Section 8 Conf. 1 Champs 2022

Huntington, NY

Complete

Girls 3000 meter Run  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Eve Siff-Scherr                    Paul D. Schrieber / Port Washi     11:55.25       1     
2     Ashley Carillo                     Paul D. Schrieber / Port Washi     11:55.32       1     
3     Ashley Wong                        Syosset                            12:03.92       1     
4     Morgan Engel                       Syosset                            12:04.40       1     
5     Crystal Rustami                    Syosset                            12:13.82       1     
6     Sienna Farsky                      Oceanside                          12:18.47       1     
7     Bethany Ekezie                     Paul D. Schrieber / Port Washi     12:26.30       1     
8     Jessica Cinamon                    Oceanside                          12:37.35       1     
9     Casey Mangan                       Massapequa                         13:07.68       1     
10    Ella Doherty                       Massapequa                         13:29.20       1     
11    Charolette Luquer                  Farmingdale                        13:46.72       1     


Boys 3200 meter Run  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Kevin Taylor                       Paul D. Schrieber / Port Washi     10:00.81       1     
2     George Thomatos                    Farmingdale                        10:05.14       1     
3     Christopher Schimkus               Massapequa                         10:21.13       1     
4     Daniel Hoffman                     Oceanside                          10:45.26       1     
5     Max Marro                          Paul D. Schrieber / Port Washi     10:54.08       1     
6     Jason Kerber                       Oceanside                          11:08.17       1     
7     William Ahmuty                     Paul D. Schrieber / Port Washi     11:08.42       1     
8     Joseph Angotti                     Syosset                            11:34.23       1     
9     Alexander Petrosini                Farmingdale                        13:27.58       1     


Girls 55 meter Dash  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Kendra Gordon                      Uniondale                          7.86           1     
2     Dijonay Carty                      Hempstead                          7.88           1     
3     Sydney Rose                        Oceanside                          7.89           1     
4     Faith Williams                     Farmingdale                        7.96           1     
5     Sara Williams                      Oceanside                          8.02           1     
6     Isabella Yardeni                   Paul D. Schrieber / Port Washi     8.03           1     


Prelims
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Kendra Gordon                      Uniondale                          7.86           3     
2     Dijonay Carty                      Hempstead                          7.92           2     
3     Sara Williams                      Oceanside                          7.93           4     
4     Isabella Yardeni                   Paul D. Schrieber / Port Washi     7.99           1     
5     Faith Williams                     Farmingdale                        7.99           3     
6     Sydney Rose                        Oceanside                          7.99           4     
7     Samantha Friedman                  Oceanside                          8.04           2     
8     Krista Ferraro                     Syosset                            8.09           1     
9     Brianna Smithson                   Freeport                           8.10           2     
10    Alexa Benun                        Paul D. Schrieber / Port Washi     8.25           2     
11    Kaitlyn McClenahan                 Massapequa                         8.30           3     
12    Alexandra Grundfast                Paul D. Schrieber / Port Washi     8.38           2     
13    Sierra Burnett                     Freeport                           8.39           4     
14    Aaniya Taylor-Smith                Uniondale                          8.44           4     
15    Jenna Muscatello                   Massapequa                         8.45           3     
16    Taniyah Ham                        Hempstead                          8.55           1     
17    Isabella Fiore                     Syosset                            8.56           1     
18    Samantha Stanton                   Farmingdale                        8.64           1     
19    Leah Dercole                       Farmingdale                        8.68           2     
20    Karli Langer                       Massapequa                         8.71           3     
21    Sanna Robotham                     Westbury                           8.93           4     
22    Olphiana Johnson                   Westbury                           9.21           3     


Boys 55 meter Dash  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Andre Wilkes                       Freeport                           6.78           1     
2     Brandon Robinson                   Uniondale                          6.79           1     
3     Jefferson Tamarca                  Uniondale                          6.97           1     
4     Brendan Doherty                    Paul D. Schrieber / Port Washi     7.01           1     
5     Brenton Lee                        Syosset                            7.09           1     
6     Alex Villatoro                     Farmingdale                        7.15           1     


