Schenectady Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.38 | SB | Ashawne Peters-Miller | 26th | Prelims H3 | Full |
14.61 | SB | Michelle Derenzo | 27th | Prelims H5 | Full |
200 Meter Dash | |||||
26.01 | SB | Shakura Murray | 4th | Finals H1 | Full |
26.74 | Shakura Murray | 3rd | Prelims H2 | Full | |
30.43 | SB | Thalia Maynor | 28th | Prelims H2 | Full |
400 Meter Dash | |||||
1:03.54 | Delana Cochrane | 15th | Finals H3 | Full | |
800 Meter Run | |||||
2:52.86 | SB | Madison Andrasy | 35th | Finals H1 | Full |
2:56.10 | Patience Rhames | 36th | Finals H1 | Full | |
1500 Meter Run | |||||
5:40.95 | Madison Andrasy | 15th | Finals H1 | Full | |
6:03.55 | Yvonne Ochart | 19th | Finals H1 | Full | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.01 | Patience Rhames | 14th | Prelims H4 | Full | |
20.45 | SB | Analissa Ferrera | 25th | Prelims H3 | Full |
4x100 Meter Relay | |||||
55.63 | Relay Team | 11th | Finals H1 | Full | |
Triple Jump | |||||
36-9.5 | Shakura Murray | 1st | Finals H1 | Full | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.20 | Trebor Davis | 3rd | Finals H1 | Full | |
11.32 | Trebor Davis | 2nd | Prelims H4 | Full | |
11.38 | Jeremiah Davis | 5th | Finals H1 | Full | |
11.46 | Jeremiah Davis | 5th | Prelims H5 | Full | |
11.83 | Malakai Myles | 16th | Prelims H6 | Full | |
200 Meter Dash | |||||
22.06 | SB | Corey Anderson | 1st | Finals H1 | Full |
22.57 | Corey Anderson | 2nd | Prelims H2 | Full | |
23.81 | SB | Shemar Delphin | 13th | Prelims H2 | Full |
400 Meter Dash | |||||
52.08 | Unique Henderson | 8th | Finals H4 | Full | |
53.74 | Kyree James | 13th | Finals H3 | Full | |
800 Meter Run | |||||
2:09.01 | Jaevon Ardrey | 19th | Finals H2 | Full | |
1600 Meter Run | |||||
4:27.67 | SB | Isaac Menis | 4th | Finals H1 | Full |
4:32.73 | SB | Shazim Permaul | 9th | Finals H1 | Full |
4:47.07 | Wakeem Medina | 6th | Finals H2 | Full | |
110 Meter Hurdles | |||||
14.63 | Corey Anderson | 2nd | Finals H1 | Full | |
14.98 | Corey Anderson | 2nd | Prelims H3 | Full | |
4x100 Meter Relay | |||||
43.00 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Full | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:42.26 | Relay Team | 11th | Finals H2 | Full | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:24.97 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Full |
Long Jump | |||||
20-6.75 | Colin James | 6th | Finals H1 | Full | |
19-7 | Zamir Robinson | 10th | Finals H1 | Full | |
18-9.5 | Marco Rivera | 18th | Finals H1 | Full | |
Triple Jump | |||||
43-11 | Colin James | 2nd | Finals H1 | Full | |
40-6 | Jeremiah Pratt | 8th | Finals H1 | Full | |
Pole Vault | |||||
10-0 | Donald Yopp | 11th | Finals H1 | Full |