Boys 5K Run
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE BIB NAME YR BIB SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Colton Kempney FR 1 Beaver River 17:51.0 5:46 t
2 2 Cory Demo SO 1 Beaver River 18:09.2 5:52 t
3 3 Josiah Evan JR 1 Beaver River 18:12.9 5:53 t
4 4 Dylan Williams JR 2 Waterville 18:17.8 5:55 i
5 Hans Matzal SR 1 Faith Heritage 18:27.5 5:58 i
6 Jack Rivet JR 3 Old Forge 18:28.9 5:58 i
7 Michael Roberts JR 4 Remsen 19:03.2 6:09 i
8 5 Conrad Freed SO 2 Beaver River 19:04.0 6:10 t
9 6 Hunter Moore SO 3 Beaver River 19:05.2 6:10 t
10 7 Dylan Price SO 4 Onondaga 19:21.4 6:15 i
11 8 Aidan Brown SO 5 Tully 19:26.4 6:17
12 9 Nick Despins SR 2 New York Mills 19:29.4 6:18
13 10 Austin Canaguier SR 3 Sauquoit Valley 19:34.8 6:19
14 11 W. Slater Costantin JR 5 Sauquoit Valley 19:36.4 6:20
15 12 Sean Kellum SO 6 Sauquoit Valley 19:39.4 6:21
16 13 Brayden Campeau FR 2 Beaver River 19:40.3 6:21 t
17 14 Bryan Ardison JR 6 Beaver River 19:40.5 6:21 t
18 15 Silas Bouchard SO 7 West Canada Valley 19:41.4 6:22
19 16 Bryce Florian SR 4 Tully 19:54.4 6:26
20 Cody Monnat SR 5 Beaver River 19:54.6 6:26
21 17 Sam Sharlow SR 6 Oriskany 19:55.8 6:26
22 18 Anthony Moreland JR 7 Westmoreland 19:56.6 6:26
23 Noah Edick 8 1 South Lewis 20:10.3 6:31
24 19 Wiley Shaw SR 7 Tully 20:10.3 6:31
25 20 Alex Waterman SR 8 Oriskany 20:12.8 6:32
26 21 Benjamin Lagalbo FR 3 Sauquoit Valley 20:16.1 6:33
27 22 Payton Hirsch FR 4 Waterville 20:19.2 6:34
28 23 Jacob Smith SR 9 West Canada Valley 20:24.7 6:36
29 24 Ryan Fish JR 8 Oriskany 20:31.1 6:38
30 25 Jack Caughey JR 9 LaFayette 20:33.0 6:38
31 Will Anderson SO 8 Bishop Ludden 20:34.8 6:39
32 26 Landon Kepple FR 5 Weedsport 20:35.4 6:39
33 27 Christopher McDonou SR 10 Blessed Virgin Mary 20:36.3 6:39
34 28 Jesse Bolster SO 9 Dolgeville 20:37.5 6:40
35 Nathan Goldthrite SO 10 Beaver River 20:41.0 6:41
36 29 Tanner Brennan JR 10 West Canada Valley 20:44.6 6:42
37 30 Logan Misiaszek SO 11 Waterville 20:48.4 6:43
38 31 Stuart Palmer SR 11 New York Mills 20:49.0 6:43
39 32 Wesley Clarke SR 12 West Canada Valley 20:50.7 6:44
40 33 Mathias Deldique 8 2 Manlius Pebble Hill 20:56.1 6:46
41 34 Clayton Davis JR 11 West Canada Valley 20:59.9 6:47
42 35 Merritt Cox 8 3 Cato-Meridian 21:01.4 6:47
43 36 Nikko Recchio SO 12 Waterville 21:02.8 6:48
44 37 Gabe D. Williams FR 6 Waterville 21:03.8 6:48
45 38 Alex Murray JR 12 Weedsport 21:04.6 6:48
46 39 Josh Smoulcey SR 13 Oriskany 21:10.4 6:50
47 Shane Sweredoski SO 13 South Lewis 21:15.3 6:52
48 40 Ashston Benedict SO 14 Weedsport 21:15.5 6:52
49 41 Kyle Crouse SO 15 LaFayette 21:19.8 6:53
50 42 Derek Balfe SR 14 Oriskany 21:21.0 6:54
51 43 Derek Cieplenski SO 16 New York Mills 21:22.6 6:54
52 44 Ryan Keenan SO 17 New York Mills 21:23.2 6:54
53 45 John Misiaszek SO 18 Waterville 21:23.6 6:55
54 46 Zachary Ward SR 15 Sauquoit Valley 21:24.1 6:55
