Full


Licensed to Leone Timing and Results Services - Contractor License
                                                          HY-TEK's Meet Manager
                                  42nd Annual                                  
                  Carl J. Roesch Memorial Boys Track Classic                   
                       Clarence High School  - 5/21/2016                       
                                    Results                                    
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
        Meet: # 10.4h  1981        Lamar Smith, Bennett                        
        Meet: # 10.4h  2001        Morris Smith, South                         
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Rodney Corbin             11 Will. North              11.26Q  1  11.254
  2 Dave Farace               11 Lancaster                11.34Q  2 
  3 Jacob Maurino             10 West Seneca East         11.49Q  3 
  4 Jalin Cooper              10 Medina                   11.26Q  1  11.257
  5 Sean DeLellis             12 Hamburg                  11.35Q  2 
  6 Jailyn Rose               12 Amherst                  11.70Q  3 
  7 Logan Yoder               11 Starpoint                11.37q  2 
  8 Christian Snell           10 Alden                    11.39q  1 
  9 Ry Mazurkiewicz           10 Clarence                 11.82   2 
 10 Joel Nicholas              9 Amherst                  11.84   2 
 11 Lucas Desmond             10 Orchard Park             11.85   1 
 12 Colin Skowronski           9 Alden                    11.86   2 
 13 Willie Sturgis            11 Will. North              11.96   2  11.958
 14 Damion War                 9 Orchard Park             11.96   3  11.960
 15 Austin Breidenstein       11 West Seneca East         12.06   1 
 16 Odell Sanchez             11 Lancaster                12.07   3 
 17 Andrew Michael            11 West Seneca West         12.44   3 
 18 Josh Porter                9 Depew                    12.56   3 
 19 Derrick Enser             12 Frontier                 12.59   1 
 20 Kole Taylor               10 Hamburg                  12.60   1 
 21 Ethan Swierski             9 Will. East               13.11   3 
 22 Alex Eastman              10 West Seneca West         13.23   2 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: # 10.4h  1981        Lamar Smith, Bennett                        
        Meet: # 10.4h  2001        Morris Smith, South                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Rodney Corbin             11 Will. North              11.20   10   
  2 Jacob Maurino             10 West Seneca East         11.26    8   
  3 Sean DeLellis             12 Hamburg                  11.28    6   
  4 Logan Yoder               11 Starpoint                11.35    4   
  5 Jalin Cooper              10 Medina                   11.38    2   
  6 Dave Farace               11 Lancaster                11.40    1   
  7 Christian Snell           10 Alden                    11.47  
  8 Jailyn Rose               12 Amherst                  11.50  
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 2 Best Times
        Meet: # 21.3h  1981        Bryant Littlejohn, Bishop Turner            
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dave Wolanin              11 Lancaster                22.42Q  2 
  2 Jalin Cooper              10 Medina                   23.10Q  3 
  3 Sean DeLellis             12 Hamburg                  23.11Q  1 
  4 Jacob Maurino             10 West Seneca East         23.58Q  4 
  5 Jesse Kuczewski           12 Lancaster                23.20q  1 
  6 Christian Snell           10 Alden                    23.21q  2 
  7 Rodney Corbin             11 Will. North              23.26   3 
  8 Charlie Varshay           11 Alden                    23.64   1 
  9 Lucas Desmond             10 Orchard Park             23.75   2 
 10 Brady Jenson              12 Orchard Park             23.86   4 
 11 Ry Mazurkiewicz           10 Clarence                 23.99   4 
 12 Joel Nicholas              9 Amherst                  24.03   3 
 13 Willie Sturgis            11 Will. North              24.09   1 
 14 Jeff Mott                 11 Clarence                 24.72   3 
 15 David Littlefield         11 Starpoint                24.85   2 
 16 Austin Breidenstein       11 West Seneca East         25.30   4 
 17 John Hawes                10 Hamburg                  25.35   1 
 18 Dom Buchina               11 Depew                    26.17   2 
 19 Derrick Enser             12 Frontier                 26.42   3 
 20 Ethan Swierski             9 Will. East               26.92   3 
 21 Jonathan Clancy           11 West Seneca West         27.54   4 
 22 Nick Mueller              11 Depew                    27.88   4 
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
        Meet: # 21.3h  1981        Bryant Littlejohn, Bishop Turner            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jalin Cooper              10 Medina                   22.77   10   
  2 Dave Wolanin              11 Lancaster                22.93    8   
  3 Christian Snell           10 Alden                    23.08    6   
  4 Jesse Kuczewski           12 Lancaster                23.58    4   
  5 Jacob Maurino             10 West Seneca East         23.70    2   
  6 Sean DeLellis             12 Hamburg                  24.32    1   
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 48.8h  1980        Leonard Anthony, Sweet Home                 
        Meet: # 48.8h  1983        Rayford Bragg, Sweet Home                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Connor Fuller             12 Lancaster                50.57   4  10   
  2 Fridrick Diehl            10 Frontier                 52.89   4   8   
