Townsend Harris Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
300 Meter Dash | |||||
53.21 | SB | Christina Michelli | 45th | Prelims H7 | Day 2 Results |
53.22 | SB | molly Fagan | 46th | Prelims H2 | Day 2 Results |
57.75 | SB | Jasmine Liu | 72nd | Prelims H9 | Day 2 Results |
59.22 | SB | Melany Balaguera | 80th | Prelims H9 | Day 2 Results |
1:02.41 | SB | Rachel licthman | 86th | Prelims H8 | Day 2 Results |
1:03.35 | SB | Yuval Soloman | 87th | Prelims H8 | Day 2 Results |
600 Meter Run | |||||
1:52.70 | SB | Carolyn Shirian | 17th | Finals | Day 2 Results |
1:56.31 | SB | Kerry Mcenerney | 23rd | Finals | Day 2 Results |
2:04.37 | SB | Tsu Zhu | 35th | Finals | Day 2 Results |
1000 Meter Run | |||||
3:14.68 | SB | Ellie Wu | 2nd | Finals | Day 2 Results |
3:15.19 | SB | Amina Smith | 3rd | Finals | Day 2 Results |
3:30.73 | SB | Tracy Dimaculanga | 9th | Finals | Day 2 Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:27.56 | SB | Relay Team | 11th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
12:39.98 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Sandeep Dhillon | 3rd | Finals | Day 2 Results |
Long Jump | |||||
3-8.75 | SB | Anne Bae | 26th | Finals | Day 2 Results |
Pole Vault | |||||
7-0 | SB | Keiko Okuda | 3rd | Finals | Day 2 Results |
5-6 | SB | Michelle Chan | 8th | Finals | Day 2 Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
300 Meter Dash | |||||
44.25 | SB | Alex Back | 10th | Prelims H7 | Boys Complete |
44.50 | SB | Jason King | 12th | Prelims H9 | Boys Complete |
51.61 | SB | Muhammad Shoaib | 123rd | Prelims H11 | Boys Complete |
600 Meter Run | |||||
1:34.30 | SB | Eilin Perez | 7th | Finals | Boys Complete |
1:35.47 | SB | Kevin Mook | 10th | Finals | Boys Complete |
1:49.67 | SB | David Genfan | 49th | Finals | Boys Complete |
1:52.46 | SB | Immanuel Kim | 57th | Finals | Boys Complete |
1:56.40 | SB | Steven Seegobin | 12th | Finals | Boys Complete |
1:56.96 | SB | Lyle Weston | 13th | Finals | Boys Complete |
2:04.91 | SB | Tyler Najac | 23rd | Finals | Boys Complete |
1000 Meter Run | |||||
2:59.37 | SB | Justin Lee | 7th | Finals | Boys Complete |
1600 Meter Run | |||||
6:03.04 | SB | Muhammad Shoaib | 27th | Finals | Boys Complete |
6:35.74 | SB | Tyler Najac | 8th | Finals | Boys Complete |
55 Meter Hurdles | |||||
9.21 | SB | Ezra Ok | 4th | Prelims H2 | Boys Complete |
9.23 | SB | Ezra Ok | 4th | Finals | Boys Complete |
9.44 | SB | Andrew Mayer | 5th | Finals | Boys Complete |
9.61 | SB | Andrew Mayer | 5th | Prelims H3 | Boys Complete |
11.04 | SB | John Pak | 16th | Prelims H1 | Boys Complete |
11.05 | SB | Brian Yee | 17th | Prelims H3 | Boys Complete |
4x400 Meter Relay | |||||
4:11.38 | SB | Relay Team | 19th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:04.91 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
5-8 | SB | David Vaughan | 2nd | Finals | Boys Complete |
5-2 | SB | Andrew Mayer | 4th | Finals | Boys Complete |
Long Jump | |||||
16-2 | SB | Daniel Baamonde | 9th | Finals | Boys Complete |
14-8.5 | SB | Victor Ban | 18th | Finals | Boys Complete |
Triple Jump | |||||
36-3.25 | SB | Daniel Baamonde | 5th | Finals | Boys Complete |
Pole Vault | |||||
7-6 | SB | TAWECHOTE WONGBUPHANIMITR | 4th | Finals | Boys Complete |
Shot Put | |||||
36-10.25 | SB | Carlos Benitez | 4th | Finals | Boys Complete |
16-9.75 | SB | Subeg Singh | 8th | Finals | Boys Complete |