For Rankings

RaceTab 3 by MileSplit         Registered to: Timothy Fulton, 

             Sec 8 Quals - 11/11/2009 10:16:54 AM             
                       NANA, Purdys, NY                       

                       Varsity Boys 5000 Meter Run                       
=========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time   Pts
=========================================================================
  1 Marco Bertolotti          12 Port Washington HS        15:55.10     1
  2 Joseph Lasher             12 Seaford HS                16:06.00    --
  3 Nick Filippazzo           12 Wantagh HS                16:10.10     2
  4 Bobby McGetrick           12 Calhoun HS                16:16.10     3
  5 Jacob Levine              12 Port Washington HS        16:19.30     4
  6 Angelo Melendez           11 Elmont HS                 16:23.20    --
  7 Tim Campbell              11 Calhoun HS                16:23.90     5
  8 Luke Alber                12 Farmingdale HS            16:24.40     6
  9 Owen Skeete               11 Westbury HS               16:26.90    --
 10 Daniel Siegel             11 Great Neck South HS       16:28.20     7
 11 Andrew Valenski           11 Massapequa HS             16:31.90     8
 12 Joe Nassirian             12 Manhasset HS              16:33.50     9
 13 Matthew Savino            11 Seaford HS                16:35.70    --
 14 Bryan Buttigieg           11 Massapequa HS             16:36.50    10
 15 James Panetta             11 Calhoun HS                16:38.20    11
 16 Charlie Morris            10 Manhasset HS              16:39.90    12
 17 Kevin Harvey              12 Calhoun HS                16:41.50    13
 18 Aakaash Pillalamarri      10 Herricks HS               16:42.20    --
 19 Max Segall                   Syosset HS                16:42.50    14
 20 Tom Mastropasqua          12 Farmingdale HS            16:43.10    15
 21 Ryan Rosmarin             11 Friends Academy           16:44.30    --
 22 Marty Egan                11 Wantagh HS                16:44.60    16
 23 Walter Mendoza            12 Roslyn HS                 16:46.70    --
 24 Taylor Titcomb            10 Port Washington HS        16:47.00    17
 25 Patrick Love              12 Manhasset HS              16:47.40    18
 26 Josh Halpern                 Syosset HS                16:52.20    19
 27 Michael Clausen           12 North Shore HS            16:52.70    --
 28 Sidharth Kakkar            9 Port Washington HS        16:54.30    20
 29 Jonathan Genn             12 Mepham HS                 16:55.20    --
 30 Thomas Garcia             11 Floral Park HS            16:55.80    --
 31 Matt Wefer                12 North Shore HS            16:56.10    --
 32 Anthony Russello          12 Valley Stream North HS    16:56.60    --
 33 Stephen Bourguet           9 Manhasset HS              17:02.20    21
 34 Mario Ferone              12 Plainview Kennedy HS      17:02.90    --
 35 Mike Dioguardi            12 Massapequa HS             17:03.90    22
 36 Ryan Healy                   Syosset HS                17:06.20    23
 37 Danny Kovler              12 Farmingdale HS            17:10.30    24
 38 Neil Cohen                11 Hewlett HS                17:10.60    --
 39 Robert Gaerther           12 MacArthur HS              17:16.20    25
 40 Matt Rodney               12 MacArthur HS              17:17.80    26
 41 Kenny Quinn               12 Floral Park HS            17:19.40    --
 42 Kenny Woo                 11 Calhoun HS                17:20.00    27
 43 Ethan Koreff              12 Wantagh HS                17:20.30    28
 44 Nick Russo                11 Farmingdale HS            17:21.40    29
 45 Andrew Choi               12 Manhasset HS              17:23.00    30
 46 Brendan Abrams            11 Calhoun HS                17:23.50    31
 47 Jordan Matteo                Syosset HS                17:23.90    32
 48 Danny Reilly              10 Wantagh HS                17:25.70    33
 49 Zach Lifman               11 JFK Bellmore HS           17:29.60    --
 50 Joe LaCorte               11 Oyster Bay HS             17:30.10    --