Prelims
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Brandon Robinson                   Uniondale                          6.93           1     
2     Andre Wilkes                       Freeport                           6.99           2     
3     Jefferson Tamarca                  Uniondale                          7.03           3     
4     Brendan Doherty                    Paul D. Schrieber / Port Washi     7.05           4     
5     Alex Villatoro                     Farmingdale                        7.09           5     
6     Brenton Lee                        Syosset                            7.10           1     
7     Josh Behar                         Farmingdale                        7.12           5     
8     Aaron Chiang                       Syosset                            7.13           2     
9     James Dellafemine                  Massapequa                         7.17           3     
10    Joshua George                      Farmingdale                        7.20           3     
11    Christian Orr De Jesus             Westbury                           7.25           2     
12    Tyreece DaCosta                    Westbury                           7.26           5     
13    Daniel Motchourad                  Paul D. Schrieber / Port Washi     7.27           4     
14    Terell Saint Louis                 Uniondale                          7.28           4     
15    Abraham Jedge                      Hempstead                          7.29           5     
16    Dante Lloyd                        Freeport                           7.29           1     
17    Matthew Drayton                    Freeport                           7.32           4     
18    Griffin Maskell                    Syosset                            7.32           5     
19    Nate Jones                         Hempstead                          7.34           2     
20    Brandon Berkowitz                  Oceanside                          7.49           3     
21    Onome Igbide                       Paul D. Schrieber / Port Washi     7.58           1     
22    Kristopher Balbontin               Oceanside                          7.59           3     
23    Tyler DeCiantis                    Oceanside                          7.67           1     
24    Cameron Hayles                     Westbury                           7.69           4     
25    Christopher Cordero                Massapequa                         7.84           2     
26    Daniel McWilliams                  Massapequa                         8.71           5     


Girls 1000 meter Run  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Ashley Carillo                     Paul D. Schrieber / Port Washi     3:21.41        2     
2     Melissa Tanyeri                    Syosset                            3:23.32        2     
3     Jada King                          Oceanside                          3:24.10        2     
4     Sadie Muller                       Paul D. Schrieber / Port Washi     3:24.43        2     
5     Maddie Breves                      Massapequa                         3:24.51        2     
6     Yui Hoshino                        Syosset                            3:25.84        2     
7     Grace Dowd                         Oceanside                          3:27.67        2     
8     Keyla Mendoza                      Freeport                           3:34.75        2     
9     Isabel Colley                      Oceanside                          3:36.22        2     
10    Emily Berg                         Syosset                            3:38.36        2     
11    Kiara Speight                      Freeport                           3:48.03        1     
12    Mariah Morisi                      Massapequa                         3:49.46        1     
13    Brooke Doran                       Farmingdale                        3:53.03        1     
14    Ashley Pickett                     Uniondale                          4:09.33        1     
15    Isabelle Menijvar                  Freeport                           4:18.70        1     
16    Faith Giordano                     Farmingdale                        4:42.88        1     
17    Loveleen Singh                     Farmingdale                        4:48.02        1     
18    Gabrielle Swain                    Uniondale                          5:00.50        1     


