Hytek

    
Boys 5k Run CC
================================================================================
           Name               Year    School                       Finals
================================================================================  
    1    1 Alex Leuchanka      SR  1  Shenendehowa                 16:21.8  5:17 
    2      Max Straneva        JR  1  Chenango Valley              16:23.6  5:17 
    3    2 Otis Ubriaco        SO  1  Burnt Hills-Ballston Lake    16:28.1  5:19 
    4      Demetri Goutos      SR  2  Saratoga                     16:31.0  5:19 
    5    3 Alex Deir           JR  2  Honeoye Falls-Lima           16:36.3  5:21 
    6    4 Adam Doherty        SR  3  Arlington                    16:39.7  5:22 
    7      Drew Perilli        JR  3  Lockport                     16:42.9  5:23 
    8    5 Bobby Andrews       SR  4  Shoreham/Wading River        16:47.0  5:25 
    9    6 Colin Savage        JR  4  Liverpool                    16:47.9  5:25 
   10      Jason Santos        SR  5  Smithtown                    16:48.7  5:25 
   11    7 Kent Harlow         SR  6  Burnt Hills-Ballston Lake    16:49.3  5:25 
   12    8 Steve Houghmaster   JR  5  West Genesee                 16:49.9  5:26 
   13    9 Lyle O'Brien        SR  7  East Aurora                  16:50.2  5:26 
   14   10 Dan Harris          JR  6  Shenendehowa                 16:50.8  5:26 
   15   11 Nick Hughes         JR  7  North Rockland               16:53.1  5:27 
   16      Klaus Schmidt       SR  8  Red Hook                     16:54.5  5:27 
   17   12 Jason Skipper       SR  9  Pittsford Mendon             16:55.2  5:27 
   18   13 Kevin Sprague       SR 10  Queensbury                   16:55.5  5:27 
   19   14 Scott Anderson      SR 11  East Aurora                  16:56.1  5:28 
   20      Jeff Martinez       SR 12  Johnson City                 16:56.4  5:28 
   21   15 Adam VanVleck       JR  8  Pittsford Mendon             16:56.7  5:28 
   22   16 Brian Gallagher     SR 13  Queensbury                   16:56.8  5:28 
   23      Greg Redfield       SR 14  Penfield                     16:57.7  5:28 
   24      Michael Champagne   JR  9  Seton Plattsburgh            16:57.7  5:28 
   25      Andris Goncarovs    JR 10  Ithaca                       16:58.0  5:28 
   26      Tim Kavney          SO  2  Central Square               16:58.7  5:28 
   27      Nick Sadlocha       SR 15  East Syracuse-Minoa          16:58.7  5:28 
   28   17 Jared Leslie        SR 16  Arlington                    17:01.3  5:29 
   29   18 Steve Mangan        JR 11  Honeoye Falls-Lima           17:01.6  5:29 
   30   19 Mike Danaher        SR 17  Shenendehowa                 17:01.9  5:29 
   31      Frank Fezza         SR 18  Sachem North                 17:03.0  5:30 
   32   20 John Muller         SR 19  Arlington                    17:06.4  5:31 
   33   21 Scott Maughan       JR 12  Burnt Hills-Ballston Lake    17:07.4  5:31 
   34      Colin Seidl         SR 20  Sullivan West                17:09.5  5:32 
   35   22 Arquimedes DelaCruz SR 21  Wantagh                      17:11.9  5:33 
   36      Marco Bertolotti    JR 13  Port Washington              17:14.0  5:33 
   37      Shaun Thompson      SO  3  Baldwinsville                17:14.2  5:33 
   38   23 Jordan Hamm         SR 22  Canisius                     17:14.6  5:33 
   39   24 Kyle Wightman       SR 23  Shoreham/Wading River        17:16.1  5:34 
   40   25 Mike Buchanan       JR 14  Windsor                      17:16.4  5:34 
   41   26 Daniel Hyman Cohen  JR 15  Stuyvesant                   17:17.1  5:34 
   42   27 Joseph Brancale     SR 24  McKee-SI Tech                17:17.5  5:34 
   43   28 Michael Kiley       SR 25  Chaminade                    17:18.4  5:35 
   44      Michael Hickey      SR 26  Pearl River                  17:21.2  5:36 
   45   29 Brian Trainor       SR 27  Shenendehowa                 17:22.7  5:36 
   46      Robbie Argentine    SR 28  Canastota                    17:24.7  5:37 
   47   30 Jason Stapleton     JR 16  Curtis                       17:25.0  5:37 
   48      Kameron George      SR 29  Transit Tech                 17:25.0  5:37 
   49   31 Alex Wilke          JR 17  Liverpool                    17:25.4  5:37 
   50   32 Ethan Wickus        SR 30  Honeoye Falls-Lima           17:25.5  5:37 
   51   33 Vinnie DiSalvo      JR 18  Washingtonville              17:27.1  5:38 
   52      Alex Brimstein      SR 31  Webster Thomas               17:28.0  5:38 
   53      Jamaal Holder       SR 32  Erasmus Hall                 17:28.8  5:38 
   54   34 Jamie Glover        SR 33  Shenendehowa                 17:29.5  5:38 
   55   35 Jordan Roose        SR 34  Brockport                    17:29.6  5:38 
   56   36 Chris Pohlot        SO  4  Shoreham/Wading River        17:30.0  5:38 
   57      Vasili Papastrat    SR 35  Binghamton                   17:30.7  5:39 
   58   37 Chris Taylor        SR 36  Queensbury                   17:31.4  5:39 
   59   38 Sean Pezzulo        JR 19  Burnt Hills-Ballston Lake    17:36.3  5:40 
   60   39 Paul Gilhuley       SR 37  Bishop Ford                  17:37.8  5:41 
