Oneonta HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.03 | Morgan Jipson | 3rd | Semis H1 | Girls | |
200 Meter Dash | |||||
29.46 | Morgan Jipson | 7th | Finals H1 | Girls | |
400 Meter Dash | |||||
1:06.83 | Olivia O'Donnell | 4th | Finals H1 | Girls | |
1:14.79 | SB | Kate Ackley | 13th | Finals H1 | Girls |
800 Meter Run | |||||
2:44.47 | Danielle Basdekis | 6th | Finals H1 | Girls | |
3:08.63 | SB | Mary Getman | 18th | Finals H1 | Girls |
1500 Meter Run | |||||
5:35.61 | Martine Hitchcock | 5th | Finals H1 | Girls | |
7:00.05 | SB | Olivia Hanbridge | 19th | Finals H1 | Girls |
3000 Meter Run | |||||
14:39.20 | Jillian Lahood | 7th | Finals H1 | Girls | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.30 | Mary Lynch | 1st | Semis H1 | Girls | |
4x100 Meter Relay | |||||
57.60 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Girls | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:47.88 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Girls | |
4x800 Meter Relay | |||||
13:01.92 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Girls | |
High Jump | |||||
4-6.01 | Mary Lynch | 4th | Finals H1 | Girls | |
Long Jump | |||||
16-4.5 | SB | Emilia French | 4th | Finals H1 | Girls |
15-6.5 | Morgan Jipson | 5th | Finals H1 | Girls | |
15-4.5 | Mary Lynch | 7th | Finals H1 | Girls | |
Triple Jump | |||||
34-1.75 | Emilia French | 2nd | Finals H1 | Girls | |
Pole Vault | |||||
7-0 | SB | Abby Miller | 1st | Finals H1 | Girls |
Discus | |||||
74-4 | SB | Nova Otieno | 6th | Finals H1 | Girls |
66-11 | Mahala Johnson | 9th | Finals H1 | Girls | |
Shot Put | |||||
33-0.5 | SB | Nova Otieno | 1st | Finals H1 | Girls |
22-6 | Mahala Johnson | 23rd | Finals H1 | Girls | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.77 | Shane Miller | 4th | Semis H1 | Boys | |
200 Meter Dash | |||||
25.86 | Kyle Rowe | 12th | Finals H1 | Boys | |
26.60 | SB | Abe Lozano | 19th | Finals H1 | Boys |
400 Meter Dash | |||||
57.08 | Kyle Rowe | 5th | Finals H1 | Boys | |
57.97 | Abe Lozano | 8th | Finals H1 | Boys | |
800 Meter Run | |||||
2:11.91 | Max Orgeron | 2nd | Finals H1 | Boys | |
2:27.12 | Zach Munson | 12th | Finals H1 | Boys | |
1600 Meter Run | |||||
5:05.27 | Omar Nelson | 5th | Finals H1 | Boys | |
5:13.10 | John Hendley | 9th | Finals H1 | Boys | |
5:19.01 | Liam Flynn | 11th | Finals H1 | Boys | |
3200 Meter Run | |||||
10:24.31 | Jon Miller | 1st | Finals H1 | Boys | |
13:09.71 | SB | Sajel Burnette | 8th | Finals H1 | Boys |
400 Meter Hurdles | |||||
1:06.16 | Andrew Morell | 4th | Finals H1 | Boys | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:59.48 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Boys | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:54.38 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Boys |
Triple Jump | |||||
37-5 | Andrew Morell | 2nd | Finals H1 | Boys | |
Pole Vault | |||||
10-0 | Jim Verilli | 3rd | Finals H1 | Boys | |
8-6 | Shane Miller | 6th | Finals H1 | Boys | |
Discus | |||||
116-9 | Aiden Gould | 4th | Finals H1 | Boys | |
94-7 | Bradley Morell | 11th | Finals H1 | Boys | |
Shot Put | |||||
44-2.25 | Leroy Williams | 4th | Finals H1 | Boys | |
37-11.5 | Aiden Gould | 9th | Finals H1 | Boys |