Pearl River Results

Girls Athlete Place Section Results
200 Meter Dash
29.64 SB Allison Ritchie 37th Finals H7 Results
30.50 Wenka Vil 46th Finals H9 Results
30.60 Danielle Cassidy 34th Finals H8 Results
30.88 Jenni Broadhurst 38th Finals H7 Results
31.04 Brett Woo 43rd Finals H5 Results
31.70 SB Erin Dowling 59th Finals H13 Results
34.01 SB Genevieve Flynn 99th Finals H24 Results
34.25 Anjelina Daly 107th Finals H22 Results
34.37 Lorna Reilly 111th Finals H20 Results
36.84 Dennise Lema 143rd Finals H23 Results
One Mile Run
5:22.85 SB Una Boylan 3rd Finals H1 Results
5:44.94 SB Catie Horan 15th Finals H1 Results
6:06.05 SB Jessica McDermott 22nd Finals H2 Results
3000 Meter Run
11:27.76 Kelly Gilligan 2nd Finals H1 Results
12:24.19 SB Julia Slayne 8th Finals H1 Results
12:26.07 Madeline Brown 9th Finals H1 Results
200 Meter Hurdles
33.09 SB Katie Capone 11th Finals H2 Results
33.37 SB Molly McCormack 7th Finals H3 Results
38.58 SB Margaret Fogarty 23rd Finals H4 Results
2000 Meter Steeplechase
8:26.05 Anna Ginnane 5th Finals H1 Results
8:54.97 Emma Ginnane 13th Finals H1 Results
9:55.76 SB Aliana Amadiz 20th Finals H1 Results
4x400 Meter Relay
4:28.30 Relay Team 7th Finals H1 Results
4:48.64 Relay Team 8th Finals H1 Results
High Jump
4-9 Molly McCormack 2nd Finals H1 Results
4-3 Wenka Vil 12th Finals H1 Results
4-0 Danielle Cassidy 9th Finals H1 Results
3-9 Margaret Fogarty 16th Finals H1 Results
Long Jump
13-8.75 Katie Capone 7th Finals H1 Results
12-10 Wenka Vil 24th Finals H2 Results
12-7.25 Ashley Harrington 18th Finals H2 Results
12-2 Brett Woo 27th Finals H2 Results
11-11.5 SB Jenni Broadhurst 28th Finals H3 Results
Triple Jump
29-8.25 SB Julia Neubauer 10th Finals H2 Results
Pole Vault
7-6 Erin Dowling 3rd Finals H1 Results
7-0 Ashley Harrington 6th Finals H1 Results
Discus
76-10 Fiona Mulligan 8th Finals H1 Results
66-1 Lorian Fahan 14th Finals H2 Results
59-1 Kylie Costello 25th Finals H1 Results
55-6 Alexys Warner 32nd Finals H1 Results
Shot Put
29-2 Julia Neubauer 3rd Finals H1 Results
26-0.5 Kylie Costello 11th Finals H2 Results
23-7 Fiona Mulligan 20th Finals H2 Results
23-3 Alexys Warner 22nd Finals H2 Results
19-8.75 Ariana Zadorin 24th Finals H2 Results
18-3 Dasia Jones 31st Finals H3 Results
Boys Athlete Place Section Results
200 Meter Dash
27.33 Kieran Carson 41st Finals H16 Results
27.92 SB Kyle Ayres 109th Finals H19 Results
30.02 Ryan Hartnett 111th Finals H17 Results
30.41 SB Armando Mendez 123rd Finals H18 Results
32.09 Dan Weldon 149th Finals H23 Results
33.34 SB Liam Horan 157th Finals H21 Results
800 Meter Run
2:29.70 Cormac Selby 71st Finals H4 Results
One Mile Run
4:46.83 SB Oisin Selby 11th Finals H2 Results
4:58.87 SB Daniel Petti 25th Finals H2 Results
3000 Meter Run
10:23.27 SB Ryan Brady 12th Finals H1 Results
10:34.15 SB James Hughes 15th Finals H2 Results
10:42.57 SB Nathan Yaragudri 19th Finals H1 Results
11:10.34 SB Ryan Paradine 25th Finals H2 Results
110 Meter Hurdles
19.49 Mario Rinaldi 4th Finals H2 Results
21.18 SB Michael Fernandez 11th Finals H5 Results
200 Meter Hurdles
28.59 SB Jonathan Conway 13th Finals H2 Results
31.94 SB Mario Rinaldi 11th Finals H2 Results
32.32 SB Landon Carpio 13th Finals H3 Results
32.80 SB Michael Fernandez 15th Finals H2 Results
33.01 SB Eoin O'Gara 17th Finals H3 Results
34.64 SB James Costello 25th Finals H2 Results
38.90 SB Mark Pozzuto 28th Finals H5 Results
2000 Meter Steeplechase
6:21.29 Jack Reynolds 1st Finals H1 Results
6:49.95 Hugh Durcan 5th Finals H1 Results
6:58.00 Jack Dowd 6th Finals H1 Results
4x400 Meter Relay
3:55.61 Relay Team 9th Finals H2 Results
4:14.00 Relay Team 12th Finals H2 Results
High Jump
4-9 SB Landon Carpio 11th Finals H1 Results
4-6 Kieran Carson 17th Finals H1 Results
Long Jump
16-10 Chris McCarthy 16th Finals H2 Results
14-9 Landon Carpio 21st Finals H3 Results
14-8 Michael Fernandez 22nd Finals H3 Results
14-3 SB Dan Weldon 26th Finals H4 Results
14-2 SB Hodson Cherestal 27th Finals H4 Results
13-9.5 James Costello 29th Finals H3 Results
11-11 Kieran Carson 33rd Finals H3 Results
11-3 SB Liam Horan 35th Finals H4 Results
Pole Vault
10-0 Eoin O'Gara 1st Finals H1 Results
7-0 Mark Pozzuto 13th Finals H1 Results
7-0 Ryan Hartnett 17th Finals H1 Results
Discus
107-4 Aleks Belz 8th Finals H1 Results
107-1 Eric Doyle 1st Finals H1 Results
104-8 Anthony Tso 9th Finals H1 Results
91-4 Jack McCormack 19th Finals H2 Results
76-11 William Mattei 34th Finals H2 Results
59-1 Hodson Cherestal 16th Finals H1 Results
Shot Put
48-2.75 William Mattei 1st Finals H1 Results
43-8 Aleks Belz 3rd Finals H1 Results
42-6.75 Jack McCormack 4th Finals H1 Results
33-11.75 Anthony Tso 26th Finals H2 Results
33-1 Eric Doyle 4th Finals H1 Results
29-2 James Walsh 51st Finals H4 Results
24-11 Charles Flynn 62nd Finals H4 Results
24-0 Aiden Sullivan 29th Finals H3 Results
22-11.25 Charlie Kenny 33rd Finals H3 Results
22-4.25 Jack Maye 36th Finals H3 Results