South Glens Falls Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
45 Meter Dash | |||||
7.04 | h | Isabella Sefcik | 7th | Finals H4 | League 1E |
7.44 | h | Sydney Blake | 37th | Finals H5 | League 1E |
7.64 | h | Isabel Barton | 50th | Finals H6 | League 1E |
7.64 | h | Ava Shirk | 55th | Finals H6 | League 1E |
8.04 | h | Claira Repsis | 74th | Finals H8 | League 1E |
300 Meter Dash | |||||
49.64 | h | Isabella Sefcik | 14th | Finals H3 | League 1E |
56.74 | h | Isabel Barton | 66th | Finals H9 | League 1E |
600 Meter Run | |||||
2:14.00 | SB | Madaline Goliber | 37th | Finals H1 | League 1E |
2:16.70 | Angelina Krusko | 45th | Finals H4 | League 1E | |
2:19.50 | Madaline Petteys | 52nd | Finals H5 | League 1E | |
2:20.50 | Peyton Howk | 53rd | Finals H5 | League 1E | |
1000 Meter Run | |||||
3:55.60 | Nora Trimarchi | 18th | Finals H4 | League 1E | |
4:15.40 | Madaline Goliber | 35th | Finals H4 | League 1E | |
4:49.10 | Peyton Howk | 41st | Finals H4 | League 1E | |
1500 Meter Run | |||||
6:04.90 | Nora Trimarchi | 8th | Finals H1 | League 1E | |
3000 Meter Run | |||||
13:46.10 | Amanda Matrazzo | 8th | Finals H1 | League 1E | |
13:48.80 | SB | Clarissa Simpson | 10th | Finals H1 | League 1E |
50 Meter Hurdles | |||||
9.54 | h SB | Sydney Blake | 4th | Finals H2 | League 1E |
12.24 | h | Madaline Petteys | 9th | Finals H2 | League 1E |
4x800 Meter Relay | |||||
12:24.00 | Relay Team | 5th | Finals H1 | League 1E | |
Long Jump | |||||
11-2 | Isabella Sefcik | 13th | Finals H1 | League 1E | |
Pole Vault | |||||
5-6 | SB | Peyton Howk | 2nd | Finals H1 | League 1E |
Shot Put | |||||
21-0.5 | Emily Goodsell | 21st | Finals H2 | League 1E | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
45 Meter Dash | |||||
6.44 | h | Aedan Mallory | 22nd | Finals H11 | League 1E |
6.84 | h | Jacob Revell | 54th | Finals H13 | League 1E |
7.34 | h | AJ Powhida | 69th | Finals H16 | League 1E |
7.64 | h | Lukus Crossman | 78th | Finals H14 | League 1E |
300 Meter Dash | |||||
42.64 | h | Alexander Lupia | 6th | Finals H4 | League 1E |
600 Meter Run | |||||
1:34.60 | Tillman Philo | 2nd | Finals H1 | League 1E | |
2:02.20 | Samuel Eggleston | 28th | Finals H3 | League 1E | |
1000 Meter Run | |||||
2:57.10 | Tillman Philo | 1st | Finals H1 | League 1E | |
3:15.00 | Caleb Daigneault | 14th | Finals H2 | League 1E | |
3:46.60 | Samuel Eggleston | 27th | Finals H3 | League 1E | |
1600 Meter Run | |||||
5:34.60 | Caleb Daigneault | 8th | Finals H1 | League 1E | |
3200 Meter Run | |||||
12:19.30 | SB | Jordan Stevens | 2nd | Finals H1 | League 1E |
12:41.90 | SB | Rafael Medina | 5th | Finals H1 | League 1E |
4x200 Meter Relay | |||||
2:06.90 | SB | Relay Team | 9th | Finals H3 | League 1E |
4x800 Meter Relay | |||||
9:37.70 | Relay Team | 1st | Finals H1 | League 1E | |
Long Jump | |||||
16-2.75 | Alexander Lupia | 7th | Finals H1 | League 1E | |
12-10.75 | SB | Lukus Crossman | 19th | Finals H1 | League 1E |
11-4 | Aedan Mallory | 21st | Finals H1 | League 1E | |
11-2.5 | AJ Powhida | 22nd | Finals H1 | League 1E | |
Pole Vault | |||||
8-0 | Nate Shirk | 3rd | Finals H1 | League 1E | |
8-0 | Jacob Revell | 4th | Finals H1 | League 1E | |
Shot Put | |||||
33-10.75 | Nicholas Wright | 18th | Finals H1 | League 1E | |
33-6 | Jackson Salaway | 19th | Finals H1 | League 1E | |
23-6.75 | Colt Powell | 45th | Finals H1 | League 1E |