Boys 1000 meter Run  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Kevin Taylor                       Paul D. Schrieber / Port Washi     2:40.20        2     
2     Jordan Altman                      Syosset                            2:41.51        2     
3     Jake Miller                        Syosset                            2:41.56        2     
4     Terrence Mcginty                   Paul D. Schrieber / Port Washi     2:43.85        2     
5     Jariq McNab                        Freeport                           2:44.54        2     
6     Samyr Chrispin                     Westbury                           2:48.10        2     
7     Andrey Podskrebkin                 Massapequa                         2:48.33        2     
8     Benjamin Mascuch                   Oceanside                          2:52.66        2     
9     Matthew Gerosa                     Syosset                            2:55.03        2     
10    Jayson Molina                      Freeport                           2:58.56        1     
11    Dennis Thomas                      Westbury                           2:59.82        2     
12    Bryan Carbajal                     Freeport                           3:01.79        1     
13    Chris Leon                         Farmingdale                        3:13.76        1     
14    Ryan Corrigan                      Massapequa                         3:15.51        1     
15    Samuel Capuano                     Paul D. Schrieber / Port Washi     3:16.31        1     
16    Brian Jarski                       Massapequa                         3:16.70        1     
17    Joseph Stevens                     Westbury                           3:17.03        1     
18    Ben Fitzgerald                     Farmingdale                        3:18.10        1     
19    Jake Finkel                        Farmingdale                        3:18.64        1     


Girls 600 meter Run  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Makena Romero                      Paul D. Schrieber / Port Washi     1:45.31        4     
2     Joanna Weber                       Paul D. Schrieber / Port Washi     1:45.73        4     
3     Paige Nettesheim                   Paul D. Schrieber / Port Washi     1:45.88        4     
4     Jillian Johnson                    Massapequa                         1:46.85        4     
5     Samantha Goldberg                  Syosset                            1:52.26        3     
6     Ann ZHANG                          Syosset                            1:53.85        3     
7     Lisseth Gomez                      Freeport                           1:55.77        3     
8     Nora Nestico                       Oceanside                          1:57.75        2     
9     Dajah Taylor                       Freeport                           1:58.46        3     
10    Lindsay Chetkof                    Oceanside                          1:59.86        3     
11    Kiara Speight                      Freeport                           2:00.44        4     
12    Catherine O'Connell                Massapequa                         2:01.25        1     
13    Anaya Nerestant                    Uniondale                          2:02.99        2     
14    Evelyn Mital                       Syosset                            2:08.23        2     
15    Daniella Lucchi                    Massapequa                         2:09.36        1     
16    Kiara Mouzan                       Westbury                           2:11.08        1     
17    Kate Raynor                        Uniondale                          2:16.86        2     
18    Lourdes Lallemand                  Westbury                           2:17.97        1     
19    Melany Guzman                      Uniondale                          2:41.30        2     


Boys 600 meter Run  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Renzo Chevez                       Westbury                           1:26.46        4     
2     Leonard Li                         Massapequa                         1:27.46        4     
3     Kevin Vasquez                      Westbury                           1:28.82        4     
4     Corey D'angelo                     Massapequa                         1:31.03        3     
5     Maxwell Meehan                     Paul D. Schrieber / Port Washi     1:31.04        4     
6     Colin Grady                        Oceanside                          1:31.11        3     
7     Joseph Asselta                     Paul D. Schrieber / Port Washi     1:32.51        3     
8     John Hernandez                     Syosset                            1:32.73        4     
9     Danzil Monk Jr                     Freeport                           1:33.07        1     
10    Brian Gayle                        Hempstead                          1:39.48        1     
11    Timothy Chan                       Syosset                            1:39.82        2     
12    Kevin Coello                       Freeport                           1:41.29        3     
13    Kyle Noble                         Westbury                           1:41.68        1     
14    Alex Benson                        Syosset                            1:41.81        3     
15    Adrian Codrington                  Massapequa                         1:43.52        1     
16    David Nicosia                      Farmingdale                        1:43.55        1     
17    Christian Modzelewski              Oceanside                          1:44.85        2     
18    Logan Beringer                     Farmingdale                        1:47.20        2     
19    Andrew Bauer                       Oceanside                          1:47.99        2     
20    Robert Higgins                     Paul D. Schrieber / Port Washi     1:48.73        2     
21    Braylen Jimenez                    Hempstead                          1:59.19        1     