 51 Casey Bader               11 Calhoun HS                17:34.50    34
 52 Andrew Friedman           12 Wantagh HS                17:35.00    35
 53 Paolo Bertolotti          10 Port Washington HS        17:39.10    36
 54 Dominick Brasiello        12 Glen Cove HS              17:39.60    --
 55 Mike Darnell              10 Wantagh HS                17:40.10    37
 56 Sean Grady                10 East Meadow HS            17:40.50    --
 57 Andrew Still              10 Long Beach HS             17:43.50    --
 58 Timmy Callahan            11 Massapequa HS             17:44.10    38
 59 Mike Dolan                10 Herricks HS               17:44.50    --
 60 Alex Bertrand                Syosset HS                17:45.10    39
 61 Mike Egan                 11 Lawrence HS               17:48.10    --
 62 Brian Dillmann            12 Oyster Bay HS             17:48.50    --
 63 Nick Connolly             12 Farmingdale HS            17:49.90    40
 64 Steven Tortora            10 Oyster Bay HS             17:50.70    --
 65 Aaron Lin                    Syosset HS                17:52.50    41
 66 Jack McGuire              10 Herricks HS               17:52.70    --
 67 Nicholas Ross             10 Great Neck South HS       17:53.10    42
 68 Daniel Trotta             12 Lynbrook HS               17:53.70    --
 69 Nicholas Spear            11 Mepham HS                 17:54.20    --
 70 Jose Madrigal             11 Great Neck South HS       17:54.60    43
 71 Jonathan Thomas           11 Manhasset HS              17:55.30    44
 72 Justin Shanahan           12 Clarke HS                 17:55.60    --
 73 Scott Mendlinger          12 Great Neck South HS       17:56.30    45
 74 Kyle O'Neil               12 South Side HS             17:57.00    --
 75 Thomas Manzione           12 Glen Cove HS              17:58.80    --
 76 Kevin Langstaff              Syosset HS                17:59.90    46
 77 Brendan Donohue           10 Mepham HS                 18:01.20    --
 78 Visal Mohanan             11 Valley Stream North HS    18:02.70    --
 79 Dominick Vulpis           12 East Rockaway HS          18:03.40    --
 80 James Gallagher            9 Port Washington HS        18:05.90    47
 81 Jonathan Mass             10 Plainview Kennedy HS      18:07.10    --
 82 Stephen Germana           12 Great Neck South HS       18:09.50    48
 83 Jeff Benesch              12 Oceanside HS              18:10.50    --
 84 John Lithen               12 Lynbrook HS               18:11.10    --
 85 Steven Ferraro            12 Hewlett HS                18:12.80    --
 86 Randy Williams            11 South Side HS             18:13.20    --
 87 Zachary Bugge             10 Valley Stream North HS    18:13.60    --
 88 Nick DeLuna               11 Massapequa HS             18:14.00    49
 89 Brian Spangler            12 Carle Place HS            18:14.30    --
 90 Mike Gallagher            12 Garden City HS            18:14.90    50
 91 Dan Finnegan               9 Garden City HS            18:15.20    51
 92 Jakub Micko               10 Glen Cove HS              18:16.30    --
 93 John Schloth               8 East Rockaway HS          18:17.00    --
 94 Gabriel DeSilva            9 Herricks HS               18:19.00    --
 95 Joe Zahn                  12 Manhasset HS              18:19.70    52
 96 Sameer Massand            12 Friends Academy           18:20.40    --
 97 Chris Saunders            12 Farmingdale HS            18:21.80    53
 98 CJ Madey                  11 Carle Place HS            18:23.10    --
 99 Alexey Bogdanich          11 Glen Cove HS              18:24.70    --
100 Justin Svegliato          12 Massapequa HS             18:25.10    54
101 Andrew Mora                9 Garden City HS            18:25.40    55
102 Chris Araoz                9 Wantagh HS                18:27.10    56
103 Eddie Grove               12 Port Washington HS        18:27.90    57
104 Yuri Triglia               9 MacArthur HS              18:33.00    58
105 David Amann               10 Clarke HS                 18:37.70    --
106 James de Jesus            12 Seaford HS                18:38.50    --
