
5 Sophia Leone 9 Bay Shore 10.21 1
6 Lindsay Mcgovern Bayport-Blue Point 10.42 2
7 Alexandra Prugh 9 New Rochelle 10.47 1
8 Alexandra Amazan 9 New Rochelle 10.49 1
9 Antoinette Nicholas 9 Garden City 10.61 2
10 Julia Forbes 9 Garden City 10.62 2
11 Hanna Wickes Monroe-Woodbury 10.68 2
12 Brigitte Strobl Bayport-Blue Point 10.69 2
13 Emma Lu 9 Great Neck South 10.80 3
14 Kelsey Hadsall 9 Massapequa 10.84 3
15 Madison Graifman 8 Elwood / John Glenn 10.86 4
16 Daiysa Gviden Monroe-Woodbury 10.87 2
17 Melanie Lam 9 Great Neck South 10.97 3
18 Rachel Volpe 9 Kingston 11.00 3
19 Isabella Yannuzzi 9 Hackley School 11.03 4
20 Kayla Bryant 10 North Babylon 11.05 3
21 Kianna Franklin 9 North Babylon 11.06 4
22 Georgiana Trizano 9 Ursuline School 11.13 2
23 Emma Schroh 9 Warwick Valley 11.18 3
24 Elizabeth Brockey 9 Ward Melville 11.19 2
25 Ashna Bouaz 9 North Babylon 11.20 5
26 Megan Conroy 9 General Douglas MacA 11.77 4
27 Jennifer Roche 9 Ursuline School 11.91 5
28 Kyla Flores 11 Elizabeth HS 12.00 4
29 Stephanie Blaskovic 9 St. Francis Prep 12.02 3
30 Angela Ciacci 9 Ursuline School 12.13 4
31 Kaila Tait-bosques 9 Kellenberg Memorial 12.16 5
32 Mary Grace Power 9 Archbishop Molloy 12.19 4
33 Sabrina Blaskovic 9 St. Francis Prep 12.66 3
34 Brooke Butler Joel Barlow High Sch 12.69 4
35 Hadley Delduca Saint Anthony's 13.31 1
36 Alyssa D'Angelo 9 Archbishop Molloy 14.88 5
Sophomore Girls 55 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Bridget McNierney 10 Kellenberg Memorial 9.07 1
2 Michelle Mitchell 10 Monroe-Woodbury 9.24 1
3 Kristyn Alonzo 11 General Douglas MacA 9.82 1
4 Shannon Costello 10 St. John the Baptist 9.96 1
5 Kirsten Fraas 10 Ward Melville 9.98 1
6 Mariah Howard 10 Mary Louis Academy 10.37 1
7 Annmarie Skula 10 Rocky Point 10.40 2
8 Kayla Challenor 10 St. John the Baptist 10.41 2
9 Kayla Lopez 10 Bay Shore 10.45 1
10 Julia Baker 10 Hackley School 10.48 2
11 Mackenzie Bostrom 10 Garden City 10.86 2
12 Kelly Felicetta 10 Ursuline School 10.96 1
13 Margaret McDevitt 10 Kellenberg Memorial 11.04 2
14 Isabella Dudek 10 Archbishop Molloy 11.07 4
15 Jessica Szymeczek 10 Archbishop Molloy 11.12 4
15 Alexa DiIorio 10 Ursuline School 11.12 2
17 Kelly Grogan 10 Archbishop Molloy 11.21 2
18 Grace Anne Crockett 10 Archbishop Molloy 11.29 3
19 Dominique Vidal 10 Ursuline School 11.31 4
20 Maddy Blanthorn 10 Ward Melville 11.39 2
21 Isabella Llano 10 Elwood / John Glenn 11.42 3
22 Deanna Lucci 10 Archbishop Molloy 11.52 3
23 Emily Ly 10 Central Islip 11.55 3
24 Ellen Sioris 10 Division Avenue 11.76 4
24 Gabriella Deleon 10 Archbishop Molloy 11.76 3
24 Abby Slifkin Monroe-Woodbury 11.76 3
27 Lauren Durante Archbishop Molloy 11.93 4
28 Tina Wu 10 Roslyn 11.94 4
29 Christina Pedra Saint Anthony's 12.06 5
30 Sotiria Pateroulakis 10 Archbishop Molloy 12.26 5
31 Campbell Berek Saint Anthony's 12.31 5
32 Daisy Demasi Archbishop Molloy 12.37 5
33 Natalie Fargo 10 Archbishop Molloy 12.43 4
34 Katherine Stallone Saint Anthony's 12.97 5
35 Emily Rudolph 10 Archbishop Molloy 13.17 5
Varsity Girls 55 Meter Hurdles Prelims
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Samantha Kral 12 Randolph HS 8.46 1
2 Tamoya Brown 12 Elizabeth HS 8.69 3
3 Yoon Seo Lee 12 Commack 8.75 3
4 Melanie Trinkwald 12 Sayville 8.80 1
5 Aviana Goode 9 Bay Shore 8.84 4
6 Danae Glover 11 North Babylon 8.95 2
7 Nichole Anderson Saint Anthony's 9.00 1
8 Nailah Braxton 12 Bay Shore 9.09 2
9 Briana Sweeney 11 Longwood 9.26 4
9 Josephine Colon 12 Sayville 9.26 3
11 Casey Hasher Bayport-Blue Point 9.30 2
12 Tiera Kennedy 12 Elizabeth HS 9.31 4
13 Aliyah Matta 11 Newburgh Free Academ 9.32 2
14 Sametrius Comer 12 Elizabeth HS 9.33 2
15 Sidnee 12 Compere Islip 9.36 3
16 Ali Badalato 11 Kingston 9.50 5
17 Kristina 12 Lerikos Islip 9.56 4
18 Alyza Ngbokoli 12 Hackley School 9.68 2
19 Madison 12 Grando Islip 9.69 2
20 Monet Schultz 11 Springfield Gardens 9.73 1
21 Paige Picascio 11 Sachem East 9.74 1
22 Sinclaire Smith 11 Kellenberg Memorial 9.78 5
23 Erica Silhan 11 Bay Shore 9.86 1
24 Christie Catterson 11 Kellenberg Memorial 9.89 6
24 Christina Vargas 12 Farmingdale 9.89 3
26 Amanda Pearson 12 Monroe-Woodbury 9.90 2
27 Kathleen Cibuls Bayport-Blue Point 9.91 5
28 Samantha Pollucci 11 Division Avenue 9.99 4
29 Nicole Raimo 11 Islip 10.01 5
29 Brittany Coscio Saint Anthony's 10.01 1
31 Amanda Sprague 11 Connetquot 10.09 5
32 Kit Reynolds 12 Ward Melville 10.12 1
33 Crystal Gray 10 Central Islip 10.13 3
34 Kelsea Thompson 10 Farmingdale 10.15 4
35 Katelyn Prinz 11 Commack 10.16 5
36 Natalie Soltau 11 New Rochelle 10.17 3
36 Kathryn Sullivan 11 Sachem East 10.17 4
38 Madeline Egan 12 Sachem East 10.26 8
39 Michelle Urrutia 11 Ward Melville 10.28 8
40 Jennifer Hilaire 12 Connetquot 10.45 7
41 Virginia Cook 11 Trinity School 10.49 6
42 Victoria Moynihan 12 Hampton Bays 10.51 6
43 Ali Syzmanski 11 Ward Melville 10.52 5
43 Shannon Pizzella 11 Archbishop Molloy 10.52 3
45 Christina Peperno 12 Elwood / John Glenn 10.67 6
46 Victoria Krause Saint Anthony's 10.69 7
47 Emily Munson 12 Massapequa 10.70 5
48 Kimmikko O'connor 11 Riverhead 10.73 6
49 Alex Sedlak 11 Ursuline School 10.76 6
50 Nikki Mosby 12 Longwood 10.85 4
51 Megan McNamara 11 Archbishop Molloy 11.06 6
52 Dana Tyner 9 Sachem East 11.08 8
53 Bruna Bitanji 10 Great Neck South 11.13 7
54 Taylor Buechner 11 Sachem North 11.17 6
55 Erin Lule 12 Elwood / John Glenn 11.33 7
56 Nicole Costanzo 11 Sachem North 11.58 7
57 Jessica Hannon 12 Archbishop Molloy 11.80 7
58 Lordy Rene Central Islip 11.97 8
59 Lucy Peng 11 Archbishop Molloy 12.51 7
60 Jessica Goldberg 12 Roslyn 12.89 7
Varsity Girls 55 Meter Hurdles Finals
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Tamoya Brown 12 Elizabeth HS 8.67
2 Samantha Kral 12 Randolph HS 8.70
3 Melanie Trinkwald 12 Sayville 8.73
4 Yoon Seo Lee 12 Commack 8.86
5 Aviana Goode 9 Bay Shore 8.87
6 Aliyah Matta 11 Newburgh Free Academ 8.92
Freshmen Boys 55 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Liam Rock 9 Archbishop Molloy 8.80 1
2 Spencer Payton 9 Longwood 8.91 1
3 Adriano Atallah 9.54 1
4 Jonathan Ascher 9 Collegiate School 9.60 1
5 Jesse Brown 9 Archbishop Stepinac 9.89 1
6 Jahmik Curry 9 Huntington 10.09 1
7 Michael Accetta 9 Kellenberg Memorial 10.35 3
8 Christopher Dutra 9 Iona Preparatory Sch 10.39 2
9 Nicholas Romeo 9 Iona Preparatory Sch 10.56 2
10 Justin Muccio 9 St. Peter's 10.69 2
11 Nicholas Furci 9 Roslyn 10.72 2
12 Paul Bloshuk 9 Iona Preparatory Sch 11.12 1
13 Robert Ruspantini 9 St. Joseph by the Se 11.15 2
14 Sean Na 9 Great Neck South 11.17 3
15 Rocco Rago 9 St. Joseph by the Se 11.28 3
16 Miles Ragland 9 Archbishop Stepinac 11.41 1
17 Chris Clifton Bayport-Blue Point 11.68 3
18 Trystan Faur 9 Archbishop Molloy 11.71 3
19 John Hall 9 Archbishop Molloy 12.14 2
20 Greg Amitrano 9 St. Joseph by the Se 12.61 3
Sophomore Boys 55 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Juan Rosell 10 Central Islip 8.48 1
2 Jordan Washington 10 Iona Preparatory Sch 8.60 1
3 Andrew Smith 11 Riverhead 8.74 1
4 Joseph Panico 10 Kellenberg Memorial 8.84 1
5 Richard Kim 10 Commack 8.86 1
6 Gregory Adams 10 Kellenberg Memorial 9.03 1
7 Nigel Green 10 Archbishop Stepinac 9.21 1
8 Isaiah Williams 10 Freeport 9.36 2
8 Erit Perez 10 Newburgh Free Academ 9.36 3
10 Jonathon Lopez 10 Iona Preparatory Sch 9.68 2
11 Cj Sloat 10 Iona Preparatory Sch 9.73 1
12 Eromasare Aghomon 10 Bay Shore 9.81 3
13 Dariush Sabouri Forest Hills 10.20 3
14 Tate Laporte 10 Cicero-North Syracus 10.25 2
15 Zachary Kurre 10 Archbishop Molloy 10.31 3
16 Joe Demartino 10 Monsignor Farrell 10.34 2
17 Christopher Mesa 10 Archbishop Molloy 10.38 2
18 Tom Geoghegan 10 St. Joseph by the Se 10.39 3
19 Steven Kristie 10 Kellenberg Memorial 10.80 2
20 Spencer Pressley 10 New Rochelle 10.83 3
21 Anthony Balaguera 10 Archbishop Molloy 11.19 2
22 Greg Juliano 10 Xaverian 12.94 3
Varsity Boys 55 Meter Hurdles Prelims
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Luke Pascale 12 Roslyn 7.78 1
2 Christian Doherty Fordham Prep 7.93 1
3 Thomas Matera Fordham Prep 7.94 2
4 Javaun Porter 12 Chaminade 8.04 2
5 Nesbit Marcel 11 North Babylon 8.15 4
6 Morgan Austin 11 Cicero-North Syracus 8.16 4
7 John Stallworth 12 Connetquot 8.17 3
8 Josiah Arias Fordham Prep 8.18 4
9 Calvin Manchenko 12 Half Hollow Hills Ea 8.24 3