  3 Eric Weisensal            12 Will. North              53.28   3   6   
  4 Conor Long                11 Hamburg                  53.41   4   4   
  5 Jeremy Jeziorski          10 Alden                    53.50   3   2   
  6 Elijah Kerner              9 Lancaster                53.58   4   1   
  7 Jacob Kaczmarek           12 Orchard Park             53.63   4 
  8 Liberti Joshua            12 Orchard Park             53.73   3 
  9 Ethan Loewer              10 Clarence                 54.15   2  54.142
 10 Steve Nichy               12 Depew                    54.15   4  54.150
 11 Daniel Wood               12 Hamburg                  54.65   3 
 12 Nick Surdej               11 Starpoint                54.68   2 
 13 Evan Mccarthy             10 Will. North              55.17   3 
 14 James Sullivan             8 West Seneca East         56.23   2 
 15 Derek Madge               11 West Seneca East         56.40   3 
 16 Tristian Higgins          11 Eden                     56.58   2 
 17 Adam Cefelli              11 Medina                   57.85   2 
 18 Nicholas D’amico         1 Will. East               57.98   2 
 19 Jonathan Clancy           11 West Seneca West         59.41   1 
 20 Jason Iannarelli          10 Will. East               59.85   1 
 21 Martin Florian             9 Depew                  1:04.76   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
        Meet: # 1:54.6h  1999        Doug Johnston, Clarence                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Steve Neumaier            12 Lancaster              1:57.15   2  10   
  2 Matt Hess                 11 Hamburg                1:59.52   2   8   
  3 Cameron Carver            11 Amherst                2:00.51   2   6   
  4 Tanner Zubler             11 West Seneca East       2:00.83   2   4   
  5 Michael Totaro            11 Orchard Park           2:00.96   2   2   
  6 Ben Szymanski             11 Frontier               2:04.96   2   1   
  7 Jared Rogalski             8 Lancaster              2:05.02   2 
  8 Hunter Reed               10 Clarence               2:07.77   2 
  9 Jacob Vokes               12 Amherst                2:08.24   1 
 10 Zach Toner                10 Will. North            2:08.91   1 
 11 David Oswald              11 Hamburg                2:09.31   1 
 12 Josh Jeziorski            10 Alden                  2:09.60   2 
 13 Fisher Kaleb              11 Frontier               2:10.93   2 
 14 Joseph Even               11 Orchard Park           2:10.99   1 
 15 Andrew Helms              11 Will. East             2:14.52   1 
 16 Timothy Beeman            11 West Seneca West       2:14.57   1 
 17 Griffin Murray            10 West Seneca East       2:16.42   2 
 18 Chris Heath                9 Starpoint              2:21.09   1 
 19 Joey Amirato               9 Depew                  2:24.19   1 
 20 Kevin Seitz               12 Will. North            2:24.47   2 
 21 Maxwell Peck               9 West Seneca West       2:25.02   1 
 22 Julian Rajakrishnan       10 Will. East             2:25.77   1 
 23 Jacob Digiacomo            9 Depew                  2:26.98   1 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
        Meet: # 4:18.8h  1994        Ron Pascucci, West Seneca East            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Steve Neumaier            12 Lancaster              4:15.49#  2  10   
  2 Cal Puskar                10 Orchard Park           4:24.07   2   8   
  3 Kevin Seitz               12 Will. North            4:25.29   2   6   
  4 Peter Rindfuss            12 Hamburg                4:28.90   2   4   
  5 Tom Flannery              11 Orchard Park           4:29.22   2   2   
  6 Ray Sambrotto              9 West Seneca East       4:31.50   2   1   
  7 Ben Szymanski             11 Frontier               4:37.53   2 
  8 Jack Lacina               11 Hamburg                4:38.41   2 
  9 Dan Heil                  10 Medina                 4:40.39   2 
 10 Joe Groth                  9 Frontier               4:48.76   2 
 11 Seth Maurer               10 Clarence               4:52.42   2 
 12 Jalen Barron              11 Amherst                4:53.53   1 
 13 Ale Giamberdino           10 Starpoint              4:53.63   1 
 14 Bobby Adams                9 Alden                  4:55.17   1 
 15 Armani Merlino             9 Lancaster              4:55.33   1 
 16 Adam Czech                11 Alden                  4:55.71   1 
 17 Ryan Ahart                11 Starpoint              4:55.93   1 
 18 Tyler Bishop               9 West Seneca West       4:59.25   1 
 19 Jack Hill                 10 Medina                 4:59.31   1 
 20 Erik Lipa                 12 Depew                  5:00.28   1 
 21 Jack Stefanick             9 Will. East             5:14.41   1 
 22 Patrick Harrington        12 West Seneca West       5:18.37   1 
 23 Joe Paolini               12 Depew                  5:18.91   1 
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 9:15.5h  2002        Pete Meindl, Orchard Park                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Josh Glaub                10 West Seneca East       9:53.38   10   
  2 Bradley Bedell            12 Lancaster              9:55.50    8   
  3 Dima Blundell             11 Hamburg               10:04.18    6   
  4 Peter Rindfuss            12 Hamburg               10:07.81    4   
  5 Dan Daddario               9 Clarence              10:10.17    2   
  6 Christopher Krull         10 Lancaster             10:23.31    1   
  7 Ken Abrahim                9 Will. North           10:25.38  
  8 Joe Groth                  9 Frontier              10:27.54  
  9 Spencer Roberts           11 West Seneca West      10:31.32  
