Girls 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Amiah Brissett 11 Binghamton HS 26.07 6
2 Arianna McClendon 12 New York Mills 26.18 6
3 Palmer-Jackson Sarah 10 Ithaca High School 27.62 6
4 Tess Eisner 12 Horseheads 27.88 6
5 Audrey Dure 10 Binghamton HS 28.10 3
6 Ingrid Aagaard 9 Homer 28.13 6
7 Natalie Garrity 12 Waverly 28.22 6
8 JayLynn Hannah 11 Johnson City 28.27 5
9 Anasia McCune 11 Susquehanna Valley 28.37 6
10 Lulani Haslinger 12 Lansing 28.64 5
11 A'mya Moore 10 Henninger 28.65 5
12 Jade Brockner 9 Dryden 28.84 5
13 Bennett Clara 12 Ithaca High School 28.87 5
14 Gracie Dalton 10 Montrose 28.94 6
15 Ja'Nyah Harris 12 Elmira Express 29.12 5
16 Imariana Leuci 11 Johnson City 29.43 4
17 Tionna Edghill 10 Auburn 29.63 4
18 Nevaeh Kimble 9 New York Mills 29.71 5
19 Maggie Pentz 10 Odessa-Montour 30.10 4
20 Krislynn Dubuque 9 Horseheads 30.22 4
21 Kathryn Stouffer 10 Candor 30.42 3
22 Kendal Shaffer 10 Waverly 30.44 4
23 Janese Benjamin 11 Maine-Endwell 30.52 4
24 Leah Wilmot 9 Auburn 30.54 2
25 Nicole Morrow 10 Dryden 30.55 4
26 Abagail Riley 10 Campbell-Savona 30.69 3
27 Lena Velez Mattiace 10 Maine-Endwell 30.73 3
28 Ciniyah Connor 9 Union Endicott 30.81 3
29 Esther Mann 10 Susquehanna Valley 31.29 5
30 Francesca Viscusco 12 Candor 31.56 3
31 Emily Hall 8 Tully 31.77 3
32 Lauren Sedlacek 11 Union Endicott 32.03 3
33 Taylor Chisholm 11 Homer 32.76 2
34 Ally Cooter 10 Tully 32.98 2
35 Aubrey Wheeler 9 Elmira Express 33.98 2
36 Liliana French 10 Campbell-Savona 34.22 2
37 Maya Moser 10 Odessa-Montour 34.66 2
38 Yeazelle Sapp 9 Binghamton HS B 34.67 1
39 Aubrey Webster 9 Vestal 36.42 1
Boys 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dayzin Legare 12 Johnson City 22.73 6
2 Ralph Johnson 11 Waverly 23.15 6
3 Ryan Rauber 10 Tully 23.29 6
4 Jacy Wilson 12 Binghamton HS 23.33 6
5 Jerrell Sackett 12 Waverly 23.36 6
6 Nathan Turner 12 Dryden 23.71 6
7 Seth Wilsoncroft 12 Horseheads 23.86 5
8 Chris West 12 Dryden 24.00 6
9 Liam Nealy 11 Vestal 24.06 5
10 Dominick Moore 11 New York Mills 24.11 5
11 Cisse Aliou 12 Ithaca High School 24.12 6
12 Schmidt Noah 12 Ithaca High School 24.25 4
13 Cristiano Lozier 11 Vestal 24.26 4
14 Alexios Acevedo 9 Henninger 24.53 5
15 Shane Wallace 11 Union Endicott 24.58 5
16 Ryan Anderson 11 Horseheads 24.69 3
17 Dylan Geertgens 12 Montrose 24.72 4
18 Eli Pereira 12 New York Mills 24.80 5
19 Rowan Caldwell 12 Lansing 24.82 4
20 Diallo Coprew 11 Elmira Express 24.95 5
21 Parker Robinson 11 Candor 25.01 4
22 Jackson Nguyen 11 Binghamton HS 25.07 1
23 Dontae Creveling 12 Maine-Endwell 25.19 4
24 Mason Merrian 10 Susquehanna Valley 25.33 2
25 Hunter Adornato 11 Windsor Central 25.38 3
25 Gerald Salvage 9 Auburn 25.38 2
27 Anthony DiRosa 12 Susquehanna Valley 25.46 3
28 Logan Ciganek 12 Maine-Endwell 25.48 3
29 Nicolo Christian 9 Montrose 25.52 5
30 Wyatt Stouffer 12 Candor 25.66 2
31 Milo Wilson 9 Binghamton HS B 25.72 4
32 William Hosea 9 Henninger 25.81 3
33 John Leshinski 12 Lansing 25.83 2
34 Anderson Lowell 11 Homer 25.91 3
35 Patrick Kneer 10 Union Endicott 26.00 2
36 Mark Waterman 12 Odessa-Montour 26.28 2
37 Zach Wyre 12 Odessa-Montour 26.76 2
38 Amadi Onyeani 9 Auburn 27.05 2
39 Kenniel Cotto 12 Johnson City 27.26 4
40 Cole Thomas 9 Elmira Express 27.31 3
41 Connor Cochran 12 Tully 27.59 3
42 Derek Costick 11 Binghamton HS B 27.76 1
43 Dominick Dovi 9 Homer 28.49 1
44 Corbin Warner 9 Campbell-Savona 30.86 1
45 Justin Jones 9 Campbell-Savona 34.98 1
Girls 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nora Burroughs 10 Auburn 2:27.14 3
2 Avery Kerr 9 Montrose 2:28.71 3
3 Anna Congelli 9 Tully 2:34.96 3
4 Katie Edinger 12 Tully 2:35.10 3
5 Cecilia Cowen 10 Horseheads 2:38.72 3
6 Eva DiNunzio-Welch 9 Binghamton HS 2:39.70 3
7 Reagan Burnham 8 Dryden 2:41.11 2
8 Paige Brewer 12 Montrose 2:41.14 3
9 Kelsey Callaghan 12 Vestal 2:41.45 2
10 Abigail Hardy-Teekasingh 12 Johnson City 2:41.52 3
11 Vienna Ritter-Yelle 9 Auburn 2:46.25 2
12 Frances Miller 7 Binghamton HS 2:47.97 1
13 Jenna Nguyen 12 Henninger 2:48.10 2
14 Samantha Oakes 12 Horseheads 2:48.16 3
15 Rayne Tracy 10 Binghamton HS B 2:50.38 1
16 Herman Kathleen 9 Ithaca High School 2:51.88 2
17 Isabella Cobb 11 Johnson City 2:51.90 1
18 Burke Alice 12 Ithaca High School 2:52.51 3
18 Kendyll Hathorn 9 Lansing 2:52.51 2
20 Meradyth Stouffer 8 Candor 2:54.51 3
21 Jacquelyn Savage 10 Maine-Endwell 2:54.52 2
22 Ana Sargent 12 Vestal 2:54.65 2
23 Kamryn Williams 12 New York Mills 3:02.09 1
24 Jackie Mace 10 Odessa-Montour 3:02.13 1
25 Sage Tifft 11 Union Endicott 3:04.92 1
26 Cali Rooke 10 Windsor Central 3:07.57 1
27 Taylor Degnan 8 Elmira Express 3:08.12 1
28 Mikayla Hall 11 Henninger 3:08.78 1
29 Marriah Faucett 10 Elmira Express 3:09.51 1
Boys 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Josiah Sierra 11 Binghamton HS 2:05.31 4
2 Joseph Chermak 12 Binghamton HS 2:06.30 4
3 Logan Birchard 11 Montrose 2:07.91 4
4 Thomas Stallone 12 Lansing 2:07.95 4
5 Putnam Andrew 11 Ithaca High School 2:10.06 4
6 Colin Harting 12 Windsor Central 2:10.27 4
7 Samir Gulati 11 Horseheads 2:11.68 3
8 Matthew Fitch 12 Candor 2:11.86 4
9 Caleb Belanger 12 Elmira Express 2:11.94 4
10 Ian Rauber 12 Tully 2:11.95 4
11 Yearwood Justin 12 Ithaca High School 2:12.06 4
12 Sebastian Coulton 10 Vestal 2:12.52 4
13 Lukas Diamantakos 10 Union Endicott 2:13.37 3
14 Ian Benjamin 12 Johnson City 2:13.83 3
15 Isaiah Sobolewski 12 New York Mills 2:15.57 3
16 Thomas Wells 12 Lansing 2:15.74 3
17 Jack Burford 10 Susquehanna Valley 2:18.71 3
18 Nick Houghton 8 Tully 2:21.01 3
19 Teagan Wilbur 9 Auburn 2:22.93 2
20 Max Williams 9 Horseheads 2:24.15 3
21 Christian Crapraro 12 Union Endicott 2:27.44 2
22 James Kane 10 Candor 2:28.60 2
23 Joseph Vallone 9 Vestal 2:31.79 2
24 Colby Scanlon 11 Homer 2:33.97 1
25 Rilee Parmelee 12 Johnson City 2:34.53 2
26 Gabriel Okogu 11 Binghamton HS B 2:35.19 1
