Great Neck North Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
800 Meter Run | |||||
2:36.30 | Victoria Liu | 3rd | Finals H1 | Full | |
2:47.40 | SB | Vera Cho | 6th | Finals H1 | Full |
2:47.60 | SB | Netta Mualem | 7th | Finals H2 | Full |
2:51.10 | SB | Melina Cornejo | 11th | Finals H2 | Full |
2:52.00 | SB | Lauren Hakimi | 12th | Finals H2 | Full |
2:57.50 | SB | Leah Ahdoot | 17th | Finals H2 | Full |
3:11.10 | SB | Emilia Pedersen | 4th | X H1 | Full |
1500 Meter Run | |||||
4:58.20 | Samantha Law | 1st | Finals H1 | Full | |
5:22.40 | Maya Mualem | 2nd | Finals H1 | Full | |
5:25.60 | Alexis Namdar | 3rd | Finals H1 | Full | |
5:37.90 | Netta Mualem | 5th | Finals H1 | Full | |
5:53.50 | Leah Ahdoot | 7th | Finals H1 | Full | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.64 | h | Odellia Etaat | 2nd | Finals H3 | Full |
19.94 | h SB | Emilia Pedersen | 4th | X H2 | Full |
4x200 Meter Relay | |||||
2:05.10 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Full |
High Jump | |||||
4-8 | SB | Emilia Pedersen | 1st | X H1 | Full |
4-0 | SB | Austyn Durham | 4th | Finals H1 | Full |
Long Jump | |||||
13-3.5 | SB | Olivia Liu | 5th | Finals H1 | Full |
12-7.25 | SB | Emilia Pedersen | 5th | X H1 | Full |
Shot Put | |||||
18-0.5 | SB | Emilia Pedersen | 5th | X H1 | Full |
16-10.5 | Nicole Victory | 7th | Finals H1 | Full | |
Pentathlon | |||||
1643 | SB | Emilia Pedersen | 4th | X H1 | Full |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
1500 Meter Run | |||||
4:53.90 | SB | Roger Hyman | 1st | X H1 | Full |
1600 Meter Run | |||||
5:09.50 | Jonathan Heravi | 4th | Finals H1 | Full | |
5:49.10 | Gregory Katchis | 15th | Finals H1 | Full | |
5:51.80 | SB | Jason Feith | 17th | Finals H1 | Full |
110 Meter Hurdles | |||||
18.34 | h | Kevin Wu | 2nd | Finals H2 | Full |
20.34 | h | Roger Hyman | 10th | X H4 | Full |
20.34 | h | Jacob Rahmani | 4th | Finals H1 | Full |
20.44 | h | eric Vasquez | 5th | Finals H1 | Full |
2000 Meter Steeplechase | |||||
7:25.70 | SB | Maor Amar | 6th | Finals H1 | Full |
3000 Meter Steeplechase | |||||
10:46.40 | SB | Matthew Weinstein | 3rd | Finals H1 | Full |
12:31.90 | SB | Aaron Malekan | 24th | Finals H1 | Full |
4x200 Meter Relay | |||||
1:41.70 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H3 | Full |
High Jump | |||||
5-1.75 | SB | Roger Hyman | 6th | X H1 | Full |
5-1 | SB | Joshua Zabih | 1st | Finals H1 | Full |
Long Jump | |||||
16-7.5 | Roger Hyman | 6th | X H1 | Full | |
16-3.5 | SB | Daniel Kim | 10th | Finals H1 | Full |
Pole Vault | |||||
10-0 | Louis Pais | 4th | Finals H1 | Full | |
Shot Put | |||||
35-7.5 | Roger Hyman | 2nd | X H1 | Full | |
29-3 | SB | Dylan Namdar | 7th | Finals H1 | Full |
Pentathlon | |||||
2310 | SB | Roger Hyman | 3rd | X H1 | Full |