Sidney Track Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.69 | Mallory Stillman | 2nd | Semis H1 | Small Schools | |
8.46 | SB | Anna Egli | 4th | Semis H1 | Small Schools |
8.68 | SB | Faith Wheeler | 4th | Semis H1 | Small Schools |
300 Meter Dash | |||||
49.80 | Katelyn Hadley | 11th | Finals H1 | Small Schools | |
49.88 | Mikayla Pernice | 12th | Finals H1 | Small Schools | |
600 Meter Run | |||||
2:18.84 | SB | Caranna Ingram | 14th | Finals H1 | Small Schools |
1000 Meter Run | |||||
3:20.52 | Mary Rommer | 1st | Finals H1 | Small Schools | |
3:30.02 | Jill Lees | 3rd | Finals H1 | Small Schools | |
1500 Meter Run | |||||
5:21.43 | Mary Rommer | 2nd | Finals H1 | Small Schools | |
5:41.15 | SB | Jill Lees | 5th | Finals H1 | Small Schools |
55 Meter Hurdles | |||||
9.67 | Jessica Champlin | 2nd | Semis H1 | Small Schools | |
9.97 | SB | Ariyahna Bernard | 3rd | Semis H1 | Small Schools |
11.19 | Kayla McEwan | 3rd | Semis H1 | Small Schools | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:43.68 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Small Schools |
4x800 Meter Relay | |||||
12:59.10 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Small Schools | |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Ariyahna Bernard | 1st | Finals H1 | Small Schools |
Long Jump | |||||
15-7 | Mallory Stillman | 4th | Finals H1 | Small Schools | |
14-8 | SB | Faith Wheeler | 6th | Finals H1 | Small Schools |
14-4 | Anna Egli | 9th | Finals H1 | Small Schools | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Amelie Legg | 4th | Finals H1 | Small Schools | |
Shot Put | |||||
33-10.5 | SB | Ariyahna Bernard | 1st | Finals H1 | Small Schools |
26-5.5 | SB | Mikayla Stefanek | 5th | Finals H1 | Small Schools |
23-0.5 | Julia Obeada | 16th | Finals H1 | Small Schools | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.21 | Jon Wood | 2nd | Semis H1 | Small Schools | |
8.40 | SB | Gavin Flavell | 4th | Semis H1 | Small Schools |
300 Meter Dash | |||||
41.30 | Chase Sutliff | 9th | Finals H1 | Small Schools | |
42.98 | Junnosuke Seki | 17th | Finals H1 | Small Schools | |
49.63 | SB | Gavin Flavell | 28th | Finals H1 | Small Schools |
600 Meter Run | |||||
1:54.82 | SB | Trevor Terry | 21st | Finals H1 | Small Schools |
1000 Meter Run | |||||
3:05.73 | Jeffery Bullis | 6th | Finals H1 | Small Schools | |
3:11.70 | Eli Eagle Road | 7th | Finals H1 | Small Schools | |
3:13.47 | SB | Jeff Stefanek | 8th | Finals H1 | Small Schools |
1600 Meter Run | |||||
5:02.80 | SB | Carson Fuller | 6th | Finals H1 | Small Schools |
5:29.61 | Eli Eagle Road | 14th | Finals H1 | Small Schools | |
3200 Meter Run | |||||
12:36.90 | Sam Lees | 12th | Finals H1 | Small Schools | |
14:10.99 | Ty Saleman | 14th | Finals H1 | Small Schools | |
55 Meter Hurdles | |||||
10.61 | Brandon Evans | 5th | Finals H1 | Small Schools | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:06.33 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | Small Schools |
4x800 Meter Relay | |||||
9:52.38 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Small Schools | |
Long Jump | |||||
17-3 | Chase Sutliff | 5th | Finals H1 | Small Schools | |
Pole Vault | |||||
11-0 | Brandon Evans | 4th | Finals H1 | Small Schools | |
11-0 | Alex Padovani | 5th | Finals H1 | Small Schools | |
9-0 | SB | Michael Paoli | 7th | Finals H1 | Small Schools |
Shot Put | |||||
38-10 | Sean Germond | 3rd | Finals H1 | Small Schools | |
38-5 | Edward Rajner | 5th | Finals H1 | Small Schools | |
36-3.5 | Wade Dean | 6th | Finals H1 | Small Schools |