   61   40 Andrew Coelho       SR 38  Wantagh                      17:39.3  5:41 
   62   41 William Slattery    SO  5  Chaminade                    17:40.0  5:42 
   63   42 Tom Hopkins         SR 39  West Genesee                 17:40.4  5:42 
   64   43 Chris Carrington    SR 40  North Rockland               17:42.1  5:42 
   65      Matt Pierce         JR 20  Canton                       17:43.5  5:43 
   66      Michael Nicoletti   SR 41  Kellenberg Memorial          17:43.8  5:43 
   67   44 James Hunt          JR 21  Shoreham/Wading River        17:45.4  5:43 
   68   45 Scott Rizzo         JR 22  McKee-SI Tech                17:45.6  5:43 
   69   46 Barry Fitzgerald    SR 42  Canisius                     17:46.7  5:44 
   70   47 Nick Filippazzo     JR 23  Wantagh                      17:46.8  5:44 
   71      Jonathan Aziz       SR 43  Notre Dame-Bishop Gibbons    17:47.3  5:44 
   72      Savantuay Boyette   JR 24  Jamestown                    17:48.5  5:44 
   73   48 James Gladysz       SR 44  Shoreham/Wading River        17:48.7  5:44 
   74      Christopher Welch   SR 45  Erasmus Hall                 17:49.0  5:45 
   75   49 Kenneth Walshak     JR 25  St. Anthony's                17:49.3  5:45 
   76      Brandan Abasolo     SR 46  Long Beach                   17:49.8  5:45 
   77      Sam Kohn            SR 47  Scarsdale                    17:50.1  5:45 
   78      Nicholas Barletta   JR 26  Grimes-Ludden                17:50.7  5:45 
   79   50 James Naglieri      SO  6  North Rockland               17:51.7  5:45 
   80   51 Charlie Lagos       JR 27  North Rockland               17:51.8  5:45 
   81   52 Mike Pereira        SR 48  Suffern                      17:52.0  5:46 
   82   53 Martin Hehir        SO  7  Washingtonville              17:54.4  5:46 
   83   54 Aidan Galasso       SR 49  Suffern                      17:55.2  5:47 
   84      Mike Yang           SR 50  Oceanside                    17:56.0  5:47 
   85      Cyril Dunham        SR 51  Spencerport                  17:56.6  5:47 
   86      David Richards      JR 28  Cobleskill-Richmondville     17:56.9  5:47 
   87   55 Ed Moloney          JR 29  Washingtonville              17:58.2  5:48 
   88   56 Joseph Migliore     SR 52  Chaminade                    17:58.9  5:48 
   89   57 Chris Baldwin       SR 53  Honeoye Falls-Lima           17:59.2  5:48 
   90      Andrew Valenski     SO  8  Massapequa                   18:00.6  5:48 
   91      Michael Cook        JR 30  Kellenberg Memorial          18:01.3  5:49 
   92      Brian Dinan         JR 31  Geneva                       18:01.9  5:49 
   93   58 Todd Sather         SR 54  St. Anthony's                18:01.9  5:49 
   94   59 Michael Caputo      SR 55  McKee-SI Tech                18:02.2  5:49 
   95   60 Jon Williams        SR 56  Queensbury                   18:03.1  5:49 
   96   61 Kevin McKenna       JR 32  Suffern                      18:03.7  5:49 
   97   62 Drew Zeccola        SO  9  Pittsford Mendon             18:04.5  5:50 
   98   63 Andrew Hayes        JR 33  Chaminade                    18:04.8  5:50 
   99   64 Johnny Mitchel      JR 34  Suffern                      18:04.9  5:50 
  100   65 Josh Coon           SR 57  Brockport                    18:05.2  5:50 
  101   66 Cameron Gallivan    SR 58  Canisius                     18:05.8  5:50 
  102   67 Anthony Brais       JR 35  Liverpool                    18:06.0  5:50 
  103      Sean Halpin         SR 59  Iona Prep                    18:06.3  5:50 
  104   68 Nick Hull           JR 36  Liverpool                    18:06.4  5:50 
  105   69 Chris Wilbur        SR 60  Brockport                    18:06.8  5:50 
  106   70 Joseph Gilhuley     SR 61  Bishop Ford                  18:07.0  5:50 
  107   71 Thomas Clark        SR 62  Wantagh                      18:07.2  5:50 
  108      Christopher Guerrer SR 63  Townsend Harris              18:07.7  5:51 
  109   72 David Bates         JR 37  Windsor                      18:08.0  5:51 
  110   73 Kevin O'Connor      SO 10  East Aurora                  18:08.8  5:51 
  111   74 Joseph Carlin       JR 38  McKee-SI Tech                18:09.6  5:51 
  112   75 Kevin Hoose         SO 11  Honeoye Falls-Lima           18:09.7  5:51 
  113   76 Jonathan Etienne    SR 64  Curtis                       18:10.5  5:51 
  114   77 Terrence Galasso    SR 65  Suffern                      18:10.6  5:52 
  115   78 Brent Pavlick       SR 66  Shenendehowa                 18:10.6  5:52 
  116   79 Frankelly Fernandez SR 67  Bishop Ford                  18:10.9  5:52 
  117   80 Alec Wise           SR 68  Arlington                    18:11.2  5:52 
  118      Raul Avalos         JR 39  Susan Wagner                 18:12.1  5:52 
  119      Carlos Roa          JR 40  St. Francis Prep             18:12.3  5:52 
  120   81 Hashem Zikry        SR 69  Collegiate                   18:13.2  5:52 
  121   82 Joel Kandt          SO 12  Brockport                    18:14.0  5:53 
  122   83 Anthony Romeo       SR 70  Burnt Hills-Ballston Lake    18:14.5  5:53 
  123   84 Jon Flint           JR 41  Queensbury                   18:16.6  5:53 
