Dewitt Clinton Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
15.93 | SB | Sashani Skervin | 103rd | Prelims H3 | Girls Complete |
200 Meter Dash | |||||
26.58 | SB | Tsian Haywood | 5th | Finals | Girls Complete |
27.07 | SB | Tsian Haywood | 4th | Prelims H1 | Girls Complete |
400 Meter Dash | |||||
59.93 | SB | Marlena Wright | 6th | Finals H2 | Girls Complete |
1:09.02 | SB | De Andre Eccles | 50th | Finals H5 | Girls Complete |
800 Meter Run | |||||
2:34.55 | SB | Fatoumata Samura | 12th | Finals | Girls Complete |
1500 Meter Run | |||||
6:04.05 | SB | Zunairis Velazquez | 55th | Finals | Girls Complete |
400 Meter Hurdles | |||||
1:03.95 | SB | Brittney Adams | 1st | Finals H1 | Girls Complete |
4x100 Meter Relay | |||||
52.13 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
53.01 | SB | Relay Team | 1st | Prelims H5 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:19.24 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:03.30 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Dypna Umunakwe | 3rd | Finals | Girls Complete |
Long Jump | |||||
16-3.5 | SB | Ethanity Dunn | 1st | Finals | Girls Complete |
Triple Jump | |||||
37-9.75 | SB | Tsian Haywood | 1st | Finals | Girls Complete |
35-10.75 | SB | Ethanity Dunn | 2nd | Finals | Girls Complete |
32-11.5 | SB | Patrice High | 4th | Finals | Girls Complete |
Shot Put | |||||
32-0 | SB | Desiree Gordon | 2nd | Finals | Girls Complete |
26-5.75 | SB | Simonne Moore | 12th | Finals | Girls Complete |
17-9 | SB | Mo Barnett | 36th | Finals | Girls Complete |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.50 | SB | Rachard Byers | 16th | Prelims H13 | Boys Complete |
11.55 | SB | Ernest Agyeman | 19th | Prelims H7 | Boys Complete |
200 Meter Dash | |||||
22.62 | SB | Rachard Byers | 4th | Finals | Boys Complete |
23.06 | SB | Rudje Beckford | 5th | Prelims H1 | Boys Complete |
23.07 | SB | Rudje Beckford | 7th | Finals | Boys Complete |
23.20 | SB | Rachard Byers | 8th | Prelims H4 | Boys Complete |
23.63 | SB | Jeremiah Obeng A | 23rd | Prelims H14 | Boys Complete |
24.61 | SB | Demitri Payne | 79th | Prelims H10 | Boys Complete |
25.08 | SB | Marquis Burrell | 119th | Prelims H24 | Boys Complete |
25.12 | SB | Ernest Agyeman | 124th | Prelims H23 | Boys Complete |
400 Meter Dash | |||||
51.59 | SB | Godfrey Asante | 5th | Finals H1 | Boys Complete |
57.34 | SB | Patrick Lindo | 83rd | Finals H8 | Boys Complete |
58.44 | SB | Garvey Moore | 103rd | Finals H9 | Boys Complete |
800 Meter Run | |||||
2:26.97 | SB | Denton Cassells | 154th | Finals | Boys Complete |
2:52.42 | SB | Courtney Wilkins | 286th | Finals | Boys Complete |
110 Meter Hurdles | |||||
15.04 | SB | Rudje Beckford | 1st | Finals | Boys Complete |
15.44 | SB | Rudje Beckford | 1st | Prelims H1 | Boys Complete |
16.33 | SB | Courtney Wilkins | 6th | Finals | Boys Complete |
16.83 | SB | Courtney Wilkins | 8th | Prelims H4 | Boys Complete |
400 Meter Hurdles | |||||
55.67 | SB | Jeremiah Obeng A | 1st | Finals H1 | Boys Complete |
1:02.56 | SB | Courtney Wilkins | 12th | Finals H3 | Boys Complete |
1:03.59 | SB | Arturo Lara | 20th | Finals H2 | Boys Complete |
Triple Jump | |||||
45-7.25 | SB | Pierre Francois | 1st | Finals | Boys Complete |
Javelin | |||||
123-6 | SB | Arturo Lara | 14th | Finals | Boys Complete |
Shot Put | |||||
38-2.5 | SB | Lance Francis | 17th | Finals | Boys Complete |