107 Mike Mallazzo             12 Long Beach HS             18:39.70    --
108 Steven Maniscalco          9 Mepham HS                 18:40.70    --
109 Dan Archer                11 MacArthur HS              18:41.60    59
110 Dan Muller                10 Garden City HS            18:41.90    60
111 Thomas Mishra             11 Great Neck South HS       18:42.60    61
112 Nicholas Gizmondi         12 Oyster Bay HS             18:42.90    --
113 Tom Scouras               12 Garden City HS            18:43.30    62
114 Kevin Clements            11 Clarke HS                 18:43.60    --
115 Matthew Granata           12 MacArthur HS              18:44.20    63
116 Tom Curran                11 Seaford HS                18:45.90    --
117 Chris Crowley             12 Friends Academy           18:51.90    --
118 Alex Schifter             11 Great Neck North HS       19:25.30    --
119 Joe Hatzelman             12 East Meadow HS            19:54.10    --
117 Tyler Cruz                11 Herricks HS               18:47.20      
118 Jesse Weiss               12 South Side HS             18:50.30      
119 Zachary Hoffman           11 Mepham HS                 18:50.90      
121 Kevin Flores              11 Clarke HS                 18:52.20      
122 Jordan Fisher             10 MacArthur HS              18:52.70      
123 John Peterson             11 Valley Stream North HS    18:53.10      
124 Dominic Esposito          10 Massapequa HS             18:54.20      
125 Neil Quigley               9 Garden City HS            18:56.60      
126 Scott Selltitz            11 Seaford HS                18:58.00      
127 Sean Culkin               10 South Side HS             18:59.30      
128 Joseph Skidmore            9 Mepham HS                 18:59.60      
129 Derek Venezia             12 Farmingdale HS            18:59.90      
130 Jeremy Kaplowitz          11 Hewlett HS                19:00.20      
131 Sam Peck                   9 Seaford HS                19:00.50      
132 Rodrigo Ulla               9 Hewlett HS                19:00.90      
133 Robert Aldana              9 South Side HS             19:02.10      
134 Richard Eng               12 Clarke HS                 19:02.80      
135 James Ferrall             12 Lynbrook HS               19:05.00      
136 Daniel Tracy               9 Mepham HS                 19:06.00      
137 Alexander Taffet          11 Great Neck South HS       19:06.30      
138 David Armas Molina        12 Glen Cove HS              19:09.50      
139 Kevin Demott              12 East Rockaway HS          19:14.70      
140 Sean Cooke                12 MacArthur HS              19:17.50      
142 Zack Zieniewicz           11 Seaford HS                19:30.40      
143 Shams Khondkar            10 Herricks HS               19:33.10      
144 Andrew Farrell             9 Herricks HS               19:36.00      
145 Ben Kutner                12 South Side HS             19:38.20      
146 James Geiser              10 East Rockaway HS          19:38.50      
147 Alex Courtman             12 Lynbrook HS               19:41.80      
148 Brian Durdaller           10 Hewlett HS                19:44.60      
149 Michael Dauber            11 Valley Stream North HS    19:46.60      
150 Jeff Slavin               12 South Side HS             19:51.60      
152 Michael Johnson           12 Lynbrook HS               19:56.20      
153 Walter Goodwin            12 Floral Park HS            19:56.60      
154 Adam Oshrain              11 Hewlett HS                19:57.40      
155 Mark Correia              11 Clarke HS                 20:01.10      
156 Michael Garcia            11 Valley Stream North HS    20:05.40      
157 Matthew Phillips          10 Floral Park HS            20:06.70      
158 Nathaniel Cho             12 Hewlett HS                20:09.50      
159 Seth Kaufman              12 Clarke HS                 20:12.10      
160 Christopher Kulis         11 Oyster Bay HS             20:14.30      
161 Michael Breidenbach       12 East Rockaway HS          20:15.40      
