Lake George Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.75 | Kira Bieber | 7th | Finals H4 | Full | |
13.98 | SB | Sam Jeckel | 12th | Finals H3 | Full |
15.46 | SB | Elana Bieber | 22nd | Finals H1 | Full |
400 Meter Dash | |||||
1:01.34 | SB | Kira Bieber | 1st | Finals H4 | Full |
1:28.88 | Liz Alexander | 20th | Finals H1 | Full | |
800 Meter Run | |||||
2:45.38 | Cassie Wagemann | 8th | Finals H1 | Full | |
3:30.93 | Kristen Martindale | 24th | Finals H1 | Full | |
3000 Meter Run | |||||
13:25.50 | Morgan MacDermid | 8th | Finals H1 | Full | |
4x100 Meter Relay | |||||
57.71 | SB | Relay Team | 7th | Finals H2 | Full |
Pole Vault | |||||
7-0 | Sam Jeckel | 2nd | Finals H1 | Full | |
Discus | |||||
71-2 | Grace Hatin | 11th | Finals H1 | Full | |
Shot Put | |||||
23-2 | SB | Grace Hatin | 18th | Finals H1 | Full |
22-5.75 | SB | Hanna Pogonowski | 19th | Finals H1 | Full |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.61 | Anthony Cardenas | 3rd | Finals H6 | Full | |
11.97 | SB | Addison Kelly | 8th | Finals H5 | Full |
12.11 | SB | Nic Motta | 9th | Finals H5 | Full |
200 Meter Dash | |||||
23.39 | SB | Anthony Cardenas | 2nd | Finals H5 | Full |
24.63 | SB | Isaiah Burnett | 5th | Finals H4 | Full |
400 Meter Dash | |||||
53.68 | Zeke Reynolds | 1st | Finals H4 | Full | |
57.16 | SB | Gideon Jardine | 4th | Finals H4 | Full |
1600 Meter Run | |||||
4:47.92 | Nick Rollo | 2nd | Finals H2 | Full | |
5:45.12 | Pat Huber | 13th | Finals H1 | Full | |
3200 Meter Run | |||||
12:17.12 | Joseph Cocozza | 10th | Finals H1 | Full | |
3000 Meter Steeplechase | |||||
12:12.76 | Jack Unkauf | 6th | Finals H1 | Full | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.15 | SB | Relay Team | 1st | Finals H2 | Full |
4x400 Meter Relay | |||||
3:38.48 | SB | Relay Team | 1st | Finals H2 | Full |
4x800 Meter Relay | |||||
9:24.21 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Full |
Long Jump | |||||
19-6.5 | Nic Motta | 3rd | Finals H1 | Full | |
17-10.75 | Zeke Reynolds | 10th | Finals H1 | Full | |
Triple Jump | |||||
37-6 | SB | Luke Vanderminden | 6th | Finals H1 | Full |
Pole Vault | |||||
9-0 | Luke Kelly | 7th | Finals H1 | Full | |
8-0 | Jake Shearer | 12th | Finals H1 | Full | |
Discus | |||||
114-9 | Dan Sause | 6th | Finals H1 | Full | |
88-6 | Matt Burrows | 15th | Finals H1 | Full | |
77-7 | Chris Becker | 21st | Finals H1 | Full | |
Shot Put | |||||
34-7.5 | SB | Chris Becker | 12th | Finals H1 | Full |