South Side Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.30 | SB | Kate Sweeny | 4th | Finals H1 | Full |
13.34 | Kate Sweeny | 8th | Prelims H1 | Full | |
200 Meter Dash | |||||
28.89 | Kate Sweeny | 10th | Prelims H1 | Full | |
30.67 | Cate Ford | 12th | Prelims H1 | Full | |
400 Meter Dash | |||||
1:06.13 | Cameron Coletti | 5th | Finals H1 | Full | |
1:09.39 | Kathryn Shannon | 10th | Finals H1 | Full | |
800 Meter Run | |||||
2:40.24 | SB | Claire Bohan | 8th | Finals H1 | Full |
2:43.45 | SB | Simone Ruiz | 9th | Finals H1 | Full |
2:50.95 | Gianna DeRespiris | 13th | Finals H1 | Full | |
1500 Meter Run | |||||
5:00.84 | SB | Olivia Duca | 1st | Finals H1 | Full |
5:09.89 | SB | Cameron Coletti | 3rd | Finals H1 | Full |
3000 Meter Run | |||||
12:01.27 | Kelsie Reinholdt | 8th | Finals H1 | Full | |
13:36.51 | Morgan McKenna | 12th | Finals H1 | Full | |
13:53.31 | Emma Sitterly | 13th | Finals H1 | Full | |
100 Meter Hurdles | |||||
20.83 | Jasmine Mason-Rudolph | 13th | Prelims H1 | Full | |
24.01 | Julia Ardito | 16th | Prelims H1 | Full | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:20.56 | Simone Ruiz | 12th | Finals H1 | Full | |
1:21.46 | SB | Lucy Reardon | 13th | Finals H1 | Full |
4x100 Meter Relay | |||||
55.60 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | Full |
4x400 Meter Relay | |||||
4:27.34 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Full |
4x800 Meter Relay | |||||
11:01.83 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Full |
High Jump | |||||
4-8 | Kathryn Shannon | 2nd | Finals H1 | Full | |
4-4 | Abby Brull | 5th | Finals H1 | Full | |
Long Jump | |||||
14-6 | Sydney Brancaccio | 8th | Finals H1 | Full | |
14-1.5 | SB | Katherine Bohan | 11th | Finals H1 | Full |
Triple Jump | |||||
31-2.25 | Sydney Brancaccio | 7th | Finals H1 | Full | |
31-0.25 | SB | Caitlin Espiritu | 8th | Finals H1 | Full |
29-8.75 | Katherine Bohan | 11th | Finals H1 | Full | |
Pole Vault | |||||
7-6 | SB | Cailin O'Toole | 4th | Finals H1 | Full |
6-0 | Katelynn Lynch | 8th | Finals H1 | Full | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.78 | Timmy Warner | 8th | Prelims H1 | Full | |
400 Meter Dash | |||||
57.41 | Gavin Goodlad | 13th | Finals H1 | Full | |
800 Meter Run | |||||
2:12.40 | SB | Dominic Rossiello | 12th | Finals H1 | Full |
1600 Meter Run | |||||
4:43.25 | Kieran Cook | 8th | Finals H1 | Full | |
3200 Meter Run | |||||
10:18.69 | Kieran Cook | 3rd | Finals H1 | Full | |
110 Meter Hurdles | |||||
18.76 | Marcus Aristy | 11th | Prelims H1 | Full | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:10.97 | Chris Hallick | 16th | Finals H1 | Full | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:53.72 | Relay Team | 11th | Finals H1 | Full | |
High Jump | |||||
5-2 | Owen Mroz | 8th | Finals H1 | Full | |
Long Jump | |||||
21-2 | SB | Timmy Warner | 4th | Finals H1 | Full |
Triple Jump | |||||
42-10.25 | SB | Timmy Warner | 3rd | Finals H1 | Full |
Pole Vault | |||||
10-6 | SB | John Kenny | 3rd | Finals H1 | Full |
Discus | |||||
100-4 | Rolph Brutus | 8th | Finals H1 | Full | |
83-3 | Sean Kennedy | 14th | Finals H1 | Full | |
Shot Put | |||||
30-5.25 | Rolph Brutus | 16th | Finals H1 | Full |