Boys Top 6

Boys 100 Meters Dash
PlaceAthleteSchoolMark
1Kareem Morris Albany High 11
2Corey Harris Albany High 11.2
3Fuad Jusic Albany High 11.5
4Tom Lucey C.B.A. 11.6
5Hutchinson Monument Mountain 11.6
Boys 200 Meter Dash
PlaceAthleteSchoolMark
1Kareem Morris Albany High 22
2Gene O'Hanlon Bethlehem 22.9
3Fuad Jusic Albany High 23
4Josh Keyes Chatham 23.2
5Richardson Albany Academy 23.3
6Connor Ferris Albany Academy 23.4
Boys 400 Meter Dash
PlaceAthleteSchoolMark
1Malik McKnight C.B.A. 53.2
2Davis Glens Falls 53.3
3Dylan Sorenson LaSalle 53.3
4Ruben Castro Bethlehem 53.4
5Davis Glens Falls 55.4
5Evan Lacetti Albany High 56.6
Boys 800 Meter Run
PlaceAthleteSchoolMark
1Ryan Nightengale Chatham 02:00.5
2Alney Tobias Lansingburgh 02:01.7
3James Brinkerhoff Chatham 02:02.0
4Jared Reynolds Ravena 02:04.7
5Ari Rodriguez Bethlehem 02:06.0
6Luke Carpinello Bethlehem 02:08.3
Boys 1600 Meter Run
PlaceAthleteSchoolMark
1Jonathan Aziz Bishop Gibbons 04:25.0
2Alney Tobias Lansingburgh 04:25.1
3Yousef Zaid Bethlehem 04:31.8
4James Doran LaSalle 04:32.5
5Rajiv Raghavan Albany Academy 04:46.6
6Spencer Gyory Bethlehem 04:48.9
Boys 3200 Meters Run
PlaceAthleteSchoolMark
1Jonathan Aziz Bishop Gibbons 9:58.7
2Denis Hurley LaSalle 10:01.7
3Smith Monument Mountain 10:07.6
4Yousef Zaid Bethlehem 10:18.2
5C.J. Sousis Lansingburgh 10:25.9
6Nick Marcantonio Glens Falls 10:30.1
Boys 110 Meter Hurdles
PlaceAthleteSchoolMark
1Tyler Washington LaSalle 16
2Paul Buehler Bethlehem 16
3Shumacher Monument Mountain 16
4Sean Velasquez Glens Falls 17.3
5Greg Hannay Berne-Knox-Westerlo 17.5
6A.J. Semenick Ravena 17.6
Boys 400 Meter Hurdles
PlaceAthleteSchoolMark
1Tyler Washington LaSalle 58.7
2James Schager Berne-Knox-Westerlo 61.3
3Matthew Wu Albany High 61.7
4A.J. Semenick Ravena 62.3
5Aaron Fuller Lansingburgh 63.8
6Kyle Thompson Albany High 64
6Chris Fron Albany Academy 64
Boys 4x100 Meter Relay
PlaceAthleteSchoolMark
1Albany High 43.7
2Bethlehem 45.7
3Albany Academy 45.9
4C.B.A. 46.2
5Berne-Knox-Westerlo 46.2
5Monument Mountain 46.8
Boys 4x400 Meter Relay
PlaceAthleteSchoolMark
1Bethlehem 03:34.6
2LaSalle 03:34.9
3Ravena 03:39.3
4Berne-Knox-Westerlo 03:41.0
5C.B.A. 03:42.3
6Glens Falls 03:42.6
Boys 4x800 Meter Relay
PlaceAthleteSchoolMark
1Bethlehem 08:37.5
2Glens Falls 08:38.3
3Lansingburgh 08:46.1
4Ravena 08:58.4
5Albany High 09:03.0
6LaSalle 09:03.3
Boys High Jump
PlaceAthleteSchoolMark
1Corey Harris Albany High 5'10"
2Connor Ferris Albany Academy 5'10"
3Jelanie Currie Albany Academy 5' 6"
4Girdler Monument Mountain 5' 6"
5Cody Dawsom Cohoes 5' 3"
6Jonathan Mapes Cohoes 5' 3"
Boys Pole Vault
PlaceAthleteSchoolMark
1Josh Glick Berne-Knox-Westerlo 13' 6"
2Alex Schettino Albany High 13' 0"
3Jake Platel Bethlehem 13' 0"
4Ethan Brochu Glens Falls 12' 6"
5Zach Lisa Ravena 12' 0"
6Vinny Kemp Albany High 9' 6"
Boys Long Jump
PlaceAthleteSchoolMark
1Kareem Morris Albany High 21' 5"
2DeAngelo Monument Mountain 20' 8 3/4"
3Jamel Fields Albany Academy 20' 6 1/4"
4Jake Platel Bethlehem 20' 5 3/4"
5Paul Buehler Bethlehem 20' 4 1/2"
6Brandon Kallner Berne-Knox-Westerlo 19' 3 1/4"
Boys Triple Jump
PlaceAthleteSchoolMark
1Paul Buehler Bethlehem 44' 0"
2Tyler Washington LaSalle 42'11"
3Corey Harris Albany High 40'11"
4Jelanie Currie Albany Academy 40' 7"
5Cody Kessler Bethlehem 40' 2 1/2"
6Moser Monument Mountain 39'10"
Boys Shot Put
PlaceAthleteSchoolMark
1Greg Hannay Berne-Knox-Westerlo 45' 8 3/4"
2Jamal Temple Albany High 42' 7"
3Quadir Phillips Albany Academy 41' 9"
4Sasha Kassoff Bethlehem 40' 3"
5Kynan Vandenberg Lansingburgh 39' 7"
6Tyrone Nichols Lansingburgh 39' 1"
Boys Discus Throw
PlaceAthleteSchoolMark
1Greg Hannay Berne-Knox-Westerlo 133' 4"
2Jamal Temple Albany High 122'11"
3Sasha Kassoff Bethlehem 122' 6"
4Peter Tokarowski Bishop Gibbons 117' 8"
5McMullen Ravena 110' 9"
6Issac Oddy Glens Falls 103'10"