27 Sawyer Dickinson 10 Dryden 2:37.03 2
28 Ryder Johns 10 Elmira Express 2:37.41 1
29 Anthony Beach 11 Binghamton HS B 2:38.67 1
30 James Halpin 9 Odessa-Montour 2:38.78 2
31 Carson Strano 9 Maine-Endwell 2:40.51 1
32 Cameron Smith 9 New York Mills 2:44.02 1
33 Acaydian Salisbury 10 Susquehanna Valley 2:47.12 1
34 Moe Zinger 8 Odessa-Montour 2:47.69 1
35 Aiden Small 9 Homer 2:53.06 1
Girls 3000 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mary Alice Pineau 10 Auburn 10:52.08 1
2 Daegan Giannone 11 Montrose 12:10.76 1
3 Faith Castoro 10 Union Endicott 12:12.19 1
4 Keira Smith 12 Windsor Central 12:14.09 1
5 Taylor Tremba 12 Horseheads 12:19.17 1
6 Ayla Kerwan 12 Horseheads 12:50.71 1
7 Mckenna Crocker 11 Dryden 12:51.80 1
8 Bellman Emily 11 Ithaca High School 13:07.71 1
9 Haley Tucker 9 Homer 13:08.73 1
10 Pooja Venkatesh 11 Vestal 13:12.83 1
11 Madelyn Wise 8 Elmira Express 13:23.04 1
12 Emma Barends 11 Elmira Express 13:33.64 1
13 Shannon mcmann 11 Maine-Endwell 13:38.33 1
14 Klemm Frances 12 Ithaca High School 14:03.42 1
15 Reese Dimon 9 Union Endicott 14:18.56 1
16 Vanesa Wood 8 Odessa-Montour 15:17.91 1
17 Selen Bilal 10 New York Mills 15:50.60 1
Boys 3200 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Owen Gasper 9 Auburn 9:55.87 1
2 Trent Thibault 9 Lansing 9:58.40 1
3 Christopher Howard 11 Auburn 10:13.27 1
4 Nate Sinkovich 11 Montrose 10:20.16 1
5 Nadasdy Zoltan 9 Ithaca High School 10:26.56 1
6 Scott Titus 11 Ithaca High School 10:29.15 1
7 Kiran Gulati 10 Horseheads 10:52.90 1
8 Andrew Herceg 9 Vestal 10:53.92 1
9 Carson Lyman 12 Union Endicott 10:54.80 1
10 Benjamin Campbell 12 Odessa-Montour 11:15.80 1
11 Andrew Chidester 11 Montrose 11:20.56 1
12 Takumi Guay 10 Vestal 11:33.37 1
13 Nicholas Kowal 9 Horseheads 11:44.76 1
14 Kaleb Dodd 9 Tully 11:45.11 1
15 Eliot Couch 9 Dryden 12:16.52 1
16 Conner Steele 12 Maine-Endwell 12:31.79 1
17 Damian Brown 11 Homer 12:37.28 1
18 Christian Crapraro 12 Union Endicott 12:40.79 1
19 Liam O'Brien 9 Homer 12:51.52 1
20 Nicholas Bowes 11 Elmira Express 12:56.82 1
21 Duane Nichols 11 Elmira Express 13:18.62 1
22 Ayden Williams 11 Odessa-Montour 13:25.87 1
Girls 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Montrose 4:16.83 2
2 Ithaca High School 4:26.77 2
3 Binghamton HS 4:27.35 2
4 Auburn 4:28.79 2
5 Lansing 4:36.48 1
6 Tully 4:36.58 2
7 New York Mills 4:41.81 2
8 Susquehanna Valley 4:42.35 1
9 Horseheads 4:44.07 1
10 Dryden 4:44.82 1
11 Union Endicott 4:51.26 2
12 Maine-Endwell 4:55.77 1
13 Candor 4:58.53 2
14 Henninger 5:01.84 1
15 Odessa-Montour 5:07.17 1
Boys 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Waverly 3:34.45 3
2 Horseheads 3:38.58 3
3 Vestal 3:39.11 3
4 Binghamton HS 3:41.94 3
5 Maine-Endwell 3:44.20 2
6 Montrose 3:45.85 3
7 Auburn 3:45.86 3
8 Ithaca High School 3:45.91 2
9 Dryden 3:47.17 2
10 Candor 3:50.03 3
11 New York Mills 3:51.06 2
12 Johnson City 3:53.56 1
13 Union Endicott 4:05.41 2
14 Elmira Express 4:05.57 1
15 Tully 4:06.26 3
16 Henninger 4:07.53 2
17 Windsor Central 4:07.85 1
18 Binghamton HS B 4:18.13 2
Girls Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tess Eisner 12 Horseheads 17-2.50 3
2 Maysie Davis 10 Dryden 16-2.75 3
3 Camdyn Cole 12 Homer 15-9 3
4 Piper Hooey 11 Elmira Express 15-9 3
5 Victoria Brewster 12 Odessa-Montour 15-5 3
6 Raelen Green 11 Dryden 15-4 3
7 Deanna Agyapong 10 Binghamton HS 14-10.75 2
8 Ariella Rabineau 10 Vestal 14-8.50 3
9 Tiera Ly 11 Auburn 14-8 1
10 Lulani Haslinger 12 Lansing 14-5 3
11 Oulida Aya 12 Ithaca High School 14-4.50 3
12 Grace Gdovin 12 Vestal 14-2.50 2
13 Elly Bachert 9 Horseheads 14-2 3
14 NyJhaya Lyles 10 Henninger 14-0 2
15 McKenna Wilmot 11 Auburn 13-5.50 2
16 Lindsey Morse 9 Candor 13-5 2
17 Ava Masucci 11 Maine-Endwell 13-3.50 2
18 Mariska Schild 9 Maine-Endwell 13-3 3
18 Emilia Smith 9 Johnson City 13-3 2
20 Sophie Kennett 10 Homer 13-2.50 1
21 Emily Hall 8 Tully 13-2 2
21 Lauren Sedlacek 11 Union Endicott 13-2 2
23 Natalia Kilts 10 Lansing 13-1 2
24 Olivia Grant 11 Campbell-Savona 12-8.75 3
25 Isabella Hobler 9 Elmira Express 12-6.50 2
26 Haley Larrabee 9 Waverly 12-6 1
27 Lilly Haskett 12 Union Endicott 12-4.50 1
28 Sophia Lee 9 Waverly 12-3 1
29 Kaitlyn Jones 12 Windsor Central 12-2.50 1
30 Jenika Dhillon 9 Johnson City 12-0 1
31 Olivia Rivera 9 Odessa-Montour 11-7 1
32 Madison Carter 10 Campbell-Savona 11-4 2
33 Brandy Baldwin 9 New York Mills 11-0 1
34 Amy Magot 7 Binghamton HS 10-2 1
35 Danielle Pereira 10 New York Mills 9-9.50 1
Boys Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Xavier Scott 12 Dryden 20-9.50 3
2 Rowan Caldwell 12 Lansing 20-5 3
3 Felix Morales IV 10 Johnson City 19-9.50 3
4 Ulrich (Earl) Traore 12 Vestal 19-5.50 3
5 Simms Jr. Allen 11 Ithaca High School 19-5 3
6 Kaelin McMahon 12 Susquehanna Valley 19-4 2
7 Dave Stanley 10 Ithaca High School 19-3.75 2
8 Davion Slaughter 11 New York Mills 18-7 3
9 Anthony DiRosa 12 Susquehanna Valley 18-6.50 2
10 Alexios Acevedo 9 Henninger 18-2.75 3
11 Seth Noto 10 Waverly 18-0.50 2
12 Wesley Chambala 9 Tully 17-10 3
12 Jackson Nguyen 11 Binghamton HS 17-10 3
14 Dominic Bill 10 Maine-Endwell 17-9.50 2
15 Payton Fravel 10 Waverly 17-8 2
15 Gerald Salvage 9 Auburn 17-8 1
17 Connor Trimber 10 Horseheads 17-7.25 3
18 Zahir Bolden 10 Johnson City 17-5.75 2
19 Lovepreet Singh 11 Tully 17-5.50 2
20 Parker Vooris 12 Lansing 17-2.50 3
21 Kessiah White 11 Maine-Endwell 17-0.50 3
22 Jamier Robinson 10 Montrose 16-9.75 2
23 Ben Pinkney 10 Binghamton HS 16-8 2
24 Chase Smith 8 Elmira Express 16-7 1
25 Luca Mazzini 9 Union Endicott 16-6.50 1
26 Ivan Chen 12 Vestal 16-6.25 3
27 Levi Guay 9 Homer 16-2 1
28 Patrick Kneer 10 Union Endicott 15-11 1
29 Talen Harrington 10 Dryden 15-10 2
30 Dylan Pittsley 12 Homer 15-6.25 1
31 Kaiden Peterson 9 Auburn 15-2.25 1
32 Jeremiah Austin 9 Windsor Central 15-0 1
33 Dylan Nemes 12 Elmira Express 14-10.75 2
