SECTION 7 LEAGUE MEET #2 - 12/22/2022
TIMING BY WWW.FINISHRIGHT.COM
SUNY PLATTSBURGH
Results
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
Top 12 Advance by Time
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Michael Steele, Winisha 11 Plattsburgh 7.64q 8
2 Ladue, Haley 12 Plattsburgh 8.00q 4
3 Lavigne, Sarah 8 Saranac 8.03q 5
4 Kujabi, Awa 12 Saranac Lake 8.09q 3
4 Pelkey, Emma 10 Ausable Vall 8.09q 6
4 Hamel, Kathryn 10 Beekmantown 8.09q 1
7 Carroll, Shyloh 11 Beekmantown 8.13q 7
8 Rainville, Zoe 12 Saranac 8.14q 2
9 Davis, Olivia 12 Saranac 8.15q 6
10 Rabideau, Kaitlynn 10 Saranac 8.24q 1
11 Pelkowski, Emily 12 Saranac 8.37q 7
12 Arnold, Mackenzie 11 Peru 8.42q 2
13 Bishop, Rhonnie 9 Saranac 8.46 4
14 Liberty, Sydney 7 Saranac 8.56 3
15 Ranger, Emma 8 Saranac 8.70 6
16 Keliihananui, Ninah Plattsburgh 8.74 6
17 Hagadorn, Jillian 9 Beekmantown 8.78 7
18 Wynnik, Elizabeth 7 Saranac 8.93 8
19 Hall, Morgan 10 Plattsburgh 8.94 7
20 Capen, Nyla 10 Peru 8.98 8
21 Kujabi, Muna 10 Saranac Lake 9.03 3
22 Marino, Norah 8 Saranac 9.05 4
23 Oliveras, Zuleyka 10 Saranac Lake 9.06 1
24 Sinclair, Alexis 10 Saranac Lake 9.08 5
25 Whitbeck, Kaylin 8 Plattsburgh 9.15 5
26 Porter, Irelan 10 Ticonderoga 9.18 5
27 Holman, Madelyn 11 Ticonderoga 9.20 3
27 Duquette, Hallee 12 Peru 9.20 2
29 Bergevin, Isabell 7 Saranac 9.26 7
30 Fountain, Sarah 10 Beekmantown 9.27 8
31 Boling-Canales, Abigail 9 Beekmantown 9.30 8
32 Giroux, Jennifer 10 Saranac Lake 9.31 5
33 Hayford, Jade 10 Plattsburgh 9.34 2
34 Perry, Maddy 10 Ausable Vall 9.38 1
35 Dame, Aila 11 Ausable Vall 9.54 3
36 Trudeau, Danika 12 Peru 9.60 6
37 Soukey, Zoe 11 Ticonderoga 9.69 4
38 Cruz, Diana 11 Plattsburgh 9.85 1
39 Pelerin, Sydney 11 Ticonderoga 10.16 5
40 Faubert, Ava 10 Saranac Lake 10.19 4
41 Santoro, Madeleine 9 Plattsburgh 10.20 7
42 Cox, Delenn 11 Beekmantown 11.01 6
43 Stanley, Phoenix 10 Ausable Vall 11.83 8
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Michael Steele, Winisha 11 Plattsburgh 7.48 2
2 Ladue, Haley 12 Plattsburgh 7.90 2
3 Lavigne, Sarah 8 Saranac 7.99 2
4 Pelkey, Emma 10 Ausable Vall 8.04 2
5 Kujabi, Awa 12 Saranac Lake J8.14 2
6 Hamel, Kathryn 10 Beekmantown J8.15 2
7 Carroll, Shyloh 11 Beekmantown J8.07 1
8 Davis, Olivia 12 Saranac J8.11 1
9 Rainville, Zoe 12 Saranac 8.16 1
10 Pelkowski, Emily 12 Saranac x8.24 1
11 Rabideau, Kaitlynn 10 Saranac x8.25 1
12 Arnold, Mackenzie 11 Peru 8.49 1
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 McAuliffe, Ava 11 Beekmantown 41.85 9
2 Lavigne, Sarah 8 Saranac 46.04 9
3 Rainville, Zoe 12 Saranac 46.61 9
4 Pelkey, Emma 10 Ausable Vall 47.31 9
5 Ladue, Haley 12 Plattsburgh 48.25 8
6 Gillis, Michaela 11 Saranac Lake 49.12 7
7 Kujabi, Awa 12 Saranac Lake 49.71 8
8 Davey, Lauren 9 Peru 49.76 7
9 Pelkowski, Emily 12 Saranac 50.72 3
10 Brown, Shakayra 10 Beekmantown 51.51 7
11 Sanger, Morgan 12 Saranac x52.16 6
12 Whitbeck, Kaylin 8 Plattsburgh 52.38 7
13 Ames, Essie 9 Saranac Lake 52.66 5
14 Aguilar-Oropeza, Estefan 10 Beekmantown 52.92 4
15 Boling-Canales, Abigail 9 Beekmantown x52.99 4
16 Hamel, Kathryn 10 Beekmantown x53.85 5
17 Baumann, Raiana 9 Saranac Lake x54.91 6
18 Hagadorn, Jillian 9 Beekmantown x54.93 3
19 Oliveras, Zuleyka 10 Saranac Lake x55.08 6
20 Kujabi, Muna 10 Saranac Lake x55.19 5
20 Ranger, Emma 8 Saranac x55.19 3
22 Macomber, McKenna 12 Saranac x57.00 6
23 Arana, Isabella 9 Peru 57.02 5
24 Cook, Audrey 10 Ticonderoga 57.62 2
25 Rovers, Kaydance 11 Beekmantown x58.04 4
26 Soukey, Zoe 11 Ticonderoga 58.14 1
27 Reed, Maggie 10 Saranac Lake x58.70 3
28 Sinclair, Alexis 10 Saranac Lake x1:00.19 2
29 Santoro, Madeleine 9 Plattsburgh 1:00.20 2
30 Cruz, Diana 11 Plattsburgh x1:04.64 2
31 Pelerin, Sydney 11 Ticonderoga 1:14.65 1
Girls 600 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Denial, Laura 9 Saranac 1:53.40 2
2 Geiger, Emilee 10 Plattsburgh 1:58.41 2
3 Denton, Alanie 11 Beekmantown 1:59.74 2
4 Blanchard, Avery 11 Ticonderoga 2:01.62 2
