NY for Rankings


Boys 5000 Meter Run
=====================================================================================
           Name              Year Team                        Time
=====================================================================================
    1    1 Otis Ubriaco        JR Deluge  XC                  16:03.4  8:07  7:57 
    2    2 Alex Deir           SR HFL Cougars XC              16:08.5  7:56  8:13 
    3      Max Straneva        SR UNA-NY-Binghamton           16:09.3  7:56  8:14 
    4    3 Steve Mangan        SR HFL Cougars XC              16:11.8  8:00  8:12 
    5      Brandon Freyer      SR UNA-NY-Brewster             16:14.4  8:03  8:12 
    6    4 Brendan Farrell     SR Manlius XC Club             16:16.1  8:05  8:12 
    7      Caleb Edmonds       SR UNA-NY-Cooperstown          16:17.0  8:01  8:16 
    8      Andris Goncarovs    SR Finger Lakes XC Club        16:19.0  8:06  8:13 
    9    5 Scott Maughan       SR Deluge  XC                  16:25.7  8:16  8:10 
   10    6 Nate McCabe         SR Baldwinsville Harriers      16:31.2  8:07  8:25 
   11    7 Martin Hehir        JR Wizards XC Club             16:31.9  8:14  8:18 
   12      Jason Stapleton     SR Warriors                    16:32.2  8:12  8:21 
   13    8 Paul Merriman       SR Manlius XC Club             16:33.8  8:07  8:27 
   14    9 James Naglieri      JR Red Raider XC               16:38.5  8:16  8:23 
   15   10 Shaun Thompson      JR Baldwinsville Harriers      16:38.8  8:03  8:36 
   16   11 Kevin Hoose         JR HFL Cougars XC              16:39.7  8:11  8:29 
   17   12 Nick Hughes         SR Red Raider XC               16:40.6  8:13  8:28 
   18   13 Colin Savage        SR Liverpool XC Club           16:41.9  8:06  8:36 
   19   14 Alex Wilke          SR Liverpool XC Club           16:41.9  8:13  8:29 
   20   15 Timothy Luthin      JR Warwick TC                  16:43.9  8:17  8:27 
   21   16 Mark McGurrin       JR Manlius XC Club             16:47.0  8:15  8:32 
   22      Max Robinson        SR UNA-NY-Rye                  16:47.4  8:18  8:30 
   23   17 Andrew Roache       JR Manlius XC Club             16:48.3  8:16  8:33 
   24      Sam Place           JR Kinetic RC                  16:49.5  8:19  8:31 
   25   18 Joe Hartnett        SR Manlius XC Club             16:49.7  8:21  8:29 
   26      Steven Houghmaster  SR UNA-NY-Camillus             16:49.9  8:11  8:39 
   27   19 Dan Harris          SR Clifton Park TC             16:51.0  8:30  8:21 
   28      Austin Lane         SO Greenwich Witches           16:51.9  8:25  8:27 
   29      Nicholas Orlowski   JR UNA-NY-Lancaster            16:51.9  8:20  8:32 
   30   20 Kevin Harvey        SR David Hendler XC Club       16:53.1  8:23  8:31 
   31   21 Adam Pacheck        SR Baldwinsville Harriers      16:54.1  8:17  8:38 
   32      Kyle Wegner         JR Kinetic RC                  16:55.5  8:28  8:28 
   33      Jesse Garn          JR Marcellus XC Club           16:57.1  8:22  8:36 
   34   22 Chris Fernandez     SR Deluge  XC                  16:58.2  8:32  8:27 
   35   23 Brian Hotchkiss     SR Henrietta Harriers          16:58.5  8:21  8:38 
   36   24 Vinny DiSalvo       SR Wizards XC Club             17:00.7  8:26  8:35 