  124   85 Alex Weberg         SO 13  East Aurora                  18:16.9  5:54 
  125   86 Jordan Hill         SR 71  Brockport                    18:17.8  5:54 
  126   87 Chris Shartrand     SO 14  Shenendehowa                 18:18.1  5:54 
  127   88 Billy Gabriel       SO 15  West Genesee                 18:18.4  5:54 
  128   89 Tom Neu             JR 42  East Aurora                  18:19.2  5:54 
  129   90 Pat Carroll         SR 72  Queensbury                   18:19.2  5:54 
  130      Christian Altamura  SR 73  MacArthur                    18:21.4  5:55 
  131   91 Will Frielinghaus   SO 16  Queensbury                   18:22.1  5:55 
  132      Hao Zhou            JR 43  Bronx Science                18:23.3  5:56 
  133   92 Bernard Moore       SR 74  Chaminade                    18:25.6  5:56 
  134      Brendan Courneena   JR 44  Beekmantown                  18:25.9  5:56 
  135   93 Corey Mix           SR 75  Windsor                      18:26.3  5:57 
  136      Manu Kumar          JR 45  Yorktown                     18:27.9  5:57 
  137   94 Tucker Likly        SR 76  Pittsford Mendon             18:28.4  5:57 
  138   95 Patrick Murphy      JR 46  St. Anthony's                18:28.8  5:57 
  139      David Johnson       SR 77  Francis Lewis                18:31.0  5:58 
  140   96 Chris Schaller      SR 78  Regis                        18:32.7  5:59 
  141   97 Sam Reedy           SR 79  West Genesee                 18:33.1  5:59 
  142      Ray Coyle           SR 80  Martin Luther                18:33.2  5:59 
  143   98 Patrick DeTraglia   SR 81  Pittsford Mendon             18:34.0  5:59 
  144   99 Michael Coogan      JR 47  Brooklyn Tech                18:34.7  5:59 
  145  100 Kevin Brophy        JR 48  North Rockland               18:35.4  6:00 
  146  101 Chris Clemons       JR 49  Liverpool                    18:35.9  6:00 
  147  102 Thomas Rupp         SR 82  Windsor                      18:36.5  6:00 
  148  103 Tommy Ramsdell      SO 17  Honeoye Falls-Lima           18:36.9  6:00 
  149  104 Matthew O'Keefe     SR 83  Holy Trinity                 18:38.5  6:01 
  150  105 Ryan McMahon        SO 18  Windsor                      18:39.1  6:01 
  151      Kyle Shepard        SR 84  Iona Prep                    18:39.7  6:01 
  152  106 Jesse Jones         SO 19  Brockport                    18:40.7  6:01 
  153      Daniel Zaccariello  JR 50  St. Joseph By The Sea        18:41.1  6:01 
  154  107 Matt Rusilas        SR 85  Burnt Hills-Ballston Lake    18:41.3  6:01 
  155  108 Johnathan Pinerio   SO 20  Bishop Ford                  18:41.7  6:02 
  156  109 Nick Morais         JR 51  Washingtonville              18:41.8  6:02 
  157  110 Brian Svoboda       SO 21  Windsor                      18:42.0  6:02 
  158      William Posch       SR 86  Kellenberg Memorial          18:42.5  6:02 
  159      Hugh Prince         JR 52  Thomas Jefferson             18:43.4  6:02 
  160  111 Billy Hallock       JR 53  Pittsford Mendon             18:43.6  6:02 
  161  112 Brandon Keany       JR 54  St. Anthony's                18:44.6  6:02 
  162  113 Jonathan Orea       SR 87  Curtis                       18:44.8  6:03 
  163  114 Brandon Rudd        SO 22  Liverpool                    18:45.5  6:03 
  164      Matthew Simeone     SR 88  St. Joseph By The Sea        18:47.1  6:03 
  165      Ben Noble           SR 89  Horace Mann                  18:47.2  6:03 
  166  115 Nico Grecco         SR 90  Honeoye Falls-Lima           18:47.2  6:03 
  167  116 Daniel Wendel       JR 55  Pittsford Mendon             18:47.3  6:03 
  168  117 Brendan Collins     SO 23  North Rockland               18:47.9  6:04 
  169      Chuck Mule          JR 56  St. Joe's - Buffalo          18:48.2  6:04 
  170  118 Jack McNeilly       SR 91  Washingtonville              18:48.5  6:04 
  171  119 Alex Hilser         JR 57  Arlington                    18:50.8  6:04 
  172  120 Alexander Palmer    SR 92  Stuyvesant                   18:52.0  6:05 
  173  121 Ernie Lustenring    SR 93  Holy Trinity                 18:52.8  6:05 
  174      Scott Burger        SR 94  Walt Whitman                 18:53.7  6:05 
  175  122 Peter Hosinski      SR 95  Regis                        18:54.9  6:06 
  176  123 Elias Dawli         JR 58  Canisius                     18:56.2  6:06 
  177  124 Martin Leff         FR  1  West Genesee                 18:57.5  6:07 
  178  125 Brent Drapeau       SR 96  Burnt Hills-Ballston Lake    18:57.9  6:07 
  179  126 Brad Whitney        SR 97  East Aurora                  18:59.3  6:07 
  180      David Goldfarb      SR 98  Midwood                      18:59.6  6:07 
  181  127 Eleazar Jacobs      SR 99  Stuyvesant                   19:00.4  6:08 
  182  128 Kevin Sanders       SO 24  Shoreham/Wading River        19:01.0  6:08 
  183  129 Thomas Giardina     SO 25  Collegiate                   19:01.2  6:08 
  184  130 Eric Gerhardt       SR100  Arlington                    19:02.4  6:08 
  185      Brian Hannigan      SR101  St. John The Baptist         19:02.7  6:08 
  186  131 Chris Lewis         SR102  Wantagh                      19:03.6  6:09 
  187  132 John Scheff         SR103  Holy Trinity                 19:03.8  6:09 