5 Norcross, Kali 8 Saranac 2:04.39 1
6 Porter, Hannah 11 Ticonderoga 2:06.98 2
7 Thayer, Molly 7 Saranac 2:08.86 1
8 Lashway, Lahla 9 Peru 2:10.36 1
9 Kivett, Gemma 8 Saranac x2:11.05 1
10 Rocque, Mackenzie 8 Saranac x2:14.08 1
11 Arana, Isabella 9 Peru 2:15.16 2
12 Benware, Cameron 10 Beekmantown 2:18.71 1
13 Harvey, Caitlyn 10 Beekmantown 2:21.32 1
14 Benway, Elisha 12 Peru 2:21.70 2
15 Gravette, Alexandra 11 Ausable Vall 2:22.75 1
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Boulds, Sienna 9 Saranac 3:27.23 2
2 Welc, Maddy 7 Peru 3:27.37 2
3 Breen, Ophelia 11 Peru 3:33.52 2
4 Miner, Gillian 11 Saranac 3:39.37 2
5 Drowne, Olivia 7 Beekmantown 3:42.62 1
6 Rostak, Lexie 11 Beekmantown 3:50.53 1
7 Neale, Lexie 12 Plattsburgh 3:57.56 2
8 Pandolph, Gracen 9 Peru 4:20.41 1
9 Winner, Stevie-Ray 9 Beekmantown 4:22.00 1
-- Andrews, Nevaeh 10 Ausable Vall DQ 1 Finished 1 Lap Short
Girls 1500 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Welc, Maddy 7 Peru 5:26.21
2 Blanchard, Avery 11 Ticonderoga 5:29.73
3 Breen, Ophelia 11 Peru 5:36.69
4 Hamel, Hannah 8 Saranac 5:48.69
5 Rostak, Lexie 11 Beekmantown 6:05.10
6 Parent, Aimee 11 Ticonderoga 6:10.12
7 Benware, Cameron 10 Beekmantown 6:18.90
8 Winner, Stevie-Ray 9 Beekmantown 7:03.13
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
Top 10 Advance by Time
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Burroughs, Isabelle 9 Ticonderoga 10.14q 1
2 Laundry, Gabriella 12 Plattsburgh 10.36q 1
3 Lender, Madeline 11 Ticonderoga 11.11q 2
4 Secore, April 11 Beekmantown 11.21q 2
5 Gillis, Michaela 11 Saranac Lake 11.26q 1
6 Macomber, McKenna 12 Saranac 11.73q 2
7 Denton, Alanie 11 Beekmantown 11.94q 1
8 Marino, Norah 8 Saranac 12.04q 2
9 Reed, Maggie 10 Saranac Lake 12.09q 2
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Burroughs, Isabelle 9 Ticonderoga 10.26 2
2 Laundry, Gabriella 12 Plattsburgh 10.48 2
3 Secore, April 11 Beekmantown 11.02 2
4 Gillis, Michaela 11 Saranac Lake 11.09 2
5 Lender, Madeline 11 Ticonderoga 11.42 2
6 Denton, Alanie 11 Beekmantown 11.80 1
7 Marino, Norah 8 Saranac 12.10 1
8 Macomber, McKenna 12 Saranac 12.12 1
9 Reed, Maggie 10 Saranac Lake 12.25 1
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Saranac 'A' 2:02.40 3
1) Davis, Olivia 12 2) Wynnik, Madalyn 10
3) Rabideau, Kaitlynn 10 4) Bishop, Rhonnie 9
2 Beekmantown 'A' 2:04.07 3
1) Carroll, Shyloh 11 2) Hamel, Kathryn 10
3) Brown, Shakayra 10 4) Quinn, Reilly 12
3 Plattsburgh HS 'A' 2:06.97 3
1) Whitbeck, Kaylin 8 2) Hall, Morgan 10
3) LaValley, Dana 9 4) Michael Steele, Winisha 11
4 Saranac Lake 'A' 2:09.33 2
1) Kujabi, Awa 12 2) Sinclair, Alexis 10
3) Baumann, Raiana 9 4) Gillis, Michaela 11
5 Saranac 'B' x2:13.51 3
1) Ranger, Emma 8 2) Wynnik, Elizabeth 7
3) Bergevin, Isabell 7 4) Liberty, Sydney 7
6 Peru 'A' 2:15.37 2
1) Arnold, Mackenzie 11 2) Capen, Nyla 10
3) Trudeau, Danika 12 4) Duquette, Hallee 12
7 Saranac Lake 'B' x2:15.46 1
1) Ames, Essie 9 2) Oliveras, Zuleyka 10
3) Reed, Maggie 10 4) Hotchkiss, Cora 11
8 Beekmantown 'B' x2:16.36 2
1) Harvey, Caitlyn 10 2) Boling-Canales, Abigail 9
3) Aguilar-Oropeza, Estefania 10 4) Fountain, Sarah 10
-- Ticonderoga 'A' DQ 1
1) Porter, Irelan 10 2) Lender, Madeline 11
3) Holman, Madelyn 11 4) Cook, Audrey 10
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Saranac 'A' 4:42.37
1) Rainville, Zoe 12 2) Boulds, Sienna 9
3) Hamel, Hannah 8 4) Sanger, Morgan 12
2 Saranac 'B' x4:43.99
1) Lavigne, Sarah 8 2) Miner, Gillian 11
3) Rabideau, Kaitlynn 10 4) Wynnik, Elizabeth 7
3 Plattsburgh HS 'A' 4:53.07
1) Geiger, Emilee 10 2) Chase, Elizabeth 7
3) Hall, Morgan 10 4) Neale, Lexie 12
4 Saranac 'C' x4:56.58
1) Norcross, Kali 8 2) Denial, Laura 9
3) Thayer, Molly 7 4) Rocque, Mackenzie 8
5 Beekmantown 'A' 4:57.02
1) Carroll, Shyloh 11 2) Aguilar-Oropeza, Estefania 10
3) Hagadorn, Jillian 9 4) McAuliffe, Ava 11
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Saranac 'A' 11:21.11