10 Kyle Nelson 12 Northport 8.29 1
11 Alex Gordon 12 Half Hollow Hills We 8.32 1
12 James Roberts 11 Chaminade 8.34 5
13 Nicholas Joesten 11 Chaminade 8.35 5
14 Clifton Russell 11 Riverhead 8.36 4
15 Dylan Foster 12 Archbishop Molloy 8.37 2
16 Aaron Mcfadden 10 Walter G. O'Connell- 8.38 1
17 Kevin Johnson 12 Randolph HS 8.39 3
18 Alex Gargiso 12 St. Joseph by the Se 8.41 4
19 Andy Fequence 12 Sewanhaka 8.44 6
20 Daniel Shapiro 11 Commack 8.45 3
21 Christopher Stelling Bayport-Blue Point 8.48 1
22 Donald Grupski 12 Massapequa 8.55 3
23 Bailey Imbo Bayport-Blue Point 8.56 3
24 Robert Cox 12 St. John the Baptist 8.57 4
25 Collin Mcalmont 11 Randolph HS 8.58 4
26 Jack Flood Bayport-Blue Point 8.59 1
27 Jake Murtha 12 Connetquot 8.60 2
28 Jack Lyons 12 Sayville 8.62 2
29 Vinny Gil 11 Sayville 8.64 4
30 Anfernee Hoyte 11 Bishop Loughlin 8.67 2
30 James Malloy 12 Regis 8.67 3
32 Chase Towse 11 Northport 8.69 6
33 Michael Sgambati 10 Elwood / John Glenn 8.70 6
34 Nathaniel Small 11 Holy Trinity 8.71 5
35 Malik Winds 10 Bay Shore 8.73 6
36 Kevin Flores 12 Great Neck South 8.74 6
37 Ali Niazi Islip 8.75 6
38 David Brookhim 12 Roslyn 8.77 7
39 Jack Logan 12 St. Joseph by the Se 8.85 2
40 Terence Clines 12 Chaminade 8.88 6
41 Anthony Baskerville 10 St. Benedict's Prep 8.91 5
42 Joe Tansey 11 George H. Hewlett 8.92 7
43 Andrew Salamone 11 Rocky Point 8.97 8
44 Ryan Mcandrews 11 Ward Melville 9.00 6
45 Adam Haber 12 Great Neck North 9.08 7
46 Conner Fullam 12 Northport 9.09 8
47 Justice Stoute 12 Bishop Ford 9.10 7
47 Scott Skuggevik 11 Longwood 9.10 7
49 Jamal Mendonca 12 Springfield Gardens 9.16 9
50 Ja'saun Young 11 Freeport 9.17 7
51 Erik Mello Bayport-Blue Point 9.18 5
52 Matthew Wilshere 12 Manhasset 9.19 5
53 Luke Ronchi 12 Randolph HS 9.24 2
54 Zeerak Ansari 12 George H. Hewlett 9.28 7
55 Terrell Williams 9.34 10
56 Christopher Bagno 12 Northport 9.35 9
57 Christian Henderson 11 Bishop Loughlin 9.37 7
58 Jeff Hamrlicek Bayport-Blue Point 9.41 10
59 Brandon Edwards 12 Connetquot 9.42 1
60 Arthur White 12 Newburgh Free Academ 9.47 8
61 Bjorn Njornsson 11 Division Avenue 9.52 5
62 Henry Lane 11 Ward Melville 9.54 8
63 Alonzo Camille 12 Baldwin 9.56 8
64 Abraham Suarez 12 Baldwin 9.59 9
65 Arjun Sharma 12 Great Neck South 9.60 11
66 Brandon Burns Saint Anthony's 9.67 8
67 Rubin Thomas 12 Commack 9.73 3
68 Daniel Chin 12 Roslyn 9.78 8
69 Miles Ashby 11 Baldwin 9.81 8
70 Joseph Kim 11 Great Neck South 9.82 11
71 Min Guk Kim 12 Great Neck South 9.83 10
72 James Reily 10 Sayville 9.90 11
73 Thomas DiGiuseppe 10 Kellenberg Memorial 9.95 9
74 Rafael Cohen 12 George H. Hewlett 9.96 11
74 Doug Castro 11 Walt Whitman 9.96 9
76 Matthew Mcclain 11 Smithtown West 10.01 10
77 Christian Ovalle 12 Archbishop Molloy 10.04 5
78 Allen Besas 11 Monroe-Woodbury 10.18 10
79 Bradley Spilka 11 Manhasset 10.28 10
80 Devon Zappolo 11 Iona Preparatory Sch 10.31 9
81 Mike Tinti 11 St. John the Baptist 10.51 10
82 Nicholas Lande 11 Holy Trinity 10.55 11
83 Steve Torres Islip 10.60 10
84 Josh Evans 11 New Rochelle 10.78 9
85 Isaac Sonike 11 St. Peter's 11.11 9
86 Zachary Lande 11 Holy Trinity 11.27 11
Varsity Boys 55 Meter Hurdles Finals
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Luke Pascale 12 Roslyn 7.64
2 Christian Doherty Fordham Prep 7.95
3 John Stallworth 12 Connetquot 8.00
4 Thomas Matera Fordham Prep 8.11
5 Nesbit Marcel 11 North Babylon 8.18
6 Javaun Porter 12 Chaminade 8.21
7 Josiah Arias Fordham Prep 8.23
8 Morgan Austin 11 Cicero-North Syracus 8.27
Varsity Girls 55 Meter Dash Prelims
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Danielle Correia 11 Kellenberg Memorial 7.38 3
2 Melissa June Saint Anthony's 7.41 2
3 Mallory Dugan 12 Commack 7.42 2
4 Monique Richards Saint Anthony's 7.47 4
5 Michaela Mincone Saint Anthony's 7.48 1
5 Courtney Sevcader Monroe-Woodbury 7.48 4
7 Ebonie Lewis 11 Sachem East 7.51 4
8 Felicia Cantine 12 Cardinal Spellman 7.57 3
9 Kathryn Hallett 10 Manhasset 7.61 1
9 Diamond Glatty Hempstead 7.61 1
11 Stephanie Osuji 11 Mary Louis Academy 7.62 3
11 Brianna Hoffman 11 Longwood 7.62 3
13 Julie Shanus 12 Rye Country Day Scho 7.63 1
14 Courtney Thomas 12 Kellenberg Memorial 7.64 2
15 Tessa Cavanaugh 12 Hackley School 7.71 4
16 Brittany Roser 12 Kingston 7.75 2
17 Megan Fiedler Saint Anthony's 7.76 2
18 Angel Pierre 11 Mary Louis Academy 7.77 2
19 Briana Munoz 12 Longwood 7.78 4
20 Samantha Pollucci 11 Division Avenue 7.85 5
21 Briana Taylor 11 Freeport 7.87 3
22 Samantha May 11 Sachem East 7.88 5
23 Rebecca Pierre-Antoin 12 Mary Louis Academy 7.89 3
24 Erica Goldman Saint Anthony's 7.90 7
24 Gabrielle Gilbert 10 Elizabeth HS 7.90 1
26 Julia Marks 11 Great Neck South 7.91 5
26 Melissa Michels 11 Sachem North 7.91 4
28 Jennifer 11 Egan Islip 7.92 7
29 Ivana Smith 10 Farmingdale 7.93 4
30 Natalia Balacco 11 Warwick Valley 7.97 5
30 Laura Jaeger 11 Garden City 7.97 2
30 Tatyana Gadson 11 Hempstead 7.97 2
33 Kelly Michalak 12 Archbishop Molloy 7.98 1
34 Corinne Lafrance 12 Skaneateles 7.99 6
35 Alicia Parks 12 Bay Shore 8.00 5
36 Naomi Judge 11 Central Islip 8.01 8
36 Dana Kurylyk 12 Fiorello H. LaGuardi 8.01 6
36 Emily Marlow 11 Farmingdale 8.01 6
39 Ashley Mercado 12 Sachem East 8.02 5
40 Kamla Kumar 11 Great Neck North 8.04 6
41 Janiyah Coleman Elizabeth HS 8.06 6
41 Briana Falcone 11 Massapequa 8.06 1
43 Lanay Crawford 12 Elizabeth HS 8.07 5
44 Aimee Kasmally 12 St. Francis Prep 8.08 3
45 Giovania Lerouge 11 Elizabeth HS 8.09 3
46 Celeste Corcoran 11 St. John the Baptist 8.10 5
47 Gabbi Cetta 11 Connetquot 8.11 6
48 Sarah Feldman 11 Bronx Science 8.13 1
49 Kerri Moran 11 Massapequa 8.14 6
50 Nicole Del Maestro 12 St. John Villa Acade 8.17 10
50 Ololade Afolayan 12 Archbishop Molloy 8.17 4
52 Jasmyn Smalls 12 North Babylon 8.18 8
53 Kristen Lomanto 11 Rocky Point 8.23 8
54 Gawaya Savage 12 Elizabeth HS 8.25 10
54 Melissa Stokes 12 St. Dominic 8.25 7
56 Tchad Ross 10 Farmingdale 8.26 7
56 Madison Mcmanus 11 Rocky Point 8.26 8
58 Victoria Rebollo 11 Our Lady of Mercy (C 8.27 8
59 Debra Archer 10 General Douglas MacA 8.28 7
60 Kristol King 11 Holy Trinity 8.31 7
61 Kelly Mackay 12 General Douglas MacA 8.32 9
61 Roslyn Smith 11 Bay Shore 8.32 9
61 Sarah Mahon 11 Kellenberg Memorial 8.32 7
64 Chantalle Black 12 North Babylon 8.33 9
65 Victoria Warnick 11 Monroe-Woodbury 8.42 7
66 Melissa Dabel Elizabeth HS 8.43 10
67 Da'Jhane Gardner 11 Mary Louis Academy 8.44 6
68 Virginia Cook 11 Trinity School 8.46 9
68 Vienna Francolino 10 St. John Villa Acade 8.46 10
70 Madalyn Iadanza 11 Sachem North 8.51 8
71 Alexandra Matteo 11 Manhasset 8.52 8
72 Michelle Urrutia 11 Ward Melville 8.53 11
73 Erika Diaz 12 Holy Trinity 8.57 9
74 Kelly Ingarra 12 Sachem North 8.61 11
75 Lordy Rene Central Islip 8.63 13
76 Mary Curatolo 12 St. John Villa Acade 8.64 11
77 Sydney Grajeda 11 Sacred Heart Academy 8.65 12
77 Daniela Isaacs 11 Division Avenue 8.65 11
79 Amy Juliano 11 Sacred Heart Academy 8.66 9
80 Sarah O'neill 11 St. John the Baptist 8.69 8
81 De'zhane Bennett 11 Holy Trinity 8.72 9
82 Zoe Saridakis 12 Kingston 8.73 13
83 Maria Hatzipietro 11 St. John Villa Acade 8.75 10
84 Gabrielle Manfredi Saint Anthony's 8.77 11
85 Kimberly Rolston 12 Sachem North 8.79 10
86 Victoria Moynihan 12 Hampton Bays 8.83 12
86 Venessa Gregory 11 Roslyn 8.83 10
88 Halle Darling Menking Fiorello H. LaGuardi 8.87 12
89 Samantha Levano 11 Sacred Heart Academy 8.91 13
89 Chrysalis Terrado 12 Archbishop Molloy 8.91 12
89 Emily Hayes 11 Our Lady of Mercy (C 8.91 11
92 Smantha Paralikas 9 Our Lady of Mercy (C 8.96 14
93 Amber - Rae Lawson 11 Sewanhaka 8.97 13
94 Jeami Van Weele Bayport-Blue Point 9.01 12
95 Isabelle Perciballi 10 Sacred Heart Academy 9.02 12
96 Lianne Butler Notre Dame 9.08 10
97 Marjorie Fajardo 11 St. Francis Prep 9.11 13
98 Jillian Spivey 12 Sacred Heart Academy 9.19 12
99 Jackie Malusa 12 Elwood / John Glenn 9.27 11
100 Letizia Yemma 12 St. John Villa Acade 9.29 11
101 Chelsie Alcivar 11 Mary Louis Academy 9.30 13
102 Grace O'connell 10 Sacred Heart Academy 9.33 13
102 Kimberly Gallagher 11 North Babylon 9.33 9
104 Bianca Sanchez 11 Hampton Bays 9.46 14
105 Alyssa Hall Bayport-Blue Point 9.47 13
106 Stephanie Lemus 9 Kingston 10.28 12
107 Charmy Patel Division Avenue 10.57 14
108 Sherly Vera 10 Central Islip 10.72 14
Varsity Girls 55 Meter Dash Finals
