Elite Performances

41 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
100 Meter Hurdles Prelims 14.41 Katharine Duren Haverhill Elite Track
100 Meter Hurdles Prelims 14.99 Natalia Sawyer Sky's the Limit
100 Meter Dash Finals 12.21 Samirah Moody Providence Cobras Track Club
100 Meter Dash Finals 12.23 Rori Lowe Team Dynasty
200 Meter Dash Prelims 24.51 Samirah Moody Providence Cobras Track Club
200 Meter Dash Prelims 24.86 Rori Lowe Team Dynasty
200 Meter Dash Prelims 24.88 Jadah Fitzgerald Unattached (Club)
200 Meter Dash Finals 24.93 Jadah Fitzgerald Unattached (Club)
400 Meter Hurdles Finals 1:02.23 Nyia White New Haven TC
400 Meter Hurdles Finals 1:02.69 Adia Palmer Providence Cobras Track Club
400 Meter Hurdles Finals 1:03.95 Alyssa Leak Tri-State Elite Track Club
400 Meter Hurdles Finals 1:04.20 Anjoli Mathew Providence Cobras Track Club
400 Meter Hurdles Finals 1:04.31 Brinesha Bain Jeuness Track Club
400 Meter Hurdles Finals 1:04.55 Ronne Bailey Success Academy High School
800 Meter Run Finals 2:18.91 Adia Palmer Providence Cobras Track Club
Long Jump Finals 17-6 Gianna Locci Sky's the Limit
Long Jump Finals 17-7 Shaneese Lamons Delaware Elite Track Club
Long Jump Finals 18-0 Celine-jad Brown Plainfield Tsunami TC
Long Jump Finals 18-2.5 Jayla Kitchings Haverhill Elite Track
Long Jump Finals 18-2.75 Faith Edwards Ruff KUTZ Track Team
Shot Put Finals 37-4 Jaelyn Chevannes Ruff KUTZ Track Team
Triple Jump Finals 36-2 Olivia Chamberlain Sky's the Limit
Triple Jump Finals 38-4 Kristina Tossas Tri-State Elite Track Club
HS Boys Mark Athlete Team
110 Meter Hurdles Finals 14.20 John Gordon Ruff KUTZ Track Team
110 Meter Hurdles Prelims 14.63 John Gordon Ruff KUTZ Track Team
1500 Meter Run Finals 4:08.03 Jackson Burnett Transy East
200 Meter Dash Prelims 21.45 Malcolm Beckford Capital City Track Club
200 Meter Dash Prelims 21.45 Dana Ridley Trenton TC
200 Meter Dash Prelims 21.71 Jalen Osbourne Unattached (Club)
200 Meter Dash Prelims 21.73 Mahki Herring Delaware Elite Track Club
200 Meter Dash Prelims 21.76 Tevin Evans Superstars TC
200 Meter Dash Prelims 21.85 Brandon Smith New Horizon
200 Meter Dash Finals 21.88 w Brandon Smith New Horizon
200 Meter Dash Finals 21.98 w Matthew Hibbert Delaware Elite Track Club
400 Meter Hurdles Finals 53.54 Ryler Gould Newburgh Elite
400 Meter Hurdles Finals 55.52 Jason Marchese Unattached (Club)
4x100 Meter Relay Finals 41.80 Relay Team Delaware Elite Track Club
800 Meter Run Finals 1:56.74 Jackson Burnett Transy East
Long Jump Finals 22-7 Isaiah Webster MVP Express of NJ
Long Jump Finals 22-7.5 Lukas Bussetti Unattached (Club)
Long Jump Finals 22-10 Nana Agyemang Pure Acceleration TFC