Girls 55 meter Hurdles  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Samantha Smith                     Syosset                            9.41           3     
2     Kiersten Beirne                    Oceanside                          9.62           3     
3     Bridget Murphy                     Massapequa                         9.66           3     
4     Kayla Kwas                         Farmingdale                        9.84           3     
5     Nicole Wang                        Syosset                            9.89           3     
6     Riley Moylan                       Oceanside                          10.55          2     
7     Tracy Freeman                      Syosset                            10.85          2     
8     Alexandra Grundfast                Paul D. Schrieber / Port Washi     10.93          2     
9     Juliet Hutchinson                  Farmingdale                        11.12          2     
10    Emily Haggerty                     Massapequa                         11.46          2     
11    Christania Fede                    Westbury                           12.12          1     
12    Jeannuelia Fede                    Uniondale                          12.15          2     
13    Yauvani liddelow                   Uniondale                          13.79          1     


Boys 55 meter Hurdles  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Jordon Quinn                       Freeport                           7.89           2     
2     Christian Primavera                Massapequa                         7.99           2     
3     Brandon Long                       Uniondale                          8.41           2     
4     Sergio Talamo                      Massapequa                         9.04           2     
5     Jacob Taylor                       Westbury                           9.25           2     
6     Jalen Gordon                       Farmingdale                        9.66           1     
7     Kendrell Adams                     Westbury                           10.15          1     
8     Donovan House                      Freeport                           10.19          1     
9     Samuel Levine                      Paul D. Schrieber / Port Washi     10.75          1     
10    Sanjay Lewis                       Westbury                           11.06          2     


Girls 1500 meter Run  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Jessica Alessi                     Syosset                            5:18.56        1     
2     Eve Siff-Scherr                    Paul D. Schrieber / Port Washi     5:23.58        1     
3     Ashley Carillo                     Paul D. Schrieber / Port Washi     5:25.93        1     
4     Nicole Conklin                     Syosset                            5:34.02        1     
5     Mallory Ngitngit                   Syosset                            5:34.67        1     
6     Keira Gold                         Paul D. Schrieber / Port Washi     5:35.75        1     
7     Jada King                          Oceanside                          5:41.99        1     
8     Keyla Mendoza                      Freeport                           5:50.99        1     
9     Jessica Cinamon                    Oceanside                          5:54.85        1     
10    Janiya Clarke                      Freeport                           6:32.01        1     
11    Arianna Molina Majano              Freeport                           6:34.42        1     
12    Jaylyn Umana                       Farmingdale                        6:39.60        1     


Boys 1600 meter Run  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Trevor Rinn                        Oceanside                          4:40.46        2     
2     Kevin Taylor                       Paul D. Schrieber / Port Washi     4:43.08        2     
3     Jackson Murray                     Oceanside                          4:45.28        2     
4     Terrence Mcginty                   Paul D. Schrieber / Port Washi     4:48.31        2     
5     Christopher Schimkus               Massapequa                         4:58.37        2     
6     Samyr Chrispin                     Westbury                           5:04.71        2     
7     George Thomatos                    Farmingdale                        5:04.96        2     
8     Seth Ziman                         Syosset                            5:09.91        1     
9     Luis Cruz                          Syosset                            5:10.20        1     
10    Stefano Sanchez                    Syosset                            5:13.19        1     
11    Joseph Palazzolo                   Oceanside                          5:22.82        1     
12    Ethan Duffy                        Freeport                           5:28.93        1     
13    Cristian Coronel                   Paul D. Schrieber / Port Washi     5:29.39        1     
14    Hunter Scott                       Freeport                           5:32.42        1     
15    Michael Giordano                   Farmingdale                        5:38.04        1     
16    Dennis Thomas                      Westbury                           5:39.26        1     
17    James Prendergast                  Massapequa                         6:19.71        1     
18    Joseph Pistone                     Massapequa                         6:29.41        1     