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Melissa June Saint Anthony's 7.31
2 Mallory Dugan 12 Commack 7.37
3 Danielle Correia 11 Kellenberg Memorial 7.40
4 Melissa Michels 11 Sachem North 7.48
5 Ebonie Lewis 11 Sachem East 7.60
6 Monique Richards Saint Anthony's 7.79
7 Courtney Sevcader Monroe-Woodbury 7.80
Freshmen Girls 55 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 A Mccaskill 8 Newburgh Free Academ 7.81 1
2 Christal Thompson 9 Elmont Memorial 7.86 1
3 Khalia Whyte 7 Elmont Memorial 7.90 1
4 Erykah Camal 9 Elmont Memorial 7.92 1
5 Samantha Lamantia Saint Anthony's 8.02 2
6 Kristina Duswalt 9 Elwood / John Glenn 8.07 1
7 Kimberly Bourgouin 11 Elizabeth HS 8.10 2
7 Briyanna Jones 7 Elmont Memorial 8.10 2
9 Zyndasha Farris 9 North Babylon 8.15 6
9 Alexis Hunter 9 Bishop Loughlin 8.15 1
11 Dacia Brodhead 9 Kingston 8.18 1
12 Tiffany Fleming 9 North Babylon 8.22 5
13 Nia Sturgis Elizabeth HS 8.23 3
14 Devin Abernethy 9 Rocky Point 8.28 4
15 Kelly Gardner 9 Sachem North 8.29 3
15 Alexis Siegel 9 St. John the Baptist 8.29 4
17 Tse-Sarah 9 Senior Islip 8.31 5
17 Johnna Fisher 9 Newburgh Free Academ 8.31 4
17 Isabella Toto Monroe-Woodbury 8.31 4
20 Jade Warner 9 Longwood 8.33 3
21 Brigitte Strobl Bayport-Blue Point 8.34 8
22 Samantha Pepe 9 Farmingdale 8.36 2
23 Isabelle Poptean 9 Archbishop Molloy 8.40 9
24 Elizabeth Mazzucca Saint Anthony's 8.45 3
25 Rachel Darius 7 New Rochelle 8.46 1
26 Khayandra Tapuro 9 Archbishop Molloy 8.47 9
26 Ashely Belgrave 10 Farmingdale 8.47 4
28 Cameron Heaney 9 Hampton Bays 8.48 6
29 Monique Greer 9 Freeport 8.50 10
29 Kalea Brown 9 Freeport 8.50 11
31 Gabrielle Asher 8 Newburgh Free Academ 8.55 3
32 Deonna Horne 9 Freeport 8.56 11
33 Jenna Serrano 9 Kingston 8.59 4
34 Bridget Mc Loughlin 9 Bronx Science 8.61 6
35 Fatoumata Sanogo 9 Mary Louis Academy 8.65 3
36 Delfina Brancehi Central Islip 8.70 7
37 Ariana Urena 9 Mary Louis Academy 8.73 2
37 Amanda Estrada 9 St. Francis Prep 8.73 2
39 Sophia Modica 9 Massapequa 8.74 7
39 Bianca Leconte 9 Mary Louis Academy 8.74 2
41 Kristina Linton 9 Holy Trinity 8.79 5
41 Emma Lu 9 Great Neck South 8.79 6
43 Lindsay Mcgovern Bayport-Blue Point 8.80 8
44 Drew Zaweski Hampton Bays 8.81 7
44 Amanda Chevez 9 St. Francis Prep 8.81 3
46 K Delorsa Newburgh Free Academ 8.85 5
47 Kimberly Jean-raymond Saint Anthony's 8.91 6
48 Briana Connolly 9 St. John Villa Acade 8.95 11
49 Jacqueline Pileggi Saint Anthony's 8.97 5
50 Noelle Whitney Division Avenue 8.98 5
51 Alexis Johnson 11 Elizabeth HS 9.06 2
52 Melissa Conelli 9 Garden City 9.07 7
53 Gianna Tofano 9 Massapequa 9.08 6
54 Lexi Ringle Massapequa 9.10 7
55 Emily Bartlett Kellenberg Memorial 9.11 7
56 Valeria Quezada 8 Kingston 9.16 4
57 Chloe Gonzales 9 Archbishop Molloy 9.22 8
58 Elizabeth Prosper 9 St. Francis Prep 9.24 9
59 Kimberly Wong Great Neck South 9.25 9
60 Maggie White 9 Sacred Heart Academy 9.28 7
61 Christy Dey 9 Archbishop Molloy 9.34 8
62 Selinay Ozdemir Division Avenue 9.37 8
62 Mika Leonard 8 Warwick Valley 9.37 4
64 Mikayla O'brien 9 Kellenberg Memorial 9.38 7
65 Isabella Barsalona Saint Anthony's 9.41 6
66 Tamia Bowser 9 Bishop Loughlin 9.43 11
67 Caitlin Browne 9 Sacred Heart Academy 9.47 8
68 Ivian Vasquez Division Avenue 9.50 8
69 Julia Rukaj 9 Archbishop Molloy 9.51 9
70 Kelly Kern 9 Mary Louis Academy 9.52 3
71 Linda Duverne 9 Bishop Loughlin 9.56 10
72 Julia Reilly 9 Sachem North 9.58 6
73 Alessandra Petrucci 9 Our Lady of Mercy (C 9.60 5
74 Stephaney Umana 9 Archbishop Molloy 9.68 10
75 Allison Park 9 Archbishop Molloy 9.70 10
76 Sara Leston 9 Archbishop Molloy 9.74 10
77 Elizabeth Levano 9 Sacred Heart Academy 9.77 9
78 Stefanie Montalbano 9 Our Lady of Mercy (C 9.81 9
79 Alejandra Espinel 9 Archbishop Molloy 9.85 9
80 Kassandra Bordone 9 Our Lady of Mercy (C 9.91 5
81 Gianna Federico 9 St. John Villa Acade 9.97 11
82 Margaret Gasparick St. John Villa Acade 10.07 10
83 Julia Scheuttig Notre Dame 10.26 11
84 Kathleen Hieb 9 Our Lady of Mercy (C 10.81 8
Sophomore Girls 55 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Keyshanna Syms 10 Longwood 7.81 1
2 Kelsey Akpan 10 Lab Museum United 8.02 2
3 Mia Hardy 10 Longwood 8.03 3
4 Jarielle Isaac 10 Elmont Memorial 8.04 3
5 Brigid Maelia 10 Kellenberg Memorial 8.05 4
6 Jeanine Perrelli 10 St. John the Baptist 8.06 1
7 Raechelle Emanuel 10 Hackley School 8.08 2
8 Rhoda Lynch Baldwin 8.19 6
8 Kiara Powell 10 Holy Trinity 8.19 2
10 Nicole Bauer 10 Monroe-Woodbury 8.22 1
11 Destiny Thomas 10 Central Islip 8.23 1
12 Coyyona Smallwood 12 Elizabeth HS 8.24 5
13 Allison Tolentino 10 Division Avenue 8.28 3
14 Vicky Laird Newburgh Free Academ 8.32 2
15 Neo Douyon 10 Kellenberg Memorial 8.37 4
16 Alexis Acevedo 10 Monroe-Woodbury 8.39 3
17 Grace Shumway 10 Kingston 8.40 1
18 Kimarah Alcide 10 Central Islip 8.53 6
18 Courtney Baldwin 10 Rocky Point 8.53 2
20 Rosie Mahan 10 Massapequa 8.56 2
21 Danielle Carolo 10 St. Dominic 8.58 3
22 Sydney Cherkes Saint Anthony's 8.60 4
22 Autumn Tiockowski Hampton Bays 8.60 3
24 Adiza Awwal 10 Central Islip 8.63 2
25 Ellen Sioris 10 Division Avenue 8.66 5
25 Erica Waleski 11 Kellenberg Memorial 8.66 4
27 Elsie Dowuona Hammond Bronx Science 8.75 7
28 Alayah Connor 10 Holy Trinity 8.76 3
29 Andrea Jaramillo 12 Central Islip 8.77 4
30 Samantha Cherry 10 North Babylon 8.78 5
31 Crystal Thai 10 Division Avenue 8.82 2
32 Kristen Yost 10 St. Francis Prep 8.87 4
33 Kayla Lopez 10 Bay Shore 8.89 1
34 Bethany Cruz 10 Longwood 8.92 1
34 Savannah Wang 10 St. Francis Prep 8.92 4
36 Tina Wu 10 Roslyn 8.99 7
37 Patricia Tolentino Division Avenue 9.04 5
38 Jessica Byrne 10 Sacred Heart Academy 9.12 5
38 Nicole Rizzo 10 Our Lady of Mercy (C 9.12 5
40 Jessica Futoran 10 Roslyn 9.25 5
41 Michelea Allen 10 Bishop Loughlin 9.34 6
42 Kayla DeCristofaro Saint Anthony's 9.47 6
43 Laila Costello 10 Lab Museum United 9.49 4
44 Tianna Palmer Holy Trinity 9.61 3
45 Isabella Adams Saint Anthony's 9.65 7
46 Alex Sember 8 Kingston 9.84 1
47 Rebecca Reaedon 10 Our Lady of Mercy (C 9.85 6
48 Sasha Meus 10 St. Francis Prep 10.11 7
49 Elizabeth Madigan 10 Our Lady of Mercy (C 10.12 6
50 Luciana Salas 10 St. Francis Prep 10.23 6
51 Rebecca Keenan 10 Our Lady of Mercy (C 10.79 5
52 Sara DeMauro 10 Holy Trinity 10.88 7
Varsity Boys 55 Meter Dash Prelims
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Christopher Belcher 12 Sayville 6.47 4
2 Laray Smith 12 Xaverian 6.56 1
3 Aaron Ormon 11 St. Dominic 6.65 2
4 Tyler Cooper 11 St. Benedict's Prep 6.66 3
5 Jordan Wright 10 Shoreham-Wading Rive 6.71 2
6 Mozai Nelson Saint Anthony's 6.72 1
6 Justin Guerre 11 St. Francis Prep 6.72 4
6 Alex Lui 11 Stuyvesant 6.72 2
9 Mustafaa Dais 11 Hackley School 6.73 3
10 Derrick Wang 10 Great Neck South 6.75 4
10 Ian Parnell 12 Hackley School 6.75 2
12 Enoch Evelyn 12 Kellenberg Memorial 6.77 2
13 Myles Santiago 12 Kingston 6.79 3
13 Aziz Smith 10 St. Benedict's Prep 6.79 2
15 Kasim Thomas 11 Mount St. Michael 6.80 3
16 Dayshawn Taylor 11 Longwood 6.84 1
17 Jay Sutherland 12 Smithtown East 6.87 6
18 5074 12 Sewanhaka 6.88 4
19 Seth Wilson 10 Monroe-Woodbury 6.89 1
19 Justin Walker 12 Central Islip 6.89 3
19 David Norman 11 Xaverian 6.89 2
22 Adam Hymowitz 12 Smithtown West 6.90 5
23 Shane Harris 10 Smithtown East 6.91 12
23 James Green Xaverian 6.91 1
25 Paul Jean 12 Elmont Memorial 6.92 7
25 Montavis Brown 11 Longwood 6.92 6
27 Calvin Aristide 12 Elmont Memorial 6.94 6
27 Andrew Lapreziosa 11 Smithtown West 6.94 1
27 Karmone Beliard Newburgh Free Academ 6.94 3
27 Jamel Lewis 12 Cardinal Spellman 6.94 3
31 Kendell Ebron 10 Monroe-Woodbury 6.95 8
31 Karlhenrey Syffrard 12 St. John the Baptist 6.95 4
33 Endy Villalona 10 Freeport 6.97 11
33 Aubrey Archer 11 Xavier 6.97 6
33 Emerson Felix 11 Baldwin 6.97 4
36 Matthias Eato 12 Bay Shore 6.98 10
36 Rayshawn Walker 12 Baldwin 6.98 5
38 Scott Midgett 12 Xavier 6.99 14
38 Peter Hsu 10 Ward Melville 6.99 7
38 Selwyn Benjamin 11 St. Benedict's Prep 6.99 6
38 Patrick Heumegni 12 Cardinal Hayes 6.99 4
42 Skandal Delince Saint Anthony's 7.01 5
42 Jvaughn Tyson Islip 7.01 7
44 Alexander Delacruz 12 Freeport 7.02 13
44 Jack Curry 9 Garden City 7.02 15
46 Ramel Joseph 12 St. Francis Prep 7.03 3
47 Tanner Celebi 12 Commack 7.04 10
48 Joseph Sayad 12 Xavier 7.05 9
48 Nolan Chae Islip 7.05 8