  188  133 Justin Suarez       SR104  Bishop Ford                  19:04.3  6:09 
  189  134 Mychal Ostuni       JR 59  Liverpool                    19:04.6  6:09 
  190  135 Dave Johnson        SR105  Brockport                    19:05.3  6:09 
  191  136 Manjinder Singhg    FR  2  Arlington                    19:05.4  6:09 
  192  137 Nicholas Parenty    SR106  Holy Trinity                 19:05.5  6:09 
  193  138 Tozar Roberts       JR 60  Curtis                       19:05.8  6:09 
  194  139 Rich Barbera        SR107  Suffern                      19:06.5  6:10 
  195  140 Thomas Flynn        SO 26  St. Anthony's                19:07.1  6:10 
  196      Allan Joseph        SR108  DeWitt Clinton               19:07.7  6:10 
  197  141 Colin Bogdan        JR 61  Canisius                     19:09.7  6:11 
  198  142 Mikhail Kachalov    SR109  McKee-SI Tech                19:09.9  6:11 
  199      Max Gazzaro         SR110  St. Francis Prep             19:10.5  6:11 
  200  143 James Cassidy       SR111  McKee-SI Tech                19:11.5  6:11 
  201  144 Liam Trotzuk        FR  3  Collegiate                   19:12.7  6:12 
  202      Stefan Rose         SR112  Erasmus Hall                 19:14.1  6:12 
  203  145 Andrew James        JR 62  Chaminade                    19:14.8  6:12 
  204      Robert Dziedzic     JR 63  Cardinal Spellman            19:15.0  6:12 
  205  146 Daniel McKenna      JR 64  Regis                        19:17.9  6:13 
  206      Kyle Pilecki        JR 65  West Seneca East             19:18.2  6:13 
  207  147 Russell Brown       JR 66  Holy Trinity                 19:18.9  6:14 
  208  148 Miguel Orea         JR 67  Curtis                       19:20.7  6:14 
  209  149 David Kenney        SR113  St. Anthony's                19:21.1  6:14 
  210  150 James Bowen         JR 68  Curtis                       19:23.7  6:15 
  211  151 Chonn Cadiz         JR 69  Brooklyn Tech                19:24.7  6:15 
  212  152 Alexander Ward      SR114  Chaminade                    19:25.0  6:15 
  213  153 Jim O'Connor        SO 27  North Rockland               19:27.1  6:16 
  214      Andrew Boryga       SR115  Mount St. Michael            19:28.1  6:16 
  215  154 Christopher McSorle JR 70  McKee-SI Tech                19:28.3  6:17 
  216  155 Andrew Gritzmacher  SO 28  Canisius                     19:30.7  6:17 
  217  156 Ethan Koreff        JR 71  Wantagh                      19:31.4  6:18 
  218      Samuel Rojas        SR116  Francis Lewis                19:33.1  6:18 
  219  157 Brian Namnum        SR117  Suffern                      19:38.0  6:20 
  220      Steve Finch         SR118  Martin Luther                19:39.3  6:20 
  221      Ben Kuch            JR 72  St. Joe's - Buffalo          19:41.1  6:21 
  222  158 Zeehan Wazed        SR119  Stuyvesant                   19:41.7  6:21 
  223  159 Myles Phillips      JR 73  Regis                        19:42.3  6:21 
  224  160 Ryan Phillips       FR  4  Regis                        19:44.3  6:22 
  225  161 Cary Abma           SR120  Stuyvesant                   19:47.1  6:23 
  226  162 Michael Gale        JR 74  Curtis                       19:48.1  6:23 
  227  163 Tony Griswold       SO 29  Windsor                      19:51.8  6:24 
  228  164 Steve Flatley       SO 30  Washingtonville              19:54.4  6:25 
  229  165 Matt Gonnella       SO 31  West Genesee                 19:55.6  6:25 
  230      Sean Redfield       JR 75  St. Francis                  19:57.9  6:26 
  231  166 Robert Cherkis      SR121  St. Anthony's                20:03.1  6:28 
  232  167 Daniel Ryu          FR  5  Collegiate                   20:07.9  6:29 
  233  168 Jack Wynes          SR122  East Aurora                  20:08.3  6:29 
  234  169 Selwyn Davis, Jr.   JR 76  Brooklyn Tech                20:10.4  6:30 
  235  170 Hugh Parker         SR123  Collegiate                   20:13.3  6:31 
  236  171 Austin Mituniewicz  SO 32  Holy Trinity                 20:15.3  6:32 
  237  172 Bret Habura         FR  6  Washingtonville              20:16.9  6:32 
  238  173 Jake Moy            SR124  Canisius                     20:22.5  6:34 
  239  174 Luke Milano         SR125  Wantagh                      20:29.8  6:36 
  240  175 Barry Chong         SR126  Brooklyn Tech                20:29.9  6:36 
  241  176 James Chen          SO 33  Stuyvesant                   20:32.5  6:37 
  242  177 Daniel Lauber       SR127  Regis                        20:36.8  6:39 
  243  178 Bassel Zikry        SO 34  Collegiate                   20:43.3  6:41 
  244  179 Sean Currao         SO 35  Holy Trinity                 20:53.0  6:44 
  245  180 William Barnes      SO 36  Stuyvesant                   21:01.8  6:47 
  246  181 Harry Haveles       SR128  Collegiate                   21:01.9  6:47 
  247  182 Brandon Seabrook    SO 37  Brooklyn Tech                21:02.4  6:47 
  248  183 Omar Griffin        JR 77  Brooklyn Tech                21:02.9  6:47 
  249  184 Kerry Lin           JR 78  Brooklyn Tech                21:06.1  6:48 
  250  185 Mario Lavelanet     JR 79  Regis                        21:27.8  6:55 