 10 Cody Smith                10 Will. North           10:36.42  
 11 Casey Mosher              10 Orchard Park          10:37.86  
 12 Seth Maurer               10 Clarence              10:50.62  
 13 Dean Godios                8 Depew                 11:11.16  
 14 Jordan Stachelski         12 Orchard Park          11:11.26  
 15 Ryan Ahart                11 Starpoint             11:13.72  
 -- Jack Hill                 10 Medina                     DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
        Meet: # 13.9h  1999        Jared Vogler, Sweet Home                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ethan Reimondo            12 Hamburg                  15.45Q  1 
  2 Noah Choinacki            12 Will. North              16.01Q  2 
  3 Baltaj Sandhur            11 Will. East               17.14Q  3 
  4 Jacob Nowark              12 Lancaster                17.42q  1 
  5 Dan Sgroi                 11 Starpoint                17.67q  3 
  6 Tino Mancabelli            8 Orchard Park             17.72q  1 
  7 George Pollinger          11 Depew                    17.82   2 
  8 Nick Hafner                9 Hamburg                  17.88   2  17.874
  9 Anthony Sodaro            12 West Seneca East         17.88   2  17.878
 10 Jeremy Anderson           10 Will. North              18.20   3 
 11 Steve Marzano             12 Clarence                 18.46   3 
 12 Noah Geistein             11 Lancaster                18.61   3 
 13 William Graves            11 Orchard Park             18.69   2 
 14 Connor Avery              10 West Seneca West         18.83   1 
 15 Adam Fisher                9 Frontier                 19.59   3 
 16 Fabrizio Passalacqua      10 Starpoint                20.05   2 
 17 Evan Allen                 9 Frontier                 20.78   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
        Meet: # 13.9h  1999        Jared Vogler, Sweet Home                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ethan Reimondo            12 Hamburg                  15.22   10   
  2 Noah Choinacki            12 Will. North              15.69    8   
  3 Baltaj Sandhur            11 Will. East               16.89    6   
  4 Dan Sgroi                 11 Starpoint                17.40    4    17.393
  5 Tino Mancabelli            8 Orchard Park             17.40    2    17.395
  6 Jacob Nowark              12 Lancaster                17.55    1   
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 54.2h  1999        Jared Vogler, Sweet Home                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lawson Castaldo           11 Amherst                  58.91   3  10   
  2 Dan Sgroi                 11 Starpoint                59.57   3   8   
  3 Tino Mancabelli            8 Orchard Park           1:01.25   3   6   
  4 Tom Gorrell               12 Hamburg                1:01.39   3   4   
  5 William Graves            11 Orchard Park           1:01.62   3   2   
  6 Steve Marzano             12 Clarence               1:03.04   2   1   
  7 Jacob Nowark              12 Lancaster              1:03.56   1 
  8 Jeremy Anderson           10 Will. North            1:03.85   3 
  9 Luke Kubasiak             10 Eden                   1:04.54   2 
 10 Mike Wahl                 10 Will. North            1:05.33   2 
 11 Connor Avery              10 West Seneca West       1:06.57   2 
 12 Nick Hafner                9 Hamburg                1:07.76   1 
 13 Evan Allen                 9 Frontier               1:07.84   1 
 14 Nathan Smith              12 West Seneca East       1:08.47   2 
 15 Davon France              10 Amherst                1:08.58   2 
 16 Fabrizio Passalacqua      10 Starpoint              1:09.47   1 
 17 Joey Amirato               9 Depew                  1:15.48   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
        Meet: # 9:23.9h  2009        Joe Whelan, Hamburg                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mercer Matthew            12 Orchard Park           9:38.43   10   
  2 Jack Hopkins              11 Barker                10:18.78    8   
  3 Matthew Johnson           12 Clarence              10:19.83    6   
  4 Tyler Deuschle            12 Depew                 10:30.45    4   
  5 David Personius           11 Amherst               10:36.08    2   
  6 Matt Wallace              12 West Seneca East      10:55.47    1   
  7 Josh Riordan              11 Hamburg               11:04.04  
  8 Shawn Jordan              11 Hamburg               11:14.64  
  9 Ian Wojcik                11 Orchard Park          11:20.26  
 10 Ryan Lohr                 11 West Seneca West      11:22.66  
 11 Matt Lefebvre             10 Will. North           11:26.85  
 12 Ceejay Boswell            11 Frontier              11:31.17  
 13 Jordan Servos             11 Alden                 11:40.99  
 14 Marc Parrilla             11 Hutchinson Tech       12:01.82  
 15 Jeremy Jonczyk            12 Frontier              12:01.95  
 16 Gavin Hill                 8 Eden                  12:05.04  
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
6 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
        Meet: # 42.9h  1986        Bennett                                     
                       Johnson, Blackford, Bridges, Wallace              
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lancaster                                             43.91Q  1 
     1) Dave Farace 11                  2) Cal Hoag 12                    
     3) Jesse Kuczewski 12              4) Dave Wolanin 11                
  2 Alden                                                 45.13Q  2 
     1) Josh Dudley 12                  2) Colin Skowronski 9             