50 Caleb Jenkins 12 Freeport 7.06 12
50 James Lienhardt 10 Randolph HS 7.06 5
50 Windell Blake 12 George H. Hewlett 7.06 1
53 Taquan Thomas 11 Manhasset 7.08 9
53 Matt Trabold 12 Garden City 7.08 13
53 Gary Parker Islip 7.08 13
53 Tristan Leconte 12 Roslyn 7.08 12
53 Jevon Smith 11 Bishop Ford 7.08 6
58 Scott D'antonio 12 Garden City 7.09 14
58 Gunnar Brewen 10 Randolph HS 7.09 10
60 David Beliard 12 Newburgh Free Academ 7.10 2
60 Khari Cummings 11 Baldwin 7.10 4
62 Dylan Winter 12 Monroe-Woodbury 7.11 14
62 Robert Abad 12 St. Raymond's 7.11 10
62 Joseph Eads 12 Connetquot 7.11 5
62 Malik Warner 11 Bishop Ford 7.11 6
66 Christopher Cueba 12 St. Raymond's 7.12 22
66 Jake Lown 12 Northport 7.12 11
66 Christopher Lechler 12 Chaminade 7.12 5
69 Patrick Jackson 11 Sayville 7.13 16
69 Marc Silverman 11 Massapequa 7.13 8
69 Will Denise 11 Rocky Point 7.13 11
69 Alex Muniz 12 Smithtown West 7.13 5
73 Alex Frost 12 Regis 7.15 18
73 Brett Rickles 12 Half Hollow Hills We 7.15 7
73 Dan Goodelman 12 George H. Hewlett 7.15 8
76 Christopher Frey 12 Chaminade 7.16 15
76 Ty Lilly Bayport-Blue Point 7.16 12
78 Shafeeq Turner 12 Holy Cross 7.17 9
78 Deshaun Hewitt 12 Half Hollow Hills Ea 7.17 1
80 Matthew Walker 11 Smithtown West 7.18 17
81 Kevin Mills 10 Chaminade 7.19 15
81 Robert Bambil 11 Archbishop Stepinac 7.19 10
83 Justin Jones 10 Baldwin 7.20 17
83 Ethan Riske 12 Rocky Point 7.20 10
85 Robert Valenti 12 Smithtown West 7.22 17
85 Robert Orlando 12 St. Joseph by the Se 7.22 8
87 Joseph Morici 11 Sayville 7.23 19
87 Michael Douilly 12 St. Dominic 7.23 19
87 Vannderl Senat 11 Holy Cross 7.23 9
90 Raymond Bosques 11 Baldwin 7.24 17
90 Brandon Dixon 12 Smithtown East 7.24 12
90 Juwan Wilson 12 Holy Cross 7.24 8
93 Clavel Coleman 12 St. Raymond's 7.25 15
93 Timothy Broome 12 Smithtown West 7.25 17
95 David Gandolfo Bayport-Blue Point 7.26 13
96 Brandon Perpall Saint Anthony's 7.27 7
97 Brent Fogel 11 Half Hollow Hills Ea 7.28 14
98 Alex Rosenbauer 12 St. Joseph by the Se 7.29 11
98 Donte McKenzie 12 Holy Trinity 7.29 15
100 Greg Ahlsen 11 Walt Whitman 7.30 16
100 Aidan Krim 10 Chaminade 7.30 11
100 Alex Soriano 11 Holy Cross 7.30 8
103 Louis Roberts 11 Mount St. Michael 7.31 12
104 Kevin So 12 Xavier 7.32 20
104 Thomas Preite Fordham Prep 7.32 7
106 Trayvon Wynn 12 Cicero-North Syracus 7.34 8
107 siaori stewart 11 Division Avenue 7.36 21
107 Daniel Weber 12 Connetquot 7.36 17
109 Robert Wright St. Francis Prep 7.37 14
109 Onye Onwukanjo 12 New Rochelle 7.37 10
111 Mike Whiteman St. Francis Prep 7.38 13
112 Anthony Jean Baptiste 11 Holy Cross 7.39 16
113 Antoine Griffin 11 Holy Cross 7.40 11
114 Devin Kinney 11 Monsignor Farrell 7.41 13
114 Adenawel Ledesma 12 Cardinal Hayes 7.41 11
116 Jude Martinez Fordham Prep 7.42 12
117 Chris Ricardo 11 Smithtown West 7.45 18
117 Sean Conway Islip 7.45 19
117 Michael Sugamele 12 Massapequa 7.45 12
120 Maurice Rose 11 Holy Trinity 7.48 16
120 David Esposito 9 St. Joseph by the Se 7.48 11
122 Daniel Huff 12 Holy Trinity 7.49 21
122 Edwin Rodriguez 12 Walt Whitman 7.49 16
124 Artyom Szeglin 11 Sayville 7.50 20
124 Frederick Bailey 11 Sewanhaka 7.50 9
124 Tyquan Jack 12 Walt Whitman 7.50 17
127 Luciano Mejia 11 Xavier 7.51 18
127 Jake Miller 12 Manhasset 7.51 18
129 Spenser Sohmer 11 Hackley School 7.52 17
130 Ryan Mcandrews 11 Ward Melville 7.54 18
130 Lyle Whitsit 12 Ward Melville 7.54 13
132 Mark Santiago St. Raymond's 7.55 19
132 Edward Lopata 11 Xavier 7.55 9
132 Kristian Green 11 Holy Trinity 7.55 7
135 Alexander Bryan 9 Mount St. Michael 7.56 15
135 Will Kobel 10 St. Francis Prep 7.56 13
137 Brian Wildes 11 Xavier 7.59 19
137 Anthony Jones 12 Mount St. Michael 7.59 14
139 Jeff Palma 12 North Babylon 7.61 15
140 Bereford Burgan 11 Mount St. Michael 7.62 14
141 Transport Zachary 11 Great Neck North 7.64 21
142 Anthony Yanni 11 Xavier 7.66 9
143 Kelvin Woo 11 Great Neck South 7.67 18
144 Jose Reyes 11 Elwood / John Glenn 7.68 20
145 Tim O'leary 12 Sayville 7.69 19
146 Brian Contino Holy Cross 7.70 16
147 Jesse Matos 10 Elwood / John Glenn 7.71 20
147 Tim Faranda 10 Archbishop Stepinac 7.71 18
149 Dennis Gallagher 12 St. Dominic 7.72 15
149 Min Guk Kim 12 Great Neck South 7.72 18
151 Alexander De La Rosa 11 Lab Museum United 7.73 21
152 Tariq Oliver St. Francis Prep 7.75 14
153 Daniel Falcones 12 Holy Trinity 7.76 22
154 Brian Tully 11 Chaminade 7.79 9
155 Tyrik LaCruise Fordham Prep 7.82 16
156 Blake Forde 11 North Babylon 7.83 21
157 Michael Coan 11 Sayville 7.88 20
157 Matt Byrnes 11 Holy Trinity 7.88 19
159 Dominick Cabey 11 St. Dominic 7.91 16
160 Antonio Bethune 11 Forest Hills 7.94 5
161 Marcus McGinnity 11 Lab Museum United 8.00 22
162 Dylan Bodo 11 Holy Trinity 8.03 20
163 Daequan Bonefont 11 Monroe-Woodbury 8.12 22
164 Gittens Kadeem 12 Holy Trinity 8.20 22
165 Andrew Krahm 12 Holy Trinity 8.21 19
166 Kyle Burke Sayville 8.44 21
167 Chikpe NKenke 11 Holy Cross 8.56 20
168 Terry Mcdonald 10 Archbishop Stepinac 8.64 22
169 Patrick Cooke 12 Holy Trinity 9.52 21
170 Umar Zahid 10 Archbishop Stepinac 9.60 21
Varsity Boys 55 Meter Dash Finals
==============================================================
Name Yr Team Time
--------------------------------------------------------------
1 Christopher Belcher 12 Sayville 6.48
2 Laray Smith 12 Xaverian 6.55
3 Tyler Cooper 11 St. Benedict's Prep 6.62
4 Aaron Ormon 11 St. Dominic 6.69
4 Alex Lui 11 Stuyvesant 6.69
6 Jordan Wright 10 Shoreham-Wading Rive 6.76
7 Mozai Nelson Saint Anthony's 6.79
Freshmen Boys 55 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Jahnique Dessaline 9 Newburgh Free Academ 7.02 1
1 Kwesi Thomas-henderso Saint Anthony's 7.02 1
3 Eli Simmons 9 St. Benedict's Prep 7.04 1
4 Aaron Williams 9 Central Islip 7.10 1
5 Justin Covington Cardinal Hayes 7.14 2
6 Keelan Thomas 9 Mount St. Michael 7.18 1
7 Nicholas Lawrence 9 Bishop Loughlin 7.19 1
8 Nuku Tsiagbe 9 New Rochelle 7.26 2
9 Tim Poindexter Cardinal Hayes 7.31 2
10 Winters Jahjuan 9 North Babylon 7.33 2
11 Frank Perez Fordham Prep 7.40 7
11 Zuberi Symister Saint Anthony's 7.40 2
13 Andrew Coleman 9 Monsignor Farrell 7.42 1
14 Ori Ran 9 Great Neck North 7.43 3
15 Abel Flores 9 Kingston 7.44 2
16 Dion Spradley 7.47 8
16 Aaron Mayers Cardinal Hayes 7.47 3
16 Magnum Phelps 9 St. Benedict's Prep 7.47 1
19 Joe Agramonte 10 St. Raymond's 7.52 4
20 Luc Johnson 9 Holy Cross 7.53 6
21 Nicholas Zeolla 9 Longwood 7.57 4
22 Raphael Ortega 9 Newburgh Free Academ 7.59 2
23 Joseph Somma 9 St. Joseph by the Se 7.63 3
24 Charles Harvin 9 Archbishop Stepinac 7.65 2
25 Nicholas Vitiano 9 Holy Cross 7.66 5
26 John Arias 9 Huntington 7.72 5
26 Jeremy Benavides 9 Central Islip 7.72 5
28 William Banks 9 New Rochelle 7.74 3
28 Shawn Cornell-sc 9 Longwood 7.74 5
30 Aaron Hewson 9 Cicero-North Syracus 7.77 6
31 Donovan Patterson 9 Holy Cross 7.80 6
32 Exayvian Crowell 9 Huntington 7.84 4
33 Brandon Chen 9 Great Neck South 7.85 3
34 Andrew Levy 9 Mount St. Michael 7.89 4
35 Jonathan Delgado St. Raymond's 7.90 6
35 Justin Muccio 9 St. Peter's 7.90 5
35 Dante Wynn 9 Monroe-Woodbury 7.90 3
38 Keneean Smith 9 Bishop Loughlin 7.95 7
39 Joe Schmidt 9 Monsignor Farrell 7.98 3
40 Elias Kalomiris 9 Sayville 7.99 6
41 Joseph Reiter 9 Elwood / John Glenn 8.06 6
42 Nathaniel Fonseca 9 Mount St. Michael 8.10 3
43 Jose Rivera 9 St. Raymond's 8.14 7
43 Joe Colucci 9 Archbishop Stepinac 8.14 4
45 Santiago Sierra 9 Great Neck South 8.20 4
46 Joel Fitzgerald 9 Mount St. Michael 8.21 5
47 Devin Duncan St. Raymond's 8.25 7
48 Infinite Tucker 9 Huntington 8.26 4
49 Adam Alacantra 10 St. Raymond's 8.30 9
49 Jiamar Figueroa Mount St. Michael 8.30 6
51 Scott Kurten 11 Elwood / John Glenn 8.36 8
52 Ryan Damico 9 Manhasset 8.42 7
53 Dylan Coley-bish 9 Sayville 8.46 8
54 Nikhil Dhande 9 St. Dominic 8.47 9
54 Nicholas Arzola 9 Archbishop Stepinac 8.47 6
56 Ryan Lawrence 9 Monsignor Farrell 8.49 5
57 Ruben Perez St. Raymond's 8.52 9
58 Sean Heffernan 9 St. Dominic 8.53 9
59 Jeremy Estrella St. Raymond's 8.59 8
60 Earl Jones 9 Mount St. Michael 8.64 4
61 Eric Sanchez 9 Archbishop Stepinac 8.70 7
62 Deon Rebuisr St. Raymond's 8.75 9
63 Malcolm Smikle 9 Mount St. Michael 8.77 5
64 John John 9 Archbishop Stepinac 8.85 7
65 Miguel Iglesias St. Raymond's 9.19 8
66 Tristan Blatt 9 St. Dominic 9.24 8
67 Jas Segarra 9.35 9
68 Foster Hoxha 10 St. Raymond's 9.97 8
