Monsignor Farrell Results

Boys Athlete Place Section Results
200 Meter Dash
24.87 SB Sean Lowery 37th Finals H7 Results
24.95 SB Louis Spezio 39th Finals H10 Results
25.52 SB Robert Higgins 49th Finals H13 Results
25.64 Joseph Brogle 54th Finals H10 Results
26.39 SB Michael Marten 24th Finals H9 Results
26.67 SB Donato Cuzzolino 28th Finals H12 Results
26.72 Ethan Yak 30th Finals H6 Results
27.15 Michael Carr 38th Finals H9 Results
27.38 SB Richie Saccamagno 102nd Finals H14 Results
28.30 SB Eric Torres 65th Finals H14 Results
800 Meter Run
2:07.64 Tyler Christensen 6th Finals H1 Results
2:09.79 Finn Mccole 10th Finals H1 Results
2:11.99 Michael Brannick 16th Finals H1 Results
2:13.26 Michael Carr 20th Finals H3 Results
2:21.95 Robert Barkovich 49th Finals H1 Results
2:36.10 SB Luke Dumais 79th Finals H5 Results
One Mile Run
4:33.15 SB Christopher Paxis 1st Finals H1 Results
4:38.39 Anthony Bentivegna 5th Finals H1 Results
4:40.14 SB Joseph Devito 6th Finals H1 Results
4:41.16 SB Mario Montuori 7th Finals H1 Results
4:54.05 SB Joseph Occhiuto 16th Finals H1 Results
5:01.22 Chris Capasso 30th Finals H2 Results
5:08.78 SB Michael Calafiore 37th Finals H1 Results
5:13.40 Anthony Zarrella 45th Finals H2 Results
3000 Meter Run
10:13.04 SB Paul Mitsopolous 11th Finals H1 Results
10:40.98 SB Matthew Seta 17th Finals H1 Results
200 Meter Hurdles
29.80 SB Stephen Peterson 17th Finals H3 Results
29.88 SB Louis Spezio 6th Finals H2 Results
2000 Meter Steeplechase
6:44.26 SB Paul Siconolfi 4th Finals H1 Results
7:28.20 SB James Moore 14th Finals H2 Results
4x400 Meter Relay
3:56.18 Relay Team 10th Finals H1 Results
4:15.28 Relay Team 13th Finals H2 Results
High Jump
5-3 Vincent Johnston 8th Finals H1 Results
5-0 Tyler Clark 15th Finals H1 Results
Long Jump
20-5 Anthony Zopich 5th Finals H1 Results
19-6.5 SB Brian Gorman 2nd Finals H1 Results
18-0 SB Stephen Peterson 22nd Finals H2 Results
17-5.5 SB Anthon Guastella 11th Finals H3 Results
16-11.5 SB Frank Knight 27th Finals H3 Results
16-1 Vincent Johnston 34th Finals H3 Results
Triple Jump
41-8.5 Anthony Zopich 4th Finals H1 Results
35-11 Brian Gorman 9th Finals H1 Results
35-9 Frank Knight 15th Finals H1 Results
34-4.5 SB Anthon Guastella 13th Finals H2 Results
Discus
87-2 Steven Stella 20th Finals H1 Results
84-2 Chris Goodwin 23rd Finals H2 Results
68-8 SB Domenico Natale 41st Finals H3 Results
55-2 SB Chris Long 20th Finals H2 Results
40-3 Anthony Lorenzo 28th Finals H2 Results
Shot Put
40-9 Steven Stella 5th Finals H1 Results
35-1 Domenico Natale 21st Finals H2 Results
33-8 Daniel Caruso 31st Finals H2 Results
32-7 Chris Long 6th Finals H1 Results
32-5 Chris Goodwin 39th Finals H3 Results
30-2.5 Jaleel Rhett 46th Finals H4 Results
28-8.25 Anthony Lorenzo 17th Finals H1 Results