     3) Manny Bridgers 11               4) Christian Snell 10             
  3 Clarence                                              46.04Q  1 
     1) Jeff Mott 11                    2) Steve Marzano 12               
     3) Dietrich Mauck 12               4) Ry Mazurkiewicz 10             
  4 Starpoint                                             46.14Q  2 
     1) Max Bowden 9                    2) Logan Yoder 11                 
     3) David Littlefield 11            4) Jeremy Arnold 11               
  5 Orchard Park                                          46.19q  2 
     1) Gabriel Baldwin 12              2) Jim Michael Bertulfo 10        
     3) Damion War 9                    4) Lucas Desmond 10               
  6 Hamburg                                               46.83q  1 
     1) Kole Taylor 10                  2) Daniel Wood 12                 
     3) Sean DeLellis 12                4) Jeremy Herrington 11           
  7 Frontier                                              50.73   2 
     1) Evan Allen 9                    2) Derrick Enser 12               
     3) Adam Fisher 9                   4) Elliot Privateer 12            
  8 Williamsville East                                    50.99   1 
     1) Jordan Chen 10                  2) Ethan Swierski 9               
     3) Jason Iannarelli 10             4) Andrew Helms 11                
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: # 42.9h  1986        Bennett                                     
                       Johnson, Blackford, Bridges, Wallace              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lancaster                                             44.50   10   
     1) Dave Farace 11                  2) Cal Hoag 12                    
     3) Jesse Kuczewski 12              4) Dave Wolanin 11                
  2 Alden                                                 45.73    8   
     1) Josh Dudley 12                  2) Colin Skowronski 9             
     3) Manny Bridgers 11               4) Christian Snell 10             
  3 Orchard Park                                          46.28    6   
     1) Gabriel Baldwin 12              2) Jim Michael Bertulfo 10        
     3) Damion War 9                    4) Lucas Desmond 10               
  4 Clarence                                              46.64    4   
     1) Jeff Mott 11                    2) Steve Marzano 12               
     3) Dietrich Mauck 12               4) Ry Mazurkiewicz 10             
  5 Hamburg                                               46.81    2   
     1) Kole Taylor 10                  2) Daniel Wood 12                 
     3) Sean DeLellis 12                4) Jeremy Herrington 11           
  6 Starpoint                                             46.85    1   
     1) Max Bowden 9                    2) Logan Yoder 11                 
     3) David Littlefield 11            4) Jeremy Arnold 11               
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 3:21.3h  1981        Bennett                                   
                         Davis, Bragg, Hooks, Smith                        
        Meet: # 3:21.3h  1988        Jamestown                                 
                         Hinson, Ellis, Regan, Reinhardt                   
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lancaster                                           3:33.61   2  10   
     1) Tyler Compo 12                  2) Connor Fuller 12               
     3) Elijah Kerner 9                 4) Parker Myers 10                
  2 Orchard Park                                        3:34.43   2   8   
     1) Jake Graves 11                  2) Jacob Kaczmarek 12             
     3) Josh Liberti 12                 4) Brady Jenson 12                
  3 Amherst                                             3:34.56   2   6   
     1) Tevin Fuller 11                 2) Lawson Castaldo 11             
     3) Jalen Barron 11                 4) Cameron Carver 11              
  4 Hamburg                                             3:42.15   2   4   
     1) Matt Hess 11                    2) Daniel Wood 12                 
     3) Conor Long 11                   4) Jeremy Herrington 11           
  5 Alden                                               3:43.43   2   2   
     1) Alex Leigh 10                   2) David Menzies 9                
     3) Jeremy Jeziorski 10             4) Charlie Varshay 11             
  6 Williamsville North                                 3:43.44   1   1   
     1) Mike Wahl 10                    2) Zach Toner 10                  
     3) Cameran Parrelley 12            4) Evan Mccarthy 10               
  7 West Seneca East                                    3:48.38   1 
     1) Tanner Zubler 11                2) Derek Madge 11                 
     3) James Sullivan 8                4) Jacob Maurino 10               
  8 Clarence                                            3:55.54   2 
     1) Dietrich Mauck 12               2) Ethan Loewer 10                
     3) Jeff Mott 11                    4) Matthew Woods 11               
  9 Depew                                               4:06.78   1 
     1) Tyler Deuschle 12               2) Dom Buchina 11                 
     3) Nick Mueller 11                 4) Erik Lipa 12                   
 10 Williamsville East                                  4:13.08   1 
     1) Jason Iannarelli 10             2) Andrew Helms 11                
     3) Julian Rajakrishnan 10          4) Jordan Chen 10                 
 11 Starpoint                                           4:16.82   1 
     1) Ale Giamberdino 10              2) Chris Heath 9                  
     3) Nick Surdej 11                  4) David Littlefield 11           
 
