Smithtown East Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
1500 Meter Race Walk | |||||
8:53.08 | SB | Lorna Sheppard | 6th | Finals H1 | Girls |
9:21.00 | Olivia Rokosz | 9th | Finals H1 | Girls | |
11:15.73 | Amber Stevens | 20th | Finals H1 | Girls | |
55 Meter Dash | |||||
7.83 | Lauren Wozny | 2nd | Finals H1 | Girls | |
8.12 | SB | Lauren Modzelewski | 4th | Finals H4 | Girls |
8.34 | SB | Savannah Mcmaster | 12th | Finals H2 | Girls |
8.68 | SB | Shannon Cain | 23rd | Finals H3 | Girls |
300 Meter Dash | |||||
45.65 | Lauren Wozny | 5th | Finals H1 | Girls | |
46.63 | SB | Lauren Modzelewski | 7th | Finals H5 | Girls |
48.29 | Sara Welshimer | 15th | Finals H3 | Girls | |
49.56 | SB | Allison Heft | 20th | Finals H4 | Girls |
600 Meter Run | |||||
1:52.79 | Delaney Morton | 7th | Finals H1 | Girls | |
1000 Meter Run | |||||
3:07.42 | Catherine Farrell | 2nd | Finals H1 | Girls | |
3:30.72 | SB | Makenna Morton | 5th | Finals H1 | Girls |
3:32.88 | SB | Jessica Moylan | 6th | Finals H1 | Girls |
4:06.41 | SB | Madeline Butler | 28th | Finals H2 | Girls |
1500 Meter Run | |||||
5:00.69 | Gabrielle Schneider | 1st | Finals H1 | Girls | |
5:07.51 | Emily Ginty | 3rd | Finals H1 | Girls | |
5:31.27 | Marissa Bunk | 12th | Finals H1 | Girls | |
55 Meter Hurdles | |||||
9.47 | Sasha Young | 1st | Finals H1 | Girls | |
9.93 | Victoria Walsh | 4th | Finals H1 | Girls | |
10.88 | Olivia Sarantos | 16th | Finals H3 | Girls | |
12.23 | Emily Penna | 33rd | Finals H7 | Girls | |
13.06 | Sarah Goldstein | 37th | Finals H6 | Girls | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:57.62 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Girls | |
Long Jump | |||||
16-6.5 | SB | Grace Young | 1st | Finals H1 | Girls |
Triple Jump | |||||
34-2.5 | Grace Young | 3rd | Finals H1 | Girls | |
28-9.5 | Victoria Walsh | 8th | Finals H1 | Girls | |
Shot Put | |||||
31-7.25 | Kaitlin Yurick | 1st | Finals H1 | Girls | |
28-9 | Tishawn Figaro | 4th | Finals H1 | Girls | |
26-7 | SB | Lauren Kelly | 10th | Finals H1 | Girls |
25-10 | SB | Kali Jung | 11th | Finals H1 | Girls |
25-1 | Kayla Daneau | 12th | Finals H1 | Girls | |
25-0 | Amanda Bishop | 13th | Finals H1 | Girls | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.13 | Harry Jung | 5th | Finals H3 | Boys Session 2 | |
7.39 | Josiah Figaro | 12th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
7.40 | SB | Daniel Donato | 13th | Finals H12 | Boys Session 2 |
7.57 | Kyle Endsley | 19th | Finals H3 | Boys Session 2 | |
7.96 | Michael Crocitto | 36th | Finals H11 | Boys Session 2 | |
8.00 | Isander Fernandez | 37th | Finals H13 | Boys Session 2 | |
8.20 | Christopher Tutto | 42nd | Finals H13 | Boys Session 2 | |
300 Meter Dash | |||||
42.91 | Kyle Endsley | 18th | Finals H3 | Boys Session 2 | |
600 Meter Run | |||||
1:39.83 | Matthew Krajci | 12th | Finals H2 | Boys Session 2 | |
1000 Meter Run | |||||
2:53.51 | John McCann Jr | 12th | Finals H2 | Boys Session 2 | |
2:53.87 | SB | Kevin Cawley | 13th | Finals H1 | Boys Session 2 |
2:54.76 | Patrick Grasing | 16th | Finals H2 | Boys Session 2 | |
3:00.11 | Harrison Goldstein | 18th | Finals H2 | Boys Session 2 | |
3:05.59 | Jack Drago | 22nd | Finals H2 | Boys Session 2 | |
3:10.88 | SB | Alexander Connelly | 28th | Finals H2 | Boys Session 2 |
3:25.36 | SB | Patrick Cleary | 31st | Finals H2 | Boys Session 2 |
3:30.30 | SB | Connor Ricciardi | 33rd | Finals H2 | Boys Session 2 |
3:31.22 | Julian Romano | 34th | Finals H2 | Boys Session 2 | |
1600 Meter Run | |||||
4:55.02 | Alex Martin | 8th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
3200 Meter Run | |||||
11:36.41 | SB | Bryan Spinella | 13th | Finals H1 | Boys Session 2 |
12:17.33 | David Adler | 15th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
55 Meter Hurdles | |||||
10.36 | Thomas Fennell | 15th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
10.87 | SB | Uel Figaro | 21st | Finals H4 | Boys Session 2 |
11.27 | Spencer Lebit | 24th | Finals H4 | Boys Session 2 | |
11.29 | Joseph Dillon | 25th | Finals H5 | Boys Session 2 | |
11.57 | SB | Joseph Iervolino | 26th | Finals H5 | Boys Session 2 |
4x200 Meter Relay | |||||
1:42.95 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Boys Session 2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:03.53 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:37.29 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
High Jump | |||||
5-6 | Tilon Figaro | 2nd | Finals H1 | Boys Session 2 | |
5-0 | Christopher Bartsch | 5th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
5-0 | SB | Thomas Fennell | 8th | Finals H1 | Boys Session 2 |
Long Jump | |||||
19-10.25 | Paden Cerbone | 2nd | Finals H1 | Boys Session 2 | |
18-3.5 | SB | Tyler King | 5th | Finals H1 | Boys Session 2 |
16-10.75 | Christopher Bartsch | 11th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
16-7.75 | Tilon Figaro | 13th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
16-7.5 | Robert D'andrea | 14th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
15-9 | SB | Spencer Lebit | 16th | Finals H1 | Boys Session 2 |
14-6 | Maxmillian Nadelson | 19th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
14-1.25 | Tyler Hans | 20th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
Triple Jump | |||||
40-5 | SB | Paden Cerbone | 1st | Finals H1 | Boys Session 2 |
37-5 | SB | Tyler King | 3rd | Finals H1 | Boys Session 2 |
32-5.5 | SB | Juan Rodriguez | 6th | Finals H1 | Boys Session 2 |
31-5.25 | Thomas Callan | 7th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
29-2 | Tyler Hans | 8th | Finals H1 | Boys Session 2 | |
28-7.75 | Michael Sforza | 9th | Finals H1 | Boys Session 2 |