   37   25 Sean Pezzulo        SR Deluge  XC                  17:00.8  8:31  8:30 
   38   26 Michael Tripp       SR Rochester Running Rebels    17:01.7  8:19  8:43 
   39   27 Nick Bien-Aime      JR Red Raider XC               17:02.3  8:32  8:31 
   40      David Richards      SR UNA-NY-Cobleskill           17:02.5  8:23  8:40 
   41      Jared Rousell       JR UNA-NY-Webster              17:03.8  8:25  8:39 
   42   28 Nate Kozyra         SO Henrietta Harriers          17:05.7  8:32  8:34 
   43   29 Ian Dorset          JR Clifton Park TC             17:06.1  8:36  8:31 
   44   30 Marco Bertolotti    SR Vikings Distance Club       17:07.4  8:26  8:42 
   45   31 Charlie Lagos       SR Red Raider XC               17:08.1  8:24  8:45 
   46   32 Trevor Newton       SR Henrietta Harriers          17:10.1  8:29  8:42 
   47   33 Casey Gilboy        JR Latham Bison Herd           17:11.0  8:33  8:38 
   48   34 Anthony Brais       SR Liverpool XC Club           17:11.4  8:30  8:42 
   49      Christopher Burnett SR UNA-NY-Bainbridge           17:11.8  8:25  8:47 
   50   35 Conor Mallon        SR Red Raider XC               17:13.3  8:37  8:37 
   51      Aaron Walker        SR UNA-NY-Canastota            17:14.7  8:34  8:41 
   52   36 Chris Clemons       SR Liverpool XC Club           17:15.3  8:38  8:38 
   53   37 Cooper Roach        SO HFL Cougars XC              17:16.0  8:32  8:44 
   54   38 James Panetta       JR David Hendler XC Club       17:18.2  8:46  8:33 
   55   39 Robert Hurlbut      JR Rochester Running Rebels    17:18.6  8:33  8:46 
   56   40 David Marthy        JR Latham Bison Herd           17:18.8  8:37  8:42 
   57      Nicholas Barletta   SR Syracuse TC                 17:19.9  8:40  8:40 
   58   41 Colby Burke         SO Henrietta Harriers          17:21.5  8:38  8:44 
   59   42 Alex Raymond        SO Henrietta Harriers          17:21.7  8:37  8:45 
   60   43 Wyatt Gouldthorpe   JR Rochester Running Rebels    17:23.2  8:37  8:47 
   61   44 Mike Libruk         SO Latham Bison Herd           17:24.0  8:36  8:48 
   62   45 Mitch Todorov       SR Clifton Park TC             17:24.7  8:44  8:41 
   63   46 Thomas Awad         SO Chaminade XC Club           17:26.1  8:51  8:36 
   64   47 Nick Hull           SR Liverpool XC Club           17:26.3  8:31  8:56 
   65   48 Jon Vallecorsa      SO Latham Bison Herd           17:26.7  8:38  8:49 
   66   49 Justen Decker       SR Arnett XC Club              17:26.7  8:41  8:46 
   67   50 Tim Campbell        JR David Hendler XC Club       17:27.5  8:43  8:45 
   68   51 Eric Young          SR Latham Bison Herd           17:27.7  8:40  8:48 
   69   52 Dan Fernandez       SO Deluge  XC                  17:28.2  8:42  8:47 
   70   53 Ryan Egan           SR Latham Bison Herd           17:28.3  8:35  8:54 
   71   54 Eddie Merenda       SO Arnett XC Club              17:30.4  8:42  8:49 
   72      Adam VanVleck       SR UNA-NY-Pittsford            17:32.2  8:24  9:09 
   73   55 Ben Thomas          SO Manlius XC Club             17:32.6  8:33  9:00 
   74   56 William Slattery    JR Chaminade XC Club           17:33.0  8:41  8:52 
   75   57 Paddy Grandinali    SO Warwick TC                  17:33.0  8:43  8:50 