Boys 4x400 Meter Relay Freshman
================================================================
        Meet: # 3:57.35  5/21/2011   St. Francis, St. Francis                  
                         T Bartnik, M Kozlowski, A Taylor, A Walczyk       
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hamburg                                             3:57.71  
     1) Nathan Capasso 9                2) Nick Hafner 9                  
     3) Jacob Wicher 9                  4) Jorden Wloch 9                 
  2 Lancaster                                           3:58.81  
     1) Derek Lasker 9                  2) Armani Merlino 9               
     3) Derek Walter 9                  4) Michael Wolford 9              
  3 Depew                                               4:23.31  
     1) Jacob Digiacomo 9               2) Martin Florian 9               
     3) Dean Godios 8                   4) Josh Porter 9                  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: # 8:03.2h  1982        Williamsville North                       
                         Gengras, Markezich, Stewart, Glaspy               
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Orchard Park                                        8:15.68   10   
     1) Cal Puskar 10                   2) Tom Flannery 11                
     3) Matt Mercer 12                  4) Michael Totaro 11              
  2 Frontier                                            8:38.43    8   
     1) Ceejay Boswell 11               2) Fridrick Diehl 10              
     3) Kalib Fisher 11                 4) Ben Szymanski 11               
  3 West Seneca East                                    8:40.52    6   
     1) Ray Sambrotto 9                 2) Matt Wallace 12                
     3) Josh Glaub 10                   4) Tanner Zubler 11               
  4 East Aurora                                         8:45.16    4   
     1) Jack Watson 10                  2) Ian Russ 10                    
     3) John Lyons 10                   4) Ryan Storms 12                 
  5 Clarence                                            8:48.01    2   
     1) Cory Andres 11                  2) Matthew Johnson 12             
     3) Seth Maurer 10                  4) Hunter Reed 10                 
  6 Hamburg                                             8:48.97    1   
     1) David Oswald 11                 2) Jack Lacina 11                 
     3) Tucker Reynolds 11              4) Christian Scholl 12            
  7 Lancaster                                           8:50.43  
     1) Kyle Bobeck 11                  2) Owen George 12                 
     3) Justin Hinsken 11               4) Evan Rabent 10                 
  8 Depew                                               9:03.70  
     1) Steve Nichy 12                  2) Erik Lipa 12                   
     3) Joe Paolini 12                  4) Tyler Deuschle 12              
  9 Starpoint                                           9:05.20  
     1) Ale Giamberdino 10              2) Nick Surdej 11                 
     3) Chris Heath 9                   4) Josh Pusateri 9                
 10 Alden                                               9:08.28  
     1) Adam Czech 11                   2) Bobby Adams 9                  
     3) Conrad Boucher 11               4) Josh Jeziorski 10              
 11 Williamsville North                                 9:23.81  
     1) Josh Schmidt 10                 2) Cody Smith 10                  
     3) Matt Marzec 10                  4) Matt Lefebvre 10               
 12 Williamsville East                                 10:10.52  
     1) Nicholas D'Amico 10             2) Jason Iannarelli 10            
     3) Julian Rajakrishnan 10          4) Jack Stefanick 9               
 
Boys High Jump
=================================================================================
        Meet: #  6-10  1995        Sean Vago, Williamsville South              
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dominic Farszmil          11 West Seneca East       6-02.00      1.87m  10   
  2 Ethan Reimondo            12 Hamburg                6-00.00      1.82m   8   
  3 Manny Bridgers            11 Alden                  6-00.00      1.82m   6   
  4 Taj Shaw                  12 Orchard Park           5-10.00      1.77m   4   
  5 Matt Van Houten           12 Depew                  5-10.00      1.77m   2   
  6 Jon Ruggiero              12 Lancaster              5-08.00      1.72m   1   
  7 Nathan Lang                9 Starpoint              5-06.00      1.67m 
  8 Jeremy Arnold             11 Starpoint              5-04.00      1.62m 
  8 Mason Jaroslawsky         11 Lancaster              5-04.00      1.62m 
 10 Charles Kilgo             10 Amherst                5-04.00      1.62m 
 -- Jordan Chen               10 Will. East                  NH            
 -- Jordan Servos             11 Alden                       NH            
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
        Meet: # 14-10  2008        Ryan Pericozzi, Lancaster                   
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Aaron Wojnicki            12 Hamburg               12-00.00      3.65m  10   
  2 Carson Valley             11 Lancaster             12-00.00      3.65m   8   
  3 Colin Benzin              11 Depew                 11-06.00      3.50m   6   
  4 Michael Handley           11 Alden                 11-00.00      3.35m   4   
  5 Alex Eastman              10 West Seneca West      11-00.00      3.35m   2   
  6 Austin Macey              11 West Seneca East      10-06.00      3.20m   0.50
  6 Zach Schmitz              12 Eden                  10-06.00      3.20m   0.50