  251  186 Evans Anselmo       FR  7  Bishop Ford                  26:29.5  8:32 
  


Girls 5k Run CC
================================================================================
           Name               Year    School                       Finals
================================================================================ 
    1      Emily Lipari        JR  1  Roslyn                       18:15.4  5:53 
    2    1 Aisling Cuffe       SO  1  Cornwall                     18:20.5  5:55 
    3    2 Danielle Winslow    SO  2  Queensbury                   18:27.1  5:57 
    4    3 Sam Roecker         SR  1  Burnt Hills-Ballston Lake    18:40.1  6:01 
    5      Lauren Mullins      FR  1  Johnson City                 18:44.6  6:02 
    6      Shelby Greany       SR  2  Suffern                      19:01.6  6:08 
    7    4 Mooly Pezzulo       SO  3  Burnt Hills-Ballston Lake    19:05.4  6:09 
    8    5 Samantha Nadel      FR  2  North Shore                  19:09.7  6:11 
    9      Amanda Moreland     JR  2  Bloomfield                   19:15.7  6:12 
   10    6 Lizzie Predmore     FR  3  Shenendehowa                 19:17.7  6:13 
   11      Erin Cawley         SR  3  Newark Valley                19:18.4  6:13 
   12      Erica Cirino        JR  3  Cold Spring Harbor           19:22.3  6:15 
   13    7 Meaghan Ventarola   FR  4  Monroe-Woodbury              19:24.8  6:15 
   14    8 Kirsten Weberg      SR  4  East Aurora                  19:25.9  6:16 
   15    9 Keelin Hollowood     8  1  Saratoga                     19:27.5  6:16 
   16   10 Brianna Welch       JR  4  North Shore                  19:30.2  6:17 
   17   11 Meghan McCormick    FR  5  Canandaigua                  19:30.3  6:17 
   18   12 Syndey King         SO  4  Saratoga                     19:33.5  6:18 
   19   13 Amanda Borroughs    SO  5  Saratoga                     19:34.2  6:18 
   20      Elizabeth Schinski  JR  5  Geneseo                      19:34.5  6:19 
   21   14 Morgan Mueller      JR  6  Queensbury                   19:39.9  6:20 
   22   15 Meaghan Gregory     SR  5  Burnt Hills-Ballston Lake    19:41.6  6:21 
   23   16 Danika Simonson     JR  7  Shenendehowa                 19:43.0  6:21 
   24   17 Alyssa Drapeau      FR  6  Burnt Hills-Ballston Lake    19:43.5  6:21 
   25      Jessica Tobin       JR  8  Clarkstown South             19:43.9  6:22 
   26      Caroline O'Hea      FR  7  Ward Melville                19:48.8  6:23 
   27   18 Catherine Phillips  JR  9  East Aurora                  19:50.2  6:24 
   28   19 Rachel Sorna        JR 10  Arlington                    19:50.3  6:24 
   29   20 Carly Wynn          SO  6  Queensbury                   19:50.6  6:24 
   30   21 Cady Kuzmich        SO  7  Greenwich                    19:51.4  6:24 
   31      Mary Carroll        FR  8  Ithaca                       19:52.6  6:24 
   32   22 Roanne Henningson   JR 11  Greenwich                    19:52.8  6:24 
   33   23 Cassie Goutos       JR 12  Saratoga                     19:52.9  6:24 
   34      Erin Kling          SR  6  Jamestown                    19:53.5  6:25 
   35   24 Brianna Service     SR  7  Arlington                    19:54.5  6:25 
   36      Emily Singer        JR 13  Harrison                     19:55.8  6:25 
   37   25 Brianne Bellon      JR 14  Saratoga                     19:57.4  6:26 
   38   26 Anne Carey          SO  8  St. John The Baptist         19:58.4  6:26 
   39      Megan Jacoby        SR  8  Maine-Endwell                19:59.0  6:26 
   40   27 Brittany Winslow    SO  9  Queensbury                   19:59.1  6:26 
   41   28 Kim Moran           SR  9  Bay Shore                    19:59.2  6:26 
   42   29 Kellie Mack          8  2  Canandaigua                  20:03.2  6:28 
   43   30 Riley Wilk          SO 10  Burnt Hills-Ballston Lake    20:04.2  6:28 
   44      Jaime Wallace       JR 15  Alden                        20:05.5  6:29 
   45      Morgan Atkins       SO 11  Pittsford-Mendon             20:05.6  6:29 
   46      Genna Hartung       SR 10  Seton Plattsburgh            20:07.1  6:29 
   47   31 Sarah Zieve          8  3  Northport                    20:07.2  6:29 
   48   32 Nicole Irving       JR 16  Shenendehowa                 20:08.8  6:30 
   49   33 Megan Conway        SO 12  Saratoga                     20:10.1  6:30 
   50      Janie Turek         SO 13  Mt. Sinai                    20:10.3  6:30 
   51      Brianna Deming      JR 17  Webster Thomas               20:12.1  6:31 
   52   34 Madison Carr         8  4  Saratoga                     20:14.1  6:31 
   53   35 Katie Messina       SR 11  Queensbury                   20:14.6  6:31 
   54   36 Cara Janeczko       JR 18  Shenendehowa                 20:15.1  6:32 
   55      Taylor Wendler      JR 19  Cicero-North Syracuse        20:16.5  6:32 
   56   37 Kiersten Anderson   JR 20  Burnt Hills-Ballston Lake    20:17.2  6:32 
   57      Sydney Williams     SO 14  Susquehanna Valley           20:18.8  6:33 
   58      Shaylyn Tuite       SO 15  Pittsford-Mendon             20:19.2  6:33 
   59   38 Chelsea Kushner     SO 16  Pearl River                  20:19.4  6:33 
