Union College Results
Women | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
200 Meter Dash | |||||
31.25 | Anna Trancozo | 16th | Finals H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:02.91 | Kaitlin Close | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
1:09.96 | SB | Anna Trancozo | 9th | Finals H1 | Complete Results |
1:13.23 | SB | Annie O'Donnell | 11th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:40.91 | Amanda Ashman | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
2:45.81 | Abigail Valachovic | 11th | Finals H2 | Complete Results | |
3:02.50 | Madelyn Cagnassola | 20th | Finals H3 | Complete Results | |
1500 Meter Run | |||||
5:20.69 | Amanda Ashman | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
5:22.25 | Samantha Miller | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
5:27.70 | Abigail Valachovic | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
5:56.39 | Madelyn Cagnassola | 20th | Finals H2 | Complete Results | |
6:28.58 | Sydney Rosensweig | 22nd | Finals H2 | Complete Results | |
6:29.37 | Samantha Sotland | 23rd | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.58 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:31.71 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
14-5.25 | SB | Stephany Heiberger | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
31-3 | Anna Gee | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
31-0 | SB | Anna Brown | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
30-11 | SB | Stephany Heiberger | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Javelin | |||||
64-9 | Annie O'Donnell | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
Men | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.01 | SB | Dante Scott | 10th | Finals H3 | Complete Results |
12.20 | Andrew Fox | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
13.08 | SB | Pat Glennon | 25th | Finals H4 | Complete Results |
13.21 | Alex Rezhets | 27th | Finals H4 | Complete Results | |
13.74 | SB | Carlos Gregory | 31st | Finals H4 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
24.25 | Andrew Fox | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
24.95 | SB | Colin Czerpak | 16th | Finals H4 | Complete Results |
25.27 | Colin Keally | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
26.16 | Patrick Barry | 28th | Finals H5 | Complete Results | |
26.68 | Alex Rezhets | 30th | Finals H5 | Complete Results | |
28.38 | Carlos Gregory | 34th | Finals H5 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
53.86 | Colin Czerpak | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
56.48 | SB | Patrick Barry | 13th | Finals H2 | Complete Results |
1:01.87 | SB | Jeremy Stein | 17th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
1:59.14 | David Bates | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:00.55 | SB | Will Fisher | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
2:04.77 | Colin Keally | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
2:09.38 | Nicholas O'toole | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
2:12.36 | Matthew Roizin-prior | 13th | Finals H2 | Complete Results | |
2:21.36 | Jonathan Caputo | 19th | Finals H2 | Complete Results | |
2:29.50 | Cormac Seyfried | 22nd | Finals H3 | Complete Results | |
2:32.14 | SB | Jason Higginbotham | 23rd | Finals H3 | Complete Results |
2:33.17 | Clayton Voges | 25th | Finals H3 | Complete Results | |
2:37.92 | SB | Jeremy Stein | 27th | Finals H3 | Complete Results |
1500 Meter Run | |||||
4:10.75 | Will Fisher | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4:26.25 | Philip Facey | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
4:39.49 | SB | Jonathan Caputo | 18th | Finals H2 | Complete Results |
4:56.83 | Cormac Seyfried | 28th | Finals H2 | Complete Results | |
5:01.83 | Clayton Voges | 30th | Finals H3 | Complete Results | |
5:16.09 | Jason Higginbotham | 32nd | Finals H3 | Complete Results | |
5:24.58 | SB | Charles Shapiro | 35th | Finals H3 | Complete Results |
5000 Meter Run | |||||
16:11.50 | SB | Arden Kellner | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
17:42.76 | Steven Cohen | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:33.94 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-5 | Pat Glennon | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
20-7 | Dante Scott | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
17-10.25 | Andrew Fox | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
17-5.5 | SB | Pat Glennon | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
44-4.75 | SB | Dante Scott | 1st | Finals H1 | Complete Results |
40-3.5 | Pat Glennon | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
91-1 | SB | Alec Traktovenko | 11th | Finals H2 | Complete Results |
84-7 | Jack Sweeney | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
Javelin | |||||
116-8 | SB | Jack Sweeney | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
116-8 | Jack Sweeney | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
95-8 | Alec Traktovenko | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
30-9 | SB | Alec Traktovenko | 13th | Finals H2 | Complete Results |