  8 Tyler Wells               12 Starpoint             10-06.00      3.20m 
  9 Adam Galbraith            12 Amherst               10-06.00      3.20m 
 10 Dave Farace               11 Lancaster             10-06.00      3.20m 
 -- Dominic Romano            10 Hamburg                     NH            
 -- Matt Schuh                10 Alden                       NH            
 -- Cameron Calandra          12 Starpoint                   NH            
 -- Austin Bowden             12 Starpoint                   NH            
 
Boys Long Jump
=================================================================================
        Meet: # 23-01  1986        Bob Jones, Hamburg                          
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jailyn Rose               12 Amherst               21-03.00      6.47m  10   
  2 Brady Jenson              12 Orchard Park          20-06.25      6.25m   8   
  3 Jake Valley               12 Lancaster             20-04.25      6.20m   6   
  4 Cal Hoag                  12 Lancaster             20-03.00      6.17m   4   
  5 Taj Shaw                  12 Orchard Park          19-11.00      6.07m   2   
  6 Austin Bowden             12 Starpoint             19-08.75      6.01m   1   
  7 Jeremy Herrington         11 Hamburg               19-02.25      5.84m 
  8 Matt Van Houten           12 Depew                 19-01.25      5.82m 
  9 Josh Dudley               12 Alden                 18-02.00      5.53m 
 10 Logan Yoder               11 Starpoint             17-07.50      5.37m 
 11 Eric Weisensal            12 Will. North           17-07.00      5.35m 
 12 Christian Scholl          12 Hamburg               17-06.00      5.33m 
 13 Elliot Privateer          12 Frontier              17-05.25      5.31m 
 14 Trent Laing               11 Eden                  17-05.00      5.30m 
 15 Dietrich Mauck            12 Clarence              16-07.00      5.05m 
 16 Ethan Loewer              10 Clarence              16-06.00      5.02m 
 17 Josh Porter                9 Depew                 16-05.50      5.01m 
 18 Andrew Michael            11 West Seneca West      16-03.00      4.95m 
 19 Jarrett Miner             11 Alden                 16-01.00      4.90m 
 20 Alex Sarick                9 West Seneca East      15-08.00      4.77m 
 21 Nicholas D'Amico          10 Will. East            15-00.00      4.57m 
 
Boys Triple Jump
=================================================================================
        Meet: # 48-02  1980        Mike Murphy, Williamsville North            
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tevin Fuller              11 Amherst               41-03.00     12.57m  10   
  2 Taj Shaw                  12 Orchard Park          40-07.00     12.36m   8   
  3 Jacob Fusco               11 Alden                 39-06.00     12.03m   6   
  4 Alex Andrzejewskey        11 Hamburg               39-05.00     12.01m   4   
  5 Noah Choinacki            12 Will. North           39-04.00     11.98m   2   
  6 Elliot Privateer          12 Frontier              38-09.50     11.82m   1   
  7 Austin Bowden             12 Starpoint             38-09.25     11.81m 
  8 Pat Mcgowan               12 Hamburg               37-09.00     11.50m 
  9 George Pollinger          11 Depew                 36-02.00     11.02m 
 10 Alex Sarick                9 West Seneca East      35-07.00     10.84m 
 11 Jim Michael Bertulfo      10 Orchard Park          35-03.00     10.74m 
 12 Matthew Morgus             9 Lancaster             34-04.00     10.46m 
 13 Jeremy Anderson           10 Will. North           33-10.00     10.31m 
 14 Jordan Chen               10 Will. East            32-00.50      9.76m 
 15 Zach Brainard             10 Lancaster             31-09.50      9.69m 
 
Boys Shot Put
=================================================================================
        Meet: # 63-03.75  5/17/2014   Devon Patterson, Williamsville South     
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Colin Blair               12 Lancaster             59-02.50     18.04m  10   
  2 Sam Wray                  12 Starpoint             52-10.50     16.11m   8   
  3 Connor Strusienski        12 Lancaster             51-04.50     15.65m   6   
  4 Matt Faulise              12 Lancaster             50-00.25     15.24m   4   
  5 Leyton Miner              12 Alden                 47-11.00     14.60m   2   
  6 Russell Kobierecki        11 Clarence              47-04.50     14.43m   1   
  7 Anthony Robinson          10 Starpoint             46-01.00     14.04m 
  8 Mike Parisse              10 Starpoint             45-01.50     13.75m 
  9 Jakob Grant               12 Depew                 44-09.75     13.65m 
 10 Caden Jenson              10 Orchard Park          39-06.50     12.05m 
 11 Devin Wiencek             11 Clarence              38-05.25     11.71m 
 12 Alex Stuewe               12 Will. North           36-09.50     11.21m 
 13 Conor Long                11 Hamburg               35-08.00     10.87m 
 14 Nick Richter              11 Will. North           34-08.50     10.57m 
 15 Jacob Gibson              12 Frontier              34-07.50     10.55m 
 16 Noah Shaw                 10 Depew                 34-06.00     10.51m 
 17 Alex Andrzejewskey        11 Hamburg               34-02.25     10.42m 
 18 Damian Norrish            12 Medina                33-11.00     10.33m 
 19 Quinn Keller               9 Alden                 33-10.50     10.32m 
 20 Robert Ernst              10 Frontier              33-10.00     10.31m 
 21 Anthony Pietromicca       10 Orchard Park          32-00.50      9.76m 
 22 Joe D'Amico               10 Will. East            28-02.00      8.58m 
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
