Wilson (Sec 6) Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.25 | Jenny Myers | 22nd | Prelims H1 | Full | |
14.41 | Melanie Gray | 31st | Prelims H1 | Full | |
200 Meter Dash | |||||
30.21 | Melanie Gray | 28th | Finals H4 | Full | |
31.30 | Jenny Myers | 36th | Finals H5 | Full | |
400 Meter Dash | |||||
1:11.77 | SB | Melanie Gray | 25th | Finals H2 | Full |
800 Meter Run | |||||
3:02.63 | Sarah Lewis | 29th | Finals H2 | Full | |
3:07.84 | SB | Julia Seider | 34th | Finals H2 | Full |
1500 Meter Run | |||||
6:44.12 | SB | Joanna Elledge | 35th | Finals H2 | Full |
100 Meter Hurdles | |||||
18.08 | Grace Gerber | 8th | Prelims H1 | Full | |
18.57 | Grace Gerber | 8th | Finals H1 | Full | |
20.92 | Brook Wisor | 28th | Prelims H1 | Full | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:14.55 | Grace Gerber | 8th | Finals H3 | Full | |
4x100 Meter Relay | |||||
55.66 | Relay Team | 10th | Finals H2 | Full | |
High Jump | |||||
4-6 | Skylar Munnikhyusen | 8th | Finals H1 | Full | |
4-2 | Amanda Murray | 14th | Finals H1 | Full | |
Long Jump | |||||
15-3.5 | Skylar Munnikhyusen | 3rd | Finals H1 | Full | |
Triple Jump | |||||
32-9.5 | SB | Skylar Munnikhyusen | 4th | Finals H1 | Full |
25-2 | SB | Julia Seider | 28th | Finals H1 | Full |
Discus | |||||
72-2 | Shea Munnikhuysen | 14th | Finals H1 | Full | |
61-3 | SB | Kasey Taylor | 23rd | Finals H1 | Full |
Shot Put | |||||
31-8.5 | Shea Munnikhuysen | 4th | Finals H1 | Full | |
27-7.5 | SB | Yvonne Shepherd | 13th | Finals H1 | Full |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.60 | SB | Mitch Mahar | 24th | Prelims H2 | Full |
12.70 | Marcel Wilson | 26th | Prelims H3 | Full | |
400 Meter Dash | |||||
57.00 | SB | Quinton Rees | 13th | Finals H3 | Full |
800 Meter Run | |||||
2:08.06 | Trey Rees | 5th | Finals H3 | Full | |
2:27.79 | SB | Tristan Gutherie | 27th | Finals H3 | Full |
1600 Meter Run | |||||
5:11.30 | SB | Willia Schwarzmueller | 13th | Finals H2 | Full |
5:23.82 | SB | Tristan Gutherie | 22nd | Finals H3 | Full |
3200 Meter Run | |||||
10:49.26 | SB | Willia Schwarzmueller | 10th | Finals H2 | Full |
11:43.52 | Nathaniel Johnson | 23rd | Finals H1 | Full | |
110 Meter Hurdles | |||||
18.71 | Mark Coder | 10th | Prelims H1 | Full | |
3000 Meter Steeplechase | |||||
12:01.78 | SB | Cal Seeley | 13th | Finals H1 | Full |
4x100 Meter Relay | |||||
48.04 | Relay Team | 8th | Finals H2 | Full | |
Long Jump | |||||
16-6 | SB | Mitch Mahar | 12th | Finals H1 | Full |
16-2 | SB | Kevin Skavinsky | 17th | Finals H1 | Full |
Triple Jump | |||||
35-9 | Josh Lipuma | 13th | Finals H1 | Full | |
33-10 | Kevin Skavinsky | 18th | Finals H1 | Full | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Mark Coder | 7th | Finals H1 | Full | |
8-0 | SB | Jake Sanborn | 13th | Finals H1 | Full |
Discus | |||||
97-11 | Mason Secor | 9th | Finals H1 | Full | |
87-7 | Josh Lipuma | 14th | Finals H1 | Full | |
Shot Put | |||||
33-2.5 | SB | Mason Secor | 20th | Finals H1 | Full |
30-10.5 | Aaron Weich | 24th | Finals H1 | Full |