162 Kevin Lao                 10 Floral Park HS            20:15.70      
163 Jack Legueloff            10 Oyster Bay HS             20:29.20      
164 Eric Horowitz             10 Oyster Bay HS             20:33.50      
165 Elias Blinkoff             9 Glen Cove HS              20:40.40      
166 Nicholas Tursi            11 East Rockaway HS          20:52.60      
167 Matt Fuller               12 East Rockaway HS          21:08.90      
168 Erison Estevez            11 Floral Park HS            21:56.00      
169 Alex Morris               11 Garden City HS            22:11.00      
170 Jesse Bua                  9 Lynbrook HS               22:17.70      
171 Jeff Hallock              12 Floral Park HS            22:45.70      
172 Dennis Irungu             12 Glen Cove HS              26:41.40      



                 Varsity Boys 5000 Meter Run Team Scores                 
=========================================================================
    Team                        Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=========================================================================
  1 Calhoun HS                  59      3    5   11   13   27   31   34  
      Total Time: 1:23:20      Average: 16:39.94      1-5 Split: 1:04
  2 Port Washington HS          78      1    4   17   20   36   47   57  
      Total Time: 1:23:35      Average: 16:42.96      1-5 Split: 1:44
  3 Manhasset HS                90      9   12   18   21   30   44   52  
      Total Time: 1:24:26      Average: 16:53.20      1-5 Split: 50
  4 Wantagh HS                  114     2   16   28   33   35   37   56  
      Total Time: 1:25:16      Average: 17:03.14      1-5 Split: 1:25
  5 Farmingdale HS              114     6   15   24   29   40   53    -  
      Total Time: 1:25:29      Average: 17:05.82      1-5 Split: 1:26
  6 Syosset HS                  127    14   19   23   32   39   41   46  
      Total Time: 1:25:50      Average: 17:09.98      1-5 Split: 1:03
  7 Massapequa HS               127     8   10   22   38   49   54    -  
      Total Time: 1:26:10      Average: 17:14.08      1-5 Split: 1:42
  8 Great Neck South HS         185     7   42   43   45   48   61    -  
      Total Time: 1:28:22      Average: 17:40.34      1-5 Split: 1:41
  9 MacArthur HS                231    25   26   58   59   63    -    -  
      Total Time: 1:30:33      Average: 18:06.56      1-5 Split: 1:28
 10 Garden City HS              278    50   51   55   60   62    -    -  
      Total Time: 1:32:21      Average: 18:28.14      1-5 Split: 28


                      Varsity Girls 5000 Meter Run                       
=========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time   Pts
=========================================================================
  1 Emily Lipari              12 Roslyn HS                 17:59.90    --
  2 Samantha Nadel            10 North Shore HS            18:16.10     1
  3 Emily Marchini            12 Massapequa HS             18:31.60     2
  4 Kira Garry                11 Friends Academy           18:36.60    --
  5 Rachel Ngu                11 Syosset HS                19:03.10     3
  6 Elizabeth Caldwell         9 North Shore HS            19:08.70     4
  7 Brianna Nerud             10 North Shore HS            19:31.80     5
  8 Erica Cirino              12 Cold Spring Harbor HS     19:34.20    --
  9 Kaleigh Craig             10 Wantagh HS                19:44.90     6
 10 Amanda Wolfer             12 Syosset HS                19:45.70     7
 11 Karissa Chiantella        12 Locust Valley HS          19:46.00    --
 12 Ava Fitzgerald            11 Calhoun HS                19:46.90    --
 13 Jessica Donohue            9 North Shore HS            19:52.50     8
 14 Amanda Schmidt            11 Massapequa HS             19:56.00     9
 15 Wraith Kristen            12 Valley Stream South HS    20:02.00    --
 16 Christina DiBernardo      11 Syosset HS                20:04.10    10
 17 Kathleen Fulton           12 Oceanside HS              20:04.60    --
 18 Meghan Byrnes             12 Port Washington HS        20:05.50    11
