Ballston Spa Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.68 | SB | Anna Politano | 12th | Prelims H2 | Complete Results |
14.24 | SB | Adrienne Parker | 20th | Prelims H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.35 | SB | Jackeline Cinella | 11th | Prelims H3 | Complete Results |
29.13 | SB | Anna Politano | 16th | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:05.59 | SB | Lindsey Jones | 10th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:40.03 | SB | Anni Nowhitney | 13th | Finals H1 | Complete Results |
2:46.37 | SB | Katie Valder | 19th | Finals H1 | Complete Results |
1500 Meter Run | |||||
5:45.87 | SB | Kristyn Galbraith | 14th | Finals H1 | Complete Results |
5:50.49 | SB | Katie Valder | 7th | Finals H1 | Complete Results |
3000 Meter Run | |||||
12:18.27 | SB | Kristyn Galbraith | 15th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
17.45 | SB | Liz Reinhardt | 5th | Finals H1 | Complete Results |
17.59 | Liz Reinhardt | 6th | Prelims H2 | Complete Results | |
18.80 | SB | Elizabeth Gilligan | 16th | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Hurdles | |||||
1:11.06 | SB | Julie Birbilis | 1st | Finals H2 | Complete Results |
1:16.90 | SB | Adrienne Parker | 6th | Finals H1 | Complete Results |
2000 Meter Steeplechase | |||||
7:59.92 | SB | Julie Birbilis | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
8:17.02 | SB | Lindsey Jones | 7th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
54.42 | SB | Relay Team | 5th | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:26.89 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Rachael Johnson | 8th | Finals H1 | Complete Results |
4-4 | SB | Anni Nowhitney | 14th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
13-1 | SB | Katie Niebuhr | 17th | Finals H1 | Complete Results |
12-10.5 | SB | Rachael Johnson | 19th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
28-5 | SB | Jackeline Cinella | 17th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
89-6 | SB | Amanda Deming | 7th | Finals H1 | Complete Results |
88-5 | SB | Jenna Curtiss | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
28-7 | SB | Ashley Berube | 12th | Finals H1 | Complete Results |
27-6 | SB | Amanda Deming | 16th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.97 | SB | Gio Sorrentino | 10th | Prelims H2 | Complete Results |
12.12 | SB | Robert Carr | 13th | Prelims H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
24.19 | SB | Robert Carr | 11th | Prelims H3 | Complete Results |
24.58 | SB | Gio Sorrentino | 13th | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
56.88 | SB | Eric Swahlan | 12th | Finals H2 | Complete Results |
57.13 | SB | William Balch | 13th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:23.61 | SB | Trent Dunbar | 14th | Finals H1 | Complete Results |
2:24.27 | SB | Mark Jensen | 15th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:08.65 | SB | ANDREW LAROSA | 14th | Finals H1 | Complete Results |
5:22.35 | SB | Nick O'neil | 18th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:23.73 | SB | ANDREW LAROSA | 11th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
17.13 | SB | Chad Hedgepeth | 9th | Prelims H3 | Complete Results |
19.85 | SB | Carl Beane | 17th | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Hurdles | |||||
1:06.41 | SB | Dan Cazasta | 6th | Finals H2 | Complete Results |
3000 Meter Steeplechase | |||||
11:54.51 | SB | Andy Young | 10th | Finals H1 | Complete Results |
13:08.27 | SB | Mark Jensen | 15th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
47.70 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:43.49 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:44.87 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
5-4 | SB | Carl Beane | 11th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
16-5 | SB | Carl Beane | 18th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
35-4.5 | SB | Eric Rosse | 16th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
124-8 | SB | Chad Hedgepeth | 5th | Finals H1 | Complete Results |
102-4 | SB | Waqas Pervaiz | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
37-3 | SB | Francis Salmon | 17th | Finals H1 | Complete Results |
35-9.5 | SB | Carl Beane | 21st | Finals H1 | Complete Results |