34 Benson patterson 10 Odessa-Montour 13-11.25 1
35 Alex Campbell 9 Odessa-Montour 12-6.50 1
36 Cameron Smith 9 New York Mills 12-3.50 1
37 Kristopher Wiley 9 Campbell-Savona 10-3 1
38 Finn Van Buskirk 9 Horseheads 9-11.50 1
Girls Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Piper Hooey 11 Elmira Express 34-5 3
2 Deanna Agyapong 10 Binghamton HS 32-2 3
3 Hannah Nolan 12 Odessa-Montour 32-0 3
4 Camila Garcia Maso 11 Henninger 31-11.50 3
5 Camdyn Cole 12 Homer 31-10.50 3
6 Maysie Davis 10 Dryden 31-2.50 3
7 Analicia Scoggins 12 Auburn 31-2 3
8 Oulida Aya 12 Ithaca High School 29-5.50 3
9 Emily Hall 8 Tully 29-5 2
9 Kara Morse 12 Candor 29-5 2
11 Mariska Schild 9 Maine-Endwell 29-3.50 3
12 Jennifer Kruckow 12 Horseheads 29-2.50 2
12 Isabella Reed 11 Campbell-Savona 29-2.50 3
14 Grace Gdovin 12 Vestal 29-2 3
15 Abigail Knolles 12 Waverly 29-1 3
16 Avalon Williams 9 Maine-Endwell 29-0 2
17 A'mya Moore 10 Henninger 28-8 2
18 Natalie Keosouriya 11 Johnson City 28-1 2
19 Elisabeth Crosson 11 Campbell-Savona 28-0.50 2
20 Lindsey Wood 11 Horseheads 27-11 2
21 Beth Egan 12 Vestal 27-9.50 2
22 Okada Marina 9 Ithaca High School 26-9.50 1
23 Sophie Kennett 10 Homer 26-5 2
24 Mia Snyder 12 Montrose 26-4.75 2
25 Kaitlyn Jones 12 Windsor Central 25-6.50 1
26 Lilly Haskett 12 Union Endicott 25-4.50 1
27 Paley Adams 11 Montrose 25-2.50 1
28 Erica Edwards 9 Johnson City 25-2.25 1
29 Jacqueline Skiadas 12 Binghamton HS 23-9 1
30 Serenity Trudeaux 10 Union Endicott 23-5 1
Boys Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Xavier Scott 12 Dryden 41-7.50 2
2 Ulrich (Earl) Traore 12 Vestal 41-1.50 2
3 Xavier Smith 9 Lansing 39-6 2
4 Cade Tavares 11 Union Endicott 38-11.50 2
5 Yoon Chanhyeong 9 Ithaca High School 38-1 2
6 Colin Widrick 11 Tully 36-4 2
7 Lovepreet Singh 11 Tully 36-1 2
8 Connor Trimber 10 Horseheads 36-1 2
9 Zahir Bolden 10 Johnson City 35-10 1
10 Pharvensky Pamphil 10 Vestal 35-8.50 1
11 Simms Jr. Allen 11 Ithaca High School 35-7.50 2
12 Mason Merrian 10 Susquehanna Valley 35-3.50 1
13 Luca Mazzini 9 Union Endicott 34-9 2
14 Nick Pasteka 12 Montrose 34-7 2
15 Dylan Pittsley 12 Homer 34-3.50 1
16 Spencer Morrow 10 Binghamton HS 34-0 2
17 Michael Akulis 9 Johnson City 33-7 2
18 Acaydian Salisbury 10 Susquehanna Valley 31-9 1
19 Tommy Strong 10 Binghamton HS 31-3.50 1
20 Noah Gray 11 Maine-Endwell 30-8 1
21 Moe Zinger 8 Odessa-Montour 29-10.50 1
22 James Halpin 9 Odessa-Montour 29-5.50 1
23 Gabriel Soundararaj 10 Windsor Central 28-4.50 1
Girls Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cheyenne McPeek 12 Johnson City 35-10.25 3
2 Yota Anastos 11 Maine-Endwell 35-9.25 3
3 Isabella Rivera 11 Horseheads 30-0.50 3
4 Saniya VanDuyne 12 Binghamton HS 29-11 3
5 Gelina Smith 11 Montrose 28-11.75 3
6 Rhian Crowley 12 Auburn 28-11.50 3
7 Thurmond Gabriella 12 Ithaca High School 27-9.75 3
8 Amber Brown 12 Tully 27-3.25 3
9 George Tatyanna 12 Ithaca High School 27-1 3
10 Hailey Berry 12 Horseheads 26-8.25 2
11 Jasmene Duymaz 9 New York Mills 26-4.75 3
12 Kaitlyn Perrine 11 Dryden 26-1.50 3
13 Dakota Payne 11 Windsor Central 25-7.50 3
14 Hannah Bouwens 10 Homer 24-11.50 3
15 Mya Snyder 12 Montrose 24-5 2
15 Taylor Stockmyer 12 Auburn 24-5 2
17 Noelani Barrows 11 Union Endicott 24-3 3
18 Abigail Wickman 10 Vestal 24-0 1
19 Jacquelyn Savage 10 Maine-Endwell 23-1.25 2
20 Alivia Perez-Fulmer 9 Elmira Express 22-11.25 2
21 Haby Sanghott 12 Henninger 22-6 2
21 Madison Smith 11 New York Mills 22-6 2
21 Kaidence Takas 10 Susquehanna Valley 22-6 2
24 Flynn Ivery 11 Lansing 22-1.50 2
25 Jocelyn Taylor 9 Henninger 21-11 1
26 Elena McKinney 11 Union Endicott 21-5.75 1
27 Paige Murray 11 Binghamton HS 21-1.50 1
28 Farah Fenescey 11 Windsor Central 21-0.50 1
29 Allison Maynard 9 Elmira Express 20-8.75 1
30 Sarah Barr 12 Odessa-Montour 20-4 1
31 Ally Cooter 10 Tully 20-3.50 1
31 Marissa Stevens 11 Johnson City 20-3.50 2
33 Angelena Mead 11 Susquehanna Valley 20-2.50 1
34 Carlea Davis 12 Dryden 19-9.25 1
35 Hannah Barr 11 Odessa-Montour 17-7.50 1
36 Kaydin Wray 11 Campbell-Savona 17-1 2
37 Genevieve Spruill 11 Binghamton HS B 16-2.50 1
38 Brooke Hough 11 Campbell-Savona 13-6.25 1
39 Tatyana McKenzie 11 Binghamton HS B 12-9.75 1
Boys Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dustin Swartwood 12 Auburn 49-8.50 3
2 Joey Cirasuolo 12 New York Mills 43-11.50 3
3 Noel Morales 12 Union Endicott 43-6.75 3
4 Jonah Campos 12 Homer 41-3 3
5 Alex McKerrow 12 Elmira Express 40-9 3
6 Othniel Augustin 12 Johnson City 39-7 3
7 Ngonidzashe Mandizha 12 Vestal 39-3 3
8 Clark Trevor 12 Ithaca High School 37-10.50 3
9 Gabriel Soundararaj 10 Windsor Central 37-8.50 3
9 Reese Westcott 12 Johnson City 37-8.50 3
11 Mickey McGovern 11 Vestal 37-2 2
12 Tre Kendrick 11 Maine-Endwell 36-8 3
13 Troy Beeman 9 Waverly 35-9 2
14 Braden Switzer 12 Tully 35-8.75 2
15 Ramel Radcliff 11 Henninger 35-6.25 2
16 Jacob Benjamin 11 Waverly 35-3.75 3
17 Ryan Sansom 10 Windsor Central 35-2 2
18 Matt DuVall 12 Tully 35-1 3
19 Ceon Miles 12 Dryden 34-10.50 2
20 Logan Darling 12 Homer 34-9.25 2
21 Matt Cubero 12 Dryden 34-7.75 2
22 Owens Maxwell 12 Ithaca High School 32-9 2
23 Tyler DERKOWSKI 12 Maine-Endwell 32-3.50 1
24 Chris Feliciano 9 Union Endicott 31-4.25 2
25 Lucas Allington 12 Horseheads 31-1 2
26 Cole Koratsis 12 Horseheads 31-0 2
27 Gavin Lapaglia 12 New York Mills 30-11.75 1
28 Derrick DeMann 12 Montrose 30-5 2
28 Braiden Merrill-Ventra 12 Odessa-Montour 30-5 1
30 Aiden Summers 11 Odessa-Montour 28-8 2
31 Jared Wills 10 Campbell-Savona 28-5.75 1
32 Logan Goodwin 12 Elmira Express 28-3 1
33 Justin Jones 9 Campbell-Savona 27-1.25 1
34 Seneca Scott 10 Lansing 27-1 1
35 Anthony Cobb 10 Henninger 24-10.50 1
36 Danny Faughnan 12 Susquehanna Valley 23-4.75 1
37 Merlin Ferguson 10 Auburn 22-6 1
38 James Polson 11 Binghamton HS 16-2 1
Girls High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kara Morse 12 Candor 4-10 1
