Warwick Valley Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.76 | SB | Charlotte O'Connor | 7th | Prelims H1 | Full |
8.04 | Charlotte O'Connor | 6th | Finals H1 | Full | |
8.88 | SB | Riley Mangieri | 9th | Finals H2 | Full |
300 Meter Dash | |||||
49.02 | SB | Shannon Hegarty | 19th | Finals H2 | Full |
600 Meter Run | |||||
1:52.92 | SB | Molly Davis | 15th | Finals H3 | Full |
1000 Meter Run | |||||
3:08.80 | Katherine Smith | 3rd | Finals H3 | Full | |
3:15.32 | SB | Lauren Fox | 6th | Finals H2 | Full |
3:18.25 | Kristin Thompson | 8th | Finals H3 | Full | |
1500 Meter Run | |||||
5:27.45 | SB | Gabby Aloia | 10th | Finals H1 | Full |
5:28.63 | SB | Mary Calandra | 11th | Finals H1 | Full |
3000 Meter Run | |||||
11:15.61 | SB | Bridget Higgins | 6th | Finals H1 | Full |
55 Meter Hurdles | |||||
9.64 | Madeline Sorensen | 10th | Prelims H2 | Full | |
10.74 | Molly Davis | 15th | Prelims H2 | Full | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:51.89 | SB | Relay Team | 5th | Finals H2 | Full |
4x400 Meter Relay | |||||
4:36.98 | Relay Team | 9th | Finals H2 | Full | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:52.20 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Full | |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Molly Davis | 6th | Finals H1 | Full |
Long Jump | |||||
15-11.25 | Kaeli Thompson | 2nd | Finals H1 | Full | |
12-0.5 | Sofia Warren-McCann | 18th | Finals H1 | Full | |
Triple Jump | |||||
28-1.5 | Maureen Byrne | 14th | Finals H1 | Full | |
Pole Vault | |||||
12-8 | Kaeli Thompson | 1st | Finals H1 | Full | |
9-6 | Genevieve Reilly | 5th | Finals H1 | Full | |
9-0 | Caroline Fatta | 6th | Finals H1 | Full | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.15 | Aidan O'Connor | 11th | Prelims H3 | Full | |
8.16 | SB | Micach Sander | 13th | Finals H2 | Full |
600 Meter Run | |||||
1:27.14 | Alec Warnock | 6th | Finals H6 | Full | |
1:31.07 | Tom Gardiner | 10th | Finals H6 | Full | |
1000 Meter Run | |||||
2:33.79 | SB | Tom Gardiner | 4th | Finals H3 | Full |
1600 Meter Run | |||||
4:46.41 | SB | Gabe Wersebe | 9th | Finals H2 | Full |
3200 Meter Run | |||||
10:23.43 | SB | Kevin Cox | 9th | Finals H2 | Full |
11:05.12 | SB | Michael Mulvihill | 18th | Finals H1 | Full |
55 Meter Hurdles | |||||
8.67 | Aidan O'Connor | 9th | Prelims H1 | Full | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:41.58 | Relay Team | 10th | Finals H2 | Full | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:36.74 | Relay Team | 4th | Finals H3 | Full | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:52.25 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Full | |
High Jump | |||||
5-8 | SB | James Byrne | 8th | Finals H1 | Full |
Long Jump | |||||
16-5.75 | Michael Moore | 19th | Finals H1 | Full | |
Triple Jump | |||||
38-9.25 | James Byrne | 10th | Finals H1 | Full | |
Pole Vault | |||||
14-0 | Dane Sorensen | 1st | Finals H1 | Full | |
11-6 | Jacob Becher | 4th | Finals H1 | Full | |
11-0 | SB | Michael Moore | 6th | Finals H1 | Full |
Shot Put | |||||
39-4.75 | Charles Phelan | 7th | Finals H1 | Full | |
29-4.25 | SB | Micach Sander | 19th | Finals H1 | Full |
Weight Throw | |||||
31-0.25 | Alex Ronne | 13th | Finals H1 | Full |