Girls 300 meter Dash  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Sydney Rose                        Oceanside                          45.90          5     
2     Jayla Thomas                       Uniondale                          46.16          5     
3     Isabella Yardeni                   Paul D. Schrieber / Port Washi     46.24          5     
4     Emily Benson-tyler                 Paul D. Schrieber / Port Washi     46.30          5     
5     Alexa Benun                        Paul D. Schrieber / Port Washi     46.46          5     
6     Dijonay Carty                      Hempstead                          46.94          4     
7     Brianna Smithson                   Freeport                           47.09          4     
8     Kendra Gordon                      Uniondale                          47.31          4     
9     Savannah Castoro                   Oceanside                          47.57          4     
10    Briana Bellando                    Farmingdale                        47.98          3     
11    Dajah Taylor                       Freeport                           48.84          1     
12    Giovanna Fratantoni                Massapequa                         49.16          3     
13    Tina Chen                          Syosset                            49.27          3     
14    Sierra Burnett                     Freeport                           49.36          3     
15    Jordan Kapusta                     Syosset                            51.06          2     
16    Shea Santiago                      Massapequa                         51.26          3     
17    Lourdes Lallemand                  Westbury                           52.48          2     
18    Faith Williams                     Farmingdale                        52.64          4     
19    Kiara Mouzan                       Westbury                           52.92          2     
20    Katherine Tirino                   Massapequa                         53.29          1     
21    Jennifer Majoy                     Syosset                            54.65          2     
22    Sanna Robotham                     Westbury                           55.05          1     


Boys 300 meter Dash  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Brandon Robinson                   Uniondale                          37.09          6     
2     Andre Wilkes                       Freeport                           37.29          5     
3     Brandon Long                       Uniondale                          37.89          5     
4     Renzo Chevez                       Westbury                           39.10          5     
5     Dorian Boyd                        Freeport                           39.25          5     
6     Brenton Lee                        Syosset                            39.31          6     
7     Tyreece DaCosta                    Westbury                           40.58          5     
8     Nate Jones                         Hempstead                          40.83          4     
9     Yamato Furukawa                    Syosset                            40.86          4     
10    Christian Primavera                Massapequa                         41.12          6     
11    Kevin Rodriguez                    Westbury                           41.56          6     
12    Julio Frometa Gomez                Freeport                           41.75          2     
13    Kristopher Balbontin               Oceanside                          42.21          3     
14    Abraham Jedge                      Hempstead                          42.53          3     
15    Frank Romeo                        Oceanside                          43.19          3     
16    Louis Cahill                       Hempstead                          43.61          4     
17    Josh Triffleman                    Paul D. Schrieber / Port Washi     43.89          3     
18    Ethan Severance                    Paul D. Schrieber / Port Washi     43.92          4     
19    Ryan Lepre                         Massapequa                         44.12          2     
20    Michael Dalto                      Farmingdale                        44.12          1     
21    Ian Levine                         Paul D. Schrieber / Port Washi     44.46          2     
22    Gabriel Tejeda                     Oceanside                          44.51          2     
23    Jaskereet Singh                    Farmingdale                        45.87          1     
24    Andrew Fazzolari                   Syosset                            46.98          3     
25    Jack Albano                        Farmingdale                        47.37          1     


Girls 1500 meter Race Walk  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Jessica Herzog                     Oceanside                          9:11.62        1     
2     Makayla Brennan                    Massapequa                         9:23.17        1     
3     Alice Ma                           Paul D. Schrieber / Port Washi     9:26.79        1     
4     Santhi Karras                      Massapequa                         9:48.76        1     
5     Bethany Ekezie                     Paul D. Schrieber / Port Washi     9:56.27        1     
6     Carlie Brophy                      Massapequa                         9:56.51        1     
7     Grace O'Rourke                     Paul D. Schrieber / Port Washi     10:48.76       1     