2 FEY ELODIE 12 Ithaca High School 4-10 1
3 Camila Garcia Maso 11 Henninger 4-8 1
4 Palmer-Jackson Sarah 10 Ithaca High School 4-6 1
4 Mya Snyder 12 Montrose 4-6 1
6 Maysie Davis 10 Dryden 4-6 1
7 Chloe Diaz 11 Montrose 4-6 1
8 Cassandra Burt 10 Maine-Endwell 4-6 1
9 Kente'Ja Carter 11 Henninger 4-4 1
10 Lillian Tripp 11 Vestal 4-4 1
11 Alexus Borek 9 Horseheads 4-4 1
12 Tionna Edghill 10 Auburn 4-2 1
12 Lindsey Wood 11 Horseheads 4-2 1
14 Brandy Baldwin 9 New York Mills 4-2 1
14 Sarah O'Callaghan 12 Lansing 4-2 1
16 Kiley Stillman 10 Waverly 4-2 1
16 Mari Woodcock 8 Tully 4-2 1
18 Emilia Smith 9 Johnson City 4-0 1
19 Alanna Jones 8 Windsor Central 4-0 1
Boys High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 David Akulis 12 Johnson City 6-0 1
2 Cardin Chau 11 New York Mills 5-10 1
3 Tanner Krom 11 Windsor Central 5-10 1
4 Kayon Flint 10 Elmira Express 5-8 1
5 Nasir Bradford 11 Elmira Express 5-8 1
6 McDaniels Jai 9 Ithaca High School 5-6 1
6 Eli Pereira 12 New York Mills 5-6 1
8 Darrell Gables 11 Tully 5-6 1
9 Aidan Brennan 9 Maine-Endwell 5-4 1
9 Rowan Fox 10 Lansing 5-4 1
11 Dontae Creveling 12 Maine-Endwell 5-4 1
11 Ceon Miles 12 Dryden 5-4 1
13 Jonathan Piano 12 Tully 5-4 1
14 Cade Tavares 11 Union Endicott 5-2 1
15 Daquan Diggy Smith 8 Lansing 5-2 1
15 Armani Torres 9 Binghamton HS 5-2 1
15 Jaden Cokely 10 Binghamton HS 5-2 1
18 Juilian Adams 9 Vestal 5-0 1
18 Talen Harrington 10 Dryden 5-0 1
20 Amadi Onyeani 9 Auburn 5-0 1
Boys Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dustin Swartwood 12 Auburn 168-0 3
2 Joey Cirasuolo 12 New York Mills 151-4 3
3 Alex McKerrow 12 Elmira Express 136-4 3
4 Ramel Radcliff 11 Henninger 136-1 3
5 Mickey McGovern 11 Vestal 120-2 3
6 Clark Trevor 12 Ithaca High School 119-9 3
7 Logan Darling 12 Homer 119-7 3
8 Jace Gannon 9 Vestal 116-4 2
9 Brody William 10 Odessa-Montour 112-7 2
10 Jacob Benjamin 11 Waverly 111-9 3
11 Noah Kelleher 12 Johnson City 107-5 2
12 Chris Feliciano 9 Union Endicott 106-11 3
13 Tre Kendrick 11 Maine-Endwell 100-4 2
14 Reese Westcott 12 Johnson City 100-1 3
15 Braden Switzer 12 Tully 98-7 3
16 Matt Cubero 12 Dryden 98-5 3
17 Owens Maxwell 12 Ithaca High School 98-2 2
18 Cole Koratsis 12 Horseheads 94-4 2
19 Brendon Mckercher 10 Windsor Central 93-8 2
20 Noel Morales 12 Union Endicott 90-9 3
21 Derrick DeMann 12 Montrose 89-9 2
22 Anthony Cobb 10 Henninger 88-1 1
23 Lucas Allington 12 Horseheads 86-3 2
24 Troy Beeman 9 Waverly 82-2 2
25 Alex Weibly 11 Dryden 78-9 2
26 Drake Evans 10 Windsor Central 78-2 2
27 Gavin Lapaglia 12 New York Mills 76-5 1
28 Joe Janik 12 Maine-Endwell 75-9 2
29 Jonah Campos 12 Homer 75-1 3
30 Logan Goodwin 12 Elmira Express 70-3 1
31 Danny Faughnan 12 Susquehanna Valley 66-10 1
32 Cameron Morey 9 Tully 62-10 1
33 Seneca Scott 10 Lansing 59-4 1
34 Merlin Ferguson 10 Auburn 57-2 1
35 Aiden Summers 11 Odessa-Montour 56-11 2
36 Jared Wills 10 Campbell-Savona 54-11 1
37 Corbin Warner 9 Campbell-Savona 52-0 1
38 James Polson 11 Binghamton HS 38-0 1
Girls Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Yota Anastos 11 Maine-Endwell 111-4 3
2 Rhian Crowley 12 Auburn 110-8 3
3 Cheyenne McPeek 12 Johnson City 98-10 3
4 Thurmond Gabriella 12 Ithaca High School 93-8 3
5 Taylor Stockmyer 12 Auburn 92-9 3
6 Mia Snyder 12 Montrose 89-0 3
7 Amber Brown 12 Tully 83-0 3
8 Aluel Athian 12 Henninger 80-5 3
9 Abigail Wickman 10 Vestal 75-3 2
10 Noelani Barrows 11 Union Endicott 71-0 2
11 Madison Smith 11 New York Mills 70-10 3
12 Leah Krise 12 Maine-Endwell 69-10 3
13 Kaidence Takas 10 Susquehanna Valley 69-5 2
14 Saniya VanDuyne 12 Binghamton HS 68-6 3
15 Neena Kurtz 12 Candor 68-5 2
16 Ajanae Watts 10 Henninger 66-11 1
17 Hannah Bouwens 10 Homer 66-4 2
18 Marissa Stevens 11 Johnson City 65-7 3
19 Madilyn Jerzak 11 Horseheads 64-10 2
20 Elena McKinney 11 Union Endicott 63-3 2
21 Gelina Smith 11 Montrose 61-3 1
22 Hannah Barr 11 Odessa-Montour 61-1 1
23 Isabella Rivera 11 Horseheads 59-10 2
24 Farah Fenescey 11 Windsor Central 58-8 2
25 Alivia Perez-Fulmer 9 Elmira Express 57-0 1
26 Weronika Conroy 9 Dryden 56-6 2
27 Jasmene Duymaz 9 New York Mills 54-7 2
28 Sarah Barr 12 Odessa-Montour 49-8 3
29 Dakota Payne 11 Windsor Central 48-8 1
30 Allison Maynard 9 Elmira Express 47-4 1
31 Kirida Irving 10 Lansing 43-7 1
32 Kaitlyn Perrine 11 Dryden 42-4 2
33 George Tatyanna 12 Ithaca High School 41-1 2
34 Kaydin Wray 11 Campbell-Savona 40-4 1
35 Paige Murray 11 Binghamton HS 35-0 1
36 Genevieve Spruill 11 Binghamton HS B 16-5 1
37 Tatanya McKenzie 12 Binghamton HS B 15-3 1
Girls Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Rose Jeff 10 New York Mills 8-6 1
2 Isabella Reed 11 Campbell-Savona 8-0 1
3 Lillian Tripp 11 Vestal 8-0 1
4 Ariella Rabineau 10 Vestal 7-6 1
5 Addison Westbrook 10 Waverly 7-6 1
6 Anastasia Reed 11 Campbell-Savona 7-6 1
7 Elena Gaffney 11 Lansing 7-0 1
8 Evelyn Jackson 8 Lansing 7-0 1
9 Stewart Annoura 11 Ithaca High School 6-0 1
9 Jezabelle Browne 10 Ithaca High School 6-0 1
Boys Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Moss Dengler 12 Ithaca High School 15-0 1
2 Gave Snyder Owego 14-1 1
3 Owen Emmick 11 Lansing 12-6 1
4 Payton Fravel 10 Waverly 11-0 1
5 Fromme Nathan 9 Ithaca High School 10-6 1
6 Jed Lynch 10 Odessa-Montour 10-0 1
7 Andrew Degnan Jr 12 Elmira Express 10-0 1
7 Maciej Ziembecki 12 Elmira Express 10-0 1
9 Logan Bowers 10 Tully 10-0 1
10 Connor Cochran 12 Tully 8-6 1
11 Christopher Pominville 12 Binghamton HS 8-0 1
12 Jaiden Raub 12 Vestal 8-0 1
13 Nick Derick 10 Union Endicott 8-0 1
14 Ty Albright 12 New York Mills 7-0 1
14 Harrison Coleman 9 Vestal 7-0 1
16 Mason Palmer 11 New York Mills 7-0 1
Girls Outdoor Pentathlon Overall
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Emery Guzyk 10 Johnson City 2378 1
2 Dakota Limbert 11 Union Endicott 2088 1
3 Kathryn Williams 9 New York Mills 1944 1
4 Sophia Cipolla 12 Horseheads 1862 1