   76   58 Kyle Foster         JR Latham Bison Herd           17:33.5  8:27  9:07 
   77   59 Sidharth Kakkar     FR Vikings Distance Club       17:34.0  8:48  8:46 
   78   60 Conor Nickel        SR Chaminade XC Club           17:36.7  8:31  9:06 
   79      Chris Cioffoletti   SR UNA-NY-Armonk               17:37.7  8:45  8:53 
   80      Alney Tobias        SR UNA-NY-Troy                 17:38.3  8:43  8:56 
   81   61 Dan Paez            JR Warwick TC                  17:39.7  8:56  8:44 
   82      Cohen Miles-Rath    JR UNA-NY-Cohocton             17:40.0  8:42  8:58 
   83   62 Timothy Mendez      JR Red Raider XC               17:40.2  8:41  9:00 
   84   63 Chris Shartrand     JR Clifton Park TC             17:40.6  8:48  8:53 
   85   64 Grant Parrelli      FR Warwick TC                  17:40.6  8:43  8:58 
   86   65 Matthew Woop        JR Chaminade XC Club           17:41.0  8:53  8:48 
   87   66 Jacob Levine        SR Vikings Distance Club       17:43.2  8:46  8:58 
   88   67 Andrew James        SR Chaminade XC Club           17:43.5  8:54  8:50 
   89   68 Ian Sullivan        JR Warwick TC                  17:44.1  8:39  9:06 
   90   69 Ray Farinella       SO Warwick TC                  17:44.7  8:46  8:59 
   91   70 Andrew Sweeney      SO Henrietta Harriers          17:46.3  8:58  8:49 
   92      Aaron Newell        JR Adirondack Runners          17:48.4  8:55  8:54 
   93   71 Alex Weberg         JR Aurora Runners              17:50.7  8:48  9:03 
   94      Jeff Duncan         JR UNA-NY-Poughkeepsie         17:51.3  8:57  8:55 
   95   72 Mychal Ostuni       SR Liverpool XC Club           17:52.3  8:48  9:05 
   96   73 Nicholas Petsky     SR Chaminade XC Club           17:53.2  8:57  8:57 
   97   74 Michael Crawford    SR Rochester Running Rebels    17:54.0  8:47  9:07 
   98      Kevin Zych          SR Syracuse TC                 17:54.0  8:46  9:08 
   99   75 Tyler Eustance      JR Runnin Cadets XC Club       17:54.6  8:41  9:14 
  100   76 Brett Bernard       SO Red Raider XC               17:55.0  9:01  8:54 
  101   77 Mychael Lotocky     JR Arnett XC Club              17:55.3  8:47  9:09 
  102   78 James Buckley       JR Monsignor Farrell           17:55.7  8:55  9:01 
  103   79 Mark Unter          SR Clifton Park TC             17:59.8  8:50  9:10 
  104   80 Joe Brunett         SO HFL Cougars XC              18:00.1  8:58  9:03 
  105   81 Tom Ramsdell        JR HFL Cougars XC              18:00.8  8:55  9:06 
  106   82 Kevin O'Connor      JR Aurora Runners              18:01.6  9:04  8:58 
  107   83 Brendan Abrams      JR David Hendler XC Club       18:02.0  9:01  9:01 
  108      Joe Fairley         JR Kinetic RC                  18:02.9  8:53  9:10 
  109   84 James Wu            SR Warwick TC                  18:03.2  8:46  9:18 
  110   85 Christian Cole      JR HFL Cougars XC              18:05.3  8:52  9:14 
  111   86 Daniel Galford      FR Monsignor Farrell           18:05.6  8:53  9:13 
  112   87 Manjinder Singh     SO Arnett XC Club              18:06.1  9:03  9:04 
  113   88 Joe Chapman         SO Deluge  XC                  18:06.1  8:59  9:08 
