Elite Performances
87 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
1000 Meter Run Finals | 3:01.08 | Mary Hennelly | Suffern |
1000 Meter Run Finals | 3:02.91 | Brooke Hirsch | Suffern |
1000 Meter Run Finals | 3:03.12 | Haleigh Morales | North Rockland |
1000 Meter Run Finals | 3:03.83 | Maddy Roth | Tappan Zee |
1500 Meter Run Finals | 4:48.05 | Claire Gardner | Albertus Magnus |
1500 Meter Run Finals | 4:49.41 | Mary Hennelly | Suffern |
1500 Meter Run Finals | 4:50.94 | Aine Keaney | Clarkstown South |
1500 Meter Run Finals | 4:52.66 | Haleigh Morales | North Rockland |
1500 Meter Run Finals | 4:58.80 | Mary Borkoski | Pearl River |
1500 Meter Run Finals | 4:59.30 | Jalyssa Smith | Arlington |
1500 Meter Run Finals | 5:01.00 | Kate MURTAGH | Arlington |
1500 Meter Run Finals | 5:03.71 | Brooke Hirsch | Suffern |
3000 Meter Run Finals | 10:19.51 | Mary Borkoski | Pearl River |
3000 Meter Run Finals | 10:22.08 | Mary Hennelly | Suffern |
3000 Meter Run Finals | 10:22.23 | Alexandra Thomas | Tappan Zee |
3000 Meter Run Finals | 10:31.96 | Katie Turk | Carmel |
3000 Meter Run Finals | 10:49.22 | Kyra Guerci | Nanuet |
3000 Meter Run Finals | 10:49.78 | Anna Recktenwalt | Arlington |
300 Meter Dash Finals | 40.09 | Jahlyah Goodbee | North Rockland |
300 Meter Dash Finals | 41.52 | Kiara Ekeigwe | Ramapo |
300 Meter Dash Finals | 41.57 | Hillary Abankwa | Tappan Zee |
300 Meter Dash Finals | 41.58 | Elena Vargas | John Jay - East Fishkill |
300 Meter Dash Finals | 41.99 | Aaliyah Saphyr | Nyack |
300 Meter Dash Finals | 42.26 | Elizabeth Urbanowicz | John Jay - East Fishkill |
300 Meter Dash Finals | 42.29 | Marissa Foster | Arlington |
300 Meter Dash Finals | 42.34 | Anaika Louis | Spring Valley |
300 Meter Dash Finals | 42.80 | Sarah Galvin | Suffern |
300 Meter Dash Finals | 42.85 | Katelyn Lange | Tappan Zee |
300 Meter Dash Finals | 42.91 | Annelyse Benn | Suffern |
4x200 Meter Relay Finals | 1:46.70 | Relay Team | Ramapo |
4x400 Meter Relay Finals | 4:08.75 | Relay Team | Tappan Zee |
4x400 Meter Relay Finals | 4:09.18 | Relay Team | North Rockland |
4x400 Meter Relay Finals | 4:10.15 | Relay Team | John Jay - East Fishkill |
4x400 Meter Relay Finals | 4:11.29 | Relay Team | Suffern |
4x800 Meter Relay Finals | 9:54.71 | Relay Team | Tappan Zee |
55 Meter Hurdles Finals | 8.35 | Nadia Saunders | North Rockland |
55 Meter Hurdles Prelims | 8.38 | Nadia Saunders | North Rockland |
55 Meter Dash Prelims | 7.31 | Anaika Louis | Spring Valley |
55 Meter Dash Finals | 7.32 | Anaika Louis | Spring Valley |
55 Meter Dash Finals | 7.38 | Marissa Foster | Arlington |
600 Meter Run Finals | 1:38.83 | Tori Fears | Tappan Zee |
600 Meter Run Finals | 1:41.30 | Monal Daterao | Suffern |
600 Meter Run Finals | 1:41.46 | Raven Stanet | Arlington |