 19 Valerie Sanders           12 East Meadow HS            20:06.50    12
 20 Mary Welsh                 9 Manhasset HS              20:09.10    --
 21 Katelyn Spadalik          11 Farmingdale HS            20:10.10    13
 22 Shannon McBrien           10 Massapequa HS             20:12.90    14
 23 Fiona Brunner             12 Oyster Bay HS             20:15.10    --
 24 Jenn McLaughlin           12 MacArthur HS              20:18.70    15
 25 Jamie Wandzilak           11 Wantagh HS                20:26.70    16
 26 Jennifer Flores           12 East Meadow HS            20:27.00    17
 27 Theresa Park              12 East Meadow HS            20:27.50    18
 28 Lucia Montefusco          12 MacArthur HS              20:28.00    19
 29 Shaylyn Stehl             11 Wantagh HS                20:29.00    20
 30 Lindsey McLaughlin        10 MacArthur HS              20:36.60    21
 31 Allegra Maldonado          9 Port Washington HS        20:37.00    22
 32 Caityln Krug              11 Massapequa HS             20:37.60    23
 33 Hayley Leviashvili         9 Syosset HS                20:48.00    24
 34 Gabriella Dimaggio        10 Wantagh HS                20:49.60    25
 35 Cara Feldman              11 JFK Bellmore HS           20:50.70    --
 36 Stephanie Charalambo       9 Farmingdale HS            20:52.50    26
 37 Helen Park                12 East Meadow HS            20:52.70    27
 38 Shanice Johnson           10 Valley Stream North HS    20:53.60    --
 39 Emily Osman               11 North Shore HS            20:54.00    28
 40 Caitlin Breen             12 Mineola HS                20:58.60    --
 41 Julianne Licari           12 Massapequa HS             20:59.90    29
 42 Kristen O'Brien           10 Mepham HS                 21:00.30    30
 43 Claire Simmons            12 North Shore HS            21:03.70    31
 44 Katrina Garry              8 Friends Academy           21:04.30    --
 45 Danielle Muoio            11 North Shore HS            21:10.10    32
 46 Kasey Leverne             11 Syosset HS                21:13.60    33
 47 Jessica Race              10 MacArthur HS              21:15.10    34
 48 Taylor Cassidy            11 Calhoun HS                21:16.20    --
 49 Kristen Adorno            12 Seaford HS                21:18.10    --
 50 Nilam Patel               10 East Meadow HS            21:18.40    35
 51 Grace Albert               9 Wantagh HS                21:18.80    36
 52 Claudia Brady             12 South Side HS             21:19.30    --
 53 Michelle Henderson         9 Wantagh HS                21:20.50    37
 54 Sara Giraldo              11 Port Washington HS        21:22.50    38
 55 Monique Mitchell          11 Uniondale HS              21:23.00    --
 56 Elsa Echeverry            12 East Meadow HS            21:24.00    39
 57 Danielle Parker           12 Mepham HS                 21:27.00    40
 58 Kelly Grzinic             12 Farmingdale HS            21:28.20    41
 59 Tristynn Mercedes          9 Clarke HS                 21:30.20    --
 60 Daianara Lynch            11 Mepham HS                 21:30.50    42
 61 Mary Loffredo             12 Jericho HS                21:31.20    --
 62 Sabrina Minopoli          10 Glen Cove HS              21:34.00    --
 63 Alisa Batcher             11 Mepham HS                 21:35.50    43
 64 Lauren Simicich           11 Floral Park HS            21:35.80    --
 65 Cara Keogh                10 Farmingdale HS            21:36.90    44
 66 Kate Snider                9 Herricks HS               21:37.20    --
 67 Linden Kirk               11 MacArthur HS              21:38.20    45
 68 Erin Lavin                11 Wantagh HS                21:39.10    46
 69 Brenna Weill               9 Farmingdale HS            21:42.10    47
 70 June Illowite             11 Syosset HS                21:42.30    48
 71 Tara McElroy              10 Valley Stream North HS    21:43.70    --
 72 Hannah Carlson             8 Lynbrook HS               21:44.80    49
 73 Rachel Lawler             10 Seaford HS                21:49.90    --
 74 Diane Lin                  9 Port Washington HS        21:51.80    50