1) Boulds, Sienna 9 2) Norcross, Kali 8
3) Rocque, Mackenzie 8 4) Denial, Laura 9
2 Saranac 'B' x11:37.23
1) Miner, Gillian 11 2) Sanger, Morgan 12
3) Thayer, Molly 7 4) Kivett, Gemma 8
3 Peru 'A' 11:43.13
1) Benway, Elisha 12 2) Breen, Ophelia 11
3) Davey, Lauren 9 4) Welc, Maddy 7
4 Beekmantown 'A' 11:47.66
1) Denton, Alanie 11 2) Drowne, Olivia 7
3) Rostak, Lexie 11 4) McAuliffe, Ava 11
5 Ticonderoga 'A' 12:01.62
1) Blanchard, Avery 11 2) Burroughs, Isabelle 9
3) Parent, Aimee 11 4) Porter, Hannah 11
Girls High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Damiani, Grace 10 Saranac 5-00.00 1.52m
4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04
PPP PPP PPP PPP O O O PPP XXX
2 Burroughs, Isabelle 9 Ticonderoga 4-08.00 1.42m
4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10
O O O O O XXX
3 Taylor, Tiffany 10 Saranac 4-06.00 1.37m
4-00 4-02 4-04 4-06 4-08
O O XXO O XXX
4 Quinn, Reilly 12 Beekmantown J4-06.00 1.37m
4-00 4-02 4-04 4-06 4-08
O O XO XO XXX
5 Pelkey, Emma 10 Ausable Vall 4-04.00 1.32m
4-00 4-02 4-04 4-06
O O O XXX
6 McMinn, Georgia 10 Saranac Lake J4-04.00 1.32m
4-00 4-02 4-04 4-06
O O XXO XXX
6 Hamel, Hannah 8 Saranac J4-04.00 1.32m
4-00 4-02 4-04 4-06
O O XO XXX
8 Hotchkiss, Cora 11 Saranac Lake 4-02.00 1.27m
4-00 4-02 4-04
O O XXX
9 Cook, Audrey 10 Ticonderoga J4-02.00 1.27m
4-00 4-02 4-04
XO O XXX
10 Lender, Madeline 11 Ticonderoga J4-02.00 1.27m
4-00 4-02 4-04
O XO XXX
11 Clark, Lexi 11 Beekmantown J4-02.00 1.27m
4-00 4-02 4-04
XXO XO XXX
12 Holman, Madelyn 11 Ticonderoga xJ4-02.00 1.27m
4-00 4-02 4-04
O XXO XXX
13 Davis, Marissa 8 Saranac x4-00.00 1.21m
4-00 4-02
XO XXX
Girls Long Jump
=============================================================================
Name Year School Finals H#
=============================================================================
1 Laundry, Gabriella 12 Plattsburgh 15-10.75 4.84m 2
FOUL 15-10.75 15-05
2 Wynnik, Madalyn 10 Saranac 15-06.25 4.73m 2
15-01 15-06.25 15-03.75
3 Clark, Lexi 11 Beekmantown 14-08.25 4.47m 2
14-05 14-03.75 14-08.25
4 Quinn, Reilly 12 Beekmantown 14-01.00 4.29m 2
13-07.25 13-04.50 14-01
5 Secore, April 11 Beekmantown 14-00.50 4.27m 2
13-11 14-00.50 FOUL
6 Chase, Elizabeth 7 Plattsburgh 13-04.75 4.08m 2
13-00.75 13-04.75 11-09.75
7 Trudeau, Danika 12 Peru 12-01.00 3.68m 2
FOUL 11-07.75 12-01
8 Taylor, Tiffany 10 Saranac 12-00.75 3.67m 2
10-08 12-00.75 11-09.75
9 Capen, Nyla 10 Peru 11-10.75 3.62m 2
FOUL FOUL 11-10.75
10 McMinn, Georgia 10 Saranac Lake 11-10.50 3.61m 1
10-10.75 10-08.50 11-10.50
11 Bishop, Rhonnie 9 Saranac 11-09.75 3.60m 2
FOUL 9-09.25 11-09.75
12 Harvey, Caitlyn 10 Beekmantown x11-09.25 3.58m 1
11-09.25 11-04.50 10-04.75
13 Lyons, Maria 12 Plattsburgh 11-08.50 3.56m 2
11-05 11-08.50 11-03
14 Pelkowski, Emily 12 Saranac x11-05.25 3.48m 1
11-02.50 10-07 11-05.25
15 Fountain, Sarah 10 Beekmantown x10-10.50 3.31m 1
FOUL 10-10.50 FOUL
16 Whitacre, Alexis 10 Saranac Lake 10-08.00 3.25m 1
10-00 FOUL 10-08
17 Kujabi, Muna 10 Saranac Lake 10-07.00 3.22m 2
9-04.25 FOUL 10-07
18 Perry, Maddy 10 Ausable Vall 10-03.75 3.14m 1
9-07.25 10-03.75 FOUL
19 Pandolph, Gracen 9 Peru 10-00.50 3.06m 2
9-00.50 FOUL 10-00.50
20 Dame, Aila 11 Ausable Vall 9-10.50 3.00m 1
9-10.50 9-01 6-05
21 Gottlob, Olivia 9 Plattsburgh x9-06.75 2.91m 1
9-01 8-11 9-06.75
22 Andrews, Nevaeh 10 Ausable Vall 8-00.75 2.45m 1
8-00.75 FOUL 7-02
23 Gravette, Alexandra 11 Ausable Vall x7-11.00 2.41m 1
FOUL 7-11 FOUL
-- Brown, Shakayra 10 Beekmantown FOUL 1
FOUL FOUL FOUL
-- Macomber, McKenna 12 Saranac FOUL 2
FOUL FOUL FOUL
-- Davis, Marissa 8 Saranac FOUL 1
FOUL FOUL FOUL
-- Hayford, Jade 10 Plattsburgh FOUL 1
FOUL FOUL FOUL
Girls Triple Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Clark, Lexi 11 Beekmantown 33-02.75 10.12m
30-08.25 32-01.50 33-02.75
2 Damiani, Grace 10 Saranac 32-01.25 9.78m
32-01.25 31-09.25 31-11
-- Davis, Marissa 8 Saranac FOUL
FOUL FOUL FOUL
Girls Shot Put
=============================================================================