  114   89 Bradley Sauln       SR Henrietta Harriers          18:08.4  9:00  9:09 
  115      Noah Carroll        SR UNA-NY-Fulton               18:09.8  9:03  9:07 
  116   90 Brandon Rudd        JR Liverpool XC Club           18:10.1  9:04  9:07 
  117   91 Kevin Terbush       JR Deluge  XC                  18:11.6  9:02  9:10 
  118      James Hertzel       JR UNA-NY-Lake Peeks.          18:11.9  9:04  9:08 
  119   92 Chris Wicks         SR Baldwinsville Harriers      18:12.3  8:35  9:38 
  120   93 Andrew Pirnie       JR Runnin Cadets XC Club       18:13.5  9:03  9:11 
  121   94 Bret Habura         SO Wizards XC Club             18:14.3  9:02  9:13 
  122   95 Nathan DiMartino    JR Runnin Cadets XC Club       18:14.8  8:45  9:30 
  123   96 John Bentavegna     FR Monsignor Farrell           18:15.6  9:06  9:10 
  124   97 Brad Cuddeback      JR Runnin Cadets XC Club       18:17.4  9:04  9:14 
  125   98 Micah Long          SR Tully XC Club               18:18.3  9:03  9:16 
  126   99 Sean Phillips       FR Aurora Runners              18:18.8  9:14  9:05 
  127  100 Thomas Dunne        SR Rochester Running Rebels    18:19.5  9:02  9:18 
  128  101 Brian Wylock        SR Arnett XC Club              18:19.6  9:07  9:13 
  129  102 Ethan Pacheck       JR Baldwinsville Harriers      18:21.2  9:01  9:21 
  130      Gary Messina        JR Adirondack Runners          18:21.8  9:09  9:13 
  131  103 John Lucchesi       SO Monsignor Farrell           18:22.7  9:00  9:23 
  132  104 Taylor Titcomb      SO Vikings Distance Club       18:22.7  8:53  9:30 
  133  105 Corey Roth          SO Runnin Cadets XC Club       18:23.7  9:06  9:18 
  134  106 Kenny Woo           JR David Hendler XC Club       18:25.0  8:59  9:26 
  135  107 Owen Strong         JR Manlius XC Club             18:26.1  9:12  9:15 
  136  108 Jeremy White        FR Wizards XC Club             18:26.4  9:11  9:16 
  137  109 Ben Palladino       SR Tully XC Club               18:29.0  9:12  9:17 
  138  110 Elliott Martynkiewi SO Aurora Runners              18:30.0  9:13  9:17 
  139  111 Paul Campbell       JR Runnin Cadets XC Club       18:34.6  9:01  9:34 
  140  112 Bobby Mcgetrick     SR David Hendler XC Club       18:35.2  9:09  9:27 
  141      Colin Bogdan        SR UNA-NY-Buffalo              18:36.6  9:04  9:33 
  142      Kevin Chen          SR Adirondack Runners          18:39.1  8:50  9:50 
  143  113 Krystopher Lotocky  SO Arnett XC Club              18:41.7  9:07  9:35 
  144  114 Samuel Kernan       SR Rochester Running Rebels    18:42.8  9:15  9:28 
  145  115 Paolo Bertolotti    SO Vikings Distance Club       18:43.8  9:18  9:26 
  146  116 Charles Parker      SR Baldwinsville Harriers      18:45.3  9:22  9:24 
  147  117 Tom Haskins         SR Tully XC Club               18:45.5  9:09  9:37 
  148  118 Fred Hance          SO Clifton Park TC             18:54.0  8:55  9:59 
  149  119 Stephen Smith       SR Chaminade XC Club           18:59.4  9:11  9:49 
  150  120 Christopher Dunne   JR Rochester Running Rebels    19:00.1  9:27  9:34 
  151  121 Sam Kimmey          SR Clifton Park TC             19:01.3  9:13  9:49 
  152  122 Nick Morais         SR Wizards XC Club             19:04.7  9:28  9:37 
