Columbia (Sec 2) Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.78 | SB | Dominique Nardacci | 2nd | Prelims H4 | Div 2 |
7.80 | SB | Christin Mosher | 2nd | Finals | Div 2 |
7.84 | SB | Dominique Nardacci | 3rd | Finals | Div 2 |
7.87 | SB | Dominique Nardacci | 3rd | Semis H2 | Div 2 |
7.92 | SB | Christin Mosher | 4th | Semis H2 | Div 2 |
8.03 | SB | Christin Mosher | 6th | Prelims H1 | Div 2 |
8.46 | SB | Chakerra Arrington | 15th | Prelims H4 | Div 2 |
300 Meter Dash | |||||
43.83 | SB | Anna Boughtwood | 5th | Finals H8 | Div 2 |
45.69 | SB | Kailyn Balzanio | 7th | Finals H6 | Div 2 |
46.86 | SB | Alison Romer | 9th | Finals H5 | Div 2 |
600 Meter Run | |||||
1:47.44 | SB | Eva Kiehl | 5th | Finals | Div 2 |
1:56.57 | SB | Macken Mulligan | 16th | Finals | Div 2 |
2:02.75 | SB | Kayla O'Brien | 20th | Finals | Div 2 |
1000 Meter Run | |||||
3:18.42 | SB | Cali Palumbo | 7th | Finals | Div 2 |
3:31.60 | SB | Chelsea Wojeski | 11th | Finals | Div 2 |
3:39.68 | SB | Aliso Hernandez | 16th | Finals | Div 2 |
1500 Meter Run | |||||
5:14.17 | SB | Jessi Hernandez | 6th | Finals | Div 2 |
5:36.13 | SB | Kierra Keys | 11th | Finals | Div 2 |
3000 Meter Run | |||||
10:46.76 | SB | Kaylee Scott | 2nd | Finals | Div 2 |
12:00.76 | SB | Jessica Richburg | 9th | Finals | Div 2 |
12:49.99 | SB | Meghan Smith | 11th | Finals | Div 2 |
55 Meter Hurdles | |||||
9.82 | SB | Katie Schmidt | 2nd | Finals H2 | Div 2 |
9.97 | SB | Katie Schmidt | 2nd | Prelims H2 | Div 2 |
10.76 | SB | Jessica Herrick | 6th | Finals H1 | Div 2 |
10.94 | SB | Jessica Herrick | 6th | Prelims H2 | Div 2 |
11.19 | SB | Colleen Maloney | 8th | Prelims H1 | Div 2 |
11.24 | SB | Colleen Maloney | 8th | Finals H1 | Div 2 |
4x200 Meter Relay | |||||
1:56.06 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:23.63 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:13.21 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
High Jump | |||||
4-8 | SB | Cali Palumbo | 2nd | Finals | Div 2 |
4-2 | SB | Anna Boughtwood | 8th | Finals | Div 2 |
Long Jump | |||||
15-3.25 | SB | Christin Mosher | 3rd | Finals | Div 2 |
14-8.5 | SB | Bonnie Deyo | 8th | Finals | Div 2 |
Triple Jump | |||||
33-11.25 | SB | Eva Kiehl | 2nd | Finals | Div 2 |
32-11 | SB | Bonnie Deyo | 4th | Finals | Div 2 |
29-5.25 | SB | Brooke Wojeski | 15th | Finals | Div 2 |
Shot Put | |||||
28-4 | SB | Chakerra Arrington | 6th | Finals | Div 2 |
26-7.5 | SB | Morgan Dehmel | 7th | Finals | Div 2 |
26-1 | SB | Jamie Lee Varian | 8th | Finals | Div 2 |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.15 | SB | Nick Martin | 8th | Prelims H1 | Div 2 |
300 Meter Dash | |||||
40.50 | SB | Nick Martin | 12th | Finals H4 | Div 2 |
41.45 | SB | Jake Alviene | 14th | Finals H4 | Div 2 |
46.94 | SB | Robert Miller | 19th | Finals H1 | Div 2 |
1000 Meter Run | |||||
3:33.54 | SB | Alex Scaptura | 18th | Finals | Div 2 |
3200 Meter Run | |||||
10:30.22 | SB | Brendan Reilly | 3rd | Finals | Div 2 |
55 Meter Hurdles | |||||
8.18 | SB | Jake Alviene | 2nd | Prelims H1 | Div 2 |
8.19 | SB | Jake Alviene | 2nd | Finals H1 | Div 2 |
9.09 | Josh Cook | 7th | Finals H2 | Div 2 | |
9.18 | Josh Cook | 6th | Prelims H2 | Div 2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:20.43 | SB | Relay Team | 8th | Finals | |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Robert Miller | 8th | Finals | Div 2 |
Long Jump | |||||
17-0.25 | Josh Cook | 11th | Finals | Div 2 | |
Shot Put | |||||
40-1.5 | SB | Austin Lobban | 6th | Finals | Div 2 |
30-6.75 | SB | Justin Snide | 9th | Finals | Div 2 |