600 Meter Run Finals | 1:41.74 | Marissa Crowley | Brewster |
600 Meter Run Finals | 1:42.05 | Gabby Shea | Tappan Zee |
600 Meter Run Finals | 1:42.06 | Abigail Knobel | Nanuet |
High Jump Finals | 5-0 | Keira Foley | John Jay - East Fishkill |
Long Jump Finals | 17-1 | Nadia Saunders | North Rockland |
Long Jump Finals | 17-2.75 | Naiomi Meran | Suffern |
Triple Jump Finals | 37-2.75 | Nadia Saunders | North Rockland |
Weight Throw Finals | 39-4.5 | Hannah Jackson | Arlington |
Weight Throw Finals | 40-3 | Anna Mae Nellis | Arlington |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
1000 Meter Run Finals | 2:33.30 | Mark Scanlon | Arlington |
1000 Meter Run Finals | 2:34.80 | Patrick CASTELLANO | Tappan Zee |
1000 Meter Run Finals | 2:36.57 | Bryan Onody | North Rockland |
1000 Meter Run Finals | 2:37.14 | Aidan O'Connell | Suffern |
1000 Meter Run Finals | 2:37.33 | Kyle VanDermark | Arlington |
1600 Meter Run Finals | 4:26.99 | Ryan Guerci | Nanuet |
300 Meter Dash Finals | 35.33 | Ryan Curtis | North Rockland |
300 Meter Dash Finals | 35.81 | Jonathan Mahon | John Jay - East Fishkill |
300 Meter Dash Finals | 36.04 | Nathaniel Gaines | Ramapo |
300 Meter Dash Finals | 36.28 | Thomas Czerwinski | Suffern |
300 Meter Dash Finals | 36.44 | Brent Allen | Tappan Zee |
3200 Meter Run Finals | 9:30.74 | Colin Waters | Arlington |
3200 Meter Run Finals | 9:47.09 | Daniel Caso | Arlington |
4x200 Meter Relay Finals | 1:33.51 | Relay Team | North Rockland |
4x200 Meter Relay Finals | 1:33.57 | Relay Team | John Jay - East Fishkill |
4x200 Meter Relay Finals | 1:33.80 | Relay Team | Ramapo |
4x800 Meter Relay Finals | 8:21.36 | Relay Team | Nanuet |
55 Meter Hurdles Finals | 7.42 | Emanuel Joseph | North Rockland |
55 Meter Hurdles Prelims | 7.43 | Emanuel Joseph | North Rockland |
55 Meter Hurdles Finals | 7.52 | Ryan Curtis | North Rockland |
55 Meter Hurdles Prelims | 7.58 | Ryan Curtis | North Rockland |
55 Meter Dash Finals | 6.50 | Jaheim Jones | Our Lady of Lourdes |
55 Meter Dash Finals | 6.51 | Lavonno Mitchell | Albertus Magnus |
55 Meter Dash Prelims | 6.57 | Lavonno Mitchell | Albertus Magnus |
55 Meter Dash Finals | 6.58 | Joshua Harmsen | Clarkstown North |
55 Meter Dash Prelims | 6.61 | Jaheim Jones | Our Lady of Lourdes |
600 Meter Run Finals | 1:22.99 | Thomas Czerwinski | Suffern |
600 Meter Run Finals | 1:24.07 | Paul Dibari | North Rockland |
600 Meter Run Finals | 1:24.33 | Alexander Segarra | Arlington |
600 Meter Run Finals | 1:24.62 | Brian Mahoney | Pearl River |
600 Meter Run Finals | 1:26.18 | Kaleb Istvan | Beacon |
600 Meter Run Finals | 1:26.68 | Noah Loeb | Suffern |
High Jump Finals | 6-0 | Joseph Korongy | Suffern |
High Jump Finals | 6-2 | Toby Onuoha | Suffern |
Weight Throw Finals | 53-10.25 | Anthony Harrison | Ramapo |