55 47 Sean Townsend SO 19 Sauquoit Valley 21:25.3 6:55
56 48 Cameron Jackson FR 7 Dolgeville 21:26.0 6:55
57 Matt Moser SR 16 Beaver River 21:27.1 6:56
58 49 Luke Wanlass SO 20 LaFayette 21:27.8 6:56
59 50 Victor Lee SO 21 New York Mills 21:28.8 6:56
60 51 Ryan Coleman SO 22 Oriskany 21:30.4 6:57
61 52 Jack Mohat FR 8 Tully 21:30.9 6:57
62 53 Josh Davis SR 17 Westmoreland 21:34.4 6:58
63 54 Dominic Beck SR 18 Blessed Virgin Mary 21:36.2 6:59
64 55 Connor Jackson FR 9 Tully 21:36.5 6:59
65 56 Raymond Anderson JR 13 Onondaga 21:40.6 7:00
66 Brayden Poste SO 23 South Lewis 21:51.6 7:04
67 57 Daniel Braverman JR 14 Manlius Pebble Hill 21:54.2 7:04
68 58 Benjamin Furner FR 10 Sauquoit Valley 21:55.0 7:05
69 John Manchester JR 15 Faith Heritage 21:57.8 7:06
70 59 Caleb Tracy SO 24 Weedsport 22:06.7 7:08
71 60 Kyle Thomas JR 16 Utica Notre Dame 22:08.3 7:09
72 61 Mitchell Schram 8 4 Westmoreland 22:09.3 7:09
73 62 Toby Salisbury SR 19 Tully 22:09.8 7:09
74 63 Joseph Hable SR 20 Blessed Virgin Mary 22:10.3 7:10
75 64 Robbie Finger SO 25 Bishop Grimes 22:15.1 7:11
76 65 Logan Valario JR 17 West Canada Valley 22:15.3 7:11
77 Jeter Dorrity JR 18 South Lewis 22:19.2 7:12
78 66 Geo Silvestri JR 19 Oriskany 22:22.4 7:14
79 67 Joseph Dillon JR 20 Blessed Virgin Mary 22:22.9 7:14
80 68 Colton Keane SO 26 LaFayette 22:24.0 7:14
81 69 Scott Petrucco FR 11 Tully 22:24.2 7:14
82 70 Jonathan Dix FR 12 LaFayette 22:26.4 7:15
83 Riley Hartzog SR 21 Sauquoit Valley 22:27.0 7:15
84 Josh Macera JR 21 Oriskany 22:28.7 7:16
85 71 Vincent Johns SO 27 Utica Notre Dame 22:32.6 7:17
86 Gabriel Davis JR 22 Sauquoit Valley 22:34.8 7:17
87 72 William Markwood 8 5 Manlius Pebble Hill 22:36.6 7:18
88 73 Andrew Sayles JR 23 Weedsport 22:44.5 7:21
89 John Maher JR 24 Oriskany 22:49.2 7:22
90 Caleb Eldred FR 13 Oriskany 22:50.4 7:23
91 74 Dustin Benoit SR 22 Dolgeville 22:51.2 7:23
92 James Yomtob FR 14 Fabius-Pompey 22:52.3 7:23
93 75 Dylan Langdon SO 28 Weedsport 23:09.7 7:29
94 76 Robert McInerney SR 23 Blessed Virgin Mary 23:13.7 7:30
95 77 Nicholas Gross JR 25 Blessed Virgin Mary 23:19.5 7:32
96 78 Gary Grabinski SO 29 Utica Notre Dame 23:29.4 7:35
97 Jeremy Conti FR 15 Faith Heritage 23:30.2 7:35
98 Alexander Guinto SO 30 Stockbridge Valley 23:31.6 7:36
99 79 Nathan Collinsworth SR 24 Manlius Pebble Hill 23:32.2 7:36
100 Nick Olsen SR 25 Old Forge 23:46.1 7:41
101 80 Nicholas Blowers JR 26 Weedsport 23:49.1 7:41
102 Wesley Graig FR 16 Tully 23:49.3 7:42
103 Anthony Lane JR 27 Tully 23:50.2 7:42
104 Casey Caruso SO 31 Sauquoit Valley 23:57.8 7:44
105 81 Casey Dibble JR 28 West Canada Valley 24:12.8 7:49
106 82 Aiden Bullock SO 32 Bishop Grimes 24:13.0 7:49
107 83 Shawn Hunter SR 26 Cato-Meridian 24:17.1 7:51
108 84 Robert Cavaretta SR 27 Blessed Virgin Mary 24:19.5 7:51
109 85 Dominic Clark SO 33 Utica Notre Dame 24:22.3 7:52