Name Year School Finals H#
=============================================================================
1 Jean-Pierre, Desiree 10 Saranac 38-03.00 11.65m 2
33-04.50 FOUL 38-03 37-06
2 Rich, Elizabeth 12 Ticonderoga 36-03.00 11.04m 2
36-03 32-11.50 33-03 33-08
3 Palmer, Sydney 12 Peru 31-08.50 9.66m 2
28-07.75 25-04 31-08.50 31-01
4 Kidder, Ryen 12 Saranac Lake 26-08.00 8.12m 2
26-08 FOUL 26-00 FOUL
5 Keliihananui, Ninah Plattsburgh 25-01.50 7.65m 1
24-08 25-01.50 24-01
6 Rovers, Kaydance 11 Beekmantown 25-01.00 7.64m 2
24-01.50 24-11 25-01
7 Dedivitis, Lena 11 Saranac Lake 24-03.00 7.39m 1
22-04 24-03 22-04
8 Heuer, Macey 11 Saranac 23-01.50 7.04m 2
22-06 23-01.50 22-02
9 Brown, Coral 11 Saranac Lake 22-05.00 6.83m 2
20-11.50 22-05 21-07
10 Lyons, Maria 12 Plattsburgh 21-09.00 6.62m 1
21-06.50 21-08 21-09
11 Baughn, Sadie 10 Saranac 21-07.50 6.59m 2
21-07.50 18-09 21-00
12 Richards, Cassidy 10 Ausable Vall 21-06.00 6.55m 1
19-06.50 21-01.50 21-06
13 Foster, Gracen 9 Saranac Lake x21-02.00 6.45m 2
FOUL 20-11 21-02
14 Jewell, Katherine 10 Beekmantown 20-11.50 6.38m 1
FOUL 20-11.50 18-10
15 Cox, Delenn 11 Beekmantown 20-11.00 6.37m 2
18-11 20-11 19-08
16 Neale, Lexie 12 Plattsburgh 20-05.50 6.23m 2
20-05.50 19-08.50 18-04
17 Mielnicki, Gianna 10 Seton Cathol 19-02.00 5.84m 1
19-02 17-03 17-03.50
18 Montroy, Kathleen 12 Saranac Lake x19-00.00 5.79m 2
17-11 19-00 18-08
19 Faubert, Ava 10 Saranac Lake x18-03.50 5.57m 1
18-03.50 PASS PASS
20 Martin, Marissa 10 Saranac Lake x17-08.00 5.38m 1
17-05 15-09 17-08
21 Baisi, Kendra 11 Saranac x17-07.00 5.35m 1
15-06.50 12-02 17-07
22 Stanley, Phoenix 10 Ausable Vall 17-06.00 5.33m 1
17-06 16-10 PASS
23 Breyette, Calleigh 10 Saranac x17-01.00 5.20m 1
15-00 17-01 15-06
24 Pelerin, Sydney 11 Ticonderoga 13-06.00 4.11m 1
13-06 FOUL PASS
Girls Weight Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Palmer, Sydney 12 Peru 29-07.50 9.02m
29-07.50 28-10.25 FOUL
2 Heuer, Macey 11 Saranac 28-02.75 8.60m
27-03.25 25-04 28-02.75
3 Secore, April 11 Beekmantown 26-00.75 7.94m
26-00.50 23-10.50 26-00.75
4 Laundry, Gabriella 12 Plattsburgh 22-03.50 6.79m
22-02 FOUL 22-03.50
5 Jean-Pierre, Desiree 10 Saranac 21-02.50 6.46m
20-04 20-03.50 21-02.50
6 Jewell, Katherine 10 Beekmantown 20-01.50 6.13m
FOUL FOUL 20-01.50
7 Baughn, Sadie 10 Saranac 20-01.00 6.12m
FOUL 18-01 20-01
8 Rovers, Kaydance 11 Beekmantown 19-08.50 6.00m
18-11.25 19-08.50 19-04.50
9 Baisi, Kendra 11 Saranac x17-01.75 5.22m
13-07.75 16-07 17-01.75
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
Top 12 Advance by Time
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Jock, Alexander 12 Beekmantown 6.89q 9
2 Reams, Gabriel 12 Beekmantown 6.90q 3
3 Mulligan, Owen 12 Plattsburgh 7.05q 8
4 Norcross, Kye 12 Saranac 7.09q 5
5 Baker, Tyler 12 Plattsburgh 7.11q 6
6 Griffiths, Trenton 12 Plattsburgh 7.15q 4
7 Daniels, Zander 9 Saranac 7.17q 2
8 Wolford, Soren 11 Saranac Lake 7.20q 7
9 Homburger, Connor 10 Saranac 7.21q 2
10 Wells, Hayden 11 Saranac 7.24q 1
11 Frennier, Chris 10 Beekmantown 7.25q 1
12 Smart, Cole 12 Beekmantown 7.45q 4
13 Porter, Blake 9 Peru 7.46 5
14 Wright, Ellery 11 Ticonderoga 7.57 5
15 Bell-Carter, Ryan 11 Beekmantown 7.61 7
16 Daniels, Preston 11 Peru 7.65 9
17 Roth, Sean 10 Saranac Lake 7.67 8
18 Brandt, Connor 11 Ausable Vall 7.72 8
19 Waldron, Braedon 9 Saranac 7.77 2
20 Jackson, Brady 10 Saranac 7.83 9
21 McCasland, Taylor 12 Beekmantown 7.87 6
22 Wilkins, Landon 9 Peru 7.89 7
22 Hamel, Gavin 11 Saranac 7.89 8
24 Lannon, Damian 8 Saranac 7.91 4
25 LaCourse, Nathan 11 Ticonderoga 8.00 3
25 Pflanz, Ethan 8 Saranac 8.00 4
27 Canning, Matthew 9 Saranac 8.07 1
28 Reynolds, Evan 10 Peru 8.13 2
29 Duquette, Logan 10 Saranac 8.20 4
30 Bunker, Jacob 9 Saranac 8.21 6
30 Lopez, Rodrigo 9 Plattsburgh 8.21 9
32 Evans, Ayden 10 Saranac Lake 8.25 5
33 Brown, Ja'Lique 9 Peru 8.32 3
33 Starke, Mason 9 Peru 8.32 5
35 Wyant, Will 10 Beekmantown 8.44 8