   60   39 Erin Crawford       SR 12  East Aurora                  20:20.4  6:33 
   61   40 Megan Hulton        SO 17  East Aurora                  20:20.5  6:33 
   62   41 Kimberly MacKay     SO 18  Kellenberg Memorial          20:21.6  6:34 
   63   42 Kerry Guerin        SO 19  Pearl River                  20:22.8  6:34 
   64      Chelsea Trant       JR 21  Niskayuna                    20:23.5  6:34 
   65      Annabel Clarke      JR 22  Rhinebeck                    20:23.7  6:34 
   66   43 Brianna Nerud       FR  9  North Shore                  20:23.9  6:34 
   67   44 Alex Burtnick       SO 20  Shenendehowa                 20:24.1  6:34 
   68   45 Jordan Westcott     JR 23  Shenendehowa                 20:24.4  6:35 
   69      Danae Polsin        SR 13  Baldwinsville                20:26.5  6:35 
   70      Marie Ferro         SR 14  Maine-Endwell                20:27.6  6:36 
   71   46 Kelli VanHourten    FR 10  Pearl River                  20:27.8  6:36 
   72      Anna Clark          FR 11  Rhinebeck                    20:28.9  6:36 
   73      Lauren Hehir        FR 12  Washingtonville              20:29.7  6:36 
   74   47 Amanda Fasano       FR 13  Cornwall                     20:30.0  6:36 
   75      Samantha Watson     SO 21  Schuylerville                20:31.9  6:37 
   76      Samantha Rae Beim   SR 15  Mepham                       20:33.0  6:37 
   77      Aimee Beaudette     SO 22  Canton                       20:34.4  6:38 
   78   48 Victoria Sanford    JR 24  Arlington                    20:35.4  6:38 
   79      Elizabeth Trelstad  FR 14  White Plains                 20:36.1  6:38 
   80   49 Kathryn Glynn       SO 23  Bay Shore                    20:36.4  6:38 
   81      Victoria Lowe       FR 15  Smithtown                    20:36.4  6:38 
   82      Katie Niblock       JR 25  Sweet Home                   20:38.1  6:39 
   83   50 Jeannie Sauter      SR 16  Canandaigua                  20:38.7  6:39 
   84      Rachel Ngu          SO 24  Syosset                      20:40.5  6:40 
   85   51 Lianne Farber       JR 26  Northport                    20:41.0  6:40 
   86   52 Brittney Lane       JR 27  Greenwich                    20:41.9  6:40 
   87   53 Megan O'Donovan     JR 28  Bay Shore                    20:44.5  6:41 
   88   54 Veronica Leddy      FR 16  St. Anthony's                20:48.5  6:42 
   89   55 Erica Guerin        SO 25  Pearl River                  20:51.2  6:43 
   90   56 Sabrina Brooks      SO 26  Monroe-Woodbury              20:54.9  6:44 
   91   57 Gina Stalica        FR 17  Shenendehowa                 20:55.0  6:44 
   92   58 Kelly Camardo       FR 18  Guilderland                  20:56.7  6:45 
   93   59 Elizabeth O'Donnell JR 29  Monroe-Woodbury              20:57.5  6:45 
   94   60 Tori Flannery       SR 17  Bronxville                   20:59.5  6:46 
   95   61 Victoria Pontecorvo SR 18  Tottenville                  21:01.1  6:46 
   96   62 Erin Mossop         SO 27  Guilderland                  21:02.1  6:47 
   97      Colleen Schmidt     SO 28  Holy Trinity                 21:02.1  6:47 
   98   63 Marta McLaughlin     7  1  East Aurora                  21:03.1  6:47 
   99   64 Caitlin Hudson      SR 19  Bronxville                   21:06.5  6:48 
  100   65 Stephanie Carrier    7  2  Burnt Hills-Ballston Lake    21:08.0  6:49 
  101   66 Meredith Rizzo       8  5  Bronxville                   21:08.8  6:49 
  102   67 Gabriella Vezza      8  6  North Shore                  21:09.8  6:49 
  103   68 Stephanie Barnes    SR 20  Bay Shore                    21:10.8  6:50 
  104   69 Bridget Daley       SR 21  Guilderland                  21:11.0  6:50 
  105   70 Ashley Beyer        SR 22  East Aurora                  21:13.0  6:50 
  106   71 Krystal Foster      JR 30  St. John The Baptist         21:16.3  6:51 
  107      Maggie Lapinski     SR 23  Canton                       21:17.7  6:52 
  108   72 Betsy Edinger       SO 29  Greenwich                    21:18.5  6:52 
  109   73 Charisma Clerk      JR 31  Curtis                       21:20.4  6:53 
  110      Megan Young          8  7  Nanuet                       21:23.0  6:53 
  111   74 Maria Kohlbrenner   FR 19  Pearl River                  21:23.3  6:54 
  112   75 Olicia Williams     FR 20  St. Anthony's                21:24.0  6:54 
  113   76 Sarah Mars          SO 30  East Aurora                  21:24.2  6:54 
  114   77 Elizabeth Fierro    SO 31  Northport                    21:25.2  6:54 
  115   78 Andrea Tocci        SR 24  Poly Prep                    21:26.9  6:55 
  116   79 Taylor Fredrickson  SR 25  Tottenville                  21:27.5  6:55 
  117      Kate Rosettie       SR 26  Corning                      21:27.5  6:55 
  118   80 Chelsea Hanson      SR 27  Arlington                    21:28.1  6:55 
  119   81 Kate McCormick      FR 21  Canandaigua                  21:29.8  6:56 
  120   82 Dana Mannarino      JR 32  St. John Villa               21:30.1  6:56 
  121   83 Nicole Hoss         SO 32  Monroe-Woodbury              21:30.7  6:56 
  122   84 Amelia Phillips      8  8  Bronxville                   21:31.5  6:56 