Boys 4x800 Meter Relay  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1                                        Syosset                            8:33.66        1     
2                                        Westbury                           8:45.11        1     
3                                        Oceanside                          8:53.45        1     
4                                        Massapequa                         9:02.07        1     
5                                        Freeport                           9:44.17        1     
6                                        Farmingdale                        10:28.91       1     


Girls 4x800 Meter Relay  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1                                        Paul D. Schrieber / Port Washi     10:44.40       1     
2                                        Oceanside                          11:25.38       1     
3                                        Massapequa                         11:47.11       1     
4                                        Freeport                           12:50.26       1     
5                                        Uniondale                          13:05.21       1     


Boys 4x400 Meter Relay  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1                                        Massapequa                         3:41.44        1     
2                                        Uniondale                          3:42.14        2     
3                                        Paul D. Schrieber / Port Washi     3:46.94        2     
4                                        Oceanside                          3:50.53        1     
4                                        Syosset                            3:50.53        2     
6                                        Freeport                           3:51.96        2     
7                                        Westbury                           3:53.26        2     
8                                        Farmingdale                        4:21.14        1     


Girls 4x400 Meter Relay  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1                                        Paul D. Schrieber / Port Washi     4:32.59        2     
2                                        Syosset                            4:41.89        1     
3                                        Freeport                           4:44.13        2     
4                                        Massapequa                         4:45.90        2     
5                                        Oceanside                          4:47.75        2     
6                                        Uniondale                          5:14.54        2     
7                                        Farmingdale                        5:27.91        1     


Boys 4x200 Meter Relay  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1                                        Freeport                           1:38.72        2     
2                                        Uniondale                          1:40.61        2     
3                                        Syosset                            1:41.66        1     
4                                        Paul D. Schrieber / Port Washi     1:42.94        2     
5                                        Massapequa                         1:43.58        2     
6                                        Oceanside                          1:45.22        2     
7                                        Farmingdale                        1:47.14        1     
8                                        Hempstead                          1:49.15        1     


Girls 4x200 Meter Relay  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1                                        Syosset                            1:58.96        2     
2                                        Freeport                           2:00.89        1     
3                                        Massapequa                         2:01.08        1     
4                                        Farmingdale                        2:01.49        2     
5                                        Paul D. Schrieber / Port Washi     2:01.65        2     
6                                        Oceanside                          2:03.14        2     
7                                        Westbury                           2:07.06        1     
8                                        Uniondale                          2:23.03        2     


Boys Weight Throw  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Parker Kim                         Syosset                            59-6.25        1     
2     Aaron Fishler                      Syosset                            59-1           1     
3     Justin Zhang                       Massapequa                         55-10.25       1     
4     Aiden Grotz                        Massapequa                         54-1.50        1     
5     David Ramsawak                     Syosset                            49-6.50        1     
6     Marcin Wasiuta                     Farmingdale                        46-7.50        1     
7     Anthony Langone                    Massapequa                         45-5           1     
8     Nicholas Restivo                   Paul D. Schrieber / Port Washi     45-2           1     
9     Justin Hopkins                     Freeport                           45-0.25        1     
10    Kyle Mullen                        Farmingdale                        36-11.75       1     
11    James Sanders                      Farmingdale                        26-5.75        1     


Girls Weight Throw  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Alyssa LeBron                      Massapequa                         45-1           1     
2     Windney Destin                     Freeport                           28-3.75        1     
3     Christina Fradella                 Massapequa                         25-9.25        1     
4     Tracy Freeman                      Syosset                            25-9           1     
5     Kayla Christel                     Oceanside                          24-8.75        1     
6     Jordana Halpern                    Oceanside                          24-5.75        1     
7     Lourdes Saunders-Blake             Freeport                           20-0.25        1     
8     Samara Fortune                     Freeport                           17-7.75        1     