5 Alyssa Kelleher 10 Johnson City 1859 1
6 Reese DeRosa 9 Auburn 1763 1
7 Ashley Diaz 10 Binghamton HS 717 1
Boys Outdoor Pentathlon Overall
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jerry Czyz 11 Auburn 2343 1
2 David Patterson 11 Odessa-Montour 2314 1
3 Garrett Lyon 10 Tully 1906 1
4 Jacob Whitmore 10 Campbell-Savona 1895 1
5 Ryan Clark 12 Waverly 1631 1
6 Jaqwel Vaughn 10 Binghamton HS 1609 1
7 Zach Fedorwich 10 Susquehanna Valley 1518 1
8 Billy Ostolaza-Castellano 9 New York Mills 1279 1
Girls 100 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Chloe Diaz 11 Montrose 15.89 1
2 A'mya Moore 10 Henninger 15.90 1
3 Jane Gugerty 12 Homer 17.95 1
4 MayAnna Sindlinger 10 Horseheads 18.36 1
5 Mira Kittle 9 Waverly 18.37 1
6 Zalayna Brown 11 Elmira Express 18.43 1
7 Erica Bancroft 9 Horseheads 18.87 1
8 Jillian Miller 10 Dryden 19.61 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 A'mya Moore 10 Henninger 16.48 2
2 Chloe Diaz 11 Montrose 16.49 3
3 Jane Gugerty 12 Homer 17.99 1
4 Zalayna Brown 11 Elmira Express 18.13 4
5 MayAnna Sindlinger 10 Horseheads 18.15 4
6 Mira Kittle 9 Waverly 19.00 2
7 Erica Bancroft 9 Horseheads 19.11 4
8 Jillian Miller 10 Dryden 19.38 4
9 Sophie Kennett 10 Homer 19.52 1
10 Lindsey Morse 9 Candor 19.71 3
11 Veronica Kowalewski 12 Tully 19.75 3
12 Evelyn Jackson 8 Lansing 19.83 2
13 Okada Marina 9 Ithaca High School 19.99 2
14 Anastasia Reed 11 Campbell-Savona 20.27 3
15 Aliyah Sims 10 Maine-Endwell 20.59 4
16 Tianna Moore 12 Johnson City 20.64 3
17 Kaitlyn Jones 12 Windsor Central 20.83 1
18 Caitlin McNulty 10 Henninger 20.86 1
19 Allure McCune 10 Susquehanna Valley 20.96 1
20 Miriam Auffhamer 8 Campbell-Savona 21.04 3
21 McKenzie Landon 9 Odessa-Montour 21.12 3
22 Maria De'Nardis 9 Union Endicott 21.29 4
23 Elena Gaffney 11 Lansing 21.42 2
24 Kaylee Platts 12 Auburn 21.51 1
25 Laiyla Raymond 10 Maine-Endwell 21.54 1
26 Isabella Indigo-Payne 10 Ithaca High School 21.63 2
27 Natalie Baldwin 9 Auburn 22.49 4
28 Serenity Trudeaux 10 Union Endicott 22.89 2
29 Natalie Keosouriya 11 Johnson City 23.55 4
30 Rilke Arrance 9 Odessa-Montour 26.34 1
Boys 110 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Anderson John 12 Ithaca High School 16.18 1
2 Everett Chambala 12 Tully 16.74 1
3 Xavier Scott 12 Dryden 16.77 1
4 Aidan Brennan 9 Maine-Endwell 18.05 1
5 Jonathan Cortese 11 Susquehanna Valley 18.43 1
6 Jeremiah Austin 9 Windsor Central 18.49 1
7 Cade Tavares 11 Union Endicott 18.70 1
8 Adam Nguyen 10 Binghamton HS 19.27 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Anderson John 12 Ithaca High School 16.39 4
2 Xavier Scott 12 Dryden 16.52 1
3 Everett Chambala 12 Tully 16.89 2
4 Cade Tavares 11 Union Endicott 17.29 3
5 Jeremiah Austin 9 Windsor Central 17.93 1
6 Jonathan Cortese 11 Susquehanna Valley 18.00 3
7 Adam Nguyen 10 Binghamton HS 18.20 1
8 Aidan Brennan 9 Maine-Endwell 18.24 2
9 Ethan Gibbs 11 Dryden 18.27 1
10 Rowan Fox 10 Lansing 18.50 4
11 Nolan Cruise 11 Horseheads 18.75 2
12 Carlo Cipolla 10 Horseheads 18.90 4
13 Kamal Abdul-Aziz 10 Binghamton HS 19.28 3
14 Max Sheehan 12 Ithaca High School 19.38 2
15 Michael Akulis 9 Johnson City 20.09 3
15 Avery Palumbo 11 Johnson City 20.09 2
17 Levi Guay 9 Homer 20.60 2
18 Nick Pasteka 12 Montrose 20.64 1
19 Gabe Williams 12 Odessa-Montour 20.72 4
20 Javon Dalton 10 Henninger 20.73 4
21 Nehemiah Anthony 11 Waverly 20.79 1
22 Brody Serfass 10 Maine-Endwell 20.85 1
23 Connor Fiala 10 Odessa-Montour 20.86 4
24 Xavier Ramos 11 Henninger 21.23 3
25 Brady Lyman 9 Union Endicott 21.35 4
26 Logan Bowers 10 Tully 21.67 3
27 Gavin Cole 9 Susquehanna Valley 22.64 3
28 Garrett Berthelot 9 Homer 22.69 1
29 Jean Germain 10 Binghamton HS B 24.42 3
Girls 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Montrose 10:03.22 1
2 Auburn 10:15.25 1
3 Ithaca High School 10:25.68 1
4 Tully 10:52.98 1
5 Waverly 10:56.97 1
6 Horseheads 11:00.31 1
7 Maine-Endwell 11:12.36 1
8 Vestal 11:17.68 1
9 Union Endicott 11:24.36 1
10 Odessa-Montour 11:42.59 1
11 Homer 12:28.76 1
12 New York Mills 12:35.86 1
13 Henninger 13:25.54 1
Boys 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Waverly 43.41 1
2 Johnson City 43.72 1
3 Dryden 44.96 1
3 Binghamton HS 44.96 1
5 New York Mills 45.28 1
6 Union Endicott 45.92 1
7 Maine-Endwell 46.42 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Waverly 43.48 1
2 Johnson City 44.03 3
3 Dryden 44.81 2
4 Ithaca High School 44.87 2
5 Binghamton HS 44.90 3
6 New York Mills 45.31 2
7 Maine-Endwell 45.65 2
8 Union Endicott 45.85 3
9 Tully 46.02 1
10 Montrose 46.55 1
11 Henninger 46.88 3
12 Lansing 46.95 3
13 Vestal 46.97 2
14 Susquehanna Valley 47.24 3
15 Elmira Express 47.68 1
16 Homer 48.32 2
17 Binghamton HS B 48.44 1
18 Horseheads 48.69 1
19 Odessa-Montour 49.57 1
20 Auburn 52.25 2
21 Campbell-Savona 56.78 3
Girls 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Binghamton HS 50.60 1
2 Montrose 52.81 1
3 Waverly 53.40 1
4 Ithaca High School 53.71 1
5 New York Mills 53.82 1
6 Auburn 54.62 1
7 Odessa-Montour 54.64 1
7 Dryden 54.64 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Binghamton HS 50.60 2
2 Montrose 52.69 1
3 Waverly 52.92 3
4 Ithaca High School 53.07 2
5 Dryden 53.24 2
6 New York Mills 53.53 3
7 Odessa-Montour 54.03 3
8 Auburn 54.57 2
9 Elmira Express 54.60 1
10 Homer 54.78 1
11 Lansing 55.59 3
12 Maine-Endwell 56.63 1
13 Susquehanna Valley 56.64 1
14 Vestal 56.82 2
15 Horseheads 58.82 1
16 Campbell-Savona 1:02.11 3
17 Binghamton HS B 1:03.09 3
Boys 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Montrose 8:48.79 1
2 Horseheads 8:58.93 1
3 Union Endicott 8:59.96 1
4 Dryden 9:02.69 1
5 Ithaca High School 9:17.15 1
6 Elmira Express 9:25.40 1
7 Vestal 9:35.55 1
8 Tully 9:38.02 1
9 Henninger 9:49.59 1
10 Binghamton HS 9:52.41 1
11 Maine-Endwell 10:02.26 1
12 Waverly 10:10.30 1
13 New York Mills 10:33.69 1