        Meet: # 192-10  2001        Sheldon Battle, Jamestown                  
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sam Wray                  12 Starpoint               191-03     58.29m  10   
  2 Colin Blair               12 Lancaster               170-11     52.09m   8   
  3 Connor Strusienski        12 Lancaster               138-08     42.26m   6   
  4 Anthony Robinson          10 Starpoint               132-10     40.48m   4   
  5 Caden Jenson              10 Orchard Park            125-06     38.25m   2   
  6 Russell Kobierecki        11 Clarence                124-08     37.99m   1   
  7 Joey Dubill               11 Hamburg                 123-11     37.76m 
  8 Jack Sargent              10 Frontier                119-05     36.39m 
  9 Mike Parisse              10 Starpoint               116-09     35.58m 
 10 Chris Greenwald           12 Alden                   116-05     35.48m 
 11 Matt Faulise              12 Lancaster               113-11     34.72m 
 12 Colin Skowronski           9 Alden                   108-01     32.94m 
 13 Dan Chen                  10 Clarence                107-08     32.81m 
 14 Adam Frazer               10 West Seneca West         95-06     29.10m 
 15 Peter Stopinski            9 Will. North              93-00     28.34m 
 16 Brian Meegan              10 Frontier                 91-06     27.88m 
 17 Juan Centeno              12 Will. North              91-01     27.76m 
 18 Nick Ruszczyk             11 Hamburg                  86-11     26.49m 
 19 Alex Rodriguez            11 Amherst                  85-10     26.16m 
 20 Anthony Pietromicca       10 Orchard Park             85-03     25.98m 
 21 Damian Norrish            12 Medina                   61-09     18.82m 
 -- Ian Braungart             12 Amherst                   FOUL            
 -- Jerome Hooker             11 Depew                     FOUL            
 -- Jakob Grant               12 Depew                     FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sam Costich               12 Clarence               4:24.53     781
  2 Raymond Boucher           12 Alden                  4:30.60     741
  3 Jake Arnold               11 Barker                 4:44.89     650
  4 Jameson Reid               9 Will. East             4:46.57     640
  5 Salvatore Zagarrigo       10 West Seneca East       4:49.13     624
  6 Hunter Barnes             10 Hamburg                4:54.16     594
  7 Ryan Greene               12 Will. North            4:55.65     585
  8 Curtis Schierlitz         11 Orchard Park           5:03.56     539
  9 Chase Pecoraro            12 Medina                 5:05.20     530
 10 Nelson Phaphanthong        9 Depew                  6:04.38     247
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chase Pecoraro            12 Medina                   16.99   3    625
  2 Ryan Greene               12 Will. North              17.08   1    616
  3 Jameson Reid               9 Will. East               18.07   4    517
  4 Raymond Boucher           12 Alden                    18.61   2    467
  5 Nelson Phaphanthong        9 Depew                    20.48   4    312
  6 Jake Arnold               11 Barker                   20.66   4    299
  7 Hunter Barnes             10 Hamburg                  21.27   1    256
  8 Sam Costich               12 Clarence                 21.58   3    235
  9 Curtis Schierlitz         11 Orchard Park             21.61   3    233
 10 Salvatore Zagarrigo       10 West Seneca East         22.92   2    155
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jameson Reid               9 Will. East               1.72m    5-07.75    560
  2 Raymond Boucher           12 Alden                    1.69m    5-06.50    536
  3 Ryan Greene               12 Will. North              1.63m    5-04.25    488
  4 Salvatore Zagarrigo       10 West Seneca East         1.60m    5-03.00    464
  4 Chase Pecoraro            12 Medina                   1.60m    5-03.00    464
  6 Jake Arnold               11 Barker                   1.54m    5-00.50    419
  7 Nelson Phaphanthong        9 Depew                    1.48m    4-10.25    374
  7 Curtis Schierlitz         11 Orchard Park             1.48m    4-10.25    374
  9 Hunter Barnes             10 Hamburg                  1.45m    4-09.00    352
 10 Sam Costich               12 Clarence                 1.39m    4-06.75    310
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Chase Pecoraro            12 Medina                   5.64m   18-06.00    510
  2 Ryan Greene               12 Will. North              5.61m   18-05.00    504
  3 Jake Arnold               11 Barker                   5.45m   17-10.75    471
  4 Raymond Boucher           12 Alden                    5.21m   17-01.25    423
  5 Curtis Schierlitz         11 Orchard Park             5.00m   16-05.00    382
  6 Hunter Barnes             10 Hamburg                  4.81m   15-09.50    346
  7 Jameson Reid               9 Will. East               4.80m   15-09.00    345
  8 Nelson Phaphanthong        9 Depew                    4.25m   13-11.50    247
  9 Salvatore Zagarrigo       10 West Seneca East         4.21m   13-09.75    240
 10 Sam Costich               12 Clarence                 3.97m   13-00.25    201
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ryan Greene               12 Will. North             10.34m   33-11.25    506
  2 Hunter Barnes             10 Hamburg                  9.89m   32-05.50    479
  3 Curtis Schierlitz         11 Orchard Park             9.44m   30-11.75    452
  4 Chase Pecoraro            12 Medina                   9.14m   30-00.00    434
  5 Sam Costich               12 Clarence                 9.10m   29-10.25    432
  6 Jake Arnold               11 Barker                   9.02m   29-07.25    427
