Brooklyn Technical Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
300 Meter Dash | |||||
49.46 | SB | Oralie Joseph-Gabriel | 12th | Prelims H10 | Girls Results |
50.42 | SB | Rachel Lai | 51st | Prelims H16 | Girls Results |
50.92 | SB | Wennie Chen | 58th | Prelims H8 | Girls Results |
51.94 | SB | Jenny Yang | 73rd | Prelims H22 | Girls Results |
51.97 | Akiyah Smitherman | 74th | Prelims H20 | Girls Results | |
53.05 | Ariana Wasim | 27th | Prelims H7 | Girls Results | |
53.21 | Clara Beliavsky | 28th | Prelims H15 | Girls Results | |
53.28 | SB | Susan Jimenez | 29th | Prelims H14 | Girls Results |
55.48 | SB | Alexandra Fedchenko | 100th | Prelims H17 | Girls Results |
55.63 | SB | Sharon Lin | 102nd | Prelims H6 | Girls Results |
56.68 | Rachel Lacey | 46th | Prelims H12 | Girls Results | |
56.71 | Kirsten Saint Fort | 112th | Prelims H24 | Girls Results | |
58.67 | Audrey Wong | 52nd | Prelims H1 | Girls Results | |
59.77 | Aisley Fleming | 56th | Prelims H12 | Girls Results | |
1:01.02 | Ananya Grover | 62nd | Prelims H10 | Girls Results | |
1:09.14 | Sabrina Li | 71st | Prelims H6 | Girls Results | |
600 Meter Run | |||||
1:50.17 | Candace Polisi | 10th | Finals H2 | Girls Results | |
1:53.69 | SB | Leah Guan | 14th | Finals H2 | Girls Results |
1:56.26 | SB | Wennie Chen | 20th | Finals H6 | Girls Results |
2:01.22 | SB | Hasita Singh | 33rd | Finals H5 | Girls Results |
2:02.57 | SB | Jenny Yang | 35th | Finals H8 | Girls Results |
2:07.52 | SB | Catalina Duenas | 43rd | Finals H6 | Girls Results |
2:09.72 | SB | Sharon Lin | 49th | Finals H5 | Girls Results |
2:10.02 | Jovannie Hamdan | 50th | Finals H5 | Girls Results | |
2:13.03 | Paige McCallion | 25th | Finals H5 | Girls Results | |
2:13.58 | Kayla Wong | 53rd | Finals H8 | Girls Results | |
2:14.46 | Clara Beliavsky | 26th | Finals H6 | Girls Results | |
2:16.93 | Diana Lorenzo Reyes | 29th | Finals H6 | Girls Results | |
2:17.10 | SB | Audrey Wong | 30th | Finals H6 | Girls Results |
2:18.65 | SB | Jessica Lin | 31st | Finals H6 | Girls Results |
2:20.81 | Alexandra Fedchenko | 56th | Finals H8 | Girls Results | |
2:28.51 | Tracy Chen | 63rd | Finals H8 | Girls Results | |
2:28.58 | Anya Wester | 39th | Finals H5 | Girls Results | |
2:30.47 | SB | Sabrina Li | 41st | Finals H6 | Girls Results |
2:31.91 | Ada Lin | 42nd | Finals H6 | Girls Results | |
3:02.12 | SB | Rachel Lacey | 46th | Finals H6 | Girls Results |
1000 Meter Run | |||||
3:26.58 | Astrid Obadia | 8th | Finals H2 | Girls Results | |
3:38.04 | SB | Maya Almawaldi | 11th | Finals H3 | Girls Results |
3:42.42 | Farah Osman | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
3:44.54 | Michelle Cao | 14th | Finals H2 | Girls Results | |
4:29.31 | SB | Rachel Liu | 33rd | Finals H4 | Girls Results |
1500 Meter Run | |||||
5:15.74 | Christy Huynh | 3rd | Finals H1 | Girls Results | |
5:33.37 | Vivianne Navarrete | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
5:33.46 | Isabella Greyser | 5th | Finals H1 | Girls Results | |
5:43.86 | SB | Maya Almawaldi | 7th | Finals H1 | Girls Results |
5:53.76 | Isabell Fitch | 8th | Finals H1 | Girls Results | |
6:05.69 | SB | Daisy Wolter | 14th | Finals H1 | Girls Results |
55 Meter Hurdles | |||||
10.95 | Amira Dixon | 10th | Prelims H2 | Girls Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:47.84 | Relay Team | 14th | Finals H1 | Girls Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:49.30 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
12:37.47 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Girls Results | |
Shot Put | |||||
18-4.5 | Jacleen Nardiello | 6th | Finals H1 | Girls Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
300 Meter Dash | |||||
38.10 | Sufiyan Sarguroh | 18th | Prelims H21 | Boys Results | |
38.51 | SB | Astor Meredith-Goujon | 23rd | Prelims H22 | Boys Results |
38.56 | Mateusz Czajkowski | 25th | Prelims H13 | Boys Results | |
38.83 | SB | Obrian Rosario | 30th | Prelims H19 | Boys Results |
39.80 | SB | Bishopp Boutin | 41st | Prelims H29 | Boys Results |
40.61 | Luke Wang | 53rd | Prelims H5 | Boys Results | |
