Hamburg Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
1500 Meter Race Walk | |||||
8:17.14 | SB | Alexis Borzelleri | 2nd | Finals H1 | Full |
9:20.56 | SB | Eliana Endress | 11th | Finals H1 | Full |
55 Meter Dash | |||||
7.50 | Deborah Borysewicz | 4th | Finals H1 | Full | |
7.76 | Claire Danyluk | 8th | Finals H1 | Full | |
300 Meter Dash | |||||
41.92 | Claire Danyluk | 3rd | Finals H1 | Full | |
46.13 | Charlotte Reczek | 16th | Finals H1 | Full | |
600 Meter Run | |||||
1:45.89 | SB | Maddy Beres | 10th | Finals H1 | Full |
2:00.49 | Lily Cooke | 41st | Finals H1 | Full | |
1000 Meter Run | |||||
3:38.07 | Courtney Schaeffer | 23rd | Finals H1 | Full | |
3:48.48 | Grace Tanski | 25th | Finals H1 | Full | |
1500 Meter Run | |||||
5:43.02 | Lauren McGee | 20th | Finals H1 | Full | |
6:14.75 | Serena Young | 38th | Finals H1 | Full | |
3000 Meter Run | |||||
11:50.46 | Brigid McGee | 11th | Finals H1 | Full | |
55 Meter Hurdles | |||||
10.37 | SB | Tess Eichner | 26th | Finals H1 | Full |
4x200 Meter Relay | |||||
1:57.93 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Full | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:12.59 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Full |
4x800 Meter Relay | |||||
11:33.96 | Relay Team | 12th | Finals H1 | Full | |
High Jump | |||||
4-6 | Mia Brogan | 13th | Finals H1 | Full | |
4-2 | Samantha Bunn | 19th | Finals H1 | Full | |
Long Jump | |||||
14-6 | Laura Bogner | 27th | Finals H1 | Full | |
14-0 | Ella Ingraham | 31st | Finals H1 | Full | |
Triple Jump | |||||
30-6.5 | Deborah Borysewicz | 19th | Finals H1 | Full | |
30-1.25 | Katie Nyhart | 21st | Finals H1 | Full | |
Pole Vault | |||||
8-0 | Tess Eichner | 3rd | Finals H1 | Full | |
7-6 | Justine Burke | 7th | Finals H1 | Full | |
Shot Put | |||||
27-2.5 | SB | Ashley Walawander | 18th | Finals H1 | Full |
Weight Throw | |||||
27-5.25 | SB | Ashley Walawander | 16th | Finals H1 | Full |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.12 | Nicholas Walawander | 20th | Finals H1 | Full | |
7.86 | Jake Gladke | 61st | Finals H1 | Full | |
300 Meter Dash | |||||
37.66 | TyeRyan Burke | 7th | Finals H1 | Full | |
41.43 | SB | Dalton Walter | 41st | Finals H1 | Full |
600 Meter Run | |||||
1:29.41 | SB | TyeRyan Burke | 7th | Finals H1 | Full |
1:34.25 | Andrew Hvisdak | 25th | Finals H1 | Full | |
1000 Meter Run | |||||
3:13.03 | SB | Shawn Blair | 36th | Finals H1 | Full |
1600 Meter Run | |||||
5:09.70 | SB | Nolan Robillard | 25th | Finals H1 | Full |
5:42.62 | Bradley Tobin | 47th | Finals H1 | Full | |
3200 Meter Run | |||||
12:02.73 | Andrew Zielinski | 29th | Finals H1 | Full | |
12:27.21 | Liam Bonner | 32nd | Finals H1 | Full | |
55 Meter Hurdles | |||||
8.83 | Tyler Divine | 12th | Finals H1 | Full | |
9.35 | SB | Jack Skora | 20th | Finals H1 | Full |
4x200 Meter Relay | |||||
1:34.52 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Full |
4x400 Meter Relay | |||||
4:03.10 | Relay Team | 20th | Finals H1 | Full | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:52.67 | Relay Team | 11th | Finals H1 | Full | |
Long Jump | |||||
18-11.5 | Samuel Palutro | 12th | Finals H1 | Full | |
17-1.5 | Mitchell Cole | 30th | Finals H1 | Full | |
Triple Jump | |||||
38-7.75 | Tyler Divine | 9th | Finals H1 | Full | |
36-3.5 | Mitchell Cole | 24th | Finals H1 | Full | |
Pole Vault | |||||
10-0 | SB | Jack Skora | 5th | Finals H1 | Full |
Shot Put | |||||
25-0.5 | Scott Wittmer | 45th | Finals H1 | Full | |
21-4.5 | Dalton Walter | 47th | Finals H1 | Full | |
Weight Throw | |||||
20-9.5 | SB | Scott Wittmer | 35th | Finals H1 | Full |