  7 Raymond Boucher           12 Alden                    8.73m   28-07.75    410
  8 Jameson Reid               9 Will. East               8.09m   26-06.50    372
  9 Nelson Phaphanthong        9 Depew                    7.88m   25-10.25    359
 10 Salvatore Zagarrigo       10 West Seneca East         7.15m   23-05.50    316
 
Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
        Meet: #  3728  1995        Pat Buckheit, Hamburg                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ryan Greene               12 Will. North               2699   10   
  2 Raymond Boucher           12 Alden                     2577    8   
  3 Chase Pecoraro            12 Medina                    2563    6   
  4 Jameson Reid               9 Will. East                2434    4   
  5 Jake Arnold               11 Barker                    2266    2   
  6 Hunter Barnes             10 Hamburg                   2027    1   
  7 Curtis Schierlitz         11 Orchard Park              1980  
  8 Sam Costich               12 Clarence                  1959  
  9 Salvatore Zagarrigo       10 West Seneca East          1799  
 10 Nelson Phaphanthong        9 Depew                     1539  
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Lancaster                  127        2) Orchard Park               80   
    3) Hamburg                     77        4) Amherst                    44   
    4) Alden                       44        6) Williamsville North        43   
    7) West Seneca East            42.50     8) Starpoint                  40   
    9) Medina                      18        9) Frontier                   18   
   11) Clarence                    17       12) Depew                      12   
   13) Williamsville East          10       13) Barker                     10   
   15) East Aurora                  4       16) West Seneca West            2   
   17) Eden                         0.50                                        

 Leone Timing and Results Services - Contractor License   HY-TEK's Meet Manager
                                  42nd Annual                                  
                  Carl J. Roesch Memorial Boys Track Classic                   
                       Clarence High School  - 5/21/2016                       
                             Last Completed Event                              
 
Boys Outdoor Pentathlon
                            Points     110H       HJ       SP       LJ     1500
    ---------------------------------------------------------------------------
  1 Ryan Greene                       17.08    1.63m   10.34m    5.61m  4:55.65
    Williamsville North                      5-04.25 33-11.25    18-05         
    12 Team Points: 10        2699    (616)    (488)    (506)    (504)    (585)
                              -------------------------------------------------
  2 Raymond Boucher                   18.61    1.69m    8.73m    5.21m  4:30.60
    Alden                                     5-06.5 28-07.75 17-01.25         
    12 Team Points: 8         2577    (467)    (536)    (410)    (423)    (741)
                              -------------------------------------------------
  3 Chase Pecoraro                    16.99    1.60m    9.14m    5.64m  5:05.20
    Medina                                      5-03    30-00    18-06         
    12 Team Points: 6         2563    (625)    (464)    (434)    (510)    (530)
                              -------------------------------------------------
  4 Jameson Reid                      18.07    1.72m    8.09m    4.80m  4:46.57
    Williamsville East                       5-07.75  26-06.5    15-09         
    9 Team Points: 4          2434    (517)    (560)    (372)    (345)    (640)
                              -------------------------------------------------
  5 Jake Arnold                       20.66    1.54m    9.02m    5.45m  4:44.89
    Barker                                    5-00.5 29-07.25 17-10.75         
    11 Team Points: 2         2266    (299)    (419)    (427)    (471)    (650)
                              -------------------------------------------------
  6 Hunter Barnes                     21.27    1.45m    9.89m    4.81m  4:54.16
    Hamburg                                     4-09  32-05.5  15-09.5         
    10 Team Points: 1         2027    (256)    (352)    (479)    (346)    (594)
                              -------------------------------------------------
  7 Curtis Schierlitz                 21.61    1.48m    9.44m    5.00m  5:03.56
    Orchard Park                             4-10.25 30-11.75    16-05         
    11                        1980    (233)    (374)    (452)    (382)    (539)
                              -------------------------------------------------
  8 Sam Costich                       21.58    1.39m    9.10m    3.97m  4:24.53
    Clarence                                 4-06.75 29-10.25 13-00.25         
    12                        1959    (235)    (310)    (432)    (201)    (781)
                              -------------------------------------------------
  9 Salvatore Zagarrigo               22.92    1.60m    7.15m    4.21m  4:49.13
    West Seneca East                            5-03  23-05.5 13-09.75         
    10                        1799    (155)    (464)    (316)    (240)    (624)
                              -------------------------------------------------
 10 Nelson Phaphanthong               20.48    1.48m    7.88m    4.25m  6:04.38
    Depew                                    4-10.25 25-10.25  13-11.5         
    9                         1539    (312)    (374)    (359)    (247)    (247)
                              -------------------------------------------------