Girls 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Victoria Brewster 12 Odessa-Montour 13.00 1
2 Cormari Wachuku 12 Binghamton HS 13.49 1
3 Tess Eisner 12 Horseheads 13.57 1
4 Ingrid Aagaard 9 Homer 13.71 1
5 Jade Brockner 9 Dryden 13.97 1
6 Anasia McCune 11 Susquehanna Valley 13.98 1
7 Raelen Green 11 Dryden 14.15 1
8 Allison Barrett 11 Waverly 14.17 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cormari Wachuku 12 Binghamton HS 13.31 4
2 Tess Eisner 12 Horseheads 13.40 1
3 Victoria Brewster 12 Odessa-Montour 13.44 2
4 Jade Brockner 9 Dryden 13.69 1
5 Ingrid Aagaard 9 Homer 13.74 3
5 Allison Barrett 11 Waverly 13.74 1
7 Anasia McCune 11 Susquehanna Valley 13.86 5
8 Raelen Green 11 Dryden 13.98 4
9 Gracie Dalton 10 Montrose 13.99 3
10 Tionna Edghill 10 Auburn 14.03 4
11 Imariana Leuci 11 Johnson City 14.05 4
12 JayLynn Hannah 11 Johnson City 14.06 5
13 Kiley Stillman 10 Waverly 14.11 1
14 Ja'Nyah Harris 12 Elmira Express 14.28 2
15 Kente'Ja Carter 11 Henninger 14.31 1
16 Elly Bachert 9 Horseheads 14.41 2
17 Lea Griffin 11 Maine-Endwell 14.44 2
18 Janese Benjamin 11 Maine-Endwell 14.66 1
19 Hailey Mahardy 11 New York Mills 14.67 5
20 Francesca Viscusco 12 Candor 14.69 5
21 Lauren Sedlacek 11 Union Endicott 14.72 4
22 Tiera Ly 11 Auburn 14.74 3
23 Ciniyah Connor 9 Union Endicott 14.77 5
24 Mercedes Manderville 9 Susquehanna Valley 15.14 4
25 Natalia Kilts 10 Lansing 15.27 3
25 Yeazelle Sapp 9 Binghamton HS B 15.27 2
27 Madison Carter 10 Campbell-Savona 15.35 2
27 Bailey Waters 11 Lansing 15.35 5
29 Bella Matisco 10 Candor 15.52 1
30 Molly Rafferty 10 Odessa-Montour 15.71 3
31 Mari Woodcock 8 Tully 15.82 3
32 Zakaiya Cesaire 10 Binghamton HS 15.83 3
33 Maliyah Parente 9 Homer 15.94 2
34 Liliana French 10 Campbell-Savona 16.07 4
35 Akua Boateng 9 Binghamton HS B 16.16 1
36 Zyanna Brockenberry 9 Elmira Express 16.38 5
37 Adriana Karnauch 11 Vestal 16.48 4
Boys 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dayzin Legare 12 Johnson City 10.99 1
2 Kayleb Bechy 12 Waverly 11.22 1
3 Ralph Johnson 11 Waverly 11.25 1
4 Nathan Turner 12 Dryden 11.42 1
5 Ryan Rauber 10 Tully 11.47 1
6 Liam Nealy 11 Vestal 11.55 1
7 Julius Noel 12 Johnson City 11.58 1
8 Shane Wallace 11 Union Endicott 12.26 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dayzin Legare 12 Johnson City 11.04 3
2 Ralph Johnson 11 Waverly 11.36 2
3 Ryan Rauber 10 Tully 11.39 5
4 Nathan Turner 12 Dryden 11.52 6
5 Liam Nealy 11 Vestal 11.57 5
6 Julius Noel 12 Johnson City 11.64 4
7 Kayleb Bechy 12 Waverly 11.70 1
8 Shane Wallace 11 Union Endicott 11.76 4
9 Alexios Acevedo 9 Henninger 11.79 6
9 Vincent Mancini 10 Maine-Endwell 11.79 1
11 Everett Chambala 12 Tully 11.83 2
12 Dominick Moore 11 New York Mills 11.89 3
13 Seth Wilsoncroft 12 Horseheads 11.91 1
14 Diallo Coprew 11 Elmira Express 11.94 3
15 Nasir Bradford 11 Elmira Express 11.98 2
16 Kaleb Lawrence 11 Binghamton HS B 12.02 4
17 Dylan Geertgens 12 Montrose 12.05 5
17 Chase Luangsuwan 9 Horseheads 12.05 6
19 Kaelin McMahon 12 Susquehanna Valley 12.17 2
20 Simms Jr. Allen 11 Ithaca High School 12.20 4
21 Lucas Majgaard 11 Dryden 12.22 4
22 Logan McNamara 10 Vestal 12.26 5
23 Anthony DiRosa 12 Susquehanna Valley 12.28 6
23 Kessiah White 11 Maine-Endwell 12.28 1
25 Hunter Adornato 11 Windsor Central 12.39 5
26 Ben Pinkney 10 Binghamton HS 12.50 5
27 Max Seles 12 Odessa-Montour 12.52 5
28 Barrett Amir 11 Ithaca High School 12.55 1
29 Gabe Austin 12 Homer 12.57 6
30 Payton Hickey 11 Auburn 12.62 4
31 Gerald Salvage 9 Auburn 12.64 6
32 Nicholas Costa 10 Homer 12.65 2
33 Jason Jantz 10 Candor 12.69 3
34 Wyatt Stouffer 12 Candor 12.74 4
35 Jackson Nguyen 11 Binghamton HS B 12.76 2
35 Ja'Sir Williams 10 Henninger 12.76 1
37 Parker Vooris 12 Lansing 12.78 2
38 Jamaree Davis 10 New York Mills 12.85 3
39 Zayvion Davis 10 Lansing 13.19 1
40 Je' Sire James 9 Union Endicott 13.21 5
41 Jared Wills 10 Campbell-Savona 13.81 3
42 Kristopher Wiley 9 Campbell-Savona 16.16 4
43 Alex Campbell 9 Odessa-Montour 16.34 6
Girls 2000 meter Steeplechase
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Abigail Ringwood 10 Auburn 7:51.00 1
2 Kinsley Jacobs 12 Lansing 8:11.40 1
3 Harper Minaker 10 Waverly 8:13.60 1
4 Mckenna Crocker 11 Dryden 8:51.20 1
5 Isabella Cobb 11 Johnson City 8:59.70 1
6 Ayasha Schweiger 10 Candor 9:08.10 1
7 Sara Alberici 10 Auburn 9:26.90 1
8 Sarah Strobel 10 Odessa-Montour 9:33.00 1
9 Angelena Mead 11 Susquehanna Valley 9:41.50 1
10 Bethany Bilek 11 Union Endicott 10:13.00 1
11 Abbey Calhoun 9 New York Mills 10:56.90 1
Boys 3000 meter Steeplechase
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Shaw Everett 10 Ithaca High School 10:10.50 1
2 Ryan Maher 9 Auburn 10:31.40 1
3 Ian Rauber 12 Tully 10:34.21 1
4 Sean Ringwood 8 Auburn 10:50.90 1
5 Dylan Paugh 12 Union Endicott 11:38.60 1
6 Taige Mason 12 Tully 11:40.90 1
7 Max Haney 12 Dryden 11:47.00 1
8 Michael Mancini 12 Union Endicott 11:54.50 1
9 Josh Courtney 11 Waverly 12:03.30 1
10 Lucas Barr 10 Odessa-Montour 12:04.90 1
11 Liam O'Brien 9 Homer 12:54.90 1
12 Peterson Kressly 10 Vestal 12:56.80 1
13 Braylon DeKay 11 WAVERLY UN 13:08.70 1
14 Mason St. James 9 New York Mills 13:33.60 1
15 James Kane 10 Candor 13:34.30 1
Girls 1500 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ana (Vicky) Mordvinova 12 Elmira Express 4:42.72 2
2 Bercuvitz Tsadia 8 Ithaca High School 4:46.59 2
3 Brynn Hogan 12 Susquehanna Valley 4:56.63 2
4 Katie Edinger 12 Tully 4:58.04 2
5 DeRito Eliza 9 Ithaca High School 5:06.48 2
6 Kyleen Brady 9 Auburn 5:07.90 2
7 Ella Devlin 8 Elmira Express 5:08.83 2
8 Anna Congelli 9 Tully 5:12.55 1
9 Cecilia Cowen 10 Horseheads 5:19.50 2
10 Bianca Ortiz 11 Vestal 5:20.80 2
11 Reagan Burnham 8 Dryden 5:22.05 2
12 Mary Pichette 11 Montrose 5:22.66 2
13 Makenzie Olmsted 8 Waverly 5:25.80 2
14 Cassandra Burt 10 Maine-Endwell 5:38.36 2
15 Madison Buckley 11 Union Endicott 5:38.79 2