  123   85 Elizabeth Caldwell   8  9  North Shore                  21:31.7  6:56 
  124   86 Lynley Joynt        SR 28  Guilderland                  21:33.2  6:57 
  125   87 Lindsay Arcuri       8 10  Bay Shore                    21:33.3  6:57 
  126   88 Allison Ryley       JR 33  Arlington                    21:34.7  6:57 
  127   89 Christina LoCurto   SO 33  Cornwall                     21:35.4  6:57 
  128   90 Tara Clinton        SR 29  Pearl River                  21:38.5  6:58 
  129   91 Michelle Fish        8 11  Guilderland                  21:38.6  6:58 
  130   92 Juliann Lajoie      SR 30  Queensbury                   21:40.5  6:59 
  131   93 Mariah Claudio      FR 22  St. John Villa               21:41.6  6:59 
  132   94 Sloane Russ         FR 23  St. Anthony's                21:42.9  7:00 
  133   95 Alyssa Dorney       SO 34  St. John The Baptist         21:43.4  7:00 
  134   96 Kelly Dennis        SR 31  St. John Villa               21:45.7  7:01 
  135      Elizabeth Wilbur    SR 32  Packer Collegiate            21:46.5  7:01 
  136   97 Laila Mahran        JR 34  HS of Health Professions     21:46.5  7:01 
  137   98 Victoria Stepanova  SO 35  Laguardia                    21:47.1  7:01 
  138      Ann Powers          SO 36  Trevor Day School            21:47.3  7:01 
  139   99 Samantha Lauro      JR 35  St. John Villa               21:47.9  7:01 
  140  100 Erin O'Reilly       SR 33  St. John The Baptist         21:49.1  7:02 
  141  101 Jolie Navatka       FR 24  Queensbury                   21:49.7  7:02 
  142  102 Christine Connelly  SO 37  St. John Villa               21:50.8  7:02 
  143  103 Hayley Miller        8 12  Canandaigua                  21:51.3  7:03 
  144      Monique Arvisais    JR 36  Plattsburgh                  21:52.2  7:03 
  145  104 Julia McMahon       JR 37  Poly Prep                    21:52.9  7:03 
  146  105 Madeline Montague   FR 25  Greenwich                    21:53.3  7:03 
  147      Malekah Holland     JR 38  Bishop Ford                  21:53.7  7:03 
  148  106 Terese Thompson     SO 38  HS of Health Professions     21:53.7  7:03 
  149  107 Catherine Westby    JR 39  St. John The Baptist         21:53.8  7:03 
  150  108 Alexis Bivona       JR 40  St. John Villa               21:54.0  7:03 
  151      Kadian Dunkley      SR 34  Clara Barton                 21:54.1  7:03 
  152  109 Carolyn Nasr        SR 35  Arlington                    21:55.0  7:04 
  153      Christina Melian    FR 26  Susan Wagner                 21:56.7  7:04 
  154  110 Taylor Fleming      SR 36  Northport                    21:58.5  7:05 
  155  111 Kelly Abbate        JR 41  Northport                    21:59.6  7:05 
  156  112 Victoria Ciotti     FR 27  St. Anthony's                21:59.9  7:05 
  157  113 Christina Clark     SO 39  Monroe-Woodbury              22:03.0  7:06 
  158  114 Henrietta Miers     JR 42  Bronxville                   22:04.6  7:07 
  159  115 Kerri Butler        FR 28  Notre Dame Academy           22:08.0  7:08 
  160  116 Claudia Amanuel     SO 40  Monroe-Woodbury              22:08.6  7:08 
  161      Ashley Murphy       SO 41  Sacred Heart Academy         22:09.9  7:09 
  162  117 Anna Pickett        FR 29  Guilderland                  22:11.3  7:09 
  163      Meghan Hayes        JR 43  Bishop Kearney               22:11.5  7:09 
  164  118 Kitty Mahoney       FR 30  Nardin Academy               22:12.1  7:09 
  165      Sarah Donahue       SR 37  Bishop Kearney               22:12.6  7:09 
  166  119 Maggie Tighe        JR 44  St. John The Baptist         22:13.4  7:10 
  167  120 Britney Henderson   SR 38  Greenwich                    22:16.9  7:11 
  168  121 Emily McVan         SR 39  Cornwall                     22:17.0  7:11 
  169  122 Lauren Lavoro       FR 31  St. Anthony's                22:17.0  7:11 
  170      Alexis Panisse      FR 32  Cardoza                      22:19.8  7:12 
  171  123 Caitlin Lardaro     FR 33  Pearl River                  22:21.7  7:12 
  172  124 Charlotte Manogue   JR 45  North Shore                  22:24.5  7:13 
  173  125 Olivia Civardi      SR 40  Bay Shore                    22:25.1  7:13 
  174  126 Carly Keiss         JR 46  Monroe-Woodbury              22:26.2  7:14 
  175  127 Allie DiMura        SR 41  Guilderland                  22:27.4  7:14 
  176  128 Melanie Watts       SO 42  Kellenberg Memorial          22:27.7  7:14 
  177  129 Molly Munschauer    SR 42  Nardin Academy               22:27.8  7:14 
  178  130 Jasmin Viera        SR 43  Curtis                       22:28.8  7:15 
  179  131 Marisa Dussel       SR 44  North Shore                  22:30.5  7:15 
  180      Jamie Abatemarco    SO 43  Townsend Harris              22:31.8  7:16 
  181      Jaclyn Masucci      SO 44  St. Joseph By The Sea        22:32.2  7:16 
  182      Ching Nga Au        SR 45  Brooklyn Tech                22:32.3  7:16 
  183  132 Katherine Currier   SO 45  Laguardia                    22:33.2  7:16 
  184  133 Elise Johnson       SR 46  Nardin Academy               22:34.2  7:16 
  185  134 Kaitlin Stordeur    SR 47  Kellenberg Memorial          22:36.5  7:17 
  186  135 Mikayla Bittner     SO 46  Cornwall                     22:38.5  7:18 