69 Brandon Rodriguez 9 St. Raymond's 10.33 9
Sophomore Boys 55 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time H#
-----------------------------------------------------------------
1 Anton Porter 10 Mount St. Michael 6.62 1
2 Sidney Gibbons Monsignor McClancy 6.89 1
3 Brad Monegro Saint Anthony's 6.97 3
4 Rahaem Haynes 10 Cardinal Hayes 6.99 1
5 Brett Clarke 10 Massapequa 7.02 1
6 Bryce Casey 10 Shoreham-Wading Rive 7.07 3
7 Aaron Mcfadden 10 Walter G. O'Connell- 7.08 3
7 Tyron Ingram 10 Cardinal Hayes 7.08 1
9 Andre Guthrie Jr Saint Anthony's 7.12 4
10 Damien Hernandez St. Raymond's 7.14 3
10 J'son Hobson 10 Bellport 7.14 3
12 Erit Perez 10 Newburgh Free Academ 7.19 1
13 Jacob Robinson 10 Riverhead 7.20 4
14 Aaron Forbes 10 Newburgh Free Academ 7.23 1
15 Kyle Watkins 10 Longwood 7.24 2
16 Clay Peres 10 Sayville 7.27 5
16 Raymond Lyte 10 Half Hollow Hills We 7.27 2
18 Joseph Onah 10 Xavier 7.30 2
19 Calvin Milliner Cardinal Hayes 7.31 4
20 James Park 10 Great Neck South 7.33 5
21 Brian Mulvaney 10 Mount St. Michael 7.34 2
21 Benjamin Kravitz 10 Bronx Science 7.34 4
21 Tom Maurice Saint Anthony's 7.34 4
24 Daquan Mathis 10 Cicero-North Syracus 7.36 1
25 Desmond Lawson 10 Bellport 7.37 4
26 Casey Marshall 10 New Rochelle 7.38 3
26 Darius Hodges Mount St. Michael 7.38 4
28 Mahim Rahman 10 Roslyn 7.39 5
29 Ryan Pence 10 North Babylon 7.43 6
29 Sam Santos-shevett 10 Xavier 7.43 2
31 Robert Antonio 10 Ward Melville 7.45 5
32 Kyle Davis Saint Anthony's 7.46 3
33 Sammy Zhong 10 Great Neck North 7.49 6
33 Ryan Jacobson 10 Ward Melville 7.49 5
33 Aaron Viltres 10 Mount St. Michael 7.49 2
36 Tim Nunzig 10 Connetquot 7.51 5
37 Frank Torregross 10 Connetquot 7.52 6
38 John Fletcher 10 Elwood / John Glenn 7.53 5
39 Troy Artz 10 Sayville 7.55 6
40 Jeffrey Perez Cardinal Hayes 7.66 2
41 Jake Aquilina 10 Sayville 7.67 7
42 Elizah O'Faire 10 Holy Cross 7.68 8
43 Remy Taveras 10 Mount St. Michael 7.69 2
44 Matt Barden 10 Connetquot 7.73 6
45 Andrew Lunarola 10 Monsignor Farrell 7.74 3
46 Zachary Diamond 10 Great Neck North 7.76 7
47 Gerardo Ramos St. Raymond's 7.78 8
48 Timothy Caceras 10 Mount St. Michael 7.79 8
48 Jihoon Heo 10 Division Avenue 7.79 6
50 Robert Salerni 10 Holy Cross 7.87 9
51 Joel Guillot St. Raymond's 7.89 7
51 Adam Moftah Lab Museum United 7.89 4
53 Kevin Garcia St. Raymond's 7.92 10
54 Matthew Djangmah 10 Forest Hills 7.93 7
55 Daniel Hong 10 Great Neck South 7.97 7
56 George Laing 12 Mount St. Michael 8.04 9
57 Joe Demartino 10 Monsignor Farrell 8.06 6
58 Jake Green 10 Roslyn 8.09 7
59 Robert Tejada 10 Mount St. Michael 8.10 10
60 Brian Reutter 10 Sayville 8.18 8
61 Christopher Thompson 10 Division Avenue 8.19 9
62 Partrick Post 10 Archbishop Molloy 8.20 5
63 Joe Bucklee 8.22 6
64 Johnny Cuevas 10 Cristo Rey 8.25 8
65 Matthew Barrett Mount St. Michael 8.26 7
66 Avery Colon St. Raymond's 8.28 9
67 Kenneth Lee Bronx Science 8.30 10
67 Daniel Herrschaft 10 Division Avenue 8.30 8
69 Immanuel Castro 10 Cristo Rey 8.31 9
70 Daniel De La Cruz St. Raymond's 8.34 10
71 Billy Havronek 10 Sayville 8.60 9
72 Kwabeba Fosu 11 St. Raymond's 8.76 10
73 Daniel Pritzker 10 Roslyn 9.06 7
Varsity Girls 4x55 Meter Shuttle Hurdle Relay
============================================================
Team Time H#
------------------------------------------------------------
1 Kellenberg Memorial 34.73 1
2 Islip 37.09 1
3 Sachem East 37.78 2
4 Commack 39.31 2
5 Archbishop Molloy 40.10 1
6 Farmingdale 41.39 3
7 Ursuline School 42.73 2
8 Archbishop Molloy 42.94 2
9 Archbishop Molloy 45.40 3
Varsity Boys 4x55 Meter Shuttle Hurdle Relay
============================================================
Team Time H#
------------------------------------------------------------
1 Fordham Prep 31.66 1
2 Smithtown West 31.97 2
3 Kellenberg Memorial 32.44 2
4 Northport 32.50 1
5 Roslyn 32.70 3
6 Commack 33.26 2
7 New Rochelle 33.60 1
8 St. John the Baptist 34.49 2
9 Iona Preparatory School 35.18 1
10 Massapequa 37.78 3
11 Archbishop Molloy 39.13 3
Varsity Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time H#
------------------------------------------------------------
1 Kellenberg Memorial 9:31.30 1
2 Syosset 9:36.16 1
3 Warwick Valley 9:36.92 1
4 Garden City 9:51.56 1
5 Monroe-Woodbury 9:54.17 1
6 Bay Shore 9:58.76 1
7 Newburgh Free Academy 10:01.95 2
8 Saint Anthony's 10:02.16 1
9 Ward Melville 10:11.35 1
10 Commack 10:13.19 2
11 Garden City 10:16.01 2
12 Sayville 10:16.56 1
13 Unknown 10:17.67 1
14 St. John the Baptist 10:23.72 2
15 Brooklyn Tech 10:26.86 2
16 Bay Shore 10:26.88 2
17 Sachem North 10:28.09 1
18 Farmingdale 10:28.43 2
19 Kellenberg Memorial 10:30.73 2
20 Islip 10:30.93 2
21 Sachem East 10:33.06 3
22 Bronx Science 10:35.65 2
23 Warwick Valley 10:37.65 3
24 Southampton 10:41.00 3
25 Elizabeth HS 10:43.31 3
26 Ward Melville 10:47.14 2
27 St. John Villa Academy 10:50.34 2
28 Syosset 10:50.40 3
29 Connetquot 10:54.13 3
30 St. Francis Prep 11:03.62 3
31 Sachem East 11:12.88 3
32 Kingston 11:13.20 2
33 Our Lady of Mercy (CHSAA) 11:27.94 3
34 Holy Trinity 11:35.03 3
35 Holy Trinity 12:02.10 3
36 Notre Dame 12:15.81 3
Varsity Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time H#
------------------------------------------------------------
1 Northport 7:59.92 1
2 Syosset 8:01.99 1
3 Monroe-Woodbury 8:04.38 1
4 Saint Anthony's 8:05.69 1
5 Xavier 8:08.42 1
6 Collegiate School 8:10.52 1
7 Archbishop Molloy 8:13.38 1
8 North Babylon 8:14.53 2
9 Ward Melville 8:20.62 2
10 Chaminade 8:21.02 2
11 Saint Anthony's 8:24.22 1
12 Bronx Science 8:25.21 1
13 Newburgh Free Academy 8:27.29 1
14 Half Hollow Hills East (HHH) 8:27.81 2
15 Shoreham-Wading River 8:31.89 3
16 Fordham Prep 8:32.45 2
17 Kellenberg Memorial 8:32.97 2
18 Walt Whitman 8:33.30 3
19 Stuyvesant 8:34.92 3
20 Northport 8:35.46 2
21 Smithtown West 8:35.81 2
22 Commack 8:39.50 2
23 Bay Shore 8:39.75 2
24 Half Hollow Hills West (HHH) 8:39.99 2
25 Massapequa 8:40.96 2
26 Ward Melville 8:41.87 3
27 Smithtown East 8:43.72 2
28 St. Benedict's Prep 8:46.62 2
29 Cicero-North Syracuse 8:47.66 3
30 Islip 8:47.74 3
31 Kingston 8:49.28 2
32 Bellport 8:50.51 3
33 Longwood 8:51.02 3
34 Chaminade 8:51.41 2
35 Connetquot 8:51.44 3
36 Xaverian 8:53.18 3
37 New Rochelle 8:54.03 4
38 Cardinal Hayes 8:55.74 4
39 Monsignor Farrell 8:56.70 3
39 Kingston 8:56.70 3
41 Sayville 8:59.39 3
42 Mott Haven 9:02.72 4
43 Kingston 9:05.20 3
44 Monsignor Farrell 9:06.38 4
45 Fordham Prep 9:16.64 4
46 Unknown 9:17.47 4
47 Holy Trinity 9:17.62 4
48 Connetquot 9:17.94 4
49 Garden City 9:19.68 3
50 Joel Barlow High School 9:20.69 4
51 Kellenberg Memorial 9:22.45 4
52 Cicero-North Syracuse 9:30.36 4
53 Massapequa 9:35.62 3
54 Brooklyn Tech 9:40.95 4
55 Holy Trinity 9:48.75 4
56 Joel Barlow High School 9:19:30 4
Varsity Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time H#
------------------------------------------------------------
1 Saint Anthony's 4:00.40 1
2 Newburgh Free Academy 4:00.95 1
3 Hempstead 4:05.82 1
4 Syosset 4:08.72 1
5 Garden City 4:09.21 1
6 New Rochelle 4:10.47 1
7 Somers 4:13.68 2
8 Monroe-Woodbury 4:15.66 2
9 Bay Shore 4:17.11 2
10 St. John the Baptist 4:18.38 3
11 Notre Dame 4:19.28 2
12 Sachem East 4:19.80 3
13 Mary Louis Academy 4:20.04 2
14 Longwood 4:20.63 3
15 Holy Trinity 4:20.95 2
16 Farmingdale 4:23.95 4
17 Syosset 4:28.34 4
18 Springfield Gardens 4:32.08 5
19 Connetquot 4:33.07 4
20 Sayville 4:33.54 4
21 Riverhead 4:35.14 5
22 Warwick Valley 4:35.23 4
23 Sachem North 4:35.24 4
24 Notre Dame 4:36.51 5
25 Cardinal Spellman 4:37.75 4
26 Half Hollow Hills East (HHH) 4:38.24 4
27 Islip 4:39.91 5
28 Kingston 4:45.05 4
29 Bay Shore 4:45.68 4
30 Our Lady of Mercy (CHSAA) 4:46.10 5
31 Sewanhaka 4:49.90 5
32 St. John Villa Academy 4:53.39 5
33 Kingston 4:54.73 5
34 Connetquot 4:56.41 5
35 Convent of the Sacred Heart 4:56.50 5
36 Warwick Valley 5:00.18 5
37 Our Lady of Mercy (CHSAA) 5:35.36 5
Varsity Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time H#
------------------------------------------------------------
1 Elmont Memorial 3:24.35 1
2 Mount St. Michael 3:25.34 1
3 Saint Anthony's 3:25.36 1
4 Syosset 3:26.51 3
5 Kellenberg Memorial 3:26.71 1
6 St. John the Baptist 3:27.23 1
7 Half Hollow Hills West (HHH) 3:27.84 2
8 Unknown 3:28.87 1
9 Xaverian 3:30.77 2
10 Mott Haven 3:30.92 3