Boys Long Jump  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Euan Kang                          Syosset                            20-4.50        1     
2     Jason Ferguson                     Westbury                           18-6.50        1     
3     Devesh Mohan                       Paul D. Schrieber / Port Washi     18-4.50        1     
4     Russell Erfan                      Syosset                            18-1.50        1     
5     Gabriel Deguzman                   Oceanside                          18-0           1     
6     Kendrick Sanford                   Uniondale                          17-11.50       1     
7     Jefferson Tamarca                  Uniondale                          17-10.75       1     
8     Jalen Gordon                       Farmingdale                        17-8.50        1     
9     Joshua George                      Farmingdale                        17-7           1     
10    Noah Augustin                      Oceanside                          17-6.50        1     
11    Matthew Robotham                   Syosset                            16-9           1     
12    Elias Jnbaptise                    Freeport                           16-8.75        1     
13    Nicholas Stiehler                  Massapequa                         16-4           1     
14    Jean Dorestant                     Uniondale                          15-9.25        1     


Girls Long Jump  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Elizabeth Saintil                  Westbury                           15-10.25       1     
2     Aniyah Jackson                     Uniondale                          15-7           1     
3     Riley Moylan                       Oceanside                          15-0.75        1     
4     Ava Coscia                         Massapequa                         14-7           1     
5     Sophie Wang                        Syosset                            14-6           1     
6     Kiersten Beirne                    Oceanside                          14-4.25        1     
7     Nicole Wang                        Syosset                            14-2.25        1     
8     Sophie Weissman                    Oceanside                          13-9           1     
9     Ana James                          Freeport                           13-6           1     
10    Thalia Morisi                      Massapequa                         13-5.25        1     
11    Robyn Jarski                       Massapequa                         12-6           1     
12    Katie Kun                          Syosset                            12-5.75        1     


Boys Triple Jump  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Euan Kang                          Syosset                            40-2.25        1     
2     Kendrick Sanford                   Uniondale                          39-8.75        1     
3     David Babatunde                    Uniondale                          39-1.25        1     
4     Devesh Mohan                       Paul D. Schrieber / Port Washi     39-1           1     
5     Thomas Hennig                      Oceanside                          38-2           1     
6     Gabriel Deguzman                   Oceanside                          38-1           1     
7     Lenny Jean                         Westbury                           37-9           1     
8     David Boyd                         Freeport                           37-9           1     
9     Jason Ferguson                     Westbury                           35-9.50        1     
10    Jayro Gonzalez                     Westbury                           35-7.25        1     
11    Jean Dorestant                     Uniondale                          35-5.50        1     
12    Russell Erfan                      Syosset                            35-4.50        1     
13    Yvan Neas                          Freeport                           35-1.75        1     
14    Charles Bosworth                   Paul D. Schrieber / Port Washi     33-11          1     


Girls Triple Jump  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Elizabeth Saintil                  Westbury                           33-9.25        1     
2     Isabella Lucas                     Paul D. Schrieber / Port Washi     32-1           1     
3     Aniyah Jackson                     Uniondale                          31-9.25        1     
4     Kiersten Beirne                    Oceanside                          30-7.75        1     
5     Ava Coscia                         Massapequa                         30-3.75        1     
6     Tracy Freeman                      Syosset                            29-11.75       1     
7     Joanna Weber                       Paul D. Schrieber / Port Washi     29-2.25        1     
8     Sasha Biryukov                     Oceanside                          29-1           1     
9     Thalia Morisi                      Massapequa                         28-9.50        1     
10    Sophie Weissman                    Oceanside                          28-2.25        1     


Boys High Jump  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Jacob Taylor                       Westbury                           6-0            1     
2     Charles Bosworth                   Paul D. Schrieber / Port Washi     5-10           1     
3     David Babatunde                    Uniondale                          5-6            1     
4     Jason Ferguson                     Westbury                           5-4            1     
5     Yvan Neas                          Freeport                           5-2            1     
5     Noah Augustin                      Oceanside                          5-2            1     
7     Thomas Hennig                      Oceanside                          5-2            1     
8     Nicholas Maltese                   Farmingdale                        5-0            1     
9     Vincent Lian                       Farmingdale                        5-0            1     