16 Kathleen Sullivan 10 Lansing 5:39.17 2
17 Olivia Richeda 12 Maine-Endwell 5:40.46 1
18 Evelyn Zinger 8 Odessa-Montour 5:53.14 1
19 Morgan Gorney 11 Auburn 5:56.16 1
20 Kristin Baker 10 Candor 6:02.02 1
21 Yahaira Reynolds 11 Henninger 6:04.10 1
22 Lindsey Steele 9 Vestal 6:05.94 1
23 Emilia Smith 9 Johnson City 6:11.89 1
24 Jenna Nguyen 12 Henninger 6:14.35 1
25 Olivia Barr 9 Odessa-Montour 6:17.38 1
26 Emily Zeun 10 New York Mills 6:27.53 1
27 Maggie Mahunik 11 Homer 6:52.02 1
28 Josephine VanDyke 12 Waverly 6:56.54 1
Girls 400 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Arianna McClendon 12 New York Mills 57.56 5
2 Wyoming Trudeaux 10 Union Endicott 1:00.82 5
3 Stephanie Summerville 12 Montrose 1:02.25 5
4 Abigail Hardy-Teekasingh 12 Johnson City 1:04.39 5
5 Kennedy Westbrook 12 Waverly 1:04.74 4
6 Abigail Knolles 12 Waverly 1:05.45 4
7 Sparkman London 10 Ithaca High School 1:05.89 5
8 Gore Lucia 10 Ithaca High School 1:06.11 5
9 Adrienne Mitrus 7 Binghamton HS 1:06.30 4
10 Nevaeh Kimble 9 New York Mills 1:06.43 4
11 Analicia Scoggins 12 Auburn 1:06.78 5
12 Grace Gaffney 12 Susquehanna Valley 1:07.83 4
13 Jennifer Kruckow 12 Horseheads 1:07.86 4
14 Emma Park-Miller 12 Dryden 1:08.18 2
15 Ally Nyschot 10 Maine-Endwell 1:08.38 3
16 Natalie Funk 9 Homer 1:09.06 2
17 Katie Adams 12 Odessa-Montour 1:10.01 4
18 Caoilainn Tully 10 Lansing 1:10.23 3
19 Emma Haynes 10 Candor 1:10.33 4
20 Liberty Chisman 12 Dryden 1:10.68 2
21 Sierra Webster 11 Maine-Endwell 1:11.04 3
22 Ava Meza 9 Vestal 1:11.77 3
23 Addison Stephens 9 Montrose 1:12.12 2
24 Ella Coleman 11 Vestal 1:12.22 3
25 Bella Matisco 10 Candor 1:12.39 3
26 Elise Spencer 9 Tully 1:13.16 2
27 Payton Mettler 10 Auburn 1:14.51 5
28 Addison Rosenkrans 10 Susquehanna Valley 1:15.42 2
29 Mia Knight 9 Homer 1:16.63 1
30 Maddy Raymond 9 Odessa-Montour 1:18.87 1
31 Tabitha Oakes 10 Horseheads 1:22.55 2
Boys 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Liam Cody 12 Vestal 4:25.78 3
2 Hilker Noah 10 Ithaca High School 4:28.57 3
3 Keegan Brady 11 Auburn 4:31.14 3
4 Rinzel Jesse 12 Ithaca High School 4:34.59 3
5 Lucas Catarella 12 Vestal 4:35.45 3
6 Lorenzo Christian 10 Montrose 4:48.65 3
7 Austin Ferrin 10 Auburn 4:52.35 3
8 Lucas Morrow 12 Dryden 5:03.98 3
9 Gavin Hornsby 9 Horseheads 5:07.37 2
10 Nathan Zhou 11 Horseheads 5:08.03 2
11 Jacob Sansom 10 Windsor Central 5:08.36 2
12 Gabe Dauerheim 12 Tyburn Academy 5:09.19 3
13 Joshua Mayer 11 Union Endicott 5:09.66 3
14 Myles Clement 10 Susquehanna Valley 5:09.92 3
15 Ian Benjamin 12 Johnson City 5:10.28 2
16 Damian Brown 11 Homer 5:10.94 2
17 Jacob Sonner 10 Maine-Endwell 5:10.98 2
18 Collin Gibb 11 Binghamton HS 5:16.83 2
19 Lukas Diamantakos 10 Union Endicott 5:17.61 3
20 Colden Vitale 9 Henninger 5:19.32 2
21 Liam Wright 11 Waverly 5:19.44 2
22 Nate Houghton 8 Tully 5:20.18 2
23 Aiden Loy 12 Maine-Endwell 5:22.91 2
24 Jha'Micque Bell 10 Elmira Express 5:26.92 2
25 Dominick Viel 11 Tully 5:30.48 1
26 Rilee Parmelee 12 Johnson City 5:30.54 1
27 Yianni Steed 9 Binghamton HS 5:36.15 1
28 Dylan Nemes 12 Elmira Express 5:36.40 1
29 David Miller 10 Henninger 5:38.49 2
30 Carlos DelaCruz-Benta 12 New York Mills 5:42.29 1
31 Sawyer Dickinson 10 Dryden 5:42.45 1
32 Issac Wyre 11 Candor 5:42.47 1
33 Ryan Gahagan 9 Binghamton HS B 6:01.27 1
34 David Avrusevich 11 New York Mills 6:01.29 1
35 Aiden Small 9 Homer 6:08.46 1
Boys 400 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Bradock Salisbury 11 Horseheads 51.77 5
2 Cisse Aliou 12 Ithaca High School 52.80 5
3 Cristiano Lozier 11 Vestal 53.53 5
4 Treyton Moore 12 Waverly 53.75 5
5 Amar Mujic 9 Union Endicott 53.83 5
6 Gavin Hickey 11 Auburn 54.01 4
6 Payton Hickey 11 Auburn 54.01 5
8 Kareem Lacey-Lee 11 Binghamton HS 54.74 4
9 Parker Robinson 11 Candor 54.94 4
10 Nicholas Driver 10 Vestal 55.03 4
11 Jaiden Fisher 12 Maine-Endwell 55.26 5
12 Samuel Gouldin 12 Binghamton HS 55.70 4
13 Don Bollinger 11 Elmira Express 56.22 3
13 Ryan Janeski 12 Horseheads 56.22 2
15 Noah Gray 11 Maine-Endwell 56.31 4
16 Isaiah Lancaster 10 Johnson City 56.39 3
17 Davion Slaughter 11 New York Mills 56.52 5
18 Jason Jantz 10 Candor 56.69 3
19 Dave Stanley 10 Ithaca High School 57.94 4
20 Charlie Larrabee 11 Waverly 57.99 3
21 Patrick Kneer 10 Union Endicott 58.08 2
22 Linkin Hess 11 Dryden 58.09 2
22 Tyshawn Rowland 10 Johnson City 58.09 3
24 Aiden Vooris 9 Lansing 58.56 2
25 Rasheed Williams 12 Henninger 58.67 4
26 Zach Wyre 12 Odessa-Montour 59.66 2
27 Ayden Edwards 11 Binghamton HS B 59.87 2
28 Gavin Isaak 11 Susquehanna Valley 1:00.06 1
29 Lovepreet Singh 11 Tully 1:00.62 3
30 Jonathan Piano 12 Tully 1:00.64 3
31 Jesse Frear 10 Susquehanna Valley 1:01.41 1
32 Tristyn Henkel 10 Homer 1:02.52 1
33 Benjamin Klee 11 Elmira Express 1:02.83 1
34 Kaden Lockwood 12 Dryden 1:02.89 2
35 Lin Sein 10 New York Mills 1:08.10 1
36 Dev Patel 9 Odessa-Montour 1:08.83 1
37 Corbin Warner 9 Campbell-Savona 1:10.50 1
38 Caleb Ficchi 12 Homer 1:21.96 1
Girls 400 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Hannah Nolan 12 Odessa-Montour 1:08.83 3
2 Arianna Piazza 10 New York Mills 1:11.91 3
3 Alexus Borek 9 Horseheads 1:12.88 3
4 Kaylee Platts 12 Auburn 1:15.43 2
5 Elena Gaffney 11 Lansing 1:15.52 3
6 Dionne Delafe 11 Henninger 1:16.24 2
7 Evelyn Jackson 8 Lansing 1:16.44 3
8 Foley Sarah 11 Ithaca High School 1:17.54 2
9 Haylie Davenport 10 Waverly 1:17.77 2
10 Anastasia Reed 11 Campbell-Savona 1:19.83 2
11 Mackenzie Chamberlain 9 Waverly 1:21.30 2
12 McKenzie Landon 9 Odessa-Montour 1:21.45 1
13 Maria De'Nardis 9 Union Endicott 1:21.77 2
14 Okada Marina 9 Ithaca High School 1:21.95 2
15 Elisabeth Crosson 11 Campbell-Savona 1:27.08 1
16 Serenity Trudeaux 10 Union Endicott 1:27.44 1
17 Natalie Baldwin 9 Auburn 1:34.88 1
18 Amelia Wagner 9 Homer 1:35.43 1
19 Leah Krise 12 Maine-Endwell 1:35.63 1
20 Amy Magot 7 Binghamton HS 1:50.71 1
