Licensed to Schuylerville Jr.-Sr. High School
HY-TEK's Meet Manager 4/27/2011 01:20 PM
CORINTH-BERLIN-SCHUYLERVILLE - 4/26/2011
SCHUYLERVILLE
Results
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Lyford, Rachelle Corinth 13.30 1
2 Grolley, Roxanne Schuylerville 14.06 1
3 Stangle, Lacey Schuylerville 14.24 2
4 Petteys, Schynia Corinth 14.46 1
5 Gravelle, Hollie Schuylerville 14.55 2
6 Delevan, Meygan Berlin 14.56 1
7 Gray, Haley Schuylerville 14.60 1
8 Luna, Ashley Schuylerville 14.64 2
9 Wolin, Kailey Schuylerville 14.78 1
10 Trombolio, Sam Schuylerville 15.07 3
11 Scavone, Caitlin Schuylerville 15.08 2
12 Eggleston, Lisa Corinth 15.46 2
13 Thompson, Lexie Schuylerville 15.49 4
14 Hillis, Ashlyn Berlin 15.88 2
15 Hillis, Raquel Berlin 16.17 3
16 Cunniff, Alexia Schuylerville 16.45 3
17 Kinney, Madison Schuylerville 16.46 4
18 Dimopoulos, Charlotte Schuylerville 16.68 4
19 Monroe, Helen Schuylerville 18.61 4
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Lyford, Rachelle Corinth 27.83 1
2 Grolley, Roxanne Schuylerville 29.38 1
3 Coorado, Kayleigh Berlin 29.93 1
4 Gravelle, Hollie Schuylerville 30.38 3
5 Murphy, Hannah Corinth 30.80 1
6 Gray, Haley Schuylerville 30.89 3
7 Irish, Kaitlyn Corinth 31.84 3
8 Palmer, Sarah Schuylerville 31.91 1
9 Fields, Kasey Schuylerville 32.13 2
10 Trombolio, Sam Schuylerville 32.42 2
11 Eggleston, Lisa Corinth 32.58 2
12 Thompson, Lexie Schuylerville 32.89 2
13 Brewer, Amber Corinth 33.48 1
14 Reape, Sarah Schuylerville 34.35 2
15 Cunniff, Alexia Schuylerville 37.20 3
16 Monroe, Helen Schuylerville 40.89 2
Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kozubal, Justine Schuylerville 1:06.45
2 Coorado, Kayleigh Berlin 1:09.43
3 Petteys, Schynia Corinth 1:14.51
4 Brewer, Amber Corinth 1:19.04
5 Irish, Kaitlyn Corinth 1:19.07
Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Scott, Amanda Corinth 2:54.72
2 Freemire, Julia Schuylerville 2:59.61
3 Farrell, Siera Schuylerville 3:03.83
4 Ganter, Sarah Corinth 3:23.85
5 Torda, Ashley Corinth 3:30.82
6 Holmes, Carly Corinth 3:47.87
Girls 1500 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Watson, Samantha Schuylerville 5:14.04
2 Hanehan, Suzi Schuylerville 5:37.53
3 Akerley, Jenna Corinth 5:46.91
4 Cerqua, Rainey Schuylerville 5:56.90
5 Freemire, Julia Schuylerville 6:02.90
6 Farrell, Siera Schuylerville 6:11.95
7 Reape, Sarah Schuylerville 6:23.19
8 Torda, Ashley Corinth 6:25.02
9 French, Hannah Berlin 6:31.14
10 Kelley, Jenny Corinth 6:37.36
11 Ganter, Sarah Corinth 7:13.47
12 Holmes, Carly Corinth 7:32.04
Girls 3000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Watson, Samantha Schuylerville 11:30.51
2 Cerqua, Rainey Schuylerville 13:46.84
3 Perry, Jean Marie Corinth 14:16.16
4 Kelley, Jenny Corinth 15:21.81
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Fasulo, Amy Corinth 17.73
2 Marcotte, Ashley Corinth 18.96
3 Delevan, Meygan Berlin 19.47
4 Stangle, Lacey Schuylerville 20.39
5 Irish, Kaitlyn Corinth 22.85
6 Scavone, Caitlin Schuylerville 23.11
Girls 400 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Broz, Alexis Schuylerville 1:16.29
2 Akerley, Jenna Corinth 1:16.86
3 Kelley, Jenny Corinth 1:40.92
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Corinth 'A' 54.87
1) Lyford, Rachelle 2) Marcotte, Ashley
3) Fasulo, Amy 4) Petteys, Schynia
2 Schuylerville 'A' 57.74
3 Berlin 'A' 1:01.62
4 Schuylerville 'B' 1:03.03
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Schuylerville 'A' 4:34.06
1) Broz, Alexis 2) Hanehan, Suzi
3) Scavone, Caitlin 4) Kozubal, Justine
2 Corinth 'A' 4:35.30