10 Baldwin 3:30.92 2
12 St. John the Baptist 3:31.82 2
13 Half Hollow Hills East (HHH) 3:33.73 3
14 Garden City 3:34.19 4
15 Commack 3:35.01 4
16 Walter G. O'Connell-Copiague 3:35.48 4
17 Huntington 3:36.67 3
18 Chaminade 3:37.71 2
19 Elmont Memorial 3:37.96 4
20 Chaminade 3:38.16 5
21 Syosset 3:38.32 6
22 Smithtown West 3:38.99 5
23 Xavier 3:39.94 3
24 Kellenberg Memorial 3:41.20 6
25 Cardinal Spellman 3:41.21 5
26 Connetquot 3:41.60 5
27 Massapequa 3:42.01 6
28 New Rochelle 3:42.24 5
29 Longwood 3:42.63 5
30 Fordham Prep 3:42.82 4
31 Rocky Point 3:43.69 7
32 Unknown 3:44.02 5
33 Stuyvesant 3:44.13 5
34 Newburgh Free Academy 3:44.46 2
35 St. Peter's 3:44.60 3
36 St. Benedict's Prep 3:45.08 5
37 Monsignor Farrell 3:45.99 4
38 Xavier 3:46.79 5
39 Cardinal Hayes 3:47.08 6
40 Monsignor Farrell 3:48.46 6
41 Archbishop Molloy 3:48.49 6
42 St. Joseph by the Sea 3:48.94 6
43 Roslyn 3:51.59 6
44 Packer Collegiate 3:54.59 7
45 Holy Cross 3:55.36 7
46 St. Peter's 3:56.61 6
47 Mount St. Michael 3:56.72 7
48 Saint Anthony's 3:56.77 8
49 LaSalle Academy (NYC) 3:59.63 7
50 Bay Shore 4:03.82 8
51 St. John's Prep 4:03.86 7
52 Unknown 4:07.46 7
53 Holy Trinity 4:09.00 7
54 St. Joseph by the Sea 4:12.45 8
55 Holy Trinity 4:13.27 6
56 Kingston 4:15.56 8
57 Archbishop Molloy 4:18.25 8
58 St. Joseph by the Sea 4:18.62 7
59 St. Peter's 4:18.83 8
60 Cicero-North Syracuse 4:18.96 8
61 Cardinal Spellman 4:20.77 8
62 Bay Shore 4:24.61 8
63 Packer Collegiate 4:28.80 8
64 St. Joseph by the Sea 4:56.15 8
Varsity Boys 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time H#
------------------------------------------------------------
1 Newburgh Free Academy 1:31.10 1
2 Chaminade 1:31.36 1
3 Cardinal Hayes 1:31.87 2
4 Cicero-North Syracuse 1:33.05 1
5 Central Islip 1:33.68 2
6 Cardinal Spellman 1:33.81 2
7 Sayville 1:33.95 3
8 Mount St. Michael 1:34.75 1
9 Kellenberg Memorial 1:35.08 3
10 Syosset 1:35.28 5
11 Holy Trinity 1:35.50 1
12 Chaminade 1:35.62 2
13 St. Benedict's Prep 1:35.77 8
14 Half Hollow Hills West (HHH) 1:36.30 4
15 Far Rockaway 1:36.39 1
16 Baldwin 1:36.41 2
17 Archbishop Molloy 1:36.54 3
18 Massapequa 1:36.63 5
19 Bishop Ford 1:36.78 3
20 Saint Anthony's 1:36.93 3
21 Riverhead 1:37.41 8
22 Unknown 1:37.43 4
23 Smithtown West 1:37.44 5
24 Freeport 1:37.46 4
25 Longwood 1:37.81 2
26 Xavier 1:38.02 3
27 Half Hollow Hills East (HHH) 1:38.85 4
27 Walt Whitman 1:38.85 5
29 Commack 1:39.81 4
30 North Babylon 1:39.93 5
31 Kingston 1:40.48 7
32 Cardinal Hayes 1:40.74 4
33 Smithtown West 1:40.88 7
34 Sayville 1:41.74 7
35 Connetquot 1:41.98 9
36 Holy Cross 1:42.39 5
37 North Babylon 1:44.26 6
38 LaSalle Academy (NYC) 1:45.10 6
39 Bishop Ford 1:45.20 7
40 Rocky Point 1:46.06 7
41 Roslyn 1:46.17 8
42 Fordham Prep 1:46.81 8
43 Monsignor Farrell 1:47.04 8
44 St. Benedict's Prep 1:47.58 9
45 Holy Cross 1:47.64 7
46 Kellenberg Memorial 1:48.23 6
47 Mount St. Michael 1:50.23 6
48 Fordham Prep 1:54.78 8
49 LaSalle Academy (NYC) 1:57.00 9
50 Cicero-North Syracuse 1:59.33 9
51 St. John's Prep 2:12.36 9
52 Roslyn 2:20.10 6
53 Monsignor Farrell 2:21.72 6
54 St. Raymond's 2:24.79 9
55 Packer Collegiate 2:02.53 8
Varsity Girls 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time H#
------------------------------------------------------------
1 New Rochelle 1:43.68 1
2 Mary Louis Academy 1:44.57 2
3 North Babylon 1:45.92 2
4 Saint Anthony's 1:47.03 1
5 Hempstead 1:47.23 1
6 Half Hollow Hills East (HHH) 1:48.02 1
7 Longwood 1:48.03 2
8 Kellenberg Memorial 1:48.86 1
9 Kingston 1:48.93 1
10 Warwick Valley 1:49.86 2
11 Bay Shore 1:50.88 3
12 Elmont Memorial 1:51.05 3
13 Newburgh Free Academy 1:51.67 3
14 Southampton 1:52.53 2
15 Rocky Point 1:53.67 4
16 Commack 1:53.79 5
17 Sachem East 1:53.83 3
18 Warwick Valley 1:54.00 2
19 Unknown 1:54.49 5
20 Notre Dame 1:55.78 3
21 Sayville 1:56.18 5
22 Saint Anthony's 1:56.47 4
23 Kellenberg Memorial 1:56.63 3
24 Mary Louis Academy 1:56.86 4
25 Syosset 1:56.99 5
26 Unknown 1:57.61 4
27 Farmingdale 1:58.23 6
28 Massapequa 1:59.09 5
29 St. John the Baptist 1:59.62 6
30 Islip 1:59.65 6
31 Sachem North 1:59.71 6
32 Farmingdale 2:01.26 7
33 Notre Dame 2:01.52 7
34 Cardinal Spellman 2:02.65 4
35 St. John Villa Academy 2:04.16 4
36 Sachem East 2:04.22 7
37 Sachem North 2:04.32 8
38 Mary Louis Academy 2:05.50 7
39 Convent of the Sacred Heart 2:08.15 8
40 Our Lady of Mercy (CHSAA) 2:11.21 6
41 St. John the Baptist 2:14.67 8
42 Kingston 2:24.44 6
43 Our Lady of Mercy (CHSAA) 2:27.68 8
44 Our Lady of Mercy (CHSAA) 2:30.39 8
Varsity Girls Triple Jump
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Imani McGhee Bay Shore 37-11.50
2 Tristan Bevans 12 Smithtown East 36-08.00
3 Alexia Fernandez Saint Anthony's 36-07.00
4 Melany Belot 11 Kellenberg Memorial 35-06.50
5 Sunja Joseph 11 Sachem North 35-04.50
6 Kelsey Palomino 12 Bay Shore 34-10.00
7 Josephine Colon 12 Sayville 34-06.00
8 Kelsea Thompson 10 Farmingdale 34-01.00
9 Deborah Luzincourt 12 New Rochelle 33-09.00
10 Breanna Lyn Saint Anthony's 33-04.50
11 Erin Lutley 12 Monroe-Woodbury 33-02.00
12 Catherine Walker Monroe-Woodbury 33-01.50
13 Vanessa Pepe 11 Farmingdale 32-11.00
14 Rebecca Longendyke 11 Kingston 32-10.00
15 Alyza Ngbokoli 12 Hackley School 32-09.00
16 Celeste Corcoran 11 St. John the Baptist 32-08.50
17 Sabrie Moze 11 General Douglas MacA 32-07.00
17 Tanise Washington 11 Mary Louis Academy 32-07.00
19 Dariya Dolan Bayport-Blue Point 32-06.00
20 Natalie Soltau 11 New Rochelle 32-02.50
21 Patrice Baston 10 Bay Shore 32-02.00
22 Sydney Haas 9 Commack 32-01.50
23 Madeline Lecarie 10 Commack 31-09.50
24 Makaela Simmons 11 Farmingdale 31-08.00
25 Katherine Reynolds 12 Ward Melville 31-07.00
26 Erin Bleschmidt 12 Commack 31-06.00
27 Gabriella Czerw 11 Sachem North 31-05.50
28 Tchad Ross 10 Farmingdale 31-05.00
29 Oneila Denton 11 Hempstead 31-03.00
29 Emily Taylor 10 Elwood / John Glenn 31-03.00
31 Vanessa Lawrence-fult 11 Kellenberg Memorial 30-10.50
32 Kelly Schmahl 11 Connetquot 30-10.00
33 Victoria 8 Cunningham Islip 30-09.00
34 Emily Lin 9 Sachem North 30-06.50
35 Taylor Drost 10 Smithtown East 30-02.50
36 Shannon Waring 12 Connetquot 29-10.50
37 Natalie Sopchak 10 General Douglas MacA 29-09.00
37 Jiann Greenberg 10 Great Neck South 29-09.00
39 Hope 10 Cunningham Islip 29-08.00
40 Fiona 11 Redmond Islip 29-04.50
41 Aimee Kasmally 12 St. Francis Prep 29-03.50
42 Bethany Cruz 10 Longwood 29-01.00
42 Kimberly Gallagher 11 North Babylon 29-01.00
44 Margaret McDevitt 10 Kellenberg Memorial 28-03.00
45 Elizabeth Camera Saint Anthony's 28-01.00
46 Stephannie Silver Bayport-Blue Point 27-11.50
47 Stephanie Hunsucker 12 Rocky Point 27-10.00
48 Madison Foglio 9 Manhasset 27-04.00
49 Grace Felton Fiorello H. LaGuardi 27-03.00
50 Alana Farkas 10 Great Neck South 27-01.50
51 Sherry Yang 10 Great Neck South 27-01.00
52 Stephanie Blaskovic 9 St. Francis Prep 26-09.00
53 Chrysalis Terrado 12 Archbishop Molloy 26-08.50
54 Cassandra Castoro Longwood 26-06.00
55 Lena Jacobs Lab Museum United 26-04.00
56 Veronica Qu 12 Hackley School 25-04.00
Varsity Boys Triple Jump
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Omari Buckmire 11 Bay Shore 45-07.00
2 Kevin Cherry 12 Connetquot 44-07.50
3 Wisdom Kadis 12 St. Francis Prep 43-05.50
4 Christian Ramsay 12 Forest Hills 43-05.25
5 Keimon Barrow 12 New Rochelle 43-05.00
6 Josh Williams 12 Longwood 43-03.75
7 Pascal Bastien 11 Baldwin 43-02.00
8 Kevin Dehaney 12 George H. Hewlett 42-07.75
9 Frank Ida 12 Smithtown West 42-07.50
10 Anthony Zarro 11 Randolph HS 42-05.50
11 Charlie Lambert 10 Xavier 41-11.50
12 Bryson Mayes 12 Cicero-North Syracus 41-06.75
13 Quincy Holmes Monsignor McClancy 41-04.00
14 Dave Campana 12 Kellenberg Memorial 41-02.00
15 Jerry Bolivar 12 Sewanhaka 40-10.50
16 Jared Lovelace 10 Archbishop Molloy 40-09.00
17 Micah Assiby-bonsu 11 Central Islip 40-05.50
18 Kenny Onyeukwu 12 New Rochelle 40-03.50
19 Elias Guardado 10 St. Francis Prep 39-11.00
20 Korey Wauchope 11 North Babylon 39-10.00
21 Chris Carrion 9 Monroe-Woodbury 39-09.50
22 Morgan Austin 11 Cicero-North Syracus 39-05.00
23 Edmund Carroll Saint Anthony's 39-03.25
24 Jefferson Daren 11 Riverhead 39-02.00
25 Nigel Riley 11 Longwood 39-01.00
26 Bradley Pierre 10 Bay Shore 39-00.00
27 Chris Lee 12 Archbishop Molloy 38-11.50
28 Daniel Murphy 11 Archbishop Molloy 38-11.00