35 Moore, Riley 9 Peru 8.44 3
37 Bachawaty, Soumar 9 Plattsburgh 8.61 7
38 Deyo, Kevin 10 Beekmantown 8.63 6
39 Pflanz, Derek 11 Saranac 8.69 6
40 Fraiser, Hayden 12 Ticonderoga 8.77 9
41 Benway, Ethan 8 Peru 8.89 7
42 Balch, Justin 8 Saranac 9.03 5
43 Hemingway, Ryan 9 Beekmantown 9.16 2
44 Ganter, Chase 10 Ausable Vall 9.19 2
45 Horton, Collin 8 Beekmantown 9.22 1
46 St. Louis, Jonathan 9 Peru 9.45 1
47 LaFountain, Braydon 9 Ausable Vall 9.76 3
48 Boynton, Trent 11 Peru 11.33 4
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Jock, Alexander 12 Beekmantown 6.90 2
2 Mulligan, Owen 12 Plattsburgh 7.03 2
3 Reams, Gabriel 12 Beekmantown 7.09 2
4 Norcross, Kye 12 Saranac 7.10 2
5 Baker, Tyler 12 Plattsburgh 7.11 2
6 Griffiths, Trenton 12 Plattsburgh J7.21 2
7 Daniels, Zander 9 Saranac J7.13 1
8 Frennier, Chris 10 Beekmantown J7.19 1
9 Wells, Hayden 11 Saranac 7.22 1
10 Wolford, Soren 11 Saranac Lake 7.28 1
11 Homburger, Connor 10 Saranac x7.37 1
12 Smart, Cole 12 Beekmantown x7.57 1
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jock, Alexander 12 Beekmantown 39.53 7
2 Norcross, Kye 12 Saranac 40.04 7
3 Wolford, Soren 11 Saranac Lake 40.18 7
4 VanAlpen, Branden 11 Beekmantown 40.73 7
5 Pflanz, Ryan 10 Saranac 42.08 6
6 Fuller, Owen 9 Peru 42.64 5
7 Daniels, Preston 11 Peru 42.65 5
8 Meyer, Simon 12 Plattsburgh 42.95 6
9 Hamel, Gavin 11 Saranac 43.36 4
10 Smith, Haidyn 12 Ausable Vall 43.41 6
11 Frennier, Chris 10 Beekmantown 43.81 5
12 Page, Maxime 10 Beekmantown x44.20 6
13 Strack, Michael 9 Saranac x44.64 5
14 McCasland, Taylor 12 Beekmantown x44.95 3
15 Wilkins, Landon 9 Peru 45.09 4
16 Pflanz, Ethan 8 Saranac x45.15 4
17 Wright, Ellery 11 Ticonderoga 45.43 1
18 Roth, Sean 10 Saranac Lake 47.41 4
19 Lerkees, Brady 9 Ticonderoga 47.54 1
20 Lopez, Rodrigo 9 Plattsburgh 49.05 2
21 Glover, Eric 9 Saranac x49.56 3
22 Evans, Ayden 10 Saranac Lake 50.15 3
23 Balch, Justin 8 Saranac x51.18 2
24 Tompkins, Landon 8 Saranac x51.26 2
25 Deyo, Kevin 10 Beekmantown x52.99 2
26 Horton, Collin 8 Beekmantown x56.88 3
-- Hemingway, Ryan 9 Beekmantown DQ 1 Lane violation
Boys 600 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Morris, Landon 9 Saranac 1:36.39 3
2 Welc, Michael 8 Peru 1:40.80 3
3 Watts, Alex 8 Peru 1:41.15 3
4 Matthews, Harrison 12 Peru 1:41.73 3
5 Duttine, Donald 10 Plattsburgh 1:42.39 3
6 Beebe, Garrett 11 Ticonderoga 1:42.85 2
7 Belden-Schar, Connor 11 Ticonderoga 1:44.76 1
8 Bibeau, Devan 12 Beekmantown 1:45.11 3
9 Bell-Carter, Ryan 11 Beekmantown 1:46.22 3
10 Castle-Hackett, Aidan 10 Plattsburgh 1:46.25 3
11 Prial, Sebastian 9 Saranac 1:46.72 2
12 Jewell, Kaden 9 Beekmantown 1:48.02 2
13 Eagan, Caleb 12 Beekmantown x1:48.62 2
14 Peters, Brennan 9 Peru x1:53.41 2
15 Frakes, Jonathan 10 Plattsburgh 1:53.61 2
16 Moore, Cooper 9 Ticonderoga 1:54.00 1
17 Davis, Cooper 8 Peru x1:59.08 2
18 Wyant, Will 10 Beekmantown x2:01.41 1
19 Dingman, Owen 8 Saranac 2:01.86 2
20 Recore, Jakob 9 Peru x2:01.91 1
21 Comer, Ozzie 10 Beekmantown x2:03.62 1
22 Coffman, Edward 9 Ticonderoga x2:03.91 1
23 Barnes, Evan 7 Saranac x2:04.39 1
24 LeFevre, James 8 Saranac x2:04.56 1
25 Richards, Garret 10 Ausable Vall 2:04.61 2
26 Arts, Elias 10 Plattsburgh x2:23.37 1
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Slick, Jonathan 10 Beekmantown 2:56.70 2
2 Kelley, Dean 12 Saranac 3:09.29 2
3 Frenyea, Gunner 12 Beekmantown 3:10.72 1
4 Lynch, James 10 Saranac 3:24.54 2
5 Thayer, Noah 9 Saranac 3:24.78 2
6 Davis, Cooper 8 Peru 3:35.83 1
7 Breen, Declan 11 Saranac x3:36.93 1
8 Boissey, Brock 10 Saranac x3:38.40 1
9 Donah, Colton 10 Plattsburgh 3:39.37 1
10 Strickland, Logan 9 Beekmantown 3:39.99 1
11 Miller-Whipple, Hayden 9 Beekmantown x3:41.85 1
12 Bleau, Jamison-Davis 10 Plattsburgh 3:42.93 1
13 Recore, Jakob 9 Peru 3:58.62 1
14 Goodwin, Martin 10 Beekmantown x4:00.76 1
15 Yelle, Austin 9 Beekmantown x4:01.14 1
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Beebe, Garrett 11 Ticonderoga 4:53.33 2
