Notre Dame (Batavia) Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.93 | SB | Morgan Midwick | 14th | Finals H2 | Girls Complete |
15.61 | SB | Rosalie Mortellaro | 18th | Finals H1 | Girls Complete |
16.68 | SB | Lindsay Hilburger | 20th | Finals H1 | Girls Complete |
200 Meter Dash | |||||
30.43 | SB | Shanne O'connor | 14th | Finals H3 | Girls Complete |
31.04 | SB | Summer Moore | 18th | Finals H2 | Girls Complete |
31.17 | SB | Morgan Midwick | 19th | Finals H1 | Girls Complete |
400 Meter Dash | |||||
1:10.06 | SB | Summer Moore | 15th | Finals H2 | Girls Complete |
1:10.97 | SB | Shanne O'connor | 16th | Finals H3 | Girls Complete |
1:19.95 | SB | Abby Bleier | 23rd | Finals H1 | Girls Complete |
800 Meter Run | |||||
3:06.24 | SB | Meghan Zickl | 21st | Finals | Girls Complete |
3:09.86 | SB | Anneliese Aliasso | 22nd | Finals | Girls Complete |
3:19.31 | SB | Madison Gluck | 25th | Finals | Girls Complete |
1500 Meter Run | |||||
5:59.61 | SB | Bailee Welker | 11th | Finals | Girls Complete |
6:01.78 | SB | Meghan Zickl | 13th | Finals | Girls Complete |
6:07.26 | SB | Kristen Antolos | 14th | Finals | Girls Complete |
3000 Meter Run | |||||
14:33.21 | SB | Madison Gluck | 17th | Finals | Girls Complete |
100 Meter Hurdles | |||||
20.49 | SB | Riley Norton | 16th | Finals H2 | Girls Complete |
400 Meter Hurdles | |||||
1:22.35 | SB | Rosemary Flumerfeldt | 15th | Finals H2 | Girls Complete |
1:22.54 | SB | Riley Norton | 16th | Finals H1 | Girls Complete |
2000 Meter Steeplechase | |||||
9:27.63 | SB | Delane O'connor | 14th | Finals | Girls Complete |
4x100 Meter Relay | |||||
57.94 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | |
4x100 Meter Throwers Relay | |||||
1:04.08 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:52.42 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
12:36.56 | SB | Relay Team | 9th | Finals | |
High Jump | |||||
4-2 | SB | Riley Norton | 10th | Finals | Girls Complete |
Long Jump | |||||
11-2 | SB | Rosemary Flumerfeldt | 21st | Finals | Girls Complete |
10-6.5 | SB | Abby Bleier | 22nd | Finals | Girls Complete |
Triple Jump | |||||
24-8.25 | SB | Shanne O'connor | 18th | Finals | Girls Complete |
24-7.25 | SB | Anneliese Aliasso | 19th | Finals | Girls Complete |
Pole Vault | |||||
5-9 | SB | Rosemary Flumerfeldt | 16th | Finals | Girls Complete |
Discus | |||||
61-0 | SB | Kristen Antolos | 13th | Finals | Girls Complete |
53-2 | SB | Qurratul-ain Dar | 21st | Finals | Girls Complete |
49-10 | SB | Lindsay Hilburger | 22nd | Finals | Girls Complete |
Shot Put | |||||
21-8 | SB | Rosalie Mortellaro | 19th | Finals | Girls Complete |
16-8.25 | SB | Qurratul-ain Dar | 27th | Finals | Girls Complete |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.30 | SB | Woody Clark | 14th | Finals H3 | Boys Complete |
12.62 | SB | Dan Fullett | 19th | Finals H1 | Boys Complete |
13.13 | SB | Jake Debellis | 23rd | Finals H1 | Boys Complete |
200 Meter Dash | |||||
24.70 | SB | Woody Clark | 9th | Finals H3 | Boys Complete |
24.78 | SB | Nick Flumerfelt | 11th | Finals H4 | Boys Complete |
28.15 | SB | Connor Hughes | 21st | Finals H1 | Boys Complete |
400 Meter Dash | |||||
52.85 | SB | Nathan Flumerfeldt | 1st | Finals H5 | Boys Complete |
54.75 | SB | Nick Flumerfelt | 7th | Finals H3 | Boys Complete |
1:02.55 | SB | Devin Sherman | 25th | Finals H1 | Boys Complete |
800 Meter Run | |||||
2:08.31 | SB | Nathan Flumerfeldt | 3rd | Finals | Boys Complete |
2:37.42 | SB | Joseph Zickl | 21st | Finals | Boys Complete |
2:43.07 | SB | Ryan Fuller | 23rd | Finals | Boys Complete |
1600 Meter Run | |||||
4:59.30 | SB | Kevin Pawlak | 8th | Finals | Boys Complete |
5:09.04 | SB | Andrew Fisher | 12th | Finals | Boys Complete |
6:45.81 | SB | Timothy Bergman | 27th | Finals | Boys Complete |
3200 Meter Run | |||||
11:03.17 | SB | Andrew Fisher | 8th | Finals | Boys Complete |
11:12.06 | SB | Kevin Pawlak | 9th | Finals | Boys Complete |
110 Meter Hurdles | |||||
20.39 | SB | Vince Stadler | 11th | Finals H1 | Boys Complete |
22.12 | SB | Matt Sausner | 16th | Finals H1 | Boys Complete |
400 Meter Hurdles | |||||
1:14.42 | SB | Vince Stadler | 15th | Finals H2 | Boys Complete |
1:15.98 | SB | Matt Sausner | 17th | Finals H1 | Boys Complete |
3000 Meter Steeplechase | |||||
11:33.30 | SB | Andrew Fisher | 5th | Finals | Boys Complete |
12:11.51 | SB | Kevin Pawlak | 7th | Finals | Boys Complete |
4x100 Meter Relay | |||||
49.86 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | |
4x100 Meter Throwers Relay | |||||
54.21 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:48.21 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:26.46 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Devin Sherman | 14th | Finals | Boys Complete |
Long Jump | |||||
18-6.5 | SB | Nick Flumerfelt | 7th | Finals | Boys Complete |
13-7.25 | SB | Joseph Zickl | 23rd | Finals | Boys Complete |
13-4.75 | SB | Connor Hughes | 24th | Finals | Boys Complete |
Triple Jump | |||||
28-7.75 | SB | Devin Sherman | 21st | Finals | Boys Complete |
27-4.75 | SB | Steven Cochrane | 22nd | Finals | Boys Complete |
Pole Vault | |||||
9-3 | SB | Vince Stadler | 7th | Finals | Boys Complete |
Discus | |||||
97-8 | SB | Dan Motz | 13th | Finals | Boys Complete |
90-10 | SB | Conlan Edwards | 16th | Finals | Boys Complete |
84-8 | SB | Ben Flumerfelt | 18th | Finals | Boys Complete |
Shot Put | |||||
36-4 | SB | Dan Motz | 12th | Finals | Boys Complete |
31-5.5 | SB | Nick Conklin | 21st | Finals | Boys Complete |
26-0.5 | SB | James Spear | 26th | Finals | Boys Complete |