21 Ava Olson 9 Binghamton HS 1:58.64 1
Boys 400 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Micah Chandler 11 Waverly 58.04 4
2 Max Sheehan 12 Ithaca High School 1:00.73 4
3 Everett Chambala 12 Tully 1:02.03 4
4 Jesse Rogers 12 Montrose 1:02.44 4
5 Buckley Colin 11 Ithaca High School 1:02.57 4
6 Jonathan Cortese 11 Susquehanna Valley 1:03.55 3
7 Avery Palumbo 11 Johnson City 1:05.27 4
8 Ethan Gibbs 11 Dryden 1:05.40 3
9 Amin Wagner 11 Binghamton HS 1:05.59 1
10 Nolan Cruise 11 Horseheads 1:06.02 3
11 Brody Serfass 10 Maine-Endwell 1:06.08 3
12 Michael Mancini 12 Union Endicott 1:06.16 4
13 Andrew Jiang 12 Union Endicott 1:06.54 3
14 Oscar WIlliams 12 Waverly 1:08.26 4
15 Calvin Cragle 10 Horseheads 1:09.62 3
16 Javon Dalton 10 Henninger 1:10.54 2
17 Rowan Fox 10 Lansing 1:11.11 3
18 Nick Pasteka 12 Montrose 1:11.33 2
19 Bryce Keller 9 Tully 1:12.78 3
20 Levi Guay 9 Homer 1:13.01 2
21 Gabe Williams 12 Odessa-Montour 1:13.15 2
22 Benson patterson 10 Odessa-Montour 1:15.60 2
23 Xavier Ramos 11 Henninger 1:16.21 1
24 Garrett Berthelot 9 Homer 1:21.20 1
Girls Outdoor Pentathlon #1: 100 Meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kathryn Williams 9 New York Mills 18.11 2
2 Sophia Cipolla 12 Horseheads 18.29 3
3 Emery Guzyk 10 Johnson City 18.56 2
4 Alyssa Kelleher 10 Johnson City 18.74 3
5 Dakota Limbert 11 Union Endicott 19.39 1
6 Destiny Jones 12 Henninger 19.61 3
7 Reese DeRosa 9 Auburn 19.70 1
8 Ashley Diaz 10 Binghamton HS 21.13 1
Girls Outdoor Pentathlon #2: High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Emery Guzyk 10 Johnson City 1.42m 1
2 Destiny Jones 12 Henninger 1.39m 1
2 Alyssa Kelleher 10 Johnson City 1.39m 1
2 Reese DeRosa 9 Auburn 1.39m 1
5 Kathryn Williams 9 New York Mills 1.33m 1
6 Dakota Limbert 11 Union Endicott 1.30m 1
7 Sophia Cipolla 12 Horseheads 1.27m 1
Girls Outdoor Pentathlon #3: Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Emery Guzyk 10 Johnson City 8.15m 1
2 Dakota Limbert 11 Union Endicott 7.09m 1
3 Sophia Cipolla 12 Horseheads 7.04m 1
4 Alyssa Kelleher 10 Johnson City 6.47m 1
5 Kathryn Williams 9 New York Mills 6.31m 1
6 Destiny Jones 12 Henninger 5.88m 1
6 Reese DeRosa 9 Auburn 5.88m 1
8 Ashley Diaz 10 Binghamton HS 5.31m 1
Girls Outdoor Pentathlon #4: Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Emery Guzyk 10 Johnson City 4.62m 1
2 Alyssa Kelleher 10 Johnson City 4.34m 1
3 Sophia Cipolla 12 Horseheads 4.24m 1
4 Reese DeRosa 9 Auburn 3.98m 1
5 Destiny Jones 12 Henninger 3.97m 1
6 Kathryn Williams 9 New York Mills 3.96m 1
7 Dakota Limbert 11 Union Endicott 3.92m 1
8 Ashley Diaz 10 Binghamton HS 3.85m 1
Girls Outdoor Pentathlon #5: 800 Meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dakota Limbert 11 Union Endicott 2:30.03 1
2 Emery Guzyk 10 Johnson City 2:42.56 1
3 Kathryn Williams 9 New York Mills 2:52.52 1
4 Reese DeRosa 9 Auburn 2:59.95 1
5 Sophia Cipolla 12 Horseheads 3:04.82 1
6 Alyssa Kelleher 10 Johnson City 3:13.12 1
Boys Outdoor Pentathlon #1: 110 Meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Garrett Lyon 10 Tully 18.52 2
2 Jerry Czyz 11 Auburn 19.70 2
3 David Patterson 11 Odessa-Montour 20.03 1
4 Jacob Whitmore 10 Campbell-Savona 20.61 2
5 Zach Fedorwich 10 Susquehanna Valley 22.45 2
6 Jaqwel Vaughn 10 Binghamton HS 22.70 1
7 Ryan Clark 12 Waverly 24.06 1
8 Billy Ostolaza-Castellano 9 New York Mills 24.40 1
Boys Outdoor Pentathlon #2: High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 David Patterson 11 Odessa-Montour 1.63m 1
2 Jerry Czyz 11 Auburn 1.51m 1
3 Jacob Whitmore 10 Campbell-Savona 1.48m 1
3 Zach Fedorwich 10 Susquehanna Valley 1.48m 1
5 Ryan Clark 12 Waverly 1.45m 1
5 Jaqwel Vaughn 10 Binghamton HS 1.45m 1
7 Garrett Lyon 10 Tully 1.33m 1
8 Billy Ostolaza-Castellano 9 New York Mills 1.27m 1
Boys Outdoor Pentathlon #3: Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ryan Clark 12 Waverly 10.49m 1
2 Jacob Whitmore 10 Campbell-Savona 9.76m 1
3 Jerry Czyz 11 Auburn 9.12m 1
4 David Patterson 11 Odessa-Montour 8.84m 1
5 Jaqwel Vaughn 10 Binghamton HS 8.06m 1
6 Zach Fedorwich 10 Susquehanna Valley 7.10m 1
6 Billy Ostolaza-Castellano 9 New York Mills 7.10m 1
8 Garrett Lyon 10 Tully 6.83m 1
Boys Outdoor Pentathlon #4: Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 David Patterson 11 Odessa-Montour 5.75m 1
2 Jerry Czyz 11 Auburn 5.60m 1
3 Ryan Clark 12 Waverly 5.18m 1
4 Billy Ostolaza-Castellano 9 New York Mills 4.85m 1
5 Garrett Lyon 10 Tully 4.76m 1
6 Jacob Whitmore 10 Campbell-Savona 4.68m 1
7 Zach Fedorwich 10 Susquehanna Valley 4.52m 1
8 Jaqwel Vaughn 10 Binghamton HS 4.51m 1
Boys Outdoor Pentathlon #5: 1500 Meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jerry Czyz 11 Auburn 4:46.68 1
2 David Patterson 11 Odessa-Montour 5:05.25 1
3 Garrett Lyon 10 Tully 5:05.82 1
4 Jaqwel Vaughn 10 Binghamton HS 5:24.36 1
5 Jacob Whitmore 10 Campbell-Savona 5:25.14 1
6 Zach Fedorwich 10 Susquehanna Valley 5:39.27 1
7 Billy Ostolaza-Castellano 9 New York Mills 5:52.55 1
8 Ryan Clark 12 Waverly 6:04.38 1
Girls Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Montrose 66
2 Auburn 60
3 Binghamton HS 49
3 Ithaca High School 49
5 Horseheads 46
6 New York Mills 44
7 Johnson City 34
8 Odessa-Montour 28
9 Elmira Express 25
10 Union Endicott 22
11 Waverly 21
12 Homer 19
12 Henninger 19
13 Tully 19
15 Maine-Endwell 18
16 Dryden 17
17 Lansing 12
18 Candor 11
19 Vestal 10
20 Campbell-Savona 9
21 Susquehanna Valley 7
22 Windsor Central 4
Boys Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Ithaca High School 74.5
2 Auburn 65
3 Waverly 64
4 Johnson City 45
5 Dryden 40
6 Vestal 39
7 Tully 36
8 Binghamton HS 32
8 Lansing 32
10 New York Mills 26.5
11 Horseheads 26
11 Montrose 26
13 Union Endicott 21
14 Elmira Express 15
15 Odessa-Montour 9
16 Windsor Central 8
16 Owego 8
18 Maine-Endwell 6
19 Homer 4
19 Campbell-Savona 4
20 Susquehanna Valley 4
21 Henninger 4