2 Slick, Jonathan 10 Beekmantown 4:56.45 2
3 Barney, Sam 12 Plattsburgh 5:10.34 2
4 Welc, Michael 8 Peru 5:10.70 2
5 Cortright, George 10 Plattsburgh 5:13.69 2
6 Thayer, Noah 9 Saranac 5:15.84 2
7 Lynch, James 10 Saranac 5:22.27 2
8 Kelley, Dean 12 Saranac 5:22.34 2
9 Bibeau, Devan 12 Beekmantown 5:26.35 2
10 Dormann, Sean 9 Saranac x5:28.59 2
11 Peters, Brennan 9 Peru 5:36.76 2
12 Porter, Ollie 9 Ticonderoga 5:40.75 2
13 Burke, Issac 10 Ticonderoga 5:41.26 1
14 Eagan, Caleb 12 Beekmantown 5:43.65 1
15 Facteau, Christopher 11 Ticonderoga x5:52.18 2
16 Brandt, Connor 11 Ausable Vall 5:57.67 1
17 Lerkees, Brady 9 Ticonderoga x6:07.30 1
18 Miller-Whipple, Hayden 9 Beekmantown x6:08.29 1
19 Coffman, Edward 9 Ticonderoga x6:09.61 1
20 Richards, Garret 10 Ausable Vall 6:11.67 1
21 Tompkins, Landon 8 Saranac x6:12.25 1
22 Donah, Colton 10 Plattsburgh 6:21.25 1
23 Akin, Jensen 9 Peru 6:32.29 1
24 Comer, Ozzie 10 Beekmantown x6:39.92 1
25 Goodwin, Martin 10 Beekmantown x6:41.03 1
26 Yelle, Austin 9 Beekmantown x6:41.82 1
Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Denial, Andrew 11 Saranac 10:22.91
2 Pandolph, Landon 12 Peru 10:33.76
3 Castle-Hackett, Aidan 10 Plattsburgh 12:06.85
4 Akin, Jensen 9 Peru 12:55.71
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
Top 10 Advance by Time
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Page, Maxime 10 Beekmantown 8.94q 2
2 Matthews, Harrison 12 Peru 9.23q 1
3 Powers, Landon 10 Saranac 9.53q 2
4 Baker, Tyler 12 Plattsburgh 9.61q 1
5 Sinclair, Robert 12 Saranac Lake 9.71q 2
6 Pflanz, Ryan 10 Saranac 10.00q 1
7 Owen, Ethan 12 Beekmantown 10.09q 1
8 Couture, Issac 9 Saranac 11.47q 2
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Page, Maxime 10 Beekmantown 8.81 2
2 Matthews, Harrison 12 Peru 9.47 2
3 Powers, Landon 10 Saranac 9.54 2
4 Baker, Tyler 12 Plattsburgh 9.79 2
5 Sinclair, Robert 12 Saranac Lake 9.94 2
6 Owen, Ethan 12 Beekmantown 10.07 1
7 Pflanz, Ryan 10 Saranac 10.12 1
8 Couture, Issac 9 Saranac 11.56 1
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Beekmantown 'A' 1:43.03 2
1) Reams, Gabriel 12 2) VanAlpen, Branden 11
3) Frennier, Chris 10 4) Jock, Alexander 12
2 Saranac Lake 'A' 1:46.14 2
1) Hathaway, Logan 12 2) Nobles, Liam 10
3) Wolford, Soren 11 4) Sinclair, Robert 12
3 Peru 'A' 1:47.67 2
1) Porter, Blake 9 2) McMillan, Matt 9
3) Wilkins, Landon 9 4) Daniels, Preston 11
4 Saranac 'A' 1:52.01 2
1) Hamel, Gavin 11 2) Pflanz, Derek 11
3) Wells, Hayden 11 4) Strack, Michael 9
5 Beekmantown 'B' x1:54.01 1
1) Smart, Cole 12 2) Owen, Ethan 12
3) Frenyea, Landan 11 4) Martin, Jacob 11
6 Saranac 'B' x2:04.29 1
1) Waldron, Braedon 9 2) Drolette, Gavin 9
3) Bunker, Jacob 9 4) Lannon, Damian 8
-- Plattsburgh HS 'A' SCR
1) Baker, Tyler 12 2) Griffiths, Trenton 12
3) Meyer, Simon 12 4) Mulligan, Owen 12
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Saranac 'A' 4:00.59 2
1) Thayer, Noah 9 2) Pflanz, Ryan 10
3) Morris, Landon 9 4) Norcross, Kye 12
2 Beekmantown 'A' 4:04.06 2
1) Reams, Gabriel 12 2) Page, Maxime 10
3) Bell-Carter, Ryan 11 4) VanAlpen, Branden 11
3 Peru 'A' 4:07.06 2
1) Matthews, Harrison 12 2) Fuller, Owen 9
3) Watts, Alex 8 4) Pandolph, Landon 12
4 Plattsburgh HS 'A' 4:31.78 1
1) Barney, Sam 12 2) Duttine, Donald 10
3) Frakes, Jonathan 10 4) Bleau, Jamison-Davis 10
5 Beekmantown 'B' x4:45.56 2
1) Jewell, Kaden 9 2) Strickland, Logan 9
3) Deyo, Kevin 10 4) Wyant, Will 10
6 Saranac 'B' x4:48.13 1
1) Barnes, Evan 7 2) Denial, Andrew 11
3) Prial, Sebastian 9 4) Tompkins, Landon 8
7 Saranac 'C' x4:59.37 1
1) LeFevre, James 8 2) Lynch, James 10
3) Boissey, Brock 10 4) Dingman, Owen 8
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Peru 'A' 9:31.30
1) Welc, Michael 8 2) Watts, Alex 8
3) Peters, Brennan 9 4) Pandolph, Landon 12
2 Beekmantown 'A' 9:48.54
1) Page, Samuel 10 2) Nelson, Christian 10
3) Bibeau, Devan 12 4) Slick, Jonathan 10
3 Plattsburgh HS 'A' 9:54.96
1) Barney, Sam 12 2) Cortright, George 10
