Packer Collegiate Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.23 | Madysen Green | 5th | Prelims H1 | Complete | |
14.41 | Madysen Green | 5th | Finals H1 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
29.66 | SB | Madysen Green | 3rd | Finals H1 | Complete |
31.98 | SB | Lottie Story | 10th | Finals H1 | Complete |
34.41 | SB | Ella Hegarty | 14th | Finals H1 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
1:08.54 | h SB | Avery Russell | 4th | Finals H1 | Complete |
1:15.84 | h SB | Lottie Story | 6th | Finals H1 | Complete |
1:18.94 | h SB | Ella Hegarty | 9th | Finals H1 | Complete |
1:20.44 | h | Devin Craig-Schwartz | 11th | Finals H1 | Complete |
800 Meter Run | |||||
2:44.00 | SB | Avery Russell | 3rd | Finals H1 | Complete |
2:57.80 | SB | Charlotte Rose | 5th | Finals H1 | Complete |
1500 Meter Run | |||||
5:47.00 | SB | Anaya Willabus | 4th | Finals H1 | Complete |
6:00.30 | Jenise Fussell | 6th | Finals H1 | Complete | |
6:07.70 | SB | Charlotte Rose | 8th | Finals H1 | Complete |
6:25.80 | SB | Kate Heslin | 9th | Finals H1 | Complete |
6:29.00 | SB | Hannah Will | 10th | Finals H1 | Complete |
3000 Meter Run | |||||
13:47.60 | SB | Anaya Willabus | 4th | Finals H1 | Complete |
13:59.40 | SB | Jenise Fussell | 6th | Finals H1 | Complete |
100 Meter Hurdles | |||||
22.27 | SB | Devin Craig-Schwartz | 5th | Finals H1 | Complete |
23.86 | SB | Ella Hegarty | 6th | Finals H1 | Complete |
4x400 Meter Relay | |||||
4:48.60 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:42.60 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
13-10.5 | SB | Madysen Green | 5th | Finals H1 | Complete |
11-6 | SB | Kate Heslin | 13th | Finals H1 | Complete |
Shot Put | |||||
19-8 | SB | Devin Craig-Schwartz | 8th | Finals H1 | Complete |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.53 | SB | Robert Young | 1st | Finals H1 | Complete |
27.68 | SB | Daniel Bergman | 12th | Finals H1 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
54.42 | Robert Young | 1st | Finals H1 | Complete | |
1:01.54 | h | Alexander Economakis | 4th | Finals H1 | Complete |
1600 Meter Run | |||||
5:16.40 | SB | Soren Miner | 4th | Finals H1 | Complete |
5:20.10 | Peter Baltzell | 5th | Finals H1 | Complete | |
5:32.70 | Joseph Chong | 7th | Finals H1 | Complete | |
5:48.50 | James Resurreccion | 8th | Finals H1 | Complete | |
5:50.70 | SB | Lucas Adelson-Yan | 9th | Finals H1 | Complete |
3200 Meter Run | |||||
11:13.90 | SB | Felipe Martin | 2nd | Finals H1 | Complete |
12:44.00 | SB | Soren Miner | 4th | Finals H1 | Complete |
12:44.20 | SB | Peter Baltzell | 5th | Finals H1 | Complete |
12:57.70 | SB | Lucas Adelson-Yan | 6th | Finals H1 | Complete |
13:16.10 | SB | James Resurreccion | 7th | Finals H1 | Complete |
110 Meter Hurdles | |||||
22.98 | SB | Alexander Economakis | 3rd | Finals H1 | Complete |
4x100 Meter Relay | |||||
51.56 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:58.50 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete |
4x800 Meter Relay | |||||
11:00.80 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
13-0 | SB | Lucas Adelson-Yan | 11th | Finals H1 | Complete |
Shot Put | |||||
29-1.5 | SB | Nathaniel Dalbert | 2nd | Finals H1 | Complete |
28-7 | SB | Daniel Bergman | 3rd | Finals H1 | Complete |