29 Josh Evans 11 New Rochelle 38-10.00
30 George Dawson 12 Cardinal Hayes 38-07.00
31 Lyndrew Jasmin 9 Central Islip 38-02.50
32 David Stachnik 11 Archbishop Molloy 37-10.50
33 Marcus Moore 11 Riverhead 37-05.00
33 Donald Grupski 12 Massapequa 37-05.00
35 Nathan Hilt 11 Cicero-North Syracus 36-06.50
36 Dean Galil Kellenberg Memorial 36-06.00
37 Ikpechwu Obayi 9 Archbishop Molloy 36-03.00
38 Christian Ovalle 12 Archbishop Molloy 36-01.00
39 Jack Ryan 9 Archbishop Stepinac 35-10.00
40 Austin Son 11 Great Neck South 35-08.50
41 Joe DiPiero 10 Walt Whitman 35-07.50
42 Robert Ranallo 12 Archbishop Molloy 35-07.00
43 Kevin Martinez 12 George H. Hewlett 35-03.50
44 Brian Dolan 11 Ward Melville 35-01.75
45 Kamar Marston-mills 12 North Babylon 34-10.50
46 Josh Diakanwa 10 Iona Preparatory Sch 34-06.50
47 Ryan Chau 10 Great Neck South 34-05.50
48 Paul Basile 11 Monsignor Farrell 34-04.25
Invitational Boys Shot Put
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Benjamin Bonhurst 11 Smithtown West 59-01.00
2 Will Pope 12 Iona Preparatory Sch 58-05.50
3 Randy Hinds 12 Kingston 50-11.00
4 Shaheem Lewis 12 Huntington 49-06.00
5 John Aaronson 12 Syosset 48-09.00
6 Matthew Weissheier 12 Kellenberg Memorial 48-05.00
7 Dennis Russel 11 Longwood 47-04.50
8 Jaelen Vasquez 10 Cardinal Hayes 47-02.00
9 Billy Bishop 12 Iona Preparatory Sch 47-01.00
10 Kendall Bramble 12 Baldwin 46-10.50
11 Rick Rizzo 12 Walt Whitman 46-08.00
12 Mike Kearns 11 Sachem North 46-02.00
13 Ryan Williams 12 Kellenberg Memorial 46-00.00
Invitational Girls Shot Put
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Briyah Brown 12 New Rochelle 45-00.00
2 Tara Belinsky 11 Manhasset 39-03.50
3 Natalie Jean 12 Kellenberg Memorial 37-11.00
4 Celestina Pipia 11 Sewanhaka 37-07.00
5 Valerie Hinds 10 Kingston 36-10.00
6 Diamond Jackson 12 Sachem East 35-09.00
7 Michelle Rispoli 12 Kellenberg Memorial 33-05.50
8 Gabrielle Trejo 12 Sachem East 33-04.50
9 Brittany Sepe 12 Sachem East 33-00.00
10 Meghan Porr 12 Massapequa 31-11.50
11 Taylor Kern 12 Sachem East 31-09.50
12 Andrea Amoroso 10 Cardinal Spellman 31-09.00
13 Heather Van Patten 12 General Douglas MacA 30-07.00
Varsity Girls Shot Put
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Kaitlyn Okvist 11 Sachem North 33-11.00
2 Joanna Lojo 11 Mary Louis Academy 32-07.00
3 Amber Cordero 11 Monroe-Woodbury 31-07.50
4 Antori Abraham 12 New Rochelle 31-05.50
5 Monae Cooper 9 New Rochelle 30-10.50
6 Jennifer Hodgson 12 Longwood 30-09.50
7 Trianna Gibbs 12 Farmingdale 30-07.00
8 Sami Kanterman 12 Monroe-Woodbury 30-04.00
9 Jessie Vessichio 12 Rocky Point 30-03.00
10 Elaina Pascarella 9 Mary Louis Academy 30-02.50
11 Shannon Cellan 11 St. John the Baptist 29-10.50
12 Khadia Jenkins 9 Farmingdale 29-10.00
13 Lindsey McErlean 12 St. John the Baptist 29-04.50
14 Kelly Mullagh 10 Sayville 29-03.50
15 Brianne Garcia Notre Dame 29-00.00
16 Maria Henry 10 Farmingdale 28-10.00
17 Gabrielle Schnieder 12 Monroe-Woodbury 28-07.00
17 Hailey Callahan 10 Bay Shore 28-07.00
17 Omonikhefe Aghomon 11 Bay Shore 28-07.00
20 Allison Terranova 11 Archbishop Molloy 28-05.00
21 Deanna Kerr 9 New Rochelle 28-04.00
22 Ashley Mahadeo 11 Farmingdale 28-03.00
23 Megan Nugent 12 Kellenberg Memorial 28-01.00
24 Alexandra Amazan 9 New Rochelle 28-00.00
25 Reya Adams 11 Springfield Gardens 27-11.50
26 Thalia Toro 12 Archbishop Molloy 27-09.00
27 Sophia Mistretta 10 Massapequa 27-05.00
28 Madeline Egan 12 Sachem East 27-02.50
28 Elizabeth Governale 12 Archbishop Molloy 27-02.50
30 Jeami Van Weele Bayport-Blue Point 26-11.25
31 Stefania Baglivo 11 Sachem North 26-11.00
31 Iindia Johnson 10 Longwood 26-11.00
33 Nerlande Andreal 10 Farmingdale 26-09.00
34 Caroline Aronson 11 Syosset 26-05.00
35 Sydney Treanor 12 Sachem East 26-02.00
36 Caitlin Raftice 10 Sachem East 26-01.75
37 Jessica Jeffrey 9 New Rochelle 26-00.00
38 Paige O'neill 11 St. John the Baptist 25-11.00
38 Erin Colman 11 Manhasset 25-11.00
40 Aijah Morrissette 11 Elizabeth HS 25-10.00
41 Melissa Conelli 9 Garden City 25-07.50
42 Sierra Wilson 10 North Babylon 25-06.00
43 Jessica 10 Tyler Islip 25-05.00
43 Danielle Dacers 11 Longwood 25-05.00
45 Katie Kumpas 10 Massapequa 25-03.75
46 Nicole 11 Wanser Islip 25-03.00
47 Chantalle Black 12 North Babylon 25-01.50
48 Asia Clinton 10 Farmingdale 25-01.00
49 Lauren Williams 10 Sacred Heart Academy 24-11.75
Varsity Boys Shot Put
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Oghenakpob Efekoro 11 Forest Hills 46-03.00
2 Ryan Parino 12 Monroe-Woodbury 44-11.00
3 Kyle Perez 12 Walt Whitman 44-06.00
4 Louis Lippolis Fordham Prep 44-02.00
5 Mike Wahl 12 Smithtown West 44-01.00
6 Matteo Mcneil 10 Huntington 43-10.00
7 Anthony Okpagu 12 Mount St. Michael 43-08.00
8 Gustave Menocal Fordham Prep 43-05.50
9 Chris Busch 12 Smithtown West 43-05.00
10 Arnis Mehmetaj 12 Forest Hills 43-04.00
11 Terence Corbett Fordham Prep 43-03.50
12 Myles Harris 11 Kingston 43-01.00
13 Idris Dails 12 St. Benedict's Prep 42-10.00
14 Alex Mercado 12 Massapequa 42-09.00
15 Christopher Reyes 12 Half Hollow Hills We 42-05.50
16 James Ciaccia Fordham Prep 42-00.00
17 Joseph Castaldo 11 Cicero-North Syracus 41-10.00
17 Jair Brown 11 Springfield Gardens 41-10.00
17 Antoine Brown 12 St. Benedict's Prep 41-10.00
20 Denzel Pettway 10 St. Benedict's Prep 41-09.00
21 Anthourn Walden 11 Newburgh Free Academ 41-01.50
22 Grant Southard 12 Half Hollow Hills We 41-00.00
23 Spencer Lee-rey Fordham Prep 40-06.00
24 John Fives 12 Chaminade 40-03.00
25 John Engberg 11 Commack 40-02.00
26 Joseph Depietro 12 Kingston 40-01.00
26 David Moldanado 10 Syosset 40-01.00
28 Kenny George 12 Longwood 40-0.50
29 Connor Ginnane 12 Massapequa 40-00.00
29 Joe Rehal 10 Longwood 40-00.00
Varsity Boys Pole Vault
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Sean McEvoy Fordham Prep 14-06.00
2 Jonah Spaeth 12 Riverhead 14-06.00
3 Travis Fountain 11 Monroe-Woodbury 13-04.04
4 Daniel Kaul Fordham Prep 13-04.02
5 Charles Villa 11 Riverhead 13-04.01
5 Dan Normoyle 12 Riverhead 13-04.01
7 Matt Urbano 12 Iona Preparatory Sch 12-08.00
7 Ryan Herrera-Murphy 10 Iona Preparatory Sch 12-08.00
7 Karl Nilsen 12 Smithtown West 12-08.00
7 Coleman Kraemer Fordham Prep 12-08.00
7 Lucas Gilbride Fordham Prep 12-08.00
7 James Deutmeyer Fordham Prep 12-08.00
7 Brendan Beyer Fordham Prep 12-08.00
7 Michael Sabarese 12 St. John the Baptist 12-08.00
15 John Hyatt 12 Iona Preparatory Sch 12-00.00
15 Dan Bomba 10 Iona Preparatory Sch 12-00.00
15 Antonio Delise 12 Chaminade 12-00.00
15 Edward Logsdail 11 Iona Preparatory Sch 12-00.00
15 Brandon Nebiker 10 Monroe-Woodbury 12-00.00
15 Tom Battistelli 12 Half Hollow Hills We 12-00.00
15 Ken Dowling 12 Monsignor Farrell 12-00.00
Freshmen Boys Pole Vault
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Jack Ryan 9 Archbishop Stepinac 9-00.00
2 Anthony Magliano 11 General Douglas MacA 8-10.01
2 Patrick Kawakami Saint Anthony's 8-10.01
4 Matthew Neubauer 10 Massapequa 8-10.00
5 paul Sirakowski 9 Massapequa 8-04.01
6 Les Vacarro 9 Archbishop Stepinac 8-04.00
6 Nick Velez 9 St. Joseph by the Se 8-04.00
8 Chris Elliott 9 Archbishop Stepinac 7-08.00
8 Ryan Budney 9 Smithtown West 7-08.00
8 Derek Conlon Fordham Prep 7-08.00
8 Dillon Frawley Fordham Prep 7-08.00
8 Dillon Frawley Fordham Prep 7-08.00
13 Brendan Johnson 9 Archbishop Stepinac 7-00.00
13 Scott O'rourle Fordham Prep 7-00.00
13 George Sullivan Fordham Prep 7-00.00
13 Jerrin Kakkanatt Fordham Prep 7-00.00
13 John Dinelli Fordham Prep 7-00.00
13 Kieran Rock 9 Archbishop Molloy 7-00.00
Varsity Girls Pole Vault
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Jade Knaster 12 Syosset 10-08.00
2 Melissa Barrett 12 Farmingdale 9-10.00
3 Amanda Zaput 12 Sachem East 9-04.01
4 Erin Leahey 10 Warwick Valley 9-04.00
5 Johari Privott-Yeiser 12 New Rochelle 8-08.03
5 Ashley White 11 Connetquot 8-08.03
7 Manique Bannister 12 North Babylon 8-08.02
8 Michelle Anderson 11 Sayville 8-08.01
8 Keira Mezei 12 Commack 8-08.01
10 Carolan Frisina 11 Syosset 8-00.00
10 Alexis Finn 11 Monroe-Woodbury 8-00.00
10 Julianne Bartolotta 11 Elwood / John Glenn 8-00.00
10 Stephanie Curtin 10 Sachem East 8-00.00
10 Sam Beyar 10 Monroe-Woodbury 8-00.00
10 Danielle Thomas 11 Riverhead 8-00.00
10 Brian Law Commack 8-00.00
10 Jacqueline Guzman 11 Connetquot 8-00.00