3) Duttine, Donald 10 4) Frakes, Jonathan 10
4 Ticonderoga 'A' 9:55.42
1) Belden-Schar, Connor 11 2) Facteau, Christopher 11
3) Beebe, Garrett 11 4) Porter, Ollie 9
5 Saranac 'A' 10:33.93
1) Denial, Andrew 11 2) LeFevre, James 8
3) Breen, Declan 11 4) Prial, Sebastian 9
6 Beekmantown 'B' x10:45.51
1) Jewell, Kaden 9 2) Strickland, Logan 9
3) Comer, Ozzie 10 4) Miller-Whipple, Hayden 9
7 Saranac 'B' x10:45.84
1) Morris, Landon 9 2) Barnes, Evan 7
3) Boissey, Brock 10 4) Dingman, Owen 8
Boys High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Lancto, Oliver 9 Peru 5-10.00 1.77m
5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 6-00
PPP PPP PP O O XO XXX
2 Powers, Landon 10 Saranac J5-10.00 1.77m
5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 6-00
PPP PPP PPP O XXO XXO XXX
-- Sinclair, Robert 12 Saranac Lake NH
5-00
XXX
-- Couture, Issac 9 Saranac NH
5-00
XXX
Boys Long Jump
=============================================================================
Name Year School Finals H#
=============================================================================
1 Nobles, Liam 10 Saranac Lake 19-07.75 5.98m 2
19-07.50 19-07.75 19-06
2 Daniels, Zander 9 Saranac 19-03.75 5.88m 2
19-03.75 19-01.25 18-11.75
3 Homburger, Connor 10 Saranac 18-08.50 5.70m 2
18-05.50 18-08.50 18-05.25
4 Owen, Ethan 12 Beekmantown 17-02.75 5.25m 2
16-10.25 16-09.75 17-02.75
5 Page, Samuel 10 Beekmantown 17-00.75 5.20m 2
17-00.75 FOUL FOUL
6 Powers, Landon 10 Saranac 16-09.75 5.12m 2
16-02.25 16-06.50 16-09.75
7 Brandt, Connor 11 Ausable Vall 16-09.50 5.11m 2
15-11 16-09.50 16-02.50
8 McCasland, Taylor 12 Beekmantown 16-04.50 4.99m 2
16-04.50 15-04.25 15-05.25
9 Strack, Michael 9 Saranac xJ16-04.50 4.99m 2
16-04.50 15-02.75 14-06.25
10 Reynolds, Evan 10 Peru 15-05.25 4.70m 2
10-01.25 15-05.25 FOUL
11 Meyer, Simon 12 Plattsburgh 15-02.50 4.63m 2
15-00 14-09 15-02.50
12 Starke, Mason 9 Peru 14-08.25 4.47m 2
14-08.25 13-02.50 FOUL
13 Porter, Blake 9 Peru 14-07.00 4.44m 2
FOUL FOUL 14-07
14 Finkenbeiner, Tarik 12 Seton Cathol 14-05.50 4.40m 1
FOUL 13-05 14-05.50
15 Drolette, Gavin 9 Saranac x14-03.00 4.34m 1
13-05 12-09.50 14-03
16 Lerkees, Brady 9 Ticonderoga 13-10.25 4.22m 1
13-10.25 13-04.25 10-02.50
17 Duquette, Logan 10 Saranac x13-09.25 4.19m 1
FOUL FOUL 13-09.25
18 Brown, Ja'Lique 9 Peru x13-06.75 4.13m 1
9-10.25 13-05.50 13-06.75
19 Richards, Garret 10 Ausable Vall 13-06.00 4.11m 1
13-06 11-06.75 PASS
20 Canning, Matthew 9 Saranac x12-08.25 3.86m 1
12-08.25 12-02 12-02.50
21 Lannon, Damian 8 Saranac xJ12-08.25 3.86m 1
FOUL FOUL 12-08.25
22 Couture, Issac 9 Saranac x12-07.25 3.84m 1
11-06.75 12-07.25 12-03.50
23 Moore, Riley 9 Peru x11-08.00 3.55m 1
FOUL 11-08 11-03.50
24 Hemingway, Ryan 9 Beekmantown x8-04.25 2.54m 1
8-04.25 8-01.75 8-01
25 Balch, Justin 8 Saranac x8-01.00 2.46m 1
8-01 FOUL FOUL
-- Glover, Eric 9 Saranac FOUL 1
FOUL FOUL FOUL
Boys Triple Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Nobles, Liam 10 Saranac Lake 40-09.00 12.42m
40-09 40-03.75 PASS
2 Daniels, Zander 9 Saranac 38-07.00 11.76m
35-06 37-00.50 38-07
3 Page, Samuel 10 Beekmantown 37-04.00 11.37m
FOUL FOUL 37-04
4 Homburger, Connor 10 Saranac 37-00.50 11.29m
37-00.25 37-00.50 35-07.75
5 Lancto, Oliver 9 Peru 35-08.25 10.87m
34-04.25 34-09 35-08.25
6 Kelley, Dean 12 Saranac 32-09.25 9.98m
FOUL 32-09.25 32-03
Boys Shot Put
=============================================================================
Name Year School Finals H#
=============================================================================
1 Bobbie, Gavin 11 Seton Cathol 51-00.50 15.55m 3
50-01 51-00.50 49-05.50
2 Ellsworth, Mitchell 12 Saranac Lake 46-05.00 14.14m 3
44-08.50 46-05 FOUL
3 Martin, Jacob 11 Beekmantown 38-03.00 11.65m 3
37-10 38-03 FOUL
4 Barry, Austin 12 Saranac Lake 37-04.50 11.39m 3
FOUL 37-04.50 FOUL
5 Giddings, Jesse 10 Beekmantown 35-10.00 10.92m 3
FOUL 35-10 31-04
6 Lefevre, Caspian 12 Ausable Vall 34-10.00 10.61m 3