  187  136 Erin Brady          SR 48  St. Anthony's                22:40.8  7:18 
  188      Paige Peltan        SO 47  Nichols                      22:42.6  7:19 
  189      Gina Siclari        SR 49  St. Joseph By The Sea        22:43.2  7:19 
  190  137 Mallory Mecca       JR 47  Arlington                    22:44.3  7:20 
  191  138 Corrie Kavanaugh     8 13  Northport                    22:48.0  7:21 
  192  139 Louise Duffy        JR 48  Laguardia                    22:48.1  7:21 
  193  140 Laura Garbes        JR 49  Nardin Academy               22:51.8  7:22 
  194  141 Andre Maria Suarez  SR 50  HS of Health Professions     22:51.8  7:22 
  195      Veronica Alvarado   SO 48  Sacred Heart Academy         22:52.3  7:22 
  196      Gabby Leo           SO 49  Immaculata                   22:53.4  7:23 
  197  142 Liz Stanko          JR 50  Nardin Academy               22:53.7  7:23 
  198      Jodiann Burke       SR 51  Boys & Girls                 22:54.2  7:23 
  199  143 Miya Mahran         JR 51  HS of Health Professions     22:55.0  7:23 
  200      Mary Gallagher      SR 52  Bishop Kearney               22:55.9  7:23 
  201  144 Olivia Burton       SR 53  Bronxville                   22:56.8  7:24 
  202  145 Natalie Wallace     JR 52  Canandaigua                  23:00.9  7:25 
  203      Alaine Tate         JR 53  Bayside                      23:03.0  7:26 
  204      Dana Walsh          JR 54  Convent Of Sacred Heart      23:04.9  7:26 
  205      Kateri Walsh        SR 54  Mt. Mercy Academy            23:06.6  7:27 
  206  146 Katherin Henri      FR 34  Notre Dame Academy           23:12.1  7:29 
  207  147 Diana Castellanos   SR 55  HS of Health Professions     23:12.2  7:29 
  208      Julisa Baez         SO 50  DeWitt Clinton               23:13.3  7:29 
  209  148 Marissa Congdon     SO 51  Canandaigua                  23:14.2  7:29 
  210      Alexandra Dunbar    SR 56  Beacon-NYC                   23:15.9  7:30 
  211  149 Candace Haskell      8 14  Greenwich                    23:16.3  7:30 
  212      Shannon Lavelle     JR 55  Holy Trinity                 23:16.4  7:30 
  213  150 Mary Hutchinson     SO 52  Kellenberg Memorial          23:16.8  7:30 
  214  151 Catherine Schmidt   SO 53  Bay Shore                    23:23.7  7:32 
  215      Aliya Donn          FR 35  St. Francis Prep             23:24.9  7:33 
  216      Kathleen Woods      FR 36  Archbishop Molloy            23:25.5  7:33 
  217  152 Nicole O'Loughlin   SR 57  Kellenberg Memorial          23:25.7  7:33 
  218      Danielle Sorrentino SO 54  Port Richmond                23:25.9  7:33 
  219  153 Dayna Eikeseth      JR 56  Tottenville                  23:27.8  7:34 
  220  154 Pathwahand Silva    SO 55  Curtis                       23:31.2  7:35 
  221  155 Michelle Hernandez  SR 58  Laguardia                    23:31.8  7:35 
  222  156 Katie O'Connell     JR 57  Notre Dame Academy           23:39.6  7:37 
  223  157 Jazmin Mogavero     SR 59  Tottenville                  23:39.8  7:37 
  224  158 Ashley Bohnenberger SO 56  Notre Dame Academy           23:41.5  7:38 
  225  159 Sabrina Felice      FR 37  Laguardia                    23:41.8  7:38 
  226  160 Jessica Nosenchuk   FR 38  Laguardia                    23:41.9  7:38 
  227  161 Katherine Marrone   JR 58  Bronxville                   23:44.5  7:39 
  228  162 Anne Pyrak          SO 57  Nardin Academy               23:46.1  7:39 
  229  163 Dania Reyes         SR 60  HS of Health Professions     23:47.0  7:40 
  230  164 Dominique Claudio   FR 39  St. John Villa               23:47.1  7:40 
  231  165 Meaghan Dunigan     JR 59  Tottenville                  23:48.6  7:40 
  232  166 Marissa Romano      JR 60  Nardin Academy               23:58.0  7:43 
  233  167 Eva Holtermann      SO 58  Curtis                       24:07.0  7:46 
  234  168 Christina Machado   SR 61  St. Anthony's                24:10.2  7:47 
  235  169 Dominique Serpe     SR 62  Notre Dame Academy           24:10.9  7:47 
  236  170 Ashlin Conroy       FR 40  Kellenberg Memorial          24:12.7  7:48 
  237  171 Ashley Perez        FR 41  Kellenberg Memorial          24:12.8  7:48 
  238  172 Meghan Donovan      SO 59  Cornwall                     24:34.9  7:55 
  239  173 Jena Ko             SR 63  Laguardia                    24:47.7  7:59 
  240  174 Temitope Omoladun   JR 61  Tottenville                  25:12.9  8:07 
  241  175 Yasmin Euton        JR 62  Curtis                       25:28.1  8:12 
  242  176 Pariis Garcia       FR 42  Notre Dame Academy           25:31.1  8:13 
  243  177 Morgan Mathiesen    SO 60  Poly Prep                    25:39.1  8:16 
  244  178 Kerry Hamilton      SR 64  St. John The Baptist         25:47.1  8:18 
  245  179 Brigitte Sykes      SO 61  Curtis                       26:13.6  8:27 
  246  180 Ali Axon            FR 43  Poly Prep                    27:04.6  8:43 
  247  181 Dami Ho             SO 62  HS of Health Professions     27:28.0  8:51 
  248  182 Emily Basic         SO 63  Notre Dame Academy           28:23.9  9:09 
  249  183 Lily Giles          FR 44  Poly Prep                    30:51.3  9:56