Varsity Girls Long Jump
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Imani McGhee Bay Shore 18-01.50
2 Niamani Morrisson 11 Archbishop Molloy 17-07.50
3 Nailah Jones 10 North Babylon 16-11.00
4 Julie Shanus 12 Rye Country Day Scho 16-08.50
4 Nicole Natland 12 General Douglas MacA 16-08.50
6 Sunja Joseph 11 Sachem North 16-07.50
7 Teena Mobley 12 North Babylon 16-05.50
7 Damiana Dendy 12 Roslyn 16-05.50
9 Saleen Matta 11 Newburgh Free Academ 16-02.00
9 Alexis Fernandez Saint Anthony's 16-02.00
11 Ololade Afolayan 12 Archbishop Molloy 16-01.50
12 Amanda Moore 12 Massapequa 15-05.00
13 Ariel Hendrickson 12 Connetquot 15-04.25
14 Rebecca Longendyke 11 Kingston 15-03.00
15 Chloe Prosper 10 North Babylon 15-02.00
16 Sam Beyar 10 Monroe-Woodbury 15-01.50
17 Patrice Baston 10 Bay Shore 15-00.00
18 Vanessa Pepe 11 Farmingdale 14-11.00
18 Kaleah Miller 10 Mary Louis Academy 14-11.00
20 Victoria 8 Cunningham Islip 14-10.75
21 Sarah Cordes 11 Newburgh Free Academ 14-10.00
21 Kristina Smith 11 Newburgh Free Academ 14-10.00
21 Carissa Melitto 11 Connetquot 14-10.00
24 Erin Lutley 12 Monroe-Woodbury 14-09.50
24 Julie Turano 10 Massapequa 14-09.50
26 Heather Van Patten 12 General Douglas MacA 14-08.50
27 Kristina Duswalt 9 Elwood / John Glenn 14-08.00
28 Kelly Michalak 12 Archbishop Molloy 14-07.50
29 Kristyn Alonzo 11 General Douglas MacA 14-07.00
29 Erin Bleschmidt 12 Commack 14-07.00
31 Jeanine Perrelli 10 St. John the Baptist 14-06.25
32 Hope 10 Cunningham Islip 14-05.50
32 Nassim Iusto 10 Kingston 14-05.50
34 Mary Camarano 12 Kellenberg Memorial 14-04.50
35 Sydney Haas 9 Commack 14-04.25
36 Hsiao Victoria 11 Great Neck South 14-03.00
37 Alyssa Persich 10 Commack 14-01.00
38 Jancarla Herrera 9 Sewanhaka 13-11.50
39 Annie Cooney Kingston 13-09.50
40 Elizabeth Camera Saint Anthony's 13-08.50
41 Rachel Spampinato 11 Mary Louis Academy 13-08.00
42 Fiona 11 Redmond Islip 13-06.50
43 Shannon Costello 10 St. John the Baptist 13-05.50
44 Madeline Lecarie 10 Commack 13-04.00
45 Anne Brozek 11 Our Lady of Mercy (C 13-03.75
46 Melissa Barrett 12 Farmingdale 13-01.25
47 Kathryn Taffet 10 Great Neck South 12-10.00
48 Mackenzie Bostrom 10 Garden City 12-09.00
49 Antoinette Nicholas 9 Garden City 12-03.50
50 Rachel Heymach 10 Sachem North 12-02.75
51 Ashli Brewster Saint Anthony's 12-02.50
52 Sarah O'neill 11 St. John the Baptist 12-01.50
53 Elizabeth O'Sullivan 2 Our Lady of Mercy (C 12-0.50
54 Christy Dey 9 Archbishop Molloy 12-00.00
55 Alison Re 11 Kellenberg Memorial 11-10.50
56 Julia Rukaj 9 Archbishop Molloy 11-01.50
57 Ivana Smith 10 Farmingdale 11-01.25
58 Kimberly Wong Great Neck South 10-07.50
59 Karla Saltos 10 Mary Louis Academy 9-09.50
Varsity Boys Long Jump
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Mustafaa Dais 11 Hackley School 22-03.50
2 Devin Mirenda 12 Smithtown West 21-09.00
3 Qiyam Green 12 Kingston 21-07.00
4 Dayshawn Taylor 11 Longwood 21-0.50
5 Phil Blanda 12 St. Joseph by the Se 20-10.00
6 Kevin Dehaney 12 George H. Hewlett 20-08.50
7 Dustin Wade 11 Smithtown West 20-05.25
8 Pascal Bastien 11 Baldwin 20-04.75
9 Darren James 12 Archbishop Molloy 20-04.00
10 Tyler Cooper 11 St. Benedict's Prep 20-03.25
11 Brett Clarke 10 Massapequa 20-03.00
12 Matthew Desjardin 11 Archbishop Stepinac 20-0.50
13 Malik Winds 10 Bay Shore 19-10.50
14 Darrell Jones 11 Monroe-Woodbury 19-05.00
15 John Mcglone 12 Sayville 19-04.50
16 Christopher Bradley 12 Division Avenue 19-02.50
17 Nick Bellucia 11 George H. Hewlett 19-0.25
18 Dimitri Patronis 12 Half Hollow Hills Ea 18-10.00
18 Jonathan Romero Islip 18-10.00
18 Bjorn Njornsson 11 Division Avenue 18-10.00
21 Clifton Russell 11 Riverhead 18-09.75
22 Kaleel Walcott 11 Baldwin 18-09.50
22 Nigel Riley 11 Longwood 18-09.50
22 Ki Hong Min 12 Roslyn 18-09.50
25 Gerald Riley 10 Walt Whitman 18-08.50
26 Chris Carrion 9 Monroe-Woodbury 18-08.00
27 Josh Williams 12 Longwood 18-07.00
28 Joseph Torres 11 Garden City 18-06.25
29 Raymond Bosques 11 Baldwin 18-06.00
30 Scott D'antonio 12 Garden City 18-05.50
31 Xavier Susana St. Francis Prep 18-03.75
32 Jerry Bolivar 12 Sewanhaka 18-02.50
33 Vincent Caggiano 12 Archbishop Molloy 18-02.00
34 Korey Wauchope 11 North Babylon 18-01.75
35 Frank Roman 12 Monroe-Woodbury 18-0.50
36 Mitchel Peng 11 Great Neck South 17-10.50
37 Aaron Smith Lab Museum United 17-08.50
38 Jacob Kahrs 10 Walt Whitman 17-08.00
39 Terrance Eberhart 10 Newburgh Free Academ 17-07.50
40 Tom Maurice Saint Anthony's 17-07.25
41 Kelvin Woo 11 Great Neck South 17-06.75
42 Matthew Cazilas 11 Archbishop Molloy 17-06.50
42 Curtis Flippen 9 Riverhead 17-06.50
44 Bryson Mayes 12 Cicero-North Syracus 17-06.00
45 Austin Pierce 11 Ward Melville 17-05.00
46 Christian Ovalle 12 Archbishop Molloy 17-04.00
47 Thomas Preite Fordham Prep 17-01.50
48 Austin Son 11 Great Neck South 17-0.50
49 Zachary Parker 10 North Babylon 17-00.00
50 Trayvon Wynn 12 Cicero-North Syracus 16-10.00
51 Joe Tansey 11 George H. Hewlett 16-06.50
52 Blaise Casillo 11 Chaminade 16-05.00
53 Aidan Crowe Fordham Prep 16-04.00
54 Riaz Shawn 16-02.50
55 Edmund Carroll Saint Anthony's 16-02.00
55 Michael Sugamele 12 Massapequa 16-02.00
57 Anthony Valenzuela 11 Archbishop Molloy 16-01.00
57 Nicholas McGahan Saint Anthony's 16-01.00
59 William Pabitero 10 Archbishop Molloy 16-00.00
60 Tim O'leary 12 Sayville 15-10.00
61 Tom Ellensohn Islip 15-06.00
62 Stephen Velez 9 Archbishop Molloy 15-05.00
63 Paul Basile 11 Monsignor Farrell 15-03.50
64 Jordan Parker Islip 15-02.00
64 Tim Nunzig 10 Connetquot 15-02.00
66 Brian Seidl 10 Holy Trinity 15-00.00
67 Nicholas Pusey 10 North Babylon 14-07.00
68 Joseph Somma 9 St. Joseph by the Se 14-05.25
69 Alexander De La Rosa 11 Lab Museum United 14-03.00
70 Greg Amitrano 9 St. Joseph by the Se 14-01.00
71 Crailey Osuji 14-00.00
72 Michael Accetta 9 Kellenberg Memorial 13-10.00
73 Yves Chen 9 Archbishop Molloy 13-04.75
74 Chris Autera 9 Archbishop Molloy 12-09.00
74 Nicholas Browne 11 Ward Melville 12-09.00
76 Oscar Santos 12 Cristo Rey 11-08.00
77 Xavier Glover 9 Archbishop Molloy 11-06.50
Varsity Girls High Jump
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Jasoni York 11 Springfield Gardens 5-03.01
2 Aviana Goode 9 Bay Shore 5-03.00
3 Christina Vargas 12 Farmingdale 5-02.01
4 Erica Silhan 11 Bay Shore 5-02.00
5 Nailah Braxton 12 Bay Shore 5-0.01
6 Carly Swinford 12 Sachem North 5-00.00
6 Victoria Pileggi Saint Anthony's 5-00.00
6 Kelli Grossmann 12 Rocky Point 5-00.00
6 Jada Clinton 12 Farmingdale 5-00.00
6 Alexis Harrs 12 Holy Trinity 5-00.00
11 Gabriella Czerw 11 Sachem North 4-09.00
11 Mary Beth Scott 12 St. John the Baptist 4-09.00
11 Nicole Raglan 12 New Rochelle 4-09.00
11 Brittany LeJouan 12 Kellenberg Memorial 4-09.00
11 Khadia Jenkins 9 Farmingdale 4-09.00
11 Sarah Kowpak 9 Archbishop Molloy 4-09.00
11 Erica Russell 11 Newburgh Free Academ 4-09.00
18 Brittany Coscio Saint Anthony's 4-06.00
18 Damiana Dendy 12 Roslyn 4-06.00
18 Caleigh Risko 10 Farmingdale 4-06.00
18 Makaela Simmons 11 Farmingdale 4-06.00
18 Tong Carmen 9 Great Neck South 4-06.00
18 Alison Re 11 Kellenberg Memorial 4-06.00
18 Genesis Amancio 10 Cristo Rey 4-06.00
18 Daria Christiana 12 Kingston 4-06.00
18 Samantha Shaw 8 Kingston 4-06.00
18 Tresan McFarlane 11 Springfield Gardens 4-06.00
Varsity Boys High Jump
==============================================================
Name Yr Team Mark
--------------------------------------------------------------
1 Mike Mccann 12 Smithtown West 6-06.00
2 Maurice Epps 12 Walter G. O'Connell- 6-04.00
3 Keimon Barrow 12 New Rochelle 6-00.00
4 Alexander Ladouceur 11 Smithtown West 6-00.00
4 Thomas Bubb 12 Smithtown East 6-00.00
4 Qiyam Green 12 Kingston 6-00.00
7 Blaise Casillo 11 Chaminade 6-00.00
8 Devon Hacker 12 Springfield Gardens 5-09.00
8 Daniel Murphy 11 Archbishop Molloy 5-09.00
8 Peter Gifferkranz 12 Half Hollow Hills We 5-09.00
8 Matthew Prusaczyk 12 Walter G. O'Connell- 5-09.00
12 Daniel Boyhan 12 Monroe-Woodbury 5-06.00
12 Frank Roman 12 Monroe-Woodbury 5-06.00
12 Conor Fay 11 Iona Preparatory Sch 5-06.00
12 Zeerak Ansari 12 George H. Hewlett 5-06.00
12 Brandon Dixon 12 Smithtown East 5-06.00
12 Xavier Susana St. Francis Prep 5-06.00
12 Jack Flood Bayport-Blue Point 5-06.00
12 Nick Davis 10 Bellport 5-06.00
12 Nick Bellucia 11 George H. Hewlett 5-06.00