  153  123 Luke Wolfling       JR Aurora Runners              19:05.6  9:33  9:33 
  154  124 James Gallagher     FR Vikings Distance Club       19:05.6  9:24  9:42 
  155  125 Steve Arnone        SO Monsignor Farrell           19:08.2  9:28  9:41 
  156  126 Zach Stewart        SR Tully XC Club               19:12.0  9:22  9:50 
  157  127 Alex Mirra          SO Tully XC Club               19:18.7  9:37  9:42 
  158  128 Mike Fitzgerald     JR Wizards XC Club             19:20.0  9:30  9:50 
  159  129 Tyler Roth          JR Runnin Cadets XC Club       19:22.1  9:32  9:51 
  160  130 Jake Vasbinder      SO Aurora Runners              19:24.0  9:39  9:45 
  161  131 Matt Buell          SR Monsignor Farrell           19:33.5  9:30 10:04 
  162      Jay Berube          JR UNA-NY-Putnam               19:38.9  9:30 10:09 
  163  132 Dan Egan            JR Aurora Runners              19:42.1  9:33 10:10 
  164      Matthew Herbert     JR UNA-NY-Springwater          19:47.4  9:40 10:08 
  165  133 Ryan Schwartz       SO Vikings Distance Club       19:56.0  9:38 10:18 
  166      Patrick Boyle       JR UNA-NY-Modena               20:17.0  9:34 10:43 
  167  134 Alex LoPresti       SO Monsignor Farrell           20:38.6  9:35 11:04 
  168  135 Jim Fleming         SR Baldwinsville Harriers      20:47.5 10:14 10:34 
  169      Rion Lord           SR Wayland XC                  20:51.2  9:55 10:57 
  170  136 Nick Paccia         JR Tully XC Club               22:07.2 10:21 11:47 
  171      David Herbert       SR UNA-NY-Springwater          22:25.1 10:52 11:34 
  172  137 Blaise Knapp        SR Tully XC Club               23:04.8 11:30 11:35 

Girls 5000 Meter Run
=====================================================================================
           Name              Year Team                        Time
=====================================================================================
    1    1 Lizzie Predmore     SO Clifton Park TC             18:24.3  9:12  9:13 
    2      Shaylyn Tuite       JR UNA-NY-Pittsford            18:28.4  9:08  9:21 
    3    2 Danielle Winslow    JR Adirondack Runners          18:33.6  9:10  9:24 
    4    3 Brittany Winslow    JR Adirondack Runners          18:33.6  9:12  9:22 
    5    4 Jillian Fanning     FR Manlius XC Club             18:44.2  9:14  9:31 
    6    5 Keelin Hollowood    SO Kinetic RC                  18:47.3  9:22  9:26 
    7      Mary Carroll        SO Finger Lakes XC             18:51.7  9:28  9:24 
    8    6 Katie Sischo        SO Manlius XC Club             18:52.4  9:23  9:30 
    9      Jessica Tobin       SR UNA-NY-West Nyack           18:52.5  9:23  9:30 
   10    7 Amanda Moreland     SR HFL Cougars XC              18:54.7  9:15  9:40 
   11    8 Molly Malone        SR Manlius XC Club             18:57.1  9:25  9:33 
   12    9 Nicole Irving       SR Clifton Park TC             18:57.9  9:25  9:33 
   13      Megan Young         FR Nanuet TC                   19:03.2  9:26  9:38 
   14      Nicki Nesi          SO UNA-NY-Katona               19:06.0  9:27  9:39 
   15   10 Catherine Phillips  SR Aurora Runners              19:08.6  9:45  9:24 
   16      Allison Stapleton   JR UNA-NY-Commack              19:10.2  9:31  9:40 