FOUL 34-10 32-07
7 Webber, Nathan 10 Saranac 32-07.50 9.94m 3
28-10 32-07.50 PASS
8 Smart, Cole 12 Beekmantown 32-05.00 9.88m 2
31-04 32-05 PASS
9 Smith, Haidyn 12 Ausable Vall 31-00.00 9.44m 3
31-00 30-11 30-10
10 Tate, Savian 10 Saranac 30-11.50 9.43m 2
30-11.50 29-06 28-01
11 Warren, Joey 10 Beekmantown x30-09.00 9.37m 3
30-09 FOUL FOUL
12 LaCourse, Nathan 11 Ticonderoga 30-07.00 9.32m 2
30-01 29-06 30-07
13 Frenyea, Landan 11 Beekmantown x29-09.00 9.06m 2
29-09 28-08 PASS
14 Bilow, Nick 11 Seton Cathol 29-06.00 8.99m 1
27-01.50 29-06 29-02
15 Larche, Jack 10 Saranac 28-05.00 8.66m 2
28-03.50 28-05 27-08
16 Lancto, Oliver 9 Peru J28-05.00 8.66m 2
27-11 28-05 28-01
17 Baker, Logan 12 Saranac Lake J28-05.00 8.66m 2
25-09 FOUL 28-05
18 Herrera, Lazaro 10 Beekmantown x28-01.00 8.55m 2
28-01 25-08 27-10
19 Tyndall, Hayden 9 Saranac x27-00.50 8.24m 3
27-00.50 24-09.50 26-04
20 Ducatt, Jonah 10 Saranac Lake x26-08.00 8.12m 2
26-01 25-08 26-08
21 Supley, Trent 9 Saranac x26-07.50 8.11m 2
26-07.50 24-08 22-11.50
22 Ganter, Chase 10 Ausable Vall 26-05.00 8.05m 2
23-04 26-01 26-05
23 Jackson, Brady 10 Saranac x25-10.00 7.87m 1
25-10 25-04 23-01
24 Moses, Charles 10 Ticonderoga 25-06.00 7.77m 1
24-08.50 25-06 23-04
25 Fraiser, Hayden 12 Ticonderoga 25-00.00 7.62m 1
25-00 24-07 24-03
26 Finkenbeiner, Tarik 12 Seton Cathol 23-01.00 7.03m 1
21-00 19-06 23-01
27 Boynton, Trent 11 Peru 23-00.50 7.02m 3
23-00.50 FOUL 22-07
28 LaFountain, Braydon 9 Ausable Vall x22-09.00 6.93m 1
16-07 22-09 20-11
29 Bachawaty, Soumar 9 Plattsburgh 21-11.00 6.68m 1
21-11 18-01 20-02
30 Thompson, Mason 9 Ticonderoga x21-10.50 6.66m 1
20-06 18-09 21-10.50
31 St. Louis, Jonathan 9 Peru 21-07.50 6.59m 1
21-01 21-06 21-07.50
32 Day, Matthew 9 Peru x18-06.50 5.65m 1
16-05.50 18-06.50 1-03
33 Benway, Ethan 8 Peru x18-05.50 5.62m 1
18-05.50 17-11 17-08
Boys Weight Throw
=============================================================================
Name Year School Finals H#
=============================================================================
1 Bobbie, Gavin 11 Seton Cathol 51-06.00 15.69m 1
45-05 48-03.75 51-06
2 Webber, Nathan 10 Saranac 43-09.50 13.34m 1
FOUL 42-10 43-09.50
3 Giddings, Jesse 10 Beekmantown 43-06.00 13.25m 1
41-10.50 42-08.50 43-06
4 Lefevre, Caspian 12 Ausable Vall 42-10.50 13.06m 1
42-10.50 41-06 38-04.75
5 Griffiths, Trenton 12 Plattsburgh 40-02.00 12.24m 1
FOUL 38-06 40-02
6 Smith, Haidyn 12 Ausable Vall 37-04.00 11.37m 1
29-10.50 35-05.50 37-04
7 Martin, Jacob 11 Beekmantown 36-09.50 11.21m 1
34-06 35-10 36-09.50
8 Frenyea, Landan 11 Beekmantown 33-11.50 10.35m 1
32-02.50 33-11.50 33-11.50
9 Warren, Joey 10 Beekmantown x30-02.25 9.20m 2
28-09 30-02.25 28-02
10 Tyndall, Hayden 9 Saranac 30-00.00 9.14m 1
FOUL 27-11.75 30-00
11 Supley, Trent 9 Saranac 28-10.00 8.78m 1
FOUL 28-10 24-03
12 Herrera, Lazaro 10 Beekmantown x27-11.50 8.52m 1
27-11.50 27-04.50 27-07
13 Ganter, Chase 10 Ausable Vall 26-09.00 8.15m 2
24-04 23-08.75 26-09
14 Larche, Jack 10 Saranac x25-10.50 7.88m 2
25-10.50 22-10.25 23-06.50
15 Tate, Savian 10 Saranac x25-04.25 7.72m 2
25-03 25-04.25 19-09.25
16 Boynton, Trent 11 Peru 23-11.00 7.28m 2
23-02 23-11 23-10
17 LaFountain, Braydon 9 Ausable Vall x20-11.25 6.38m 2
20-03.50 FOUL 20-11.25
18 Benway, Ethan 8 Peru 19-10.75 6.06m 2
18-04 19-10.75 19-10
19 Day, Matthew 9 Peru 19-07.75 5.98m 2
19-03 19-06.25 19-07.75
20 Bilow, Nick 11 Seton Cathol 18-08.75 5.70m 2
18-08.75 FOUL FOUL
21 Finkenbeiner, Tarik 12 Seton Cathol 17-03.25 5.26m 2
16-04.50 FOUL 17-03.25
-- St. Louis, Jonathan 9 Peru FOUL 2
FOUL FOUL FOUL
Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
1) Saranac 150.50 2) Beekmantown 107
3) Plattsburgh HS 76 4) Peru 63
5) Ticonderoga 54 6) Saranac Lake 29.50
7) Ausable Valley 14
Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
1) Saranac 141 2) Beekmantown 133
3) Peru 89 4) Plattsburgh HS 58
5) Saranac Lake 51 6) Seton Catholic (7) 20
6) Ticonderoga 20 8) Ausable Valley 13