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Schuylerville 'A' 11:42.03
1) Watson, Samantha 2) Freemire, Julia
3) Hanehan, Suzi 4) Kozubal, Justine
2 Corinth 'A' 13:37.36
Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Palmer, Sarah Schuylerville 5-02.00
2 Broz, Alexis Schuylerville 5-00.00
3 Murphy, Hannah Corinth 4-09.00
3 Akerley, Jenna Corinth 4-09.00
5 Ganter, Sarah Corinth 4-03.00
6 Wolin, Kailey Schuylerville J4-03.00
7 Gray, Haley Schuylerville 4-00.00
8 Dimopoulos, Charlotte Schuylerville J4-00.00
Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Palmer, Sarah Schuylerville 9-00.00
2 Watson, Samantha Schuylerville 8-00.00
3 Fields, Kasey Schuylerville 6-06.00
-- French, Hannah Berlin NH
Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Palmer, Sarah Schuylerville 16-04.50
2 Coorado, Kayleigh Berlin 14-01.50
3 Hanehan, Suzi Schuylerville 14-00.50
4 Broz, Alexis Schuylerville 13-09.00
5 Murphy, Hannah Corinth 13-08.00
6 Marcotte, Ashley Corinth 13-06.00
7 Wolin, Kailey Schuylerville 13-00.50
8 Gravelle, Hollie Schuylerville 12-11.50
9 Fields, Kasey Schuylerville 12-09.00
10 Luna, Ashley Schuylerville 12-08.00
10 Stangle, Lacey Schuylerville 12-08.00
10 Thompson, Lexie Schuylerville 12-08.00
13 Trombolio, Sam Schuylerville 12-06.50
14 Ferris, Rachel Berlin 12-04.00
15 Petteys, Schynia Corinth 12-02.50
16 Cunniff, Alexia Schuylerville 11-09.50
17 Hillis, Ashlyn Berlin 11-06.00
18 Eggleston, Lisa Corinth 11-05.00
19 Dimopoulos, Charlotte Schuylerville 11-01.50
20 Hillis, Raquel Berlin 10-09.00
21 Kinney, Madison Schuylerville 10-01.00
22 Torda, Ashley Corinth 9-07.50
-- Grolley, Roxanne Schuylerville FOUL
Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Fasulo, Amy Corinth 30-00.50
2 Murphy, Hannah Corinth 29-03.00
3 Luna, Ashley Schuylerville 27-01.00
4 Hillis, Raquel Berlin 25-03.00
5 Hillis, Ashlyn Berlin 24-01.00
Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lafond, Alex Schuylerville 21-08.50
2 Turcotte, Kari Corinth 21-02.00
3 Clain, Emily Schuylerville 20-03.50
4 Guerdan, AnneMarie Berlin 19-11.50
5 Poisson, Richelle Corinth 19-11.00
Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Turcotte, Kari Corinth 58-04
2 Delevan, Meygan Berlin 56-09
3 Clain, Emily Schuylerville 55-00
4 Lafond, Alex Schuylerville 51-01
5 Poisson, Richelle Corinth 48-11
6 Guerdan, AnneMarie Berlin 34-11
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Hernandez, Eric Corinth 11.49 1
2 Jessop, Esa Schuylerville 11.69 1
3 Hoyt, Conner Berlin 12.50 1
4 Ovitt, Cody Corinth 12.56 1
5 Barber, Joe Schuylerville 12.62 1
6 Gerkman, Mihael Berlin 12.76 2
6 Cahill, Kevin Corinth 12.76 2
6 Bamba, Scotty Berlin 12.76 1
9 Beyer, Kyle Corinth 13.03 2
10 Pollack, Kevin Corinth 13.30 3
10 Crawford, Connor Schuylerville 13.30 2
12 Emery, Cameron Corinth 13.64 3
13 Densmore, Christian Corinth 13.69 3
14 MacVeigh, Cole Berlin 13.76 3
15 Lambert, Brannon Corinth 14.05 4
16 Purdy, Tyler Berlin 14.27 3
17 Luna, Austin Schuylerville 14.30 2
18 Alford, Nick Corinth 14.34 4
19 Grey, Paul Berlin 14.47 4
20 DenBesten, Ken Corinth 15.62 4
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Hernandez, Eric Corinth 23.32 1
2 Jessop, Esa Schuylerville 24.17 1
3 Barber, Joe Schuylerville 25.87 3
4 Hoyt, Conner Berlin 26.20 1
5 Madarasz, Tom Schuylerville 26.45 2
6 Bamba, Scotty Berlin 26.47 1
7 MC Eachron, Clayton Schuylerville 27.38 3
8 Beyer, Kyle Corinth 27.65 1
9 Gerkman, Mihael Berlin 27.88 3
10 Pollack, Kevin Corinth 28.38 1
11 Densmore, Christian Corinth 28.39 2
12 Crawford, Connor Schuylerville 28.81 2
13 Emery, Cameron Corinth 29.12 2
14 Lambert, Brannon Corinth 29.68 2