   17   11 Mackenzie Carter    SR Manlius XC Club             19:11.3  9:35  9:37 
   18   12 Hannah Luber        SR Manlius XC Club             19:13.3  9:37  9:37 
   19   13 Amanda Borroughs    JR Kinetic RC                  19:14.7  9:44  9:31 
   20   14 Sydney King         JR Kinetic RC                  19:15.6  9:45  9:31 
   21      Brianna Deming      SR UNA-NY-Webster              19:15.9  9:28  9:48 
   22      Allison Lasnicki    SR UNA-NY-Canastota            19:16.8  9:29  9:48 
   23   15 Courtney Chapman    JR Manlius XC Club             19:20.9  9:19 10:02 
   24   16 Heather Martin      SO Manlius XC Club             19:21.1  9:40  9:42 
   25   17 Morgan Mueller      SR Adirondack Runners          19:21.6  9:41  9:41 
   26   18 Megan Patrignelli   SR Monroe-Woodbury XC Club     19:23.0  9:37  9:46 
   27   19 Roxanne Henningson  SR Greenwich Witches           19:23.5  9:30  9:54 
   28   20 Madison Carr        FR Kinetic RC                  19:25.7  9:39  9:47 
   29   21 Kiersten Anderson   SR Burnt Hills TC              19:29.5  9:41  9:49 
   30   22 Hayley McMahon      JR Arnett XC Club              19:29.9  9:44  9:46 
   31   23 Marta McLaughlin     8 Aurora Runners              19:30.7  9:43  9:48 
   32   24 Rachel Sorna        SR Arnett XC Club              19:31.2  9:44  9:48 
   33   25 Brianne Bellon      SR Kinetic RC                  19:35.3  9:46  9:50 
   34      Emily Singer        SR UNA-NY-Harrison             19:39.6  9:40 10:00 
   35   26 Brianna Freestone   JR Kinetic RC                  19:40.1  9:49  9:52 
   36   27 Megan Hulton        JR Aurora Runners              19:43.0  9:49  9:54 
   37   28 Riley Wilk          JR Burnt Hills TC              19:43.9  9:45  9:59 
   38   29 Alyssa Drapeau      JR Burnt Hills TC              19:47.7  9:50  9:58 
   39      Lauren Hehir        SO Wizards XC Club             19:49.5  9:45 10:05 
   40   30 Danika Simonson     SR Clifton Park TC             19:51.9  9:43 10:09 
   41   31 Rachael Cyrus       SR Burnt Hills TC              19:53.4  9:52 10:02 
   42   32 Jordan Westcott     SR Clifton Park TC             19:55.7  9:52 10:04 
   43   33 Meghan Ventarola    SO Monroe-Woodbury XC Club     19:57.6  9:41 10:17 
   44      Elizabeth Caldwell  FR North Shore RC              19:59.9  9:56 10:04 
   45      Samantha Jorgensen  JR UNA-NY-Pawling              20:02.1  9:35 10:28 
   46   34 Allison Hoh         SR HFL Cougars XC              20:02.9  9:47 10:16 
   47   35 Paige Anderson      SO Aurora Runners              20:03.2  9:57 10:07 
   48   36 Meagan Roecker      FR Burnt Hills TC              20:06.4 10:02 10:05 
   49   37 Brittney Lane       SR Greenwich Witches           20:06.9  9:52 10:15 
   50   38 Elizabeth O'Donnell SR Monroe-Woodbury XC Club     20:09.5 10:04 10:06 
   51   39 Victoria Sanford    SR Arnett XC Club              20:10.0 10:03 10:07 
   52      Rebecca List        SR Runnin Cadets XC Club       20:10.8 10:02 10:09 
   53      Katie Niblock       SR UNA-NY-East Amherst         20:13.3  9:53 10:21 
   54   40 Cassie Goutos       SR Kinetic RC                  20:13.4 10:29  9:45 
   55      Kira Garry          JR Friends XC Club             20:14.5  9:52 10:23 