Girls High Jump  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Ava Coscia                         Massapequa                         5-0            1     
2     Isabella Lucas                     Paul D. Schrieber / Port Washi     4-6            1     
3     Sasha Biryukov                     Oceanside                          4-2            1     


Boys Pole Vault  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Leonard Li                         Massapequa                         10-6           1     
2     Sergio Talamo                      Massapequa                         10-6           1     
3     Gabriel Kim                        Syosset                            10-0           1     
4     Aaron Chiang                       Syosset                            9-0            1     
5     Hunter Litt                        Oceanside                          8-0            1     
6     Matthew Corrigan                   Massapequa                         8-0            1     


Girls Pole Vault  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Samantha Smith                     Syosset                            10-6           1     
2     Natalie Kaplan                     Syosset                            7-0            1     
3     Jasmine Wang                       Syosset                            6-0            1     
4     Sofia Conger                       Oceanside                          6-0            1     
5     Kellsie Verdone                    Massapequa                         6-0            1     


Boys Shot Put  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Anthony Langone                    Massapequa                         44-9.75        1     
2     Marcin Wasiuta                     Farmingdale                        43-10.50       1     
3     Justin Hopkins                     Freeport                           40-1           1     
4     Parker Kim                         Syosset                            39-9           1     
5     Aaron Fishler                      Syosset                            37-5.25        1     
6     Aiden Grotz                        Massapequa                         36-2           1     
7     David Ramsawak                     Syosset                            35-10.50       1     
8     Nicholas Restivo                   Paul D. Schrieber / Port Washi     34-7.50        1     
9     Paul Averso                        Massapequa                         34-7           1     
10    James Sanders                      Farmingdale                        31-1.50        1     
11    Mareks Woodside                    Paul D. Schrieber / Port Washi     30-8.50        1     
11    Christopher Louis                  Uniondale                          30-8.50        1     
13    Andrew Castaneda                   Westbury                           29-10          1     
14    Angel Jaya                         Oceanside                          29-3.25        1     
15    Landon Daley                       Freeport                           27-5.50        1     
16    Mario Penna                        Paul D. Schrieber / Port Washi     27-3.50        1     
17    Brendon McMillon                   Uniondale                          24-5.50        1     


Girls Shot Put  
Finals
=========================================================================================================
      NAME                          YR   TEAM                               MARK           H#    WIND
=======================================================================================================
1     Alyssa LeBron                      Massapequa                         37-4.75        1     
2     Erin McGuinness                    Oceanside                          31-7.75        1     
3     Windney Destin                     Freeport                           30-6.50        1     
4     Jenna Whelan                       Massapequa                         27-3.75        1     
5     Kayla Christel                     Oceanside                          27-3           1     
6     Jordana Halpern                    Oceanside                          26-3.75        1     
7     Autumn Romer                       Massapequa                         23-6.50        1     
8     Julia Segovia-Poggio               Paul D. Schrieber / Port Washi     21-8.50        1     
9     Motunrayo Oladunni                 Uniondale                          21-4.50        1     
10    Christania Fede                    Westbury                           21-0.50        1     
11    Samara Fortune                     Freeport                           20-8.50        1     
12    Jamison O'Brien                    Syosset                            20-7.50        1     
13    Lourdes Saunders-Blake             Freeport                           20-5.50        1     
14    Fernanda Lorca Valenzuela          Paul D. Schrieber / Port Washi     20-4.50        1     
15    Ashlee Rodriguez                   Paul D. Schrieber / Port Washi     20-0           1     
16    Kimberly Montplaisir               Uniondale                          18-5.50        1     
17    Olphiana Johnson                   Westbury                           17-9.50        1     
18    Esther Fleuratin                   Uniondale                          17-3.25        1