Speed Skills TC Results

Women Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.99 Kiara Fleming 4th Finals H1 Full
14.09 Kiara Fleming 6th Prelims H2 Full
14.52 Sophia Cope 2nd Prelims H3 Full
14.70 Sophia Cope 4th Finals H1 Full
15.27 Ipsita Das 25th Prelims H3 Full
15.55 SB Liana Benoit 1st Finals H1 Full
15.71 Liana Benoit 1st Prelims H5 Full
16.73 Savannah Hudson 15th Prelims H4 Full
16.91 Chelsea Hunter 20th Prelims H1 Full
17.19 SB Allaura Wilson 16th Prelims H4 Full
17.43 Shelby Hudson 18th Prelims H3 Full
200 Meter Dash
26.37 SB Jenai Berry 3rd Prelims H3 Full
27.19 Jenai Berry 6th Finals H1 Full
27.98 SB Kiara Fleming 3rd Prelims H1 Full
28.50 Kiara Fleming 5th Finals H1 Full
28.84 SB Sydney Chadwick 8th Prelims H4 Full
29.36 Sophia Cope 2nd Prelims H3 Full
29.55 Sophia Cope 2nd Finals H1 Full
29.68 Sydney Chadwick 8th Finals H1 Full
30.77 SB Kayla Hunter 24th Prelims H2 Full
31.92 SB Ipsita Das 33rd Prelims H1 Full
32.98 SB Liana Benoit 1st Prelims H5 Full
33.75 Liana Benoit 2nd Finals H1 Full
34.30 SB Chelsea Hunter 15th Prelims H1 Full
34.48 SB Savannah Hudson 15th Prelims H1 Full
35.82 SB Shelby Hudson 14th Prelims H3 Full
37.47 SB Amani Onque-shabazz 24th Prelims H4 Full
400 Meter Dash
58.12 Jenai Berry 3rd Prelims H4 Full
58.33 Jenai Berry 2nd Finals H1 Full
1:03.72 SB Kiara Fleming 3rd Finals H4 Full
1:06.74 SB Sydney Chadwick 6th Finals H3 Full
1:15.22 SB Kayla Hunter 23rd Prelims H3 Full
1:22.56 SB A'saya Anderson 14th Finals H2 Full
1:24.78 SB Allaura Wilson 6th Finals H3 Full
1:28.54 SB Amani Onque-shabazz 11th Finals H2 Full
800 Meter Run
2:25.18 Jenai Berry 4th Finals H2 Full
2:31.10 Paige Sheppard 1st Finals H1 Full
2:38.88 Alexandra Bonn 4th Finals H1 Full
2:42.08 SB Jasmine Parran 2nd Finals H1 Full
1500 Meter Run
4:57.34 SB Paige Sheppard 1st Finals H1 Full
5:47.50 Jasmine Parran 4th Finals H1 Full
3000 Meter Run
13:41.98 Ellie Semple 5th Finals H1 Full
100 Meter Hurdles
16.47 Alexandra Bonn 2nd Finals H1 Full
200 Meter Hurdles
30.18 Alexandra Bonn 3rd Finals H2 Full
High Jump
4-7.75 Alexandra Bonn 2nd Finals H1 Full
Long Jump
17-4.75 Alexandra Bonn 1st Finals H1 Full
14-4 Hannah Semple 3rd Finals H1 Full
8-11 SB Allaura Wilson 5th Finals H1 Full
5-3 Amani Onque-shabazz 14th Finals H2 Full
Triple Jump
33-1 Alexandra Bonn 1st Finals H1 Full
Shot Put
27-7.5 Alexandra Bonn 2nd Finals H1 Full
12-4 SB Avery Pacheco 4th Finals H1 Full
TurboJav
60-10 SB Madeline Bonn 1st Finals H1 Full
21-1 Avery Pacheco 6th Finals H1 Full
Pentathlon
2848 Alexandra Bonn 1st Finals H1 Full
Men Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
12.05 Bryan Tucker 7th Prelims H2 Full
12.13 Bryan Tucker 7th Finals H1 Full
17.61 Israel Hunter Iii 28th Prelims H5 Full
200 Meter Dash
24.86 Bryan Tucker 11th Prelims H2 Full
31.61 SB Mason Chadwick 5th Prelims H1 Full
33.26 Mason Chadwick 6th Finals H1 Full
37.20 Israel Hunter Iii 26th Prelims H6 Full
400 Meter Dash
1:12.64 SB Mason Chadwick 3rd Finals H4 Full
1:14.68 SB Fraser Parran 15th Finals H1 Full
1:24.28 SB Millen Dhiman 3rd Finals H1 Full
800 Meter Run
2:52.03 SB Fraser Parran 12th Finals H1 Full
2:56.05 SB Braeden Sheppard 4th Finals H1 Full
High Jump
2-9.75 Millen Dhiman 3rd Finals H1 Full
Long Jump
10-10 SB Millen Dhiman 6th Finals H1 Full
Discus
71-10 Satvik Dhiman 1st Finals H1 Full
Shot Put
31-10 SB Satvik Dhiman 1st Finals H1 Full
22-4.5 Millen Dhiman 1st Finals H1 Full
TurboJav
83-9 SB Satvik Dhiman 3rd Finals H2 Full
55-7 Millen Dhiman 3rd Finals H1 Full
44-3 SB Emerson Parran 1st Finals H1 Full
Triathlon
322 Millen Dhiman 1st Finals H1 Full