   56   41 Katie Engel         SO HFL Cougars XC              20:14.6  9:59 10:16 
   57      Jaime Wallace       SR UNA-NY-Alden                20:15.2 10:08 10:08 
   58      Caitlin Jelinek     SR UNA-NY-Holmes               20:19.0 10:01 10:18 
   59   42 Hannah Cole         FR HFL Cougars XC              20:20.2 10:01 10:20 
   60      Ursula Svoboda      FR Suffern TC                  20:22.1  9:54 10:29 
   61   43 Jessie Brunett      SR HFL Cougars XC              20:22.5  9:59 10:24 
   62   44 Betsy Edinger       JR Greenwich Witches           20:22.5 10:14 10:09 
   63   45 Alexandra Burtnick  JR Clifton Park TC             20:23.7 10:13 10:11 
   64   46 Cady Kuzmich        JR Greenwich Witches           20:24.1 10:03 10:22 
   65   47 Sarah Mars          JR Aurora Runners              20:26.6 10:10 10:17 
   66   48 Allison Ryley       SR Arnett XC Club              20:29.3 10:14 10:16 
   67   49 Jolie Navatka       SO Adirondack Runners          20:30.1 10:09 10:22 
   68   50 Sarah Anstett       SO Aurora Runners              20:33.8 10:13 10:21 
   69   51 Mallory Mecca       SR Arnett XC Club              20:41.1 10:14 10:28 
   70   52 Kirsten Lajoie      SR Adirondack Runners          20:43.2 10:31 10:13 
   71   53 Josephine Boyle     JR Arnett XC Club              20:44.3 10:11 10:34 
   72   54 Allyssa McLaughlin  SO Aurora Runners              20:45.8 10:21 10:25 
   73      Betsy Black         SO Syracuse TC                 20:48.5 10:25 10:24 
   74   55 Madeline Montague   FR Greenwich Witches           20:49.0 10:19 10:30 
   75   56 Gina Stalica        SO Clifton Park TC             20:49.7 10:17 10:33 
   76   57 Christina Clarkin   JR Monroe-Woodbury XC Club     20:50.7 10:18 10:33 
   77   58 Cara Janeczko       SR Clifton Park TC             20:57.5  9:55 11:03 
   78   59 Schuyler Pruyn      FR Burnt Hills TC              21:01.9 10:12 10:50 
   79   60 Bekah Steinke       SR HFL Cougars XC              21:20.5 10:26 10:55 
   80   61 Carly Kiess         SR Monroe-Woodbury XC Club     21:22.8 10:27 10:56 
   81   62 Carly Wynn          JR Adirondack Runners          21:25.9 11:00 10:26 
   82      Emily Palmeri       JR Runnin Cadets XC Club       21:28.4 10:35 10:54 
   83   63 Katie Mannix        SR Adirondack Runners          21:31.5 10:52 10:40 
   84   64 Ruth Steinke        SO HFL Cougars XC              21:32.2 10:29 11:04 
   85   65 Candace Haskell     FR Greenwich Witches           21:32.8 10:44 10:49 
   86      Blair Burke         JR Shaker T+F Club             21:39.2 10:46 10:54 
   87   66 Jennifer Boyle      SO Monroe-Woodbury XC Club     21:44.1 10:39 11:06 
   88   67 Kelsey Esselman     FR Monroe-Woodbury XC Club     21:51.1 10:54 10:58 
   89      Monica Griffiths    SO Runnin Cadets XC Club       22:15.9 10:58 11:18 
   90      Sally Holt          SR Runnin Cadets XC Club       22:31.2 10:59 11:33 
   91   68 Sarah Lapham         8 Greenwich Witches           22:41.2 10:51 11:51 
   92   69 Lindsay Asselmeyer  SO Arnett XC Club              22:41.6 11:02 11:40 
   93      Folashade Oyarijivb SR Sheepshead Bay XC Club      25:32.3 12:49 12:44 
   94   70 Kayla Dubois        JR Burnt Hills TC              26:08.3 13:11 12:58