43.24 | Brandon Smith | 90th | Prelims H24 | Boys Results | |
43.87 | SB | Wilber Soto | 96th | Prelims H10 | Boys Results |
44.15 | SB | Yarema Ganushchak | 102nd | Prelims H15 | Boys Results |
44.27 | SB | Manhim Liu | 17th | Prelims H2 | Boys Results |
44.76 | Jia Chen | 110th | Prelims H17 | Boys Results | |
45.43 | Elvis Lin | 23rd | Prelims H4 | Boys Results | |
45.63 | Justin Lin | 118th | Prelims H6 | Boys Results | |
45.78 | SB | Arno Zheng | 24th | Prelims H1 | Boys Results |
45.93 | Tahrim Joarder | 120th | Prelims H21 | Boys Results | |
46.24 | Joshuwa Portalatin | 30th | Prelims H6 | Boys Results | |
46.37 | Isaac Forson | 31st | Prelims H12 | Boys Results | |
47.35 | SB | Erik Nebel | 35th | Prelims H7 | Boys Results |
47.44 | Jason Yuen | 36th | Prelims H5 | Boys Results | |
47.51 | Jack Lin | 37th | Prelims H8 | Boys Results | |
48.60 | SB | Nihal Rahman | 41st | Prelims H6 | Boys Results |
49.61 | Alisher Yokubjonov | 44th | Prelims H4 | Boys Results | |
49.79 | Liko Zhang | 46th | Prelims H14 | Boys Results | |
50.00 | Edward Aleksi | 49th | Prelims H9 | Boys Results | |
50.20 | SB | Alexander Tripodi | 51st | Prelims H8 | Boys Results |
50.28 | Edward Chan | 52nd | Prelims H3 | Boys Results | |
51.52 | SB | Jack Alberto | 57th | Prelims H10 | Boys Results |
600 Meter Run | |||||
1:23.77 | Astor Meredith-Goujon | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
1:27.07 | Dequane Nealy | 7th | Finals H3 | Boys Results | |
1:34.58 | SB | Thomas Gilligan | 25th | Finals H4 | Boys Results |
1:46.52 | Joshuwa Portalatin | 8th | Finals H6 | Boys Results | |
1:50.48 | Erick Tetecatl | 75th | Finals H12 | Boys Results | |
1:53.27 | Elvis Lin | 18th | Finals H5 | Boys Results | |
1:54.49 | Alexander Tripodi | 19th | Finals H6 | Boys Results | |
1:54.85 | David Li | 82nd | Finals H11 | Boys Results | |
1:57.46 | Jack Lin | 22nd | Finals H5 | Boys Results | |
1:58.06 | Zhiwen Wu | 23rd | Finals H6 | Boys Results | |
1:58.91 | Edward Chan | 25th | Finals H6 | Boys Results | |
1:59.86 | SB | Isaac Forson | 26th | Finals H5 | Boys Results |
2:00.17 | Nihal Rahman | 27th | Finals H5 | Boys Results | |
2:03.03 | SB | Ruifeng Wu | 31st | Finals H5 | Boys Results |
1000 Meter Run | |||||
3:09.58 | Patrick Dicus | 27th | Finals H4 | Boys Results | |
3:16.04 | Brian Deng | 43rd | Finals H6 | Boys Results | |
3:22.14 | Giovanni Carranza | 48th | Finals H6 | Boys Results | |
3:35.75 | Sardorbek Rahmatulloev | 58th | Finals H5 | Boys Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:23.21 | SB | Evan Sherman | 1st | Finals H1 | Boys Results |
4:38.60 | Dylan Canales Salazar | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
4:50.53 | Konstantin Van Schendel | 8th | Finals H2 | Boys Results | |
4:51.67 | Otto Horiuchi | 9th | Finals H2 | Boys Results | |
4:51.96 | Peja Breuler | 11th | Finals H2 | Boys Results | |
4:59.01 | Eric Xue | 12th | Finals H2 | Boys Results | |
5:09.44 | Adrian Gutierrez | 17th | Finals H2 | Boys Results | |
5:10.62 | Niels Vanderloo | 18th | Finals H2 | Boys Results | |
5:11.69 | Lucas Krueger | 21st | Finals H2 | Boys Results | |
5:35.13 | Khalid El-Halabi | 36th | Finals H3 | Boys Results | |
5:35.50 | Justin Kan | 37th | Finals H3 | Boys Results | |
6:54.75 | SB | Tommy Weng | 43rd | Finals H3 | Boys Results |
55 Meter Hurdles | |||||
8.22 | Bishopp Boutin | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
8.25 | Bishopp Boutin | 2nd | Prelims H3 | Boys Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:55.03 | Relay Team | 13th | Finals H4 | Boys Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:39.48 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
10:07.46 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
Long Jump | |||||
18-1.75 | Obrian Rosario | 8th | Finals H1 | Boys Results | |
17-7 | Jacob Koziej | 12th | Finals H1 | Boys Results | |
14-9 | SB | Dequane Nealy | 23rd | Finals H1 | Boys Results |
Pole Vault | |||||
8-0 | Yehia Ellis | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
8-0 | Konstantin Van Schendel | 6th | Finals H1 | Boys Results |