Jamesville-Dewitt (JD) Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
8.03 | Rainer Yaeger | 7th | Finals H8 | Girls | |
8.41 | Georgiana Paparo | 13th | Finals H5 | Girls | |
8.66 | SB | Theresa Grosso | 23rd | Finals H5 | Girls |
1500 Meter Run | |||||
5:37.61 | Madeline Foss | 11th | Finals H2 | Girls | |
5:51.36 | Jillian Kordas | 13th | Finals H2 | Girls | |
5:52.09 | SB | Kathryn Sizing | 15th | Finals H2 | Girls |
6:03.19 | SB | Rebecca Kassis | 17th | Finals H2 | Girls |
55 Meter Hurdles | |||||
9.41 | SB | Monica Hernandez | 4th | Finals H5 | Girls |
10.71 | Laetticia Bazile | 14th | Finals H2 | Girls | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:59.06 | Relay Team | 6th | Finals H3 | Girls | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:42.28 | Relay Team | 4th | Finals H2 | Girls | |
Sprint Medley Relay | |||||
4:56.10 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Girls |
4x800 Meter Relay | |||||
12:06.12 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Girls | |
High Jump | |||||
5-1 | Laetticia Bazile | 1st | Finals H1 | Girls | |
4-3 | Monica Hernandez | 10th | Finals H1 | Girls | |
Long Jump | |||||
14-11.25 | Rainer Yaeger | 3rd | Finals H1 | Girls | |
13-10.75 | Amber Hamernik | 8th | Finals H1 | Girls | |
Triple Jump | |||||
34-2.5 | Rainer Yaeger | 3rd | Finals H1 | Girls | |
31-3.5 | SB | Amber Hamernik | 5th | Finals H1 | Girls |
Pole Vault | |||||
7-6 | Eva Wisniewski | 6th | Finals H1 | Girls | |
6-6 | Lucy Heflin | 9th | Finals H1 | Girls | |
Shot Put | |||||
23-0.25 | Abbie Karoglanian | 17th | Finals H1 | Girls | |
22-4.5 | Brelyn Tyler | 19th | Finals H1 | Girls | |
19-10 | Amarisse Rodriguez | 30th | Finals H1 | Girls | |
Weight Throw | |||||
20-1 | Brelyn Tyler | 20th | Finals H1 | Girls | |
19-11 | Abbie Karoglanian | 22nd | Finals H1 | Girls | |
16-7 | Amarisse Rodriguez | 29th | Finals H1 | Girls | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
6.92 | Joseph Staples | 1st | Finals H8 | Boys | |
7.17 | Haberle Conlon | 8th | Finals H8 | Boys | |
1600 Meter Run | |||||
5:00.75 | SB | Sam Smith | 10th | Finals H3 | Boys |
5:05.15 | Ahviere Reese | 13th | Finals H3 | Boys | |
5:14.44 | Brian Hulbert | 19th | Finals H2 | Boys | |
55 Meter Hurdles | |||||
11.31 | Nicholas Dekaney | 17th | Finals H4 | Boys | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:41.04 | Relay Team | 3rd | Finals H4 | Boys | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:49.32 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Boys | |
Sprint Medley Relay | |||||
4:02.63 | SB | Relay Team | 1st | Finals H2 | Boys |
4x800 Meter Relay | |||||
9:34.52 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Boys | |
High Jump | |||||
5-6 | Nicholas Dekaney | 5th | Finals H1 | Boys | |
Long Jump | |||||
17-2 | Joseph Staples | 9th | Finals H1 | Boys | |
16-2 | Mario Smith | 15th | Finals H1 | Boys | |
Triple Jump | |||||
38-6.5 | Caleb Smith | 3rd | Finals H1 | Boys | |
Pole Vault | |||||
9-6 | SB | Sam Smith | 2nd | Finals H1 | Boys |
Shot Put | |||||
39-4 | Ben Staples | 1st | Finals H1 | Boys | |
31-11.25 | Jason Pritts | 11th | Finals H1 | Boys | |
29-5 | Reed Jones | 17th | Finals H1 | Boys | |
26-2.25 | Aidan Nabinger | 5th | Finals H1 | Boys | |
16-8 | SB | Farasz Beg | 8th | Finals H1 | Boys |
Weight Throw | |||||
36-0 | Ben Staples | 4th | Finals H1 | Boys | |
34-2 | Jason Pritts | 6th | Finals H1 | Boys | |
27-7 | SB | Reed Jones | 19th | Finals H1 | Boys |