110 Jonathan Mokry JR 29 Fabius-Pompey 24:31.8 7:55
111 Anthony Marczak FR 17 Blessed Virgin Mary 24:35.3 7:56
112 86 Evan Collins SO 34 Utica Notre Dame 24:36.6 7:57
113 87 Bryan Tramacera FR 18 New York Mills 24:51.4 8:02
114 88 Dennis Duymaz FR 19 New York Mills 24:53.8 8:02
115 89 Patrick Gurtowski JR 30 Herkimer 24:55.0 8:03
116 90 Toby Tummino FR 20 LaFayette 24:55.7 8:03
117 Mark Rybka SR 28 New York Mills 24:56.0 8:03
118 91 Matt Gallagher JR 31 Herkimer 24:59.5 8:04
119 Logan McPherson 8 6 Hamilton 25:00.2 8:04
120 92 Ethan Humphrey FR 21 Dolgeville 25:05.9 8:06
121 93 Nathan Schultz FR 22 Bishop Grimes 25:10.8 8:08
122 Owen Bendedict SR 29 Weedsport 25:12.0 8:08
123 94 Colin Debejian JR 32 Bishop Grimes 25:18.3 8:10
124 Ashton Collins FR 23 Weedsport 25:22.6 8:12
125 95 J. J. Parrilla JR 33 Utica Notre Dame 25:29.8 8:14
126 96 Dan Vanmeter JR 34 Utica Notre Dame 25:36.9 8:16
127 97 Jack Martorella SO 35 LaFayette 25:52.7 8:21
128 98 Nico Perez JR 35 Bishop Grimes 25:56.8 8:23
129 Henry Jackson FR 24 Hamilton 25:58.7 8:23
130 Ryan McManmon SO 36 Fabius-Pompey 26:01.7 8:24
131 Aidan Woods SR 30 Hamilton 26:04.7 8:25
132 Gus Powless FR 25 LaFayette 26:15.2 8:29
133 99 Sean Moran FR 26 Bishop Grimes 26:27.6 8:33
134 Aidan McCarthy SR 31 Fabius-Pompey 26:27.8 8:33
135 100 Zachary Johnson 8 7 Onondaga 26:32.5 8:34
136 Andrew Votilla JR 36 Blessed Virgin Mary 26:39.4 8:36
137 101 Jj Braverman 8 8 Manlius Pebble Hill 26:42.6 8:37
138 102 Andrew Ashe JR 37 Dolgeville 26:43.2 8:38
139 Zack Ebert SR 32 Tully 26:50.0 8:40
140 103 Jeffrey Sydney FR 27 Bishop Grimes 26:53.5 8:41
141 104 Carson Nestved FR 28 Westmoreland 26:54.0 8:41
142 Matthew Delmar SR 33 Weedsport 26:55.9 8:42
143 105 Stephen Holmes FR 29 Westmoreland 27:11.1 8:47
144 John Kane SR 34 Bishop Grimes 27:14.1 8:48
145 106 Nicolas Sovare SO 37 Westmoreland 27:30.7 8:53
146 107 Jake Massaro JR 38 Onondaga 27:33.2 8:54
147 Amir Raife FR 30 Syr. Acad of Science 28:07.2 9:05
148 108 Daniel Lathrop SO 38 Cato-Meridian 28:09.5 9:05
149 109 Ben Sheckler SR 35 Cato-Meridian 28:11.1 9:06
150 Rudy Bohm SO 39 Utica Notre Dame 28:19.1 9:09
151 110 Kyle Bixler SR 36 Herkimer 28:21.5 9:09
152 111 Francesco Veronese SR 37 Westmoreland 28:22.8 9:10
153 Owen Smith SO 40 Westmoreland 28:27.3 9:11
154 Nathan Snavlin FR 31 Bishop Grimes 28:34.4 9:14
155 112 Daniel Gallagher FR 32 Herkimer 28:37.1 9:14
156 Ruben Gibson SO 41 West Canada Valley 29:06.1 9:24
157 113 Nick Toomey FR 33 Onondaga 29:09.5 9:25
158 114 Kyle Yaddow SR 38 Waterville 29:26.7 9:30
159 115 Tristan Behm SR 39 Cato-Meridian 29:46.2 9:37
160 116 Aiden Ryan FR 34 Onondaga 29:50.8 9:38
161 Hunter McGivern SO 42 West Canada Valley 31:05.8 10:02
162 Chank Ayum Guitierr FR 35 Syr. Acad of Science 33:16.1 10:44
163 Adam Schaefer FR 36 LaFayette 33:19.9 10:46
164 117 Matthew Kelly JR 39 Herkimer 33:26.3 10:48