15 Luna, Austin Schuylerville 30.09 3
16 Purdy, Tyler Berlin 30.28 3
17 Rokjer, Scot Berlin 30.60 3
18 Grey, Paul Berlin 31.29 3
Boys 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hernandez, Eric Corinth 58.55
2 Ellis, Tyler Corinth 1:03.24
3 Pollack, Kevin Corinth 1:06.47
Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Pieper, Kris Schuylerville 2:10.80
2 Goldenberg, Sam Schuylerville 2:24.63
3 Crist, James Corinth 2:33.57
4 Hodgson, Will Schuylerville 2:41.11
5 Flint, Tanner Corinth 2:42.95
6 Coffie, Isaac Berlin 2:48.19
7 Ellis, Tyler Corinth 2:52.25
8 Gurney, James Corinth 3:19.15
Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Watson, Matt Schuylerville 4:59.98
2 Flint, Tanner Corinth 5:13.46
3 Ellis, Tyler Corinth 5:14.94
4 French, Alex Berlin 5:17.16
5 Crist, James Corinth 5:22.77
6 Goldenberg, Sam Schuylerville 5:25.31
7 Hodgson, Will Schuylerville 5:51.68
8 Scheren, Bryan Schuylerville 5:57.18
9 Young, Matt Corinth 6:03.88
10 Gurney, James Corinth 7:12.92
Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Flint, Tanner Corinth 11:49.91
2 Crist, James Corinth 12:44.63
3 Young, Matt Corinth 12:47.39
4 Scheren, Bryan Schuylerville 13:00.00
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Nolan, Ian Corinth 17.40
2 Comer, Max Schuylerville 21.44
3 Mulcahy, Tyler Corinth 24.02
Boys 400 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jessop, Esa Schuylerville 1:04.85
2 Nolan, Ian Corinth 1:06.80
3 Mulcahy, Tyler Corinth 1:22.53
4 Mann, Patrick Corinth 1:24.75
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Corinth 'A' 49.74
1) Cahill, Kevin 2) Nolan, Ian
3) Beyer, Kyle 4) Ovitt, Cody
2 Berlin 'A' 51.35
3 Schuylerville 'A' 51.43
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Schuylerville 'A' 4:00.39
1) Jessop, Esa 2) Madarasz, Tom
3) MC Eachron, Clayton 4) Watson, Matt
2 Corinth 'A' 4:26.30
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Schuylerville 'A' 9:38.47
1) Pieper, Kris 2) Madarasz, Tom
3) Goldenberg, Sam 4) Watson, Matt
2 Corinth 'A' 10:31.35
Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ovitt, Cody Corinth 5-04.00
2 Crawford, Connor Schuylerville 5-00.00
3 Comer, Max Schuylerville 4-06.00
4 Mann, Patrick Corinth 4-03.00
5 Emery, Cameron Corinth 4-00.00
5 Lambert, Brannon Corinth 4-00.00
Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 French, Alex Berlin 9-00.00
2 Watson, Matt Schuylerville 7-06.00
3 MC Eachron, Clayton Schuylerville 7-00.00
4 Goldenberg, Sam Schuylerville J7-00.00
-- Luna, Austin Schuylerville NH
Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hernandez, Eric Corinth 20-00.50
2 Madarasz, Tom Schuylerville 17-00.00
3 Bamba, Scotty Berlin 16-08.00
4 Ellis, Tyler Corinth 15-07.00
5 Grey, Paul Berlin 14-08.00
6 Luna, Austin Schuylerville 13-03.00
7 Purdy, Tyler Berlin 13-00.00
-- DenBesten, Ken Corinth FOUL
-- Cahill, Kevin Corinth FOUL
Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Nolan, Ian Corinth 36-06.00
2 Comer, Max Schuylerville 31-10.00
Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lockhart, Andre Corinth 35-00.00
2 Rokjer, Scot Berlin 32-03.25
3 Alford, Nick Corinth 30-10.75
4 Girard, Cody Corinth 29-06.50
5 Beyer, Kyle Corinth 27-06.50
6 Viena, Brandon Schuylerville 24-00.00
7 Barber, Joe Schuylerville 20-00.50
Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Rokjer, Scot Berlin 116-08
2 Gerkman, Mihael Berlin 94-02
3 Alford, Nick Corinth 77-08
4 Lockhart, Andre Corinth 74-04
5 Coffie, Isaac Berlin 72-03
6 Girard, Cody Corinth 68-07
7 Densmore, Christian Corinth 63-02
8 Purdy, Tyler Berlin 55-03
9 Viena, Brandon Schuylerville 52-02