 75 Courtney McMillan         11 Massapequa HS             21:52.00    51
 76 Nina DiFranco             10 Mepham HS                 21:52.40    52
 77 Cindy Gabbay              11 Mineola HS                21:54.40    --
 78 Tirsa Umanzor             12 Long Beach HS             21:54.70    --
 79 Arielle Trager            12 Great Neck North HS       21:57.30    53
 80 Melanie Reed              12 Lynbrook HS               22:00.20    54
 81 Lauren Burke              10 Oyster Bay HS             22:01.00    --
 82 Courtney Livoti           11 MacArthur HS              22:01.60    55
 83 Sarah Schlafmitz          11 Port Washington HS        22:02.60    56
 84 Melissa Stacom            11 Plainedge HS              22:07.00    --
 85 Limore Meyer              12 Great Neck North HS       22:07.30    57
 86 Debbie Zandi              12 Great Neck North HS       22:09.10    58
 87 Victoria Ennab            10 Valley Stream North HS    22:12.40    --
 88 Ashley Pollack             9 Port Washington HS        22:14.00    59
 89 Tatum Heath               12 Massapequa HS             22:14.70    60
 90 Ilana Lipowicz            10 Herricks HS               22:15.70    --
 91 Rebekah Lashrafi          12 Herricks HS               22:17.40    --
 92 Rachel Levy               10 East Meadow HS            22:17.70    61
 93 Michelle Chin             12 Wheatley HS               22:19.80    --
 94 Tana Giraldo              12 Port Washington HS        22:20.80    62
 95 Erika DaCosta             12 Mineola HS                22:21.30    --
 96 Lauren McKnight           12 Farmingdale HS            22:21.60    63
 97 Claudia Steck             10 Manhasset HS              22:22.50    --
 98 Shira Polan               11 Syosset HS                22:23.20    64
 99 Jane Rubin                10 Great Neck North HS       22:24.40    65
100 Sammy Harris              11 Lynbrook HS               22:25.20    66
101 Rose Mangiarotti           8 Friends Academy           22:27.40    --
102 Jenna Keane               10 Long Beach HS             22:27.70    --
103 Alli Pacheco              12 East Rockaway HS          22:28.00    --
104 Jane Tracy                12 Mepham HS                 22:29.20    67
105 Sara McLaughlin           12 MacArthur HS              22:32.50    68
106 Kacey Carter              10 Lynbrook HS               22:35.40    69
107 Lauren Birck               9 Bethpage HS               22:39.30    --
108 Maria Randazzo            10 Lynbrook HS               22:44.80    70
109 Gina Balducci              9 Plainedge HS              22:49.10    --
110 Lindsey Hanes             10 Mepham HS                 22:54.10    71
111 Jackie Maughan            10 South Side HS             22:58.30    --
112 Camille Picini             9 Farmingdale HS            23:02.10    72
113 Jasmine Ruiz              10 South Side HS             23:07.40    --
114 Erin Eschbach             11 East Rockaway HS          23:16.30    --
115 Jenny Frank               11 Calhoun HS                23:18.90    --
116 Sarah Moss                10 Great Neck North HS       23:20.40    73
117 Caitlin Rudolph           11 South Side HS             23:21.70    --
118 Kara Iskenderian          11 Calhoun HS                23:23.30    --
119 Alexandra Toes            12 Manhasset HS              23:25.60    --
120 Katie Cappeller            9 Mineola HS                23:25.80    --
121 Jessa Connolly            12 Floral Park HS            23:49.80    --
122 Shannon Dunning           11 East Rockaway HS          24:08.50    --
123 Jacky Homan               10 Seaford HS                24:10.70    --
124 Sara Root                 10 Great Neck South HS       24:10.90    --
125 Katie Gluck               11 Seaford HS                26:00.10    --
121 Brooke Mahoski            10 Oyster Bay HS             23:26.30      
122 Alannah O'Rourke           9 South Side HS             23:29.90      
123 Meghan O'Sullivan         11 Calhoun HS                23:30.90      
124 Alexis Panetta             9 Calhoun HS                23:40.30      
125 Mary Beth Lyons           12 Lynbrook HS               23:42.40      
126 Jessica Shi               11 Mineola HS                23:48.10      
128 Imani Delgado             10 Long Beach HS             23:53.20      
129 Megan Cabasino            11 Long Beach HS             23:59.40      
130 Melanie Simons            10 Long Beach HS             24:06.70      
132 Jamie Matos               11 South Side HS             24:10.30      
135 Taylor Coddington         12 Locust Valley HS          24:11.40      
136 Amanda Lamothe            11 Friends Academy           24:18.80      
137 Elizabeth Bourguet        11 Manhasset HS              24:20.00      
138 Isabel Pagliaccio         12 Locust Valley HS          24:25.10      
139 Jaslyn Fan                10 Valley Stream North HS    24:42.90      
140 Catherine O'Connell-      12 Friends Academy           25:01.10      
141 Victoria Siliato          11 Locust Valley HS          25:11.30      
142 Fiona O'Neill             12 Locust Valley HS          25:11.90      
143 Elise Ingber              11 Manhasset HS              25:15.90      
144 Alessandra Sorrento       12 Locust Valley HS          25:27.70      
145 Lynda Negron              11 Friends Academy           25:29.50      
146 Victoria Bindert          12 Manhasset HS              25:29.80      
147 Christine Drexler         10 Oyster Bay HS             25:30.10      
148 Jacqueline Canny          12 Valley Stream North HS    25:30.40      
149 Denisia Caviris           10 Oyster Bay HS             25:33.90      
150 Colleen Culkin            11 South Side HS             25:35.80      
152 Erica Jackson             12 Long Beach HS             26:16.30      
153 Kristina Cotroneo         12 Mineola HS                26:23.20      
154 Jasmine Blocker           12 Manhasset HS              26:29.90      
155 Michelle Martins          12 Mineola HS                26:30.60      
156 Tamar Panzer              11 Great Neck North HS       27:14.10      
157 Elyse Zappia              10 Valley Stream North HS    27:26.50      
158 Melanie Evangelista       10 Valley Stream North HS    27:28.10      
159 Bridget Eng               12 Oyster Bay HS             30:48.90      
160 Christa Davis             12 Oyster Bay HS             31:06.70      



                Varsity Girls 5000 Meter Run Team Scores                 
=========================================================================
    Team                        Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=========================================================================
  1 North Shore HS              46      1    4    5    8   28   31   32  
      Total Time: 1:37:43      Average: 19:32.62      1-5 Split: 2:38
  2 Syosset HS                  77      3    7   10   24   33   48   64  
      Total Time: 1:40:55      Average: 20:10.90      1-5 Split: 2:11
  3 Massapequa HS               77      2    9   14   23   29   51   60  
      Total Time: 1:40:18      Average: 20:03.60      1-5 Split: 2:28
  4 Wantagh HS                  103     6   16   20   25   36   37   46  
      Total Time: 1:42:49      Average: 20:33.80      1-5 Split: 1:34
  5 East Meadow HS              109    12   17   18   27   35   39   61  
      Total Time: 1:43:12      Average: 20:38.42      1-5 Split: 1:12
  6 MacArthur HS                134    15   19   21   34   45   55   68  
      Total Time: 1:44:17      Average: 20:51.32      1-5 Split: 1:20
  7 Farmingdale HS              171    13   26   41   44   47   63   72  
      Total Time: 1:45:50      Average: 21:09.96      1-5 Split: 1:32
  8 Port Washington HS          177    11   22   38   50   56   59   62  
      Total Time: 1:45:59      Average: 21:11.88      1-5 Split: 1:57
  9 Mepham HS                   207    30   40   42   43   52   67   71  
      Total Time: 1:47:26      Average: 21:29.14      1-5 Split: 52
 10 Great Neck North HS         306    53   57   58   65   73    -    -  
      Total Time: 1:51:59      Average: 22:23.70      1-5 Split: 1:23
 11 Lynbrook HS                 308    49   54   66   69   70    -    -  
      Total Time: 1:51:30      Average: 22:18.08      1-5 Split: 1:00